Linka 199

Příbuzné články:

 • Eurozóna - zaměstnanost ve 3Q rostla o 0,3%

  Podle statistik Eurostatu zaměstnanost ve 3Q v eurozóně rostla mezikvartálně o 0,3% a o 1,1% v meziročním srovnání. Ve 2Q zaměstnanost rostla 0,4% respektive 1%.Pro celou EU pak zaměstnanost rostla mezikvartálně o 0,4% a rovněž o 1,1% v meziročním...

 • Eurozóna - vývoz v dubnu rostl o 9% r/r, celkový přebytek bilance 24,9 mld. EUR

  Eurozóna - vývoz v dubnu rostl o 9% r/r, celkový přebytek bilance 24,9 mld. EUR. Bilance zahraničního obchodu eurozóny v dubnu dosáhla přebytku ve výši 24,9 mld. EUR oproti 14,9 mld.v loňském roce. Přebytek bilance od začátku roku stoupl na 77,1 mld. EUR oproti loňským 45,5 mld. EUR.

 • Eurozóna - výrobní sektor v listopadu stále v recesi, ale menší než v říjnu

  Eurozóna - výrobní sektor v listopadu stále v recesi, ale menší než v říjnu. Výrobní sektor eurozóny v listopadu setrval již 9. měsíc v řadě v zóně recese. Index nákupních manažerů PMI sestavovaný společností Markit Economics za listopad vykázal zlepšení na 46,2 bodu oproti říjnovým 45,4 bodu.

 • Eurozóna - výrobní ceny v lednu rostly více než se čekalo

  Eurozóna - výrobní ceny v lednu rostly více než se čekalo. Výrobní ceny v EMU v lednu rostly měřeno indexem PPI o 6,1% v meziročním srovnání. V prosinci to bylo pouze 5,3%. Lednový údaj je nejvyšší od září 2008 a překonává průměrné očekávání trhu nastavené na růst k 5,7%.

 • Eurozóna - výrobní ceny PPI v dubnu poklesly o 0,1%

  Eurozóna - výrobní ceny PPI v dubnu poklesly o 0,1%. Index výrobních cen (PPI) v eurozóně podle statistik Eurostatu v dubnu poklesl o 0,1% respektive stagnoval v rámci celé EU. V březnu PPI rostl o 0,2% v eurozóně a o 0,3% v celé EU.

 • Eurozóna - srpnová inflace potvrzena na +0,1%, cíl ECB e v nedohlednu

  Eurozóna - srpnová inflace potvrzena na +0,1%, cíl ECB e v nedohlednu. Eurostat včera potvrdil dřívější předběžné odhady inflace v eurozóně za srpen. Meziměsíčně rostly ceny o 0,1% a meziročně o 0,2%. Celkově tak zůstává inflace nízká. Jádrová inf lace (celková bez energií a potravin) se zvýšila o 0,2% meziměsíčně a...

 • Eurozóna - spotřebitelská inflace v dubnu akcelerovala, ale méně než se čekalo

  Eurozóna - spotřebitelská inflace v dubnu akcelerovala, ale méně než se čekalo. Podle předběžných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v dubnu meziročně rostl o 0,7% oproti 0,5% z března a oproti růstu o 1,2% v dubnu loňského roku. Pod hranicí 1% se CPI pohybuje již 8 měsíců v řadě.

 • Eurozóna - spotřebitelská inflace v březnu dále zpomalila svůj růst na 0,5%

  Eurozóna - spotřebitelská inflace v březnu dále zpomalila svůj růst na 0,5%. Podle předběžných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v březnu meziročně rostl o 0,5% oproti 0,7% z února a oproti růstu o 1,7% v březnu loňského roku. Pod hranicí 1% se CPI pohybuje již 7 měsíců v řadě.

 • Eurozóna - spotřebitelská inflace stále snižuje tempo svého růstu, v březnu již jen 0,5% r/r

  Eurozóna - spotřebitelská inflace stále snižuje tempo svého růstu, v březnu již jen 0,5% r/r. Podle prvních předběžných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v březnu rostl meziročně o 0,5% oproti 0,7% z února. V břenu 2013 CPI rostl o 1,7%Ceny potravin včetně alkoholu a tabákových výrobků meziročně zpomalily růst na 1%...

 • Eurozóna - spotřebitelská důvěra na maximu od roku 2008

  Eurozóna - spotřebitelská důvěra na maximu od roku 2008. Předběžný odhad indikátoru spotřebitelské důvěry z dílny Evropské komise za březen ukazuje na růst téměř k hodnotám v období těsně před finanční krizí: za EU na -1,8 a za eurozónu na -3,7.

