Linka 199

Dotaz v poradenství: Podání přehledu - Firemnifinance.cz

Dobrý den, pokud se podnikání stalo od září 2008 mou hlavní pracovní činností a nezaplatil jsem za ty poslední 4 měsíce Soc a Zdrav pojištění, kde a do kdy ho musím zaplatit? Do 31.3. co se má podávat daňové přiznání?

Zdroj: firmy.finance.cz


Příbuzné články:

 • Dotaz v poradenství: Podání přehledu - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, pokud se podnikání stalo od září 2008 mou hlavní pracovní činností a nezaplatil jsem za ty poslední 4 měsíce Soc a Zdrav pojištění, kde a do kdy ho musím zaplatit? Do 31.3. co se má podávat daňové přiznání?

 • Dotaz v poradenství: Paušální výdaje u řemeslné živnosti - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat začínám podnikat v oboru elektro a slyšela jsem o novém zákoně který dovoluje si uznat jen osmdesát procent z výdělku ale bohužel jsme neobjevila žádné další údaje k tomuto tématu. Mohla bych poprosit o nějaké info jestli je to vůbec pravda? Děkuji moc

 • Dotaz v poradenství: Paintballový klub - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chystáme se založit klub. Jsme Paintballový tým a potřebujeme mít společné finance na nákup týmových / klubových věcí a chceme to mít legálně. Dále nám jde o jednání s úřady, protože převážně chceme hrát v lese a jednání je vždy snažší, když je zaštítěno nějakou organizací. Takže dotaz zní, co je potřeba k založení takového klubu a kam s těmi náležitosti jít na schválení? Případně jestli se musí založit nějaká nezisková organizace?

 • Dotaz v poradenství: Oznámení přerušení podnikání - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, pokud oznamuji ČSSZ a zdravotní pojišťovně přerušení svého podnikání, je potřeba použít nějaký jejich formulář, nebo stačí běžný dopis s oznámením, který si nechám potvrdit na podatelně? Děkuji za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Označení provozovny - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, předem Vám děkuji za odpověď na dotaz týkající se založení institutu pro hlídání dětí. Jestli tomu dobře rozumím, mohu tedy působit jako OSVČ, kde na fakturách bude moje jméno a údaje zapsány v rejstříku, ale zároveň na budově a webových stránkách mohu mít název ŠKOLIČKA U NOVÁKŮ? Půjdu tedy na ŽÚ, kde si zažádám o založení ŽL pro volnou živnost č. 72 a mohu začít? Předem Vám děkuji za odpověď. Michaela H.

 • Dotaz v poradenství: Označení hraček při dovozu ze zemí EU - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, ráda bych dovážela do ČR zboží (hračky pro děti) z EU (UK, Polsko). Jaké musím splnit podmínky jako dovozce zboží. Jedná se mi o označení výrobku.

 • Dotaz v poradenství: Otevření penzionu - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, rádi bychom si otevřeli penzion/hotýlek s restaurací, kde bychom měli pro hosty vyjížďky na koních, čtyřkolky, kosmetické centrum... Zajímá nás jak nejlépe začít a je-li možné také využít příspěvku z EU na nákup vhodné budovy a pozemků (popř. kde se o dotace žádá). Děkuji za Vaší odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Otevření kavárny - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chtěla bych začít poprvé podnikat. Chci otevřít italský "CAFFÉ..BAR" v Praze 1, nebo 2..na lukrativním a frekventovaném místě. Nevím jak začít, chtěla bych radu, jak si spočítat plánované tržby, provést průzkum trhu, abych pochopila jak by to mohlo fungovat a nezkrachovat. Představovala bych si jakýsi systém na vypočítání nákladů..výdajů a tržeb. Děkuji předem. Hezký den přeju.

 • Dotaz v poradenství: OSVČ nebo s.r.o. - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, začínám podnikat jako distributor mexické vlasové kosmetiky. Volnou živnost si otevírám jako č.48 Velkoobchod a maloobchod. Napadlo mě,jestli při spolupráci s většími distribučními řetězci (Tesco, DM, Shlecker ap.) bych neměla větší vyjednávací sílu jako s.r.o. než OSVČ. Nebo to zcela závisí na mých schopnostech a forma podnikání nehraje roli? Moc děkuji.

