Linka 199

Shrnutí daňových změn pro rok 2016: DPH u pozemků či školkovné

Pro rok 2016 se chystá celá řada změn, počínaje daňovým zvýhodněním na vyživované dítě a konče u drobných provozovatelů fotovoltaických elektráren. Na co se má běžný občan v následujícím...

Štítky: bude jsou uplatnit daňov zv měs více p stavebn zař

Zdroj: www.finparada.cz


Příbuzné články:

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Vyzrálý bambus je uvnitř dutý. Vyzrálý spotřebitel je uvnitř plný informací. To je zásadní faktor, který mu pomůže přežít v džungli spotřebitelské problematiky. Proto stojí za to si důležité informace připomínat

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Když si to shrneme, tak nás letos ještě čekají Vánoční svátky, Silvestr a pak už příchod Nového roku. A když si to shrneme z hlediska tohoto týdne, pak neujdeme rekapitulaci odvysílaných reportáží. Obě shrnutí stojí za pozornost.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  A už je tady souhrn nejzajímavějších informací tohoto týdne. Jak je vidět, paměť vám slouží dobře. Přesto je dobré si připomenout prospěšné rady, které se mohou hodit.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Od mnohatisícového průšvihu nás může dělit pár slov, na které si nemůžeme vzpomenout. Taková finanční kůra pak mrzí dvojnásob. Proto neváhejte a pojďte si s námi připomenout důležité informace, které jsme vysílali tento týden.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Jsou věci, o které přijít by byla veliká škoda. Nemyslíme tím zrovna auto nebo dům, ale spíš důležité informace, které se nám jednou mohou zatraceně hodit.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Kdybych to byl věděl, tak bych tam byl nechodil. To možná platí pro běžné občany, méně už ale pro diváky Černých ovcí. Každý týden se o to přičiní náš pravidelný týdenní výběr nejzajímavějších informací.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Někteří kantoři se neradi vracívají k již jednou probrané látce. U nás je tomu naopak. Děláme to rádi a pravidelně. Důležité je totiž nejenom to, že se něco dozvíme, ale také to, abychom si to zapamatovali.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Ani tento týden jsme nevysílali žádné bludy, ale seriózní informace a pravdivá fakta. A jelikož všechna si připomenout nemůžeme, dáme prostor pouze těm nejdůležitějším. Proto nabízíme náš pravidelný sestřih.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Pokud vám něco ušlo a není to výročí vašeho partnera, ale nějaká informace, kterou jsme vysílali v Černých ovcích, nezoufejte. S tím si díky našemu pravidelnému sestřihu umíme poradit. Tak tedy, co zajímavého jsme vysílali tento týden?

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Na masáž, která nás čeká, nebude potřeba ani stůl, ani krém, ani šikovné ruce. Stačí se soustředěně dívat na obrazovku. Budeme jako každý čtvrtek provádět důkladnou masáž paměti. Je tady náš týdenní souhrn.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Těžce na cvičišti, lehce na bojišti. I takhle by se možná dala vysvětlit naše snaha vám jednou týdně připomenout důležité informace, odvysílané v Černých ovcích. Třeba nakonec naše rady potřebovat nebudete, přesto stojí za to mít přehled.

 • Linka 199
 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Když se vám z hlavy vytratí nepříliš pozitivní zážitek z předchozího dne, řekl bych, že je to spíš dobře. Chybou by ale bylo, chovat se takhle k důležitým informacím. Proto vám, jako každý čtvrtek, nabízíme to nejzajímavější z tohoto týdne.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  A protože i tento týden byl bohatý na zajímavé a užitečné informace, nehrozí, že bychom byli nuceni kvůli nedostatku zajímavých témat vysílat monoskop. Na řadě je naše shrnutí.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Všichni znáte tu větu rodičů: „kolikrát jsem ti říkal, že to nemáš dělat“. Přesto to dítko často udělá znovu. Ale svět dospělých je trochu jiný. Tady snad bude stačit, když si určité věci zopakujeme pouze jednou.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Nikdo není s to si zapamatovat všechny zaslechnuté informace. A asi to ani není žádoucí. Důležité je pamatovat si pouze ty, které za to stojí. Ale abychom nechodili dlouho kolem horké kaše, tady jsou.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Kdo se moc ptá, moc se dozví. V případě Černých ovcí jde ale jednoznačně o kladnou vlastnost. A proto nejenom že odpovídáme na vaše dotazy, ale taky rádi zopakujeme důležité informace.

