Linka 199

Fortuna zveřejnila předběžná čísla za 2015; výrazné zlepšení výhledu

Fortuna dnes překvapivě oznámila některá vybraná čísla za minulý rok. Celkové přijaté sázky by měly dosáhnout 845 mil. EUR (dosavadní výhled 790 mil. EUR). EBITDA by pak měla meziročně poklesnout o 3 – 6 % (dosavadní výhled: pokles o 25 – 30 %). Zlepšení výhledu je důsledek především silných marží a vysokých sázkových objemů ve 4Q. Celkové CAPEX by pak za minulý rok měly dosáhnout 9 mil. EUR vzhledem k tomu, že některé investice byly posunuty do 1Q 2016. Na úrovni přijatých sázek pro nás zvýšení výhledu není překvapivé a odpovídá našim projekcím, zvýšení výhledu na EBITDA je pak pro nás pozitivním překvapením. Očekáváme dnes výraznou pozitivní reakci akcií, nicméně pro investory budou zásadní především až informace k dividendové politice, které zatím nebyly zveřejněny.  

Štítky: eur fortuna zlepšení předběžná zveřejnila předběžná čísla za minulý zlepšení výhledu zvýšení výhledu výrazné čísla za

Zdroj: www.atlantik.cz


Příbuzné články:

 • Fortuna zveřejní výsledkyza 1Q16 ve čtvrtek 5.5.

  Fortuna zveřejní výsledkyza 1Q16 ve čtvrtek 5.5. Fortuna oznámí zítra výsledky hospodaření za 1Q. Předpokládáme výrazný meziroční růst objemu přijatých sázek o 23 %. Méně pozitivní vývoj očekáváme u hrubých marží, kde by mělo dojít k poklesu na 15,3 % (ze 17,7 % v 1Q 2015), růst hrubých výher by tak...

 • Fortuna zveřejní ve středu výsledky za 1Q - čeká se růst přijatých sázek a pokles EBITDA

  Fortuna zveřejní ve středu výsledky za 1Q - čeká se růst přijatých sázek a pokles EBITDA. Fortuna zveřejní zítra (7. května) před otevřením trhu své výsledky hospodaření za první 3 měsíce tohoto roku. Objem přijatých sázek by měl být meziročně vyšší o 16 % na úrovni 164 mil. EUR.

 • Fortuna zveřejní ve čtvrtek výsledky za 3Q, čeká se pokles EBITDA o 5%

  Fortuna zveřejní ve čtvrtek výsledky za 3Q, čeká se pokles EBITDA o 5%. Fortuna zveřejní zítra výsledky za 3Q 2015. Objem přijatých sázek by měl udržet solidní tempo růstu (+29 % na 204 mil. EUR). Z pohledu hrubé marže očekáváme výrazně příznivější vývoj než ve druhém čtvrtletí, které bylo z pohledu společnosti velmi špatné..

 • Fortuna zítra zveřejní výsledky za 1H15, čeká se zisk 4,7 mil. EUR

  Fortuna zítra zveřejní výsledky za 1H15, čeká se zisk 4,7 mil. EUR. Fortuna zveřejní zítra před otevřením trhu výsledky hospodaření za první pololetí. Objem přijatých sázek by měl udržet solidní tempo růstu a meziročně být vyšší o 18 % na úrovni 394 mil. EUR.

 • Fortuna zítra představí výsledky za r. 2012

  Fortuna zítra představí výsledky za r. 2012. Fortuna zveřejní zítra (7. března) výsledky hospodaření za rok 2012. Objem přijatých sázek by měl být meziročně vyšší o 14 % na úrovni 454 mil. EUR. Kromě spuštění loterie k růstu výrazně pomohlo spuštění on-line sázení v Polsku a velké sportovní...

 • Fortuna zítra představí výsledky za 3Q - čeká se růst EBITDA o 40%

  Fortuna zítra představí výsledky za 3Q - čeká se růst EBITDA o 40%. Fortuna zveřejní zítra (7. listopadu) výsledky za 3Q. Na úrovni provozního zisku (EBITDA) očekáváme růst o 40 % r/r na 4,5 mil. EUR. Objem přijatých sázek by měl být meziročně vyšší o 22% na úrovni 128 mil.