 • Dotaz v poradenství: OSVČ nebo s.r.o. - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, předem Vám děkuji za zřízení těchto stránek. Chtěla jsem se touto cestou informovat na pár otázek. Jedná se o institut, který by fungoval na bázi soukromé mateřské školky. Bohužel nemám patřičné vzdělání, kterého je potřeba, tak se budu muset spokojit jen s institutem na hlídání dětí. Pro přehlednost uvedu otázky v bodech. 1. Mohu fungovat pouze jako FO bez založení společnosti? 2. Pokud ano, jak by se mohl institut nazývat? Jako třeba jen Hlídání dětí u Nováků? Nebo by název mohl obsahovat i slovo "školička"? 3. Mám i jiné možnosti, když nemám patřičné vzdělání a chtěla bych se vyhnout vkladu základního kapitálu? 4.Budu muset i tak dodržovat veškeré normy? Někde jsem se dočetla, že tyto volné živnosti snad mohou být napadané jen živnostenským úřadem, jinak jim žádné jiné kontroly nehrozí. Otázek je jistě mnohem více, ale nejvíce by mě pro začátek zajímaly odpovědi na tyto otázky. Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Michaela H.

 • Dotaz v poradenství: OSVČ a pojistné - Firemnifinance.cz

  Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně začátku podnikáni. V Pondělí 1.8. 2011 se chystám založit si živnost. Budu pracovat pro firmu (tiskárna) jako manager obchodního oddělení. Každý měsíc budu firmě fakturovat částku ve výši 13.000Kč. <br/><br/> Chtěl bych se zeptat, kolik budu platit na zdravotním a sociálním pojištění? Musím si platit i sociální pojištění? Příjmy budu mít jak z provozování živnosti, tak i z dřívějších dob z inevsticí. <br/><br/> Děkuji moc za velmi vzácné informace pro mne. <br/><br/> S uctivým pozdravem, Michal Glöckner

 • Linka 199
 • Dotaz v poradenství: OSVČ a pojistné - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,prosím poradí mi tady někdo? Chci se zeptat, osvč vedlejší, začínající s živností nyní, myslím, že živnost nedokážu rozjet do konce roku, tak jak bych si představovala a moje zisky budou dost nízké :-( jak to bude se zálohami na soc. pojištění, za rok 2011 podám na ossz přehled a když budu mít zisky nižší než 4.947,83 Kč / měsíc, nebudu doplácet pojistné. <br/><br/> A co zálohy? Ty mi taky při nízkém zisku nevypočítají a já bych i nadále v r. 2012 žádné neplatila, nebo tu minimální 723,- ano?? Zkrátka chápu to správně, že když bych měla živnost jako vedlejší činnost při zaměstnání a stalo se, že nebudu mít velké zisky ( pár stokorun měsíčně ) nijak mě to nezatíží...tzn. neplatím soc. ani zdrav. pojištění. Jen na konci každého roku podám daňové přiznání- z hlavní a vedlejší činnosti na Fú a přehledy na pojišťovnu? Ještě jednou díky za odpovědi <br/><br/> A ještě dotaz na ŽL - zřízení e-shopu- obor č. 48, nebudu mít provozovnu, předpokládám, že při tomto oboru ji mít nemusím.Chtěla bych si ještě ale v seznamu oborů zakřížkovat i obor č.47,48,49 a 66 a nevím, zda můžu, když nemám provozovnu? Je pravda, že tyto obory zatím provozovat nebudu. Popřípadě,pokud nějaký obor provozovnu vyžaduje, dá se zřídit provozovna až dodatečně,až když bych s konkrétním oborem začala? Je někda napsáno ,který obor ze seznamu volné živnosti musí mít provozovnu a který ne? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

 • Dotaz v poradenství: Opravy počítačů - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, na činnost opravy počítačů, notebooků a mobilních telefonů je potřeba jaká živnost?? Nejedná se o opravy s pájkou a hrabání v elektrice, ale jen výměny vadného kusu za nový, popř. odesílání do odborného servisu. Děkuji

 • Dotaz v poradenství: Odpovědný zástupce - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, jsem začínajíci OSVČ a ke svému oboru a k založení živnosti potřebuji odpovědného zástupce. Ráda bych se tedy zeptala co je vše potřeba za formuláře pro odpovědného zástupce? A je třeba aby měl odpovědný zástupce taky ŽL?? Děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Hana V.

