Linka 199

Nejnovější články na portálu

Týdenní výhled: USA Indexy ISM, zaměstnanost

Prezident ECB Draghi vystoupí při otevření Evropských kulturních dnů ve Frankfurtu (úterý), na fóru ECB o bankovním dohledu ve Frankfurtu (středa) a v Miláně (čtvrtek). Téma vystoupení nenaznačují komentáře k aktuálnímu či budoucímu ek....

Zdroj: www.kurzy.cz

Týdenní výhled: EMU ZEW, USA Maloobchodní tržby

Říjnový Index ZEW sentimentu ek. očekávání Německa/eurozóny (úterý) a v USA zářijové maloobchodní tržby (středa) resp. PPI (středa), zářijový CPI a říjnové Index průmyslu Fedu New Yorku a Index průmyslu Fedu Philadelphie (vše čtvrtek) jsou hlavními..

Zdroj: www.kurzy.cz

Ropa opět padá, na vině jsou Rusko a Čína

Ropa zakončila minulý týden i měsíc v zisku, Brent přidal za poslední říjnový týden 3,3 procenta a za říjen skončil taktéž v plusu a to o 2,5 procenta.

Zdroj: www.kurzy.cz

Dudley (NY Fed): Při příští krizi můžeme zkusit negativní sazby

Šéf New York Fedu William Dudley v interview pro CNBC mimo jiné uvedl, že americká centrální banka by na základě evropských zkušeností mohla při řešení příští velké krize sáhnout také po použití negativních sazeb.

Zdroj: www.kurzy.cz

Turecko - víkendový masakr poslal dolů liru, ceny dluhopisů i akciový trh

Centrem turecké metropole Ankara v sobotu otřásly dva výbuchy, které si podle agenturních zpráv vyžádaly nejméně 97 mrtvých a přes dvě stovky zraněných.

Zdroj: www.kurzy.cz

Bývalá šéfka České pošty bude dělat dvojku Tvrdíkovi. Hrdá míří do vedení čínské CEFC

Viceprezidentkou evropské pobočky šanghajského investora CEFC se stane Marcela Hrdá. Bývalá ředitelka České pošty a Skupiny Barrandov tak pomůže v dalším tažení čínské skupiny, která minulý rok vstoupila i do pražského klubu Slavie. Společnost v Česku zastupuje Jaroslav Tvrdík, kterému se již podařilo získat dlouholetého prezidentského protokoláře Miroslava Sklenáře.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Eurozóna - finální PMI se ve výrobě v říjnu posunul na 53,2 bodu

Podle finálních údajů o vývoji aktivity nákupních manažerů ve výrobním sektoru zpracovávaných společností Markit Economics eurozóna v říjnu zvýšila svou aktivitu.Kompositní index PMI v říjnu rostl na 52,3 bodu oproti předběžně odhadované stagnaci na...

Zdroj: www.kurzy.cz

Po pátečním růstu míří dnes sója opět vzhůru

Nárůst ceny provází v posledních dvou dnech nejaktivnější futures kontrakt na sóju na burze CBOT. Jedná se o reakci na výsledky pravidelného Wasde reportu amerického ministerstva zemědělství z minulého týdne, který definitivně odstavil spekulace ohledně..

Zdroj: www.kurzy.cz

Kofola ve 3Q s historicky nejlepšímy výsledky. Zisk +70%, prodeje +16%

Kofola za 9M tohoto roku vykázala meziroční růst prodejů o 16% při růstu zisku o téměř 70%. Výsledky jsou historicky nejlepší. Hlavním strůjcem růstu byly nové akvizice a kontrakt na distribuci nápojů Rauch.Čistý zisk za 9M dosáhl úrovně 69,1 mil.

Zdroj: www.kurzy.cz

Uprchlická politika míchá kartami. Kdo by vyhrál říjnové volby?

Volby do Poslanecké sněmovny by podle průzkumu vyhrálo hnutí ANO s podporou téměř 23 procent hlasů. Nejedná se však o žádné výlučné postavení, straně Andreje Babiše..

Zdroj: www.kurzy.cz

Uprchlická krize a volby ve Vídni

Autor: Jakub Švábenský Uprchlická krize v Evropě ohrožuje sedmdesát let trvající sociálně demokratickou vládu. Očekává se, že rekordní počty voličů ve Vídni budou hlasovat pro pravicově populistickou stranu, která slibuje, že zakročí proti imigraci.

Zdroj: www.kurzy.cz

Rok půdy oslovuje i nezemědělce

Série letošních akcí, pořádaných Asociací soukromého zemědělství pro širokou veřejnost na farmách jejích členů u příležitosti Mezinárodního roku půdy, se přehoupla do druhé poloviny. V pořadí čtvrté Selské slavnosti pro rodiny s dětmi, jejichž součástí byl i seminář na téma „Chráním půdu správně?“, se uskutečnily druhou zářijovou sobotu na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku. Těšily se velké návštěvnosti, obzvláště hojná byla účast členů domovského regionu – ASZ Litoměřice.

Zdroj: www.asz.cz

Zemědělský výbor podpořil novelu zákona o významné tržní síle

Sněmovní zemědělský výbor podpořil na dnešním jednání novelu zákona o významné tržní síle. Měl by pomoci proti nekalým praktikám obchodních řetězců. Zákonodárci podpořili i pozměňovací návrh poslance Petra Kudely (KDU-ČSL), kterým přesněji definuje audit kvality zemědělských výrobků a doplňuje to, co budou muset mít odběratelé a dodavatelé ve smlouvě.  

