Linka 199

ŽENA-IN - Je tak těžké říci dobrý den?

Říká se, že úsměv nic nestojí. A já bych téměř totéž řekla o pozdravu. Samozřejmě - úsměvy můžeme rozdávat stále, pozdrav se hodí jen při určitých situacích. Ale těch je podle mě více, než si mnozí zřejmě myslí...

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Je t'aime aneb Historie jedné lásky

  Ačkoli byla anglická herečka Jane Birkin docela známá už ve dvaceti letech díky poměrně odvážným scénám v kultovním filmu režiséra Antonioniho Zvětšenina, proslavila ji teprve nejerotičtější píseň všech dob Je t'aime. Celebritou se také stala díky bouřlivému vztahu s autorem písně Sergem Gainsbourgem, známým pařížským ošklivým, ale neodolatelným svůdníkem …

 • ŽENA-IN - Je pravda, že lak na nehty by měl korespondovat s vaší osobností? Zjistili jsme to, budete se divit!

  Přiznám se, že informace o tom, že lak na nehty by měl sedět k mé osobnosti, pro mě byla naprostou novinkou. Vždy jsem si je vybírala podle jednoduchého vzorce – líbí/nelíbí. Zašla jsem tedy zjistit, jak se věci mají a hlavně, jestli mi odbornice dokáží vybrat takový odstín, který by se ke mně hodil a zároveň se mi líbil.

 • ŽENA-IN - Je normální, když si ex modeluje ze své současné přítelkyně bejvalku?

  Říká se, že v životě si hledáme stále podobné typy mužů. To je také zřejmě důvod, proč si žena, jež uteče od alkoholika, po čase začne s jiným alkoholikem. A jak to mají muži? Těm se očividně – alespoň vizuálně – celý život líbí jeden typ ženy, tedy aspoň podle příběhu čtenářky Marty to tak vypadá.

 • ŽENA-IN - Je možné zapomenout umění sexu? Jana s Tomášem se obávají, že ano

  Sex patří k jednomu ze základních pilířů šťastného vztahu. Sice není nejdůležitější, ale bez něj harmonické soužití může jen těžko fungovat. O tom se přesvědčila sama Jana. Partnerství jim nějaký ten pátek nefunguje, ale rozejít se i tak nechtějí. Po dlouhé době se pokoušejí opět sexuálně žít, ale je to bída. Prý už to neumějí…

 • ŽENA-IN - Je lepší povědět, co si myslíme, nebo pomlčet?

  Někdy je člověk sám k sobě až příliš kritický. I přesto můžeme některé vlastní chyby přehlížet. Pak můžeme být rádi za to, že máme ve svém okolí ty, kteří nás nejlépe taktně umí upozornit na to, co se jim nelíbí. Na to, co je potřeba změnit či udělat jinak. Jenže, existuje velmi tenká hranice, někdy totiž přímost druhého může ranit. I tak bychom si ji ale měli vyslechnout a zamyslet se, jestli dotyčný nemá náhodou pravdu.

 • ŽENA-IN - Je čas ježků. Můžete jim pomoct, ale i nechtěně ublížit!

  Podzim je ježčí čas. Zvyšuje se jejich aktivita, protože jsou v největším shonu za potravou. Na dobrých tukových zásobách totiž závisí jejich zimní přežití. Možná byste jim rádi pomohli, ale pokud nejsou zranění, nechte je (zatím) raději v přírodě, radí zvířecí záchranáři.

 • ŽENA-IN - Jděte se svým chlupem do ulic! Kožešinové bundy a kabátky jsou zase v kurzu

  Carrie Bradshaw, hlavní představitelka kultovního seriálu Sex ve městě, je milovala a uměla je nosit. Objevovaly se i v dobách dávno minulých, nejvíce byly ale k vidění v 70. a 80. letech, kdy se jich ženy rozhodně nebály. Dnes opět prostupují na výsluní, řeč je o chlupatých bundách. Svršku s puncem módní rebelie.

 • ŽENA-IN - Jdeme do kozaček! Jaké si vybrat?

  Nemusíme čekat na zimu a sníh, kozačky se nosí prakticky celoročně, ale teď nastává jejich pravá doba. Ale jak se orientovat v tom nekonečném výběru? Nadčasové, klasické, ležérní, nebo ženské?

