Linka 199

Nejnovější články na portálu

Francouzské lodě Mistral určené Rusku nakonec zakotví v Egyptě

Dvojici francouzských vojenských lodí Mistral, které mělo původně získat Rusko, nakonec koupí Egypt. Tvrdí to kancelář francouzského prezidenta Françoise Hollandea, který se na prodeji podle médií dohodl se svým egyptským protějškem Abdalem Fattáhem Sísím. Káhira za Mistraly zaplatí 950 milionu eur (asi 25,8 miliardy korun), uvedl podle agentury Reuters zdroj z francouzského ministerstva obrany.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Prezident Kiska kritizoval Ficovo odmítání uprchlíků: Jako by se ze slovenského postoje vytratil člověk

Prezident Slovenska Andrej Kiska ve středu kritizoval vládu premiéra Roberta Fica kvůli přístupu k řešení migrační krize. Podle něj Bratislava nepochopila solidaritu mezi zeměmi Evropské unie a nenabídla dostatečnou pomoc na bázi dobrovolnosti. Premiér Robert Fico poukazuje na bezpečnostní riziko a tvrdí, že většina uprchlíků je ekonomických.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1, který by měl být určen zejména pro konzervativní investory, ale ne jen pro ně. Tento prémiový dluhopis má podle banky atraktivní potenciál...

Štítky: lidé mají společnost splatnosti co fond fondů

Zdroj: www.finparada.cz

Prouza: Kvůli kvótám do stolu bouchat nebudeme

Otázka kvót pro rozdělování uprchlíků není pro českou vládu tak důležitá, aby kvůli ní vytvářela v Evropské unii neshody. Před odletem na summit EU to řekl český státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Dodal, že přestože Polsko na úterním jednání ministrů vnitra nehlasovalo podle předem dojednané pozice takzvané Visegrádské skupiny (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), spolupráce V4 bude pokračovat.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Podnikatelská nálada v eurozóně na čtyřech a půlletých maximech

Nad Evropou je skoro jasno. Tedy alespoň při pohledu na optimistická očekávání podnikatelů. Nehledě na zpomalující Čínu nebo aféru koncernu Volkswagen jsou evropští podnikatelé naladěni velice pozitivně – index podnikatelské nálady PMI vystoupil v listopadu na nejvyšší hodnotu za posledního čtyři a půl roku (54,4 bodu). Stejně silné jsou nové objednávky i tvorba pracovní míst. Čísla korespondují s našimi sázkami na mírné zrychlování evropského růstu na přelomu roku 2015 a 2016.

Štítky: eurozóně nálada v nálada podnikatelská na čtyřech a čtyřech a půlletých nálada v eurozóně půlletých eurozóně na čtyřech podnikatelská nálada v

Zdroj: www.investujeme.cz

Palestinka bodla na ulici Izraelce. Při podobných útocích zemřelo v posledních dnech už sedm lidí

Poté, co Izrael odvolal zákaz vstupu do Starého města lidem, kteří tam nebydlí, se odehrál další útok. Palestinská žena na ulici bodla do zad Izraelce. Muž ji vzápětí postřelil svou zbraní. Některá izraelská média hovoří o třetí intifádě - protiizraelském povstání. U Jeruzaléma házeli Palestinci kamení na automobil s izraelskou řidičkou, snažili se ji vytáhnout z auta.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Merkelová nemá v uprchlické krizi dlouhodobý plán, kritizují kancléřku sociální demokraté

Kancléřka se rozhoduje krátkodobě, nemá dlouhodobý plán, jak řešit uprchlickou krizi, kritizují Merkelovou představitelé německé sociální demokracie. Podle místopředsedy SPD Stegnera je neudržitelné, aby se o běžence v EU dělily pouze Německo, Rakousko a Švédsko. Tlak na Merkelovou roste i v její vlastní straně.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Portugalsko a Maroko zkoumají možnost podmořského kabelového propojení

Portugalský ministr ekonomiky a marocký ministr energetiky se dohodli na prozkoumání možnosti vytvoření propojení mezi elektrizačními soustavami svých zemí za pomoci podmořského kabelu. Podle serveru Platts to ve středu večer oznámila portugalská vláda. Studie proveditelnosti za 400 milionů euro (11 miliard korun) pro propojení obou zemí by mohla být provedena do konce letošního roku, tvrdí Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: ve mezi euro propojení maroko podmořského kabelového kabelového propojení zkoumají možnost podmořského podmořského portugalsko

Zdroj: oenergetice.cz

Armáda kvůli migrační vlně začala s cvičením stavby humanitárního tábora

Armáda cvičně postaví humanitární tábor ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Preventivní akce má prověřit její schopnost čelit případné silnější migrační vlně. V Senátu o tom informoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Dvě takzvané humanitární základny až pro 900 lidí by mohla armáda nabídnout v případě potřeby pro zvládání migrační krize.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Tsiprasova vláda získala důvěru. Chce prý řešit oddlužení i uprchlickou krizi

Řecký parlament vyslovil důvěru kabinetu premiéra Alexise Tsiprase, který vládu sestavil po zářijových předčasných volbách. Podpořilo ho 155 poslanců koalice stran Syriza a Nezávislí Řekové. Naopak proti bylo 144 z 300 zákonodárců. Už v pondělí představil Tsipras parlamentu program své vlády. Jednou z priorit bude prý také řešení uprchlické krize.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Pro a proti nákupu eura

Eurodolar v uplynulém týdnu pozvolna ztrácel a už je na dohled od letošních minim, na která mu chybí okolo...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Analýza: Jak vlastně Volkswagen obešel metodiku měření emisí?

Volkswagen se přiznal, že obešel metodiku měření emisí oxidů dusíku podle amerických norem pomocí speciálního software. Za to mu hrozí obrovská pokuta 18 miliard dolarů a bude nucen svolat skoro půl milionu aut k opravě, respektive k přeprogramování řídící jednotky. Jak se na to vlastně přišlo?

Zdroj: zpravy.e15.cz

Bezpečie v období neistoty? Investičné zlato vystrelilo prudko nahor (Týždeň vo financiách očami komentátora)

Píšeme na Investujeme.sk: Témou týždňa boli otázky bezpečnosti, každý si na ne ale odpovedá po svojom – inak ich chápu normálni i zmagorení Európania, inak to vidia investori a korunu tomu všetkému nasadzujú nabubrelí politici. Ceny ropy ale vedia svoje, čo sa o centrálnej banke nedá teraz povedať. 