Zdroj: www.asz.cz

Když bude teplá zima, hrozí za rok katastrofální sucho, varuje klimatolog

Česko má za sebou mimořádně suché léto. Pokud nastane mírná zima a poté bude málo pršet, může být sucho v roce 2016 skutečně katastrofální. V rozhovoru pro iDNES.cz to tvrdí bioklimatolog Zdeněk Žalud z Mendelovy univerzity v Brně a vědecký pracovník Centra výzkumu globální změny. Sucho podle něj může někdy trvat i několik let.

Zdroj: www.asz.cz

Glencore prodává další aktiva, tentokrát měděná

Komoditní gigant Glencore se dostal do popředí zájmu již před několika týdny, kdy společnost oznámila ambiciózní plán na snížení zadlužení. Akcie těžaře se poté projely doslova na horské dráze a po strmém propadu umazaly ztráty a minulý týden dokonce z...

Zdroj: www.kurzy.cz

Fanoušci Návratu do budoucnosti se dočkali. DeLorean obnoví výrobu slavného vozu

Společnost DeLorean bude znovu vyrábět svůj vůz známý z filmu Návrat do budoucnosti. Texaská automobilka dostala svolení k výrobě a již příští rok nabídne prvních 300 vozů. Automobil, který se nevyráběl přes 30 let bude stát od 80 do 100 tisíc dolarů.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 12.10.2015

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 9.10.Změna12.10. Americký dolar USD 1 23.8560 -0.09%23.8340...

Zdroj: www.kurzy.cz

Rekordní prvenství předsedy Vinařské asociace ČR

O tom, že kvalita je lepší než kvantita a že i z dvou desítek hektarů vinic opečovávaných jednou rodinou může vzejít pravý skvost oceňovaný světovými sommeliéry, přesvědčil Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku již několikrát. Třeba vítězstvími v soutěži Vinař roku či Chardonnay du Monde ve Francii. Letos si však předseda Vinařské asociace ČR, členské organizace ASZ, připsal jedno rekordní prvenství. Těsně před začátkem vinobraní se dozvěděl, že jako první vinař ve dvacetileté historii světové soutěže vín Muvina, konané ve slovenském Prešově, získal již potřetí titul Šampiona v kategorii bílých suchých vín.

Zdroj: www.asz.cz

Rok půdy oslovuje i nezemědělce

Série letošních akcí, pořádaných Asociací soukromého zemědělství pro širokou veřejnost na farmách jejích členů u příležitosti Mezinárodního roku půdy, se přehoupla do druhé poloviny. V pořadí čtvrté Selské slavnosti pro rodiny s dětmi, jejichž součástí byl i seminář na téma „Chráním půdu správně?“, se uskutečnily druhou zářijovou sobotu na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku. Těšily se velké návštěvnosti, obzvláště hojná byla účast členů domovského regionu – ASZ Litoměřice.

Zdroj: www.asz.cz

Informace pro žadatele - Zálohy SAPS 2015

V roce 2015 bude žadatelům poskytnuta záloha na platbu SAPS 2015. Záloha na platbu SAPS je jedna z pomocí zemědělcům, kteří se kvůli mléčné krizi potýkají s nedostatkem hotovosti, což jimi stěžuje podnikání.

Zdroj: www.asz.cz

Až hrozivě dobrý říjen na akciových trzích

Akcie na Wall Street mají za sebou vůbec nejúspěšnější měsíc za poslední 4 roky, v Evropě se akciím lépe vedlo naposledy dokonce v roce 2009! V Praze od větších zisků brzdily akcie ČEZ, KB, ale i nejztrátovější PEGAS.

Zdroj: www.kurzy.cz

Toyota koupí zbylou část výrobce minivozů Daihatsu. Hodlá z něj udělat celosvětovou značku

Toyota oznámila, že koupí zbylých 49 procent japonského výrobce minivozů Daihatsu za v přepočtu 74 miliard korun. Chce si udržet post světové jedničky v automobilovém průmyslu a posílit své pozice na rozvíjejících se trzích. Hlavním konkurentem Daihatsu je Suzuki Motor, která ovládá 30 procent japonského trhu.

Zdroj: byznys.ihned.cz

FED a ECB: peníze zůstávají levné

Po posledních týdnech se zdá, že historicky bezprecedentně volná měnová politika s námi zůstane déle, než se ještě před pár měsíci čekalo . Data z Eurozóny jsou totiž všechno jen ne proinflační a i nedávná americká data snižují pravděpodobnost brzkého...

Zdroj: www.kurzy.cz

Jihomoravské řeky trápí sucho, hladiny jsou pod obvyklým stavem

I přes chladnější počasí a déšť se řeky v povodí Moravy a Dyje stále nevyrovnaly s následky sucha. Hladiny na tocích zůstávají pod dlouhodobými průměrnými hodnotami, nejčastěji dosahují deset až 80 procent obvyklého množství, řekla dnes ČTK mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. V Jihomoravském kraji zaznamenal podnik výrazně nižší hladinu na sedmi místech. Stejné problémy jsou i ve Zlínském a Olomouckém kraji. Povodí pod vodními díly zajišťuje minimální průtoky pro zachování biologického života a odběry pitné vody.