 • Fortuna zaznamenala v r.2011 rekordní rok, čistý zisk stoupl na 13,3 mil.EUR

  Fortuna zaznamenala v r.2011 rekordní rok, čistý zisk stoupl na 13,3 mil.EUR. Fortuna Entertainment Group N.V. oznamuje své předběžné neauditované konsolidované finanční výsledky za fiskální rok končící 31. prosincem 2011, připravené v souladu s mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS).

 • Fortuna začala prodávat losy, v létě je doplní vlastní loterií - iDNES.cz

  Ode dneška je možné v některých trafikách a obchodech koupit stírací losy Fortuny. Sázková firma uvádí do prodeje 1,5 milionu tiketů v hodnotě 20, 30 a 50 korun. Další důležitý krok chystá v červenci, kdy spustí číselnou loterii Lotto. To přidělá vrásky především Sazce a její Sportce.

 • Fortuna za r. 2014 nevyplatí žádnou dividendu

  Fortuna za r. 2014 nevyplatí žádnou dividendu. Společnost Fortuna včera po zavření trhu oznámila, že nevyplatí žádnou dividendu ze zisku minulého roku. Zrušení dividendy souvisí především s dříve oznámenými plány na investice do nové IT platformy.

 • Fortuna vydělala o třetinu víc než loni. Hlásí spojenectví s Bwinem - iDNES.cz

  Skupina Fortuna, která je dvojkou na českém trhu kurzového sázení, v prvním pololetí roku vydělala celkem 7,6 milionů euro, tedy asi 190 milionů korun čistého. To je o třetinu více než ve stejném období loni. Od podzimu bude firma navíc spolupracovat se společností Bwin. Ta je přitom na poli internetových sázek jejím úhlavním protivníkem.

 • Fortuna vstoupí na pražskou burzu již tento pátek – FinExpert.cz

  Prvním obchodním dnem společnosti Fortuna Entertainment Group na Burze cenných papírů Praha (BCPP) včetně hlavního segmentu SPAD, bude již pátek 22. října. BCPP to uvedla na svých ofi

 • Linka 199
 • Fortuna ve čtvrtek zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

  Fortuna ve čtvrtek zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. PRAHA (MEDIAFAX) - Sázková společnost Fortuna ve čtvrtek zveřejní výsledky hospodaření za 3. kvartál. Ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 19 procent na 8,6 milionu eur (215 milionu korun).Ve druhém kvartálu letošního roku vykázala společnost...

 • Fortuna ve čtvrtek zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí

  Fortuna ve čtvrtek zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí. PRAHA (MEDIAFAX) - Fortuna Entertainment Group zveřejní ve čtvrtek hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2012. V loňském roce společnost navýšila hrubý zisk ze sázení meziročně o 8,8 procenta na 80 milionů eur (dvě mld. Kč).Celkové výnosy v roce...

 • Fortuna ve čtvrtek 25.8. zveřejní výsledky za 1H16 - čeká se růst zisku o 5% na 5 mil. EUR

  Fortuna ve čtvrtek 25.8. zveřejní výsledky za 1H16 - čeká se růst zisku o 5% na 5 mil. EUR. Fortuna zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za první pololetí tohoto roku. Na úrovni čistého zisku naše projekce počítá s růstem o 5 % r/r na 5 mil. EUR. Očekáváme pokračující meziroční růst objemu přijatých sázek (+25 % r/r), který by měl být mimo..

 • Fortuna ve 3Q s uklidňujícími výsledky, ponechaný výhled

  Fortuna ve 3Q s uklidňujícími výsledky, ponechaný výhled. Fortuna za prvních 9 měsíců roku oznámila růst objemu přijatých sázek o 25 % na 615 mil. EUR. Třetí čtvrtletí bylo pro společnost velmi úspěšné z pohledu výsledků sportovních událostí a s tím spojené hrubé marže, která dosáhla 18,6 % (oček.

 • Fortuna ve 3Q hospodařila se ziskem EBITDA 8,7 mil. EUR

  Fortuna ve 3Q hospodařila se ziskem EBITDA 8,7 mil. EUR. Společnost Fortuna Entertainment Group, největší středoevropský provozovatel kurzových sázek, oznámila předběžné neauditované konsolidované výsledky za první tři čtvrtletí roku 2015.