Štítky: systém čtěte v článku bezpečie v období v období neistoty ignorovanie geopolitických rizík fomc

Zdroj: www.investujeme.cz

Zisk výrobce elektroniky Samsung ve třetím čtvrtletí podle odhadů vzrostl o 80 procent

Výrobci elektroniky Samsung Electronics stoupl podle odhadů ve třetím čtvrtletí provozní zisk o 80 procent na 7,3 bilionu wonů (150,4 miliardy korun). Čtvrtletní zisk tak meziročně vrostl poprvé po dvou letech a dostal se podle jihokorejské firmy na nejvyšší hodnoty od prvního čtvrtletí 2014. Lepších výsledků Samsung pravděpodobně dosáhl díky větším prodejům elektronických součástek a oslabení jihokorejské měny.  

Zdroj: www.zet.cz

Analýza hlavních měnových párů 23.11.2015

Měnový pár EUR/USD byl minulý týden v klesajícím trendu a dnes ráno klesl až na 1,0600. Krátkodobé...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Merkelová a Hollande historicky předstoupí v Evropském parlamentu. Nastíní budoucnost Evropy

Německá kancléřka Merkelová a francouzský prezident Hollande předstoupí ve Štrasburku se svou vizí budoucnosti Evropy. Činí tak v důsledku řecké finanční krize, imigrační vlny a možného odchodu Velké Británie z Evropské unie. Naposledy vystoupili před europarlamentem společně německý kancléř a francouzský prezident před pětadvaceti lety, několik dní po pádu Berlínské zdi.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Proč byste mohli litovat uzavření dohody o provedení práce?

DPP je nejoblíbenější varianta sjednání pracovního poměru. Jenže v sobě skrývá mnoho problematických věcí, kterých by mohl zaměstnanec později litovat! Které to jsou?Důchodové pojištěníPokud si z odměn neb…

Zdroj: www.ziskweb.cz

Extremismus sem, extremismus tam

Když se Miloš Zeman před rokem ocitl pod palbou kritiky za to, že se cestou z Číny svezl s J&T a PPF, dokázal odvrátit pozornost od své...

Štítky: za extremismus sem extremismus sem extremismus tam rozhovoru

Zdroj: www.fsfinalword.cz

Vládním zmocněncem pro jadernou energetiku by se měl stát Štuller

Vládním zmocněncem pro jadernou energetiku, který by měl koordinovat výstavbu nových jaderných bloků v Česku, by se měl od poloviny června stát Ján Štuller. Návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) ve středu projedná vláda. Štuller v 90. letech působil jako předseda Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Štuller zvítězil ve výběrovém řízení do kterého Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: měl stát v čr pro jadernou jadernou pro jadernou energetiku jadernou energetiku zmocněncem pro jadernou vládním zmocněncem pro štuller

Zdroj: oenergetice.cz

Upracovaný svět jako smutná realita současnosti

Pro mnoho lidí se práce stala vším. Napříč socioekonomickým spektrem si všichni stěžují na nedostatečně zaplacené přesčasy.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Odboráři Unipetrolu vyhlásili stávkou pohotovost. Firma nechce zvýšit platy

Odboráři Unipetrolu žádají zvýšení platů o osm procent. Vyhlásili proto stávkovou pohotovost, která se týká 1800 zaměstnanců chemičky u areálu u Litvínova na Mostecku, sdělil předseda odborové organizace Pavel Dvořák. Mluvčí petrochemického holdingu Mikuláš Duda řekl, že krok odborů je pro firmu překvapující. Stávkovou pohotovost už v pondělí vyhlásili odboráři České rafinérské, která Unipetrolu patří. Požadují zvýšení tarifů a smluvních mezd o dva tisíce korun.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nemocnice Pardubice: Hledají se noví dárci krve. Jejich nábor znovu podpoří hokejisté pardubického Dynama

Chcete se zařadit mezi prvodárce nejcennější životní tekutiny a navíc jste fanouškem pardubických hokejistů? To je ideální kombinace pro zapojení se do již tradiční akce, která se bude konat na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice. Již počtvrté se uskuteční nábor nových dárců krve nazvaný „Daruj krev s pardubickými hokejisty“, který podporuje extraligový klub HC Dynamo Pardubice. […]

Štítky: ve akce z klub nemocnice krev každého odběrem oddělení pardubické nemocnice

Zdroj: www.hospitalin.cz

Proč je komerční využití energie oceánu blíže než kdy dřív?

Americký průkopník v oblasti obnovitelných zdrojů Jim Dehlsen, který má na svém kontě úspěchy v oblasti větrných elektráren nyní pracuje na vývoji podmořských turbín využívajících mořských proudů. Jeho výzkum podporuje americké ministerstvo i společnost Mitsubishi.  V roce 2020 má být uvedena do provozu jeho podmořská elektrárna o výkonu 200 MW. Mnoho úsilí ale výsledky zatím Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: u po energie k využití oceánu využití energie mořských proudů dehlsen

Zdroj: oenergetice.cz

Syrská armáda zahájila ofenzivu proti povstalcům na strategické západní planině Sahl al-Gháb

Syrské pozemní jednotky a jejich spojenci ve čtvrtek začali s ofenzivou proti povstalcům na strategické planině Sahl al-Gháb. Povstalci tam pronikli před několika týdny, podle organizace ochránců práv syrská armáda útočí na povstalecké pozice raketami země-země a ruská letadla je bombardují ze vzduchu. Rusko ve středu do bojů v Sýrii zapojilo i námořní flotilu.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Chcete vyjímečný byt? Očekávejte značné příplatky

Dvakrát až třikrát dražší byty jsou dotupné především v pěší docházkové vzdálenosti do centra. Připlatíte si ale také za přírodu, pokud není příliš vzdálená od vybraného bytu. Jedinou konkurencí jsou až horská střediska, která se svou cenou mohou vyrovnat.

