Linka 199

Nejnovější články na portálu

Enterprise Europe Network - Asociovaní partneři

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Všechny služby sítě jsou zdarma. Služby Enterprise Europe Network jsou.

Štítky: a var nás ga s js čr partneři asociovaní asociovaní partneři

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Enterprise Europe Network - Vyjádření klientů

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Mise českých firem do Rumunska. Všechny služby sítě jsou zdarma.

Štítky: a var nás klientů ga s js vyjádření enterprise vyjádření klientů

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Seminář: Marketingové soutěže v mezích zákona

Pořádáte či organizujete soutěže o ceny na podporu prodeje? Dodržet všechna zákonná opatření, abyste uspořádali spotřebitelskou soutěž legálně, není vůbec jednoduché. Specializovaný finanční úřad navíc stále přísněji posuzuje jednotlivé mechaniky a výše pokut prudce roste. Absolvujte náš seminář, zorientujte se v nepřehledné problematice marketingových soutěží a organizujte soutěže o ceny dle zákona.

Štítky: zákona soutěže soutěží marketingové mezích mezích zákona soutěže v mezích marketingové soutěže v v mezích zákona marketingové soutěže

Zdroj: www.forum-media.cz

Jak používat diskuse HN

Na novém webu HN najdete také nový diskusní systém Disqus. Spolu. s tímto krokem uzavíráme diskuse pro nepříhlášené přispěvatele.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Být v práci vs. být na podpoře

Počet uživatelů sociálky může v průběhu dalších deseti let vzrůst o 400 000 osob: více migrantů, více osob v starobním důchodu, více lidí duševně chorých a více na místní poměry chudých mladých.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Raketově-ústavní thriller

Aneb jak by vypadal start českého raketoplánu

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Co je nejlepší a co nejhorší na sociálním státu

Norsko utrácí 35 % státního rozpočtu na dávky. 20 % obyvatel v práceschopném věku je na dávkách.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Čtyřicátou pobočku otevře AAA AUTO v Katowicích, expanduje ve všech zemích

Skupina AAA AUTO dosáhne do konce roku ve střední Evropě počtu čtyřiceti poboček. Další výrazná expanze je pro příští rok v plánu zejména pro Polsko. Skupina se na ní připravuje otevřením nového call centra v Ostravě, které bude obsluhovat především právě polské pobočky. Největším problémem současného trhu ojetých automobilů je podle AAA AUTO zvyšující se příliv nekvalitních a přestárlých ojetin na konci životnosti z dovozu. S tímto problémem se potýkají všechny trhy střední Evropy.

Zdroj: www.investujeme.cz

Opravdu konec autům v hlavním městě?

Není to bláznivá a naivní představa jako z jiné planety nebo předcházení hudbě budoucnosti dalších měst a zemí, jejichž zastupitelé, urbanisté, developeři, badatelé atd. budou jezdit do Osla, hlavního města Norska, aby se učili a inspirovali?

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Když si někdo hřeje hada na prsou

Žadatelé o azyl, registrovaní jako nebezpeční, se dosud mohli volně pohybovat po městech, mimo uprchlické tábory.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Enterprise Europe Network - Transferové listy

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Dvě uzavřené obchodní spolupráce během jediného roku. Dovoz španělských specialit do České republiky.

Štítky: výrobků do české české republiky na trzích a sr prodej výrobků specialit do české výrobky výrobků na

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Boot, ústava, neboli první blog

je odborný termín pro nabíhání počítače, ve kterém jen vypisuje na obrazovku hlášení, která jsou běžně vypnutá, a proto se zdá, že se nic neděje. Nebo

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Seminář: BOZP – nové povinnosti zaměstnavatelů v roce 2016

Pro zaměstnavatele bývá velmi obtížné zorientovat se ve spleti předpisů, vyhlášek, nařízení a novel zákonů souvisejících s bezpečností práce a požární ochranou, zvláště dochází-li pravidelně k legislativním změnám. Díky našemu semináři si však můžete být zcela jisti, že znáte veškerá zákonná opatření pro rok 2016! Seznamte se s nejčastějšími nedostatky, minimalizujte riziko pracovní úrazů a předejděte sankcím.

Štítky: if úrazů zaměstnavatelů nové povinnosti nové povinnosti zaměstnavatelů povinnosti zaměstnavatelů zaměstnavatelů v zaměstnavatelů v roce povinnosti zaměstnavatelů v problematiku bozp

Zdroj: www.forum-media.cz

Seminář: Tajemství úspěchu Tomáše Bati – nejen ve štíhlé výrobě

„Žádný podnik nevyroste k velikosti, pokud nevynalezne způsob, jak měnit nádeníky v ředitele.“ Zúčastněte se inspirativního workshopu o nadčasových principech výroby, způsobech motivace spolupracovníků a efektivní organizaci práce Tomáše Bati, jemuž se podařilo vybudovat (takřka od nuly) světový závod se sítí 2500 prodejen na čtyřech kontinentech a expandovat i v těžkých dobách války a jiných krizí.

Štítky: za dnes úspěchu bati využitím tomáše nejen ve štíhlé úspěchu tomáše bati úspěchu tomáše tomáše bati

Zdroj: www.forum-media.cz

ČSOB Penzijní společnost míří dynamicky na mladé

V říjnu ČSOB Penzijní společnost spouští novou kampaň, která má ukázat, že penzijko je produkt pro všechny, a tedy i pro mladé. Kampaň zobrazuje vizuály s mladými lidmi představující jednotlivé fondy, ze kterých je doplňkové penzijní spoření složeno. Kampaň bude k vidění prostřednictvím outdoorové reklamy v Praze a velkých českých městech.

Zdroj: www.investujeme.cz

ČBA jmenovala nového náměstka výkonného ředitele

Novým náměstkem výkonného ředitele České bankovní asociace (ČBA) se 1. října stal Filip Hanzlík. Ve své funkci bude zodpovědný za jednání s představiteli výkonné a zákonodárné moci v oblasti legislativních procesů bankovního sektoru.

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Přehled zdrojů financování

Programy podporující vědeckovýzkumné aktivity, vědeckou spolupráci a mobilitu vědeckých pracovníků. Financování mezinárodních rozvojových projektů z fondů.