 • Shrnutí — Černé ovce — Česká televize

  Dítěti můžete stokrát opakovat, aby u jídla nedrobilo. Výsledkem bývá práce pro vysavač. Ale dospělý člověk a navíc divák Černých ovcí je jistě daleko rozumnější, a tak stačí důležité informace zopakovat jednou. Alespoň doufáme.

 • Shrnující pohled na geopolitiku střední evropy - Česká strana sociálně demokratická

  Nedávno v již pátém doplněném vydání vyšla kniha ředitele Vzdělávacího a konzultačního institutu v Bratislavě profesora Oskara Krejčího GEOPOLITIKA STŘEDOEVROPSKÉHO PROSTORU. Její hlavní přínos spočívá ve vzájemném prolnutí českého a slovenského ...

 • SHRM: Multikulturní týmy potřebují globální trénink | HR News

  Při zvažování charakteristik, výběru a vzdělávání lídrů a členů multikulturních týmů je třeba se zaměřit spíše na glob&aacu...

 • Shreveová Anita – knihy autora » Knihy Týden

  Podívejte se na knihy autora Shreveová Anita v našem internetovém knihkupectví

 • Shrnutí dne a ekonomický kalendář

  Shrnutí dne a ekonomický kalendář. Spotřebitelské ceny v eurozóně v souladu s prvními odhady v listopadu vzrostly o 1.9%.

 • Shrnutí důležitých událostí a dnešní kalendář

  Shrnutí důležitých událostí a dnešní kalendář. Evropská centrální banka nemá tento týden plně sterilizovány své nákupy vládních dluhopisů, jak v květnu při zavádění tohoto programu slíbila.

 • Shrnutí ekonomického kalendáře a dnešní MAKRO zprávy

  Shrnutí ekonomického kalendáře a dnešní MAKRO zprávy. Americká obchodní bilance za srpen prohloubila svůj deficit z 42.6 mld. USD na 46.3 mld. Trh obecně očekával -44.0 miliard USD. Produkční ceny (PPI) v USA v září vzrostly o 0.4%. Trh obecně očekával +0.2%.

 • Shrnutí Gigabyte desek s P55

  Víte kolik bude Gigabyte vyrábět základních desek s chipsetem P55? Celkem 11 typů

 • Shrnutí ideové konference ODS: „Kam dál s českou ekonomikou“ – ODS – Občanská demokratická strana

  Cílem ideové konference ODS „Kam dál s českou ekonomikou“ bylo diskutovat aktuální problémy české ekonomiky, analyzovat hospodářskou politiku současné vlády a hledat taková řešení, která by vrátila naší ekonomice robustnější hospodářský růst, podobný tomu před příchodem euro-americké krize v r. 2008, který by generoval dostatečný počet nových pracovních míst a vedl k rostoucí životní úrovni občanů ČR.

 • Shrnutí makro dat a dnešní události

  Shrnutí makro dat a dnešní události. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA za minulý týden klesly o 17 tisíc na 421 tisíc. Trh očekával snížení pouze o 12 tisíc.

 • Shrnutí minulého týdne plus pohled na komoditní země

  Shrnutí minulého týdne plus pohled na komoditní země. Od jara letošního roku jsem co týden publikoval mimo serveru proinvestory týdenní komentáře i na nově se rodícím serveru finakademie . Od tohoto týdne budou tyto komentáře primárně dostupné na proinvestory.

 • Shrnutí obav AI (říjen 2016)

