Linka 199

Nejnovější články na portálu

BIG EXPERT - Příští týden nás ještě čekají výsledky FORTUNY a ERSTE

Poslední říjnový týden se na pražské burze nese ve znamení konsolidace. Hladina 980 bodů vládne jednoznačně tomuto týdnu, ačkoliv ve srovnání se západními trhy a rally z minulého týdne by se index PX v následujících týdnech mohl přehoupnout přes hladinu 1000 bodů.

Zdroj: www.investujeme.cz

Osvobození příjmů fyzických osob v roce 2014

U osvobození příjmů fyzických osob se v roce 2014 můžeme setkat s řadou změn, které nejsou pouze formální (např. změny pojmů souvisejících s novým občanským zákoníkem), ale mohou se dotknout přímo výše daňové povinnosti poplatníků.

Zdroj: portal.pohoda.cz

BITCOIN v jednom grafu

Názorně předvedeno v jednom grafu. Doporučuji všem, co se zajímají o Bitcoin.

Štítky: jednom grafu v jednom grafu jednom grafu v jednom bitcoin v jednom bitcoin v zajímají o bitcoin názorně předvedeno

Zdroj: proinvestory.cz

NN: Konec roku by měl přát high yield bondům i zemědělským komoditám

Po rozkolísaném letním období investory čekají poslední dva měsíce roku, které z pohledu zhodnocení portfolií tradičně patří k tomu nejlepšímu. Na co aktuálně sázejí analytici z NN Investment Partners?

Zdroj: www.investicniweb.cz

Odpovědi na dotazy k dani z nemovitých věcí

Od 1. ledna 2014 se daň z nemovitostí přejmenovala na daň z nemovitých věcí. K jakým dalším změnám došlo v oblasti této daně? Na dotazy odpovídá a nesrovnalosti objasňuje Finanční správa.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Kontakty | Časopis Bankovnictví

Fundamenty stojící za českou korunou se postupně vylepšují. Česká ekonomika poroste v roce 2015. 21. října proběhl na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze první.

Štítky: platbu cz číslo bankovní spojení spojení pro platbu swift iban bankovní spojení bic

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Regulační opatření v praxi očima finančního poradce

V parlamentu proběhl souboj o podobu nového zákona o pojišťovnictví, kde je hlavním tématem regulace provizí. Podívejme se ale na regulace, které v Česku proběhly v minulosti – a ve většině případů měli negativní dopad, a to opět v první řadě na klienty.

Štítky: než životní životní pojištění vládní provizí provize pojišťovnictví poradce regulace

Zdroj: www.investujeme.cz

Britská RBS je za čtvrtletí v provozní ztrátě 134 milionů liber

Britská bankovní skupina Royal Bank of Scotland Group (RBS) se ve třetím čtvrtletí propadla do provozní ztráty 134 milionů liber. Klesl jí příjem a měla vyšší náklady na restrukturalizaci, které se podle jejího pátečního sdělení mohou do budoucna ještě výrazně zvýšit. Banku musela za finanční krize miliardami liber z peněz daňových poplatníků zachraňovat vláda, která v ní teď drží podíl zhruba 73 %.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Politika a banky | Bankovní poplatky

. 24. 11. 2015 09:13 | POLITIKA A BANKY: Premiér Sobotka je na zahraniční návštěvě Číny. 03. 11. 2015 00:49 | Dovedete si přestavit šestihodinovou pracovní dobu.

Štítky: tak do k čtěte celý článek celý článek diskuse dále čtěte dále

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Studium Mba: Jak vybírat to správné?

V tuzemsku poskytuje studium Master of Business Administration (MBA) zhruba třicet institucí, některé jsou prostředníkem zahraničních univerzit.

Štítky: však ve případě v případě vzdělání v manažerské management instituce

Zdroj: onbusiness.cz

Česko má druhou nejnižší nezaměstnanost v EU

V Evropě dál klesá nezaměstnanost. Ta v září v eurozóně poklesla na nejnižší úrovně od začátku roku 2012 (10,8%). Velice dobře si vede i Česko, které má druhou nejnižší míru nezaměstnanosti v EU (4,8%).

Zdroj: www.investujeme.cz

Milovníci dividend pozor! Alespoň u britských akcií

Investoři, kteří cílí na dividendu, by měli být opatrní, alespoň pokud jde o britské akcie. Podle čtvrtečního průzkumu makléřské společnosti Panmure Gordon by u nich mohla být potenciální dividenda rekordně nízká.

Zdroj: roklen24.cz

Ukázkové číslo | Časopis Bankovnictví

Dle dnes zveřejněných údajů se důvěra v tuzemské ekonomice v listopadu zvýšila. Dnešní neschválení novely zákona o pojišťovnictví znamená, že Česká republika.