Zdroj: www.asz.cz

Video: V čem české firmy vynikají a co by měly zlepšovat?

Co by podle českých ekonomických expertů měly české firmy zlepšit? A v čem již v rámci Evropy patříme ke špičce?

Zdroj: www.kurzy.cz

Česká ekonomika letos poroste o 2,7 procenta, odhaduje Babišův úřad. Růst potáhne domácí poptávka

Ministerstvo financí počítá letos s ekonomickým růstem o 2,7 procenta. Rychlý růst ekonomiky v loňském roce měl jednorázové či dočasné příčiny, jako čerpání z fondů EU, které skončilo s loňským rokem. Míra inflace za rok 2015 činila jen 0,3 procenta, což je nejméně od roku 2003 a druhá nejnižší hodnota v historii samostatné České republiky.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Pobídky pro Hollywood ožívají. Česko láká cizí filmaře, aby tu utráceli miliardy

Jen loni v Česku zahraniční produkce strávily víc než 1000 dní, za den natáčení utratí čtyři miliony korun. Změna systému pobídek má čísla znásobit. Podrobný pohled do českého systému pobídek zahraničním filmařům přinesl týdeník Ekonom.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Elektrárna, kterou v Turecku postavily Světlíkovy Vítkovice, už dodává proud. Dokončení se několikrát odkládalo

V Turecku spustili tepelnou elektrárnu, kterou postavily strojírenské Vítkovice. Elektrárna se staví od roku 2010 a termín jejího dokončení se několikrát odkládal. Projekt má hodnotu přibližně 11 miliard korun.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Šéf italské Generali končí. Odchází do čela konkurenční Zurich Insurance

Mario Greco, generální ředitel italské pojišťovny Generali, končí. Během května stane v čele konkurenční švýcarské Zurich Insurance, ve které již působil. Greco skončí po valné hromadě akcionářů, po níž mu vyprší nynější smlouva.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Dluhy domácností se zvýšily o 74 miliard. Lidé si půjčují víc, zadlužení ale roste pomaleji než před krizí

Celkové zadlužení domácností se zvýšilo o 5,6 procenta. Podobným tempem rostou i dluhy firem. Dynamika růstu půjček je stále výrazně nižší než před krizí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Jan Vopravil: Co může zemědělec dělat pro to, aby chránil půdu a zachoval její funkce?

V poslední době si začínáme zvykat na extrémy počasí, střídají se nám enormní sucha a (mnohdy katastrofální) povodně. Mnoho lidí si pokládá otázku, jak to změnit a zda tomu jde čelit. Někteří ukazují na nepřítele, který za to může – na úředníky, nekontrolovanou výstavbu betonových hal na zemědělské půdě, drancování lesů. A řada označí za viníka zemědělce, tedy přesněji zemědělského podnikatele. A mají mnohdy pravdu, byť nelze za stav půdy a krajiny vinit jen je. Co však mohou zemědělci dělat pro to, aby chránili půdu, na které hospodaří? 

Zdroj: www.asz.cz

Povinné ručení celkově podraží. Levnější hledejte na internetu

Ceny povinného ručení opět porostou. Průměrná cena letos stoupne o třicet korun na 2775 korun. Cena navíc podle analytiků může ještě dál stoupat, a to kvůli rostoucímu ocenění škod na zdraví.

Zdroj: www.kurzy.cz

Prodej Poste Italiane – krok ke snížení italského dluhu?

Autor: Bc. Martin Surovec K dlouho očekáváné částečné privatizaci italské státní pošty Poste Italiane dojde 27. října, tedy přibližně za dva týdny. Jedná se o prodej části velké italské společnosti, která se svými 143 000 zaměstnanci předčí například...

Zdroj: www.kurzy.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 02.11.2015

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 30.10.Změna2.11. Americký dolar USD 1 24.5940 -0.14%24.5590...

Zdroj: www.kurzy.cz

Brněnský vynález má ušetřit až polovinu vody spotřebované v domácnostech

Proud vody je díky takzvanému perlátoru dutý, takže kohoutkem jí protéká méně. Firmě se daří, očekává navýšení obratu a expanzi. I další společnosti přicházejí s nápady, jak šetřit vodu a energii.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Kvůli estetickým požadavkům supermarketů končí část úrody zemědělců vyhozená na poli

Čeští zemědělci jsou nuceni vyhazovat tuny zeleniny, protože nesplňuje estetická kritéria obchodních řetězců, upozorňuje iniciativa Zachraň jídlo. Normy supermarketů jsou přitom podle ní nejasné a obchodníci se je zdráhají zveřejnit. Iniciativa chce na toto nesmyslné plýtvání jídlem upozornit sobotním happeningem Křivá polévka. V rámci něj bude v sobotu 5. září na piazzettě Národního divadla zdarma rozdávat 2000 porcí polévky uvařené z „nepovedené“ zeleniny.

Zdroj: www.asz.cz

Ropný guru Ross míní, že OPEC produkci nesníží, narozdíl od nečlenů

Ropný guru Gary Ross, který je mimo jiné zakladatelem společnosti PIRA Energy Group a který mimo jiné správně předpověděl cenový vývoj černého zlata v roce 2014, míní, že ropný kartel OPEC na svém prosincovém zasedání nezmění své produkční limity.

