Linka 199

Příbuzné články:

 • Polská inflace zůstane hluboko v záporu | FXstreet.cz

  V České republice dnes žádná data zveřejněna nebudou. Kurz koruny se tak od hladiny technického kurzového závazku (27,02 CZK/EUR) zřejmě neodpoutá. V Polsku bude publikován předběžný odhad inflace za srpen. Ta by měla stagnovat na červencových -0,9 % y/y, zatímco ve srovnání s minulým měsícem spotřebitelské ceny o 0,3 % poklesly. Hlavním důvodem by měly být sezónně nižší ceny potravin a nižší ceny pohonných hmot. Polský zlotý se stále drží na vyšších úrovních, kam ho minulý týden poslal návrh státního rozpočtu na rok 2017. Prostor pro posílení bude v nejbližších dnech pravděpodobně limitován obavami ze snížení ratingu agenturou Moody’s, která by případnou revizi oznámila 9. září. V Maďarsku budou zveřejněny červencové ceny průmyslových výrobců, které se stejně jako v České republice nacházejí hluboko v záporném teritoriu.

 • Polská havěť. Po brexitu začaly útoky proti cizincům a přistěhovalcům - Echo24.cz

  Červnové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie rozpoutalo v ostrovní zemi vlnu rasismu. Podle posledních zpráv se od skončeného referenda odehrálo již 500 xenofobních útoků zaměřených na cizince či přistěhovalce. Policie řeší také několik případů, kdy několik organizovaných skupin, rozneslo do poštovních schránek nebo za stěrače aut letáky s nápisem „odchod z EU – pryč s polskou havětí, informuje deník The Independent.

 • Polská havěť. Po brexitu začaly útoky proti cizincům a přistěhovalcům - Echo24.cz

  Červnové hlasování o odchodu Velké Británie z Evropské unie rozpoutalo v ostrovní zemi vlnu rasismu. Podle posledních zpráv se od skončeného referenda odehrálo již 500 xenofobních útoků zaměřených na cizince či přistěhovalce. Policie řeší také několik případů, kdy několik organizovaných skupin, rozneslo do poštovních schránek nebo za stěrače aut letáky s nápisem „odchod z EU – pryč s polskou havětí, informuje deník The Independent.

 • Polská firma SilentiumPC uvádí na trh trojici nových procesorových chladičů

  Polská firma SilentiumPC uvádí na trh trojici nových procesorových chladič. Jedná se již o třetí iteraci chladičů Fera, Spartan Pro a Spartan LT. Všechny tři modely mají společné to, že jsou věžové a pro vedení tepla využívají měděné heatpipe. Rozdílné jsou potom v množství heatpipe, využitém větráku a samozřejmě i v chladícím výkonu. Jejich ceny se pohybují od 440 do 700 Kč.

 • Polská Energa pomůže s výstavbou 1000MW bloku elektrárny Ostroleka C

  Polská státem kontrolovaná energetická společnost Energa pomůže konkurenční společnosti Enea s výstavbou 1000MW černouhelného bloku v polské elektrárně Ostroleka. Společnosti při podpisu dohody o společném záměru 19. září oznámily, že by měl být nový blok uveden do provozu ve druhé polovině roku 2023. Investiční náklady by se měly pohybovat mezi 5,5 až 6 miliardami zlotých. Polské energetické společnosti Publikováno na webu oEnergetice.cz

 • Polská Enea je znovu na prodej

  Polská Enea je znovu na prodej. Polská energetická společnost Enea, konkrétně 51 procent akcií firmy, je znovu na prodej. V pondělí to oznámilo polské ministerstvo národního majetku.Uzávěrka přihlášek na odkup je 28. července. Poláci Eneu neúspěšně prodávali...

 • Polská ENEA chce investovat do uhelného dolu Bogdanka

  Polská ENEA chce investovat do uhelného dolu Bogdanka. Polská energetická společnost ENEA chce investovat do tamní těžařské firmy vlastnící důl Bogdanka. S odvoláním na náměstka generálního ředitele ENEA Krzysztofa Zborowskiho o tom v pondělí informovala agentura Reuters.ENEA tak...

 • Polská Enea by chtěla stavět jadernou elektrárnu

  Polská Enea by chtěla stavět jadernou elektrárnu. Polský energetický koncern Enea má vysoké ambice a chtěl by se pustit do stavby atomové elektrárny, kterou dosud Poláci nemají. Informuje o tom v pondělí polský ekonomický deník Puls Biznesu.Podle staronového šéfa koncernu Enea..

 • Polská elektrárna je na prodej. Za 13,5 miliardy | iUHLI.cz

  Francouzská společnosti Engie nabízí k prodeji uhelnou elektrárnu Połaniec na jihovýchodě Polska. Požadovaná cena 500 milionů eur (cca 13,5 miliardy korun) ale potenciální investory odrazuje.

 • Polská ekonomika zřejmě našla své dno

  Polská ekonomika zřejmě našla své dno. Polská ekonomika zdá se opravdu našla své dno a začíná se zvedat. Po potěšující průmyslové produkci minulý týden (+3,0% r/r vs. očekávaných +1,0%) se včera pochlapily i maloobchodní tržby, které rostly o 1,8% r/r. Trh čekal růst 1,2%.