Štítky: mohou především byty byt tisíc metr čtvereční dražeb metr čtvereční

Zdroj: www.hypoindex.cz

Cesta k věčnému mládí? Chemici, kteří dostali Nobelovu cenu, našli klíč k pochopení rakoviny

Tomas Lindahl se zaměřil na zkoumání poruch v přepisu DNA a postupně došel k závěru, že ve skutečnosti je tato molekula velmi nestabilní. Azíz Sancar zkoumal mechanismy, které obnovují bakteriální DNA poškozenou ultrafialovým zářením, a našel enzymy, díky nimž organismus takové poškození bez následků přežije. Paul Modrich výzkumem dosáhl lepšího pochopení vzniku nádorového bujení. S trochou nadsázky se dá říct, že nástroje na opravu DNA mohou být elixírem života a věčného mládí.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Historické vystoupení Hollanda a Merkelové před europoslanci: Musíme rozlišit uprchlíky, kteří si zaslouží ochranu

Francouzský prezident Hollande vystoupil společně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Je to ústřední bod dnešního jednání Evropského parlamentu. Oba státníci představili poslancům svůj pohled na stav Evropské unie.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Čtyři ruské rakety zasáhly Írán, tvrdí Pentagon. Moskva incident popřela

Čtyři ruské rakety odpálené na Sýrii mohly podle Spojených států dopadnout na území Íránu. Ruské ministerstvo obrany incident popřelo. Rakety podle ruského velení přelétávají íránské území, ale vyhýbají se obydleným oblastem.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Chcete investovat? Nyní je vhodná šance

Nový bankovní produkt začala nabízet Česká spořitelna během minulého týdne. Až 25 % výnos nabízí Prémiový dluhopis ŠANCE 1. 

Štítky: investice tržní hned dvojnásob našich vlastních zodpovědné nechávat pravidlo hned není příliš proto není

Zdroj: www.investujeme.cz

Žádáte o úvěr? Bance přiznejte vše!

Píšeme na Hypoindex.cz: Banky si žadatele o úvěr vždy řádně „proklepnou“. Ve snaze získat půjčku si lidé často „přikrášlují“ svou finanční situaci. Zatajit nebo zkreslit bance nějaké údaje vás může dovést až za mříže! 

Štítky: v článku čtěte v na serveru žádáte o úvěr žádost o úvěrový podvod trestný čin serveru hypoindex

Zdroj: www.investujeme.cz

NATO vybuduje nová velitelství na Slovensku a v Maďarsku. Kvůli obavám z Ruska

NATO vybuduje nová velitelství na Slovensku a v Maďarsku, schválili ve čtvrtek ministři obrany na zasedání v Bruselu. Nová velitelská centra o síle zhruba 40 mužů mají sloužit mj. jako plánovací a koordinační střediska, podle aliančních zdrojů mají být zároveň výrazem podpory východním členů NATO, kteří se obávají velmocenských ambicí Ruska.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Draghi: ECB bude na změnu v nákupech aktiv potřebovat více času

Evropská centrální banka (ECB) bude potřebovat více času, aby posoudila, zda posílí svůj program nákupů dluhopisů. Řekl to šéf banky Mario Draghi v ekonomickém výboru Evropského parlamentu. Jeho slova podle agentury Reuters hatí očekávání, že ECB v nejbližší době zintenzivní pumpování peněz do ekonomiky formou nákupů státních dluhopisů, aby podpořila hospodářský růst a zvedla příliš nízkou inflaci.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Obce na Žďársku se průzkumu pro úložiště jaderného odpadu většinou nebrání

Starostové obcí v lokalitě Kraví hora na Žďársku se průzkumu pro hlubinné úložiště jaderného odpadu většinou nebrání. Debata by se podle nich měla vést až o samotné stavbě, pokud geologové potvrdí, že pro ni v tomto místě je vhodné podloží. Zástupci obcí to novinářům řekli po dnešním jednání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: průzkumu obcí hora úložiště kraví úložišti odpadu většinou nebrání jaderného odpadu většinou pro úložiště kraví hora

Zdroj: oenergetice.cz

BP: Globální spotřeba energie v loňském roce opět vzrostla

S postupným snižováním energetické náročnosti světových ekonomik tempo růstu spotřeby energie pozvolna klesá, nicméně ani rok 2015 nebyl výjimkou a přinesl mírný nárůst. Největší mírou se na něm podílela fosilní paliva, jejichž spotřeba opět překonala historické maximum.   Globální spotřeba primární energie podle již 65. vydání statického souhrnu britské energetické společnosti BP vzrostla v roce 2015 o Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: než spotřeby energie největší v roce vzrostla uhlí spotřeba bp globální spotřeba

Zdroj: oenergetice.cz

Uran těžící společnost Ur-Energy oznámila snižování stavů

Americká těžební společnost Ur-Energy ve středu oznámila, že z důvodu dlouhodobě nízkých cen uranu na spotovém trhu je přinucena přijmout úsporná opatření včetně snižování stavů na všech svých těžebních lokalitách. Společnost zároveň nepočítá s dalším průzkumem na svých lokalitách ve Wyomingu. Z důvodu pokračujících nepřívětivých podmínek na trhu s uranem společnost přijala úsporná opatření na všech svých třech lokalitách. Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: společnost ur usa uranu stavů snižování spotovém trhu na spotovém trhu spotovém na spotovém

Zdroj: oenergetice.cz

Pražská burza přijala Kofolu k obchodování na svém primárním trhu

Burza cenných papírů Praha (BCPP) rozhodla o přijetí akciové společnosti Kofola ČeskoSlovensko k obchodování na svém primárním trhu. Souvisí to s dříve ohlášeným přesunem sídla společnosti z Polska do České republiky. Emise bude uvedena na trh po schválení Českou národní bankou. Nejedná se ale o veřejnou nabídku akcií.

Zdroj: zpravy.e15.cz

5 věcí, na které nesmíme zapomenout při zabezpečení garáže

Chcete mít jistotu, že váš dvou nebo jednostopý poklad přežije zimu bez problému? Projděte si s námi pět základních bodů, které by měl zajistit každý majitel garáže. Díky tomu budete mít jistotu, že dodržujete to nejzákladnější pravidlo – jednotné zabezpečení primární přístupové cesty.