Zdroj: www.kurzy.cz

12.h - Evropa míří do červených čísel, technicky koriduje dlouhý růst, euro posiluje, ropa nedokáže překonat 50 USD, BCPP táhne ČEZ

Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne vstupují do 42. týdne lehce negativně. Trhy technicky korigují předchozí 6násobný růst, který byl nejdelším souvislým vzestupem v posledních 3 měsících.

Zdroj: www.kurzy.cz

Co od čtvrtého kvartálu čekají čeští experti?

Konec roku nejspíše nic dramatického nepřinese, Fed ale možná překvapí. Shodují se na tom dva matadoři české analytické scény, hlavní ekonom Ery Jan Bureš a makléř z Wood & Company Vladimír Vávra.

Zdroj: www.kurzy.cz

Španělská ekonomika patřila loni mezi nejrychlejší v EU, zemi ale trápí nezaměstnanost

Španělská ekonomika patří k nejrychleji rostoucím zemím Evropské unie. Zemi však stále svírá problém vysoké nezaměstnanosti, která se pohybuje okolo 21 procent. To je druhá nejhorší nezaměstnanost v EU, hůř na tom je už jen Řecko.

Zdroj: byznys.ihned.cz

12 států reprezentujících 40 % HDP stojí na prahu nové dohody o volném obchodu

Po pěti letech vyjednávání se dvanáct států Ameriky a Asie shodlo na podmínkách nové dohody o volném obchodu tzv. Trans-pacifickém partnerství neboli TPP. Konkrétně jde o multilaterální dohodu, jejíž členové produkují dohromady 40 % světového HDP.

Zdroj: www.kurzy.cz

Farmářská slavnost na Ekofarmě Bošina již tuto sobotu 19. září!

Ekofarma Bošina, jenž se nachází ve Vernéřovicích na Náchodsku – Broumovsku, zve na Farmářskou slavnost v country stylu. Akce se koná v sobotu 19. září od 15.00 hodin. Všechny podrobnosti o programu, možnosti nákupu selských produktů a samozřejmě také občerstvení naleznete v pozvánce, eventuálně na níže uvedených kontaktech.

Zdroj: www.asz.cz

ČEZ - příležitost... k poklesu

Nízké zadlužení, silný fundament, stabilní vysoká dividenda, téměř čtyři miliardy Kč za vrácenou darovací daň, rozhodnutí vlády o prolomení limitů na Dole Bílina, očekávané snížení počtu odcházejících zákazníků...

Zdroj: www.kurzy.cz

Euro roste na měsíční maximum

Euro k dolaru roste k nedělnímu závěru obchodování 0,1 % d/d na 1,137. Trh se od září spíš odpoutal od vlivu akciových trhů, v případě obnovení prudkých pohybů na akciových burzách by se ovšem souvislost měn s akciovými trhy zřejmě rychle obnovila...

Zdroj: www.kurzy.cz

Tento týden zveřejní výsledky 13 US bank včetně Morganů, Citi a Goldmanů

Tento týden bude své výsledky za 3Q tohoto roku zveřejňovat celkem 30 amerických firem. 13 z nich budou banky či jiné finanční instituce včetně lídrů oboru jako jsou Citigroup, J.P.Morgan Chase a Goldman Sachs.

Zdroj: www.kurzy.cz

Kaplička jako připomenutí našich povinností k půdě

„Národ, který ničí půdu, ničí sám sebe.“ Není mi lhostejný stav, v jakém se půda v naší republice nachází. Není mi lhostejný postoj našich státních institucí k této problematice, ale ani vztah vlastníků ke svým pronajatým pozemkům. Kamarád říká: „Jsou to jednodenní vlastníci – vlastnictví si uvědomují jen v den, kdy berou nájem.“

Zdroj: www.asz.cz

Inflace v eurozóně zrychlila na 0,4 procenta, táhne ji růst cen potravin a alkoholu

K růstu inflace nejvíce přispěly ceny potravin, alkoholu a tabáku a ceny ve službách. Ceny energií naopak klesly. Vývoj inflace hraje důležitou roli v rozhodovací politice Evropské centrální banky. Její cíl je udržet inflaci těsně pod dvěma procenty. ECB bude muset přezkoumat na nejbližším zasedání svou měnovou politiku.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Evropské QE nefunguje, co dál může ECB podniknout?

Když ECB březnu spustila QE, vysvětlovala pumpování peněz do ekonomiky potřebou podpořit ochotu bank poskytovat úvěry soukromému sektoru. Ani po osmi měsících od spuštění QE ale na trhu s úvěry není vidět prakticky žádná změna.

Zdroj: www.kurzy.cz

Plánované zvýšení daňového zvýhodnění na děti v roce 2016

Vládní návrh počítá s dalším zvýšením daňového zvýhodnění na děti. Bude-li návrh schválen, rodiče se dvěma a více dětmi si v příštím roce zase o finančně polepší. Zaměstnanci by měli mít vyšší již výplatu za leden, kterou obdrží na svůj účet v únoru.

Zdroj: www.kurzy.cz

Trhy vyčkávají na výsledkovou sezónu

Za nízké obchodní aktivity evropské akcie na počátku nového týdne mírně klesají. Index Stoxx 600 po ranním kolísání okolo závěru z minulého týdne nakonec mírně oslabil a nyní ztrácí zhruba čtyři desetiny procenta.