  Amnesty International usiluje o dodržování lidských práv na celém světě. #Petice

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Americké akciové trhy prošly volatilní obchodní seancí. V úvodu se zdálo, že den ovládnou prodejci, následně i díky rostoucí ropě, která dopomohla energetickému sektoru, se trhy dostaly do zisků okolo 1 %. V závěru však indexy výraznou část zisků opět odevzdaly. Indexy táhl nahoru především Apple (+2,2 %), který smazal ztráty z předchozího dne způsobené mírným zklamáním z prezentace nových produktů. WTI ropa přidala 3,5 %, podle pravidelných týdenních dat zásoby sice opět rostly, nicméně došlo k poklesu těžby. Zlato přidalo 0,2 % za podpory slábnoucího dolaru. Makro Nové žádosti o dávku v nezaměstnanosti 275 tis. při očekávání 275, revize z minulého týdne na 281 tis. z 282, pokračující 2 260 tis. při očekávání 2 253 tis. revize na 2 259 tis. z 2 257 tis.  Pohled na indexy: DJIA 16 330,40 +0,47% S&P 500 1 952,28 +0,53% NASDAQ 4 796,25 +0,84%   Sektory: Energie +0,36% Finance +0,40% Technologie +0,92%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1284 +0,69% Zlato 1 110,59 +0,25% Brent ropa – future 48,73 +2,46% WTI ropa – future 45,69 +3,51%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Míra nezaměstnanosti v srpnu podle očekávání klesla o 1 desetinku na 6,2 % (7,4 % srpen 2014). Česká ekonomika prochází obdobím nejsilnějšího růstu za posledních 7-8 let, což se plně odráží i na trhu práce. Podprůměrné byly nové registrace na úřadu práce (41,8 tis. vs. průměr 49 tis.), tedy firmy nepropouští a naopak dál nabírají nové zaměstnance. V srpnu nastoupilo z úřadu práce do zaměstnání přes 30 tis. lidí. O silné poptávce po práci svědčí i stále rostoucí počet volných míst (na 104 tis. z 98 tis. v červenci), následně poměr nezaměstnaných na jedno místo klesl na 4,3, nejnižší úroveň od roku 2008. Svoji dynamikou je domácí trh práce v nejlepší kondici za 7-8 let a během podzimu může míra nezaměstnanosti propadnout i pod hranici 6 %. Průměrnou nezaměstnanost pro letošní rok očekáváme kolem 6,5 % (vloni 7,7 %).       Pohled na indexy: DJIA 16 253,57 -1,45% S&P 500 1 942,04 -1,39% NASDAQ 4 756,53 -1,15%   Sektory: Energie -1,40% Finance -1,02% Technologie -1,23%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1208 +0,05% Zlato 1 108,02 -1,20% Brent ropa – future 47,71 -3,68% WTI ropa – future 44,32 -3,59%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Hlavní americké indexy rostly po prodlouženém víkendu a navázaly tak na úspěšný obchodní den v Evropě a Číně. Čínská vláda vyjádřila přesvědčení, že nejhorší výprodeje jsou již za námi a vnímá uklidnění na trhu. Také, jak se zdá, se stabilizovala cena ropy (WTI -0,24 %, 45,9 USD/b, Brent +4,0 %, 49,5 USD/b) a zisky si připsaly i další komodity jako zlato a měď. Z jednotlivých společností, Netflix pokračuje v oslabování (-3,9 %, 95 USD) po snížení cílové ceny od analytiků a také obav investorů, že Apple (+2,8 %, 112,3 USD) oznámí informace o Apple TV. Twitter (-3,5%, 27,2 USD) se stále neúspěšně snaží najít nového generálního ředitele a určit nové směrování společnosti.   Pohled na indexy: DJIA 16 492,68 +2,42% S&P 500 1 969,40 +2,51% NASDAQ 4 811,93 +2,73%   Sektory: Energie +1,90% Finance +2,45% Technologie +2,88%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1205 +0,31% Zlato 1 122,56 +0,28% Brent ropa – future 49,50 +3,93% WTI ropa – future 45,92 -0,28%  

