Linka 199

Nejnovější články na portálu

Nápad za milion. Praha chce učit ženy jezdit na kole - Echo24.cz

Stydí se, bojí se o svou bezpečnost, řeší požadavky okolí na vzhled. Praha zjistila, proč ženy v hlavním městě málo jezdí na kole. A chce to změnit. Na příští rok tak radní odmávli projekt za milion korun, který ženy v metropoli naučí, že jezdit na kole například do práce je fajn. Podle města má jít o pozitivní motivaci, političky z pravicové opozice to ale považují za zbytečné plýtvání penězi a urážku žen.

Zdroj: echo24.cz

Názor k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Ukrajina zablokovala dopravu na Krym - Echo24.cz

Ukrajinské úřady v pondělí zahájily blokádu nákladního automobilového a železničního spojení s anektovaným Krymem. Oznámila to na Twitteru kyjevská vláda. Opatření předcházel dopis prezidenta Petra Porošenka, který vládě navrhl spojení mezi Ukrajinou a anektovaným Krymem dočasně pozastavit. Premiér Arsenij Jaceňuk tento krok rovněž doporučil.

Zdroj: echo24.cz

180 býků uteklo u Tábora na svobodu. Honí je policisté a hasiči - Echo24.cz

Zhruba 180 býků uteklo dnes ráno svému majiteli nedaleko obce Borotín na Táborsku. Býci prorazili ohradu, hasiči se je snaží dostat zpátky. Policisté hlídkují u cest, aby zvířata nezpůsobila nehodu. Na místě jsou i veterináři, řekli ČTK mluvčí policie Miroslav Doubek a operační důstojník hasičů David Zálešák.

Zdroj: echo24.cz

Názory k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Před pár týdny oznámený úklid neaktivních, falešných a spamovacích účtů na Instagramu skutečně proběhl. Počty sledujících u nejpopulárnějších účtů…

Zdroj: www.lupa.cz

Názory k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Kubera chce zakázat obecní policii měřit rychlost. Je to byznys - Echo24.cz

Konec měření rychlosti jízdy obecní policií. To je plán senátora Jaroslava Kubery (ODS), za který se minulý týden postavil i ústavně-právní výbor horní komory. Senátoři mají ve středu na programu hojně diskutovanou novelu zákona o silničním provozu a podle Kuberova plánu by právo měřit rychlost automobilů zůstalo pouze státní policii. Některé obce si totiž prý z měření udělaly výnosný byznys. Senátoři k novele načetli celkem desítky změn.

Zdroj: echo24.cz

Kraje by podle Babiše mohly získat na opravu silnic tři miliardy - Echo24.cz

Kraje by mohly letos dostat tři miliardy korun na opravu silnic druhých a třetích tříd. Ministerstvo dopravy totiž úspěšně čerpalo peníze z fondů EU a ve státním rozpočtu tyto peníze ušetřilo. Po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Kraje dostaly od státu loni poprvé na opravu svých silnic zhruba 4,4 miliardy korun, ale letošní rozpočet s dalšími penězi pro ně zatím nepočítá.

Zdroj: echo24.cz

Ambiciózní plán: Tallinn a Helsinky spojí 90 km dlouhý podmořský tunel - Echo24.cz

Finsko a Estonsko plánují postavit podmořský tunel, píše BBC. Hlavní města těchto dvou severoevropských států, která leží na opačné straně Finského zálivu, totiž odděluje Baltské moře. Vybudování tunelu dlouhého až 90 kilometrů by podle odhadů mohlo stát 13 miliard euro, tedy zhruba 350 miliard korun.

Zdroj: echo24.cz

Pražské nádraží je označeno arabsky. Proč, to neví ani Google - Echo24.cz

Po zadání hesla ‚hlavní nádraží‘ do vyhledávače Google Maps se zobrazí název pražské vlakové stanice v arabštině. Samotná mapa a další doplňující informace o nádraží přitom zůstávají i nadále v češtině. Podle zastoupení Googlu se zřejmě jedná o technickou závadu. Není to přitom poprvé, co došlo k podobnému incidentu.

Zdroj: echo24.cz

Nehoda na pražské Jižní spojce zablokovala dopravu - Echo24.cz

Dnes odpoledne byla přibližně dvě hodiny zablokována Jižní spojka. Kvůli srážce nákladního vozidla s osobním vozem, která se stala ve směru na Prahu 9 na trase Střešovice – Štěrboholy, stála doprava z Jižní spojky až na Smíchov. Nyní už by tam měl být provoz opět plynulý.