Zdroj: www.kurzy.cz

Půda jako dědictví dalším generacím – pozvánka na seminář a Selské slavnosti

Masivní odplývání půdy do nezemědělských činností? Ne v případě rodinných farem! Jedním z jejich strategických cílů je předat pozemky v nejlepším možném stavu následujícím generacím, a i proto se snaží půdní držbu rozšířit, což v praxi přispívá mimo jiné ke zlepšení stavu životního prostředí. „Půda jako dědictví dalším generacím“ je název dalšího letošního semináře, který v rámci Selských slavností pořádá u příležitosti Mezinárodního roku půdy Asociace soukromého zemědělství. Hostitelem tentokrát bude farma rodiny Novákových v Oboře u Malšic, a to v sobotu 26. září od 10 do 16 hodin.

Zdroj: www.asz.cz

VW by mohl nabídnout k prodeji své akcie? Šance jsou 50:50

Německý koncern VW již vytvořil na krytí dopadů rozsáhlé kauzy klamavých diesel motorů rezervy v řádu několika miliard eur. Trhy nyní spekulují o tom, že pro krytí celkových nákladů bude potřeba ještě více prostředků, které by automobilka mohla mimo jiné.

Zdroj: www.kurzy.cz

Prosincové zvýšení sazeb v Americe s pravděpodobností 43 %

Máme za sebou další dvoudenní zasedánu americké centrální banky, které skončilo ve středu 28.10 večer. FED podle očekávání ponechal úrokové sazby na rekordních minimech, kde je drží už od konce roku 2008.

Zdroj: www.kurzy.cz

Den Zemědělce

Letošní Den Zemědělce, dvoudenní polní výstava a předvádění zemědělské techniky, se uskuteční 16. - 17. září v obci Kámen na Pelhřimovsku. Hlavními tématy jednotlivých dní budou: traktory s čelním nakladačem a sklizeň pícnin a zajímavé traktorové agregace a zpracování půdy.

Zdroj: www.asz.cz

12.h - Evropa lehce v plusu díky povzbudivým PMI, eurodolar se hledá, ropa klesá, BCPP v plusu, ČEZ klesá

Evropa v průběhu dnešního dopoledne zahajuje 45. týden lehkým růstem. Oporou jsou trhům především pozitivně laděné makroekonomické zprávy o růstu aktivity výrobního sektoru v rámci eurozóny, Německa a také Velké Británie.

Zdroj: www.kurzy.cz

EKOFILM 2015 vyhlášen

41. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM se koná ve dnech 3. – 5. prosince 2015 v moravské metropoli Brně. Festival pořádá Ministerstvo životního prostředí a letošní téma je nanejvýš aktuální, a sice ODPADY a TŘÍDĚNÍ ODPADU. 

Zdroj: www.asz.cz

IPO Watch - softwareová společnost First Data ovládne tento týden

V 42. týdnu se na trhy budou tlačit tři jména. Nejmenší IPO bude American Farmland Co. (AFCO US). Společnost se zabývá akvizicí kvalitní zemědělské půdy v maximálně diverzifikované podobě.

Zdroj: www.kurzy.cz

Nissan svolává do servisu přes 900 tisíc aut. Během jízdy se jim otvírá kapota

U téměř 930 tisíc vozů Altima japonské automobilky Nissan Motor hrozí, že se jim během jízdy otevře kapota. Nissan upozorňuje, že otevřená kapota může řidiči bránit ve výhledu a zapříčinit dopravní nehodu. Automobilka proto vozy svolává do servisu, opatření se týká hlavně USA.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Rok půdy oslovuje i nezemědělce

Série letošních akcí, pořádaných Asociací soukromého zemědělství pro širokou veřejnost na farmách jejích členů u příležitosti Mezinárodního roku půdy, se přehoupla do druhé poloviny. V pořadí čtvrté Selské slavnosti pro rodiny s dětmi, jejichž součástí byl i seminář na téma „Chráním půdu správně?“, se uskutečnily druhou zářijovou sobotu na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku. Těšily se velké návštěvnosti, obzvláště hojná byla účast členů domovského regionu – ASZ Litoměřice.

Zdroj: www.asz.cz

Exekucí výrazně ubylo. Vymahatelnost dluhů je ohrožena, varuje šéfka komory

V Česku bylo loni zahájeno 782 tisíc exekucí, což představuje výrazný úbytek oproti předchozím rokům. Dosud rekordní z pohledu počtu nařízených exekucí byl rok 2011 s počtem 959 tisíc. V říjnu 2015 na jednoho člověka v exekuci připadalo průměrně 5,8 exekuce, zatímco dva roky před tím "jen" 3,3 exekuce.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Vinaři začínají sklízet hrozny na burčák, úroda má být dobrá

Hrozny jsou drobnější a nemají tolik tekutiny, na druhou stranu z hlediska kvality vína to vypadá nadějně. Letošní ročník středočeských vín by mohl být lepší než ten loňský. Po dlouhém suchu bude sice pravděpodobně hroznů méně, jejich kvalitu by to ale ovlivnit nemělo. Přijde-li na sklonku léta ještě slunečné počasí, mohla by dokonce i stoupnout.

Zdroj: www.asz.cz

Farmářské slavnosti na farmě rodiny Němcovy

Farma rodiny Němcovy, která sídlí v Netíně (ASZ Žďár nad Sázavou), zve na Farmářské slavnosti, jenž se budou konat v sobotu 19. září od 10.00 do 22.00 hodin. Všechny podrobnosti o programu naleznete v pozvánce nebo na webu http://www.farmanemcova.cz/. 