Štítky: formuláře se tohoto formuláře pro zobrazení tohoto zpráva s varováním tohoto formuláře se zobrazení tohoto formuláře zpráva s zobrazení tohoto pro zobrazení s varováním

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Ústav estetické medicíny: Pozor na nekvalitní plastické operace

Případů, kdy se sen o kráse proměnil v noční můru, přibývá. Špatně provedená plastická operace může skončit u soudu nebo dokonce u psychiatra. Pacienti by se měli předem podrobně informovat o daném zákroku, klinice a praxi chirurga, který bude operaci provádět, radí odborníci. Dříve byly plastické operace výsadou celebrit. Zvětšení prsou či rtů bylo považováno za […]

Štítky: může za či nebo ale operace plastické estetické zákroků plastické operace

Zdroj: www.hospitalin.cz

Burzovní kalendář (30. 11. - 4. 12. 2015)

Nejsledovanější událostí prvního prosincového týdne bude zasedání Evropské centrální banky, na kterém by mohlo dojít k navýšení nebo rozšíření programu nákupu aktiv a dalším změnám sazeb. Dále v eurozóně i USA vyjdou data z trhu práce, všude ve světě finální indexy nákupních manažerů za listopad a v eurozóně také HDP, inflace a maloobchodní tržby. Na pražské burze se začne obchodovat s novými akciemi Kofoly ČeskoSlovensko a akcie Pegasu Nonwovens a O2 Czech Republic mohou reagovat na změny v důležitém indexu MSCI.

Štítky: trhu údaje ale akcie budou týden eurozóně pražské v eurozóně

Zdroj: www.investicniweb.cz

Zaměstnavatelé a investice do MBA: Jak to vidí?

Tři čtvrtiny, přesněji 76 % zaměstnavatelek a 74 % zaměstnavatelů si myslí, že titul MBA pomáhá jeho držitelům zvýšit uplatnění na trhu práce. Jak

Štítky: trhu žen ženy výši svých muži agentury ipsos jsou ochotni průzkumu agentury ochotni

Zdroj: onbusiness.cz

Sladit pracovní a osobní život je prý dnes pro mladé mnohem...

Třetina zaměstnanců na plný úvazek se domnívá, že sladit pracovní kariéru s rodinným životem se za posledních pět let stalo obtížnější. Vyplývá

Štítky: si pracovní zaměstnanci zaměstnanců generace úvazek na plný úvazek plný úvazek plný na plný

Zdroj: onbusiness.cz

Mají výnosy našlápnuto k růstu?

Inflace v eurozóně pravděpodobně našlo své dno. První vlaštovkou byl včera odhad německé říjnové inflace – ta se vyhoupla na 0,2 % a dnes by ji měl následovat i odhad inflace za celou eurozónu. I když se zatím nejedná o žádnou revoluci, následující měsíce by měly přinést výraznější nárůst dynamiky cen. Od konce října 2014 do začátku roku 2015 totiž ropa na světových trzích ztratila skoro 50 % a tento rok se nic takového zatím neděje. A pokud u toho i zůstane, tak efekt levné ropy z inflace vyprchá a v eurozóně můžeme na začátku příštího roku z blízkosti nuly poskočit do okolí 1 %.

Zdroj: www.investujeme.cz

Úvěry - Ii. Reality test | Bankovní poplatky

. 26. 06. 2014 00:01 | Cílem II. bankovního reality testu je reálné porovnání neúčelových úvěrů na českém trhu. 22. 05. 2014 10:48 | Cílem II. bankovního reality.

Štítky: úvěrů testu porovnání bankovního reality mystery porovnání neúčelových neúčelových porovnání neúčelových úvěrů neúčelových úvěrů reality testu

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Euro: Kellner zaplatil Komárkovi za podíl v O2 areně 600 milionů Kč

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera zaplatila prostřednictvím firmy Lindus Services skupině KKCG Karla Komárka za její podíl v pražské O2 areně téměř 600 milionů korun. Podle aktuálního vydání týdeníku Euro to vyplývá z výroční zprávy za rok 2015. PPF se stala majoritním vlastníkem haly na konci roku 2013 v rámci rozdělení majetku s KKCG po zkrachovalé Sazce. Obě skupiny spolu původně napůl vlastnily ve firmě Bestsport Arena, pod niž hala patří, zhruba 86 % akcií.

Štítky: korun stala ppf kkcg nejbohatší investoři areně nejbohatší a byznysmeni investoři a

Zdroj: www.investicniweb.cz

Okeč, Nace, Cz-Nace: Vyznejte se v klasifikaci ekonomických...

Již od počátku roku 2008 se v ČR používá klasifikace ekonomických činností CZ-NACE.

Štítky: činnosti zařízení výrobků výroba ostatní ostatních velkoobchod s maloobchod velkoobchod

Zdroj: onbusiness.cz

Odchod do důchodu (praktický průvodce)

Odchod do důchodu je důležitým životním milníkem. Je proto vhodné odchod na odpočinek pečlivě naplánovat. číst dál

Štítky: pojištění důchod roce doba nárok v roce o důchod odchod věk

Zdroj: www.investia.cz

Jak vybírat bankovní účet pro podnikatele

Musí mít OSVČ a právnické osoby pro svoje podnikání zřízený zvláštní účet? Podle čeho vybírat nejvhodnější bankovní účet pro podnikatele? Na co se při výběru takového účtu zaměřit? Poradíme vám v tomto článku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Cenu Společnost přátelská k rodině dostalo Sodexo Benefity i město Most

Firmy s férovým přístupem k zaměstnancům už deset let oceňuje sdružení Síť mateřských center. Ocenění Společnost přátelská k rodině získaly v pátek tři firmy a město Most. Certifikáty předávala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová spolu s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem.

