Linka 199

Kofole se v Polsku daří - Měšec.cz

Českému výrobci nealkoholických nápojů Kofola se v Polsku, kam začal vyvážet před dvěma lety, daří. Kvůli zájmu Poláků otevírá firma v průmyslové zóně…

Zdroj: www.mesec.cz


Příbuzné články:

 • Kofole se loni dařilo, tržby stouply na 4,5 mld.Kč

  Kofole se loni dařilo, tržby stouply na 4,5 mld.Kč. Výrobce nealkoholických nápojů Kofola za loňský rok hlásí růst tržeb o 15,3% na 4,5 mld.Kč. Tržby pouze v rámci ČR stouply meziročně dokonce o třetinu na cca 3 mld.Kč. Podle vedení firmy se výsledky zlepšily především díky rozšiřování a inovaci...

 • Kofole loni stouply tržby o 14,6 procenta na 7,19 miliardy korun - Roklen24.cz

  Nápojářské skupině Kofola v loňském roce stouply tržby meziročně o 14,6 procenta na 7,19 miliardy korun. Provozní zisk jí vzrostl o 33,1 procenta na 589 milionů, ukazatel EBITDA o 20,5 procenta na 1,1 miliardy korun. Kofola to dnes oznámila ČTK. Podle skupiny stojí za hospodářským výsledkem vydařené počasí i aktivní vyhledávání příležitostí pro rozšiřování.

 • Kofole loni spadnul zisk o 400 milionů - iDNES.cz

  Nápojářské skupině Kofola, jejíž součástí je i česká Kofola, klesl loni zisk o téměř 400 milionů korun. V Polsku sídlící společnost kvůli slabším prodejům nápojů dosáhla zisku 88 milionů korun.

 • Kofole klesly v 1.čtvrtletí tržby meziročně o 8,4 pct na 1,4 mld - Finance.cz

  Ostrava 11. května (ČTK) - Nápojářské skupině Kofola klesly v prvním čtvrtletí tržby meziročně o 8,4 procenta na 1,34 miliardy korun. Bez započtení hospodaření v Polsku by ale tržby o 0,4 procenta vzrostly. Z loňského provozního zisku 26,3 milionu korun se Kofola meziročně dostala do provozní ztráty 57,7 milionu korun, což představuje pokles o 319,5 procenta. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) skupině klesl o 48,7 procenta ze 153,8 milionu korun na 79 milionu korun. Kofola to dnes uvedla v tiskové zprávě.

 • Kofole klesly tržby i zisk, v Polsku chystá velkou ...

  Nápojářské skupině Kofola klesly ve třetím čtvrtletí meziročně tržby o 2,4 procenta na 5,43 miliardy korun a ukazatel Ebitda (provozní ...

 • Kofola? Až 644 korun, ocenila KB - Roklen24.cz

  Pražská burza brzy dostane posilu v podobě akcií nápojové skupiny Kofola. Na trh půjde zhruba desetina celkové emise, akcionáři se mohou těšit na dividendu kolem 30 procent čistého zisku firmy. Kolik nová investiční příležitost bude stát a za kolik opravdu stojí? Přinášíme nápovědu analytiků Komerční banky. Ti spočetli, že za až 644 korun za akcii.

 • Kofola: VH schválila divi 6,7 Kč na akcii

  Kofola: VH schválila divi 6,7 Kč na akcii. Včera na valné hromadě Kofoly byla dle očekávání schválena výše zálohy na hrubou dividendu ze zisku za rok 2016. Skupina vyplatí akcionářům 150 mil. Kč resp. 6,7 Kč na akcii (1,6 % hrubý dividendový výnos) ve 4Q16.

 • Kofola: VH dnes hlasuje o divi 6,7 Kč na akcii

  Kofola: VH dnes hlasuje o divi 6,7 Kč na akcii. Dnes se bude na Valné hromadě hlasovat o návrhu dividendy v celkové výši 150 mil. Kč ze zisku z roku 2015 (6,7 Kč na akcii), což implikuje hrubý dividendový výnos 1,6% a dividendový výplatní poměr 40% (což je výše než původních 30% komunikovaných...

 • Kofola: Úpis končí 1.12.

  Období, po které lze poptávat akcie Kofoly v IPO, končí zítra 1.12. Cenové rozpětí je 500-650 Kč. Naším názorem je účast v rozmezí 500-550 Kč vzhledem k ocenění i očekávání nízké likvidity, která může vést k vyšší volatilitě titulu.

