Linka 199

Unipetrol: Modelové marže v listopadu vzrostly

Modelová rafinační marže po poklesu v říjnu v listopadu vzrostla na 5,6 USD/b (+93 % m/m nebo +81 % r/r) a dostala se opět na velmi vysoké úrovně. Na nejvyšší úrovně za posledních několik let vyšplhal také rozdíl B-U (3,2 USD/b, +28 % m/m nebo +146 % r/r). Společná petrochemická marže byla v listopadu 827 EUR/t (+3,8 % m/m nebo +18,3 % r/r). Růst modelových marží dává příslib vysokých průměrných marží za celé čtvrtletí. Nicméně pro Unipetrol je nyní důležité, jak rychle se po havárii podaří zprovoznit petrochemickou výrobu, se kterou úzce souvisí litvínovská rafinérie.  

Štítky: m nebo listopadu v r marže úrovně marží

Zdroj: www.atlantik.cz


Příbuzné články:

 • Unipetrol: Modelové marže v listopadu raketově rostly

  Unipetrol: Modelové marže v listopadu raketově rostly. Modelová rafinační marže Unipetrolu po poklesu v říjnu v listopadu vzrostla na 5,6 USD/b (+93 % m/m nebo +81 % r/r) a dostala se opět na velmi vysoké úrovně. Na nejvyšší úrovně v za posledních několik let vyšplhal také rozdíl B-U (3,2 USD/b, +28 % m/m...

 • Unipetrol: Modelové marže v listopadu raketově rostly

  Modelová rafinační marže Unipetrolu po poklesu v říjnu v listopadu vzrostla na 5,6 USD/b (+93 % m/m nebo +81 % r/r) a dostala se opět na velmi vysoké úrovně. Na nejvyšší úrovně v za posledních několik let vyšplhal také rozdíl B-U (3,2 USD/b, +28 % m/m...

 • Unipetrol: Modelové marže stále na vysokých úrovních

  Unipetrol oznámil modelové marže za září a celé třetí čtvrtletí. Rafinační marže v 3Q15 dosáhla 5,8 USD/b a v meziročním srovnání je podstatně vyšší (+132 %). Rozdíl B-U je meziročně nižší (-17 %), ale společně s rafinérskou marží je vyšší o cca 70 %. Společná petrochemická marže 943 EUR/t je o více než 40 % vyšší v meziročním srovnání. Jak rafinérská marže tak petrochemická jsou na velmi vysokých úrovních, což samo o sobě slibuje velmi silné výsledky. Nicméně čísla za 3Q15 budou ovlivněna neplánovanou odstávkou Chemparku, která trvá od 13. srpna. Unipetrol stále vyšetřuje a vyčísluje, jak dopadne neplánovaná odstávka na společnost. Očekáváme, že odstávka bude trvat vyšší jednotky měsíců a dopad do hospodaření bude podstatný.

 • Unipetrol: minoritní podíl Shellu v České rafinérské je na prodej?

  Unipetrol: minoritní podíl Shellu v České rafinérské je na prodej?. Shell odmítl komentovat, jestli hodlá prodat svůj podíl ve výši 16,33% v České rafinérské. Státní firma MERO údajně dokončuje due diligence a v nejbližší době by mohla přijít s předběžnou nabídkou.

 • Unipetrol: ministr průmyslu proti Gazpromu v České rafinérské?

  Unipetrol: ministr průmyslu proti Gazpromu v České rafinérské?. Ministr průmyslu, Martin Kocourek, nevidí potenciální akvizici podílu v České rafinérské Gazpromem jako v současnosti vhodnou kvůli bezpečnostním důvodům (HN). Připomínáme, že čeští politici mluvili ve prospěch toho, že by Čepro nakoupilo rafinérská...

 • Unipetrol: Mero chce smluvně upravit přepravu ropy

  Dle informací Lidových novin chce státní společnost Mero smluvně ukotvit přepravu ropy. Smlouva s Unipetrolem, který je jediným dovozcem ropy do ČR, již několik let neexistuje a společnosti obchodují pouze na základě neformální dohody, což je pro transakce podobné velikosti atypické. Mezi společnostmi není shoda na poplatcích za přepravu – Unipetrol požaduje snížení ceny, naopak Mero chce zachovat současné úrovně. Zprávu považujeme za neutrální. 