 • Dotaz v poradenství: Odborná kvalifikace - pedikůra - Firemnifinance.cz

  Dobrý večer,potřebovala bych poradit,chtěla bych po ukončení rekval.kurzu si založit živnost a provozovat pedikůru jako vedlejší prac.poměr.Stálé zaměstnání mám,ale provozovala bych to v pronajatém prostoru a pouze na objednání.Potřebovala bych zjistit jestli pro vydání živnosti potřebuji garanta a jestli musím dokládat praxi.Děkuji za odpověď...........

 • Dotaz v poradenství: Nákup nového vozidla z druhé ruky - Firemnifinance.cz

  Koupili jsme vozidlo VOLVO do firmy SRO. Vozidlo pochází ze Švédska a kupovali jsme ho od oficiálního prodejce v ČR - salónu - firmy Václav Cimburek - CIVA TRANS v Českých Budějovicích. Jde o nové vozidlo. Nyní jsme vozidlo byli přihlásit na dopravce, kde nám sdělili, že se jedná o vozidlo "z druhé ruky", protože už bylo pár dní přihlášené v Německu. Navíc nevíme na koho, protože jsme obdrželi již jen tvz. čistopis TP a nyní je v nám vystaveném TP uvedeno: 1. držitel v DE, druhá registrace v ČR. Navíc jsme ještě před koupí vozidlo potkali na silnici, kdy jelo ze Strakonic do Budějovic - bylo tedy přepravováno před jeho prodejem naší firmě po vlastní ose. Při převzetí mělo již najeto 50 km. Jedná se o vozidla za ca. 1,5 mil. Kč, proto se nám tento postup nelíbí. Můžeme se nějak bránit? Máme právo vědět, na koho bylo vozidlo před námi registrováno? Předem děkuji za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Může být pronájem nemovitostí živností? - Firemnifinance.cz

  Dobry den, pronajímám 2 byty, které jsou v mém vlastnictví, vždy jsem sepsal nájemní smlouvu a peníze si nechal posílat na účet, poté nájem zdanil, ale již poněkolikáté jsem přišel o nové klienty z důvodu, že jejich účetní nechce nájemní smlouvu, ale fakturu. kolaudovat byty na ubytovací zařízení nemohu, ale realitní kanceláře, které byty soukromých vlastníků i krátkodobě pronajímají faktury vydají. Na pronájem nemovitostí mě řekli na živnost. úřadu živnost. list není, tak pod co to schovat, abych mohl vydat fakturu a nepřicházel o klienty.

 • Dotaz v poradenství: Může být pronájem nemovitostí živností? - Firemnifinance.cz

  Dobry den, pronajímám 2 byty, které jsou v mém vlastnictví, vždy jsem sepsal nájemní smlouvu a peníze si nechal posílat na účet, poté nájem zdanil, ale již poněkolikáté jsem přišel o nové klienty z důvodu, že jejich účetní nechce nájemní smlouvu, ale fakturu. kolaudovat byty na ubytovací zařízení nemohu, ale realitní kanceláře, které byty soukromých vlastníků i krátkodobě pronajímají faktury vydají. Na pronájem nemovitostí mě řekli na živnost. úřadu živnost. list není, tak pod co to schovat, abych mohl vydat fakturu a nepřicházel o klienty.