Štítky: podnikání e nebo telefon jiří adresa carousel var carousel vavřínek inovací

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Kontrolní složka ředitele školy

Podle školského zákona jsou všechny školy a školská zařízení hodnoceny a pravidelně i ad hoc na základě podnětů a stížností kontrolovány Českou školní inspekcí. Pro případ plánované i nečekané kontroly vám přinášíme zbrusu nový produkt na českém trhu, po kterém sáhnete vždy, když musíte aktivně jednat, obhajovat správný postup a vše řádně dokladovat. Díky Kontrolní složce ředitele školy získáte nejen jistotu, že je veškerá školní dokumentace kompletní a zcela v souladu s aktuální legislativou, ale i praktické návody, jak se na kontrolu nejlépe připravit a vyvarovat se pochybení.

Štítky: školy kontrolní školní škol ředitele školy ředitele složka složka ředitele školy kontrolní složka ředitele kontrolní složka

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Micro & Nanotechnologie

Francouzská společnost nabízí své zkušenosti a know-how při návrhu neinvazivního zdravotního zařízení jakým jsou například endoskopy a bioptické zařízení..

Štítky: n newsletter n sg newsletter sg newsletter n sg newsletter nano sg nano sg newsletter micro nano

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Volba prezidenta v úzkých

Petiční archy byly nepřezkoumatelně přerovnány. Chyba. Ministerstva vnitra nebo jeho dodavatele, úřední horlivost, anebo...

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Příliv uprchlíků má omezit Turecko (aktualizace: Po návštěvě

střežení moře společnými lodními patrolami Turků a Řeků, navracení uprchlíků do šesti nových táborů v Turecku.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Když Sokrates učil české studenty právo

Jakou cenu má sedací souprava, po které rok leze sedm dětí, včetně těch malých s usmrkanými nosy? Aneb jak americký profesor J. J.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Enterprise Europe Network - Úvodní stránka

Česká republika zná své podnikatelské Vizionáře 2015. Ve Struhách 27, 160 00 Praha 6. Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Centrum pro regionální rozvoj.

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Dluhopisy s nulovým výnosem se přesunuly i do Spojených států

Spojené státy prodaly investorům státní dluhopisy s nulovým výnosem. Investoři nakoupili bezúročné dluhopisy se splatností tři měsíce v objemu 21 miliard dolarů. Na trh už se ale dostaly i americké dluhopisy se splatností tři a jeden měsíc se záporným výnosem 0,2 procenta.

Zdroj: www.investujeme.cz

Bojíme se ohně a dostihne nás voda

Píšeme na Hypoindex.cz: Vichřice, záplavy, krupobití či oheň… naše obavy z živelních pohrom bývají často neopodstatněné. Ale co když zrovna budete mít smůlu a zasáhne vás jedna z mnoha ničivých pohrom posledních let. Proti určitým rizikům se ale lidé chrání zbytečně a jiná naopak zanedbávají, některá je potřeba připojistit a jiná nejdou pojistit vůbec. Každá pojišťovna se na jednotlivá rizika dívá jinak. 

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Brožury

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Akce Marie- Curie, SPECIFICKÝ PROGRAM "LIDÉ" - aktualizované vydání.

Štítky: vydání specifické programy programy spolupráce pravidla financování k duševnímu práva k v projektech in rp úspěšné

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Novým náměstkem výkonného ředitele ČBA byl jmenován Filip Hanzlík

Česká bankovní asociace má od 1. října nového náměstka výkonného ředitele. Stal se jím Filip Hanzlík, dosavadní hlavní právník asociace. V nové pozici bude mít na starosti jednání s představiteli výkonné a zákonodárné moci v souvislosti s legislativními procesy týkajícími se bankovního sektoru.

Zdroj: www.investujeme.cz

Vlajky na sídlech evropských hlav států - bývají jen státní

Jaké vlajky skutečně vlají na sídlech hlav států členských zemí Evropské unie... Jsme unijní střední proud, nebo spíše výjimka?

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

O úřadě a zemi, jež se staly synonymy zla

je obrázek Norska, jež nám je v posledních týdnech neustále představován: ta nejneústupnější a nejzarytější země, co může být.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

KOMERČNÍ BANKA SE S NOVÝM BALÍČKEM ERASMUS POSTARÁ O STUDENTY V ZAHRANIČÍ

Balíček Erasmus připravila Komerční banka speciálně pro studenty studující v zahraničí, je sestaven podle jejich potřeb a podnětů. Balíček zahrnuje vše, co studenti na studiu v zahraničí potřebují, včetně cestovního pojištění či SEPA plateb. Vybrat si můžou z varianty Standard a Premium, navíc mohou získat i finanční bonusy.

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Aktuální výzvy

Program EUROSTARS 2 podporuje malé a střední podniky ve vědeckovýzkůmných projektech směřující ke komercializaci. Přehled plánovaných výzev programu OP PIK, termín.

Štítky: výzev rámci jiří eva msp eva šimečková jaroslav sobotka jiří vavřínek vavřínek vavrinek

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Enterprise Europe Network - Potravinářství

Litevská pěstitelská a produkční společnost hledá partnery, kteří by měli zájem na založení společného podniku v Litvě. Francouzská firma vyvinula substitut soli,.

Štítky: e telefon více adresa carousel var carousel jaroslav lorenz jaroslav lorenz

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Nakladatelství Forum

Od 1. ledna 2015 čeká na řadu daňových subjektů – majitelů datové schránky – nová daňová povinnost. Ministerstvo financí poslalo návrh novely, která mj. zavádí.

Štítky: daňových změny plnění zaměstnance která o dph novinka dph celá celá novinka

Zdroj: www.forum-media.cz

Webinář: Datové schránky – důležitá součást spisové služby

Tzv. elektronizace veřejné správy vnáší a bude vnášet do oběhu dokumentů organizací některé nové prvky. Jedním z nich je již více než pět let Informační systém datových schránek (ISDS). Původci se tedy zabývají dokumenty, jejichž vznik nebo doručení se již z velké části odehrává v „nepapírovém“ světě. Na webináři vám poradíme, jaké postupy je třeba dodržet a na co si dát pozor při správě dokumentů v elektronické podobě.

Štítky: dokumentu služby datové schránky právní dokumentů spisové datové schránky spisové služby součást spisové

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Strojírenství, materiály a dopravní...