 • Unipetrol: Mateřský PKN Orlen zvažuje výplatu dividend za tento rok

  Unipetrol: Mateřský PKN Orlen zvažuje výplatu dividend za tento rok. Matka Unipetrolu polská společnost PKN Orlen vzhledem k dobrým výsledkům Unipetrolu zvažuje výplatu dividendy za tento rok. Unipetrol také jedná o nákupu čerpacích stanic (např. OMV a Shell), aby posílil svůj tržní podíl, který je nyní na cca 15,3 %.

 • Unipetrol: Mateřský PKN Orlen zvažuje výplatu dividend za tento rok

  Matka Unipetrolu polská společnost PKN Orlen vzhledem k dobrým výsledkům Unipetrolu zvažuje výplatu dividendy za tento rok. Unipetrol také jedná o nákupu čerpacích stanic (např. OMV a Shell), aby posílil svůj tržní podíl, který je nyní na cca 15,3 %.

 • Unipetrol: Marže v srpnu zůstaly velmi vysoké - Roklen24.cz

  Unipetrol zveřejnil srpnové modelové marže, které zůstávají na nadprůměrných hodnotách.Modelová rafinační marže vzrostla na 6,9 USD za barel, což je meziměsíční navýšení o 25,5 %, meziročně dokonce o 187,5 %. Rozdíl mezi cenou ropy Brent a Ural vzrostl meziměsíčně o 23,1 % a meziročně o 14,3 % na 1,6 USD/barel.

 • Unipetrol: Marže v srpnu zůstaly velmi vysoké - Roklen24.cz

  Unipetrol zveřejnil srpnové modelové marže, které zůstávají na nadprůměrných hodnotách.Modelová rafinační marže vzrostla na 6,9 USD za barel, což je meziměsíční navýšení o 25,5 %, meziročně dokonce o 187,5 %. Rozdíl mezi cenou ropy Brent a Ural vzrostl meziměsíčně o 23,1 % a meziročně o 14,3 % na 1,6 USD/barel.

 • UNIPETROL: LOVOCHEMIE a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002

  UNIPETROL: LOVOCHEMIE a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002. LOVOCHEMIE A.S. Lovochemie je výrobcem průmyslových hnojiv jako ledků a NPK. Společnost je po provedené restrukturalizaci v letech 1997-2000 stabilizovaná. Po uzavření některých evropských kapacit v roce 2000 se situace na trzích výrazně zlepšila a...

 • Linka 199
 • Unipetrol: Loni klesla spotřeba benzínu i nafty

  Unipetrol: Loni klesla spotřeba benzínu i nafty. Podle České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu se v loňském roce snížila spotřeba benzínu o 10 % a nafty o 6 %. Hlavními důvody jsou využívání alternativních paliv, úspornější motory, růst spotřební daně.

 • Unipetrol: letos ještě bez navýšení biosložek u paliv

  Unipetrol: letos ještě bez navýšení biosložek u paliv. Dle zprávy HN se již letos nestihne podařit navýšení biopaliv v benzínu a naftě, protože poslanci již na poslední schůzi před volbami nestihnou návrh projednat. Ke zvýšení podílu biosložek (u benzínu na 4,1% a u nafty na 6%) tak dojde nejdříve zřejmě od..

 • Unipetrol: lepší než očekávané výsledky za 1Q 2010

  Unipetrol: lepší než očekávané výsledky za 1Q 2010. Unipetrol právě zveřejnil své výsledky za 1Q2010. Výsledky jsou celkově lepší než očekávání trhu i naše očekávání. Celkové konsolidované tržby tak dosáhly 18,0 mld. Kč a vzrostly tak o 24,3%. Tržby jsou tak vyšší než jsme čekali my i trh (17,8 mld. Kč).

 • Unipetrol: květnové modelové marže

  Unipetrol: květnové modelové marže. Modelové rafinérské marže v květnu dosáhly 1,08 $ na barel, proti 4,36 $ na barel loni v květnu. Současně Brent-Ural diferenciál dosáhl 2,55 $ na barel proti loňským 2,21$ na barel.

