Linka 199

ŽENA-IN - Kámen variscit přináší úlevu od depresí

Před pár dny v mém životě došlo k nečekané události. K takové, která dokáže otřást celým vaším světem a navždy jej změnit. Jedna z mých nejbližších bytostí, kterou znám velmi dlouho, která vedle mě prošla více než polovinou mého života, vyvedla mě z největších průšvihů a byla ukazatelem na těch nejdůležitějších cestách, bytost, která je pilířem mnoha dalších osob na tomto světě, ze dne na den velmi vážně onemocněla. Pár dní se dokonce ani nevědělo, zda se vůbec mezi nás vrátí

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Kámen onyx přináší štěstí

  Nedávno jsem v jednom krásném bylinkářství hledala nějaký ten elixír života, jenž je nyní v počínajícím podzimu tak potřebný. Velice mě překvapilo, když jsem u jedné bylinkové směsi zaznamenala informaci - připraveno v hmoždíři z bílého onyxu. To jsou informace, které mě vždy zaujmou, informace, které mě nutí podívat se na věc ještě z dalšího úhlu a zkoumat a hledat a poznávat…

 • ŽENA-IN - Kámen chlorit zahání hádky a nerovnováhu

  Také ještě přemýšlíte nad vánočními dárky? Čím bych tak mohla potěšit své drahé… A možná byste rádi vymysleli dárek s nějakým přesahem, s nějakým zajímavým a nevšedním obsahem.

 • ŽENA-IN - Kam na Šumavě? Romantickým údolím potoka na Tříjezerní slať

  Šumava je plná krás, ale kdyby se mě někdo ptal, co tu určitě neminout, měla bych jasno. Vydejte se na okružní cestu z Modravy, přes údolí Roklanského potoka až k Tříjezerní slati!

 • ŽENA-IN - Kalhoty do velké vody

  Čekáš velkou vodu? To byla narážka na krátké nohavice. Dnes jsou zkrácené nohavice hitem, takže velká voda může klidně přijít. Líbí se vám tento trend?

 • ŽENA-IN - Kabelky sladěné s botami. Dvojčata, s nimiž nikdy nešlápnete vedle

  Jakou kabelku k jakým botám? Také si občas lámete hlavu, jak skloubit dohromady tyto doplňky, abyste se nedopustily stylového faux pas? „Dvojčata“ vám tuto zapeklitou otázku vyřeší na jedničku.

 • ŽENA-IN - Kabelky dvojčata. Tak krásné, až se tají dech

  Vypadají jako za časů našich babiček a potěší snad všechny ženy, které mají slabost pro romantické doplňky. Menší se schová do větší, ale dají se nosit i společně. Tak je předvedly modelky na přehlídce slavné návrhářské dvojice Dolce&Gabbana. A zaujaly na první pohled. Jak se líbí vám?

 • ŽENA-IN - Julia Child, americká kulinářská legenda

  Říká se, že láska prochází žaludkem. Nevím, jestli to ještě platí tak doslova, vždyť dnes vaří skoro každý! V případě americké kulinářské legendy Julie Child to tak ale bylo!

 • ŽENA-IN - Juditu známe díky mostu

  O manželkách českých knížat či prvních králů toho příliš nevíme, pokud je vůbec známe jménem. O královně Juditě sice jakési ponětí máme, ale je to víceméně díky tomu, že je s jejím jménem spjat první kamenný most v Čechách, který byl předchůdcem mostu Karlova.

 • ŽENA-IN - Jste připraveni na zimu? Rady, jak předejít zraněním při sportu

  V sezóně zimních sportů se plní nejen sjezdovky, kluziště a ostatní sportoviště, ale bohužel také úrazové ambulance. Zranění při zimních radovánkách přibývá. Pokud se nechcete stát součástí smutných statistik, měli byste dodržovat pár pravidel.