 • Linka 199
 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Komentář k americkému trhu Akcie na Wall Street nedokázaly udržet zisky a během tiskové konference šéfky Fedu J. Yellenové obrátily vývoj do červených čísel. Fed ponechal sazby beze změny zejména z důvodu nízké inflace a zpomalujícího globálního růstu. Hlavní index S&P 500 atakoval úroveň 2 022 bodů, aby nakonec uzavřel den na hladině 1 990 b. (-5 b.). Nedařilo se především finančnímu sektoru v čele s bankovními domy (Bank of America -2,9 %; 15,86 USD). Pod tlak se dostaly rovněž akcie společnosti Oracle (-4 %; 36,7 USD), které reagovaly negativně na výsledky za předchozí čtvrtletí ovlivněné silným dolarem. Zlato se s oslabujícím dolarem vyhouplo na hladinu 1 130 USD, výnos amerických desítek vyklesal pod úroveň 2,2 %.     Makro: Počet nově zahájených staveb v srpnu m/m poklesl o 3 % na 1 126 tis. při očekávání 1 160 tis., předchozí měsíc revidován níže na 1 161 tis. z 1 206 tis. Počet stavebních povolení v srpnu m/m vzrostl o 3,5 % na 1 170 tis. z 1 130 tis. po revizi z 1 119 tis. Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti poklesl na 264 tis. z 275 tis. při očekávané stagnaci, pokračující žádosti poklesly na 2 237 tis. z 2 263 tis. při oček. 2 258 tis. Výrobní aktivita v oblasti Philadelphia Fed v září propadla na -6 bodů z 8,3 b. při oček. 5,9 b.    Pohled na indexy: DJIA 16 674,74 -0,39% S&P 500 1 990,20 -0,26% NASDAQ 4 893,95 +0,10%   Sektory: Energie -0,13% Finance -0,74% Technologie -0,42%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1421 +1,16% Zlato 1 131,72 +1,09% Brent ropa – future 49,14 -1,23% WTI ropa – future 46,79 -0,76%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Zámořské trhy pokračovaly den před klíčovým zasedáním Fedu v růstu, sentimentu pomohla především rostoucí cena ropy (WTI +5,7 %; 47,16 USD). Černé zlato vystoupalo na týdenní maxima po výraznějším poklesu zásob v Cushingu, dařilo se tak zejména energetickým společnostem. Celkově hlavní index S&P 500 přidal 17 bodů a přiblížil se psychologické úrovni 2 000 b. Slabší údaj jádrové inflace za srpen pak nahrává myšlence pokračování nízkých sazeb Fedu a holubičímu projevu šéfky J. Yellenové. S oslabujícím dolarem rostla cena zlata, vzácný kov se vyšplhal na hladinu 1 120 USD (+1,35 %). Výnos amerických desítek se přiblížil úrovni 2,3 %. Z podnikové sféry stojí za zmínku pokračující růst akcií ruského internetového vyhledavače Yandex (13,3 USD; +8,8 %).        Makro: CPI v srpnu m/m pokleslo dle očekávání o 0,1 %, bez jídla a energií vzrostlo dle oček. o 0,1 %, jádrová inflace však bez jídla a energií r/r vzrostla pouze o 1,8 % proti oček. +1,9 %    Pohled na indexy: DJIA 16 739,95 +0,84% S&P 500 1 995,31 +0,87% NASDAQ 4 889,24 +0,59%   Sektory: Energie +2,88% Finance +0,97% Technologie +0,68%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1286 +0,15% Zlato 1 120,47 +1,38% Brent ropa – future 49,79 +4,27% WTI ropa – future 47,12 +5,70%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Hlavní americké indexy si ve včerejší obchodní seanci připsaly tučné zisky a ukončily den téměř na svých maximech. V centru pozornosti investorů je v současnosti Fed a jeho rozhodnutí o zvýšení či nezvýšení sazeb ve čtvrtek. Turbulence na trhu v srpnu, ne moc přesvědčivé maloobchodní tržby a špatný newyorský výrobní index přesvědčily investory, že Fed odloží rozhodnutí o zvýšení sazeb, a tak na trh dorazila nákupní nálada. Americký dolar posílil vůči euru, zlato ztratilo (-0,3 %, 1 105,4 USD/unce), ropa WTI přidala +1,3 % (44,6 USD/b). Akcie Sun Edison +6,1 % (11,3 USD) po zvýšeném doporučení a cílové ceně 18 USD.  Makro Maloobchodní tržby v srpnu m/m rostou o 0,2 %, oček. 0,3 %, předchozí měsíc po revizi 0,7 %. Index Empire State Manufacturing v září je -14,67 b. při očekávání -0,5 b Průmyslová výroba v srpnu meziměsíčně klesla o 0,4 %, oček. -0,2 %  Pohled na indexy: DJIA 16 599,85 +1,40% S&P 500 1 978,09 +1,28% NASDAQ 4 860,52 +1,14%   Sektory: Energie +0,97% Finance +1,17% Technologie +1,19%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1267 -0,44% Zlato 1 105,09 -0,36% Brent ropa – future 46,63 +0,56% WTI ropa – future 44,64 +1,45%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Hlavní americké indexy zakončily obchodní týden výrazně v červených číslech. Investoři zřejmě vyprodávají akcie z obavy, že důvody pro ponechání sazeb ze strany FEDu, tedy slabá globální ekonomika, se negativně projeví do hospodaření společností. K negativní náladě přispěla také ropa (WTI -4,7 %), která táhla níže energetický sektor. Americky dolar posílil vůči euru o1,2 %, což pomohlo i zlatu (+1,2 %). Proti trhu se bez výraznější zprávy obchodovaly akcie Twitteru (+1,9 %).   