Linka 199

ŽENA-IN - Astrologie na vlastní kůži. Pravda nebo šarlatánství?

Čtení z ruky, výklad z karet, věštění z kávové sedliny nebo kyvadlo, jsou různé způsoby, jak můžeme zjistit, co nás čeká a nemine. Jenže, existuje spousta šarlatánů, kteří jdou především po penězích a jsou natolik chytří, že vytuší, co chcete slyšet. A to je k ničemu! Já některé zkusila a stále zůstávám skeptická. Je však jedna záležitost, která si mé sympatie naplno získala, tou je astrologie. Jak takový astrologický rozbor probíhá a k čemu je dobrý, si můžete právě teď přečíst.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Artemisia Gentileschi se prosadit dokázala

  Byla první malířkou, které se dostalo té cti stát se členkou Malířské akademie ve Florencii. Uplatnit se v tak ryze mužské profesi však nebylo vůbec snadné. Vždyť panoval názor, že ženy patří do výtvarného umění jen jako modelky. Artemisia však měla malování v krvi.

 • ŽENA-IN - Aplikace z redakce

  Tvrdí se, že ženy a technika nejdou moc dohromady. Telefon ale používáme všechny a velká věda to není. Pokud si zjednodušujete život chytrými aplikaci, čtěte dál. Ty nejpoužívanější z redakce vám představíme.

 • ŽENA-IN - Aplikace nejen pro ženy. Co nám pomáhá a baví?

  Usínáme s ním a budíme se vedle něj. Ať už muže máte či ne. Řeč je o mobilním telefonu. Velká většina z nás již dávno propadla chytrým telefonům a ještě chytřejším aplikacím, které nám jaksi náš běžný život zpestřují, zjednodušují, zpříjemňují, ulehčují, otravují...

 • ŽENA-IN - Anne Golon a markýza andělů

  Také milujete Angeliku? Já moc. Také díky Angelice jsem si nejspíš tolik zamilovala nejen Francii, ale i historii. Známější je samozřejmě Angelika filmová, kterou si nikdo nedovede představit bez Michèle Mercier a Roberta Hosseina. I když přesně za týden - 27. února - pakliže budete chtít porovnávat, budete mít možnost seznámit se s dlouho očekávaným prvním dílem nové filmové verze. Určitě se ale mezi vámi najdou mnohé, co znáte a máte rády její knižní podobu.

 • ŽENA-IN - Anna Jagellonská, manželka prvního Habsburka na českém trůně

  Vzpomínáte si ještě, co jste se kdysi učili či četli o tom, kdy a jak se dostali Habsburkové na český trůn? Vlastně za to mohla prozíravá sňatková politika jednoho z nejschopnějších habsburských panovníků Maxmiliána I. A s tím prvním Habsburkem na českém trůně v nadpise to taky není úplně pravda, i když se to tak často říká.

 • ŽENA-IN - Ani smrt je nerozdělila...

  Byla krásná a pocházela ze starého šlechtického rodu, ale to nestačilo, aby se mohla stát v budoucnu císařovnou. Do hraběnky Žofie Chotkové se zamiloval následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d´Este, a když vše prasklo, byl z toho obrovský skandál...

 • ŽENA-IN - Ani božská Ema to neměla snadné...

  Sopranistka světového formátu, vzdělaná a inteligentní žena s širokým uměleckým záběrem. Velká vlastenka, milovnice přírody, starožitností a kuriozit. V závěru svého života pak především nešťastná a osamělá žena. To byla Ema Destinnová…

 • ŽENA-IN - Angelika Kauffmann, „dokonalá žena“

  Malá obec Schwarzenberg na lučním úpatí hor Bregenzerwaldu se pyšní krásným muzeem. Je pojmenováno po Angelice Kauffmann, první ženě, která byla přijata do britské Královské akademie umění. Ačkoliv se proslavila daleko za hranicemi rodné země, nikdy nezapomněla, kde vyrůstala. Z lásky k rodné hroudě darovala obci mnoho svých děl.

 • ŽENA-IN - Anežka Česká, emancipovaná přemyslovská princezna

  Jméno svaté Anežky České je naší veřejnosti poměrně známé především od doby jejího svatořečení v roce 1989. Víte ale o tom, že vlastně tato přemyslovská princezna měla svým otcem původně naplánovánu zcela jinou budoucnost? Čekal by ji osud podobný všem královským dcerám?

 • ŽENA-IN - Anaïs Nin: tajemná první dáma lechtivé literatury

  Od svých jedenácti let si psala deníky, které obsahovaly její četná tajemství. Vycházely sice už za jejího života, ale necenzurované byly vydány teprve po její smrti. Staly se pak oblíbenou četbou emancipovaných Američanek. Studovala také psychoanalýzu, a dokonce ji svého času provozovala. Femme fatale mnoha umělců byla mimořádně krásná a temperamentní žena…

 • ŽENA-IN - Alžběta Falcká se na českém trůně příliš neohřála...