 • Unipetrol: Kralupy budou týdny mimo provoz

  Unipetrol: Kralupy budou týdny mimo provoz. Kvůli mimořádné situaci v kralupské rafinérii, která se stala 17. května, bylo v minulých dnes zastaveno zpracování ropy. Neplánovaná odstávka by měla trvat týdny. Vzhledem k tomu bude omezena výroba také v litvínovské rafinérii a omezena bude výroba...

 • UNIPETROL: KORAMO a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002

  UNIPETROL: KORAMO a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002. KORAMO A.S. Hlavním předmětem podnikání Korama je výroba a prodej mazacích a speciálních olejů. Koramo, jako součást Skupiny Unipetrol, naplňuje stanovené obory podnikání, tj. rafinérské zpracování ropy, stejně jako Paramo.

 • Unipetrol: Kompletní přehled doporučení a cílových cen

  Unipetrol: Kompletní přehled doporučení a cílových cen. BUY (koupit), HOLD (držet), SELL (prodat), OVERWEIGHT (nadvážit v portfoliu), UNDERWEIGHT (podvážit v portfoliu), EQUALWEIGHT (stejná váha v portfoliu), OUTPERFORM (očekávaná lepší výkonnost než trh), MARKET PERFORM (očekávaná stejná výkonnost jako trh),.

 • Unipetrol: Je dobrou investicí? Jaké dividendy vyplatí?

  Unipetrol: Je dobrou investicí? Jaké dividendy vyplatí?. Nižší ziskové výhledy, prémie vůči konkurentům, pouze teoretická šance na dividendu, či nízké strategické investice. Argumentů, proč investovat do petrochemické emise jednoduše v posledních měsících není příliš mnoho.

 • Unipetrol: Jak moc zasáhl do 3Q výsledků požár v Záluží? - Roklen24.cz

  Po operátorovi O2 C.R., který úspěšně odstartoval domácí výsledkovou sezónu, zveřejní své výsledky za 3. čtvrtletí ve čtvrtek 22.10. před otevřením trhu společnost Unipetrol. Společnost již představila své modelové marže za 3. čtvrtletí, které zůstávají vysoké – modelová rafinérská marže vzrostla ve 3. čtvrtletí na 5,8 dolarů za barel, což je meziroční nárůst o 132 %, společná petrochemická marže poskočila meziročně o 42,7 % výše na 943 eur za tunu.

 • Unipetrol: Modelové marže za 4Q15 na vysokých úrovních

  Modelová rafinační marže v 4Q15 dosáhla 4,2 USD/b (+91 % r/r), vzrostl i rozdíl B-U (2,7 USD/b, +80 % r/r). V meziročním srovnání se zvýšila i společná petrochemická modelová marže (838 EUR/t, +17,4 % r/r). Všechny zmírněné marže se drží na vysokých úrovních a měly by být indikátorem výborných výsledků za 4Q15. Nicméně pro Unipetrol je nyní důležité, jak rychle se po havárii podaří zprovoznit petrochemickou výrobu, se kterou úzce souvisí litvínovská rafinérie. 

 • Unipetrol: Modelové marže za únor pokračovaly v růstu

  Unipetrol: Modelové marže za únor pokračovaly v růstu. Unipetrol oznámil modelové marže za únor. Modelová rafinační marže dále pokračuje v růstu na 5,2 USD/b (4,5 v lednu a 0,4 před rokem), což je úroveň, kterou jsme naposledy viděli v roce 2009. Rozdíl B-U meziměsíčně mírně klesl na 1,3 USD/b.

 • Unipetrol: Modelové marže za únor v plusu, petrochemická marže rekordní

  Unipetrol: Modelové marže za únor v plusu, petrochemická marže rekordní. Unipetrol oznámil modelové marže za únor tohoto roku. Modelová rafinační marže vzrostla z lednové záporné hodnoty na +0,4 USD/bbl (+3,2 USD/bbl loni), rozdíl Brent-Ural dosáhl 1,5 USD/b (2,0 USD/b před rokem, +1,8 USD/bbl v lednu).