Zdroj: byznys.ihned.cz

TOP 09 dala voličům úkol. Vnímat Kalouskovo poselství, nikoli Kalouska

Místo původního "Tradice, Odpovědnost, Prosperita" bylo mottem sněmu nejsilnější pravicové strany "Svoboda, Právo, Bezpečí". Kdyby TOP 09 zůstala věrná zkratkám, musela by se přejmenovat na SPB 15.

Zdroj: nazory.ihned.cz

Využití cloudu v českých bankách brání regulace

České banky by chtěly ve větší míře využívat cloudové služby. Cloudy jsou flexibilní a pro banky úsporné, platí totiž jen za reálně uložená data a použitý software a nemusí investovat do vlastního IT. Standardní outsorcing ale na cloudové služby kvůli regulaci použít nelze.

Zdroj: www.investujeme.cz

Bonusy bankéřů aneb Jak vzít dětem lízátko

Když se jeden ze šéfů Deutsche Bank opřel do systému odměňování bankéřů a vyjádřil zklamání nad tím, kolik peněz dostávají a očekávají za jediný rok, prolomil tím velké tabu týkající se jednoho z nejposvátnějších klenotů bankéřů. Řeč je o bonusech.

Štítky: kteří si pak práci být jsou u bankéři cryan bonusy

Zdroj: www.investicniweb.cz

Kalkulátor | Bankovní poplatky

Cílem a účelem tohoto unikátního kalkulátoru je porovnat služby a produkty jednotlivých retailových bank v České republice v rámci nabídky základních bankovních.

Štítky: není či width jednotlivých url padding float left z účtu relative

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Personálie | Časopis Bankovnictví

A view to emulate Drupal core's handling of taxonomy/term.

Štítky: od pozice je roku hypoteční chybí jaké celý od roku celý článek

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Proč jsou ve Švédsku drahé byty

Proč by vás mělo zajímat, že si ve Stockholmu stěžují na rostoucí drahotu nájemního bydlení? Vždyť se tam nestěhujete… Jenže ze (zdánlivě) lokálního problému lze odvodit závěry pro investování i pro sociální politiku.

Zdroj: www.penize.cz

Kmenové listy v s.r.o.

Jednou z významných novinek, které přinesl zákon o obchodních korporacích do právní úpravy společnosti s ručením omezeným, je možnost, aby podíl společníka v této společnosti byl představován kmenovým listem.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Účtování nákladů v praxi

V tomto článku se podíváme na základní rozdělení nákladů a způsob jejich účtování. Na příkladech si ukážeme konkrétní podvojné zápisy nákladů k dalším účtům. A dotkneme se též jedné z nejdiskutovanějších oblastí – účtování nákladů na reprezentaci.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Piperine Forte zdravou stravu a pohyb nenahradí

Štíhlé krásky a svalnatí machři vyskakují ze všech koutů internetu. Klikneme a vidíme agresivní reklamu. Údajně taky můžeme získat dokonalou postavu – stačí zaplatit kolem 1 000 Kč a koupit tablety, případně náplasti nebo mastičky… Obchodní podmínky většinou obsahují šílené pasáže, ale přesto podobným inzerátům naletí mnoho důvěřivců! Podvodníci vycítili snadné peníze, a tak přidávají […] Příspěvek Piperine Forte zdravou stravu a pohyb nenahradí pochází z KupníSíla.cz

Štítky: taky kg forte piperine piperine forte zdravou a pohyb nenahradí a pohyb nenahradí

Zdroj: kupnisila.cz

Čínský jüan na domácím trhu vzrostl nejvíce od roku 2005

Čínský jüan v pátek na domácím, tedy čínském trhu zaznamenal nejvyšší denní nárůst vůči dolaru za více než deset let. Obchodníci podle agentury Reuters spekulují, že státní finanční domy na trhu jménem čínské centrální banky intervenovaly, aby hodnotu jüanu zvýšily.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Anketní otázky | Bankovní poplatky

Více než 100 tisícům lidí letos končí fixace hypotéky. Na český bankovní trh se derou nové banky. Svět financí skýtá řadu možností, jak rozmnožit peníze.

Štítky: x jej pokud máte my a my jej a my jej na pokud máte ales

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Ideální teplota pro ekonomický rozvoj země je 13 stupňů Celsia

Odborníci ze Stanfordské univerzity zjistili, že optimální teplotou pro ekonomiku je 13 stupňů Celsia. Při této teplota společnosti přeměňují přírodní zdroje, energii, kapitál a práci v hmotné statky nebo služby nejefektivněji. Současné klima s průměrnou teplotou 14,59 stupně Celsia tak ekonomice nesvědčí.