 • Fortuna v roce 2015 zvýšila čistý zisk o 22,5 % na 19,5 mil. EUR - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • Fortuna v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o 19 procent na 8,6 milionu eur

 • Fortuna uzavřela 6letý kontrakt s FAČR o podpoře fotbalu

  Fortuna uzavřela 6letý kontrakt s FAČR o podpoře fotbalu. Fortuna oznámila, že uzavřela šestiletý kontrakt s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) o podpoře českého fotbalu. Fortuna se tak nově stane partnerem české reprezentace, pohárů, druhé ligy a nižších soutěží.

 • Fortuna už prodala dva miliony losů, na výhrách vyplatila 32 milionů korun

  Fortuna už prodala dva miliony losů, na výhrách vyplatila 32 milionů korun. Sázková společnost Fortuna už od letošního jara prodala dva miliony stíracích losů, na výhrách dosud vyplatila 32 milionů korun. Fortuna o tom informovala ve středu.Velkou výhru tento týden získal například sázející z Uničova. Na..

 • Fortuna zveřejnila slabé výsledky za 2Q13 - Měšec.cz

  ybrané sázky v segmentu sportovního sázení v 2Q13 dosáhly 131,3 mil. € (tzn. +18,9 % r/r a +37 % r/r bez vlivu EURO 2012).

 • Fortuna zvýšila zisk o pětinu - Měšec.cz

  Společnost Fortuna, druhý největší provozovatel kurzových sázek v tuzemsku, loni zvýšila čistý zisk o pětinu na 153,1 milionu korun. Tržby ze sázkové…

 • Fortuna zvýšila zisk o pětinu a chce získat polský Tipsport - iDNES.cz

  Česká společnost Fortuna Entertainment Group, která je největším provozovatelem kurzových sázek ve střední a východní Evropě, v prvním pololetí zvedla meziročně zisk o 19,1 procenta. Za prvních šest měsíců tak vydělala 8,6 milionu eur, v přepočtu zhruba 210,6 milionu Kč. Firma zároveň oznámila, že jedná o převzetí polského Tipsportu.

 • Fortuna zvyšuje svůj čistý zisk - Podnikatel.cz

  Předává praktické rady, vykládá složité zákony, upozorňuje na časté chyby a naviguje k zisku i potřebnému optimismu. Denně servíruje rozhodující…

 • FORTUNA, společnost s ručením omezeným - v likvidaci - IČO 00516155 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě FORTUNA, společnost s ručením omezeným - v likvidaci - IČO 00516155 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru…

 • Fortuna: Akcionáři nedostanou ani korunu ze zisku - Měšec.cz

  Společnost Fortuna značně nepříjemně překvapila své investory, když oznámila, že letos nevyplatí žádnou dividendu. V minulosti přitom společnost…

 • Fortuna: Aktualizace cílové ceny a investičního | Akcie.cz

  Po zveřejnění pololetních výsledků, které zaostaly za naším očekáváním, jsme upravili naše odhady pro druhé pololetí letošního roku i následující léta.

 • Fortuna: Babiš chce vyšší zdanění hazardu

  Fortuna: Babiš chce vyšší zdanění hazardu. Ministr financí Andrej Babiš plánuje vyšší zdanění hazardu. V současné době platí společnosti kromě korporátní daně ještě daň ve výši 20 % z hrubých výher. Podle nového návrhu by se mělo jednat v případě sázkových kanceláří o zvýšení na 30 % (40 % pro...

 • Fortuna: Babiš chce zvýšit zdanění hazardu

  Fortuna: Babiš chce zvýšit zdanění hazardu. Ministr financí Andrej Babiš údajně plánuje v pátek zveřejnit návrh na vyšší zdanění hazardu. V současné době platí společnosti kromě korporátní daně ještě daň ve výši 20 % z hrubých výher.

 • Fortuna: Britové zůstanou - Roklen24.cz

  Výsledek referenda o brexitu je z pohledu sázkařů jednoznačný. Lidé, kteří jsou ochotni na výsledek vsadit vlastní peníze, věří, že Britové v unii zůstanou. Myslí si to 85 procent sázkařů. Britové budou o setrvání či opuštění unie hlasovat ve čtvrtek 23. června.