 • Unipetrol: Modelové marže za září a 3Q - meziroční růst až o 130%

  Unipetrol: Modelové marže za září a 3Q - meziroční růst až o 130%. Unipetrol oznámil modelové marže za září a celé třetí čtvrtletí. Rafinační marže v 3Q15 dosáhla 5,8 USD/b a v meziročním srovnání je podstatně vyšší (+132 %). Rozdíl B-U je meziročně nižší (-17 %), ale společně s rafinérskou marží je vyšší o cca 70 %.

 • Unipetrol: Modelové rafinanční marže v 1Q výrazně rostly, petrochemické naopak klesly

  Unipetrol: Modelové rafinanční marže v 1Q výrazně rostly, petrochemické naopak klesly. Unipetrol oznámil modelové marže za první kvartál tohoto roku. Modelová rafinační marže dále v 1Q15 vzrostla na nevídaných 5,5 USD/b. To je podstatný růst jak na kvartální (2,2 USD/b v 4Q14), tak roční (0,2 USD/b v 1Q14) bázi.

 • Unipetrol: Modelové rafinanční marže v lednu silně rostly, nejvýše od r.2010

  Unipetrol: Modelové rafinanční marže v lednu silně rostly, nejvýše od r.2010. Unipetrol oznámil modelové marže za leden. Modelová rafinační marže vzrostla z prosincové hodnoty 1,5 USD/b na 4,5 USD/b (loni -0,3 USD/b), což je úroveň, kterou jsme naposledy viděli v roce 2010. Rozdíl B-U meziměsíčně mírně klesl na 1,8 USD/b.

 • Unipetrol: Modelové rafinérské marže v listopadu rostly do blízkosti letošního maxima

  Unipetrol: Modelové rafinérské marže v listopadu rostly do blízkosti letošního maxima. Rafinérská modelová marže v listopadu vzrostla na měsíční bázi na 4,9 USD/b a dosáhla téměř letošního maxima. V meziročním srovnání je to pokles o 12,5 %. To nicméně odráží vysoká srovnávací základna, kdy loni trhaly marže historické rekordy.

 • Unipetrol: Možná dodávka ropy z Íránu

  PKN Orlen (vlastní 63 % v Unipetrolu) začal kupovat ropu ze Saúdské Arábie a plánuje dodávky íránské ropy pro Unipetrol. Předpokládáme, že i nadále bude Unipetrol odebírat hlavně ruskou ropu. Plán na íránské dodávky jsou snahou o diversifikaci a taky cenový tlak hlavního dodavatele ropy.

 • Unipetrol: Možné přerušení dodávek ropy

  Unipetrol: Možné přerušení dodávek ropy. Podle deníku HN, Rusko oznámilo, že po Novém roce může dojít k přerušení dodávek ropy do Evropy díky doposud neukončeným jednáním o tranzitu přes Ukrajinu. Deník dále dodává, že úřad slovenské vlády včera potvrdil, že byl varován o tomto riziku dopisem z.

 • Unipetrol: Návrh na snížení spotřební daně na naftu má podporu ČSSD

  Unipetrol: Návrh na snížení spotřební daně na naftu má podporu ČSSD. Podle stínového ministra financí Jana Mládka podporuje ČSSD návrh Věcí Veřejných na snížení spotřební daně na naftu o 2,5 Kč na litr. Tím se zvyšuje šance na prosazení návrhu i přes odpor ministerstva financí a ostatních dvou koaličních stran (ODS, TOP...

 • Unipetrol: Neplánovaná odstávka bude trvat měsíce

  Po výbuchu a následném požáru petrochemické jednotky Unipetrolu (13. srpna 2015) bude provoz obnoven v horizontu spíš měsíců než týdnů. Odhady finančních ztrát budou k dispozici během následujících týdnů. Unipetrol to uvedl v tiskovém prohlášení.To bohužel nejsou žádné nové informace. Opakujeme náš názor, že neplánovaná odstávka bude trvat minimálně čtvrtletí a dopad do hospodaření bude podstatný.

