Linka 199

Ropných vrtů v USA přibývá, podle analytiků je již dno pryč

Ve Spojených státech amerických se v posledních pěti ze šesti týdnů zvýšil počet ropných vrtů. Napomáhá tomu dlouhodobá vyšší cena ropy, která se blíží 50 dolarům za barel. Celkem je nyní v USA podle zpráv Baker Hughes 351 vrtů. V USA se začínají potvrzovat předpoklady některých analytiků, které označovaly 50 dolarů za hraniční cenu, kdy Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: počet v usa martin plynu zemního zemního plynu vrtů ropných dno ropných vrtů

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Ropný zlom: Zapomenut a ztracen? Trend napoví Google - Roklen24.cz

  Ropný trh stále tápe. Po masivním propadu, který započal v polovině roku 2014, jsme byli svědky určité konsolidace na úrovních vyšších, než byla několikaletá cenová minima kolem 20 dolarů za barel. Pravdou však je, že vytoužené stability zatím dosaženo nebylo, což je dílem velkých světových producentů. Souběžně s tímto vývojem se veškerá pozornost vytratila od kdysi populární teorie ropného zlomu, která dopomohla k růstu cen až k 150 dolarům za barel. Má tzv. Peak Oil ještě nějakou budoucnost…

 • Ropný trh vstoupil do nové éry, tržní cenu určí sám trh!

  Ropný trh vstoupil do nové éry, tržní cenu určí sám trh!. Podle Mika Wittnera, který vede ropné research oddělení v bance Societé Générale vstoupil ropný trh včerejším rozhodnutím OPECu do zcela nové éry, ve které už cenu ropy nebude určovat sám kartel nebo některý z jiných velkých hráčů jako například Saúdská..

 • Ropný trh se mimo jiné obává zmírnění sankcí vůči Íránu

  Ropný trh se mimo jiné obává zmírnění sankcí vůči Íránu. Na vývoj cen ropy v poslední době negativně působí velké množství vlivů. Jedním z těch opomíjenějších jsou jednání s Íránem o jeho jaderném programu a o podpoře postupu proti rozvoji Islámského státu.

 • Ropný trh přestává věřit v omezení těžby | FXstreet.cz

  Ceny ropy na světových trzích se dnes vrátily k poklesu, a neudržely se tak na zhruba týdenním maximu, kam vystoupily...

 • Ropný těžař Paragon Offshore požádal o ochranu před věřiteli, dluhy 1,1 mld. USD

  Ropný těžař Paragon Offshore požádal o ochranu před věřiteli, dluhy 1,1 mld. USD. Těžařská společnost Paragon Offshore provozující mořské ropné plošiny oznámila, že požádala o ochranu před věřiteli (chapter 11) a představila plán na redukci svého zadlužení dosahujícího úrovně cca 1,1 mld. USD.

 • Ropný sektor oznámil za týden odpisy 19 mld. USD

  Ropný sektor jen za tento jediný týden oznámil v rámci výsledkových zpráv odpisy aktiv v souhrnné výši cca 19 mld. USD. Lídrem v tomto ohledu byl koncern Shell, který přecenil svá aktiva o 8,2 mld.

 • Ropný sektor čelí existenční krizi. Ropný summit bude hledat odpovědi na četné otázky

  Ropný sektor čelí existenční krizi. Ropný summit bude hledat odpovědi na četné otázky. Lídři ropného sektoru se příští týden sejdou na summitu v americkém Houstonu, který se svou povahou podobá vrcholnému setkání finančníků ve švýcarském Davosu, aby diskutovali stávající situaci a možné výhledy.

 • Ropný průmysl Články - OEnergetice.cz | OEnergetice.cz

  Web OEnergetice přináší svým čtenářům čerstvé informace ze světa energetiky a to jak světové, tak i české. Na naší webové stránce získáte aktuální znalosti.

 • Ropný paradox: Stoupá zájem o uskladnění ropy na tankerech, i když to generuje ztráty

  Ropný paradox: Stoupá zájem o uskladnění ropy na tankerech, i když to generuje ztráty. Podle odhadů Morgan Stanley uskladnění ropy na lodních tankerech v řádu 1 měsíce generuje ztrátu cca 0,48 USD na barel. 6měsíční uskladnění už generuje ztrátu 6,11 USD na barel. Poměrně vysoká čísla by měla znamenat relativně malý zájem o zmíněnou formu..

