Linka 199

ČEZ: Vláda zvažuje výnos k podpoře obnovitelných zdrojů

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje výnos, který by umožnil ERÚ (Energetický regulační úřad) vypsání podpory pro obnovitelné zdroje pro příští rok. Neočekáváme vliv na dnešní obchodování.

Štítky: výnos obnovitelných zdrojů k podpoře obnovitelných výnos k podpoře zvažuje výnos k podpoře obnovitelných zdrojů k podpoře zvažuje výnos vláda zvažuje výnos k

Zdroj: www.atlantik.cz


Příbuzné články:

 • ČEZ: vláda stále hledá způsoby jak zamezit zvýšení cen elektřiny v příštím roce

  ČEZ: vláda stále hledá způsoby jak zamezit zvýšení cen elektřiny v příštím roce. Ministr životního prostředí, Pavel Drobil, řekl, že by ČEZ měl být součástí řešení obávaného zvýšení cen elektřiny v příštím roce například prostřednictvím nevyužití některých solárních parků.

 • ČEZ: Vláda schválila podporu pro OZE

  Vláda schválila nařízení, které by mělo umožnit Energetickému regulačnímu úřadu (ERÚ) vypsat podporu pro obnovitelné zdroje. ERÚ považuje nařízení za protiústavní a není jasné, jestli podporu pro příští rok vypíše. Situace je zatím značně nepřehledná a nedokážeme odhadnout jestli ERÚ podporu vypíše. Pokud by ji nevypsal bylo by to pro ČEZ negativní, nicméně dopad do hospodaření vnímáme jako omezený.

 • ČEZ: vláda očekává dividendu 45-46 Kč na akcii

  ČEZ: vláda očekává dividendu 45-46 Kč na akcii. Schválený rozpočet na příští rok údajně obsahuje očekávaný 17 mld. Kč příspěvek z dividend ČEZu (HN). To by znamenalo, že vláda očekává dividendu 45-46 Kč na akcii (tzn. asi 6% dividendový výnos), což je v souladu s naším odhadem na úrovni 46 Kč na akcii.

 • ČEZ: Vláda možná tento rok prodá až 100 mil CO2 povolenek

  ČEZ: Vláda možná tento rok prodá až 100 mil CO2 povolenek. Česká republika tento rok prodá až 100 mil. tun přebytkových emisních povolenek ostatním evropským zemím a privátním společnostem. Prodej emisních povolenek je po oživení trhu opět na stole.

 • ČEZ: VH schválila v pátek divi 40 Kč = 6,5%. Dnes a zítra naposledy s nárokem

  ČEZ: VH schválila v pátek divi 40 Kč = 6,5%. Dnes a zítra naposledy s nárokem. Podle očekávání schválili akcionáři na páteční valné hromadě (VH) dividendu ze zisku r. 2014 ve výši 40 Kč na akcii. Ještě zítra (úterý 16. 6. 2015) si budou moci investoři koupit akcie ČEZu s nárokem na tuto dividendu, která nabízí vysoký dividendový...

 • ČEZ: VH schválila divi 40 Kč, firma podala závaznou nabídku na polská aktiva EdF

  ČEZ: VH schválila divi 40 Kč, firma podala závaznou nabídku na polská aktiva EdF. Podle očekávání schválili akcionáři ČEZu na páteční valné hromadě dividendu ve výši 40 Kč. To znamená hrubý výnos 9 %. Poslední den obchodování s právem na tuto dividendu je zítra (7. 6. 2016).

 • ČEZ: VH potvrdila dividendu 50 Kč na akcii, stát dostane 18,8 mld.Kč

  ČEZ: VH potvrdila dividendu 50 Kč na akcii, stát dostane 18,8 mld.Kč. Dnešní řádná valná hromada ČEZ mimo jiné potvrdila navrhovanou hrubou dividendu ve výši 50 Kč na akcii z loňského zisku. Celkem bude na dividendách rozděleno cca 57% loňského čistého zisku tedy cca 26,9 mld.Kč.

 • ČEZ: Varovný prst ratingovek a souhrn základních momentů s analytiky

  ČEZ: Varovný prst ratingovek a souhrn základních momentů s analytiky. Neštěstí nechodí po horách, ale po ČEZ, aneb když už, tak pořádně, jakoby si řekl osud a zavalil akcie energetického giganta nepříznivými novinkami. Nejnovějším bolavé místo na duši investorů je rating.

 • ČEZ: v pátek ONLINE CHAT nad hosp. výsledky 1Q 2009 a valnou hromadou

  ČEZ: v pátek ONLINE CHAT nad hosp. výsledky 1Q 2009 a valnou hromadou. ČEZ ve středu 14. května prezentoval své hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2009, dopadly lépe, než analytici odhadovali. ****************** Po změně vlády se konají první změny lidí ve firmách vlastněných státem.