Pohled na indexy: DJIA 16 384,79 -1,74% S&P 500 1 958,09 -1,61% NASDAQ 4 827,23 -1,36%   Sektory: Energie -2,73% Finance -2,09% Technologie -1,46%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1296 -1,22% Zlato 1 139,19 +0,69% Brent ropa – future 47,68 -2,89% WTI ropa – future 44,85 -4,37%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Akcie na Wall Street v úvodu týdne nakonec uzavřely volatilní seanci v zelených číslech, sentimentu pomohla vzhůru rostoucí cena ropy (WTI +3,6 %; 46,3 USD) a komentáře jednotlivých členů Fedu. Williams, Bullard, Lakcer i Lockhart jsou přesvědčeni, že ekonomika (zejména trh práce) je dostatečně silná na to, aby Fed do konce roku zvýšil sazby. Hlavní index S&P 500 tak nakonec uzavřel den se ziskem 9 bodů. Po předchozích poklesech se s vidinou vyšších sazeb dařilo financím, blue chips táhly vzhůru akcie Apple (+1,5 %; 115,2 USD). Na opačné straně se po negativních komentářích kandidátky na prezidenta H. Clintonové ohledně cen některých léků pohyboval sektor biotechnologií (-4,4 %). Po sníženém doporučení v důsledku sílící konkurence oslabovaly také akcie spol. GoPro (-8,2 %; 32,27 USD). Zlato i přes posilující dolar udrželo úroveň 1 130 USD. Cena ropy reagovala pozitivně na spekulace ohledně poklesu zásob a snižující se produkci v důsledku nízkých cen.      Makro: Prodeje starších domů v srpnu poklesly o 4,8 % na 5,31 mil. při očekávaném poklesu na 5,5 mil. z 5,58 mil.    Pohled na indexy: DJIA 16 510,19 +0,77% S&P 500 1 966,97 +0,46% NASDAQ 4 828,96 +0,04%   Sektory: Energie +0,35% Finance +0,87% Technologie +0,73%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1190 -0,96% Zlato 1 133,52 -0,48% Brent ropa – future 48,73 +2,65% WTI ropa – future 46,35 +3,74%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Akcie na Wall Street se připojily ke globálnímu výprodeji, hlavní index S&P 500 odepsal 24 bodů (-1,2 %). V červených číslech skončilo všech deset sektorů, největší ztráty zaznamenali producenti základních materiálů a technologie. Současný sentiment po Fedu tíží obavy ze slábnoucího růstu světové ekonomiky a zpomalující se inflace. Důvěru investorů aktuálně podkopává také aféra automobilky Volkswagen (-19,8 %, 106 EUR), jejíž akcie se za dva dny propadly o 35 %. Proti trhu se po předchozích propadech a pozitivním komentáři šéfa firmy obchodovaly akcie GoPro (+3,2 %, 33,3 USD). Posilující dolar a zpomalující se Čína dál tlačí dolů cenu komodit (měď -3,5 %). Zlato (-0,7 %, 1 125 USD) nedokázalo udržet úroveň 1 130 USD ani přes výprodeje na akciových trzích, dařilo se naopak dluhopisům. Ropa (WTI -1,8 %, 45,8 USD) vyčkává na zveřejnění zásob, investoři spekulují nad výraznějším poklesem z důvodu nízkých cen.    Makro: Výrobní aktivita v oblasti Richmond Fed v září propadla na -5 b. z předchozích 0 b. při očekávaném růstu na +2 b.    Pohled na indexy: DJIA 16 330,47 -1,09% S&P 500 1 942,74 -1,23% NASDAQ 4 756,72 -1,50%   Sektory: Energie -1,50% Finance -1,48% Technologie -1,65%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1126 -0,57% Zlato 1 125,52 -0,69% Brent ropa – future 48,97 +0,14% WTI ropa – future 45,83 -1,82%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Akcie na Wall Street nedokázaly udržet zisky z úvodu obchodování, obrat do červených čísel zapříčinil výprodej v sektoru biotechnologií (-2,3 %). V čele poklesu stály po horším výhledu na 4Q15 akcie spol. Illumina (-10,6 %, 145,8 USD). Hlavní index S&P 500 nakonec odepsal 7 bodů a přerušil tak nejdelší růstovou sérii v tomto roce (5,6 % za 5 dní). Blue chips dokázaly uzavřít v zelených číslech kvůli výměně šéfa spol. DuPont (+7,7 %, 55,2 USD). S&P 500 Energy index pak posiloval šestý den v řadě, což je nejdelší série od ledna 2009 (+12 %). Oslabující dolar (reakce na Fed a slabší data z trhu  práce) vůči komoditním měnám pomáhá akciím producentů. Zlato se vyšplhalo k úrovni 1 150 USD (+1 %, 1147,2 USD/unce), zářijová maxima leží těsně pod hladinou 1 157 USD. Ropa (WTI +4,9 %, 48,5 USD) reagovala pozitivně na zářijový pokles těžby v USA.    Pohled na indexy: DJIA 16 912,29 +0,73% S&P 500 1 995,83 +0,80% NASDAQ 4 791,15 +0,90%   Sektory: Energie +2,25% Finance +1,15% Technologie +0,49%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1245 -0,25% Zlato 1 145,81 -0,12% Brent ropa – future 51,70 -0,42% WTI ropa – future 48,15 -0,78%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Akcie na Wall Street nedokázaly udržet zisky z úvodu obchodování, obrat do červených čísel zapříčinil výprodej v sektoru biotechnologií (-2,3 %). V čele poklesu stály po horším výhledu na 4Q15 akcie spol. Illumina (-10,6 %, 145,8 USD). Hlavní index S&P 500 nakonec odepsal 7 bodů a přerušil tak nejdelší růstovou sérii v tomto roce (5,6 % za 5 dní). Blue chips dokázaly uzavřít v zelených číslech kvůli výměně šéfa spol. DuPont (+7,7 %, 55,2 USD). S&P 500 Energy index pak posiloval šestý den v řadě, což je nejdelší série od ledna 2009 (+12 %). Oslabující dolar (reakce na Fed a slabší data z trhu  práce) vůči komoditním měnám pomáhá akciím producentů. Zlato se vyšplhalo k úrovni 1 150 USD (+1 %, 1147,2 USD/unce), zářijová maxima leží těsně pod hladinou 1 157 USD. Ropa (WTI +4,9 %, 48,5 USD) reagovala pozitivně na zářijový pokles těžby v USA.    Pohled na indexy: DJIA 16 790,19 +0,08% S&P 500 1 979,92 -0,36% NASDAQ 4 748,36 -0,69%   Sektory: Energie +2,26% Finance -0,18% Technologie +0,19%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1273 +0,76% Zlato 1 147,24 +1,02% Brent ropa – future 52,02 +5,69% WTI ropa – future 48,73 +5,32%  