Zdroj: www.asz.cz

VIDEO: Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 45. týden 2015 (2.11. - 6.11.)

Máme před sebou nabitý týden makroekonomickými daty. V hlavní roli budou data z trhu práce USA (NFP), pak zasedání několika centrálních bank (australská, britská, česká) a nakonec indexy nákupních manažerů. Čína předchozí týden zrušila politiku...

Zdroj: www.kurzy.cz

Ruská produkce ropy na novém historickém rekordu post-SSSR éry

Produkce ropy v Rusku podle tamních oficiálních statistik v říjnu dosáhla v průměru úrovně 10,776 miliónu barelů, což představuje meziměsíční růst o 0,3% a je to o 1,3% více ve srovnání meziročním.

Zdroj: www.kurzy.cz

Euro před ISM průmyslu stagnuje

Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % d/d na 1,104. I začátkem listopadu je znát dopad prudkého oslabení eura minulý týden po zasedání ECB monetární politiky. Kupci velmi váhají s nákupy vzhledem k významné změně fundamentální...

Zdroj: www.kurzy.cz

Schroeder: Shanghai C. k 4100 bodům a pak padne o 40%

Analytik Thomas Schreoeder ze společnosti Chart Partners, který správně předpověděl zářijový propad indexu Shanghai Composite, nyní míní, že tento index nejdříve během následujících 3 měsíců poroste k 4 100 bodům (necelých 3300 nyní), aby pak na začátku..

Zdroj: www.kurzy.cz

Končí platnost dálničních známek. Stát za ně loni utržil 4,4 miliardy korun

Stát za loňský rok vydělal prodejem dálničních známek téměř 4,4 miliardy korun. Platnost loňských ročních a měsíčních kuponů končí v neděli. Cena dálničních známek na letošní rok je stejná jako loni.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Koruna beze změny i přes horší náladu v průmyslu

Obchodování s korunou bylo první listopadový pracovní den velmi klidné. Kurz CZK/EUR se pohyboval v úzkém pásmu přibližně dvou haléřů kolem hladiny 27,09. O něco hůře se dařilo regionálním protějškům koruny.

Zdroj: www.kurzy.cz

Začátek týdne byl na devizových trzích poklidný

Kurz koruny vůči euru se první den v týdnu pohyboval ve velmi úzkém pásmu přibližně dvou haléřů. Polský zlotý také nezaznamenal výrazné pohyby a držel se kolem hodnoty 4,22 PLN/EUR. Jedinou posilující měnou v regionu byl maďarský forint, který...

Zdroj: www.kurzy.cz

Pět hvězdiček za nejlepší péči o naše blízké

I když asi každý starší člověk touží žít v kruhu své rodiny, v prostředí, na které byl celý život zvyklý, zdaleka ne všem se toto přání splní. Náš ž ivotní styl se mění, lidé se stěhují za prací a vícegenerační rodiny jsou stále větší výjimkou.

Zdroj: www.kurzy.cz

Euro v Česku? Nejdříve se musí zvýšit mzdy, nejbližší možný termín přijetí je rok 2021

Česko euro v dohledné době nepřijme, i když splňuje většinu podmínek ke vstupu do měnové unie. Zásadním argumentem proti přijetí společné evropské měny je rozdílná životní úroveň v Česku a v západních zemích Evropy. Současná vláda premiéra Sobotky tak ČR do eurozóny nepovede, ani nestanoví datum pro přijetí společné měny.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Ruský Gazprom má letos v plánu zvýšení těžby plynu. Oproti loňsku o 15 procent

Plynárenský koncern Gazprom počítá v letošním roce s navýšením těžby zemního plynu na 480 miliard metrů krychlových. Společnost rovněž očekává průměrnou cenu plynu 199 dolarů za 1000 metrů krychlových.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Ruský dopravní letoun byl asi sestřelen nebo explodoval

Podle agenturních zpráv představitelé aerolinek uvedli, že v případě havárie ruského dopravního stroje nad Sinají nešlo o technickou ani lidskou chybu. Jeho pád způsobily zatím blíže nespecifikované vnější vlivy.

Zdroj: www.kurzy.cz

Šéf Commerzbank Martin Blessing v říjnu 2016 končí

Autor: Bc. Martin Surovec Šéf Commerzbank, druhé největší německé banky, oznámil v neděli, že nehodlá na svém postu dále pokračovat, a tudíž odmítá nabídku na prodloužení smlouvy. Ta stávající vyprší 31. října 2016.

Zdroj: www.kurzy.cz

UK - sektor výroby podle PMI za říjen překvapil silným růstem místo poklesu

Aktivita výrobního sektoru ve Velké Británii sledovaná výzkumnou společností Markit Economics v průběhu října stoupla na 16měsíční maximum. Hodnota indexu nákupních manažerů PMI ve výrobě rostla na 55,5 bodu oproti zářijovým 51,8 bodu a oproti trhem...

Zdroj: www.kurzy.cz

Draghi: Čína to má pod kontrolou, růst neklesne pod 6%. Nastavení QECB zatím není nutné měnit

O víkendu se konalo výroční zasedání MMF v peruánské Limě. Na setkání mimo jiné například zaznělo z úst čínských centrálních bankéřů, že nejlidnatější země světa bude řídit svou ekonomiku tak, aby její růst neklesl pod hranici 6%.