Zdroj: echo24.cz

Konec segwayů v Praze. Značky zarazí lidi na kolečkách - Echo24.cz

Speciální dopravní značky nově omezí pohyb vozítek segway v těch částech města, o kterých rozhodnou starostové. Poslanci o tom rozhodli při středečním schvalování silniční novely, která například nedovoluje cyklistům jízdu pod mírným vlivem alkoholu. Sněmovna opět odmítla umožnit ministerstvu dopravy zvýšení povolené rychlosti na vybraných úsecích dálnic až na 150 kilometrů za hodinu. Novela také ukládá chodcům povinnost nosit za snížené viditelnosti na silnicích mimo obce reflexní prvky. Předloha zamíří k posouzení senátorům.

Zdroj: echo24.cz

Nová digitální zrcadlovka Canon povede začátečníky za ručičku - iDNES.cz

Na seznamu digitálních zrcadlovek společnosti Canon se objevují dvě novinky amatérské třídy. Firma se rozhodla nahradit modely 1000D a 550D. Novinky 1100D a 600D nepřinášejí žádnou revoluci, ale spíše mírný "pokrok v mezích zákona".

Zdroj: technet.idnes.cz

Vlákno názorů k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Expanze LEO Express: Německo i nejrychleji do Zlína - Echo24.cz

Soukromý přepravce LEO Express představil plány expanze pro rok 2016. Výkonný šéf pro Evropu Peter Koehler pro Roklen24 zdůrazňuje nové partnerství s Flixbusem, které firmu a její zákazníky přivádí na německý trh, i nejrychlejší spojení do Zlína.

Zdroj: echo24.cz

Vlákno názorů k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Přidání názoru k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Stavbaři radí Libeňský most zbourat. Rozpadá se - Echo24.cz

Libeňský most v Praze, který je dlouhodobě v dezolátním stavu, by měl jít k zemi a na jeho základech by se měl postavit most nový. Pražskému magistrátu to doporučili stavbaři z ČVUT. Rada města o tom bude jednat příští týden. Řešení, jak naložit se zchátralou stavbou, město hledá již několik měsíců a provází ho bouřlivé diskuze. Podle kritiků se demolicí mostu zničí významná historická památka. Výstavba nového mostu vyjde město zhruba na dvě miliardy a trvat by měla dva roky.

Zdroj: echo24.cz

Ťokovo ministerstvo přiznalo: Soutěž na provoz mýtného nelze stihnout - Echo24.cz

Vybrat nového provozovatele mýtného systému v řádném výběrovém řízení už nelze do vypršení smlouvy s Kapschem ke konci roku 2016 stihnout. V materiálu pro dnešní jednání řídícího výboru, který má ČTK k dispozici, to připustilo ministerstvo dopravy.

Zdroj: echo24.cz

Vagony jen pro ženy, slibuje aspirant na šéfa Labour Party - Echo24.cz

Kandidát na šéfa labouristické strany Jeremy Corbyn by v Británii chtěl zavést oddělené vlakové vagony pro ženy. Je to podle něj nejlepší řešení, jak zabránit obtěžování a napadání žen pozdě v noci ve veřejné dopravě. Jeho návrh způsobil v zemi pozdvižení a vlnu kritiky, jak od spolustraníků, tak opozice a lidskoprávních platforem. Ministryně za konzervativce to označila za segregaci.

Zdroj: echo24.cz

Vláda nevyřeší mýto. Jede se dál podle původní smlouvy - Echo24.cz

Vláda schválila koncepci ministerstva dopravy k tendru na výběr mýtného po roce 2016. Prostřednictvím mýtných bran se bude vybírat do konce roku 2019, jak původně navrhovali sociální demokraté. Uvedl to mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Ministerstvo dopravy původně požadovalo delší pětileté období.

Zdroj: echo24.cz

Změny od Nového roku: živnostníkům stoupnou odvody - Echo24.cz

Od 1. ledna se mění řada věcí, které budou mít dopad na život občanů a mnohdy i jejich peněženky. Seniorům a seniorkám stoupnou penze, kuřáci si připlatí za cigarety, živnostníkům se zvýší minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění, protože stoupne minimální mzda. Změny pocítí také řidiči – začnou platit nové značky, zvýší se rychlost na silnicích prvních tříd a na autech se objeví registrační značky s textem na přání. Rodičům se zřejmě později v roce zvýší daňový bonus na druhé a třetí dítě, změna ale ještě není schválena.

Zdroj: echo24.cz

Odpověď na názor k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Názory k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Na západě Čech hustě sněží - Echo24.cz

Sníh poprvé v letošním podzimu výrazně zkomplikoval dopravu v Česku, konkrétně v Karlovarském kraji. Od brzkého rána tam hustě sněží, na silnicích leží kolem pěti centimetrů čerstvého sněhu. Špatně sjízdné jsou i některé úseky rychlostní silnice R6, hlavního tahu krajem. Vyplývá to z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic na webu dopravniinfo.cz. Silnice kloužou i na Chomutovsku.

Zdroj: echo24.cz

Fotoaparáty a videokamery – Technet.cz

Technet.cz - Vše o digitálních fotoaparátech a videokamerách. Jak fotit, čím fotit, jak fotografie upravovat, jaký si vybrat fotoaparát, přehledný katalog foťáků, podrobné recenze přístrojů, návody, rady, tipy a triky.

Zdroj: technet.idnes.cz

Vlak smetl na přejezdu školní autobus. Děti těsně unikly - Echo24.cz

60 dětí mělo obrovské štěstí, když dokázaly opustit autobus, který se zastavil přímo na železničním přejezdu. Přibližně minutu poté, co vůz opustily, do něj totiž v rychlosti narazil vlak. Incident se udál v blízkosti Hamburku v Německu, když kloubový autobus vezl děti do školy. Srážku zachytilo amatérské video.

Zdroj: echo24.cz

Názor k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Před pár týdny oznámený úklid neaktivních, falešných a spamovacích účtů na Instagramu skutečně proběhl. Počty sledujících u nejpopulárnějších účtů…

Zdroj: www.lupa.cz

Poslanci: Povolme cyklistům dvě piva zákonem - Echo24.cz

Popíjení cyklistů policie v některých částech Česka toleruje, v jiných „na konci cyklostezky stojí hlídka a dává těm cyklistům dýchnout.“ Údajný dvojí metr v posuzování konzumace alkoholických nápojů je jedním z důvodů, proč někteří poslanci chtějí zrušit nulovou toleranci k alkoholu, která je vyžadována při jízdě i u cyklistů. V pátek o tom diskutovala Poslanecká sněmovna.

Zdroj: echo24.cz

Řidiči v Praze mohou šlápnout na plyn. Letité omezení už neplatí - Echo24.cz

Na pražské magistrále v úseku od Pankráce po Jižní spojku je nově povoleno jezdit rychlostí až 80 kilometrů v hodině. Ke změně rychlosti došlo již v průběhu prosince poté, co pominul hlavní důvod omezení rychlosti na této komunikaci, tedy hluk projíždějících aut. Na místě totiž byla dokončena protihluková opatření.

Zdroj: echo24.cz

Blanka uvolnila magistrálu. Holešovičky bez kolon, na Praze 6 husto - Echo24.cz

Po otevření tunelu Blanka zhoustla doprava na některých místech v Praze 6, nezvykle byla naopak v ranní špičce bez kolon magistrála u hlavního nádraží a ulice V Holešovičkách. Uvedla to pracovnice Dopravního informačního centra Praha, které spadá pod Technickou správu komunikací hlavního města Prahy (TSK). Tunel Blanka se otevřel v sobotu, dnes je tak v provozu první pracovní den.

Zdroj: echo24.cz

Názory k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Jančura: Šest tisíc rodin uprchlíků Česko zvládne - Echo24.cz

Patnáct, dvacet let zpátky jsme měli strach z Jugoslávců a Ukrajinců. Dnes jsme sžilí a říkáme si, ať přijde raději sto tisíc jich, než dvacet tisíc těch, co zrovna přicházejí. Máme šest tisíc obcí a každá klidně jednu takovou rodinu zvládne. Začlenit a pracovat, jinak hojda domů, říká podnikatel Radim Jančura v rozhovoru pro Roklen24. Jsem jednoznačně pro, reaguje na nápad elektronické evidence tržeb a hájí intervence České národní banky na koruně. Proč by podle něj měla růst minimální mzda? Pokračování velkého rozhovoru pro Roklen24.