Zdroj: www.investujeme.cz

Jak se vyhnout chybám při výběru půjčky

Sedm z deseti Čechů si již někdy v životě muselo půjčit. Nejčastěji si lidé půjčují na nákup auta a nemovitosti, ale také na nečekané výdaje. Mnoho lidí výběr půjčky podceňuje a uspěchá, nabídky jednotlivých poskytovatelů si nesrovná a nakonec si půjčku vybere špatně. Na co si dát při výběru půjčky pozor? Jak se vyvarovat nejčastějším chybám?

Štítky: lidé půjčky kterou půjček úvěr mění půjčku trh při výběru

Zdroj: www.hypoindex.cz

Skupinová registrace k DPH

Skupinová registrace pro účely DPH je dobrovolná registrace skupiny, která je vytvořená z jednotlivých osob, jež jsou propojeny finančními, majetkovými nebo personálními vazbami. Jaké výhody a nevýhody z takové registrace těmto osobám plynou?

Zdroj: portal.pohoda.cz

Sazebníky bank | Bankovní poplatky

Pozor na praktiky českého mincovního obchodu. lhůty pro převod peněžních prostředků mezi bankami. Spořicí účty – 1. reality test. Copyright © 2005 - 2015 Patrik.

Štítky: cz spořitelna pak zrušen zákonem podnikatelé víte proč si platíte podnikatelsky účet k podnikaní nejabsurdnější pak zrušen osobni účet k k podnikaní banky nejprve nejabsurdnější pak

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Studentské a dětské účty | Bankovní poplatky

. 17. 10. 2013 15:46 | Vývoj společnosti, všeobecně působící média a technologický pokrok společně způsobily, že děti předškolního i školního věku dnes.

Štítky: mají jsou studenti účtech chtějí celý článek celý článek diskuse studentské účty

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Odměňování zaměstnanců v podnikatelské sféře

Mzda se sjednává ve smlouvě nebo ji zaměstnavatel stanoví vnitřním předpisem, popřípadě mzdovým výměrem. Jaké příplatky náleží zaměstnancům za práci přesčas, o víkendu, ve svátek, v noci či ve ztíženém pracovním prostředí?

Zdroj: portal.pohoda.cz

Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Výběr deseti nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Nový daňový režim zápůjček

Od roku 2014 se díky novému občanskému zákoníku staly z půjček „zápůjčky“. Daňové posouzení bezúročných zápůjček se od 1. 1. 2014 podstatně změnilo. U úročených zápůjček došlo pouze k řadě terminologických změn.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Francii se úspěch klimatické konference prodraží. Začne zavírat jaderné elektrárny

Francie je závislá na energii z jádra. Její význam chce nyní snížit. Jako první by měla být odstavena elektrárna ve Fessenheimu. Její uzavření zemi vyjde na pět miliard eur. Přechod na obnovitelné zdroje může citelně zdražit elektřinu.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Zprostředkování v daních z příjmů a v DPH

Zprostředkovávat můžeme zboží i služby. Podívejme se na oblast zprostředkování z hlediska daně z příjmů fyzických osob a daně z přidané hodnoty a z pohledu dvou podnikatelů – jednoho konzervativnějšího a druhého dravějšího.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Tisk: Volkswagen slíbí pracovníkům amnestii, pokud promluví o skandálu

Německý automobilový koncern Volkswagen slíbí zaměstnancům, že je nepropustí, pokud řeknou, co vědí o podvodech při měření emisí. S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek napsal německý list Süddeutsche Zeitung. Firma je pod značným tlakem, protože má úřadům v USA předložit smysluplné výsledky vyšetřování skandálu.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Daň z nabytí nemovitých věcí od roku 2014

Daň z převodu nemovitostí se od roku 2014 přejmenovala na daň z nabytí nemovitých věcí. Sazba daně zůstala stejná – čtyři procenta ze základu daně. Změnil se ale způsob stanovení základu daně, který nyní vychází z nabývací hodnoty.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr

Mezi dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr patří dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce. Jaká pravidla platí pro DPČ a DPP? Všechny potřebné informace se dozvíte v tomto článku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Čtvrtletní zisk majitele British Airways překonal odhady

Zisk společnosti International Airlines Group ve třetím čtvrtletí dosáhl 1,2 miliardy eur, a překonal tak očekávání. Firma to vysvětlila levnějším palivem a velkým zájmem o letenky během letních měsíců. Zvýšila také odhad zisku za celý letošní rok. IAG vlastní britské aerolinky British Airways, španělskou Iberii a nízkonákladového dopravce Vueling. V srpnu pak do svého portfolia přidala irskou leteckou společnost Aer Lingus.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Hlavní strana | Bankovní poplatky

Každý osmý Čech kupuje vánoční dárky na dluh. Každý osmý Čech kupuje vánoční dárky na dluh. Kniha Konec finančních negramotů v Čechách byla pokřtěna a je v.

Štítky: za o a bankovní banky bank poplatky v se banka

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Strategie | Časopis Bankovnictví

A view to emulate Drupal core's handling of taxonomy/term.

