Linka 199

Ekologové: antifosilní zákon by snížil smog o zhruba 95 %

Odložený zákon, který měl v budoucnu snížit závislost Česka na ropě, zemním plynu a uhlí, by snížil smog o zhruba 95 procent. Tvrdí to ekologové z Hnutí Duha, kteří se v dnešním prohlášení odvolávají na studii k takzvanému antifosilnímu zákonu. Pro ministerstvo životního prostředí ji zpracovala konzultační firma EGÚ Brno spolu s Centrem pro otázky Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: zákon snížil smog o zhruba by snížil snížil smog snížil smog o by snížil smog smog o zákon by

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Ekologové, kteří kritizovali D8, nedostali šanci na spravedlivý proces, uvedl Ústavní soud |

  Ústavní soud zkritizoval nedokonalou právní úpravu, která platila v době povolování dálnice D8. Soud se také opřel do postupu správních soudů. Krajský soud v Ústí nad Labem posuzoval dálnici sedm let. Ústavní soud však zamítl stížnost aktivistů z Dětí Země, zrušení některých rozsudků by podle soudců nic nevyřešilo.

 • Ekologové znovu vyzvali ministerstvo životního prostředí, aby zvýšilo ochranu stromů

 • Ekologové žalují „britský Temelín“ | iUHLI.cz

  Desítka německých a rakouských výrobců zelené elektřiny se bude soudit u evropského soudu kvůli výstavbě dvou bloků britské jaderné elektrárny..

 • Ekologové žádají příspěvky i pro propuštěné z hnědouhelných firem - Roklen24.cz

  Pět ekologických organizací vyzývá vládu, aby schválila příspěvky i pro horníky z hnědouhelných společností, kteří kvůli útlumu těžby přijdou o práci. Peníze na tyto dávky by kabinet měl získat od majitelů firem ze zvýšeného státního příspěvku za těžbu. Organizace to dnes uvedly v tiskové zprávě, kterou zaslaly ČTK. Kabinet má o příspěvcích pro propuštěné jednat ve středu. Podle návrhu by je měli dostávat nejen zaměstnanci z OKD, ale i z dalších deseti společností. Mezi nimi jsou i hnědouhelné.

 • Ekologové varují: Svět zaplaví plastové odpadky, v roce 2050 jich bude více než ryb v oceánech |

  Světové ekonomické fórum upozornilo na nebezpečí nadměrné produkce plastových výrobků. Katastrofální předpovědi by se měly údajně vyplnit v roce 2050. Výsledky vychází z analýz 180 odborníků.

 • Ekologové varují: Svět zaplaví plastové odpadky, v roce 2050 jich bude více než ryb v oceánech

  Světové ekonomické fórum upozornilo na nebezpečí nadměrné produkce plastových výrobků. Katastrofální předpovědi by se měly údajně vyplnit v roce 2050. Výsledky vychází z analýz 180 odborníků.

 • Ekologové v Německu ukázali na Opel Zafira. Produkuje na silnici...

  na silnici čtyřnásobně víc emisí na serveru EuroZprávy.cz

 • Ekologové v Německu ukázali na Opel Zafira. Produkuje na silnici...

  Berlín - Některé vozy automobilky Opel vytvářejí v běžném provozu až sedmnáctinásobné množství emisí oxidu dusíku ve srovnání s laboratorními testy. Na

 • Ekologové v Berlíně protestovali proti prodeji aktiv Vattenfallu

  Dvě desítky lidí dnes demonstrovaly před berlínskou centrálou švédského koncernu Vattenfall proti prodeji hnědouhelných dolů a elektráren v Lužici. Ekologičtí aktivisté vyzývají koncern, aby místo prodeje svá zařízení uzavřel. Český Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes oznámil, že v konsorciu se společnosti PPF Investments uhelná aktiva Vattenfalu koupil. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí.

 • Ekologové v Berlíně protestovali proti prodeji aktiv Vattenfallu

  Dvě desítky lidí dnes demonstrovaly před berlínskou centrálou švédského koncernu Vattenfall proti prodeji hnědouhelných dolů a elektráren v Lužici. Ekologičtí aktivisté vyzývají koncern, aby místo prodeje svá zařízení uzavřel. Český Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes oznámil, že v konsorciu se společnosti PPF Investments uhelná aktiva Vattenfalu koupil. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí. Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Ekologové si brousí nože na českého miliardáře

  Němečtí ekologové plánují rozsáhlé protesty proti prodeji hnědouhelných dolů švédského koncernu Vattenfall v Lužici. Podle agentury Reuters by měl aktiva Vattenfallu převzít český Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského, žádná z firem ale dohodu nepotvrdila.