 • ŽENA-IN - Jsem Popelkou ve vlastní rodině, zatímco mého bratra rodiče rozmazlují

  Všechny víme, že vztahy v rodině bývají komplikované a všude se najde něco. Odborníci doporučují i na první pohled banální problémy zavčas řešit, protože když necháme věci být, mohou nás vnitřně užírat, a ona BEZ-MOC často přejde až v NE-MOC.

 • ŽENA-IN - John Lennon: Dejte šanci míru (pravdě a lásce)

  V neděli 8. prosince to bude třicet tři let, co opustil tento svět John Lennon, zakladatel skupiny The Beatles a neúnavný bojovník za lepší zítřky. A i když si hrál občas na tvrďáka, jeho muzikálnost a silné sociální cítění byly to nejlepší, co tu po sobě zanechal.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Jiřina Tauchmanová: Svatební šaty z půjčovny jsou jako ze sekáče

  Návrhářka Jiřina Tauchmanová pendluje mezi Novou Pakou, kde žije a tvoří, a Prahou, kde má ateliér, ve kterém zkouší a setkává se svými klienty. Tam jsem si s ní dala schůzku i já. Je to nesmírně příjemná a kultivovaná dáma, se kterou se krásně povídalo nejen o módě, modelkách a svatebních šatech, ale i o životě, mužích a zahrádce.

 • ŽENA-IN - Ježek. Pomazlit, vyfotit a pustit

  Mám strašně ráda ježky. Vlastně ani nevím proč, ale tenhle malý pichlavý mrzout, samotář a noční tulák je mi sympatický. I když je plachý, s nikým se moc nekamarádí a lidskou společnost nevyhledává, setkání s ním bylo úžasným zážitkem.

 • ŽENA-IN - Jen ne cikánku nebo herečku...

  Ale Olga Scheinpflugová herečkou byla, a ne ledajakou! Byla ovšem také spisovatelkou, autorkou románů, divadelních her a knih pro děti. Dnešní generaci už je skoro neznámá, ale příběh její lásky občas ožívá a dojímá …

 • ŽENA-IN - Jemný vánek je dobré znamení

  Před několika dny se naším krajem, jakož i mnoha dalšími, prohnala nebývalá vichřice. Velký vítr i podle starých čínských mudrců nikdy nepřinášel nic dobrého. A podle dávných pramenů byli a možná i jsou zasvěcenci, jež dokáží větrné signály číst. Podle jejich učení nám vítr přináší signály z vesmíru.

 • ŽENA-IN - Jemná paštika z drůbežích jater

  Domácí paštika je velice snadná. A chutí se jí kupovaná opravdu nevyrovná. Z jednoho základu můžete dochutit více variant. Jen doporučujeme rychle spotřebovat.

 • ŽENA-IN - Jednohubky s anglickou slaninou a sýrem

  Perfektní nápad na silvestrovskou oslavu. Netradiční jednohubky, které zachutnají každému.

 • ŽENA-IN - Jednadevadesátiletá Růžena Horáková vypravuje o druhé světové válce. Čtěte a važte si každého dne v míru

  Stěžujeme si téměř na vše. A přitom žijeme v době blahobytu, jen si to možná nemáme čas uvědomit a být za každý takový den vděčni. Škoda. Jako jemné nakopnutí, pohlazení a povzbuzení zároveň pak působí vyprávění lidí, kteří prošli válkou a umí se radovat z každé dobré maličkosti.

 • ŽENA-IN - Jedna vlaštovička jaro nedělá, ale radost určitě ano

  První zprávu o příletu vlaštovek jsem zaslechla asi před týdnem. Přesto jsem je marně vyhlížela a netrpělivě čekala, že uslyším jejich typické čiřikání. Až teď jsem ji na vlastní oči spatřila. Hurá, jaro může začít!

 • ŽENA-IN - Jedna noc a přátelství byl konec

  Na tenký led si stoupnula Eva a její tři přátelé. Strávili společně jednu noc plnou sexu. Druhý den se jejich přátelství nadobro rozpadlo.