Štítky: si mají jako jsou bankovní investice v trh větší instituce

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Kdy je možné čerpat ošetřovné?

Ošetřovné vám nenáleží pouze v případě, že je vaše dítě nemocné. Kdo, v jakých situacích a v jaké výši může tuto dávku nemocenského pojištění čerpat? Vše se dozvíte v tomto článku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

DPH pro začátečníky – 1. část

Přinášíme vám nový seriál, ve kterém se zaměříme na stručný přehled základních informací o dani z přidané hodnoty a který je vhodný zejména pro začátečníky. V prvním díle se seznámíme s terminologií související se zákonem o DPH.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Základy účetnictví a financí pro podnikatele – 5. část

V tomto díle se seznámíme s metodami tzv. poměrové analýzy. Poměrová analýza spočívá v porovnávání vzájemných vztahů různých ekonomických dat získaných zpravidla z účetních výkazů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Odpovědi na dotazy z online poradny – 12. díl

Jak přesunout majetek fyzické osoby do majetku právnické osoby? Jak správně zaúčtovat webovou službu? Odkdy musí firma odvádět DPH na výstupu ze svých příjmů? Na tyto i další otázky vám odpovídají naši odborníci na účetnictví a daně.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Evropská komise schválila státní pomoc pro řeckou bankovní jedničku Piraeus

Evropská komise v neděli schválila státní pomoc pro největší řeckou bankovní instituci Piraeus Bank. Vláda v Aténách bance v rámci sanace celého bankovního sektoru poskytne 2,72 miliardy eur, které dostane od eurozóny.

Štítky: ze banky eur miliardy eur miliard eur

Zdroj: www.investicniweb.cz

Americký finanční systém zemřel v roce 2008

Celková dodávka stříbra je nedostačující v době, kdy investoři nakupují rekordní množství minci a slitků. V případě, že by USA a svět utrpěl v příštích měsících pád trhu nebo “Black Swan” událost, můžeme vidět aktuální nedostatek fyzického stříbra a potvrzení názoru, že tento stav jen tak brzo neskončí. Nicméně investoři, kteří se snaží načasovat krach trhu s cílem dostat se do zlata nebo stříbra, mohou být velmi frustrovaní, kdy už to konečně přijde? Proč? Je mnoho lidí, kteří jsou připravení “stisknout spoušť” a vše odstartovat. Pokud k tomu dojde a zvedne se lavina nákupu, stříbro nebude v dostatečném množství k uspokojení investorských požadavků.

Zdroj: www.investujeme.cz

Podnikatel a úřad práce – jde to dohromady?

Jak jde dohromady spojení podnikatele s úřadem práce? I podnikatel má za splnění určitých podmínek nárok na podporu v nezaměstnanosti. Ale může nastat také varianta, že zaměstnanec bez práce odejde z úřadu jako podnikatel.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Našponovaná hypotéka

Doba přeje levným hypotékám. Historicky nízké úrokové sazby se pro část hypotéky chtivých stávají pastí. číst dál

Štítky: co sazby splátky rozdíl úvěru výše zvýšení hypotéky hypotéku komplikace

Zdroj: www.investia.cz

Daň z nemovitých věcí je třeba zaplatit do 2. června

Dnem 2. června 2014 končí lhůta pro placení daně z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2014. Složenky k zaplacení této daně začala již Finanční správa rozesílat, ve schránce by se měly objevit nejdéle 25. května.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pronájem a půjčování automobilů z pohledu daní, účetnictví a DPH

Existuje několik možností, jak využít auto a přitom ho nemuset vlastnit. V následujícím textu si přiblížíme režim a fungování pronájmu a půjčování automobilů, a to z pohledu DPH, účetnictví i daně z příjmů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pojistné pro OSVČ příští rok zdražuje

Osoby samostatně výdělečně činné na hlavní činnost musejí každý měsíc platit měsíční zálohy na povinné sociální pojištění a zdravotní pojištění. Výše zálohy závisí na zisku v minulém roce, vždy však musí být u hlavní činnosti placena alespoň minimální záloha. Pro příští rok se povinné minimální zálohy zvyšují.

Zdroj: www.investujeme.cz

Průměrná mzda se letos zvýšila u 48 % tuzemských podniků

Průměrná mzda se letos zvýšila u 48 % tuzemských podniků, u pětiny o více než tři procenta, u sedminy od 1,4 do tří procent a zbylé sedminy do 1,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu Index očekávání firem, který uskutečnila ČSOB pro ČTK mezi 500 středními a malými společnostmi napříč obory podnikání.

Štítky: mzda čtvrtletí více procenta ekonomiky letos zvýšila se letos průměrná mzda

Zdroj: www.investicniweb.cz

Promlčecí lhůta od roku 2014

Změny, které přišly s novým občanským zákoníkem od 1. 1. 2014, se týkají také promlčení. Pokud nebylo právo vykonáno v promlčecí lhůtě, promlčí se a dlužník není povinen plnit. Pokud však splní, nemůže požadovat vrácení toho, co plnil.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Klientský index | Bankovní poplatky

. 23. 07. 2015 00:01 | Od Nového roku 2013 došlo ke změně při výpočtu Klientského indexu. 23. 04. 2015 00:13 | Od Nového roku 2013 došlo ke změně při výpočtu.

