Linka 199

ŽENA-IN - Orlické hory nechrání jen Rampušák

Připravili jsme si pro vás seriál o ochráncích našich hor. V prvním díle se nebudeme věnovat našim nejvyšším horám, ale horám sousedním. A věřte, nebo ne, Krakonoš má v Orličkách také své zájmy...

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Ořechoví šneci

  Taky se vám to stává? Přijde nečekaná návštěva a vy zjistíte, že jim nemáte co nabídnout? V magazínu jednoho supermarketu jsem objevila skvělý a jednoduchý recept. Na chutný dezert vám stačí listové těsto v mrazáku a ořechy ve spíži.

 • ŽENA-IN - Opravdu mohou antiperspiranty za vznik rakoviny? Víme, jak se věci mají

  Kolik z vás si při nákupu jakékoliv kosmetiky čte etikety, kde se nachází přesné složení výrobků? Některé určitě ano, ale stále převládá více žen, která vsází na líbivý obal, pozitivní recenze či vůni. Kolem zkrášlujících a pečujících výrobků stále koluje velké množství mýtů, jaké složky v nich jsou škodlivé a opačně. Jak se tedy věci mají? Čemu bychom se měly vyhýbat?

 • ŽENA-IN - Olga Šípková: Je lepší být někdy slaboch než silná žena

  Olgu Šípkovou máme všichni v paměti jako usměvavou moderní ženu, která vše zvládne levou zadní. Sbírá zlaté medaile, točí úspěšné DVD, stará se o dvě děti, moderuje pořady v televizi a vede svoje fitcentra. Kolem čtyřicítky však přišly deprese a nespavost...

 • ŽENA-IN - Olga Revilliodová ztratila své dva syny během půl roku

  Říkali jí Olinka, Olůvka, Olovo. Olga Masaryková (1891–1978), mazánek rodiny, poslední dítě Masarykových, byla ze všech prezidentových dětí ta nejméně známá. Moc se toho o jejím dětství či mládí nepíše a většinu svého dospělého života prožila v zahraničí.

 • ŽENA-IN - Oldra Sedlmayerová, obdivovatelka TGM a jeho tajná láska

  Náš první prezident byl obdivuhodný i obdivovaný člověk. Krásný, štíhlý, noblesní… Erotické kouzlo musel mít pro ženy už od mládí. Ovšem od chvíle, kdy poznal v Lipsku Charlottu Garrigueovou, žádná jiná pro něj neexistovala. Zastával názor, že muž má mít v životě jen jednu ženu a žena jen jednoho muže. Nudné? Naopak! Nádherné!

 • ŽENA-IN - Ofiny jsou trendy! Jaká vám bude slušet?

  Každá z nás sem tam zatouží po změně vizáže. Nejčastěji si pohráváme s myšlenkou, jak se nechat ostříhat, protože stávající účes nás nebaví. Šmrncovní ofina může být tou správnou volbou. Nemusíte se jí bát, stačí vědět, jaký typ vám bude slušet.

 • ŽENA-IN - Óda na ženu - matku. Taková je nejnovější kolekce Dolce&Gabbana

  Modelky s bříšky, s miminky v náručí nebo v doprovodu roztomilých děvčátek se objevily na přehlídkovém molu a vzbudily nadšení. Neobvykle pojatá kolekce Dolce&Gabbana tak vzdala hold ženě matce.

 • ŽENA-IN - Ochranný dětský krém Linteo: Jak vyhovoval testujícím maminkám a jejich dětem?

  V rámci velkého testování produktů, určených k péči o děti, naše čtenářky - maminky testovaly také Ochranný dětský krém Linteo Baby. Jak s ním byly spokojené? Doporučily by ho?

 • ŽENA-IN - Objevte tajemství Kačenčiny pohádkové říše, pěšky či na kole

  Něžná krása Orlických hor a jejich romantická zákoutí lákají stále více turistů. Kdo holduje aktivnímu odpočinku, tomu přijde mírný profil tohoto pohoří a nespočet historických památek vojenského původu vhod. Na vše dohlíží bytosti z místních pohádek a pověstí...

 • ŽENA-IN - O přírodě

  Krásy přírody a zvířata

 • ŽENA-IN - Nožky jako kopýtka? Tyhle ponožky vás pobaví

  Extravagantní ponožky byly dříve pouze výsadou módních expertů, ikon či těch, co se nebáli divokosti. Jenže doba se změnila. Nyní jsou vtipné ponožky mezi hlavními trendy. Podle aktuálního diktátu byste je měla přiznat, ne je schovávat. Pokud si potrpíte na ujeté kousky, pak pro vás máme opravdu originální tip. S ponožkami, které můžete vidět níže, jistě uděláte radost někomu blízkému.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Nový trend: kosmetický minimalismus

  Dnešní konzumní doba nás často „nutí“ k tomu, abychom nakupovaly přes míru. Abychom plnily své botníky a šatníky přes míru a aby se naše kosmetická polička (poličky) prohýbala pod množstvím všech krémů, sér, boosterů, šminek a dalších nezbytností. Není to ale už příliš? Co takhle vykročit cestou (alespoň) kosmetického minimalismu?