  Alžběta Falcká zrovna nepatří mezi příliš známé české panovnice. Ostatně není se čemu divit. Vždyť tu vládla opravdu jen krátce. Ale nepředbíhejme...

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Alice Masaryková nebyla jen dcerou prezidenta

  Být dcerou prezidenta nebude zřejmě nic záviděníhodného. I když mám pocit, že současná „první dcera“, či jak si Kateřina Zemanová říká, si ve své nové roli vyloženě „medí“. Řeč však nebude o ní, ale o dámě, která kdysi cosi znamenala.

 • ŽENA-IN - Alexandra F. Lipovská: Mám tendenci diváky v kině vychovávat

  Kino Ponrepo pro mě osobně představovalo v osmdesátých letech kouzelný ostrůvek kultury, kde jsem viděla v té době jinak nedosažitelné filmy. Perný den s The Beatles, „západoněmecké“ mayovky a další klenoty byly pro všechny natolik lákavé, že neváhali stát několikahodinové fronty...

 • ŽENA-IN - ALČINA ČAJOVNA

  Fotoalba ke stažení:

 • ŽENA-IN - Agnès Sorelová, první metresa na francouzském dvoře

  Diana de Poitiers, markýza de Montespan nebo madame de Pompadour… Víte, co měly tyto dámy společného? Byly to kurtizány neboli metresy. A ne ledajaké. Metresy královské. Nebyly však zdaleka první. Cestičku jim prošlapala už v patnáctém století Agnès Sorelová, a zahájila tak tradici oficiálních milenek francouzských králů.

 • ŽENA-IN - Adina Mandlová, prvorepubliková megastar

  Nataša Gollová, Lída Baarová, Hana Vítová, Adina Mandlová… To byly opravdové hvězdy stříbrného plátna první republiky. Jejich jména spolehlivě plnila kinosály a byla vždy zárukou kasovního úspěchu prvorepublikových filmů. Asi nejsvéráznější z této čtveřice byla poslední jmenovaná – Adina Mandlová.

 • ŽENA-IN - Abeceda zahrada

  Vše co je na zahradě podle abecedy

 • ŽENA-IN - 8 aplikací a internetových služeb pro snadné a bezpečné cestování

  Časy, kdy jsme si objednávali dovolenou výhradně přes cestovní kancelář nebo volali do destinace půl roku dopředu a rezervovali takto apartmán u moře či svahu, se pomalu propadají do historie.

 • ŽENA-IN - 5 tipů, jak si uspořádat spíž

  Uspořádejte si spíž tak, abyste utráceli méně, vyhazovali méně a stresovali se méně.

 • ŽENA-IN - 5 tipů, jak si správně vybrat cestovní pojištění

  Těšíte se, až letos opět blýsknete na alpských svazích, nebo se naopak nemůžete dočkat útěku do tepla?

 • ŽENA-IN - Asymetrie v oblékání. Využijte ji ve svůj prospěch a úspěch máte zaručený

  Neuvažujte jen o svých nedokonalostech, a zkuste vyzvednout hlavně své přednosti. K jejich zvýraznění vám pomůže třeba právě asymetrie. Proč právě tento prvek a jak s ním pracovat, to se dočtete v následujícím článku.

 • ŽENA-IN - Audrey, princezna z Říma

  Kdo by neznal film Prázdniny v Římě? Ve své první velké roli se tu představila skvělá herečka, nádherná, elegantní a citlivá žena. Možná se vám těch superlativů zdá příliš, ale Audrey Hepburn byla ještě navíc velice skromná. Film jí vynesl řadu ocenění, po zásluze i Oskara za hlavní ženskou roli za rok 1953.

 • ŽENA-IN - Badyán pomůže při mnoha neduhách

  Již za pár dní tady bude Štědrý den. Přípravy na tento výjimečný a slavný den pravděpodobně ve všech domácnostech dosahují stupně 9 na pomyslné stupnici 1 - 10. Velevýznamnou složkou těchto příprav je zajisté i pečení cukroví, a protože jsme si minule povídali o hřebíčku, který je jednou z vlajkových vůní tohoto počínání, dalším takovým kořením je z mého pohledu badyán!

 • ŽENA-IN - Banánové muffiny s ovesnými vločkami, kokosem a mandlemi

  Ovesné vločky patří mezi nejhodnotnější cereálie. Mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů B1, B6 a E, železa a vápníků. Jsou lehce stravitelné a obsahují v ideálním poměru rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. Dále obsahují vlákninu betaglukan, která prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

 • ŽENA-IN - Banánovo mandlové smoothie

  K cuketovo mrkvovým bábovičkám jsem dlouho vymýšlela vhodný nápoj. Navedl mě syn, který si přál banánový koktejl. A tak jsem ho trochu vylepšila...

