Linka 199

ŽENA-IN - Cyklostezka pro nesportovce a rodiny s dětmi v krásné přírodě? Jeďte do Orlických hor

Pozvat „necyklistu“ na výlet na kolech do Orlických hor, to je celkem odvážná myšlenka. Ještě tak jižní Morava, kde jsou rovinky, říkala jsem si. Ale tlačit kolo do kopců a se strachem v očích z nich sjíždět dolů? Jenže posměch jsem sklidila já. Prý jde o rodinnou stezku po rovince údolím Tiché Orlice, kterou zvládne i pětileté dítě. A to byla výzva!

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Culottes jsou hit! Víte, jak je nosit?

  Culottes jsou široké nohavice střižené pod koleny, zkrátka takové midi kalhoty. A staly se neuvěřitelným hitem. Nosí je každá správná módní ikona a vy byste měly také. Jsou totiž šik, trendy a tak pohodlné...

 • ŽENA-IN - Cuketová bábovka

  Každý pěstuje cukety. Téměř každý. Kdo nepěstuje cukety, zná někoho, kdo cukety pěstuje. A když cukety nepěstujete, ani nikoho s cuketami neznáte, určitě si můžete cukety koupit na trhu nebo v obchodě. Cukety jsou prostě dobré!

 • ŽENA-IN - Čuchani: Dobyvatelé světového zlata

  Česká republika sbírá na poli sportovního aerobiku a fitness týmů pravidelně medaile od konce devadesátých let, kdy do podvědomí všech vstoupila Olga Šípková se svým světovým zlatem z australského Sydney. Zlato mají i děvčata z Kladna. A nejen jedno.

 • ŽENA-IN - Čtenářky testovaly luxusní kosmetiku Onclé. Byly spokojené?

  Pět našich vybraných čtenářek otestovalo kosmetiku Onclé s kmenovými buňkami. V balíčcích našly celkem tři produkty - Onclé luxusní olejový peeling, olejové sérum a tělový balzám s kmenovými buňkami. Jak s nimi byly spokojené a který produkt si nejvíce oblíbily?

 • ŽENA-IN - Čočkový salát s vepřovou panenkou

  Luštěniny jsou zdravé a chutné. Třeba taková čočka. Existuje několik druhů, každý je trochu jiný a navzájem se dají dobře kombinovat. Jen je většinou musíte uvařit každý zvlášť a zkombinovat až nakonec. Co k čočkovému salát? Přece výbornou vepřovou panenku.

 • ŽENA-IN - Čočkový salát s kuřecím masem

  Jednou o víkendu jsme si upekli velký plech plný kuřecích křidélek. Ale hlad měl samozřejmě velké oči a několik kousků nám zbylo. Samotná křidélka už nikdo z nás nemohl ani vidět, a tak jsem si vymyslela zdravý salát. K jeho přípravě stačí velice málo surovin, které už většinou máte doma...

 • ŽENA-IN - Co pít při sportu?

  Obyčejná neperlivá voda je tím nápojem, který bychom měly tělu dodávat co nejvíce. Je pro nás nejprospěšnější ze všech možných tekutin. Ale když dojde na sport, někdy je i voda pro výkon málo.

 • ŽENA-IN - Co mě naučilo pár prvních lekci jógy aneb správně stát je věda!

  Bolí vás každou chvíli záda? Trpíte na časté bolesti hlavy? Stane se vám občas, že se v těle něco zasekne a nemůžete pohnout krkem, trupem, atd.? Pak vítejte v klubu lidí, kteří špatně stojí či sedí... a co víc, kterým tyto neaktivity zaplňují prakticky celý den.

 • ŽENA-IN - Co mě naučila Dalajlamova kočka

  Mám ráda moudré knížky. Kdysi dávno jsem si zajímavé myšlenky vypisovala do linkovaného sešitu. Dnes si je občas přepisuji do počítače. Úplné žně jsem v tomto duchu zažila díky půvabným knihám, které sepsal David Michie.

