Linka 199

ŽENA-IN - Proč navštívit zámek Lednice? Prohlédněte si jedinečné interiéry a budete znát odpověď!

Při své poslední návštěvě Lednicko-valtického areálu jsem na autobusové zastávce potkala dva Japonce dychtivě zabrané do turistického průvodce. Ačkoliv si našich historických památek velice vážím, asi teprve v tu chvíli mi došlo, jaké nádherné bohatství tu máme na dosah...

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Proč navštívit s dětmi Zoo Děčín

  Pokud chcete své děti návštěvou zoo opravdu potěšit, rozhodně si naplánujte rodinný výlet do Děčína. Zdejší zoo sice patří k menším, ale o to víc je vidět, že svou práci tam dělají všichni s láskou. A že myslí nejen na zvířata, ale také na to, aby se návštěvníci rádi vraceli.

 • ŽENA-IN - Proč je dobré každý rok vidět kýčovité zahraniční vánoční filmy?

  Vánoce jsou kouzelné svátky plné radosti, ale také nostalgie a setkávání, při kterých ovšem může každou chvíli explodovat nějaká dobře ukrytá nálož emocí. A filmový průmysl toho využívá více než bravurně, když přichází cyklicky s dojemnými snímky, v nichž láska a pravda zvítězí...

 • ŽENA-IN - Pro milovníky umění: Zasněte se nad obrazy Ondřeje Kočára…

  Když jsem loni „objevila“ krásné obrazy opavského malíře Ondřeje Kočára, okamžitě mě zaujaly. Ta pozitivní, snová atmosféra městských zákoutí, teplé barvy, portréty krásných dívek, romantika... I napadlo mě poznat malíře osobně a přiblížit vám nejen jeho obrazy, ale i umělce samotného. Seznamte se...

 • ŽENA-IN - Pro milovníky umění: Josef Hoffmann a Brtnice

  Věhlasný architekt a designér, kterého uznává celá Evropa, ale my Češi či Moravané o něm víme tak zoufale málo! Pojďme nahlédnout do života tohoto všestranného umělce a navštívit jeho rodný dům v Brtnici…

 • ŽENA-IN - Pro duše našich zemřelých je důležitá právě láskyplná vzpomínka

  Když o všech svatých zima nemá moci, tak o svatém Martině o půlnoci. Když na dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to označuje. Když začátkem listopadu sněží, mívá sníh pak výšku věží… Měsíc padajícího listí, tedy listopad, mám moc ráda. Je to měsíc dušičkový a také dýňový.

 • ŽENA-IN - Přivýdělek na mateřské a rodičovské dovolené? Neporušte tato pravidla!

  Zůstat doma s dítětem znamená pro většinu žen značné omezení příjmu. Naštěstí už dávno neplatí, že by si maminky na mateřské a rodičovské dovolené nemohly přivydělat. Svá pravidla to ale má. Jak je neporušit?

 • ŽENA-IN - Přirozená krása vs. umění líčení? Podívejte se na dechberoucí proměny

  Říká se, že není nad přirozenou krásu, ale ruku na srdce, kolik žen si troufne vyjít bez make-upu například do práce? Moc jich nebude, zvláště teď v zimě, kdy je pleť bledá a vyčerpaná. Díky bohu máme ale spousty druhů líčidel, které dokáží učiněné zázraky. Což dokazují fotografie níže. Na nich můžete vidět proměny, jak dámy vypadaly bez líčení a následně s make-upem.

 • ŽENA-IN - Připravené dítě do školy? Rodiče by se měli ptát už teď

  Zatímco ještě před dvěma lety se už v lednu rodiče a jejich děti připravovali na zápis do první třídy, od minulého roku jsou termíny zápisů do škol posunuty na duben.

 • ŽENA-IN - Prim. MUDr. Václava Adámková: Antibiotika pomáhají i škodí

  Začíná nám tzv. respirační sezona, kdy se čekárny lékařů budou plnit pokašlávajícími spoluobčany. S primářkou Adámkovou jsem se sešla, abychom si vysvětlily, proč je špatně, když po svých ošetřujících lékařích žádáme po pár zachrchláních hned antibiotika.