Štítky: tomu index došlo celý článek celý článek tomu je diskuse klientský index klientský

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Spořící účty | Bankovní poplatky

. 10. 05. 2015 12:08 | AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo představila nový termínovaný vklad Jistota. Ten klientům nabízí nadstandardní garantovanou úrokovou sazbu.

Štítky: a termínovaných spořicích celý článek porovnání celý článek diskuse spořicích a termínovaných účtů a termínovaných účtů

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Evropská komise zamítla návrh Andreje Babiše na rozšíření přenesené DPH

Žádost ministra financí Andreje Babiše na rozšíření přenesené daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty (DPH) dnes Evropská komise zamítla. Brusel odmítl i stejný požadavek Rakouska, Bulharska a Slovenska.

Zdroj: www.investujeme.cz

Evropské akcie v pátek mírně ztrácely a odkrojily kus zisku z nejlepšího měsíce od roku 2009

Evropské akcie v pátek oslabovaly a ztratily část měsíčního zisku. Říjen byl ale i tak pro ně nejúspěšnějším měsícem od roku 2009.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Týden na trzích podle burzovních grafů: Rally se trochu zasekla

Ve zkráceném obchodním týdnu se nic důležitého nestalo. Index S&P 500 přidal symbolických 0,04 %. Další rally, ke které měl index nakročeno po vzniku formace "V" 16. listopadu, se zatím nekoná.

Štítky: trzích trzích podle burzovních podle burzovních grafů grafů trzích podle burzovních burzovních grafů podle burzovních

Zdroj: www.investicniweb.cz

Co musíte ráno vědět (30. listopadu)

Jak zakončily uplynulý týden světové i české akcie, jak pokračuje záchrana řeckých bank a jak dopadla dražba nemovitostí Radovana Krejčíře? I to by vás mohlo na úvod týdne zajímat.

Štítky: jak ze musíte týden celý vědět ráno ráno vědět musíte ráno vědět musíte ráno

Zdroj: www.investicniweb.cz

Uživatelský účet | Časopis Bankovnictví

Zadejte platnou e-mailovou adresu. Fundamenty stojící za českou korunou se postupně vylepšují. Česká ekonomika poroste v roce 2015. První část plenárního programu.

Štítky: účet osobních z souhlasím jako výchozí adresu

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Proč je důležité zřídit analytické účty v účetnictví

Často nám jeden účet nestačí na to, abychom měli odpovídající představu o výši jednotlivého majetku, závazků, nákladů či výnosů. Proto je třeba daný syntetický účet rozdělit ještě na několik analytických.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Odpovědi na dotazy z online poradny – 11. díl

Jak je to s DPH u zálohové faktury v režimu reverse charge? Může jednatel, který je zároveň zaměstnancem, společnosti fakturovat různé služby? Může si daňový bonus uplatnit příbuzný? Nejen na tyto otázky vám odpoví naši účetní a daňoví odborníci.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pražská burza zakončila týden mírným posílením. Podržely ji bankovní tituly, brzdil naopak ČEZ

Index PX v pátek připsal 0,37 % na 983,14 bodu. Za celý říjen je burza více než 1 % v plusu, přestože uplynulý týden pro ni byl mírně ztrátový.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Jeff Hochman: Technickou analýzu používám úspěšně i na dlouhém horizontu

Technická analýza je zpravidla využívána pro krátkodobé spekulace. „Technickou analýzu je možné využít též pro velmi dlouhé období. Sám jsem nyní využíval technickou analýzu na období 30 let,“ říká Jeff Hochman, ředitel technické analýzy Fidelity Worldwide Investment. A jaké trhy jsou dnes technicky atraktivní?

Štítky: velmi analýza období technické data technickou technickou analýzu dlouhém trhy analýzu

Zdroj: www.investujeme.cz

Automobilka Porsche svolává do servisů téměř 60 000 aut

Německý výrobce luxusních automobilů Porsche svolá po celém světě do servisu téměř 60 000 aut. Může se u nich projevit problém s těsněním u přívodu paliva do motoru. Pro dceřinou firmu automobilového koncernu Volkswagen jde o jednu z větších svolávacích akcií v její historii, informovala s odvoláním na mluvčího agentura DPA.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Minulý týden rozšířený reporting amerických bank

Začneme opět pohledem na uplynulý týden.     Stav na začátku Stav na konci Změna S&P 500 2089,17 2090,11 +0,02% Zlato 1077,20 1056,6 -1,91% Ropa Brent 44,66 44,86 +0,45%   Americké akciové trhy měřené indexem S&P 500 stagnovaly. Akcie tak setrvaly těsně pod hodnotami před srpnovým propadem. Zlato kleslo již šestý týden po sobě (tentokrát […]

Štítky: po již banky bank týden procenta druhý zveřejňovat amerických bank

Zdroj: proinvestory.cz

Novinky v oblasti právního jednání fyzických osob

Od 1. 1. 2014 mohou podnikat i nezletilé osoby, pokud s tím bude souhlasit zákonný zástupce a soud. Svéprávnost může být omezena oproti dřívějšku pouze dočasně. Jaké další novinky nastaly v oblasti právního jednání fyzických osob od roku 2014?