 • Dotaz v poradenství: Může být jednatel v evidenci uchazečů o zaměstnání - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,chci se zeptat,dostala jsem výpověď v práci a budu tento měsíc končit.Mezi tím můj známý založil firmu a já jsem spoluvlastník.Firma je založena,ale ještě nezačala svou činost,takže jsem spolumajitelkou společnosti,která zatím ještě nic nevydělává a za týden budu bez práce.Mohu se jít zaregistrovat na úřad práce a žádat podporu v nezaměstnanosti?Nevadí že jsem vedena jako spolumajitelka společnosti s.r.o.Pouze na papíře,protože nemám z této firmy žádné zisky.Díky za odpověď

 • Dotaz v poradenství: Může být jednatel v evidenci uchazečů o zaměstnání - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,chci se zeptat,dostala jsem výpověď v práci a budu tento měsíc končit.Mezi tím můj známý založil firmu a já jsem spoluvlastník.Firma je založena,ale ještě nezačala svou činost,takže jsem spolumajitelkou společnosti,která zatím ještě nic nevydělává a za týden budu bez práce.Mohu se jít zaregistrovat na úřad práce a žádat podporu v nezaměstnanosti?Nevadí že jsem vedena jako spolumajitelka společnosti s.r.o.Pouze na papíře,protože nemám z této firmy žádné zisky.Díky za odpověď

 • Dotaz v poradenství: Podání přehledu - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, pokud se podnikání stalo od září 2008 mou hlavní pracovní činností a nezaplatil jsem za ty poslední 4 měsíce Soc a Zdrav pojištění, kde a do kdy ho musím zaplatit? Do 31.3. co se má podávat daňové přiznání?

 • Dotaz v poradenství: Podnikání a rodičovská dovolená - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,co vše potřebuji,pokud bych chtěla začít podnikat a momentálně jsem na rodičovské dovolené a jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Jednalo by se o prodej oblečení. Děkuji za odpověd.

 • Dotaz v poradenství: Podnikání a rodičovská dovolená - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, od listopadu loňského roku, kdy mi bylo ukončeno vyplácení rodičovského příspěvku, jsem vedena jako OBZP. Na rodičovské dovolené jsem si občas přivydělala překladem knih (na Smlouvu o dílo), nyní mám další zakázku na překlad a nevím, zda můžu Smlouvu o dílo opět podepsat. Někde jsem četla, že tato částka nesmí přesáhnout více jak 20000,- za rok, do čehož se nevejdu. ŽL mám již zařízený, ale z důvodů opravdu jen sporadických zakázek jsem zatím činnost nezahájila. Abych mohla překlad vzít, musím tedy již zahájit činnost? A od jakého data bude podnikání zahájeno? Je to od okamžiku, kdy po ukončení zakázky vystavím fakturu, to znamená, že než překlad dokončím (asi 3 měsíce), můžu být stále ještě vedená jako OBZP? Děkuji předem za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Podnikání s.r.o. a OSVČ zároveň - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, podnikám jako OSVČ (zprostředkování činnosti),jsem pláce DPH. Nyní jsem založila s.r.o. (rozšíření činnosti). Mohu dělat obojí najednou? Jako OSVČ bych měla paušální výdaje, jako s.r.o. budu mít výdaje skutečné. Děkuji.

 • Dotaz v poradenství: Podnikání v bytě - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chtěla bych si založit eshop, ale nevím zda mohu podnikat v nájemním bytě a pokud ano jaké jsou podmínky?Také bych se chtěla zeptat, jestli je nějaká možnost při zaměstnání osoby, aby dále zůstala na UP jako to bylo při DPP. Děkuji moc.

 • Dotaz v poradenství: Podnikání v bytě - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,chci Vás poprosit o radu.Bydlím v obecním bytě,vlastník je město.Platím regulované nájemné.Chtěla bych v bytě,v jedné menší místnosti stříhat psi,provozovnu mám na živnostenském úřadě nahlášenou v tomto místě bydliště.Musím mít souhlas pronajímatele a může po mě vyžadovat větší nájem a poplatky?Předem děkuji za odpověd´.Petrášová Kateřina

 • Dotaz v poradenství: Podnikání v bytě v oboru IT - Firemnifinance.cz

  Dobry den, chtel bych se zeptat, zda-li muze nastat nejaky problem, pokud chceme podnikat v pronajatem byte(ktery je kolaudovan za ucelem bydleni) s tim, ze sidlo spolecnosti je jinde. Nase podnikatelska cinnost zahrnuje programovani a praci na PC. Diky Michal

 • Dotaz v poradenství: Podnikání v obecním bytě - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, mohu podnikat ve vlastním bytě, na který ale částečně přispívalo město a stát a proto bude přepsán do mého vlastnictví až za 15 let? například když jsem ho chtěla pronajímat, musela jsem si zažádat o povolení města i našeho družstva. Lze v tomto bytě provozovat podnikatelskou činnost? díky.