 • Shrnutí obchodování na americkém trhu

  Krátké shrnutí:  Hlavní americké indexy pokračují v růstu i na úvod nového týdne, když dění na zámořských trzích navazuje na evropský akciový vývoj. Investoři spekulují nad odkladem utažení měnové politiky v USA a o něco slabší dolar dopomáhá komoditám a s nimi spojeným sektorům. Široký index S&P 500 nám ukázal nejlepší rally v roce 2015. WTI ropa navázala na dobré páteční zprávy a připsala si 1,9 %. Zlato mírně ztrácelo, a to 0,3 %, i když stříbro přidalo 2,5 %. Micron Technologies po lepších kvartálních výsledcích přidal +10,6 %, Twitter pak +6,9 % po definitivním potvrzení nového CEO. Zklamáním dne byly akcie Apple, které nedokázaly jít s trhem a až ke konci otočily do zeleného. Závěr pouze +0,1 %.    Makro Index ISM v nevýrobním sektoru v září 56,9 b., oček. 57,5 b., předchozí měsíc 59 b.  Pohled na indexy: DJIA 16 776,43 +1,85% S&P 500 1 987,05 +1,83% NASDAQ 4 781,26 +1,56%   Sektory: Energie +2,71% Finance +2,10% Technologie +1,88%   Pohled na vybrané akcie, měny a komodity: EUR/USD 1,1185 -0,28% Zlato 1 135,70 -0,27% Brent ropa – future 49,42 +2,68% WTI ropa – future 46,39 +1,87%