 • ŽENA-IN - Nový rok, nový chlap!

  Každý má pro nový rok trochu jiné předsevzetí. Někdo začíná cvičit, jíst zdravě nebo mění práci. Lenka kráčí do roku 2018 s jiným cílem – změnit partnera.

 • ŽENA-IN - Novinky korejské značky erborian se postarají o dokonale hebkou pokožku

  Když se spojí luxus a odborné znalosti v oblasti krásy Francie, s čistotou a tajnými bylinnými recepturami Koreje, vznikne kosmetika erborian. Ta v sobě snoubí to nejlepší z obou zemí a jejich kultur.

 • ŽENA-IN - Noste midi sukně celé léto! Tyto topy jsou k nim jako stvořené!

  Léto bez sukně, to snad ani není možné! Sukně by měl být tím nejfrekventovanějším kouskem v našem šatníku, nemyslíte? Jsou tak ženské, pohodlné a zkrátka a dobře k nám ženám patří. Midi délka je trendy a sluší každé postavě. A tyto topy se k nim náramně hodí...

 • ŽENA-IN - Nezvládám domácnost, tvrdí maminka dvou malých chlapců

  Být doma s dětmi a starat se domácnost se může mnohým ženám jevit jako velmi snadná věc, zvlášť pokud samy chodí k takové činnosti ještě do práce. Pětatřicetiletá Blanka však přiznává, že je na pokraji zhroucení – absolutně se jí nedaří udržet domov v takovém stavu, jak by si přála. A jak to vidí u svých známých.

 • ŽENA-IN - Nezapomenutelný Robin Hood Michael Praed

  Když jsme tu nedávno vzpomínali lásku dívek a žen, které „vyrůstaly“ na seriálu Sandokan, Inda Kabira Bediho, ihned se mi vybavil další osudový muž televizních divaček. Koncem osmdesátých let nás přece všechny okouzlil Michael Praed s lukem a šípem - Robin Hood ze Sherwoodu.

 • ŽENA-IN - Netradiční grilovací příloha - plněná tortilla

  Kromě tradičních baget, chleba, rohlíků a nejrůznějších zeleninových salátů můžete připravit i zajímavé a netradiční přílohy. Dnes se nechejte inspirovat plněnými tortillami, které můžete přizpůsobit ke každému grilovanému masu i rybě. Zamilujete si je!

 • ŽENA-IN - Nestačíte s dechem? Práce pro kardiologa!

  Více než 60 % pacientů s chronickým srdečním selháním zemře do 5 let od první hospitalizace pro srdeční selhání.1 Nemoc je způsobena oslabením srdce, které nezvládá rozvádět dostatek krve po těle.

 • ŽENA-IN - Nepodceňujte ty, co mají dar a vidí nadpřirozené věci!

  Tomu, co nevidíme, nechceme věřit. Jenže jsou mezi námi lidé, co mají jistý dar, a mohou pozorovat běžným okem věci, které normální bytost nemá šanci postřehnout. To se pak dějí věci, že se člověk nestíhá divit. Zvláště, když se tajemná slova z úst onoho „podivína“ potvrdí u odborníků.

 • ŽENA-IN - Osm dezertů z jednoho pekáče

  Když má každý z rodiny rád jiný dezert, pak je nejlepší nápad upéct všechny dohromady a to na jednom pekáči. Podívejte se, jak to krásně jde, podle následujícího videa. Navíc tak můžete připravit velké a variabilní pohoštění pro návštevu, co říkáte? Samozřejme ne všechny dezerty se dají péct dohromady, ale zrovna kombinace na videu takto péct jde. Zkusíte to?

 • ŽENA-IN - Osudová žena umělců i intelektuálů...

  Gustav Mahler, Oskar Kokoschka, Walter Gropius, Franz Werfel. Mohli mít tito umělci vůbec něco společného? Ano! Spojovala je Alma Mahlerová. Žena, kterou všichni čtyři bezmezně milovali. Tři z nich se stali dokonce jejími manžely, ten čtvrtý se s odmítnutím i rozchodem nikdy nesmířil. Ostatně nebyli to jen tito čtyři pánové, ctitelů i milenců z řad prominentů bylo mnohem více…

 • ŽENA-IN - Otázky pro čtenářky, které testují RadioXar krém a RadioXar mýdlo

  Milé čtenářky, které jste s námi testovaly RadioXar krém a RadioXar mýdlo, vyplňte nám anketu a napište, jak jste byla spokojená s produkty, které jsme vám zaslali.