 • Ropný medvěd: Ceny klesnou až k 25 dolarům za barel

  Ropný medvěd: Ceny klesnou až k 25 dolarům za barel. Pierre Andurand je správcem hedge fondu, který svým klientům minulý rok vydělal 51 % před započítáním poplatků. Těchto výsledků dosáhl sázkami na pohyb cen ropy a nyní se Andurand domnívá, že trh s ropou půjde dolů.

 • Ropný magnát Komárek míří do USA. Ovládl tamní metanolové závody - iDNES.cz

  Investiční skupina KKCG investuje 160 milionů dolarů, v přepočtu téměř 3,8 miliardy korun, do výstavby několika závodů na výrobu metanolu v USA. První továrna zahájí produkci ve druhé polovině příštího roku. Nově založená společnost US Methanol, má sídlo v Charlestonu v Západní Virginii.

 • Linka 199
 • Ropný magnát Komárek míří do USA. Ovládl tamní metanolové závody - iDNES.cz

  Investiční skupina KKCG investuje 160 milionů dolarů, v přepočtu téměř 3,8 miliardy korun, do výstavby několika závodů na výrobu metanolu v USA. První továrna zahájí produkci ve druhé polovině příštího roku. Nově založená společnost US Methanol, má sídlo v Charlestonu v Západní Virginii.

 • Ropný komplex využil hrozící stávky naftařů

  Ropný komplex využil hrozící stávky naftařů.  &nbsp &nbsp Ropa a ropné produkty zavřely ve čtvrtek na New York Mercantile Exchange výš, když se objevily zprávy, že unie naftařů v USA vyhrožuje stávkou v sedmi rafinériích v Texasu a Kalifornii.

 • Ropný komplex stoupal před daty API

  Ropný komplex stoupal před daty API.  &nbsp &nbsp Ropa a ropné produkty na New York Mercantile Exchange před koncem úterní seance prudce vyskočily díky krytí krátkých pozic. Jinak byla včerejší seance dosti kolísavá.

 • Ropný kartel těžbu ropy neomezil, ceny černého zlata dál padají - iDNES.cz

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) svou těžbu ani přes letošní prudký pokles cen omezovat nebude. Po zasedání ropného kartelu ve Vídni to oznámili zástupci jeho členských zemí. Ceny ropy ztratily od června kvůli přetlaku nabídky na světovém trhu asi třetinu hodnoty a rozhodnutí bude podle analytiků znamenat další propad.

 • Ropný hlavolam: 20 nebo 70 dolarů?

  Cena americké lehké ropy WTI se poprvé od července podívala nad 50 dolarů za barel, Brent obchoduje u 54 dolarů za barel, týden přináší černému zlatu dvouciferné zisky. S tím, jak se ropa na trhu rozdivočela, se mísí také předpovědi dalšího vývoje. Respektovaná Goldman Sachs se nevzdává své představy poklesu ke 20 dolarům za barel. Neméně respektovaný ropný guru Gary Ross z PIRA Energy tvrdí opak: jsme na cestě k 70 dolarům za barel. Optimismus přišel také z PIMCO. Jaké jsou jejich argumenty?

 • Ropný guru Ross míní, že OPEC produkci nesníží, narozdíl od nečlenů

  Ropný guru Gary Ross, který je mimo jiné zakladatelem společnosti PIRA Energy Group a který mimo jiné správně předpověděl cenový vývoj černého zlata v roce 2014, míní, že ropný kartel OPEC na svém prosincovém zasedání nezmění své produkční limity.

 • Ropný guru očekává návrat ropy ke 100 USD během 5 let

  Ropný guru očekává návrat ropy ke 100 USD během 5 let. Ropný guru Gary Ross, který vcelku přesně odhadl vývoj cen černého zlata v loňském roce, míní, že během 5 let by se ceny mohly vrátit směrem ke 100 USD odkud propadly v předchozích 12 měsících.

 • Ropný apetit Číny poroste letos o 8% na 7,2 miliónu barelů denně

  Ropný apetit Číny poroste letos o 8% na 7,2 miliónu barelů denně. Podle průzkumu agentury Bloomberg mezi ropnými experty by letošní dovozy ropy do Číny měly růst o 8% na cca 7,2 miliónu barelů denně. Celkové rozpětí odhadů se pohybuje od +3 do +15%.

 • Ropný apetit Číny poroste letos o 8% na 7,2 miliónu barelů denně

  Podle průzkumu agentury Bloomberg mezi ropnými experty by letošní dovozy ropy do Číny měly růst o 8% na cca 7,2 miliónu barelů denně. Celkové rozpětí odhadů se pohybuje od +3 do +15%.