Firma z Velké Británie vyvinula novou technologii, která převádí odpadní teplo ze spalin o nízkých teplotách na elektrickou energii. Britská firma vyvinula unikátní.

Štítky: více rss technologie týdne cooperation days všechny akce technologie týdne jiří janošec janošec janosec

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Nakladatelství Forum

Citát: "Není nic nekalého na udržování své daňové povinnosti na co nejnižší možné míře. Metodický aparát finanční analýzy je většině manažerů dobře.

Štítky: firmy si za období k praha správně seminář brno city

Zdroj: www.forum-media.cz

Seminář: Jak zajistit škole respekt a renomé

O úspěšnosti školy často nerozhoduje jen to, jak „umí učit“, ale stále více také to, jak se prezentuje na veřejnosti. Česká školní inspekce i zřizovatelé škol jsou zahlceni stížnostmi rodičů, z nichž je sice naprostá většina neoprávněných, přesto však závažným způsobem poškozují namáhavě budované dobré jméno školy. Osvojte si know-how, jak správně prezentovat svou školu a jak komunikovat s rodiči, které budete moci okamžitě využít v praxi.

Štítky: jak i škole zajistit respekt rodiči renomé a renomé zajistit škole respekt respekt a

Zdroj: www.forum-media.cz

Seminář: Jak se bránit karuselovým obchodům a doměření daně

Firmy se stále častěji a nevědomě stávají účastníky tzv. karuselových podvodů a finanční úřady pak doměřují daně podnikatelům, kteří podvody neorganizovali, neúčastnili se jich vědomě a neměli z nich žádný prospěch. Obrana proti finančnímu úřadu je velmi obtížná, pokud nemáte řádně nastavena preventivní opatření, jak se podvodům, resp. doměření daně vyhnout. Poskytneme vám praktické návody na semináři!

Štítky: jako správy podvodů zboží a seznámí který může sloužit jako karuselových podvodů finanční správy karuselových

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Vnitřní trh

Ano, jako podnik se sídlem v členské zemi EU můžete své zaměstnance dočasně vyslat do Německa za účelem poskytování stavebních služeb. Ne, seznamy regulovaných.

Štítky: že eu či podmínky kvalifikace do se k je zemi

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

I soukromé domovy seniorů potřebují pomoc státu. Ten jim ale „hází klacky pod nohy“

V Česku žije kolem tří milionů seniorů a zhruba deset procent z nich je odkázáno na pomoc druhých. Zejména pro ně jsou určena zařízení nabízející speciální péči, těch je v republice kolem pěti set. Řada z nich se ale navzdory tomu, že mají plno, potýká s existenčními problémy.

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Napsali o nás

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Mise podnikatelů po celém světě nabízí firmám v kraji možnosti. Všechny.

Štítky: českým firmám firmám rumunský jiných zemích zemích eu partner vizionářů v jiných network otevírá rumunský trh network vás otevírá českým

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Americký pohár vrcholí (aktualizace - odloženo pro vítr

. přičemž ještě probíhá taktický souboj amerického a novozélandského týmu.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Vítěz národního kola European Business Awards 2015-2016

Firma Advanced Materials JTJ s.r.o., klient Technologického centra AV ČR, byla úspěšná v národním kole prestižní soutěže o nejlepší evropské firmy European Business Awards 2015 - 2016 a postoupila do světového kola. Pan Ing. Jan Procházka, majitel bude prezentovat naši zemi v celoevropské soutěži o ocenění za inovace UK Trade &Investment (UKTI Award for Innovation). V národních kolech, která probíhala celkem ve 33 zemích Evropy soutěžilo více než 32 000 firem a bylo vybráno 678 vítězů celkem v deseti soutěžních kategoriích, kteří se střetnou o získání celoevropského ocenění v červnu příštího roku. Společnosti Advanced Materials-JTJ s.r.o.se orientuje na vývoj a využití nanočástic. Realizuje několik inovačních projektů založených na revolučních nanotechnologických řešeních a podílí se na aplikaci inovačních řešení v oblasti čištění vody, vzduchu a pevných materiálů (např. omítek a fasád) pomocí TiO2.