Zdroj: portal.pohoda.cz

Odpovědnost zaměstnance za škodu

Zaměstnanec odpovídá zaměstnavateli za škodu, kterou mu způsobil zaviněným porušením povinností při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Zaměstnavatel je, až na výjimky, povinen prokázat zavinění zaměstnance.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo

V České republice žijí úžasní lidé, ale za státními hranicemi začíná dobrodružství. Cizokrajné národy, kultury, zvyky, chutě a tržiště nás inspirují, ať už během pracovní cesty, nebo dovolené. Abychom mohli vyrazit do světa, měli bychom znát aspoň nějaký světový jazyk. Studujme snadno a zadarmo! Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých […] Příspěvek Fast Phrases jsou lež! Cizí jazyky se naučíte zadarmo pochází z KupníSíla.cz

Štítky: které ve metody studium třeba do nabízí reklama frází recenze

Zdroj: kupnisila.cz

Průvodce bankovními pojmy (nejen) pro podnikatele

Embosovaná platební karta, RPSN, devizový účet, mobile banking. Nevíte, co přesně tyto pojmy znamenají? Ztrácíte se v názvech z oblasti bankovnictví a finančnictví? V tomto článku vám pomůžeme se v nich zorientovat.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Kellnerova PPF zaplatila miliardáři Komárkovi za podíl v pražské O2 areně téměř 600 milionů korun

Finanční skupina PPF, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, zaplatila za podíl v pražské O2 areně téměř 600 milionů korun. Podíl PPF odkoupila od skupiny KKCG dalšího českého miliardáře Karla Komárka. Obě skupiny spolu původně napůl vlastnily ve firmě Bestsport Arena, pod niž hala patří, zhruba 86 procent akcí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Průměrná mzda se letos zvýšila téměř u poloviny podniků. Hlavně u větších firem

U 48 procent tuzemských podniků letos vzrostla průměrná mzda. Vyplývá to z průzkumu ČSOB. Firmy se přestávají bát investovat do rozšíření výroby a do rozvoje, komentoval čísla výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB Petr Manda. Mzdy se častěji zvyšovaly u větších firem s obratem nad 40 milionů korun.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Úspory českých domácností se liší až o statisíce

Píšeme na Hypoindex.cz: Zatímco některé domácnosti mají naspořeno čtvrt milionu korun, jiné si půjčují již dva týdny po výplatě. V průměru mají ale české domácnosti naspořeno 116 tisíc korun a při výpadku příjmu dokáží z úspor vyžít tři měsíce a dvacet jedna dní. Kdo spoří nejvíce a komu se peněz nedostává?

Zdroj: www.investujeme.cz

Katastr365.cz - Hlídaní a sledování změn v katastru nemovitostí...

Reakce banky na individuální žádost o vráceni poplatku. lhůty pro převod peněžních prostředků mezi bankami. Spořicí účty – 1. reality test. Copyright © 2005 -.

Štítky: nemovitostí katastru nemovitostí v katastru změn v a sledování změn v katastru nemovitostí sledování změn v změn v katastru katastr hlídaní a sledování

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Časopis Bankovnictví

Air Bank za letošní první tři čtvrtletí vykázala čistý konsolidovaný zisk 322 milionů Kč. Který finanční produkt má letos nejhezčí křivky.

Štítky: a na v se předplatné url celý článek celý článek kontakty

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem

Česká spořitelna přichází na trh s další novinkou, která potvrzuje stále větší orientaci banky na moderní technologie. Nejnověji umožní klientům přístup k otevřeným datům prostřednictvím takzvané API (Application Programming Interface). Česká spořitelna se tak stane první velkou bankou v České republice, která prostřednictvím platformy Web API CS bezpečně poskytne bankovní služby nejenom jednotlivcům, ale umožní nabízet služby banky společně se službami partnerů všem zákazníkům České spořitelny.

Zdroj: www.investujeme.cz

Nejabsurdnější bankovní poplatek | Bankovní poplatky

Limity při výběru z bankomatu. Reakce banky na individuální žádost o vráceni poplatku. Spořicí účty – 1. reality test. Copyright © 2005 - 2015 Patrik Nacher.

Štítky: jedné banky banky do jedné banky do z jedné banky banky do druhé převod peněz z peněz z jedné superabsurdní superabsurdní poplatek nejabsurdnější poplatek

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Pobočky bank | Bankovní poplatky

Poplatek za vklad hotovosti nejprve nejabsurdnější pak zrušen zákonem. expresní platba je pro banky zlatý důl. Spořicí účty – 1. reality test. Copyright © 2005 -.