Zdroj: www.kurzy.cz

OPEC v lednu vytěžil nejvíce ropy za posledních 20 let. Produkci ovlivnil konec sankcí vůči Íránu

Díky vyšší produkci Íránu vytěžil OPEC během ledna nejvíce ropy za posledních 20 let. Teherán po zrušení sankcí OSN v polovině ledna nařídil zvýšit domácí těžařům produkci ropy o půl milionu barelů denně. Ceny ropy za poslední rok a půl klesly o zhruba 70 procent a minulý týden sestoupila na minima za téměř 13 let.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Rekordní prvenství předsedy Vinařské asociace ČR

O tom, že kvalita je lepší než kvantita a že i z dvou desítek hektarů vinic opečovávaných jednou rodinou může vzejít pravý skvost oceňovaný světovými sommeliéry, přesvědčil Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku již několikrát. Třeba vítězstvími v soutěži Vinař roku či Chardonnay du Monde ve Francii. Letos si však předseda Vinařské asociace ČR, členské organizace ASZ, připsal jedno rekordní prvenství. Těsně před začátkem vinobraní se dozvěděl, že jako první vinař ve dvacetileté historii světové soutěže vín Muvina, konané ve slovenském Prešově, získal již potřetí titul Šampiona v kategorii bílých suchých vín. 

Zdroj: www.asz.cz

Proč padají ceny akcií?

Co nejčastěji stojí za propady cen? Několik vědců a analytiků to zjistilo. A neřešili celý trh, ale konkrétní tituly. Lakonické prohlášení, které nejčastěji slýcháme od analytiků (no jo, padá to, někdo prodává), nečekejte.

Zdroj: www.kurzy.cz

Cena ropy se blíží k hranici 30 dolarů za barel. Letos by mohla klesnout až k deseti dolarům

Při úterním obchodování ceny ropy klesly o tři procenta, od začátku roku již o pětinu. Ropa se přiblížila k hranici třiceti dolarů za barel a někteří analytici odhadují v letošním roce pokles až k deseti dolarům. Na vině je silný dolar i nejistá situace v Číně.

Zdroj: byznys.ihned.cz

První semínkovny klíčí v České republice – zahrádkáři tak mohou sdílet osivo jako za starých časů

Projekt Semínkovna, sázej, sklízej, sdílej, který vznikl na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení, startuje v České republice. Pěstování vlastních semínek šetří vaši kapsu a přináší radost i relaxaci na zahradě. Jedna z prvních občanských semenných bank bude umístěná na půdě knihovny České botanické společnosti v Benátské ulici v Praze. Slavnostně byla otevřena včera. 

Zdroj: www.asz.cz

Bilance státního rozpočtu se zhoršuje

Státní rozpočet skončil v říjnu ve schodku 29 mld. korun . Oproti září (kdy byl deficit tři miliardy) se tak bilance poměrně prudce zhoršila. Za tím podle ministerstva financí stojí do velké míry letošní dřívější dotace regionálnímu školství,..

Zdroj: www.kurzy.cz

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí rostla o 4,7 procenta. Je to víc, než očekávali analytici

Český HDP ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 4,7 procenta. Je to víc, než analytici původně očekávali. Ekonomika vzrostla i proti předchozímu čtvrtletí, o 0,7 procenta. Inflace za rok 2015 činila 0,3, což je nejnižší tempo růstu od roku 2003.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Omilostněné rybníky

Ze všech lidských zásahů do životního prostředí, jejichž účelem je zadržovat v krajině vodu, představují nejlepší řešení rybníky. Věděly to celé generace našich předků a světe – div se, začíná si to opět uvědomovat i současná společnost, dokonce včetně nejvyšších představitelů státu.

Zdroj: www.asz.cz

Týdenní analýza měn. párů EUR.USD, USD.JPY, EUR.CZK (12.10.2015)

Autor: Bc. Roman Lysoněk Díky špatným datům z amerického trhu práce jsme minulý týden zaregistrovali raketový vzestup na akciových trzích, emerging markets a také u komodit. Dolar vůči hlavním měnovým párům oslaboval až na jen, ke kterému posílil o 0,3%.

Zdroj: www.kurzy.cz

Půda jako dědictví dalším generacím – pozvánka na seminář a Selské slavnosti

Masivní odplývání půdy do nezemědělských činností? Ne v případě rodinných farem! Jedním z jejich strategických cílů je předat pozemky v nejlepším možném stavu následujícím generacím, a i proto se snaží půdní držbu rozšířit, což v praxi přispívá mimo jiné ke zlepšení stavu životního prostředí. „Půda jako dědictví dalším generacím“ je název dalšího letošního semináře, který v rámci Selských slavností pořádá u příležitosti Mezinárodního roku půdy Asociace soukromého zemědělství. Hostitelem tentokrát bude farma rodiny Novákových v Oboře u Malšic, a to v sobotu 26. září od 10 do 16 hodin.

Zdroj: www.asz.cz

Vláda zamítla poslanecký návrh na vydání ústavního zákona o referendu o vystoupení z EU

Předkládal ji ministr Dienstbier z pozice předsedy Legislativní rady vlády. Mimo to vládu seznámil na jejím dnešním zasedání s dalšími třemi dokumenty. Návrh poslanců Marka Černocha, Karla Fiedlera, Martina Lanka, Olgy Havlové a dalších na vydání...