Štítky: které při zabezpečení také garáže zloděj které nesmíme zapomenout na které nesmíme zapomenout nesmíme zapomenout při

Zdroj: www.hypoindex.cz

Armáda může nasadit k ochraně hranic Česka až pět tisíc vojáků

V případě eskalace migrační krize je česká armáda připravena nasadit až pět tisíc vojáků k ochraně státních hranic Česka. Omezený počet vojáků je připravena vyslat také k řešení situace v záchytných táborech v okolí krizových míst. Šlo by například o zdravotníky nebo personál k zajištění bezpečnosti. Potvrdilo to ministerstvo obrany.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Skupina Swiss Re koupí britskou pojišťovnu Guardian za 1,6 miliardy liber

Nadnárodní švýcarská zajišťovna Swiss Re se dohodla na koupi britského poskytovatele životního a penzijního pojištění Guardian Financial Services za 1,6 miliardy liber (59 miliard korun). Globální gigant tím posílí pozici své britské dceřiné společnosti Admin Re, která kupuje a spravuje životní pojistky.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Islámský stát použil proti kurdským bojovníkům v Iráku yperit, tvrdí Kurdistán

Podle regionální vlády Kurdistánu použili bojovníci Islámského státu proti kurdským silám minometné granáty s yperitem. V prohlášení ministerstva, které má na starosti kurdské bojovníky, stojí, že stopy yperitu byly objeveny v krevních vzorcích 35 vojáků. K yperitu se Islámský stát dostal pravděpodobně v Sýrii, která disponovala velkými zásobami chemických zbraní.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Mzdy zítřka? Méně peněz za více muziky!

Na Západě v příštích letech miliony zaměstnanců přijdou o práci. A ti, kdo své místo neztratí, mohou očekávat propad příjmů. Na dveře globálního trhu práce zaklepaly desítky milionů čerstvých pracovních sil a chtějí „job, za jakoukoli cenu“. Zůstane výhodnější přesunout výrobu tam, kde je pracovní síla levnější? Uchrání se Evropa?

Štítky: práci pracovní práce místa státu zemí mzdy evropy evropa steingart

Zdroj: www.investujeme.cz

Švédsko se obrací k jádru, zruší daně a chce nové reaktory

Švédsko se v pátek dohodlo na odstranění daní pro jaderné elektrárny, které výrazně ohrožovaly jejich výdělky. Daně podle výrobců tvořily až čtvrtinu celkových výrobních nákladů elektráren. Plánem Švédska je i výstavba nových bloků, které mají nahradit současné dosluhující elektrárny.  Podle prohlášení švédské vlády, které citovala agentura Reuters, severská země plánuje zrušit některé daně pro výrobce elektřiny Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: nové daně daň nákladů eur elektrárny bloků jaderné elektrárny švédsko švédsko se

Zdroj: oenergetice.cz

Radosti a strasti společných nájemců

Byt může mít ve společném nájmu více osob. Společnými nájemci se stávají osoby, které uzavřou s pronajímatelem nájemní smlouvu, případně se souhlasem obou stran ke smlouvě přistoupí. Společný nájem s sebou nese mnoho výhod, ale i rizik. Kdy mohou nájemci jednat samostatně? Jaké případy naopak vyžadují společnou účast nájemců? A na co si při společném nájmu dát pozor?

Štítky: může bytu pronajímatele nájmu pronajímatel nájemců

Zdroj: www.hypoindex.cz

Podpis smlouvy mezi USA a Indií o dodávce 6 reaktorů se opět odkládá

Kontrakt na dodávku šesti jaderných reaktorů mezi americkou Westinghouse Electric Company a Indií nebude s největší pravděpodobností připraven dříve než v polovině roku 2017. Podpis dohody, která má završit více než desetileté jednání, měl přitom podle lednového prohlášení proběhnout již letos v březnu. Americký prezident Barack Obama a indický premiér Narendra Modi v úterý přivítali zahájení přípravných prací Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: smlouvy usa indie dodávce indii jaderných reaktorů westinghouse indií a indií

Zdroj: oenergetice.cz

Rusko prý buduje u hranic s Ukrajinou další vojenskou základnu

Rusko buduje při hranicích s Ukrajinou další velkou vojenskou základnu pro tisíce vojáků a těžkou bojovou techniku. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na veřejné zdroje a ruské očité svědky. Před dvěma týdny agentura přinesla zprávu, že jinou základnu buduje Moskva v Belgorodské oblasti 25 kilometrů od hranic s Ukrajinou.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nemocnice Jihlava: Těhotným chceme nadělit pod stromeček nový pokoj

  Také letos chceme pacientům dát pod stromeček nový pokoj. Loni se díky dárcům opravil pokoj pro pacienty po úrazech na traumatologickém oddělení, předloni pro hospitalizované děti. Letos chceme nadělit vánoční pokoj na gynekologické oddělení těhotným pacientkám, které mnohdy musí trávit v nemocnici i několik týdnů. Celkově se podařilo opravit v jihlavské nemocnici díky dárcům už dva […]

Štítky: děti nový oddělení díky chceme pokoj nadělit stromeček pod stromeček nový stromeček nový pokoj

Zdroj: www.hospitalin.cz

Pět let se soudí o miliony. Nyní se objevila záchrana

Bývalý obchodník s cennými papíry Capital Partners, který neustále natahuje soudní spor o vyrovnání, dostal mimo jiné i rekordní pokutu od ČNB. Nyní se z ničeho nic objevila kyperská firma nabízející klientům východisko.

Štítky: ukončení sporu se do klienti clmt do sporu sporu vložila do sporu vložila vložila snadné ukončení

Zdroj: www.investujeme.cz

Ťok: škodovky i volkswageny budou muset kvůli skandálu do servisu

Ministerstvo dopravy ČR je připraveno svolat ke kontrole majitele aut koncernu Volkswagen včetně domácí Škody, které jsou vybaveny motorem TDI s možností obcházet emisní měření. Výrobce by jim měl bezplatně všechny parametry motoru zkontrolovat a případně opravit. Uvedl to ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s tím, že zatím neví, kolika aut v Česku se skandál týká.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Argentina láká investory do rozvoje OZE, chce investovat 0,5 bilionu korun

Argentinská vláda chce přilákat zahraniční investory do obnovitelných zdrojů energie. Celkem by v příštím desetiletí chtěla získat od investorů 20 miliard USD (477,2 miliardy Kč) a do roku 2025 zvýšit podíl výroby energie z obnovitelných zdrojů na celkové produkci na pětinu ze současného jednoho procenta, píše na svých internetových stránkách list Financial Times. Argentina je Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: než investory investovat rozvoje obnovitelných obnovitelných zdrojů oze argentina do obnovitelných investory do

Zdroj: oenergetice.cz

ČMSS do září zvýšila zisk na 922 milionů korun

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních devíti měsících letošního roku mírně zvýšila zisk. Za nárůstem zisku je mj. růst zájmu o poskytnuté úvěry. ČMSS v letošním roce překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů.