 • ČEZ: Uzavření elektráren pro nedostatek uhlí - Měšec.cz

  Elektrárenská společnost ČEZ hodlá uzavřít v budoucnu čtyři hnědouhelné elektrárny. Rozhodnutí bude záviset na výsledcích prognozy zdrojů na příštích…

 • ČEZ: Úspěšně upsal eurobondy za 500 mil.EUR

  ČEZ: Úspěšně upsal eurobondy za 500 mil.EUR. ČEZ včera oznámil, že upsal desetileté dluhopisy v objemu 500 mil. EUR (12,9 mld. Kč). Tyto dluhopisy byly upsány za 198,4 bazických bodů nad stejně dlouhý vládní dluh, což hodnotíme neutrálně.

 • Linka 199
 • ČEZ: ÚOHS povolil prodej Chvaletic Litvínovské uhelné společnosti

  ČEZ: ÚOHS povolil prodej Chvaletic Litvínovské uhelné společnosti. Podle agenturních zpráv ÚOHS povolil ČEZ prodej elektrárny Chvaletice do rukou Litvínovské uhelné společnosti v rámci návrhu na splnění podmínek EK ohledně dominantního postavení ČEZ na domácím trhu.

 • ČEZ: uhelnou elektrárnu Počerady Tykačovi teď neprodáme - iDNES.cz

  Energetická skupina ČEZ nevyužije první předkupní právo na prodej uhelné elektrárny v Počeradech těžební skupině Czech Coal finančníka Pavla Tykače. Elektrárna tak zůstává členem skupiny ČEZ. O případném uplatnění druhého předkupního práva na prodej této elektrárny musí společnost rozhodnout v roce 2019.

 • ČEZ: Uchazeči o Dětmarovice nabízí pouze 1 mld. Kč - čekalo se kolem 3 mld.Kč

  ČEZ: Uchazeči o Dětmarovice nabízí pouze 1 mld. Kč - čekalo se kolem 3 mld.Kč. Uchazeči o elektrárnu Dětmarovice údajně nabízí ČEZu pouze okolo 1 mld. Kč. Na programu mimořádné valné hromady, která se koná 18. prosince, je vyčlenění elektrárny do samostatné dceřiné společnosti, což by umožnilo její prodej.

 • ČEZ: Tržby z projektů na míru do roku 2020 vzrostou na 9 miliard Kč - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • ČEZ: Třetí blok Dukovan bude spuštěn příští týden

  Neplánovaná odstávka třetího bloku jaderné elektrárny Dukovany skončí příští týden. Jednotka je mimo provoz od 19. září. První a druhý blok jsou stále odstaveny a zpět do provozu by měly být uvedeny na začátku února. Spuštění bloků se několikrát oddalovalo, nicméně podle posledních informací měl být jeden blok uveden do provozu do konce roku. Zpráva je z našeho pohledu neutrální.Ale neplánované odstávky jaderných elektráren vnímáme velmi negativně, protože podstatným způsobem ovlivnily hospodaření ČEZu. Hlavně kvůli nim snížil letos ČEZ dvakrát projekce na cíl EBITDA (na 64 mld. Kč v původních 70 mld. Kč).

 • ČEZ: Tošenovský příští týden představí návrh energetické koncepce ČR

  ČEZ: Tošenovský příští týden představí návrh energetické koncepce ČR. Ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošenovský během příštího týdne představí návrh energetické koncepce ČR. Návrh obsahuje mimo jiné dostavbu dvou jaderných bloků v elektrárně Temelín a prolomení limitů na těžbu uhlí.

 • ČEZ: Topolánek podpořil výstavbu jaderných zdrojů, Slovensko chce stavět nové zdroje = riziko pro ČEZ

  ČEZ: Topolánek podpořil výstavbu jaderných zdrojů, Slovensko chce stavět nové zdroje = riziko pro ČEZ. Český premiér Mirek Topolánek na fóru o jaderné energetice potvrdil, že podporuje využití jaderné energie jako čisté formy výroby elektřiny pro pokrytí budoucích energetických spotřeb.

 • ČEZ: Tisk spekuluje, že cena za dostavbu JETE nepřesáhne 233 mld.Kč

  ČEZ: Tisk spekuluje, že cena za dostavbu JETE nepřesáhne 233 mld.Kč. Podle spekulací v tisku nepřesáhne cena dostavby dvou nových bloků Temelína 233 mld. Kč. Tato hodnota je v dříve indikovaném intervalu 200-300 mld. Kč.