 • Linka 199
 • Ekologové rozjeli kampaň proti přehradě na Bečvě. Řece podle nich uškodí - iDNES.cz

  Kampaň proti výstavbě přehrady na řece Bečvě rozjely ekologické organizace z Olomoucka a Přerovska. Vodní nádrž Skalička má stát mezi sedmi obcemi na Hranicku a Povodí Moravy ji považuje za klíčové opatření proti povodním. Ochránci přírody ale tvrdí, že vezme řece důležitou schopnost splavovat štěrky.

 • Ekologové protestují proti výrobě Spolany

  Ekologové protestují proti výrobě Spolany. MĚLNÍK (ČIA) – Proti rychlému spušt ění výrobní linky PVC v neratovické Spolaně dnes vystoupili zástupci ekologické organizace Arnika, kteří se mimo jiné odvolávají na petici obyvatel z okolí chemičky.

 • Ekologové obvinili Hyundai z černé stavby, automobilka to odmítá - Finance.cz

  Ostrava 4. června (ČTK) - Nevládní organizace Ekologický právní servis (EPS) dnes v tiskovém prohlášení znovu obvinila Hyundai z černé stavby. Podle EPS automobilka zahájila v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, kde buduje svou první evropskou továrnu, stavbu potrubí pro dešťovou kanalizaci, přestože její provedení zakázal stavební úřad. Hyundai obvinění odmítla. Tvrdí, že stavbu kanalizace zastavila týden před oficiálním doručením dopisu se zamítavým rozhodnutím úřadu. EPS naposledy Hyundai kvůli stavbě dešťového potrubí kritizoval v polovině května.

 • Ekologové navrhují i dočasné zásobování tepláren z dolu Bílina - Finance.cz

  Praha 4. prosince (ČTK) - Ekologové navrhují pro oblast teplárenství investice do zateplování domů a do obnovitelných zdrojů, nové standardy pro developery a dočasné zásobování tepláren z dolu Bílina. Svůj návrh energetické politiky pro teplárenství zveřejnili na dnešním setkání s novináři. Na navrhované energetické koncepci státu se jim nelíbí zejména prolomení limitů těžby uhlí. Ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský po následném setkání s ekology zdůraznil, že za hlavní v energetické koncepci nepovažuje odblokování zásob hnědého uhlí, ale energetickou bezpečnost ČR.

 • Ekologové mají recept na vyšší výrobu s nižší spotřebou energie

  Ekologové mají recept na vyšší výrobu s nižší spotřebou energie. PRAHA (MEDIAFAX) - Ekologických organizací Hnutí DUHA, Greenpeace, Calla, CDE a Veronica představí ambiciózní plán, jak by se v příštích čtyřech desetiletích měla proměnit česká energetika. Plán s názvem Chytrá energie má zajistit větší výrobu s...

 • Ekologové kritizují Pačesův návrh zvýšit podíl energie z jádra - Finance.cz

  Praha 29. června (ČTK) - Aliance pro energetickou soběstačnost a ekologové se sdružení Calla a Hnutí Duha nesouhlasí s doporučením nezávislé energetické komise vedené akademikem Václavem Pačesem, aby se v podíl energie vyráběné v jaderných elektrárnách na celkové výrobě energie v Česku zvýšil na více než polovinu. Na aktualizované státní energetické koncepci, jak ji komise navrhuje, se jim nelíbí také pokračující závislost na fosilních palivech a nízká podpora obnovitelných zdrojů.

 • Ekologové jsou zatím u teorie, energetici už řeší praxi |

  Chceme jen obnovitelné zdroje energie, chceme decentralizovanou výrobu, na každou střechu solární panel! Tak velí ekologická hnutí s tím, že distribuční sítě to nějak vydrží, energetici mávnou kouzelným proutkem a celé to zařídí. Energetici ale v žádném případě nespí, jen říkají – místo...

 • Ekologové jsou zatím u teorie, energetici už řeší praxi |

  Chceme jen obnovitelné zdroje energie, chceme decentralizovanou výrobu, na každou střechu solární panel! Tak velí ekologická hnutí s tím, že distribuční sítě to nějak vydrží, energetici mávnou kouzelným proutkem a celé to zařídí. Energetici ale v žádném případě nespí, jen říkají – místo...

 • Ekologové jásají. Mobily budou z kukuřice a dostanete je bez nabíječek - iDNES.cz

  Telefony vyrobené bez závadných látek a z čistě přírodních materiálů, jednotné, nebo dokonce žádné nabíječky, menší a menší krabice, mobilní sítě poháněné obnovitelnými zdroji energie. Tak vypadá blízká budoucnost zvaná "zelené telekomunikace".