 • ŽENA-IN - Barbora Nerudová, „matička“ Jana Nerudy

  Její život bychom jí rozhodně nezáviděli. Ženy to vůbec měly v 19. století těžké. Pokud se ovšem nenarodily do té správné rodiny. A to tedy případ paní Nerudové nebyl…

 • ŽENA-IN - Barbora Šťastná v rozhovoru pro Žena-in.cz: Dobrá tak akorát

  Dne 11. května se na pultech knihkupectví objeví již třetí kniha autorky Báry Šťastné. Ta si před lety - a vůbec ne kvůli příznačnému příjmení - začala zapisovat na blog svoje cesty ke štěstí, které nadchly tisíce ženy. Ne náhodou. Být šťastná v běhu všedních dní totiž není jen tak...

 • ŽENA-IN - BAR™

     

 • ŽENA-IN - Bebel: Nezapomenutelný a jedinečný Belmondo

  Sympatický rošťák, u kterého máme pocit, že ho známe osobně, že tak nějak patří do rodiny. Však jsme „na něm“ také povětšinou všechny „vyrostly“. Od kultovního U konce s dechem přes vylomeniny typu Muž z Acapulca až po fenomální krimi Samotář atd.

 • ŽENA-IN - Beskydy chrání Radegast. Bůh, ze kterého jde strach

  Druhé pokračování seriálu o ochráncích našich hor čtěte s úctou! Zabloudíte v něm totiž do Beskyd, které chrání nejvyšší slovanský bůh. Běda těm, kteří ho dobře nenasytí. Na koho se Radegast rozhněvá, tomu se zle povede...

 • ŽENA-IN - Bez jaké barvy se neobejde váš šatník?

  Bez barev si nedokážeme představit život. Zdál by se nám smutný. Ale svůj šatník většinou cíleně barevnosti zbavujeme. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když si na otázku z titulku odpovím za vás. Bez černé!

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Bezchybná pleť v každé situaci!

  Chcete zazářit za každé okolnosti? Ať už na obchodní schůzce, na schůzce s přáteli či v práci? Zabodujte s bezchybnou pletí, kterou Vám zajistí tekutý make-up L’Oréal Paris True Match.

 • ŽENA-IN - Bílý tygr a medvěd jsou maskoti OH v Pchjongčchangu

  Maskotem zimní olympiády v Pchjongčchangu je bilý tygr jménem Soohorang. Maskotem paralympijských her bude medvěd Bandabi. ZOH 2018 začínají už 9. února. Těšíte se?

 • ŽENA-IN - Blanka Stablerová: Našla jsem svou oázu srdce

  S Blankou se znám už hodně dlouho. Objevila jsem ji kdysi v jednom fitcentru díky tomu, že si ji tam každý chválil, jak mu pěkně napravila záda i duši. A tak jsem se i já pravidelně nechala opájet aromaterapií, se kterou tam čarovala, a k tomu poslouchala její inspirující postřehy o životě.

 • ŽENA-IN - Bohuslava Rajská, zapomenutá spisovatelka a kamarádka Boženy Němcové

  Když jsem nedávno četla o spisovatelce Bohuslavě Rajské, nějak mi automaticky naskočil začátek básně, kterou jsme se povinně učili v sedmé třídě. Začínala: Večer před svatým Janem, mluví sestra s Tomanem. Kam pojedeš, bratře milý, v této na noc pozdní chvíli? Na koníčku sedlaném, čistě vyšperkovaném…  Je mi jasné, že víte, kdo to napsal.

 • ŽENA-IN - Bojím se, že je se mnou jen kvůli jídlu

  Všichni víme, že láska prochází žaludkem a že to bývá většinou žena, která je v tomto směru pomyslnou strážkyní rodinného krbu. Na druhou stranu pokud se soužití změní pouze v prosté konzumování, které navíc táhne jen ona, není asi všechno v pořádku. Aspoň z jejího pohledu.

 • ŽENA-IN - Boží dřevec léčí, chutná i zdobí aneb Bylinka, co voní jako cola!

  Kdybyste zavřeli oči, neuvěříte, že nemáte před nosem skleničku s coca-colou, ale bylinku, kterou znali už staří Egypťané. Voní totiž úplně stejně, jako tento kultovní nápoj. A to není vše!

 • ŽENA-IN - Božské ovoce kaki roste i u nás! Víme, jak ho pěstovat

  Propadli jste chuti sladkých, oranžových plodů, jejichž sezona v obchodech právě vrcholí? Aby ne, exotické ovoce kaki je pokrmem bohů. Věděli jste ale, že ho můžete také sami pěstovat a sklízet vlastní úrodu?

 • ŽENA-IN - Brambory zapečené se smetanou

  Geniální příloha, která se hodí k mnoha různým jídlům. Je hotová za krátký čas a náklady jsou velice nízké.

 • ŽENA-IN - Bříška

  Snažilky z "Čápa nebo vrány" hurá na "Bříška"!