Linka 199

Toyota a Shell sází na vodík, společně s dalšími společnostmi chtějí investovat 10 mld. eur

Toyota Motor Corp. a čtyři další giganti automobilového průmyslu oznámili plány o spojení s několika společnostmi obchodujícími s ropou a ropnými komoditami včetně Royal Dutch Shell Plc nebo Total SA se společným cílem vytvořit takzvanou „vodíkovou komisi“. Společně hodlají investovat kolem 10 miliard eur do vodíkových produktů a výzkumu během příštích pěti let.   Dohromady Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: společnostmi investovat eur chtějí toyota shell vodík toyota a s dalšími společnostmi toyota a shell

Zdroj: oenergetice.cz


Příbuzné články:

 • Toyota a Tesla zahájí výrobu elektromobilů | VTM.cz

  Japonská automobilka Toyota Motor se dohodla s americkou firmou Tesla Motors na vytvoření partnerství pro vývoj a výrobu elektromobilů. Toyota investuje 50 milionů dolarů (zhruba miliardu korun) do podílu ve společnosti Tesla. Ta převezme nedávno uzavřenou továrnu Toyoty ve Fremontu, kde bude vyrábět elektromobil s názvem Model S.

 • Toyota a Uber chtějí zkoumat možnost spolupráce - Finance.cz

  New York/Tokio 24. května (ČTK) - Japonská automobilka Toyota Motor a americká společnost Uber Technologies chtějí prozkoumat možnosti spolupráce v oblasti sdílené jízdy. Společnosti kvůli tomu uzavřely předběžnou dohodu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Největší japonská automobilka a společnost Mirai Creation Investment Limited Partnership se v rámci tohoto partnerství rovněž rozhodly investovat do Uberu.

 • Toyota a Uber chtějí zkoumat možnost spolupráce - Roklen24.cz

  Japonská automobilka Toyota Motor a americká společnost Uber Technologies chtějí prozkoumat možnosti spolupráce v oblasti sdílené jízdy. Společnosti kvůli tomu uzavřely předběžnou dohodu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Největší japonská automobilka a společnost Mirai Creation Investment Limited Partnership se v rámci tohoto partnerství rovněž rozhodly investovat do Uberu.

 • Toyota archivuje, z jakých dílů je vůz vyrobený, říká její viceprezident - iDNES.cz

  "Nevěřím, že by automobilky schválně zamlčovaly své problémy," tvrdí viceprezident Toyota Motor Czech Mika Elojärvi, jenž řídí obří svolávací akci Toyoty v Česku. Automobilka doufá, že auta s možnou závadou plynového pedálu budou opravena během několika týdnů. Na kolik ji akce přijde, ještě neví.

 • Toyota Auris je ideální hybrid do města | Ekonom.cz: Web týdeníku EKONOM

  Toyota Auris patřila vždy mezi šedé myši nižší střední třídy. Její nenápadnost byla tak podstatná, že měla vliv i na nízké prodeje. To už ale nyní neplatí, nový model dostal ostřejší rysy se špičatou přídí a úzkými světly. Hybridní model upozorňuje na svoji ekologičnost logem s modrým obrysem. Ještě výraznější je pak záď vozu s několika přísně střiženými liniemi.

 • Toyota Avalon 2013 – první automobil s bezdrátovým nabíjením zařízení

  Model Toyoty Avalon pro rok 2013 bude minimálně v jenom ohledu výjimečný. Obsahuje totiž bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

 • Toyota Aygo bude dražší než Peugeot a Citroen - Finance.cz

  PRAHA 27. května (ČTK) - Cena malé čtyřmístné Toyoty Aygo z kolínské automobilky TPCA bude začínat na 259.900 Kč. Uvedli to zástupci firmy na tiskové konferenci. Vůz tak bude dražší než sesterské modely Peugeot 107 a Citroen C1, které bude vyrábět stejná továrna. Jejich základní cena začíná na 236.900 Kč.

 • Toyota by mohla pozastavit výrobu v Japonsku pro nedostatek oceli - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • Toyota čeká první ztrátu v historii, auta z Kolína dává zadarmo - iDNES.cz

  Krize v autoprůmyslu se šíří napříč kontinenty. Největší japonská automobilka Toyota už podruhé zredukovala odhady na finanční výsledky za letošní rok a prognóza se nejeví ani trochu pozitivně: automobilka předpovídá svou první ztrátu v historii. Problémy už delší dobu hlásí automobilky v Evropě i v USA.