 • ŽENA-IN - Příběhy, ze kterých mrazí. Milovaní se s nimi přišli rozloučit

  Kdo nezažije, nepochopí. To říkají ti, co se nějakým způsobem setkali s blízkou osobou, která přešla na druhý břeh. Jedná se o velmi silná slova, ze kterých vám nejspíš naskočí husí kůže. Dotyční, kteří vypráví své příběhy, jsou opravdu přesvědčeni, že se s nimi jejich milovaní přišli rozloučit. Pokud patříte k těm, co popírají, že něco mezi nebem a zemí existuje, možná změníte po přečtení článku názor.

 • ŽENA-IN - Příběh se šťastným koncem? „Moje“ vlaštovka vylétla z hnízda

  Jsem asi blázen, ale nemohla jsem se dívat, jak ta malá hloupá vlaštovka „páchá sebevraždu“. Dvěma jejím sourozencům se předčasné opuštění hnízda stalo osudným, ale jí jsem v tom chtěla zabránit stůj co stůj. Za ochotné pomoci ochránců přírody se mi to snad podařilo. Proč snad? Sama si nejsem jistá, jestli mezi vlaštovkami, které sedají na drátech u naší chalupy, je i ta „moje“. Věřím, že ano.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Předvolební kvíz: kolik toho víte o prezidentských kandidátech?

  Tak a je to tady. Prezidentské volby. Událost, která by neměla nechat chladným žádného občana České republiky. Znáte ale opravdu dobře naše kandidáty? Pojďte si otestovat své znalosti.

 • ŽENA-IN - Předběhněte dobu a na Silvestra oslňte doplňky a la Dolce&Gabbana

  Chystáte se na silvestrovskou párty a chtěla byste dodat svému outfitu světový šmrnc? Mám pro vás skvělou inspiraci. Postavte svůj look na originálních doplňcích podle světoznámé návrhářské dvojice D&G

 • ŽENA-IN - Prázdniny v Římě: Jak si užít věčné město a nezbláznit se z davů lidí

  Tvrzení, že všechny cesty vedou do Říma, pochází sice prý z dob velkořímské říše, kdy zde byl postaven tzv. zlatý milník, od kterého se měřily délky všech tras do provincií, ale tato věta vás spontánně napadne během návštěvy italské metropole několikrát za den, protože kdyby neplatila, nemůže tu být přece tolik lidí, že...

 • ŽENA-IN - Právě začíná edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“

  Startuje i edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“. Jeho cílem je v průběhu školního roku vzdělávat děti 1. až 3. ročníků základních škol v oblasti správných stravovacích návyků a významu zeleniny a ovoce, jakož i ovocných a ovocno-zeleninových džusů a pyré ve výživě. Program je součástí mezinárodní edukativní kampaně „Džusy a pyré - vitamíny ve SMART formě“ probíhající v České republice, Polsku, Litvě, Rumunsku a na Slovensku.

 • ŽENA-IN - Pracovní kout nemusí být z „nouze ctnost“

  Pokud pracujete doma, nebo máte svého koníčka, k němuž potřebujete stůl, bude pro vás oddělený pracovní koutek nezbytností. Dá se zařídit stylově, ale i vtipně z toho, co dům dá. Chcete inspiraci? Tady je.

 • ŽENA-IN - Práce s manželem ve společné firmě je peklo. Vyčítá mi, že pracuji méně než on!

  Pracovat v rodinné firmě je snem mnoha žen. Žádný cizí šéf, který nikomu nerozumí, žádná zbytečně vydaná energie na „plantážích“ nějakého vykořisťovatele. Vše hezky zůstává doma. Práce na svém je zkrátka v očích mnohých procházkou růžovou zahradou, za kterou ti šťastnější dostávají navíc slušně zaplaceno.