 • Polská ekonomika ve 3. čtvrtletí zrychlila růst na 3,5 %

  Polská ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční růst na 3,5 procenta z tempa 3,3 procenta ve druhém kvartále. Ke zlepšení přispěl zejména silný růst domácí poptávky, plyne z dnešních revidovaných údajů polského statistického úřadu.

 • Linka 199
 • Polská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí více, než se čekalo

  Polská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí více, než se čekalo. VARŠAVA (MEDIAFAX) - Polská ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí tohoto roku více, než se čekalo. Uvedla to v pátek agentura Reuters s tím, že za nečekaně vysokým růstem stojí hlavně spotřeba domácností.Podle pátečních dat stoupla polská ekonomika...

 • Polská ekonomika rostla ke konci roku rychleji, než se čekalo - Roklen24.cz

  Polská ekonomika vzrostla v loňském čtvrtém čtvrtletí oproti situaci před rokem o 4,3 procenta namísto 3,9 procenta, jak se uvádělo původně. Ukázaly to dnešní zpřesněné údaje polského statistického úřadu. Další dnešní data z průmyslu a z maloobchodu ale podle ekonomů naznačují, že v letošním prvním čtvrtletí by největší ekonomika ve střední a východní Evropě mohla zpomalit.

 • Polská ekonomika obnovila v 1. čtvrtletí silný růst - Finance.cz

  Varšava 16. května (ČTK) - Polská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla nejrychleji za poslední rok a podpořilo ji zejména oživení investic. Meziroční tempo růstu hrubého domácího produktu se zvýšilo na čtyři procenta ze 2,5 procenta na konci minulého roku. Dnešní první odhad polského statistického úřadu potvrdil očekávané oživení růstu u největšího východoevropského člena Evropské unie.

 • Polská dychtivost po těžbě ohrožuje české pohraničí

  Polsko svými těžařskými ambicemi ohrožuje Českou republiku, a to hned na dvou místech současně. Obce na Broumovsku a Frýdlantsku nyní bojují, aby plány našeho severního souseda nedošly naplnění. Na Broumovsku hrozí zamoření spodních vod a Frýdlantští by o vodu přišli úplně.

 • Polská cidernomika čili o ruském vlivu na jablečnou velmoc |

  Poláci mají ve stále větší oblibě cider z jablek, kterých vyvážejí nejvíce na světě. I pod vlivem hrozby ruského embarga hledají nové trhy a místo suroviny mohou nabízet zpracovaný produkt.

 • Polská chřipka, české piko | Týden.cz

  ...

 • Polská chřipka, české piko | Týden.cz

  ...

 • Polská centrální banka: Úrokové sazby jsou nastaveny tak, že sníží polskou inflaci

  Polská centrální banka: Úrokové sazby jsou nastaveny tak, že sníží polskou inflaci. VARŠAVA (MEDIAFAX) - Základní úrokové sazby polské centrální banky jsou nastaveny tak, aby zvládly snížit polskou inflaci na 2,5 procenta, tedy na úroveň, kterou si stanovila centrální banka. Podle čtvrtečních informací agentury Reuters to prohlásil.

 • Polská centrální banka, historie kurzů měn

  Historie kurzů měn všech zemí. Polská centrální banka. Aktuální kurz, maximum, minimum a průměr za vybrané období.

 • Polská JSW dál bojuje o přežití

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), největší evropský producent koksovatelného uhlí, chce v příštím roce vytěžit 16,5 milionů tun černého uhlí a vyrobit 4,1 milionu tun koksu. Firma chce dále snižovat svoje náklady a řešit vysoké zadlužení.

 • Polská JSW hlásí miliardové ztráty

  Polská uhelná společnost Jastrzebska Spólka Weglowa (JSW), která je největším producentem koksovatelného uhlí v Evropské unii, prohloubila ve čtvrtém čtvrtletí..

 • Polská JSW omezuje investiční plány | iUHLI.cz

  JSW je největším těžařem koksovatelného uhlí v Evropské unii. Firma už dříve předpověděla, že v celém roce 2014 čeká ztrátu.

 • Polská JSW propustí téměř tři tisíce horníků | iUHLI.cz

  Polská černouhelná společnost JSW, která je největším producentem koksovatelného uhlí v EU, sníží do konce příštího roku počet zaměstnanců o 2900. To je více než o deset procent současné pracovní síly.

 • Polská JSW výrazně snížila ztrátu | iUHLI.cz

  Polská uhelná společnost JastrzebskaSpólkaWeglowa (JSW) v prvním pololetí díky restrukturalizačnímu programu výrazně snížila čistou ztrátu.

 • Polská JSW zvyžuje uzavření jednoho z dolů na termální uhlí

  Polská JSW zvyžuje uzavření jednoho z dolů na termální uhlí. Největší polská těžební společnost JSW údajně v rámci úsporných opatření zvažuje možnosti uzavření či omezení fungování jednoho ze svých uhelných dolů, který těží především termální uhlí.