 • ŽENA-IN - Co jsem pochopila díky MUDr. Jarmile Klímové aneb proč funguje psychosomatika

  Psychosomatika. Mluví se o ní poslední dobou hodně. Přitom ještě před pár lety vyvolávaly souvislosti mezi duší a tělem, o kterých – zjednodušeně řečeno – psychosomatika je, u mnohých posměšný úšklebek. Láry fáry, nemoc je nemoc.

 • ŽENA-IN - Co je české, to je dobré. A o naší kosmetice to platí dvojnásob!

  V čem jsme mistři? Naše pivo nemá konkurenci, máme sportovce, na které můžeme být právem pyšní a za objevem kontaktních čoček stojí také Čech. A teď se na přední příčky českých úspěchů řadí i kosmetika.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

  Vhodný životní styl, tělesná a duševní aktivita - to je základ pro správný vývoj dítěte. To vše však musí být podpořeno vitamíny a živinami. Specialisté doporučují konzumaci pěti porcí ovoce a zeleniny denně, přičemž jedna z nich může být nahrazena 100% džusem nebo pyré. Neberme tato slova na lehkou váhu, protože zde hovoříme o našich dětech.

 • ŽENA-IN - Co dělá ženu ženou: Získejte krásnou vůni

  Krásně upravený zevnějšek zahrnuje i výběr doplňků, které podtrhnou vaši osobnost. Šperky, hodinky nebo kabelka o vás mohou prozradit mnohé, stejně jako vaše oblíbená vůně.

 • ŽENA-IN - Co by se během prvního svátečního setkání u tchyně stát nemělo...

  Blíží se vánoční svátky a pro mnohé mladé páry to znamená, že je poprvé – aspoň částečně formou návštěvy – stráví s budoucími příbuznými, přesněji rodiči svého vyvoleného. Že jde o jednu ze zatěžkávacích životních zkoušek vztahu, připomene s laskavým humorem náš dnešní článek.

 • ŽENA-IN - Čmeláků rapidně ubývá a můžeme za to i my

  Ne nadarmo se jim říká “včelí medvídci“. Díky večerníčkům máme o těchto roztomilých „brundibárech“ jakési povědomí, ale obecně toho o nich víme hodně málo. A možná právě proto se nepřímo podílíme na jejich úbytku. Přitom jsou pro naši přírodu nezastupitelní.

 • ŽENA-IN - Cizrnová pomazánka

  Velice zdravá a dobrá pomazánka: Uvařenou cizrnu necháme vychladit. Mezitím si osmahneme na kostičky nakrájenou cibulku a vmícháme ji do cizrny. Přidáme máslo, pár kapek citronové šťávy...

 • ŽENA-IN - Citronová bábovka

  Bábovky jsou stálicí mezi snadnými a chutnými moučníky. Existují stovky různých receptů a chutí. My jsme se dnes rozhodli upéct bábovku osvěžující, letní. Citronovou. Její jemná chuť a voňavé těsto ji určitě zařadí mezi vaše oblíbené dezerty.

 • ŽENA-IN - Čisté ruce kdekoli jste? Vyhrajte antibakteriální gel

  Hygiena rukou je velmi důležitá, protože skrze ruce a poté ústa může do našeho těla proniknout spousta bakterií a škodlivých látek. Máme pro vás tip!

 • ŽENA-IN - Čína u vás doma? Vypěstujte si vlastní čajové lístky!

  Potrpíte si na šálek kvalitního černého či zeleného čaje? Pokud jej stále ještě chodíte kupovat do obchodu, děláte chybu. Není nad to uvařit si lahodný nápoj z vlastnoručně vypěstovaných lístků. Čajovníku čínskému se bude dařit doma i na zahradě.

 • ŽENA-IN - Chraňte berušky. Pomůže „nepořádek“ na zahradě i beruščí domeček

  Podzim je časem úklidu zahrady, ale nic se nemá přehánět. Trocha „nepořádku“ poskytne úkryt mnoha užitečným živočichům. Třeba krásným slunéčkům (nejen) sedmitečným.