 • ČEZ: Těžba na dole Bílina by měla pokračovat za limity

  Podle ministra financí by těžba na dole Bílina měla pokračovat za stanovené limity. Vládní koalice se podle ministra na rozšíření limitů těžby pro Bílinu shodla. Důl Bílina je částí Severočeských dolů, které ze 100 % ovládá ČEZ. Z našeho pohledu prolomení limitů na tomto dole nic nebrání a předpokládáme, že k němu dojde. 

 • ČEZ: Vodní elektrárny ČEZ dodaly loni čistou elektřinu pro 450 tisíc domácností

  ČEZ: Vodní elektrárny ČEZ dodaly loni čistou elektřinu pro 450 tisíc domácností. Vodní elektrárny ČEZ, a. s., loni dodaly do sítě více než 1,6 miliardy kWh elektřiny a pokryly spotřebu více než 460 tisíc domácností. Současně došlo k úspoře půldruhého milionů tun uhlí, které by při výrobě identického množství elektřiny spotřebovaly...

 • ČEZ: Vrácení 3,8 mld. Kč

  ČEZu bude vrácena část darovací daně z emisních povolenek v letech 2011 a 2012 rozhodlo Odvolací finanční ředitelství. Celkem by se mělo jednat o 3,8 mld. Kč. To odpovídá 7,1 Kč na jednu akcii. Tato položka vylepší letošní hospodaření a kompenzuje neplánované odstávky jaderných bloků, které jsou jasně negativní a byly by důvodem pro snížení celoročních cílů. Z daňové vratky by podle našeho názoru měla být vyplacena dividenda. Očekáváme, že ČEZ vyplatí v příštím roce nejméně 40 Kč, to znamená dividendový výnos 8,3 %. 

 • ČEZ: Výhled dividend se nemění i přes negativní překvapení se změnou výhledu EBITDA zisku

  ČEZ: Výhled dividend se nemění i přes negativní překvapení se změnou výhledu EBITDA zisku. ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za 2Q16, které byly horší než se čekalo. Upravený čistý zisk klesnul o 41% na 4,8 mld. Kč, což bylo 9% pod konsensem. Meziroční srovnání bylo částečně ovlivněno loňským 1,1 mld.

 • ČEZ: Výhled na příští čtvrtletí, aktuální investiční doporučení a cílové cena

  ČEZ: Výhled na příští čtvrtletí, aktuální investiční doporučení a cílové cena. ČEZ Doporučení: kupovat Sektorové doporučení: snížit váhu Cílová cena: 420 Kč Hospodářské výsledky za 1Q2016 Hospodářské výsledky ČEZ za první čtvrtletí v položkách zisků podstatně překonaly prakticky všechny odhady na trhu.

 • ČEZ: Výnos 4–7 procent ročně na dividendách, ale s akciemi to jde z kopce - Měšec.cz

  Dividendy vyplácené společností ČEZ budou klesat. I tak ale můžeme počítat s dividendovým výnosem 4–7 procent ročně. Proto akcie ČEZ doporučuji jako…

 • ČEZ: Výsledky za 2Q naplnily očekávání, potvrzen výhled do konce roku, ceny 2011 porostou, nezájem o akvizice

  ČEZ: Výsledky za 2Q naplnily očekávání, potvrzen výhled do konce roku, ceny 2011 porostou, nezájem o akvizice. ČEZ dnes (10. srpna) ráno zveřejnil konsolidované výsledky za 2Q2010, které naplnily očekávání, a společnost také potvrdila svůj výhled do konce roku. Tržby dosáhly 44,8 mld. Kč (+4,0 % r/r) vs. oček. 44,1 mld. Kč. Provozní zisk EBITDA dosáhl 19,9 mld.

 • ČEZ: výsledky za 3Q 2015 (komentář)

  pSpolečnost ČEZ dnes ráno před otevřením trhu zveřejnila své hospodářské výsledky za 3Q 2015, resp. 9M 2015. Společnost ČEZ za třetí letošní čtvrtletí představila zisky, jenž byly téměř v souladu s našimi odhady. Samotná čísla za 3Q 2015 nás tedy nijak...

 • ČEZ: Zachováme jen z 50% uhelných elektráren, zbytek nahradí nové plyn

  ČEZ: Zachováme jen z 50% uhelných elektráren, zbytek nahradí nové plyn. Dle prohlášení obchodního ředitele ČEZu Alana Svobody ČEZ plánuje retrofitovat pouze 50% stávajících výrobních zdrojů na hnědé uhlí. Zbývající kapacitu, kterou bude muset nahradit, plánuje ČEZ založit na plynových zdrojích.

 • ČEZ: Zájem o polská aktiva EdF projevili jen zahraniční zájemci

  ČEZ: Zájem o polská aktiva EdF projevili jen zahraniční zájemci. Podle místního tisku podali své nabídky na koupi polských aktiv EDF pouze zahraniční investoři. Kromě skupiny ČEZ, podala svou nabídku i společnost Fortum a Eneris zřejmě také projevil zájem (Bloomberg).