 • Polská krize - Deník.cz

  Polský recept na společenskou krizi je vcelku prostý. Postačí namixovat vládu, jež vyznává myšlenku, že vítěz bere vše plus bývalé mocné, co se v opozici neumějí smířit s porážkou a výbušný koktejl je na světě. Polsko sotva může být ryze konzervativní a tím méně ryze liberální, proto spor o politické směřování země nemůže mít správné řešení, pokud nepůjde o kompromis.

 • Polská mBank finišuje před otevřením poboček – FinExpert.cz

  Banka již obdržela český kód pro platební styk.

 • Polská mBank řekla lidem, ať se od bank nenechají okrádat. Konkurence se zlobí

  Polská mBank nabádala v reklamě klienty, „ať se nenechají okrádat“ od ostatních bank. Ty tvrdí, že tím překročila meze slušného chování a etiky. Podle mBank se naopak jedná o učebnicový příklad nadsázky.Další články k tématu:Ředitel marketingu Fio banky: Nechtěli jsme natočit další Českou sodu Mít rád banku nestačí. Spořitelna si utahuje z kampaně Air BankBanky budou muset posílat klientům, kolik jim za rok strhly na poplatcíchMladé bance mBank se dařilo. Počet úvěrů jí vyskočil o polovinu

 • Polská média varují: Pozor na české potraviny - Měšec.cz

  Podle polských médií může být konzumace českých potravin nebezpečná. Varují zvláště před českým hovězím masem, které údajně může být napadeno…

 • Polská média varují: Pozor na české potraviny - Měšec.cz

  Podle polských médií může být konzumace českých potravin nebezpečná. Varují zvláště před českým hovězím masem, které údajně může být napadeno…

 • Linka 199
 • Polská média varují: Pozor na české potraviny - Měšec.cz

  Podle polských médií může být konzumace českých potravin nebezpečná. Varují zvláště před českým hovězím masem, které údajně může být napadeno…

 • Polská média varují: Pozor na české potraviny - Měšec.cz

  Podle polských médií může být konzumace českých potravin nebezpečná. Varují zvláště před českým hovězím masem, které údajně může být napadeno…

 • Polská média vytvořila krizový štáb

  Polská média vytvořila krizový štáb. Polský rozhlas, televize a úřad pro rozhlasové a televizní vysílání vytvořily kvůli propadu příjmů krizový štáb. Veřejnoprávní média se kvůli nedostatku peněz obávají o svoji budoucnost, ústavní soud minulý týden jejich příjmy ještě omezil. Podle...

 • Polská mediální realita: přes 160 novinářů odešlo z veřejnoprávní TV - Echo24.cz

  Od drtivého úspěchu Práva a spravedlnosti Jarosława Kaczyńského ve volbách na podzim loňského roku odcházejí z veřejnoprávní Polské televize houfem novináři. Podle The New York Times již od začátku roku odešlo přes 160 lidí a sledovanost v Polsku dlouhodobě populární televize se propadla až na historické minimum.

 • Polská mediální realita: přes 160 novinářů odešlo z veřejnoprávní TV - Echo24.cz

  Od drtivého úspěchu Práva a spravedlnosti Jarosława Kaczyńského ve volbách na podzim loňského roku odcházejí z veřejnoprávní Polské televize houfem novináři. Podle The New York Times již od začátku roku odešlo přes 160 lidí a sledovanost v Polsku dlouhodobě populární televize se propadla až na historické minimum.

 • Polská NBP překvapivě sazby nemění a tím dává zlotému křídla - Měšec.cz

  Prakticky všude centrální bankéři nyní tolerují vyšší hrozbu inflace a uvolňují měnové šrouby. Včera jsme z Polska ale zaznamenali výjimku.

 • Polská NBP překvapivě sazby nemění a tím dává zlotému křídla - Měšec.cz

  Prakticky všude centrální bankéři nyní tolerují vyšší hrozbu inflace a uvolňují měnové šrouby. Včera jsme z Polska ale zaznamenali výjimku.

 • Polská odposlechová aféra: Česko na ruby - Echo24.cz

  Hlasováním o důvěře vládě, zdá se, skončila polská odposlechová aféra. To, co vypadalo na největší otřes polské politické scény za poslední desetiletí a co vedlo k diskusi o předčasných volbách, vyvrcholilo bezpečným vítězstvím kabinetu premiéra Donalda Tuska. Vláda získala ve středu 25. června 237 hlasů, o dva víc, než mají kluby vládní koalice. Opoziční strana Právo a Spravedlnost pro svůj plán na jmenování vlády odborníků nenašla spojence.

 • Polská odposlechová aféra: Česko na ruby - Echo24.cz

  Hlasováním o důvěře vládě, zdá se, skončila polská odposlechová aféra. To, co vypadalo na největší otřes polské politické scény za poslední desetiletí a co vedlo k diskusi o předčasných volbách, vyvrcholilo bezpečným vítězstvím kabinetu premiéra Donalda Tuska. Vláda získala ve středu 25. června 237 hlasů, o dva víc, než mají kluby vládní koalice. Opoziční strana Právo a Spravedlnost pro svůj plán na jmenování vlády odborníků nenašla spojence.