Linka 199

ŽENA-IN - Naučte se čarovat pomocí koření

Všichni jsme již nějakou dobu zaznamenali fakt, že se stále dříve stmívá. Doba, kdy nastanou kratší dny, je časem, kdy mě začínají přitahovat či oslovovat různé tajemné proudy. V podzimních měsících snad víc než kdy jindy. A přišlo to i letos.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Nastydnout může i váš pes

  Na podzim i v zimě utočí na lidi chřipka více než kdykoliv jindy, kromě lidí jsou ale ohrožena i zvířata, především pak psi. Asi největším zdravotním nepřítelem je pak psincový kašel, který umí čtyřnohá zvířátka pěkně potrápit.

 • ŽENA-IN - Nastávající maminky, hýčkejte se. Jak o sebe pečovat v těhotenství

  Říká se, že těhotenství je to nejkrásnější období ženy. Nastávající matky s tím ale mnohdy nesouhlasí. Ať už si tyto chvíle užíváte, nebo trpíte, nezapomínejte na kosmetickou péči. Ta je totiž v těhotenství velmi důležitá, podívejte se proč.

 • ŽENA-IN - Naše „holky“ už se pomalu chystají k odletu

  Krásné podzimní ráno z vlaštovčího hnízda, milé ženy-in. Září budu mít navždy spojené se školou, ale i s odletem vlaštovek. Už se houfují a já věřím, že to ty „naše“ stihnou. Párek vlaštovek, který se uhnízdil v naší dílně, vyvedl podruhé mladé.

 • ŽENA-IN - Nahota rodičů před dětmi? Psycholožka radí, kam až můžete zajít

  Je nahota rodičů přirozená věc, nebo by se měli chození v rouše Evině a Adamově před dětmi raději vyvarovat? Dětská psycholožka Jitka Jeklová nám přiblížila, jak to vnímají ti nejmenší.

 • ŽENA-IN - Naděžda Kramářová, první „česká“ paní premiérová

  Kramářova vila. Bezesporu zajímavá stavba, která slouží jako rezidence českých premiérů. Hlavní slovo při jejím budování měla ruská manželka prvního československého předsedy vlády Naděžda Nikolajevna Kramářová.

 • ŽENA-IN - Na vlastní zahradě můžete pohřbít i koně, jen splnit podmínky

  S domácími mazlíčky se loučíme hned dvakrát. Když zemřou, a když je necháme odvézt do kafilerie, krematoria, nebo na zvířecí hřbitov. Že byste psa nebo kočku raději pohřbili na své zahradě? Možné to je, jen málokdo splní podmínky.

 • ŽENA-IN - Na svatební vlně ještě chvilku zůstaneme

  Pro každou nevěstu je její svatební den asi tím nejdůležitějším krokem v životě, proto se není čemu divit, že při výběru šatů jsou opravdu pečlivé. Ač se může zdát takový výběr jako lehká záležitost, taková sranda to zase není.

 • ŽENA-IN - Na mužství nám nesahejte aneb Recept, jak se zbavit psího Casanovy

  Kdo má doma hárající fenu, jistě se už dopředu děsí, kolik jejích „nápadníků“ mu přijde výt pod okna. A pokusí se za ní v nestřežený okamžik vloupat. Snad všude se totiž najde nezodpovědný majitel, který nechá svého psa volně se potulovat. S jedním takovým si poradila veterinární lékařka Olga Dvořáková. Udeřila totiž na citlivé místo…

 • ŽENA-IN - Na co lákají návštěvníky naše hrady a zámky?

  Návštěvy hradů a zámků patří k nejčastějším výletům po naší krásné vlasti. Možná i vy jste si všimli, že tyto památky občas nabízejí něco navíc. Kromě tradičních okruhů jsou čím dál populárnější večerní a noční prohlídky, které vám často umožní vidět historii trochu jinak.