Štítky: o zisk půjček stavební spořitelna úvěrů září hypotéka stavební spořitelna

Zdroj: www.hypoindex.cz

Posilme roli rodiny při řešení špatné finanční situace důchodců, říká odborník

Jaký je názor odborníků na nedávné schválení jednorázového příspěvku důchodcům ve výši 1 200 korun a na vývoj v oblasti důchodového zabezpečení vůbec? Svůj názor na toto téma koncem...

Štítky: situace by co penzijní důchodců společnosti google soci martina

Zdroj: www.finparada.cz

Předseda FIFA Blatter se proti "sesazení" odvolávat nebude. Etická komise suspendovala také šéfa UEFA Platiniho

Etická komise ve čtvrtek na 90 dní pozastavila výkon funkce předsedovi Blatterovi a šéfovi UEFA Platinimu. Suspendován byl také generální sekretář FIFA Valcke. Podle Blatterových právníků etická komise nepostupovala správně, nedodržela prý etický a disciplinární řád. Platini k verdiktu FIFA: Je to zákeřný pokus zničit mou reputaci.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

TenneT představil vizi umělého ostrova pro rozvoj offshore VTE (video)

TenneT představil v pátek svoji vizi umělého ostrova umožňujícího rozvoj offshore větrné energetiky v oblasti Severního moře. Ostrov by mohl být vybudován v lokalitě plánovaného největšího offshore větrného parku Dogger Bank.  Nizozemský provozovatel přenosové soustavy, který provozuje část přenosové soustavy také v Německu, TenneT představil v pátek vizi umělého ostrova umožňujícího rozvoj offshore větrných parků v Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: vizi umělého představil offshore ostrova tennet vizi umělého ostrova vizi umělého rozvoj offshore umělého ostrova

Zdroj: oenergetice.cz

Přepravci plynu ze SR a Bulharska uzavřeli memorandum o plynovodu Eastring

Slovenský přepravce zemního plynu Eustream dnes podepsal s bulharským partnerem, společností Bulgartransgaz, memorandum o porozumění ohledně připravovaného plynovodu Eastring. ČTK to sdělil mluvčí Eustreamu Pavol Kubík. Eastring získal status projektu společného zájmu pro EU. Jeho vybudování umožní dodávat plyn ze západní Evropy na Balkán a dál do Turecka. Podpis dokumentu je podle Eustreamu důležitým milníkem Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: slovensko memorandum plynovodu ze sr a bulharska plynu ze bulharska memorandum o plynovodu eastring eastring

Zdroj: oenergetice.cz

Nové způsoby investic nabízí i Raiffeisen

Vysoce výnosové dluhopisy nabízí i Raiffeisen investiční společnost. Banky se tak snaží nalákat klienty na vyšší zhodnocení investic, než jsou pouhé spořící účty. 

Štítky: společnost investic investiční nabízí i raiffeisen investiční investiční společnost nabízí i raiffeisen způsoby nové způsoby investic nabízí i

Zdroj: www.investujeme.cz

Top 10 událostí z energetiky za poslední týden

1. 80 % obnovitelných zdrojů v soustavě není problém, říká CEO 50Hertz V rozhovoru pro internetové vydání deníku Tagesspiegel Boris Schucht uvedl, že „80 % elektřiny z OZE v soustavě není problém“. Na významu jeho tvrzení přidává i fakt, že v přenosové soustavě společnosti 50Hertz, jejímž je ředitelem, mají OZE podíl již nyní přibližně 50 %.  Velice Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: top poslední z energetiky událostí energetiky za událostí z energetiky energetiky za poslední z energetiky za za poslední událostí z

Zdroj: oenergetice.cz

Veolia Energie hlásí třetinový pokles zisku na 1,3 mld. Kč

Společnost Veolia Energie ČR, která je předním výrobcem a dodavatelem tepla a elektrické energie, loni dosáhla zisku 1,321 miliardy korun, což bylo o 725  milionů korun méně než v předchozím roce. Pokles představuje 35,4 procenta. Obrat ale společnosti vzrostl o 0,6 miliardy (8,2 procenta) na 7,9 miliardy korun. Uvádí to výroční zpráva zveřejněná na internetových Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: zisku bylo energie korun miliardy milionů milionů korun miliardy korun veolia veolia energie

Zdroj: oenergetice.cz

USA odmítají vojenskou spolupráci s Ruskem v Sýrii. Ruská taktika je podle nich "tragicky chybná"

Americký ministr obrany Ashton Carter ve středu prohlásil, že Spojené státy nebudou v Sýrii s Ruskem vojensky spolupracovat. Ruská taktika je podle něj "tragicky chybná". USA se ale nebrání vedení rozhovorů o technických otázkách. Obě země se vzájemně obviňují z napadání jiných cílů než pozic Islámského státu.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Pašerák radioaktivních látek: Za 2,5 milionu eur může mít Islámský stát špinavou bombu

Pět pokusů propašovat radioaktivní materiály radikálům na Blízkém východě zmařila moldavská policie spolu s americkými zpravodajci. Případy se odehrály v posledních pěti letech. Podle vyšetřovatelů pocházejí nebezpečné látky hlavně z Ruska.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

O kvótách rozhodnou soudci v Lucemburku. Fico potvrdil žalobu

Slovensko podá u soudu Evropské unie žalobu proti rozhodnutí přerozdělit uprchlíky v členských zemích osmadvacítky na základě kvót. Potvrdil to slovenský premiér Robert Fico. Rozmístění běženců v členských státech unie schválili v úterý většinou hlasů ministři vnitra zemí EU, proti bylo Slovensko spolu s Českem, Maďarskem a Rumunskem. Finsko se zdrželo. Šéf frakce socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Gianni Pittella vyzval k pozastavení členství slovenské straně Směr.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Férovost na železnici ohlídá nově zřízený nezávislý regulátor

Vláda schválila návrh zákona zřizujícího takzvaného železničního regulátora. Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře by měl mít hlídat rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratích a chránit spoje objednané a financované z veřejných peněz proti komerčním linkám. Projednání tohoto bodu kabinet už opakovaně odložil.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Po havárii v kralupech si Unipetrol pronajal zásobník od SSHR na uskladnění ropy

Společnost Unipetrol RPA si pronajala od Správy státních hmotných rezerv (SSHR) její volný zásobník na 80.000 tun ropy v Nelahozevsi. Uskladní v něm ropu směřující do rafinerie v Kralupech nad Vltavou, jejíž dodávku už nešlo zastavit. ČTK to dnes sdělili mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda a SSHR Jakub Linka. V kralupské rafinerii se v polovině května Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: unipetrol unipetrolu dnes v havárii unipetrol pronajal zásobník havárii v uskladnění ropy uskladnění zásobník sshr