 • Linka 199
 • Unipetrol: Neplánovaná odstávka v Chemopetrolu a ČRaf

  Unipetrol: Neplánovaná odstávka v Chemopetrolu a ČRaf. Unipetrol oznámil, že v období 4-20. října provede neplánovanou odstávku hlavních instalací v litvínovské rafinérii a Chemopetrolu. Odstávky sníží výrobu paliv a výrobků na bázi etylénu a propylénu.

 • Unipetrol: Nová strategie počítá s dividendami. Příští rok ale ještě asi nebudou

  Unipetrol: Nová strategie počítá s dividendami. Příští rok ale ještě asi nebudou. Generální ředitel Unipetrolu Andrzej Modrzejewski by rád, aby byl Unipetrol dividendovým titulem. Ale neví, jestli Unipetrol vyplatí dividendu příští rok. Dividendová politika by měla být součástí nové strategie, která se nyní připravuje.

 • Unipetrol: O dividendě se stále jedná

  Unipetrol: O dividendě se stále jedná. Unipetrol pořádal ve čtvrtek odpoledne konferenční hovor k zveřejněným výsledkům za 1Q16. Zaznělo na něm, mimo jiné, že o dividendě se stále jedná. Návrh na výplatu dividendy bude zveřejněn nejpozději v pozvánce na valnou hromadu, měsíc před jejím...

 • Unipetrol: Obnova etylénové jednotky, výsledky budou letos lepší než loni a budou opět rekordní

  Unipetrol: Obnova etylénové jednotky, výsledky budou letos lepší než loni a budou opět rekordní. Rekonstrukce zničené etylénové jednotky probíhá podle plánu a na plný provoz by měla fungovat na konci 3Q. Řekl v interview generální ředitel Unipetrolu Marek Switajewski. Příznivé ceny ropy by měly trvat další měsíce.

 • Unipetrol: Odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost

  Odboráři chemického závodu v Unipetrolu vyhlásili stávkovou pohotovost. Týká se to 1 800 zaměstnanců, kteří chtějí růst mezd o 8 %. Stávkovou pohotovost již v pondělí vyhlásili odboráři České rafinérské, kterou Unipetrol ovládá. Růst mezd by negativně ovlivnil provozní náklady Unipetrolu. Navíc stále čekáme na vyhodnocení neplánované odstávky po výbuchu etylenové jednotky v petrochemii. Předpokládáme, že bude trvat nejméně kvartál a podstatně ovlivní hospodářská čísla Unipetrolu. 

 • Unipetrol: Oficiální firemní výsledková zpráva

  Unipetrol: Oficiální firemní výsledková zpráva. Skupina Unipetrol vykázala za 1. čtvrtletí roku 2011 provozní zisk (EBIT) 571 mil. Kč, čistý zisk 464 mil. Kč, při obratu 23 mld. Kč (meziroční nárůst +28 %). Petrochemický segment nejvíce přispěl do skupinového EBITu, následovaly segmenty rafinérie a...

 • UNIPETROL: PARAMO a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002

  UNIPETROL: PARAMO a rok 2002 - Zpráva představenstva z ŘVH 20.6.2003 za rok 2002. PARAMO A.S. Nosným výrobkovým portfoliem Parama je výroba a prodej primárního benzinu, motorové nafty, silničních a speciálních asfaltů a mazacích olejů, zejména průmyslových. V Paramu byla rychle a úspěšně dokončena základní restrukturalizace již v roce.

 • Unipetrol: Paramo prodalo dceřinou společnost Paramo Asfalt

  Unipetrol: Paramo prodalo dceřinou společnost Paramo Asfalt. Společnost Paramo prodala svoji stoprocentně vlastněnou dceřinou společnost Paramo Asfalt polské společnosti Orlen Asfalt. Kupní smlouva, na základě které Orlen Asfalt získává od Parama stoprocentní podíl ve společnosti Paramo Asfalt, byla slavnostně...

 • Unipetrol: Paramo zaplatilo pokutu 60 mil. Kč za neodebranou ropu

  Unipetrol: Paramo zaplatilo pokutu 60 mil. Kč za neodebranou ropu. Paramo ze skupiny Unipetrol zaplatilo penále 60 mil. Kč státnímu provozovateli ropovodů Mero za neodebranou ropu. Paramo po zavření rafinérie v r. 2012 neodebralo nasmlouvané množství.