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Technologie týdne

Efektivnější rozklad vody na kyslík a vodík na bioelektrochemické bázi TOES20150115004 Španělská výzkumná organizace navrhla bioelektrochemické zařízení pro rozklad vody pomocí vyvinutého enzymu lakázy na bázi proteinového inženýrství, který dělá elektrolýzu pro výrobu vodíku a kyslíku efektivnější a hospodárnější. Katalýza pomocí enzymu lakázy dělá oxidaci při nízkých rozdílech potenciálů energeticky úspornou. Výzkumníci hledají společnosti, které by měli zájem o další vývoj technologie a patentování.   Technologie pro zvýšení bezpečnosti ve sportovním letectví zvýšením krátkodobého výkonu hybridním pohonným systémem TOES20150729001 Španělská společnost z leteckého průmyslu vyvinula inovativní systém, který umožňuje krátkodobé navýšení výkonu motoru a tím zvýšení bezpečnosti, např. během vzletů z krátkých drah, strmých stoupání, při vysokých teplotách vzduchu nebo poruchách motoru. Systém je založen na kombinaci spalovacího motoru s elektromotorem. Společnost hledá partnery pro obchodní smlouvu s technickou asistencí.   Technologie pro rozpoznávání a klasifikaci textilních materiálů TRUK20150812001 Britský výrobní podnik hledá technologii pro rozpoznávání a klasifikaci textilních materiálů na základě analýz (optických, spektrálních, elektrických vlastností materiálu). Řešení by mělo být miniaturní, přenosné, schopné implementace do výrobních linek, mělo by být schopné vydržet kolísání vlhkosti, teploty i mechanické otřesy za předpokladu nízké výrobní ceny. Typ spolupráce záleží na stádiu vývoje, např. licencování, technická spolupráce nebo obchodní spolupráce.   Francouzská firma hledá dodavatele ekologických plastů BRFR20150205001 Francouzská firma hledá dodavatele dvou různých ekologických plastů pro výrobu držadel pro vstřikování plastů. Vnitřní část držadla má být vyrobena z plastu, který musí mít specifické mechanické vlastnosti a vnější plast má být průhledný nebo rozptylovat světlo. Hledaný partner buď může nabídnout plasty pro držadlo s následujícími parametry: PA6/Pa1X z 30% vyztužené skelnými vlákny a termoplastický polyuretan a SEBS (polystyren polyethylen butylen) nebo nabídnout alternativní materiál s následujícími požadavky: ekologický plast s tvrdostí 60-80 shore, pevnost až 100 MPa, dobré vlastnosti pro lepení, schopnost rozptylovat světlo nebo být průhledný a odolný proti otěru. Firma hledá dodavatele materiálu.   Polská hodinářská firma hledá dodavatele náhradních dílů BRPL20150716001 Firma ze severozápadního Polska působící v hodinářství hledá dodavatele různých druhů náhradních dílů. Firma má zájem o náhradní díly pro oba typy hodinářských mechanismů – křemíkový i mechanický, ale také o náhradní díly pro náramky, opasky, objektivy, korunky a hřídele a další. Společnost má zájem navázat dlouhodobé partnerství s výrobci dílů v podobě výrobní smlouvy.   Technologie pro povlakování supertvrdým tenkovrstvým nátěrem, použití v extrémních podmínkách TODE20150811001 Německý výzkumný ústav působící v oboru povrchového inženýrství vyvinul technologii tenkovrstvého diamantového nátěru. Supertvrdý tenkovrstvý povlak chrání části různých velikostí a geometrií v extrémním prostředí jako je vysoce abrazivní prostředí, extrémní chemické prostředí, tribologické procesy, chod nasucho. Ústav hledá průmyslové partnery pro licencování nebo technickou spolupráci a výzkumné partnery pro společný výzkum a vývoj.  Hledají se prodejci rehabilitační hry pro seniory do domovů důchodců BOFR20150804001 Francouzská společnost působící v oblasti rehabilitace hledá prodejce technologie pro zachycování pohybu a pro interakci s uživatelem. Snadné použití umožňuje vytvářet vlastní relace podle potřeb uživatele s funkcí pro ukládání a načítání dat s cílem sledovat a monitorovat výkony a pokrok. Obsahem je zábavné cvičení vyvinuté v úzké spolupráci s odbornými lékaři a fyzioterapeuty a je speciálně určená pro seniory do domovů důchodců, rehabilitačních center a domovů. Firma hledá distributory.  Software na podporu včasné detekce onemocnění kloubů TRAT20150629001 Rakouská firma vybavuje rentgenové přístroje softwarem pro neinvazivní diagnostiku osteoporózy a osteoartrózy na základě obrazové analýzy a analýzy kostní mikrostruktury. Firma hledá nové algoritmy, které mají být integrovány do tohoto softwarového řešení. Algoritmy budou analyzovat 2D rentgenové obrázky a budou zaměřeny na větší význam výstupních dat a vysokou odolnost změn u rentgenových obrazů. Firma hledá obchodní či licenční smlouvy nebo dohody o technické nebo výzkumné spolupráci.   Účinný rekuperátor tepla pro metalurgický průmysl TOSK20140707002 Slovenská technická univerzita nabízí inovativní systém rekuperace, který umožňuje efektivní využití tepla z odpadního tepla tavících pecí. Technologie nabízí vyšší účinnost a nižší spotřebu energie a nižší emise CO2. Na rozdíl od většiny komerčně vyráběných výměníků tepla, je nabízené řešení také použitelné v hutním průmyslu. Univerzita hledá partnery se zájmem o licenci nebo obchodní spolupráci.   Vizualizační software pro lékařské, vědecké a technické aplikace TODE20140716001 Německá firma vyvinula vizualizační software pro efektivnější vizualizaci vědeckých, technických a medicínských dat ve 3D. Mezi výhody patří lepší prostorovost, strukturální vnímání a rychlejší pochopení dat díky použití nejnovějších vizualizační technologie. Mezi výhody nabízeného řešení jsou optimalizace zobrazovacích metod vůči teoretickým aspektům a využití realistických a abstraktních technik včetně použití vizuálně atraktivní grafiky. Firma nabízí své řešení partnerům z průmyslu nebo výzkumným institucím na bázi obchodní nebo technické spolupráce.   Akustická analýza zdrojů hluku v průmyslových podnicích TOPL20130703002 Polská firma specializující se na snižování hluku a vibrační akustiku vyvinula nový postup pro akustickou analýzu zdrojů hluku v průmyslových podnicích. Navržený postup se skládá ze tří kroků: 1) Lokalizace akustických emisí pomocí akustické kamery a 3D laseru, 2) Přípravy akustických modelů a sestavení pořadí zdrojů hluku a 3) Navržení optimálního protihlukového řešení u hlavních zdrojů hluku. Firma hledá průmyslové partnery se zájmem o technickou spolupráci za účelem dalšího vyzkoušení postupu v různých podmínkách a jejího přizpůsobení v různých průmyslových prostředích.   Kompletní úložný systém plechů s inteligentním tříděním TOSE20140214001 Švédská firma nabízí kompletní a patentově chráněný manipulační systém na plechové pláty, který je plně automatický a je napojen i na účetní systém. Skládá se ze softwaru a jeřábu s vakuovým výtahem, který přerozděluje uložené listy. Díky nasazení systému lze zvýšit efektivitu skladovacího systému, uvolnit úložný prostor a zlepšit pracovního prostředí. Firma hledá distributory pro obchodní spolupráci nebo zájemce o licenci. Více informací info.een@tc.cz, telefon 234 006 173 Pro více technologií se podívejte zde.      

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Bdquo;Nová normálka“ norského hospodářství

Pokles cen ropy pokračuje. Za. rok se ceny snížily na méně než polovinu a Norsko se může stát jednou z nejvážněji zasažených zemí, jak se analytici domnívají.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Enterprise Europe Network - Textil

Slovinská firma hledá výrobce speciálního materiálu, který by použila jako mezivrstvu do kalhot určených pro lesníky. Funkčnost materiálu by měla být ochranná proti.

Štítky: jiří světová jiří janošec janošec janosec expo milán světová výstava expo výstava expo výstava expo milán světová výstava

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Nakladatelství Forum

Kancelářský balík programů Microsoft Excel, Word a PowerPoint se stal neodmyslitelným každodenním společníkem pracovníků většiny firem. Jejich ovládání na běžné.