 • Fortuna: Britové zůstanou - Roklen24.cz

  Výsledek referenda o brexitu je z pohledu sázkařů jednoznačný. Lidé, kteří jsou ochotni na výsledek vsadit vlastní peníze, věří, že Britové v unii zůstanou. Myslí si to 85 procent sázkařů. Britové budou o setrvání či opuštění unie hlasovat ve čtvrtek 23. června.

 • Linka 199
 • Fortuna: Česká spořitelna poskytně 6letý úvěr 50 mil.EUR

  Fortuna: Česká spořitelna poskytně 6letý úvěr 50 mil.EUR. Fortuna oznámila, že uzavřela dohodu s Českou spořitelnou o poskytnutí úvěrů na 6 let v souhrnné výši 50 mil. EUR. Prostředky budou použity na refinancování stávajících úvěrů, výplatu dividendy a investice do nových produktů.

 • Fortuna: Dividenda navrhována ve výši 0,3 EUR na akcii = výnos 6,8%, vyplatí se 90% zisku

  Fortuna: Dividenda navrhována ve výši 0,3 EUR na akcii = výnos 6,8%, vyplatí se 90% zisku. Fortuna oznámila, že navrhne na valné hromadě vyplatit dividendu ze zisku roku 2010 ve výši 0,3 EUR (7,3 Kč) na akcii. Při současné ceně akcií to představuje hrubý dividendový výnos ve výši 6,8 %.

 • Fortuna: Dnes se rozhoduje o budoucnosti Sazky

  Fortuna: Dnes se rozhoduje o budoucnosti Sazky. Generální ředitel společnosti Sazka včera požádal insolvenčního správce o souhlas s okamžitým zastavením loterijní činnosti. Důvodem je nedostatek financí na provozní činnost společnosti. Insolvenční správce je proti tomuto návrhu.

 • Fortuna: Dostojí svému názvu dividendovým i kapitálovým výnosem? (+ přehled doporučení)

  Fortuna: Dostojí svému názvu dividendovým i kapitálovým výnosem? (+ přehled doporučení). Kde si vsadíte, když u Fortuny se už nehraje o sedmdesátimiliónovou prémii? Možná vám bude stačit miliónů 31, možná… Včera se v Lotu poprvé losovalo bez zmíněného bonusu a prozatím se potvrdilo, že výše jackpotu na sázející působí jako omamný prášek:...

 • Fortuna: Držet, cílová cena 96 CZK

  Fortuna: Držet, cílová cena 96 CZK. v příloze najdete report na akcie společnosti Fortuna. Doporučujeme držet akcie Fortuny s cílovou cenou 96 CZK za kus (od 10.března bylo doporučení i cílová cena v revizi, předtím „koupit“ s cílovou cenou 79 CZK).

 • Fortuna: E-Invest a Penta podaly odvolání proti konkurzu Sazky

  Fortuna: E-Invest a Penta podaly odvolání proti konkurzu Sazky. Společnosti E-Invest a Penta (většinový akcionář Fortuna Entertainment Group) včera podaly odvolání proti prohlášení konkurzu na loterijní společnost Sazka. Podle jejich názoru byl konkurz vyhlášen v rozporu s insolvenčním zákonem, zejména v oblasti...

 • Fortuna: Flash analýza hospodářských výsledků za 4Q 2013

  Fortuna: Flash analýza hospodářských výsledků za 4Q 2013. Ve čtvrtek představené hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku překonaly konsensus tržního očekávání. Zároveň byl překonán i náš odhad, ač patřil mezi ty nejoptimističtější. Pozitivně lze též hodnotit výhled managementu na rok 2014.

 • Fortuna: Kompletní přehled investičních doporučení a cílových cen

  Fortuna: Kompletní přehled investičních doporučení a cílových cen. Fortuna Entertainment Group Investiční fórum: Do čeho úspěšně investovat v roce 2017 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2017 a co čeká svět alternativních investic? Unikátní možnost budete mít ve středu..

 • Fortuna: Letošní vyšší daň bude mít dopad na EBITDA ve výši 2 mil. eur - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím