Linka 199

Japonské matky a babičky dělají dětem hračky z korálků z Jizerských hor

Východní Asie je pro albrechtickou továrnu Detoa krajinou dobrých obchodů. Třeba Japonky navlékají v poslední době s oblibou hračky z dřevěných jizerskohorských korálků. Albrechtický podnik na dřevěné hračky a klavírní mechaniky se bez asijského trhu neobejde.Další články k tématu:Zachránil továrnu na hračky. Těžké začátky překonal a prosperujeTovárník Zeman chce vybudovat v Jizerských horách největší český skiareál Manufaktura proslavila Jablonecko i v zámoří. Teď chtějí výrobu obnovit

Štítky: kte zeman hra japonsku dob kor detoa klav mechaniky a klav

Zdroj: liberec.idnes.cz


Příbuzné články:

 • Japonské novinky – Lumix G7 a Fuji X-T10 - 2. kapitola – DIGIarena.cz

  KAPITOLA 2: Panasonic představil nový fotoaparát řady G s videozáznamem ve 4K. Fujifilm zase přišel s odlehčenou verzí svojí vlajkové lodi, která nese označení X-T10 a světelným teleobjektivem.

 • Japonské novinky – Lumix G7 a Fuji X-T10 – DIGIarena.cz

  Panasonic představil nový fotoaparát řady G s videozáznamem ve 4K. Fujifilm zase přišel s odlehčenou verzí svojí vlajkové lodi, která nese označení X-T10 a světelným teleobjektivem.

 • Japonské novinky – Lumix G7 a Fuji X-T10 – DIGIarena.cz

  Panasonic představil nový fotoaparát řady G s videozáznamem ve 4K. Fujifilm zase přišel s odlehčenou verzí svojí vlajkové lodi, která nese označení X-T10 a světelným teleobjektivem.

 • Japonské novorozeně hned dluží 85 tisíc dolarů - Investujeme.czInvestujeme.cz

  Dnešní svět charakterizuje enormní výše zadlužování a neustálé tištění bezvýznamných papírků, kterým říkáme bankovky. Stále sledujeme, jak celý svět pod rouškou hledání zdravé míry inflace tiskne peníze a zvyšuje své závazky. Tato politika je ale špatnou cestou. Pokud bychom dluh dané země rozpočítali mezi její občany, dostal by každý novorozenec jako „výbavu“ do života batoh […]

 • Japonské ohlédnutí | VTM.cz

  Japonská kosmická agentura (JAXA) může slavit. Uplynulý měsíc pro ni byl jeden úspěch za druhým. Nejprve úspěšně odstartovala do kosmu dvojice sond – Akacuki pro průzkum Venuše, a Ikaros – technologický demonstrátor sluneční plachetnice. A je to právě Ikaros, který drží světové prvenství.

 • Japonské ohnivé balóny: kuriózní bombardování Ameriky armáda tajila - iDNES.cz

  První mezikontinentální řízené střely. Pozoruhodná ukázka vynalézavosti japonských konstruktérů. Bravurní detektivní práce Američanů. Jediné oběti druhé světové války na území kontinentálních USA. To všechno jsou Fu-Go, japonské papírové balóny, kterými císařství chtělo zabíjet a vyděsit Američany.

 • Japonské QE proti americkému. Najděte „toxický“ rozdíl - Roklen24.cz

  Program kvantitativního uvolňování je oblíbeným nástrojem poslední doby. Centrální banky se prostřednictvím nákupu vybraných aktiv snaží primárně podpořit růst cen, přičemž souběžně s tím i samotnou ekonomiku. Tato snaha se nutně projevuje i na akciových trzích, kde však narážíme na markantní rozdíl, který bude hrát roli především v době příštího kolapsu trhů. Proč je tedy jedna verze QE „toxická“ a druhá nikoliv?

 • Japonské restaurace rychlého občerstvení lákají zákazníky na hranolky s čokoládou |

  Čokoládové hranolky se v Japonsku staly velmi oblíbené, přilákaly nové zákazníky. Tržby v tamních restauracích McDonald's klesly především kvůli nízké kvalitě surovin. Nyní restaurace sázejí na místní produkty, jako je sýr z ostrova Hokkaidó či sladké brambory z jihozápadního Japonska.