 • ČEZ: Žaloba na Škoda JS kvůli svárům a úterní výsledky za 3Q - čeká se pokles zisku o 30%

  ČEZ: Žaloba na Škoda JS kvůli svárům a úterní výsledky za 3Q - čeká se pokles zisku o 30%. ČEZ během několika týdnů podá žalobu na společnost Škoda JS. Důvodem sporu jsou nekvalitní sváry v jaderných elektrárnách a náhrady za jejich odstávky. Mělo by jít o miliardy Kč. Podle generálního ředitele Daniela Beneše, by měla být v jaderných...

 • ČEZ: Záruky na provoz německých uhelných elektráren nebudou, šance na akvizici klesly

  ČEZ: Záruky na provoz německých uhelných elektráren nebudou, šance na akvizici klesly. Záruky na provoz hnědouhelných elektráren v Německu nebudou. Německá vláda nemůže garantovat délku provozu těchto elektráren. ČEZ je účastníkem tendru na koupi německých hnědouhelných dolů a elektráren švédské společnosti Vattenfall.

 • Linka 199
 • ČEZ: Závěry z VH; dodávka elektřiny pro ČD; na příští rok prodáno 90% kapacity

  ČEZ: Závěry z VH; dodávka elektřiny pro ČD; na příští rok prodáno 90% kapacity. ČEZ pořádal včera svou řádnou valnou hromadu. Mezi nejdůležitější body, které byly schváleny, patří: 1) Schválení hrubé dividendy ze zisku za rok 2009 ve výši 53 Kč/akcii; ČEZ tak vyplatí na dividendách celkem 28,5 mld.

 • ČEZ: Zisk 27,7 mld. Kč zklamal očekávání - Měšec.cz

  Zisk energetické společnosti ČEZ zklamal očekávání analytiků, když dosáhl hodnoty 27,7 mld. Kč po meziročním růstu o 29,2 %. Za nižším než očekávaným…

 • ČEZ: Změny v představenstvu Severočeských dolů

  ČEZ: Změny v představenstvu Severočeských dolů. Valná hromada Severočeských dolů, které jsou ze sta procent vlastněny energetickou společností ČEZ, zvolila nové členy představenstva Severočeských dolů. Následně pak představenstvo Severočeských dolů zvolilo nového předsedu představenstva, kterým se...

 • ČEZ: Zpráva k výsledkům zátěžových testů českých jaderných elektráren

  ČEZ: Zpráva k výsledkům zátěžových testů českých jaderných elektráren. Dne 31. 10. 2011 společnost ČEZ předala Závěrečné zprávy týkající se zátěžových testů provedených na českých jaderných elektrárnách. Po jejich posouzení připravil Státní úřad pro jadernou bezpečnost Národní zprávu, kterou předal Evropské komisi.

 • ČEZ: zrušení 10% akcií napadli dva akcionáři, hrozí oddálení druhého odkupu

  ČEZ: zrušení 10% akcií napadli dva akcionáři, hrozí oddálení druhého odkupu. Dva subjekty se vůči snížení základního jmění odvolaly, takže jsou s tím průtahy. Až to skončí, tak zvážíme všechny předpoklady a rozhodneme se,

 • ČEZ: Zrušení zpětně odkoupených dluhopisů

  ČEZ, a.s. (IČ 45274649)Zrušení zpětně odkoupených dluhopisůČEZ, a. s., zveřejňuje informaci o zrušení zpětně odkoupených dluhopisů, podrobnosti ZDE a ZDE.

 • ČEZ: Ztráty z odstávek JE v řádu jednotek miliard. O dostavbě JETE rozhodne až nová vláda

  Podle šéfa výroby ČEZu Ladislava Štěpánka se odhadují ztráty neplánovaných odstávek bloků v jaderné elektrárny Dukovany na jednotky miliard Kč. První odstavený blok by měl být uveden zpět do provozu na konci ledna (mimo provoz jsou nyní 1. a 2. blok).

 • ČEZ: Zvýšení ratingu je signálem správného směřování firmy

  ČEZ: Zvýšení ratingu je signálem správného směřování firmy. Ratingová agentura Moody’s zlepšila dlouhodobý rating finanční síly energetické Skupiny ČEZ na novou úroveň A3 z dosavadních Baa1. Tento měsíc zlepšila hodnocení ČEZ i ratingová agentura Standard & Poor’s když posunula výhled ratingu na úrovni BBB+...

 • ČEZ: Zvýšení velkoobchodních cen na rok 2006 - Měšec.cz

  Energetická společnost ČEZ zvýšila velkoobchodní ceny elektřiny pro podnikatele a domácnosti na příští rok. Podnikatelům vzroste meziročně cena energie…