 • ŽENA-IN - Otevírají se volební místnosti

  Dlouho očekávaná druhá přímá volba prezidenta České republiky právě nastala. Nyní se otevírají volební místnosti a každý občan má právo vyjádřit svůj názor a dát hlas kandidátovi, který je jeho názorům nejbližší a dokázali by si ho představit jako svého budoucího prezidenta. Podle sázkových kanceláří má největší šanci stávající prezident Miloš Zeman, ale co si myslíte vy? A půjdete k volbám?

 • ŽENA-IN - Otužujte se! Budete krásnější, zdravější a šťastnější

  Věděli jste, že otužování dokáže nastartovat látkovou přeměnu a tím urychlit spalování tuků? Našim předkům sloužila léčebná kúra studenou vodou k potlačení úporných bolestí. Otužování zůstalo moderní dodnes.

 • ŽENA-IN - Outfit dne: Meryl Streep & Tom Hanks

  Herečka Meryl Streep vypadala na londýnské premiéře filmu: Skrytá válka" naprosto báječně. Hádali byste jí 68 let?

 • ŽENA-IN - Ovesné palačinky s jahodovou smetanou

  Využijte jahodovou sezonu a mlsejte zdravě. Protože naše dnešní palačinky jsou nejen moc dobré, ale také bez špetky mouky a cukru. Nevěříte? Vyzkoušejte. Budete nadšení a s chutí je zařadíte na svůj běžný jídelníček.

 • ŽENA-IN - Ozdobte si talíř jako profesionál

  Určitě jste už mnohokrát viděly jídlo na krásně nazdobeném talíři, ale nikdy vás nenapadlo, že byste to mohly samy zkusit. Podívejte se na následující video, kde je pár celkem dobrých a jednoduchých tipů, jak profesionálně nazdobený talíř zvládnout i doma.

 • ŽENA-IN - Ožehavá vánoční témata očima psycholožky aneb Jak to dětem vysvětlit

  Sepsaly si i vaše děti vánoční přání, ze kterých se „Ježíškovi“ protočily panenky? Zeptali jsme se dětské psycholožky Jitky Jeklové, jak pod stromečkem předejít zklamání, a odpovědět na nejednu všetečnou dětskou otázku ohledně nadílky.

 • ŽENA-IN - Palačinkový dort

  Rychlý a snadný dort, po kterém na dětské oslavě zbudou prázdné talíře.

 • ŽENA-IN - Palačinky Zuzana

  Naše domácí variace na francouzské crêpes Suzette.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Panini - rychlé občerstvení z Itálie

  Rychlý lehký oběd, vydatná svačinka nebo pochoutka na piknik? To jsou italské panini.

 • ŽENA-IN - Parfémy

  Ahoj holky, kde kupujete parfémy? 

 • ŽENA-IN - Paštičky z listového těsta

  Listové těsto je surovina k nezaplacení. Když chcete rychlý moučník, křupavé tyčinky, šátečky plněné sladkou nebo slanou náplní. Dnešní kulaté paštičky si také zamilujete. Jsou totiž hezké na pohled, snadné na přípravu a velice chutné.

 • ŽENA-IN - Paštika z kachních jater

  Jednoduchá paštika. Proč kupovanou paštiku plnou chemických zbytečností, když můžete mít snadnou domácí?

 • ŽENA-IN - Pečené brambůrky ve slupce a losos

  Brambory pečené ve slupce jsou velká pochoutka. A vlastně k nim ani nemusí být žádné maso, ani nic jiného. Jsou skvělé jen tak. Například s trochou tvarohu a pažitkou. Nebo klidně s domácí tatarkou. Třeba se vám podaří někde sehnat takové mini brambory, jaké jsme pekli v našem receptu.

 • ŽENA-IN - Pečené kuře - paráda s minimem námahy

  Když mám vybrat jedno jídlo, kterým jistě nadchnu děti i dospělé, tak je to pečené kuře.

 • ŽENA-IN - Pečené kuře s barevnou zeleninou

  Vypadá jako obyčejné pečené kuře. Je to obyčejné pečené kuře. S pěkně křupavou kůrčičkou, uvnitř šťavnaté. K němu obyčejná rýže. Tedy neobyčejná. Voňavá jasmínová. Ale co je na dnešním obědu nejlepší? Opravdu chutná zeleninová směs.

 • ŽENA-IN - Pečujte o své barvené vlasy jako profík!

  Barvit si v dnešní době vlasy, to není nic zvláštního. Nebezpečné chemické přísady jsou dávno pryč, a tak se poničených a spálených vlasů už není třeba bát. Přesto, přírodní vlasy jsou přeci jen... přírodní, a tak je třeba těm barveným dopřát speciální péči.

 • ŽENA-IN - Pečujte o svoji citlivou pleť!

  Komplexní péče o suchou a citlivou pokožku je velmi náročná, ale s těmi správnými pomocníky ji zvládnete.