Linka 199

Bloomberg: Fotovoltaické elektrárny by mohly být do 2025 nejlevnějším zdrojem

Elektřina vyrobená ze slunce je již nyní v některých částech světa levnější než elektřina vyrobená spalováním uhlí. Za necelé desetiletí bude slunce pravděpodobně nejlevnější možností výroby elektřiny po téměř celém světě, upozornila agentura Bloomberg. V loňském roce země od Chile po Spojené arabské emiráty zaznamenaly rekordy díky dohodám na výrobu elektřiny ze slunce za méně

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Bloomberg: Gates získal zpět titul nejbohatšího člověka světa - Finance.cz

  Zakladatel amerického softwarového gigantu Microsoft Bill Gates se po několika letech vrátil na pozici nejbohatšího člověka světa. Informovala o tom agentura Bloomberg na svých internetových stránkách. Dodala, že hodnota Gatesova majetku od začátku letošního roku stoupla o 16 procent na 72,7 miliardy dolarů (téměř 1,5 bilionu Kč).

 • Bloomberg: Google přesune samořídící auta pod Alphabet - Root.cz

  Server Bloomberg přinesl zprávu, že se společnost Google chystá zbavit projektu samořídících automobilů. Samozřejmě ho ale jen tak neutne, projekt by se…

 • Bloomberg: Google přesune samořídící auta pod Alphabet - Root.cz

  Server Bloomberg přinesl zprávu, že se společnost Google chystá zbavit projektu samořídících automobilů. Samozřejmě ho ale jen tak neutne, projekt by se…

 • Bloomberg: Google se chystá koupit Waze za 1,1 miliardy dolarů - Finance.cz

  Washington 10. června (ČTK) - Americký internetový gigant Google se chystá za přibližně 1,1 miliardy dolarů (21,3 miliardy Kč) koupit izraelskou společnost Waze. S odvoláním na informovaný zdroj to dnes uvedla agentura Bloomberg, která už na záměry Googlu upozornila před časem. Waze se věnuje mobilní satelitní navigaci a kromě Googlu se o něj zajímá také několik dalších firem, včetně provozovatele americké komunitní sítě Facebook.

 • Bloomberg: Google v roce 2013 málem získal automobilku Tesla Motors – Živě.cz

  Google se podle Bloombergu mohl v roce 2013 stát výrobcem komerčních automobilů. A ne tak ledajakých – do klína mu totiž údajně málem spadla rovnou Tesla Motors...

 • Bloomberg: Hospodářské zázraky se nedějí | FXstreet.cz

  Je to jedna z méně rozšířených ekonomických pravd. Hospodářské zázraky, byť jsou zdrojem poutavých...

 • Bloomberg: IKEA asi prodá nákupní parky kolem obchodů, i v ČR - Finance.cz

  Stockholm 17. května (ČTK) - Největší světový prodejce nábytku IKEA plánuje prodat nákupní zóny kolem svých obchodů v Evropě a odhaduje, že za ně utrží kolem 900 milionů eur (24,3 miliardy Kč). Agentuře Bloomberg to řekly informované zdroje, podle kterých se plány týkají i České republiky. Mluvčí řetězce Josefin Thorellová jen potvrdila, že IKEA uvažuje o prodeji 27 nákupních parků, k částce se ale odmítla vyjádřit.

 • Bloomberg: IKEA asi prodá nákupní parky kolem obchodů, i v ČR - Roklen24.cz

  Největší světový prodejce nábytku IKEA plánuje prodat nákupní zóny kolem svých obchodů v Evropě a odhaduje, že za ně utrží kolem 900 milionů eur (24,3 miliardy Kč). Agentuře Bloomberg to řekly informované zdroje, podle kterých se plány týkají i České republiky. Mluvčí řetězce Josefin Thorellová jen potvrdila, že IKEA uvažuje o prodeji 27 nákupních parků, k částce se ale odmítla vyjádřit.

 • Bloomberg: Kellnerova PPF zvažuje prodej O2 nebo jeho části - Lupa.cz

  Aktuální zpráva agentury Bloomberg znovu oživuje spekulace o možném prodeji tuzemského operátora. PPF ovšem konkrétní jednání popírá.

 • Bloomberg: Majetek 300 nejbohatších lidí světa loni vzrostl o 16% na 524 mld.USD

  Bloomberg: Majetek 300 nejbohatších lidí světa loni vzrostl o 16% na 524 mld.USD. Podle statistik Billionaires Index agentury Bloomberg se majetek 300 nejbohatších lidí světa v loňském roce dále rozmnožil o 524 mld.USD respektive 16% na celkových 3,7 biliónu dolarů.