 • ŽENA-IN - Pozor, ať nemáte vroubek! Kvíz plný zajímavých úsloví

  Mít na růžích ustláno, můj šálek kávy nebo třeba Tantalova muka. To jsou úsloví a slovní spojení, která rády a často používáme. Ale znáte jejich správný význam nebo jste občas „mimo mísu“?

 • ŽENA-IN - Power jóga: Poznejte své tělo a najděte sebe sama

  Už víme, co je pilates a strečink, oblíbené pomalé formy cvičení, z nichž ta druhá se používá převážně jako doplněk k ostatním cvičebním stylům a sportovním disciplínám. Dnes je čas na power jógu, jež si našla cestu do řady fitcenter a vytěsňuje ostatní lekce.

 • ŽENA-IN - Povidlové taštičky z listového těsta

  Každý někdy potřebuje tip na rychlý a snadný dezert. Nečekaná návštěva nebo prostě jen velká chuť na něco sladkého ke kávě. Máte to stejně? Potom se vyplatí mít po ruce listové těsto a něco z něj vykouzlit. Jako naše čtenářka Jana.

 • ŽENA-IN - Profil - Nové heslo

  Profil - Nové heslo

 • ŽENA-IN - Profil - Přihlášení

  Profil - Přihlášení

 • ŽENA-IN - Profil - Registrace

  Profil - Registrace

 • ŽENA-IN - Prohlédněte si interiéry vodního hradu Švihov a nechte se nalákat na jeho kouzlo!

  Pozdně gotická vodní pevnost založená Půtou Švihovským z Rýzmberka se proměnila v běhu času přes nedobytný hrad a hospodářské stavení v jednu z nejvyhledávanějších národních kulturních památek. Pojďme společně nahlédnout za bytelné zdi hradu, který mlčenlivě střeží nejedno historické tajemství…

 • ŽENA-IN - Propadněte kouzlu výjimečné levandule a získejte voňavý kosmetický produkt dle svého výběru

  Levandule je známá pro svou nezaměnitelnou vůni, a především pak díky relaxačním, regeneračním a antiseptickým účinkům. Mimo to je vhodná i například při bolestech hlavy či silných migrénách. Dokáže tělo i mysl zklidnit jako mávnutím kouzelného proutku. Dá se tedy o ní bez nadsázky říci, že je to všestranná rostlina. Nechte se rozmazlovat a hýčkat kosmetickými produkty, které blahodárnou levanduli obsahují.

 • ŽENA-IN - Průkopnicí českého letectví byla operní pěvkyně

  Ženy již pronikly do spousty oborů lidské činnosti, které dříve patřily mužům. Například dnes nikoho nepřekvapí žena za volantem. Jsou však stále ještě obory, které zůstávají téměř výhradně doménou mužů. Třeba letectví. Vždyť i z pěti set pilotů ČSA je jen zhruba desítka žen. Průkopnicí české aviatiky byla Božena Laglerová. Možná tak trochu omylem. Její sny původně směřovaly jinam…

 • ŽENA-IN - Průměrný Čech konzumuje ročně pouze 5,2 l džusu

  Tento týden se ve Varšavě uskutečnilo mezinárodní setkání expertů týkající se trendů v oblasti prodeje a konzumace džusů v zemích, ve kterých probíhá kampaň “Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě.” Odborníci z České republiky, Litvy, Slovenska, Rumunska a Polska komentovali výsledky studie zaměřené na spotřebitelskou znalost džusů a pyré, jejich konzumaci a nutriční hodnoty.

 • ŽENA-IN - První auto jedoucí po silnici řídila žena!

  Bylo to neuvěřitelné! Karl Benz byl natolik zaneprázdněný, že pro samé vynálezy neměl čas představit světu to, co ho nejvíc proslavilo. Naštěstí se toho ujala jeho energická manželka Bertha, která bez jeho vědomí podnikla první, 105 kilometrů dlouhou cestu.