Zdroj: echo24.cz

Názory k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Před pár týdny oznámený úklid neaktivních, falešných a spamovacích účtů na Instagramu skutečně proběhl. Počty sledujících u nejpopulárnějších účtů…

Zdroj: www.lupa.cz

‚Krizová‘ daň u benzinu. Pamatujete? Stále ji platíme - Echo24.cz

Pamatujete se ještě, kdy stál litr benzinu Natural 95 nebo nafty méně než 25 korun? Podle Českého statistického úřadu to bylo naposledy v únoru 2009. Pád cen ropy na světových trzích v posledních týdnech nasvědčuje, že bychom se po šesti letech mohli dočkat znovu. Vývoj je vskutku povzbuzující, vždyť v letech 2012 až 2014 se tankovalo v průměru za více než 36 korun za litr. Ve firmách i domácnostech bývá doprava významnou nákladovou položkou a téměř třetinová úspora může rozvázat ruce pro důležité investice.

Zdroj: echo24.cz

Tenký širokoúhlý kompakt Samsung útočí nebývalým optickým přiblížením - iDNES.cz

V posledních dnech loňského roku stačil představit Samsung zajímavý kompakt WB700. Ten nabízí 18× optický zoom. Uživatel navíc může s modelem pořizovat dostatečně širokoúhlé záběry a natáčet video v HD kvalitě.

Zdroj: technet.idnes.cz

Názory k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Přidání názoru k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Názory k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Před pár týdny oznámený úklid neaktivních, falešných a spamovacích účtů na Instagramu skutečně proběhl. Počty sledujících u nejpopulárnějších účtů…

Zdroj: www.lupa.cz

Vlákno názorů k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Odpověď na názor k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Názory k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Odpověď na názor k článku Instagram provedl velký úklid v účtech, jaký měl dopad u těch největších? - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Odpověď na názor k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Poměřuje úspěchy internetových projektů, tepe nešvary, analyzuje nové příležitosti a málo viditelné souvislosti. Internet se mění před očima, ale jedna…

Zdroj: www.lupa.cz

Názor k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Tubus budoucnosti dopraví cestující nadzvukovou rychlostí - Echo24.cz

Ultrarychlý tubus Hyperloop spadající pod společnost SpaceX technologického vizionáře Elona Muska by měl do několika let sloužit k běžné komerční přepravě. Systém připomínající obří potrubní poštu by měl cestující přesouvat až nadzvukovou rychlostí, první z prototypů se bude testovat již příští rok.

Zdroj: echo24.cz

Vlákno názorů k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

V lese, nebo mezi břízkami? České dráhy mění styl WC - Echo24.cz

Nově bude možné si ve vlacích ulevit v prostředí vykachlíčkované koupelny, lesního zátiší, nebo březového háje. Záchodky ve vlacích Českých drah projdou inovací. Největší tuzemský dopravce oblepí toalety novými tapetami. Vybrat je mají cestující.

Zdroj: echo24.cz

Vlákno názorů k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Názor k článku Zlikviduje novela pronájem reklamního prostoru na webových serverech? - Lupa.cz

Provozovatelé webových serverů dnes neodpovídají za obsah reklamy, kterou do jimi pronajímaného prostoru vkládají reklamní systémy. To se ale má nově…

Zdroj: www.lupa.cz

Každého pasažéra letadla bude EU evidovat 4,5 roku - Echo24.cz

Členské země EU se dnes dohodly na podobě pravidel budoucího evropského registru pasažérů leteckých spojů. Na okraj jednání ministrů vnitra to oznámil Etiénne Schneider, zástupce Lucemburska, které nyní unii předsedá. Podle dohody se pravidla budou týkat také vnitrounijních a charterových letů.

Zdroj: echo24.cz

Názory k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz

Vlákno názorů k článku DDoS na XBox a PlayStation, premiéra The Interview a děravý prohlížeč Seznamu - Lupa.cz

Statistiky, co nejsou statistiky, děravý Skype, politikům nevěří ani v USA, Apple automaticky záplatoval a na Facebooku demokracii nečekejte. Co přinesl…

Zdroj: www.lupa.cz


404 hubero kororo