 • ŽENA-IN - Jana Duzbabová: Každý by si měl v životě vytvořit svou oázu pohody

  Sympatická blondýnka je zářným příkladem toho, že člověk často musí své místo chvíli hledat. Přes náročné studium a ubíjející práci v kanceláři v jedné velké nadnárodní firmě se dostala až k provozování vlastního útulného studia...

 • ŽENA-IN - Jan Lipšanský: Jak si vybrat dobrý film pro ženy

  Jan Lipšanský vystudoval FAMU, obor scénáristika a dramaturgie. Životem mu kromě rodiny procházejí další tři jeho lásky: film, psaní knih a pití dobré kávy. My si budeme povídat hlavně o té první, protože Honza toho ví o filmu a dění v pozadí opravdu hodně...

 • ŽENA-IN - Jaké tenisky pofrčí v roce 2018?

  Kecky frčí už nějaký ten pátek a jinak tomu nebude ani v tomto roce. Teď je neobouvejte, byla by vám zima, ale aspoň se pojďte navnadit a třeba si už nějaké trendy tenisky pořídit.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Jaké šperky se prodávají v Dubaji? Podívejte se!

  Klára je nyní v Dubaji, kde sbírá témata na cestopisné články. Poslala nám pár fotek z trhu se zlatem, což je ulice s obchody, kde všichni obchodníci mají splněnou přísnou certifikakci, takže je zde bezpečné nakupovat. Kromě extravagantních kousků tu najdete i spoustu krásných klasických šperků. Klára nám napsala, že je to jako prohlížet poklady z pohádky Tisíce a jedné noci. Však se podívejte samy a posuďte.

 • ŽENA-IN - Jaké šperky se prodávají v Dubaji? Podívejte se!

  Klára je nyní v Dubaji, kde sbírá témata na cestopisné články. Poslala nám pár fotek z trhu se zlatem, což je ulice s obchody, kde všichni obchodníci mají splněnou přísnou certifikakci, takže je zde bezpečné nakupovat. Kromě extravagantních kousků tu najdete i spoustu krásných klasických šperků. Klára nám napsala, že je to jako prohlížet poklady z pohádky Tisíce a jedné noci. Však se podívejte samy a posuďte.

 • ŽENA-IN - Jaké otázky si položit, než si koupíte něco nového na sebe

  Před Vánocemi spíš kupujeme pro druhé než pro sebe, ale tyto „rady“ se hodí vždycky. A možná je brzy zužitkujete. Třeba najdete pod stromečkem poukázky do oblíbeného butiku, nebo využijete povánočních slev, které tady budou dřív, než se nadějete.

 • ŽENA-IN - Jak vypadat slavnostně i v džínách

  Nechcete se vzdát svého oblíbeného oblečení ani o svátcích a vánočních večírcích? Poradíme vám, jak je povýšit na společenský model. Stačí pár vhodných doplňků a můžete vyrazit do společnosti

 • ŽENA-IN - Jak vidí vaši rodiče? Nezhoršuje jim šedý zákal zrak?

  Hlídají vám děti, píší s nimi úkoly, tráví volný čas. Řeč je o babičce, dědovi a třeba i prababičce a pradědečkovi. Představte si ale, že na vnoučata/pravnoučata špatně vidí. A stává se, že si to ani sami neuvědomují! Děti vidí z dálky rozmazaně, při přípravě úkoly mžourají a při chystání svačinky vidí zeleninu v šedých barvách. Příčinou může být šedý zákal.

 • ŽENA-IN - Jak udělat: Zapečené slané palačinky

  Máte rádi sladké palačinky s džemem? A zkoušeli jste už slanou variantu? Podle našeho návodu je to snadné!

 • ŽENA-IN - Jak udělat: Slaná omeleta s lososem

  Lehký oběd, který stačí doplnit chutným zeleninovým nebo listovým salátem.

 • ŽENA-IN - Jak udělat: Kuře v těstíčku po asijsku

  Máte rádi pikantní jídla, která jsou lehce dosladka a voní z nich exotické koření? Tak to vás dnešní recept potěší. Výborné kuřecí kousky doplní řízná omáčka a voňavá rýže.

 • ŽENA-IN - Jak udělat: Králík na smetaně

  V dřívějších dobách byl v českých domácnostech králík poměrně rozšířeným masem. Na vesnici chovala králíky každá rodina a zásobovala i ty chudáky příbuzné, kteří žili ve městě, kde králíkárny mít nemohli. V dobách současných už bohužel králíci z vesnic vymizeli.