Zdroj: oenergetice.cz

AAA Auto varují: Do ČR se dováží stále více ojetin na konci života

Do Česka se dováží stále více nekvalitních ojetin na konci své životnosti. Jde o alarmující trend, který vede k dalšímu zhoršování kvality vozového parku v Česku. Uvedla to generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Podle ní na západoevropských trzích je již delší dobu nedostatek kvalitních ojetin, který byl způsoben velmi slabými prodeji nových vozů během ekonomické krize v letech 2008 až 2013.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Co přinesl listopad v oblasti bankovních poplatků? Přehled změn v sazebnících bank

Přinášíme vám pravidelný měsíční přehled změn v sazebnících bank. V listopadu mnoho bank změny v poplatcích neprovádělo. Česká spořitelna upravila sazebník v části týkající se pojištění...

Štítky: klienta změna karty měs listopadu položka najdete zde platebn najdete osobn

Zdroj: www.finparada.cz

Rozpočet bude mít deficit 70 miliard. Měl být nižší, říká ekonom

Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 70 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů hasičů, učitelů, policistů, zdravotníků či úředníků nebo i s výdaji souvisejícími s aktuální migrační vlnou. Nyní návrh projedná Sněmovna a musí ho podepsat prezident. Podle ekonoma Lukáše Kovandy by měl být deficit nižší.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nobelovu cenu za chemii mají vědci ze Švédska a USA. Zjistili, jak buňky dokážou opravit DNA

Nobelův výbor udělil ve Stockholmu už třetí letošní Nobelovu cenu - za chemii. Dostali ji sedmasedmdesátiletý Švéd Tomas Lindahl, devětašedesátiletý Američan Paul Modrich a stejně starý Američan tureckého původu Azíz Sancar. "Jejich práce poskytuje základní znalosti o tom, jak fungují buňky," píše se ve zdůvodnění s tím, že objev je využíván například při vývoji nových léků na rakovinu.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Putin má narozeniny. Je na vrcholu popularity, věří mu 80 procent Rusů

Ruský prezident Vladimir Putin ve středu slaví 63. narozeniny. Podle průzkumu nezávislého střediska Levada mu důvěřují čtyři pětiny Rusů. Jeho obliba prudce vzrostla po ruské anexi Krymu. Prezidentský mandát mu vyprší v roce 2018. Zda bude znovu kandidovat, podle něj závisí na "situaci v zemi, ve světě a na vlastní náladě".

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

ČBA vyzývá klienty ke zvýšené opatrnosti, zaznamenala nový typ kybernetických útoků

České banky odhalily nový způsob, jakým se kybernetičtí útočníci pokoušejí ovládnout prostředky klientů. Podvodníci využívají falešné stránky internetového bankovnictví, které umístí na přední místa v internetových...

Štítky: platební asociace poč bankovnictv internetov každý pátý

Zdroj: www.finparada.cz

Poptávka po úvěrech na bydlení vyráží dech. Banky a spořitelny letos rozpůjčují 240 miliard

Banky v říjnu poskytnuly hypotéky za 16 miliard korun. Oproti loňsku průměrná půjčená částka vzrostla o více než 200 000 Kč. Trh hypoték směřuje k novému rekordu. Celkový objem letos sjednaných hypoték bude atakovat 200 miliardovou hranici. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž produkce roste meziročně o 19 procent.

Štítky: půjček stavební spořitelna spořitelny miliard úvěry letos sjednaných

Zdroj: www.hypoindex.cz

Zahraniční tisk: Británie proti jednotné migrantské politice; portugalský hospodářský zázrak

Světová média dne 7. října píší o prohlášení britské ministryně vnitra Theresy Mayové. Ta uvedla, že navrhovanou jednotnou evropskou politiku vůči migrantům nemůže Velká Británie akceptovat ani za tisíc let. Média si dále všímají hospodářského zázraku v Portugalsku. Zemi se totiž začíná dařit navzdory tomu, že jí před čtyřmi lety reálně hrozil bankrot

Zdroj: www.zet.cz

Rusko zapojilo do bojů v Sýrii nejen letectvo, ale i námořnictvo. Zřejmě bude útoky koordinovat s USA

Rusko ve středu intenzivně bombardovalo cíle v syrských provinciích Hamá a Idlib. Po náletech následoval pozemní útok na povstalecké bojové pozice syrské armády. Bylo použito i množství raket země-země. Rusko je podle mluvčího ministerstva obrany Igora Konašenkova připraveno přijmout americké návrhy na koordinaci operací v Sýrii.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Čína plánuje pro letošek stanovit 18GW strop na instalaci velkých FVE

Podle uniklých materiálů čínských vládních organizací plánuje Čína vytvořit strop na instalaci velkých fotovoltaických projektů. Maximálně by tak pro letošek mohlo být zprovozněno 18 GW instalovaného výkonu v nových FVE, z čehož 5,5 GW je vyčleněno na vysoce účinná zařízení. Stop ve výši 18,1 GW pro rok 2016 se dle materiálu vypracovaného Čínskou národní energetickou agenturou (NEA) Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: fve do čína velkých plánuje gw instalaci letošek strop na instalaci strop

Zdroj: oenergetice.cz

Obama uvítal papeže jako symbol boje s násilím a chudobou

Deset tisíc věřících, turistů a zvědavců v centru Washingtonu vítalo papeže Františka, který přijel do Bílého domu za prezidentem Barackem Obamou. Pontifik dorazil k sídlu prezidenta neokázalým automobilem Fiat, který si sám pro cestu po městě vybral.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Průměrné úrokové sazby spořicích účtů se za posledních pět měsíců vůbec nezměnily. A další výhled?

Podívejte se s námi na vývoj úrokových sazeb produktů určených ke spoření v posledních několika měsících. K měření vývoje sazeb na trhu jako celku nám slouží ukazatel s názvem Sporoindex...