 • ŽENA-IN - První česká lékařka se překážek nezalekla

  Dnes je pro nás nepředstavitelné, že bychom si nemohli vybrat svého lékaře. A mnohdy v některých oborech dáváme my ženy přednost ženám – lékařkám, kterých pracuje v našem zdravotnictví už více než padesát procent. Jaká byla ale situace na počátku dvacátého století? Cestičku dnešním studentkám medicíny tehdy prošlapala odvážná Anna Honzáková.

 • ŽENA-IN - První ročník Českého plesu je oslavou vlastenectví a láká na největší pěvecké hvězdy

  Na historickou tradici oslav národní hrdosti se rozhodli navázat pořadatelé Českého plesu, jehož první ročník se uskuteční 3. února v pražském Obecním domě. Hlavní dodavatelé budou tradiční české značky, a účinkující patří mezi absolutní českou pěveckou elitu – Marie Rottrová, Helena Vondráčková a Karel Gott.

 • ŽENA-IN - Pryč s vánočními barvami. Světle růžové odstíny domácnost zjemní a zútulní

  Některé domovy stále zdobí kýčovitá dekorace, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Pokud vás už pestrobarevné vzory a blikající světélka přestala bavit, nebo se chystáte do renovace bytu, podívejte se na barvu, která dodá interiéru elegantní a klidnou atmosféru. Světlé růžové odstíny jsou líbivé a působí velmi příjemně.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Psí pochutiny pro vaše čtyřnohé kamarády. Vyhrajte!

  Dopřejte svému psímu kamarádovi kvalitní stravu.

 • ŽENA-IN - Pššššt! Trojka v praxi očima přímých účastnic

  Je to vzrušující představa, přibrat další(ho) do party. Jak to ale dopadne, když nezůstane jen u snění? Tyhle ženy už znají realitu a neváhají se o ni s vámi podělit.

 • ŽENA-IN - Ptáče vypadlé z hnízda. Nechat ho osudu, nebo zachraňovat?

  Většina ptáků (teď mám na mysli především vlaštovky) vyvádí druhou generaci mláďat. Mladí, sotva opeření ptáčci se natahují po potravě, vylézají na okraj hnízda a občas se stane, že vypadnou. Jak se máme zachovat? Přesně tuto otázku jsem teď řešila a můžu vám poradit!

 • ŽENA-IN - Pučálka s anglickou slaninou

  Pučálka patří mezi postní pokrmy, které můžete vylepšit anglickou slaninou a udělat z něj výbornou večeři nebo oběd. Takto připravená se může podávat po celý rok. Stačí, když seženete suchý zelený nepůlený hrách. Co je na pučálce zdravého?

 • ŽENA-IN - Recept na pohankovou bábovku

  Bábovky jsou vděčným pamlskem. Dají se zabalit jako svačina, ale také nabídnou návštěvě jako moučník ke kávě. Čerstvá bábovka musí vonět a rozplývat se na jazyku. Taková je i dnešní zdravá - pohanková.

 • ŽENA-IN - Redakce

  Členové redakce

 • ŽENA-IN - Redakce - ke stažení

  Soubory ke stažení

 • ŽENA-IN - Redakce testovala: krmivo Pet Specialist pro psy

  Když se řekne pes, vybaví se vám chlupaté stvoření na čtyřech nohách, ale někomu se vybaví „nejlepší přítel člověka“. Obdarovávají nás každý den radostí, a tak je důležité jim jejich lásku opětovat mazlením, ale také jim zajistit pestrou a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se do testování zapojila i redakce. A jak naše testování dopadlo?

 • ŽENA-IN - Redakční test krmiva Pet Specialist pro kočky

  Není nad to, když vás doma vítá chlupatý čtyřnohý miláček – ať už kočka nebo pes. Je důležité jim opětovat jejich náklonnost mazlením, ale také jim zajistit kvalitní a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se testování zapojila i redakce. Většina z nás má doma nějakého domácího mazlíčka, takže jsme byly zvědavé, jaké krmivo Pet Specialist je. Jak dopadlo naše testování?