Zdroj: www.kurzy.cz

Prosadí se ledničky na náměstí? Mají nakrmit lidi a zabránit plýtvání potravinami

V ulicích evropských měst se objevují veřejné ledničky. Lidé do nich mohou jídlo nejen dávat, ale také si jej kdykoliv brát. Projekt má pomoci zabránit plýtvání jídlem.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Nerovnost - chudí vs bohatí?

Autor: Ondřej Makeš Majetek 1% nejbohatších lidí na světě překročí v roce 2016 celkový majetek zbývajících 99% obyvatel planety, uvedla britská nevládní organizace Oxfam. Podíl světového majetku v držení jednoho procenta nejbohatších se z 44% v roce 2009.

Zdroj: www.kurzy.cz

Visa koupí Visa Europe za 21,2 mld. USD

Americký platební gigant Visa koupí svůj samostatný evropský protějšek Visa Europe za cca 21,2 mld. USD.Z toho cca 11,5 mld. EUR v hotovosti, 5 mld. EUR v prioritních akciích a dalších 4,7 mld. EUR v případě splnění stanovených příjmových cílů.

Zdroj: www.kurzy.cz

Americká ekonomika na konci roku zpomalila na 0,7 procenta. Silný dolar nepřeje exportu

Ekonomika USA rostla v posledním čtvrtletí loňského roku o 0,7 procenta. Zpomalila tak z dvouprocentního růstu v předchozím kvartále. Za celý loňský rok největší světová ekonomika stoupla o 2,4 procenta, tedy stejným tempem jako v roce 2014.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Evidence tržeb nebo podpora biopaliv. Vládě začíná ve sněmovně horký podzim

Sporné předlohy o elektronické evidenci tržeb a další podpoře biopaliv, vznik vyšetřovací komise ke kauzám České pošty nebo už dlouho odkládaný registr smluv považovaný nevládními organizacemi za stěžejní protikorupční nástroj. Tyto návrhy norem začne dnes projednávat Poslanecká sněmovna.

Zdroj: www.asz.cz

Kaplička jako připomenutí našich povinností k půdě

„Národ, který ničí půdu, ničí sám sebe.“ Není mi lhostejný stav, v jakém se půda v naší republice nachází. Není mi lhostejný postoj našich státních institucí k této problematice, ale ani vztah vlastníků ke svým pronajatým pozemkům. Kamarád říká: „Jsou to jednodenní vlastníci – vlastnictví si uvědomují jen v den, kdy berou nájem.“

Zdroj: www.asz.cz

Evropské akcie ztratily v lednu přes šest procent. To je nejhorší výsledek od roku 2008

Akciové trhy v Evropě v pátek posílily o 2,3 procenta díky snížení úrokových sazeb v Japonsku. Za celý leden však panevropský index FTSEurofirst 300 ztratil přes šest procent, což představuje nejprudší lednový pokles od roku 2008. Akciové trhy po celém světě jsou v novém roce pod tlakem kvůli klesajícím cenám ropy a obavám ohledně zpomalování růstu čínské ekonomiky.

Zdroj: byznys.ihned.cz

USA: Index ISM průmyslu - v říjnu zastavení růstu?

16.00 SEČ - USA: Index ISM zpracovatelského průmyslu (10 2015): Očekávání: 50,0 Předchozí: 50,2 Trh čeká drobné oslabení indexu, resp. a tím i zastavení malého růstu aktivity zpracovatelského průmyslu ze září. V září růst nízký růst aktivity...

Zdroj: www.kurzy.cz

Facebook na svých stránkách zakazuje soukromý prodej zbraní. Lidé se díky síti vyhýbali prověrkám

Sociální síť Facebook zakázala na svých stránkách domlouvání soukromého prodeje zbraní. Stejný zákaz platí i pro platformu Instagram. Krok je reakcí na podezření, že lidé používají Facebook, aby se vyhnuli prověrkám nutným k nákupu zbraní v běžných prodejnách.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Rok půdy oslovuje i nezemědělce

Série letošních akcí, pořádaných Asociací soukromého zemědělství pro širokou veřejnost na farmách jejích členů u příležitosti Mezinárodního roku půdy, se přehoupla do druhé poloviny. V pořadí čtvrté Selské slavnosti pro rodiny s dětmi, jejichž součástí byl i seminář na téma „Chráním půdu správně?“, se uskutečnily druhou zářijovou sobotu na Statku Vodňanský v Blíževedlech na Českolipsku. Těšily se velké návštěvnosti, obzvláště hojná byla účast členů domovského regionu – ASZ Litoměřice.

Zdroj: www.asz.cz

Real Madrid podepíše rekordní smlouvu s Adidasem. Vynese mu miliardu liber

Čtyři roky před vypršením smlouvy si Real Madrid zařídil lukrativnější kontrakt s Adidasem. Mezi fotbalovými kluby bude nová smlouva rekordní. Adidas se tak na dalších deset let spojí s marketingově nejzajímavějším klubem světa.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Univerzitní diplom je cenný papír klesající hodnoty. Zaměstnavatele přestává zajímat

Mnozí velcí zaměstnavatelé, například vydavatelský dům Penguin nebo konzultační společnost EY, přestávají brát vysokoškolské vzdělání jako nutnost. Studenti si tak v budoucnu budou muset spočítat, jestli se jim vyplatí platit školné. Zprávu přinesl týdeník Ekonom.

Zdroj: byznys.ihned.cz


404 hubero kororo