Štítky: m vklad bank měs p k vkladů term spořic

Zdroj: www.finparada.cz

EU provedla razii na plynárenské společnosti v Rumunsku

V Rumunsku proběhla antimonopolní razie proti třem společnostem. Cílem vyšetřování je možné omezování exportu zemního plynu do sousedních zemí. Minulý rok udělali regulátoři podobnou razii na ruský Gazprom. Regulátoři antimonopolního úřadu EU provedli v pondělí zásah na plynárenské společnosti v Rumunsku. Razie proběhla proti státem vlastněnému těžaři zemního plynu Romgazu, provozovateli přepravní soustavy zemního plynu Transgazu a vůči jedné Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: zemního zemního plynu gazprom stream plynárenské společnosti v na plynárenské společnosti plynárenské razii na rumunsku razii

Zdroj: oenergetice.cz

Analýza USD/CHF, GBP/JPY a AUD/JPY

Tento měnový pár na 1hodinovém grafu našel rezistenci na důležité psychologické hladině 1,0200. Nyní se...

Zdroj: www.fxstreet.cz

BP a Eni objevily u Egypta rozsáhlé ložisko zemního plynu

Britská energetická společnost BP a italská Eni objevily u pobřeží Egypta rozsáhlé ložisko zemního plynu. Firmy dnes uvedly, že ložisko se nachází v oblasti východní delty Nilu, zhruba deset kilometrů severně od pole Núrus, které bylo objeveno loni v červenci a jehož vydatnost je asi 65.000 barelů ropného ekvivalentu denně. Nový objev potvrzuje významný potenciál Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: eni bp egypta rozsáhlé ložisko objevily u eni objevily u eni objevily rozsáhlé ložisko bp a egypta rozsáhlé ložisko

Zdroj: oenergetice.cz

Finanční poradenství v roce 2016

Obor finančního poradenství patří v západní společnosti mezi nejprestižnější a v žebříčcích povolání se spolu s lékaři a právníky tyčí na čelních příčkách. V České republice je ale situace odlišná a mnoho lidí by tento obor stále zařadilo na spod žebříčku mezi podřadná povolání. Proč to tak je a kde je pravda?

Štítky: finančního provizí finančně poradce regulace regulace provizí produktů finančního poradce finanční poradce potřeb

Zdroj: www.investujeme.cz

Senát schválil exšéfa Soudcovské unie Jirsu jako ústavního soudce

Bývalý prezident Soudcovské unie Jaromír Jirsa bude ústavním soudcem. Senát jeho nominaci v tajné volbě schválil. Podle potvrzených výsledků Jirsa získal 55 z 69 odevzdaných hlasů. Po Jirsově jmenování prezidentem Milošem Zemanem bude patnáctičlenný tým ústavního soudu znovu kompletní.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Východoněmecké hnědouhelné doly chce koupit ekologická organizace Greenpeace

Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace se nečekaně přihlásila do výběrového řízení na koupi hnědouhelných povrchových dolů ve východním Německu. Doly prodává švédská státní společnost Vattenfall. Ekologové chtějí koupí dolů zajistit, že uhlí zůstane v zemi, informovala včera ve Stockholmu švédská pobočka Greenpeace. Zájem o doly v minulosti projevily rovněž české firmy ČEZ a EPH, termín pro podání přihlášek uplynul v úterý.  

Zdroj: www.zet.cz

Tusk: Summit musí v první řadě řešit otázku ochrany hranic EU

Nejdůležitější otázkou pro večerní mimořádný summit Evropské unie k migrační krizi je způsob, jak znovu získat kontrolu nad vnějšími hranicemi unie. Prohlásil to Donald Tusk, který jednání prezidentů a premiérů osmadvacítky předsedá. Podle něj bez řešení této otázky vůbec nemá smysl diskutovat o společné evropské migrační politice. V sázce je podle Tuska budoucnost schengenského prostoru.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Migrační krize potrvá ještě několik let, tvrdí Juncker. Zastal se Merkelové a varoval před stavbou nových zdí

Podle předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera bude uprchlická krize trvat ještě roky. Se zjevnou narážkou na maďarský plot varoval před stavnou nových hraničních zdí. Německé kancléřky Angely Merkelové, kterou kritizují za rozhodnutí vpustit do Německa uprchlíky uvízlé v Maďarsku, se Juncker zastal.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Hradní kancléř Mynář bezpečnostní prověrku nezískal

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) odmítl kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi udělit bezpečnostní prověrku na nejvyšší stupeň přísně tajné. Informoval o tom deník Právo. Šéf NBÚ Dušan Navrátil se kvůli tomu v uplynulých dnech dvakrát sešel s prezidentem Milošem Zemanem, který podle deníku rozhodnutí úřadu nijak nerozporoval. Sám Mynář se k záležitosti nevyjádřil.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Saúdská Arábie vypisuje historicky 1. mezinárodní tendr na výstavbu OZE

Saúdská Arábie poprvé v historii hledá mezinárodní investory, aby se podíleli na výstavbě a provozu obnovitelných zdrojů energie (OZE) v zemi. Ropná velmoc chce do roku 2030 generovat 9,5 GW elektrického výkonu ze solárních a větrných elektráren. Vypsaný tendr se týká dvou fotovoltaických elektráren, investoři by měli vyjádřit svůj zájem do 20. června. Informovala o Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mezinárodní tendr arábie výstavbu saúdská arábie saúdská mezinárodní tendr na mezinárodní tendr historicky na výstavbu

Zdroj: oenergetice.cz

Vojenské lodě EU zahájily zátah na pašeráky uprchlíků. Zastavují podezřelá plavidla u Libye

V mezinárodních vodách u libyjského pobřeží, odkud vyplouvá množství běženců, operuje šest lodí Evropské unie. Kontrolují a prohledávají podezřelé lodě s cílem dopadnout pašeráky lidí. Podle experta Eugenia Ambrosiho může operace selhat v případě, že EU rovněž nebude bojovat proti zločineckým gangům operujícím v Evropě.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Enappsys: Británii čeká další těžká zima, ceny elektřiny porostou

Británie má před sebou podle nových údajů od Enappsys z hlediska rezervního instalovaného výkonu horší zimu, než tu loňskou. Loni se ceny elektřiny v důsledku nedostatku výkonu vyšplhaly v určitých hodinách až na 70násobek běžné hodnoty. S nedostatkem instalovaného výkonu má v budoucnu pomoci nově plánovaný podmořský kabel s Francií o přenosové kapacitě 2 GW nebo jaderná elektrárna Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: být ceny c británii hinkley point point c hinkley point c point hinkley enappsys

