Linka 199

PXE mění vlastníka, dvě třetiny nyní vlastní EEX

Novým většinovým vlastníkem středoevropské energetické burzy Power Exchange Central Europe (PXE) se sídlem v Praze se stala evropská energetická burza European Energy Exchange (EEX). Obě burzy o tom dnes informovaly ČTK v tiskové zprávě. EEX tak nyní nově vlastní dvě třetiny akcií PXE. Zbylá třetina nadále patří Burze cenných papírů Praha, která byla dosud jediným Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: nyní vlastní třetiny mění burzy dvě dvě třetiny exchange pxe eex

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • PXE dnes začíná volně obchodovat elektřinu na rok 2008

  PXE dnes začíná volně obchodovat elektřinu na rok 2008. Dnes se na pražské energetické burze začínají volně obchodovat futures s celoroční dodávkou elektřiny na roky 2008 a 2009. Společně s těmito produkty se začínají obchodovat i měsíční kontrakty s dodávkou na leden 08, únor 08 a březen 08, a také kvartální.

 • PXE Články - OEnergetice.cz | OEnergetice.cz

 • PXE - Zemní plyn - aktuální a historické ceny zemního plynu, graf vývoje ceny zemního plynu - 1 rok - měna USD

  PXE - Zemní plyn podrobný graf vývoje ceny zemního plynu. Vývoj cen komodit na světových burzách, ceny derivátů, ceny grafy v korunách, dolarech a euro. Roční graf.

 • PXE - Zemní plyn - aktuální a historické ceny zemního plynu, graf vývoje ceny zemního plynu - 1 rok - měna USD

  PXE - Zemní plyn podrobný graf vývoje ceny zemního plynu. Vývoj cen komodit na světových burzách, ceny derivátů, ceny grafy v korunách, dolarech a euro. Roční graf.

 • PX1CZ a.s. - IČO 24170356 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě PX1CZ a.s. - IČO 24170356 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů, insolvenčního rejstříku…

 • PX101 s.r.o. - IČO 25290771 - Obchodní rejstřík na Podnikatel.cz

  Podrobnosti o firmě PX101 s.r.o. - IČO 25290771 z obchodního rejstříku, živnostenského rejstříku, registru ekonomických subjektů, insolvenčního…

 • PX-INDEX-FOND, Podílové fondy

  Podílový fond PX-INDEX-FOND investiční společnost VOLKSBANKEN - KAG. Podílový fond

 • PX zaostává, ECB opět míří na slabší euro / BIG EXPERT - akcie: týden od 19. 10. 2015

  PX zaostává, ECB opět míří na slabší euro / BIG EXPERT - akcie: týden od 19. 10. 2015. Index Pražské burzy zcela ztratil v uplynulých dnech růstové momentum a namísto prolomení hranice 1000 bodů se vydal opačným směrem, zatímco se vyspělé trhy připisovaly zisky a globální rozvíjející se trhy přinejhorším stagnovaly.

 • PX výrazně ztrácí kvůli ČEZ a NWR

  PX výrazně ztrácí kvůli ČEZ a NWR. Evropské akciové trhy zaznamenávají mírné ztráty . Podíl na tom má odhad růstu amerického HDP, který zaostal za očekáváními, investory však mohla těšit vyšší dynamika spotřebitelských výdajů. Po sníženém sektorovém doporučení od RBS se nedaří...

 • PX uzavírá týden silným poklesem

  PX uzavírá týden silným poklesem. Evropské burzy zažívají v pátek velmi rozkolísanou seanci . Indey otevřely do mírných zisků, později propadly do silných ztrát a odpoledne se vrátily k hodnotám ze čtvrtečního závěru. Zhoršující se vyhlídky světové ekonomiky se podepsaly například...

 • PX u hranice 1000 bodů !

  PX u hranice 1000 bodů !. V posledních dnech můžeme být svědky nových historických maxim na zahraničních trzích. Světové indexy (př. DAX, CAC, S&P atd.) od začátku tohoto roku nabídly investorům velice slušné zhodnocení okolo 20%.

 • Linka 199
 • PX si příští rok polepší o 5-10%, ČEZ bude 1200-1300 Kč

  PX si příští rok polepší o 5-10%, ČEZ bude 1200-1300 Kč. Podle analytiků by domácí burza mohla v příštím roce posílit o 5-10%. Obdobný růst analytici očekávají také pro evropské trhy, které by mohly růst lehce nad 10%. Pro ČEZ analytici odhadují, že hranice 1000 Kč by mohla padnout ještě letos a v příštím roce.

 • PX se propadl pod hranici 900 bodů!!!

  PX se propadl pod hranici 900 bodů!!!. Hlavní index pražské burzy se v průběhu dnešního dopoledne propadl pod hranici 900 bodů. Pod touto důležitou psychologickou hranicí se index naposledy pohyboval na konci července 2013.

 • PX roste o 1,7 % díky bankovním titulům - Měšec.cz

  Evropské akcie dnes silně rostou, když hlavní indexy přidávají více než procento.

 • PX roste díky silným ziskům obou bank, zatímco NWR prohlubuje historické dno

  PX roste díky silným ziskům obou bank, zatímco NWR prohlubuje historické dno. Evropské akcie dnes rostou, když se nejvíce daří automobilkám a bankám . Optimismus investorů povzbudily ranní PMI indexy, které překonaly očekávání v Německu, Francii i celé eurozóně. Švédský výrobce nákladních vozů Volvo si po mírném překonání...

 • PX roste díky Erste, zatímco CME se po výsledcích propadla

  PX roste díky Erste, zatímco CME se po výsledcích propadla. Evropské akciové trhy odevzdávají část včerejších silných zisků . Podíl na tom mají firemní výsledky, kdy za očekáváním zaostala mj. i největší světová ocelárenská společnost ArcelorMittal. Britská ropná firma BG Group pak po oznámení odhadu...

 • PX roste díky Erste a Telefonice ČR

  PX roste díky Erste a Telefonice ČR. Evropské akcie neudržely slušné ranní zisky a ještě před polednem klesly pod úroveň čtvrtečního závěru. Nedaří se většině sektorů na čele s automobilkami a pojišťovnami, v zisku se naopak drží mediální sektor.

 • PX prolomil hranici 1000 bodů

  PX prolomil hranici 1000 bodů. PX v dnešním obchodování v 9:54 překonal hranici 1000 bodů, kde se stále drží. Hlavní tahounem růstu jsou podobně jako včera akcie NWR (+2,28 %) a CETV, dále také ECM a Erste Bank. Naposledy index uzavíral na hodnotě přes 1000 bodů 14.

 • PX přes 1000 / BIG EXPERT - akcie: týden od 10. 12. 2012

  PX přes 1000 / BIG EXPERT - akcie: týden od 10. 12. 2012. Akciový index PX se téměř po roce opět přehoupl přes úroveň 1000 bodů. Výrazně mu k tomu dopomohly finanční tituly především pak akcie Erste Bank, které jsou jeho největším tahounem již téměř půl roku.

 • PX poprvé po 4 měsících uzavřel pod 1100 body

  PX poprvé po 4 měsících uzavřel pod 1100 body. Evropské akcie přerušily několikadenní růst po pesimistických datech ze zámoří. Negativní zprávou byl růst amerických výrobních cen a zklamal také ukazatel průmyslové aktivity ve státě New York či odliv investic z USA.