 • Kofola: Samaras neplánuje prodej svého 51%podílu přes burzu

  Kofola: Samaras neplánuje prodej svého 51%podílu přes burzu. Ředitel společnosti Jannis Samaras v rozhovoru pro tisk řekl, že ani v budoucnu neplánuje prodávat prostřednictvím burzy část svého podílu (50,8 %).

 • Kofola: Samaras neplánuje prodej svého 51%podílu přes burzu

  Ředitel společnosti Jannis Samaras v rozhovoru pro tisk řekl, že ani v budoucnu neplánuje prodávat prostřednictvím burzy část svého podílu (50,8 %).

 • Linka 199
 • Kofola: Samaras neplánuje prodávat svůj podíl

  Ředitel společnosti Jannis Samaras v rozhovoru pro tisk řekl, že ani v budoucnu neplánuje prodávat prostřednictvím burzy část svého podílu (20,8 %). 

 • Kofola: Rozšíření spolupráce s PepsiCo o Chorvatsko

  Kofola na svých stránkách uveřejnila, že rozšíří spolupráci se společností PepsiCo rovněž o Chorvatsko. Jedná se o rozšíření rovněž v rámci regionu, kde Radenská (vlastněná Kofolou) s PepsiCo spolupracuje již více jak dvacet let na slovinském trhu. Rozšíření spolupráce hodnotíme pozitivně a vnímáme jako další krok v rámci současné strategie rozšiřování v rámci zemí bývalé Jugoslávie.

 • Kofola: Pražská burza je prioritou, z varšavské odejdeme

  Kofola: Pražská burza je prioritou, z varšavské odejdeme. Skupina Kofola chce odejít z varšavské burzy. Zaměřit se v příštích letech hodlá jenom na pražský parket. Firma tvrdí, že chce být atraktivní pro investory v Praze.

 • Kofola: Kvůli EET skončilo 83 malých restaurací

  Kofola: Kvůli EET skončilo 83 malých restaurací. CEO Kofoly v interview řekl, že kvůli zavedení EET skončilo činnost asi 83 malých restaurací zásobovaných Kofolou, ale bez většího dopadu na hospodaření společnosti. Počet UGO fresh barů ke dnešku dosáhnul 71 (MfD).

 • Kofola: Hlavní body z konferenčního hovoru

  Kofola: Hlavní body z konferenčního hovoru. Na včerejším konferenčním hovoru k 2Q16 výsledkům finanční ředitel Kofoly nepotvrdil (ale ani nesnížil) výhled na meziročně stabilní EBITDA zisk. Tento cíl se po 2Q16 jeví náročnější, ale stále dosažitelný.

 • Kofola: Dnes začne obchodování na BCPP

  Společnost Kofola ČeskoSlovensko dnes (2.12.) zahájí obchodování na BCPP. Ve včera (1.12.) ukončené veřejné nabídce (IPO) se upsalo, dle prohlášení Kofoly, 1,5 mil. ks akcií (6,7% podíl na společnosti) za 510 Kč. Jen připomínáme, že plánem prodávajícího akcionáře včetně navýšení kapitálu (275 tis. ks akcií) bylo prodat 1,1 – 2,2 mil. ks akcií v cenovém rozpětí 500-650 Kč. Objem úpisu i cena dle našeho názoru odpovídá očekávání.

 • Kofola: Dnes končí upisovací období pro IPO

  Kofola: Dnes končí upisovací období pro IPO. Dnes končí období, po které lze poptávat akcie Kofoly v rámci primárního úpisu (IPO). Cenové rozpětí je 500-650 Kč. Naším názorem je účast v rozmezí 500-550 Kč vzhledem k ocenění i očekávání nízké likvidity, která může vést k vyšší volatilitě titulu.

 • Kofola: Dnes končí úpis akcií v rámci IPO

  Dnes končí období, po které lze poptávat akcie Kofoly v rámci primárního úpisu (IPO). Cenové rozpětí je 500-650 Kč. Naším názorem je účast v rozmezí 500-550 Kč vzhledem k ocenění i očekávání nízké likvidity, která může vést k vyšší volatilitě titulu.

 • Kofola: 1.12. končí upisovací období IPO - DOPO cena 500-550 Kč

  Kofola: 1.12. končí upisovací období IPO - DOPO cena 500-550 Kč. Období, po které lze poptávat akcie Kofoly v IPO, končí zítra 1.12. Cenové rozpětí je 500-650 Kč. Naším názorem je účast v rozmezí 500-550 Kč vzhledem k ocenění i očekávání nízké likvidity, která může vést k vyšší volatilitě titulu.