Zdroj: oenergetice.cz

Česko se kvůli kvótám soudit nebude, Sobotka nechce eskalovat situaci

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nechce žalobami proti kvótám na přerozdělování uprchlíků dále stupňovat napětí v unii. Evropa se kvůli migrační krizi nesmí rozpadnout. Na setkání šéfů vlád zemí osmadvacítky by už podle schváleného mandátu kvóty rozporovat neměl, v debatě by se měl soustředit na další konkrétní kroky k ukončení migrační krize.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Orbán a Seehofer: v EU vládnou chaos a iprovizovaná řešení

Evropská unie se musí v uprchlické krizi vrátit k dodržování dohodnutých pravidel. Nyní vládne chaos a všechna řešení jsou jen improvizovaná, což je dlouhodobě neudržitelné. Shodli se na tom maďarský premiér Viktor Orbán a premiér největší německé země Bavorska Horst Seehofer.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Výzkumné jaderné centrum Evropské unie čeká rozšíření

Ve středu tohoto týdne byla oficiálně zahájena stavba nové budovy Společného výzkumného střediska (JRC) Evropské komise v Karlsruhe. Moderní budova zajistí výzkumnému středisku, který zastává poradní funkci pro Evropskou komisi, pokračovaní v nezávislém výzkumu. Evropští komisaři Tibor Navracsics a Günter Oettinger se ve středu sešli společně s ředitelem Společného výzkumného centra (Joint Research Centre) Vladimirem Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: komise budou unie evropské evropské unie jaderné jaderného jaderné centrum evropské výzkumné jaderné karlsruhe

Zdroj: oenergetice.cz

EU a Mexiko budou spolupracovat v oblasti geotermální energie

Evropští a mexičtí výzkumníci budou spolupracovat na nových technologiích v geotermální energetice. Projekt s názvem GEMex bude zahájen na podzim letošního roku a potrvá tři roky. Novou spolupráci mezi Evropskou unií a Mexikem oznámili na začátku června Carlos Moedas, evropský komisař pro Výzkum, inovace a vědu, a Pedro Joaquín Coldwell, mexický ministr energetiky. „Obrovské mexické Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: unie spolupracovat geotermální energie geotermální technologiích spolupracovat v oblasti gemex budou spolupracovat a mexiko mexiko

Zdroj: oenergetice.cz

Proč se nemusí vyplatit práce na dohodu o pracovní činnosti

Dohoda o pracovní činnosti patří mezi často využívané druhy pracovního poměru. Proč tomu tak je a jaké má tzv. DPČ nevýhody?Rozsah pracovní dobyV dohodě o pracovní činnosti lze sjednat pracovní dobu maximá…

Zdroj: www.ziskweb.cz

IEA: Globální trh s plynem se během 5 let výrazně změní

Nadbytek nabídky a zpomalení tempa růstu poptávky bude mít podle posledního výhledu Mezinárodní energetické agentury (IEA) významný vliv na obchodování a budoucí vývoj cen plynu. Změn na trhu by mohla využít Evropa k diverzifikaci dodávek plynu pomocí rozšíření importu LNG. Evropské státy mají příležitost využít své silné pozice na trhu a profitovat z klesající poptávky největších dovozců zkapalněného Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: let iea lng s plynem plynem plynem se během let výrazně změní let výrazně se během plynem se

Zdroj: oenergetice.cz

Komentář k budoucímu výpočtu důchodu

Důchodová komise navrhovala mimo jiné sdílení vyměřovacího základu pro výpočet důchodu obou manželů v jednotlivých letech během trvání manželství. MPSV však tento návrh odmítlo. Manželům se tedy budou důchody nadále vypočítávat individuálně, což je pozitivní.

Štítky: pojištění důchod například situaci mazars závisí na vyměřovacích vlastního neboť

Zdroj: www.investujeme.cz

Základní nevýhody podnikání na akciovou společnost

 Vyšší vkladU založení akciové společnosti počítejte s vyššími finančními prostředky na založení nebo na pořízení. Základní kapitál a.s. činí minimálně 2 000 000 Kč. Jde o podnikání s ř…

Zdroj: www.ziskweb.cz

Eset koupil britského výrobce šifrovacích programů DESlock+

Slovenská antivirová společnost Eset koupila 100 procent britské společnosti DESlock+, která vyvíjí šifrovací programy pro počítače i mobilní zařízení. Její technologie využije ve svých produktech, cenu firma nezveřejnila.

Zdroj: e-svet.e15.cz

Jak pohřbít jaderný odpad? Do kobky za 4 miliardy dolarů

Finsko se připravuje na dlouhodobé uložení 5500 tun vysoce radioaktivního odpadu do 26 mil podzemních chodeb na příštích 100 000 let. Francouzská tisková agentura AFP tuto událost nazvala „Nejdražším a světově nejtrvalejším pohřbem“. Finsko zásobuje přibližně třetinu své energetické spotřeby pomocí jaderné energie. Logicky tak musí být vzniklý jaderný odpad bezpečně uchován. Většina zemí současnosti ukládá Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: než budou dolarů miliardy dolarů odpad jaderné odpadu jaderný kobky za jaderný odpad

Zdroj: oenergetice.cz

Aerolinky SAS dostihla ropná krize, ruší transatlantickou linku pro těžaře

Levná ropa nemusí být pro letecké společnosti jen dobrou zprávou. Skandinávské aerolinky SAS kvůli ní oznámily konec linky z norského Stavangeru do amerického Houstonu. Spoj pro pouhých 44 cestujících totiž spoléhal na poptávku ze strany petrochemických společností, které v posledních měsících kvůli nízkým cenám ropy nezažívají zrovna nejlepší časy.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Itálie spustila nový systém záchrany bank

Itálie včera spustila nový systém, který připravila centrální banka a jehož cílem je zachránit čtyři malé banky...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Aktuálně otevřené forex pozice 23.11.2015

Přinášíme pohled na aktuálně otevřené pozice retailových obchodníků (běžných traderů) na forexu. Jde o...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Zeman kritizoval Polsko kvůli jeho hlasování pro uprchlické kvóty

Prezident Miloš Zeman při setkání se zaměstnanci hutního podniku Třinecké železárny v Třinci na Frýdecko-Místecku kritizoval Polsko, které v úterý jako jediná země z visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) hlasovalo pro zavedení kvót na rozdělení uprchlíků. Řekl, že slušný člověk dohodu neporušuje. Naopak při setkání s třineckými občany ocenil stanovisko Slovenska, které kvóty odmítá.

Zdroj: zpravy.e15.cz


404 hubero kororo