 • Bloomberg: Microsoft vybral nového šéfa a plánuje odsunout Billa Gatese - iDNES.cz

  Vedení největší softwarové společnosti na světě by se měl ujmout Satya Nadella, současný viceprezident a šéf cloudových služeb Microsoftu. Ve firmě je od roku 1992.

 • Linka 199
 • Bloomberg: Nokia přejde na Windows Phone 7

  Sňatek z rozumu výrazně zamíchá kartami na trhu. Vznikne třetí silná platforma, která bude moci v budoucnu konkurovat iOS a Androidu.

 • Bloomberg: novým šéfem Microsoftu se stane Satya Nadella - Root.cz

  Hledání toho správného člověka, který nahradí Steva Ballmera v čele Microsoftu, se táhne už dlouhé měsíce. Na seznamu už bylo hodně velkých jmen včetně…

 • Bloomberg: Příznivci brexitu získali poprvé převahu

  Zastánci takzvaného brexitu, tedy odchodu z Velké Británie z Evropské unie, získali v posledních dnech převahu nad druhým táborem, který chce v unii zůstat. Zároveň klesá počet Britů, kteří se zatím nerozhodli, jak budou hlasovat. Vyplývá to z informací Bloomberg Poll Tracker, který dlouhodobě sleduje průzkumy veřejného mínění k referendu, které se koná ve čtvrtek 23. června.

 • Bloomberg: Příznivci brexitu získali poprvé převahu - Roklen24.cz

  Zastánci takzvaného brexitu, tedy odchodu z Velké Británie z Evropské unie, získali v posledních dnech převahu nad druhým táborem, který chce v unii zůstat. Zároveň klesá počet Britů, kteří se zatím nerozhodli, jak budou hlasovat. Vyplývá to z informací Bloomberg Poll Tracker, který dlouhodobě sleduje průzkumy veřejného mínění k referendu, které se koná ve čtvrtek 23. června.

 • Bloomberg: Putin uvažuje o prodeji podílu v Rosněfti Číně a Indii - Roklen24.cz

  Ruský prezident Vladimir Putin uvažuje o prodeji podílu ve státem ovládané ropné společnosti Rosněfť Číně a Indii. S odvoláním na dva nejmenované zdroje to napsala agentura Bloomberg. Rusko již dříve oznámilo, že hledá kupce pro téměř pětinový podíl v Rosněfti, která je největším ruským producentem ropy. Mluvčí Kremlu dnes ale prohlásil, že žádné upřednostňované varianty neexistují.

 • Bloomberg: Řecko by muselo opustit eurozónu do 48 hodin - Investujeme.cz | Fincentrum

  Pokud by se řečtí lídři rozhodli opustit eurozónu, museli by to stihnout za 46 hodin, což je čas od zavření amerických burz v pátek večer, po otevření novozélandské burzy v pondělí ráno. Vyplývá to z analýzy agentury Bloomberg. (Ve zprávě najdete video.)

 • Bloomberg: Regulátoři vyšetřují účetnictví u dvou letounů Boeingu - Roklen24.cz

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vyšetřuje, zda americký výrobce letadel Boeing řádně zaúčtoval náklady a předpokládaných prodej dvou ze svých nejznámějších letounů, totiž stroje 787 Dreamliner a obřího letounu 747. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom dnes informovala agentura Bloomberg. Podle agentury jsou předmětem vyšetřování také dlouhodobé prognózy ziskovosti těchto letounů. 

 • Bloomberg: Rozvoj elektromobility povede rovněž k růstu spotřeby elektřiny

  Ačkoliv se elektromobily v současné době podílí na prodejích nových vozidel ve většině zemí maximálně v řádech jednotek procent, každým rokem tento podíl strmě roste. Podle předpovědí Bloomberg New Energy Finance (BNEF) by vozidla poháněná elektrickou energií mohla do roku 2040 tvořit až třetinu prodejů, což nevyhnutelně povede k nárůstu spotřeby elektrické energie. Podobně jako se v posledních Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Bloomberg: Sítem testů ECB propadlo 25 ze 130 bank - Roklen24.cz

  Kontrolami zdraví bank v eurozóně, které letos organizovala Evropská centrální banka, formálně neprošlo 25 ze 130 prověřovaných institucí. Podle agentury Bloomberg to plyne z návrhu nedělní prezentace závěrečných výsledků testů. Nový kapitál bude ale potřebovat jen zhruba desítka bank, zbylé jej sehnaly. Do nedělního zveřejnění výsledků testů se podle zdroje agentury může konečný součet ještě změnit. Jednotlivé banky dostaly do rukou výsledky testu ve čtvrtek a do soboty mají převzetí svých…