 • Eurozóna - Sentix index ek. důvěry výrazně poklesl

  Eurozóna - Sentix index ek. důvěry výrazně poklesl. Index ekonomické důvěry agentury Sentix v únoru poklesl na 6 bodů oproti 9,6 bodu v lednu a 15,7 bodu v prosinci 2015.Pod tlakem byla většina hlavních ukazatelů sloužících pro sestavování indexu včetně výhledů.

 • Linka 199
 • Eurozóna - růst zaměstnaneckých nákladů se ve 3Q zpomalil

  Podle statistik Eurostatu se růst zaměstnaneckých nákladů v eurozóně ve 3Q loňského roku snížil meziročně na 1,1% oproti 1,6% ve 2Q. Pro celou EU pak tempo růstu pokleslo na 1,8% oproti 1,9% ve 2Q.

 • Eurozóna - roční inflace v prosinci rostla na 0,2%, jádrová složka stagnovala na 0,9%

  Eurozóna - roční inflace v prosinci rostla na 0,2%, jádrová složka stagnovala na 0,9%. Index spotřebitelských cen CPI v eurozóně v prosinci podle předběžných odhadů meziročně rostl o 0,2% oproti listopadovému růstu o 0,1%. V prosinci 2014 se inflace snížila o 0,2%.Pro celou EU CPI v prosinci rostl meziročně o 0,2% oproti listopadovému...

 • Eurozóna - revize vývoje HDP v 1Q potvrdila kvartální růst a vylepšila meziroční srovnání

  Eurozóna - revize vývoje HDP v 1Q potvrdila kvartální růst a vylepšila meziroční srovnání. evidované údaje Eurostatu za 1Q potvrdily předběžně odhadovaný růst HDP e urozóny v 1Q tohoto roku na +0,6% oproti 0,3% ve 4Q15. V rámci celé EU HDP v 1Q rostl o 0,5% oproti 0,4% ve 4Q15.

 • Eurozóna - revize vylepšila srpnový PMI, problémy má pouze Francie

  Eurozóna - revize vylepšila srpnový PMI, problémy má pouze Francie. Podle zpřesněných údajů o vývoji aktivity nákupních manažerů zpracovávaných společností Markit Economics eurozóna v srpnu mírně vylepšila svou ekonomickou aktivitu.Kompositní index PMI v srpnu rostl na 54,3 bodu oproti předběžně odhadovaným 54,1 bodu a...

 • Eurozóna - revize vylepšila růst PMI v březnu

  Eurozóna - revize vylepšila růst PMI v březnu. Podle finálních údajů o vývoji aktivity nákupních manažerů v ekonomice zpracovávaných společností Markit Economics eurozóna v březnu navýšila ještě více svou aktivitu.Index pro výrobní sektor si polepšil na 51,6 bodu oproti předběžně odhadovaným 51,4...

 • Eurozóna - revize vylepšila růst indexu spotřebitelských cen v srpnu na +0,4%

  Eurozóna - revize vylepšila růst indexu spotřebitelských cen v srpnu na +0,4%. Podle revidovaných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v srpnu meziročně rostl o 0,4% oproti předběžně odhadovaným 0,3%.V meziměsíčním srovnání inflace stagnovala.

 • Eurozóna - revize vylepšila březnovou inflaci na nulu

  Eurozóna - revize vylepšila březnovou inflaci na nulu. Index spotřebitelských cen v eurozóně v březnu podle revidovaných údajů meziročně stagnoval oproti předběžně odhadovanému poklesu o 0,1% a oproti poklesu o 0,2% v únoru.Pro celou EU pak CPI rovněž stagnoval oproti poklesu o 0,1% v únoru.

 • Eurozóna - revize potvrdila zpomalení červnové inflace na +0,2% r/r

  Eurozóna - revize potvrdila zpomalení červnové inflace na +0,2% r/r. Podle revidovaných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v červnu meziročně rostl o 0,2% oproti květnovému růstu o 0,3%. V červnu 2014 ceny rostly o 0,5%. V meziměsíčním srovnání ceny stagnovaly.

 • Eurozóna - revize potvrdila stagnaci dubnové inflace a také většinu dalších předběžných odhadů

  Eurozóna - revize potvrdila stagnaci dubnové inflace a také většinu dalších předběžných odhadů. Podle revidovaných odhadů Eurostatu index spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně v dubnu meziročně stagnoval oproti březnovému poklesu o 0,1% a potvrdil tak předběžně odhadované údaje.V dubnu 2014 index rostl o 0,7%.