Štítky: praha liberecký ústecký jihočeský vysočina jihomoravský karlovarský královéhradecký zlínský moravskoslezský

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

AFP: V Kamerunu mění kukuřičné klasy a další bio odpad v ekologické uhlí

Slupky, kukuřičné klasy, odřezky cukrové třtiny, kávová drť, zbytky manioku a rákosí, to vše se dá najít mezi odpadem na tržištích v kamerunské hospodářské metropoli Douale. Nic z toho nekončí na smetištích, ale je pečlivě sesbíráno, aby posloužilo k výrobě topiva, jež nevytváří dým a produkuje jen málo škodlivých plynů, píše agentura AFP.

Štítky: k bio uhlí tenkeu odpadu douale kukuřičné ecology kemit

Zdroj: www.investicniweb.cz

Novinky pro podnikatele: Sociální pojištění v roce 2016

Kolik zaplatíte za sociální pojištění v roce 2016? Minimální zálohy se zvyšují. Peníze.cz přinášejí přehled všeho důležitého: cifry platné pro rok 2016, pravidla, novinky i návod, jak si výši záloh na sociální pojištění jednoduše spočítat.

Zdroj: www.penize.cz

O Dušičkách hrozí na silnicích střet s jiným vozidlem, pozor na škody při parkování

Nejčastější příčnou dopravních nehod o Dušičkách je střet vozidel. V těsném závěsu jsou škody, které vznikají při parkovaní. Vyplývá to ze statistik pojišťovny Generali, která porovnala „dušičkové“ víkendy loňského a předloňského roku. „Jen vloni nahlásili naši klienti na 863 dušičkových karambolů za 31 milionů korun. O rok dříve to bylo 817 nehod za 23 milionů korun,“ upřesňuje tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka. Pozor také na vandaly a zloděje.  Od neděle 1. listopadu navíc platí povinnost obutí vozu zimními pneumatikami.

Zdroj: www.investujeme.cz

Americké akcie v pátek kolísaly okolo nuly, ale závěrečný výprodej je poslal do ztráty. Za celý týden ale uhájily mírný zisk a mají za sebou nejlepší měsíc za poslední čtyři roky

Akcie ve Spojených státech v pátek ztratily okolo půl procenta, uhájily ale mírný týdenní zisk. Trh v závěru týdne reagoval především na slabší údaje o růstu spotřebitelských výdajů. Celý říjen však byl pro akciové trhy nejlepším měsícem od října 2011.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Kurdistán má podle soudu zaplatit plynařským firmám dvě miliardy USD

Londýnský soud pro mezinárodní arbitráž nařídil regionální vládě iráckého Kurdistánu zaplatit konsorciu plynárenských společností ze Spojených arabských emirátů odškodné 1,98 miliardy dolarů za nedodržení obchodního kontraktu. Oznámila to v neděli společnost Dana Gas, která konsorcium vede. Výsledek šestiletého sporu by mohl mít významný dopad na aktivity v těžbě a zpracování plynu v Kurdistánu i na napjaté kurdské finance, které zatěžuje boj proti islamistům.

Štítky: další plynu kurdistán konsorciu krym gas dana gas

Zdroj: www.investicniweb.cz

Regulace | Bankovní poplatky

. 08. 06. 2012 04:36 | Je tomu již téměř rok, co jsme vyzývali politické strany v České republice, aby si zřídily transparentní účty. 30. 07. 2015 00:34 | Vyspělý.

Štítky: bude aby financí zákona pojištění budou národní úvěrů vkladů čnb

Zdroj: www.bankovnipoplatky.com

Úverový trh na Slovensku rastie najrýchlejšie v únii. Aj popri odporúčaniach NBS

Píšeme na Investujeme.sk: Slovenský trhy úverov na bývanie rastie najrýchlejšie v únii. K júli tohto roka dosiahol medziročný nárast 13,7 percenta, kým európsky priemer bolo len zhruba jedno percento. To i napriek odporúčaniam NBS, ktorá sa snaží, podľa nej prehrievajúci sa, trh utlmiť.

Zdroj: www.investujeme.cz

Technické zhodnocení od roku 2014

Vyhláška č. 500/2002 Sb. od 1. 1. 2014 nově definuje technické zhodnocení dlouhodobého majetku. Tato definice se od formulace v zákoně o daních z příjmů neliší, rozdíl je jen v limitu, který určuje, kdy se jedná již o technické zhodnocení.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Bild: Volkswagen věděl o nadměrné spotřebě o rok dříve, než to přiznal

Vedení německé automobilky Volkswagen vědělo o nesrovnalostech mezi deklarovanou a skutečnou spotřebou u některých vozů o rok dříve, než to firma na počátku listopadu zveřejnila. Napsal to německý nedělník Bild am Sonntag bez udání konkrétnějších zdrojů. Mluvčí Volkswagenu zprávu popřel a potvrdil dosavadní verzi.

Štítky: pokutu vozů uhličitého bluemotion tdi polo

Zdroj: www.investicniweb.cz


404 hubero kororo