 • Japonské retro: Kinofilmová Minolta 7000 AF – DIGIarena.cz

  Spousta z nás kromě moderního digitálu vlastní i nějaký ten kinofilmový klenot a čas od času ho použije. Seznámíme vás s jedním z průkopníků dob dávno minulých – autofokusovou Minoltou 7000 AF.

 • Japonské sazby se nemění

  Japonské sazby se nemění. Podle agenturních zpráv ponechala japonská centrální banka hlavní úrokové sazby beze změn na stávajících 0,1%. Centrální bankéři jsou v hodnotící zprávě o něco optimističtější co se týče tempa oživení je však nutné dále podporovat její snahy o boj s...

 • Japonské Scythe představilo nové počítačové zdroje

  Japonské Scythe představilo nové počítačové zdroje Nově představené PSU nemají žádnou cool barvu, odnímatelnou kabeláž a ani nijak úžasnou účinnost. Jsou ale docela levné.

 • Linka 199
 • Japonské svátky s Tomiem Okamurou — Hobby naší doby — iVysílání — Česká televize

  Japonské svátky s Tomiem Okamurou — Hobby naší doby, O významných japonských svátcích pohovoří Tomio Okamura a zjistíme, že japonští studenti jsou stejní jako u nás, zato jejich učitelé mají práci navíc.

 • Japonské továrny jsou stále v problémech. Docházejí čipy i displeje - iDNES.cz

  Dvěma zemětřeseními v jednom měsíci poškozená země bude mít s obnovou průmyslu víc starostí, než se čekalo. V Evropě mohou chybět fotoaparáty. Dočasně bude méně menších displejů.

 • Japonské vládní dluhopisy vyšší

  Japonské vládní dluhopisy vyšší. Untitled Document Ceny japonských vládních dluhopisů zavíraly více méně na vyšší úrovni, jak doháněly zi...

 • Japonské výnosy míří nahoru, co na to japonský jen? | FXstreet.cz

  Výnosy japonských státních dluhopisů podle všeho našly své dno a v polovině listopadu se opět odvážily podívat do kladných čísel. Ačkoliv se nacházejí jenom kousek nad nulou (0,062 procenta), japonská centrální banka (BoJ - Bank of Japan) tím, že nechala výnosy poskočit výše, by mohla signalizovat, že plánuje snížit objem nakupovaných dluhopisů (program QE) a snížit intenzitu nákupu aktiv na finančním trhu.

 • Japonské výnosy nečekaně rychle rostou - došla investorům trpělivost ?

  Japonské výnosy nečekaně rychle rostou - došla investorům trpělivost ?. Japonské výnosy začaly nečekaně rychle růst. Sice se drží pořád na rekordně nízkých úrovních, ale například 10Y výnos vystřelil od čtvrtka z 0,59 % k 0,9 %. Mohlo by jít o první náznak toho, že se investorům přestává líbit neortodoxní přístup BoJ.

 • Japonské zemětřesení může stát pojišťovny 35 miliard dolarů - iDNES.cz

  Rozsáhlé páteční zemětřesení v Japonsku by mohlo stát pojišťovny téměř 35 miliard dolarů (zhruba 610 miliard Kč). Uvedla to společnost AIR Worldwide, která se zabývá dopady přírodních katastrof.

 • Japonské zemětřesení stále zpožďuje dodávky fotoaparátů – DIGIarena.cz

  Zemětřesní v japonské provincii Kumamoto, jehož vinou se zpozdilo uvedení celé řady nových fotoaparátů, si připisuje další zpoždění v dodávkách již uvedených digitálních fotoaparátů.

 • Japonské zemětřesení zasáhlo i evropské akcie

  Japonské zemětřesení zasáhlo i evropské akcie. Ačkoli škody způsobené pátečním zemětřesením a následnými tsunami v severním Japonsku nebyly dosud zdaleka sečteny, akcionáři evropských zajišťoven již dopad katastrofy pocítili . Přes 5 % ztrácejí akcie Swiss Re i Munich Re, až o 8 % pak..

 • Japonskému jenu ani britské libře se včera proti dolaru nedařilo.

  Japonskému jenu ani britské libře se včera proti dolaru nedařilo. &nbsp &nbsp I když ceny ropy klesly, japonskému jenu to příliš nepomohlo, tlaky na posilování dolaru byly silnější. V průběhu dnešního tokijského obchodování tak již byla testována hladina 110,00 JPY/USD. Proti dolaru výrazně ztratila britská libra,.