 • Toyota čelí hromadné žalobě. Deset let prý ignorovala problémy s brzdou - iDNES.cz

  Automobilka Toyota Motor čelí v USA hromadné žalobě kvůli problémům s brzdami. Firma prý většinu uplynulého desetiletí ignorovala důkazy o problémech svých vozů. Kdyby se soudní spor podařilo vyhrát, mohlo by to mít zásadní dopad na automobilku i 40 milionů uživatelů vozů Toyota v USA.

 • Toyota čelí sexuálnímu skandálu za 190 milionů dolarů - iDNES.cz

  Japonskou automobilku Toyota zasáhl skandál. Kvůli sexuálnímu obtěžování zažalovala svého šéfa dvaačtyřicetiletá Sajaka Kobajašiová. Jako odškodné požaduje 190 milionů dolarů.

 • Linka 199
 • Toyota chce do r. 2050 úplně odstavit benzinový pohon u svých aut

  Japonská automobilka Toyota soupeřící o post světové jedničky celého odvětví prezentovala svou dlouhodobou vizi vzhlížející směrem až do roku 2050. Automobilka plánuje do té doby snížit průměrné emise u svých vozů až o 90%, zcela zrušit benzinový pohon a.

 • Toyota chce do r. 2050 úplně odstavit benzinový pohon u svých aut

  Japonská automobilka Toyota soupeřící o post světové jedničky celého odvětví prezentovala svou dlouhodobou vizi vzhlížející směrem až do roku 2050. Automobilka plánuje do té doby snížit průměrné emise u svých vozů až o 90%, zcela zrušit benzinový pohon a.

 • Toyota chce do roku 2050 přestat prodávat benzinová vozidla

  Japonská automobilka Toyota plánuje, že do roku 2050 nebude prodávat skoro žádná běžná benzinová vozidla. Drtivou část odbytu by měly tvořit hybridní vozy a auta na palivové články. Podle agentury AP to vyplývá ze sdělení automobilky, která dnes představila nové cíle ochrany životního prostředí. Toyota, která soupeří s německým koncernem Volkswagen o pozici největšího prodejce aut na světě, své plány zveřejnila v době, kdy se její evropský konkurent potýká se skandálem kvůli manipulaci s hodnotami emisí u jeho naftových aut.

 • Toyota chce letos zvýšit prodej o šest procent - Finance.cz

  Tokio 26. ledna (ČTK) - Největší světová automobilka Toyota Motor chce v letošním roce zvýšit prodej o šest procent na 8,27 milionu vozů. Oznámila to dnes firma. V loňském roce její prodej klesl o 13 procent na 7,81 milionu vozů.

 • Toyota chce otevřené standardy - Root.cz

  Známý výrobce automobilů věří, že mu otevřené standardy pomohou zlepšit bezpečnostní situaci. Přechod na otevřené standardy je klíčovou součástí jeho…

 • Toyota chce postavit nové závody v USA a v Číně

  Toyota chce postavit nové závody v USA a v Číně. TOKIO (MEDIAFAX) - Toyota, největší světový výrobce automobilů, postaví nové závody v USA a v Číně. Cílem je uspokojit rostoucí čínskou poptávku a snížit nepříznivý dopad jenu vůči dolaru, uvedla agentura Reuters.Toyota plánuje otevření závodů od...

 • Toyota chce ukončit spory o vadné pedály, řidičům nabízí miliardy - iDNES.cz

  Největší japonská automobilka Toyota Motor chce ve Spojených státech zabránit hromadné žalobě na firmu kvůli vadným pedálům. Řidičům nabízí náhradou za ukončení sporů odškodné ve výši až 1,1 miliardy dolarů, téměř 21 miliard Kč. Vyplývá to ze soudních dokumentů.

 • Toyota chce ve 2011 zdvojnásobit produkci hybridů -Nikkei - Finance.cz

  Toyota Motor plánuje zdvojnásobit v roce 2011 globální produkci hybridních vozů na 1 milion kusů ve snaze udržet si první pozici...

 • Toyota chce zdvojnásobit zisk a snížit počet členů správní rady - Finance.cz

  Tokio 9. března (ČTK) - Největší japonská a světová automobilka Toyota Motor plánuje zvýšit provozní zisk v nejbližších letech na bilion jenů (211 miliard Kč) z letošních předpokládaných 550 miliard jenů. Uvedl to v dnešním prezentaci dlouhodobé strategie Toyoty její prezident Akio Tojoda. Firma také hodlá v zájmu efektivnějšího rozhodování snížit počet členů správní rady na 11 z dosavadních 27.