 • ŽENA-IN - Mýty o produktech ze sítě rychlého občerstvení McDonald´s

  O produktech ze sítě rychlého občerstvení McDonald´s koluje spousta mýtů. Firma tak před pár lety spustila webovku narovinu.mcdonalds.cz, kde se kdokoliv mohl zeptat na cokoliv. Jaké otázky tam padaly nejčastěji? Překvapí vás odpovědi?

 • ŽENA-IN - Myslíte si, že umíte pečovat o oděvy? Potvrďte si své znalosti v kvízu

  Péče o oděvy není taková sranda, jak by se mohlo zdát. Sice jsme jistě všechny ženy čistotné, ale mnohdy i tak tápeme, jak a kdy určitý kousek prát. Myslíte si, že zrovna hygienu máte zvládnutou? Jste si jistá, jak často by se mělo ideálně prádlo prát a měnit? Právě teď si můžete ověřit své znalosti v našem kvízu. Výjimkou nebudou ani symboly, které můžete na oblečení vidět.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Mrkev a jablka - netradiční grilovaná příloha

  Grilované kotlety podle „šéfa na grilu“ Zdenka Pohlreicha byly výborné. Jakou přílohu k nim? Inspirovala jsem se opět u toho samého zdroje. Zaujaly nás grilované mrkvičky, v marinádě z pomerančového džusu s koprem, a také grilovaná jablka.

 • ŽENA-IN - MP3 a filmy

  Filmy a tak ....

 • ŽENA-IN - Monochromatické outfity nejsou pro „nudaře“. Naopak. Naučíme vás, jak na ně!

  Chodit od hlavy až po paty v jedné barvě, to zní jako velmi snadný úkol, ale opak je pravdou. Pokud tedy nechcete vypadat jako na cestě do posilovny, čtěte dál.

 • ŽENA-IN - Moje perné dny s The Beatles

  Jak jsme již informovali, vrací se v rámci Projektu 100 do kin kultovní film Perný den se skupinou The Beatles, což představuje svátek pro všechny fanoušky „brouků“. Nechce se věřit, že muzika, která je dodnes živá a podvědomě si ji brouká nejeden teenager, vznikla před padesáti lety!

 • ŽENA-IN - Moháč - krátká bitva, následky nedozírné…

  Už jsem tu někde prozradila, že rádi s manželem cestujeme. Tedy není to žádná exotika, na to tu jsou jiní experti. V posledních patnácti letech je to výhradně po evropských městech a památkách. V našem hledáčku jsou zejména místa spjata s významnými historickými událostmi našich i evropských dějin či místa s výrazným architektonickým odkazem minulosti.

 • ŽENA-IN - modrá vločka

  dotaz na splnění

 • ŽENA-IN - Modrá je dobrá aneb Zařaďte tuto barvu zpět do své kosmetické výbavy

  Myslíte si, že modré stíny, linky nebo řasenka jsou dávno out? Že to byla výsada 90. let a tam by také tento kosmetický výstřelek měl zůstat? V žádném případě. Modrá je dobrá, modrá je šik!

 • ŽENA-IN - Módní trend velí: Noste „pánské" kabáty!

  Světem obdivovaná Coco Chanel se jako první postarala o to, že v dámských šatnících se začaly objevovat prvky pánské módy. Od té doby se stále častěji setkáváme s tím, že návrháři se ryze mužskými oděvy inspirují. Ani letos tomu není jinak. Kabáty, které na první pohled působí, jako byste si je půjčila od partnera, jsou aktuálně na špici trendů. A vypadá to, že se tam nějakou dobu udrží.

 • ŽENA-IN - Módní tip: Zvolte asymetrii, zeštíhluje a protahuje

  Optické klamy dokážou zázraky. Nejen v přírodě, ale i v módě. Asymetrické členění se hodí všude tam, kde chceme ubrat centimetry. Nevěříte? Podívejte se na několik modelů s asymetrickými prvky a posuďte samy.