 • Dotaz v poradenství: Podniková spořitelna - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Naše firma by chtěla založit podnikovou spořitelnu. Co všechno je pro to potřeba udělat a kde se mohu obrátit na nějaké další bližší informace.

 • Dotaz v poradenství: Pojistné a OSVČ - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, přítel, který je s naším synem na rodičovské dovolené a od února již nepobírá rodičovský příspěvek /2letá varianta/ chce začít v květnu podnikat jako OSVČ, přičemž v říjnu t.r. by se měl vrátit do práce. Na správě sociálního zabezpečení mu sdělili, že musí odvádět pojistné, neboť již nepobírá rodičovský příspěvek a podniká tedy v hlavní činnosti. Na VZP mu sdělili, že v jeho případě podniká ve vedlejší činnosti a zdravotní pojištění platit nemusí. Je to opravdu tak správně? Podle informací zde uvedených vedlejší samostatnou výdělečnou činnost vykonává OSVČ v kalendářním roce, pokud měla nárok na rodičovský příspěvek /nárok byl do února t.r./ nebo vykonávala zaměstnání, které se doloží potvrzením od zaměstnavatele /zaměstnání nevykonával, ale od října t.r. bude vykonávat/. Jestli tomu dobře rozumím, pak by tedy přítel vykonával vedlejší samostatnou výdělečnou činnost a pojistné by neplatil, ale třeba to špatně chápu. Děkuji za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Pojistné a podnikání držitelů ZTP - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, má známá je v důchodu, má ZTP, pobírala invalidní důchod, nyní už pobírá starobní důchod. Chtěla by si založit živnost. Nevíme však,jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění. Můžete nám sdělit, jak vysoké by musela platit (měsíčně) pojistné na zdravotní a sociální pojištění? Hledali jsme to v zákonech, ale je to na nás moc složité. A číslo účtu pro placení zdr. a soc. pojištění obdrží poštou po ohlášení živnosti? Děkuji za odpověď. Spurný.

 • Linka 199
 • Dotaz v poradenství: Pojistné a zaměstnanci - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,, chtěl bych se zeptat jak mám zaměstnat zaměstnance, když pracuji na živnostenský list a kde to musím nahlásit.A jak vypočítám částku na sociální a zdravotní za zaměstnance. A v jakých případech nemusím platit sociální zdravotní za zaměstnance. Děkuji Kabát

 • Dotaz v poradenství: Pojistné u jednatelů - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chci se zeptat, jaké výhody přináší založení společnosti s ručením omezeným oproti klasickému podnikání na živnostenský list? Četl jsem, že snad s.r.o. mají levnější pojištění, než živnostníci, ale nevím, v jakém slova smyslu se to přesně myslí. Děkuji za dotaz.

 • Dotaz v poradenství: Pojistné u jednatelů - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, chci se zeptat, jaké výhody přináší založení společnosti s ručením omezeným oproti klasickému podnikání na živnostenský list? Četl jsem, že snad s.r.o. mají levnější pojištění, než živnostníci, ale nevím, v jakém slova smyslu se to přesně myslí. Děkuji za dotaz.

