Linka 199

Glosa: Českým kancelářím se daří, právníci mizí z mezinárodního byznysu | Ekonom.cz: Web týdeníku EKONOM

Po odchodu pražských poboček kanceláří Norton Rose Fulbright a Hogan Lovells ohlásila konečně jedna z nadnárodních právních firem i něco pozitivního.

Zdroj: ekonom.ihned.cz


Příbuzné články:

 • GLOSA: Cestou k podvolení? - Neviditelný pes

  Vyzyvatelem nazýváme v politice někoho, kdo kandiduje proti již sloužícímu prezidentovi (premiérovi). Jenže Francie ukazuje, že to může být i jinak. Na tamní pravici vrcholí souboj o to, kdo bude na jaře vyzyvatelem ve volbě prezidenta.

 • Glosa: Chování obchodního štěklouna a naše maminky - iDNES.cz

  U vrátek nám zazvonili dva chlapci. A prý: „Dobrý den, pracujeme pro energetickou společnost. Rádi bychom viděli vaše faktury za elektřinu, abychom vám je mohli zkontrolovat.“

 • GLOSA: Chtít a udělat - Neviditelný pes

  Strašení Trumpem je oblíbenou disciplínou. A snadnou. Jako kandidát toho naplácal tolik, že lze doložit téměř jakoukoliv obavu. Jako zvolený prezident už plácat nemůže, ale to ještě neznamená, že vše, co řekne, se uskuteční.

 • GLOSA: Chudáci golfisté varují, že si děti nebudou mít kde zahrát golf - iDNES.cz

  Úředníka ministerstva zemědělství, který jako první otevřel dopis České golfové federace (ČGF), muselo zabolet u srdce. České děti málo sportují, jsou čím dál tím obéznější a jejich zdraví ještě více utrpí hrozícím nedostatkem golfových hřišť v Česku.

 • GLOSA: Civis EU sum - Neviditelný pes

  Ten nápad lucemburského europoslance Goerense působí na pohled bizarně. Ale když se ho chopil hlavní vyjednavač EU o brexitu Verhofstadt, něco na něm bude. Guy Verhofstadt patří k těm, kteří nechtějí ztratit Británii z unijního hřiště úplně.

 • GLOSA: Článek se konečně našel! - Neviditelný pes

  Po chmurných dnech minulého týdne (smrt Perese) se mi opět v sobotu ráno rozjasnila tvář. Jsem šťasten, že je vše zase takové, jaké má být.

 • GLOSA: Co chtějí palestinští Arabové? - Neviditelný pes

  Jakou podobu by měl mít jejich stát? Na tuto otázku odpovídá výzkum veřejného mínění, který ve dnech 13. až 15. října uspořádala Al-Najah National University v Nábulusu na Západním břehu.

 • GLOSA: Cosi se změnilo. Češi už se v KFC oškubat jako kuřata nenechají - iDNES.cz

  Neuběhl ani týden a rozvoz jídel od fastfoodového řetězce KFC ke dveřím „zdarma“ napáchal značce plukovníka Sanderse více škody než užitku. „Český zákazník si nechá líbit mnohé, oškubat jako kuře se ale nenechá,“ píše ve své glose redaktor iDNES.cz František Strnad.

 • GLOSA: Další rezoluce UNESCO o Jeruzalému - Neviditelný pes

  Kdybychom se řídili počtem rezolucí UNESCO, mohli bychom nabýt dojmu, že jeruzalémskému Starému městu hrozí zkáza. Ve středu (26/10) hlasovali členové zmíněné organizace o dalším dokumentu týkajícím se izraelské metropole.

 • GLOSA: Dcera diktátora - Neviditelný pes

  Některé zprávy můžeme rozebírat i s odstupem. Třeba tu, že v pátek jihokorejští poslanci odvolali prezidentku Pak Kun-hje. To není zpráva, která hýbe akciovými trhy či kurzy měn. Jižní Korea je silná bez ohledu na to, jak se střídají hlavy státu.

 • GLOSA: Dejme té zklamané Hillary aspoň nějakou medaili - Neviditelný pes

  Kdo se ošklivě vyjadřuje o demokraticky zvoleném americkém prezidentovi, musí být Putinovým agentem.

 • Linka 199
 • GLOSA: Dneska už se nedá nikomu věřit - Neviditelný pes

  Že jsou předvolební průzkumy poplatné tomu, kdo si je zadává, ví kromě našeho pana prezidenta už každé malé dítě. Kdo platí, ten poroučí a výsledky tomu musí odpovídat Ale co sázkové kanceláře?

 • GLOSA: Dohoda o předání ostrovů je neplatná - Neviditelný pes

  Ve škole se učili, že rudomořské ostrovy Tiran a Sanafir na vstupu do Akabského zálivu jsou součástí teritoriálních vod jejich země – a tedy že jsou egyptské. Jejich prezident Sisi se ale se saúdským hostem dohodl, že se změní námořní hranice a ostrovy předá Rijádu.

 • Glosa: Dojný ČEZ

  Když komunální politik bere velké peníze od polostátní energetické firmy, je to celkem ošemetné. Jak potom vypadá jeho rozhodování třeba o dodavateli energií pro radnici? Když jde ale navíc o vlivnou předsedkyni pražské organizace momentálně nejsilnější politické strany, je to ještě mnohem pikantnější.

 • GLOSA: Dva naši v Turecku - Neviditelný pes

  Čteme-li o dvou Češích, kteří se ocitli v turecké vazbě, může to působit jako nic nového pod sluncem. Občas se stane, že někoho touha po zážitku či neopatrnost přivede do role rukojmího či úředně zadrženého.

 • GLOSA: Dva názory - Neviditelný pes

  Mezi dopisovateli Neviditelného psa jsou dva pánové, které osobně znám. Jeden, profesor Ota Ulč, je dopisovatelem velmi pilným, přítel Jan Drábek občasným. Oba mají osobní zkušenost ze života v USA. Pana Ulče je trvající a letitá, páně Drábkova patří již dosti dávné minulosti.

 • GLOSA: Dva státníci na jednom záběru - Neviditelný pes

  Tentokrát jen mimořádně krátký příspěvek. Fotografie, jejíž symbolika se nám ještě bude vracet.

 • GLOSA: EET bude fajn... - Neviditelný pes

  Blíží se nová éra podnikání. Od prosince se rozběhne elektronická evidence tržeb. Co přinese? Mimo konce tisícovek živnostníků vůbec nic.

 • GLOSA: EU chce o brexitu jednat francouzsky - Neviditelný pes

  Podle britské premiérky chce EU vést rozhovory o brexitu výhradně v jazyce francouzském. To je taková hloupá schválnost od Francie podpořená Německem.

 • GLOSA: Eurokomisařky dřív do penze - Neviditelný pes

  Kdyby biolog působící na univerzitě přišel na přednášce s tématem rovnosti delfínů a medvědů, zcela jistě by přišel o všechny své posluchače.