Štítky: způsobem prezentace obtížné profesionální powerpointu efektivněji a efektivněji a na profesionální profesionální úrovni na profesionální úrovni powerpointu

Zdroj: www.forum-media.cz

Časopisy - Nakladatelství Forum

Časopis Veřejné zakázky v praxi je neocenitelným pomocníkem pro zadavatele a dodavatele veřejných zakázek. Nabízíme praktického průvodce, který vám objasní.

Štítky: veřejné veřejné zakázky časopis veřejné zakázky v zakázky v zadavatele a časopis pro stále se řešení vašich zakázky v praxi

Zdroj: www.forum-media.cz

Odhad růstu HDP ČR pro rok 2015 na základě výborných výsledků za první pololetí zvýšen na 4,3 %

►      Rekordní hodnota indexu nákupních manažerů PMI činila 57,5 (Tisková zpráva: EY)

Zdroj: www.investujeme.cz

Seminář: Ekologické povinnosti firem v roce 2016

Změny v chemickém zákoně, zákoně o odpadech nebo zcela nový zákon o prevenci závažných havárií jsou jen střípkem v mozaice stále se měnících ekologických povinností. Vyznáte se v množství nejrůznějších předpisů, nařízení a vyhlášek? Víte, jaké závazky Vám jako podnikovému ekologovi ukládá zákon? Seznamte se přehlednou cestou nejen se všemi povinnostmi v roce 2016 a očekávanými změnami, ale i nejčastějšími pochybeními v oblasti ekologie, kterých se musíte vyvarovat. Jedině tak se vyhnete sankcím ze strany kontrolních orgánů!

Štítky: hotelu km parkování směr z směr blízkosti na centrum a bvv blízkosti hotelu v blízkosti

Zdroj: www.forum-media.cz

Odblokují „kvóty” ochranu EU?

Rozhodnutí není ještě trvalou povinnou kvótou. Češi. chtěli nejdříve střežit vnější hranici, Italové a Řekové ale rozdělování.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Čas, či peníze: co je důležitější?

V Norsku bývalo jedním ze symbolů tamní kultury to, že obchody mívaly o nedělích a svátcích vesměs zavřeno. Neděle

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Financepolopate.cz: nový vzdělávací web psaný lidskou řečí

Nový internetový web Financeplopate.cz, který během léta vznikl pod záštitou finanční skupiny Wüstenrot, si klade za cíl vzdělávat návštěvníky srozumitelnou a hravou formou. Na stránkách čtenáři najdou odpovědi na důležité otázky ze světa financí – řešení bydlení, spoření či pojištění. Webem návštěvníky provázejí konkrétní zaměstnanci společnosti a nechybějí ani příběhy lidí, kteří sdílejí své příběhy a zkušenosti s bankovními či pojistnými produkty. Web byl oficiálně spuštěn začátkem září.

Zdroj: www.investujeme.cz

e-Seminář: Zpětná vazba, mentoring, koučink

Také máte pocit, že Vaši zaměstnanci pouze hledají důvody, proč něco nejde udělat místo toho, aby přicházeli s návrhy řešení? Někdy stačí jen málo. Osvojte si prostřednictvím e-Semináře základní principy zpětné vazby, mentoringu a koučinku a aplikujte osvědčené techniky ve své každodenní praxi. Zaslané lekce si budete moci prostudovat v pohodlí domova či kanceláře v čase, který Vám vyhovuje.

Štítky: cílem výkonu zpětné zpětná mezi pozici rozvoje koučování této cílem části

Zdroj: www.forum-media.cz

Equa bank nově nabízí zlaté platební karty MasterCard

Exkluzivní karty se spoustou výhod patří k nejvýhodnějším na trhu

Zdroj: www.investujeme.cz

Šikana a ubližování ve školách

Podle výsledků výzkumu a norské veřejnoprávní televize NRK zažije šikanu v průběhu školních let každý čtvrtý žák. Avšak

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Zvýšení minimální mzdy od 1. 1. 2016

15.1.2016 08:00 Již 2 týdny pracují někteří zaměstnanci za vyšší mzdu než v loňském roce, a zaměstnavatelé tak musejí sáhnout hlouběji do kapsy. Nařízení vlády č. 233/2015 Sb. totiž mění výši minimální mzdy, a sice z 9 200 Kč na 9 900 Kč. Základní hodinová sazba je od 1. ledna 2016 také zvýšena: místo 55 Kč si zaměstnanci nyní vydělají minimálně 58,70 Kč za hodinu.

Štítky: odměňování práci za od zaručené minimální mzdy minimální roce odměňování zaměstnanců

Zdroj: www.forum-media.cz

Nakladatelství Forum

Již od letošního října mohou zaměstnavatelé čerpat státní příspěvek na mzdu svých zaměstnanců v době částečné nezaměstnanosti. Víte ale, jaké podmínky.

Štítky: zákona již státní mzdu době příspěvek embargo října státní příspěvek částečné

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Kontaktujte nás

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Centrum pro regionální rozvoj.

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Na dovolenou jezdí dvě třetiny Čechů s rodinou, eurovíkendy trávíme raději s kamarády nebo sami

Podzim je tradičně časem eurovíkendů. Zatímco hlavní letní dovolenou tráví podle průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu dvě třetiny z nás s rodinou – s partnerem či dětmi, na prodloužený víkend jede více než polovina Čechů s kamarády nebo sami. Ženy raději jezdí organizovaně, muži preferují výlety na vlastní pěst. (Tisková zpráva: ERV Evropská pojišťovna)

Zdroj: www.investujeme.cz

Vzdělávání - Nakladatelství Forum

Rozčilený rodič si stěžuje na neošetřený úraz své dcery. Kontrola zaměstnanců při výkonu práce patří mezi základní práva i povinnosti každého zaměstnavatele..

Štítky: zákona veřejných veřejných zakázek zakázek pruh praha zelený pruh zelený seminář zákonem

Zdroj: www.forum-media.cz

Webinář: Odměňování zaměstnanců v roce 2016 a jeho specifika

Spravedlivé odměňování zaměstnanců, rovné zacházení a zákaz diskriminace nejen v oblasti mezd patří mezi základní zásady pracovněprávních vztahů a zároveň mezi povinnosti zaměstnavatele. Znáte ale všechny novinky pro rok 2016? Právě odměňování zaměstnanců se v tomto roce, kdy je nezaměstnanost nejnižší za posledních 20 let, stane jedním z určujících kritérií, zda firma bude, nebo nebude trpět nedostatkem pracovní síly.

Štítky: odměňování tak zaměstnavatele strany roce ze webinář webináře webináře je odměňování zaměstnanců

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Duševní vlastnictví

Duševním vlastnictvím obecně rozumíme výsledky lidské tvůrčí činnosti, jež představují nehmotné statky uplatnitelné na trhu. Patent je běžnou formou ochrany.

Štítky: e telefon více suchý adresa carousel var carousel václav suchý václav suchy

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Nakladatelství Forum

Termín pro podání daňového přiznání k dani silniční za rok 2014 se nezadržitelně blíží. Od 1. ledna 2015 čeká na řadu daňových subjektů – majitelů datové.

Štítky: daňových u povinnosti daňové povinnosti rok novela také změn v oblasti roku

Zdroj: www.forum-media.cz

Slabý výhled inflace v Británii, úrokové sazby drží při zemi

Členové bankovní rady britské centrální banky (BoE) ve čtvrtek hlasovali poměrem 8:1 pro ponechání úrokových sazeb beze změny na rekordním dně 0,5 procenta. Jediný člen pan McCafferty stejně jako v září hlasoval za utažení měnové politiky. Podle většiny členů bankovní rady relativně vlažný inflační výhled naznačuje, že není třeba spěchat se zvyšováním sazeb.

Zdroj: www.investujeme.cz

Neustále otevírané rány

Číst o nich je jedna věc, ovšem dívat se na ně pěkně zblízka, to už je něco jiného.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Kam až môžu klesnúť akcie Volkswagenu?

Píšeme na Investujeme.sk: Škandál automobilky Volkswagen otriasa jej akciami. Bezprecedentné podvádzanie úradov znamenalo za dva dni pokles akcií o zhruba 40 percent. Analytik Saxo Bank sa čuduje, prečo je pokles až taký razantný. Vždy po škandále sa totiž akcie zvyknú odraziť odo dna. Odpoveďou je nedoziernosť následkov pre automobilku. Ak by totiž americké úrady mali byť dôsledné, pokuta bude predstavovať 20 miliárd dolárov. Napriek tomu analytik predpokladá, že akcie vzrastú a teraz sú dobrou príležitosťou pre nákup. 

Zdroj: www.investujeme.cz

Míra nezaměstnanosti předčila v září očekávání analytiků

Nezaměstnost v České republice pokračuje v poklesu. V září spadla míra nezaměstnosti ze srpnových 6,2 procenta na 6 procent. Pozitivní vývoj nezaměstnanosti podpořil zejména růst tuzemské ekonomiky.

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Aktuální spolupráce

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Details for the call can. Všechny služby sítě jsou zdarma.

Štítky: h the nenalezeny žádné záznamy carousel var carousel nenalezeny žádné žádné záznamy nenalezeny žádné záznamy

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Seminář: Vybrané nálezy z kontrol finančního úřadu - nejčastější chyby, prevence a řešení

Daňová kontrola je nedílnou součástí života každého podnikatelského subjektu. Základním předpokladem pro její úspěšné zvládnutí je být předem připraven na otázky pracovníků správce daně. Na vybraných nálezech z kontrol finančních úřadů vám zkušený lektor ukáže, jak na to!

Štítky: if správce správce daně kurzu kontrol více seminář dph více zde seminář je

Zdroj: www.forum-media.cz

Když méně znamená více

49 % zaměstnanců by raději mělo v pátek volno, než aby se jim zvyšovala mzda/plat odpovídající jednomu dni práce. To

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Dialog - iHNed.cz : Ekonomický zpravodajský server...

Opravdu konec autům v hlavním městě. Yngvar Brenna je Nor žijící v Praze. V ČR žije již přes 18 let. Pro česká média přináší komentáře k událostem a píše.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Slováci majú až 60 % úspor na bankovom účte, najviac v regióne

Píšeme na Investujeme.sk: Slováci majú ešte stále najväčší podiel bankových úspor v strednej a východnej Európe. No už rastie i význam cenných papierov a životného poistenia. Na jedného Slováka pripadajú finančné aktíva v objeme 5 232 eur. To sú niektoré zo zistení pravidelnej štúdie Allianz Global Wealth Report, ktorá skúma 50 krajín sveta.

Zdroj: www.investujeme.cz

Seminář: BOZP – nové povinnosti zaměstnavatelů v roce 2016

Pro zaměstnavatele bývá velmi obtížné zorientovat se ve spleti předpisů, vyhlášek, nařízení a novel zákonů souvisejících s bezpečností práce a požární ochranou, zvláště dochází-li pravidelně k legislativním změnám. Díky našemu semináři si však můžete být zcela jisti, že znáte veškerá zákonná opatření pro rok 2016! Seznamte se s nejčastějšími nedostatky, minimalizujte riziko pracovní úrazů a předejděte sankcím.

Štítky: pruh praha sálu budou umístěny u příslušnému sálu ulicích okolo základní na planině přilehlých ulicích okolo k příslušnému směrovky k

Zdroj: www.forum-media.cz

Daň z nabytí přejde na kupující. Kde na ni vezmou?

Píšeme na Hypoindex.cz: Vláda schválila změnu zákona o dani z nabytí nemovitosti. Nově by měl daň zaplatit pouze nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci, tedy kupující. Z čeho daň kupující zaplatí? Hypoteční úvěr je úvěr účelový a daň by tedy ze své podstaty financovat neměl. Jak se ke změně postaví banky?

Zdroj: www.investujeme.cz

Společnosti NN a JA Czech uspořádaly soutěž pro studenty středních škol

Studenti navrhovali sociální firmu zaměřenou na potřeby seniorů (Tisková zpráva: NN)

Zdroj: www.investujeme.cz

Bez ohledu na množství financí může každá škola zlepšit zajištění bezpečnosti žáků

8.1.2016 08:00 V loňském roce vydalo MŠMT v rámci řady preventivních opatření následujících po tragické události ve Žďáru nad Sázavou metodické doporučení nazvané Minimální standard bezpečnosti, jehož cílem je maximální zajištění fyzické bezpečnosti ve škole, které však nesmí snížit pocit psychického bezpeční a komfortu žáků.

Štítky: může bezpečnosti financí každá zajištění škola financí může každá bez ohledu na zlepšit zajištění bezpečnosti žáků

Zdroj: www.forum-media.cz

Vláda promarňuje období probíhajícího makroekonomického růstu. V návrhu rozpočtu pro rok 2016 by měla výrazněji snížit strukturální deficit

Místo toho, aby vláda využila období ekonomického vzestupu ČR ke konsolidaci veřejných financí, fakticky jej promarňuje. Hospodářská komora ČR sice vítá v návrhu rozpočtu, že vláda pro rok 2016 počítá například s posílením proexportních finančních institucí, na druhou stranu s další expanzí státu nesouhlasí. Navíc výhled nepočítá ani s diskusí o klíčových reformách.

Zdroj: www.investujeme.cz

Seminář: Rizikové situace ve funkci člena statutárního orgánu, jejich řešení a nejčastější mýty

Členové statutárních orgánů obchodních společností se každý den setkávají s dopady právních povinností na výkon jejich funkce. O způsobu řešení některých situací přetrvávají nesprávné mýty (např. uzavírání pracovních smluv na výkon funkce jednatele), o úpravě jiných situací a z nich vyplývajících rizik členové často ani nevědí (např. kdy mohou udělit plnou moc či do jaké míry odpovídají za jednání osob, jimž svěřili plnění některých činností). Seminář tyto situace objasní a především nabídne praktická a správná řešení.

Štítky: smlouvy if řešení společností orgánů k rizika funkce statutárních statutárních orgánů

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Informační technologie

Německá firma nabízí své řešení zaznamenávání pracovního času zaměstnanců pomocí telefonu. Ruská firma z Petrohradu vyvinula zařízení pro vzdálenou skrytou.

Štítky: eva eva šimečková jaroslav lorenz lorenz aplikace pro společenského technology cooperation nové aplikace pro šimečková een

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Norské volby: Téma migrace

Norským parlamentním i místním politikům se za dychtivé pomoci sdělovacích prostředků povedlo přeměnit volební zápas z hašteření okolo námětů jako slučování okresů a nemocnic, zrušení škol atp. v téma migrace, jež se bude vinout jako červená nit skrz celé následující volební období.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Enterprise Europe Network - Transfer technologií a znalostí

Prvním krokem spolupráce je nabídka našich služeb při osobní návštěvě ve firmě nebo při námi pořádané akci. Při odezvě na váš požadavek Vás příslušný.

Štítky: které nebo i zahraničí služeb resp do se dále úvodní

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Seminář: Ekologické povinnosti firem v roce 2016

Změny v chemickém zákoně, zákoně o odpadech nebo zcela nový zákon o prevenci závažných havárií jsou jen střípkem v mozaice stále se měnících ekologických povinností. Vyznáte se v množství nejrůznějších předpisů, nařízení a vyhlášek? Víte, jaké závazky Vám jako podnikovému ekologovi ukládá zákon? Seznamte se přehlednou cestou nejen se všemi povinnostmi v roce 2016 a očekávanými změnami, ale i nejčastějšími pochybeními v oblasti ekologie, kterých se musíte vyvarovat. Jedině tak se vyhnete sankcím ze strany kontrolních orgánů!

Štítky: jak se zákona o zákona roce firem v roce firem v ekologické povinnosti ekologické firem v roce

Zdroj: www.forum-media.cz

Enterprise Europe Network - Ke stažení

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Logo sítě v českém jazyce. Logo sítě v anglickém jazyce.

Štítky: logo anglickém jazyce v českém jazyce v anglickém sítě v anglickém v českém jazyce sítě v logo sítě v logo sítě

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Enterprise Europe Network - Alternativní energetika

Aktuální inovativní nabídky a poptávky. Strojírenství, materiály a dopravní technologie. Světová výstava Expo Milán 2015. Všechny služby sítě jsou zdarma.

Štítky: e telefon ondřej eva adresa carousel var carousel šimek kudrnová kudrnova

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Zlatý důl je v pivovarech

Jaké jsou výnosy investic v různých sektorech za posledních více než osmdesát let? Jednoznačně vedou investice do pivovarů a tabákových firem.

Zdroj: www.investujeme.cz

Buřinka přitvrzuje. Souhlas se zřízením zástavního práva ve 2. pořadí neposkytuje

Píšeme na Hypoindex.cz: Časy se mění, mění se i přístup stavebních spořitelen. Jednou z novinek na trhu stavebních spořitelen je to, že Stavební spořitelna České spořitelny neuděluje souhlas se zřízením zástavního práva ve 2. pořadí pro jinou banku.

Zdroj: www.investujeme.cz

Číňané prodávají americké dluhopisy, je čeho se bát?

Číňané se začínají zbavovat amerických dluhopisů. I kvůli tomu podle Wall Street Journal dosáhly výprodeje amerických dluhopisů z bilancí zahraničních centrálních bank za uplynulých dvanáct měsíců svého rekordu (123 miliard dolarů do začátku srpna). Mají se Američané čeho bát?

Zdroj: www.investujeme.cz

Enterprise Europe Network - Síť v ČR

Enterprise Europe Network poskytuje odborné služby zaměřené na podporu a zvyšování konkurenceschopnosti především malých a středních podniků.

Štítky: http brno av komora technologické centrum technologické centrum av hospodářská komora hospodářská av čr info

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Půlměsíc nad Norskem: Vzhůru do Norska

Co je na změnách, jež nám připravuje příliv muslimů, tak pozitivního, v čem spočívá ten přínos?

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

V Norsku tiká časovaná bomba

Norsko díky ropě od roku 1994 generuje fiskální přebytky a vydělané peníze ukládá na budoucí důchody. Ale

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz

Webová hudba Deezer plánuje vstup na burzu

Konkurence ve streamované hudbě Spotify, Google, anebo Apple donutily francouzskou společnost Deezer k rozhodnutí vstoupit na burzu.

Zdroj: www.investujeme.cz

Jak se daří finančně poradenským společnostem

Finančně poradenské společnosti zažívají přelomové období. Poslanci hledají cestu, jak odvětví svázat pod rouškou „ochrany spotřebitele“, a v legislativním procesu je i evropská regulace distribuce na finančním trhu. Přesto se finančně poradenským společnostem daří.

Zdroj: www.investujeme.cz

Bezpečná platební karta a jedinečná aplikace biip učí kluky a holky hospodařit

Společnost MOPET CZ přichází prostřednictvím biip dobíjecí platební karty s užitečným nástrojem pro rodiče, kteří chtějí naučit své děti hospodařit brzy s kapesným, a ne až s první výplatou. Karta je vhodná pro kluky a holky mezi 10 a 18 lety, které dostávají kapesné a několikrát v měsíci nakupují. Rodiče ji ale mohou pořídit i mladším dětem s drobným kapesným. Kartu vydává MOPET CZ ve spolupráci s Českou spořitelnou.

Zdroj: www.investujeme.cz

Webinář: Poskytování první pomoci při úrazu ve škole

Škola je prostředím, kde dříve či později dojde k situaci, kdy pedagog bude muset poskytnout první pomoc. Tohoto okamžiku se každý obává. Prakticky pojatý webinář vedený profesionálním lektorem kurzů první pomoci vám prostřednictvím příkladů z praxe představí aktuální trendy a novinky v této oblasti, abyste následně byli sami schopni první pomoc účinně poskytnout.

Štítky: úrazu poskytování pomoci při pomoci při úrazu při úrazu ve úrazu ve úrazu ve škole první pomoci při ve škole první pomoci

Zdroj: www.forum-media.cz

Matchmaking FOR ARCH 2015 – Úspěšná mezinárodní akce sítě Enterprise Europe Network

Po dvou ročnících „zkušebních“ česko-německých obchodních jednání při stavebním veletrhu FOR ARCH se na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech 16. září 2015 uskutečnil třetí ročník pod názvem Matchmaking FOR ARCH 2015, který se stal již velkou mezinárodní akcí za účasti 102 firem z 11 zemí! Akci uspořádali členové sítě Enterprise Europe Network (EEN) – Centrum pro regionální rozvoj České republiky a Handwerkskammer Dresden za spolupráce dalších partnerů ze sítě EEN a dalších institucí a partnerů. Samozřejmě by se tak velká akce nemohla uskutečnit bez zázemí, které pro akci poskytl v rámci veletrhu FOR ARCH jeho hlavní organizátor, výstavní společnost ABF a.s. V rámci FOR ARCHu se uskutečnila i mise více než 30 podnikatelů ze Saska – Anhaltska, vedená členem sítě EEN při Industrie- und Handelskammer Magdeburg. Část podnikatelů se aktivně připojila k obchodním schůzkám, část se zúčastnila komentované prohlídky stavebního veletrhu. Akce byla zdarma, přihlášení účastníci si mohli prohlédnout i veletrh, i když na něm nevystavovali. Matchmaking – cílená obchodní jednání – jsou mezi podnikateli velmi oblíbená: jedná se o předem dohodnuté obchodní schůzky jak vystavovatelů, tak návštěvníků, pro které si firmy vybírají své partnery na základě kooperačních profilů zveřejněných v katalogu účastníků. Vzhledem k tomu, že tato jednání se zpravidla konají při veletrzích, podnikatelé tak efektivněji využijí čas zde strávený. Akce při FOR ARCHu 2015 se zúčastnilo 64 českých a 38 zahraničních firem z 11 zemí, z toho 18 německých a dále firmy z Rakouska, Polska, Itálie, Španělska, Velké Británie atd., které mezi sebou uskutečnily 227 schůzek. Bylo také možné využít konzultací s expertkou z Technologického centra AV ČR o evropském programu Horizont 2020. Čeští účastníci měli možnost konzultovat problematiku vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb ve stavebnictví. Odpolední program zahrnul kromě schůzek i prohlídku veletrhu s doprovodem, což přivítali zejména zahraniční účastníci. Na akci se sešly firmy ze stavebních a přidružených oborů, jako jsou stavební činnosti, výroba oken a dveří, elektromontáže a automatizace pro průmysl a domácnosti, technické vybavení staveb, personální agentury, IT, zelené technologie a další nabízející novinky v oblasti stavebních inovací. Mezi českými účastníky nebyly jen malé a střední podniky, ale i živnostníci – například pokrývači, tesaři, instalatéři i elektrikáři. Schůzky byly zajímavé i proto, že zejména němečtí účastníci zde hledali především nové dodavatele stavebních prací i výrobků. Všichni účastníci ocenili nejen perfektní organizaci a zázemí veletrhu FOR ARCH, ale i servis poskytovaný pracovnicemi EEN před akcí i během jednání. Ihned po skončení akce účastníci vyjadřovali velmi pozitivní hodnocení. Ti, kteří se zúčastnili poprvé a někteří přijeli i trochu s obavami, byli nakonec velmi příjemně překvapeni a všichni hovořili o smysluplnosti pořádání takovýchto setkání firem. Více informací o Matchmaking FOR ARCH 2015 naleznete na webové stránce: http://forarch2015.talkb2b.net Obchodní jednání nejen ve stavebních oborech bude síť EEN pořádat i v roce 2016, pro podrobnější informace sledujte naše stránky www.crr.cz/een. Kontakt: Ing. Eva Hrubešová, tel.: 234 006 232, e-mail: hrubesova@crr.cz

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

Buschkowsky čeká 10 milionů uprchlíků v Německu během 5 let

Na konci opět ghettoizace. Varování. společnosti a boj o dominanci ve veřejném prostoru. Pro. rok 2020 vychází v Německu 15 % muslimské populace.

Zdroj: kment.blog.ihned.cz

Enterprise Europe Network - Životní prostředí

Nabídka německého institutu se týká způsobu čištění odpadních vod, která je použita v zájmu zamezení nebo snížení útočné vůně a koroze z odpadních vod v.

Štítky: více sobotka jaroslav sobotka adéla adéla hradilová radka hávová hávová havova radka

Zdroj: www.enterprise-europe-network.cz

O nákladech na mzdu

Podle statistik Eurostatu jsou norské náklady na hodinové mzdy dvakrát vyšší než zemí EU a tím pádem nejvyšší v celé osmadvacítce.

Zdroj: brenna.blog.ihned.cz


404 hubero kororo