 • Dotaz v poradenství: Poradce v pojištovnictví - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, měla bych dva dotazy. Od 1.3.2011 mám nastoupit do pojišťovací firmy. Kde budu mít fix. měsíční plat (bude mi vystavovat faktury měsíčně). A bylo mi řečeno, že na pojišťovnictví není ŽL, že se jen registruju na Statistickým uřadě kde mi přiřadí IČO a pak to nahlasím na sociálním a zdravotním uřade. A první rok podnikání neplatím soc. a zdr. pojištění? A ještě mám jeden dotaz. Před 2lety jsem si založila ŽL na maloobchod, ale hned jsem ho pozastavila a nikdy jsem nepodnikala, od školy jsme vždy byla zaměstnaná.Ale zjistila jsem, že jsem ho měla pozastavený jen na rok.Jestli se to bez mé aktivace ŽL pozastavil na neurčito nebo zda to musím něják řešit. Velice děkuji za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Praní a žehlení - živnost - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, můj dotaz je z oboru podnikání. Chtěl bych založit malou živnost – obor podnikání “Čištění čalounění a koberců“. Vím že živnost může být Volná, Řemeslná nebo Vázaná. Mezi obory pro Volné jsem našel (podle přílohy 4 Živnostenského zákona): Bod 75. Praní pro domácnost, žehlení, opravy a údržba oděvů, bytového textilu a osobního zboží. Mezi obory pro Řemeslné (vyžadující odbornou způsobilost) jsem našel tuto specifikací (příloha 1, Živnos.zákona): Část B - Čištění a praní textilu a oděvů. Mám 3 otázky: 1) Patřilo by můj obor podnikání do Volné nebo Řemeslné živností? 2) Pokud do Volné, znamenalo by to, že nemám oprávnění čistit koberce ve firemních prostorách (pokazuji na formulace bodu 75 “pro domácnost“ a “bytového textilu“) 3) Pokud bych patřil do Řemeslné, jak mohu doložit svou “odbornou způsobilost“ nebo vzdělání v tomto oboru? pokud vím, neexistuje škola pro úklidové činností. Děkuji Vám a jsem s pozdravem Martin

 • Dotaz v poradenství: Přechod ze zaměstnání do podnikání - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,chci začít podnikat, zatím jsem zaměstnanec, ale od srpna chci v zaměstnání dát výpověd a začít podnikat na ŽL. Bude se pro tento rok jednat o hlavní nebo vedlejší poměr.Jak budu platit zdravotní a sociální pojištění? Pokud budu mít provozovnu,potřebuji na její otevření nějaké povolení a na jaké úřady to musím nahlásit.Děkuji Kadlecová

 • Dotaz v poradenství: Přerušení podnikání - eshop - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, přečetl jsem si tady v poradně, že eshop je soustavná činnost, tedy je nutné mít ŽL, respektive výpis. Dále bylo uvedeno, že je dobré se zeptat na FÚ, co znamená soustavná činnost. Ale můj dotaz zní - mám sice eshop založený, ale mám živnost přerušenou a eshopu se nyní nevěnuji. Z výše uvedeného bych předpokládal, že ten eshop během té doby musím zrušit, tzn. stáhnout z hostingu? Nebo jak se může dokázat, že jsem tímto prodával či nikoliv? S pozdravem Tomáš Císař

 • Dotaz v poradenství: Přerušení podnikání - Firemnifinance.cz

  Dobrý den,jsem podnikatel,fyzická osoba nezapsaná v OR a potřeboval bych na několik měsíců (max. 18 měsíců) pozastavit podnikatelskou činnost,abych se mohl přihlásit na úřadu práce jako nezaměstnaný. (Čekám totiž na vyplacení odškodnění od státu a do té doby nejsem schopen podnikat.) Otázka zní: Budu pro budoucí znovuzahájení/obnovení podnikatelské činnosti potřebovat nějaká potvrzení o bezdlužnosti? Pokud ano, tak od jakých úřadů? Vím, že při prvním zahajování podnikání jsou nějaká taková potvrzení potřeba, ale nevím, jestli jsou potřeba i při obnovení činnosti. Děkuji za odpověď.

 • Dotaz v poradenství: Přerušení podnikání - změna zákona - Firemnifinance.cz

  Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně přerušení podnikání. Píšete, že není nutné přerušení podnikání hlásit živnostenskému úřadu. Já jsem ale shodou okolností našel na odkazu http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=92998&zor=1 jiný názor, kde se píše, že přerušení podnikání na dobu delší než 6 měsíců se ŽÚ hlásit musí.Je to snad již neaktuální informace, protože se např. změnil zákon? Děkuji za doplňující odpověď.