Linka 199

ŽENA-IN - Prohlédněte si interiéry vodního hradu Švihov a nechte se nalákat na jeho kouzlo!

Pozdně gotická vodní pevnost založená Půtou Švihovským z Rýzmberka se proměnila v běhu času přes nedobytný hrad a hospodářské stavení v jednu z nejvyhledávanějších národních kulturních památek. Pojďme společně nahlédnout za bytelné zdi hradu, který mlčenlivě střeží nejedno historické tajemství…

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Propadněte kouzlu výjimečné levandule a získejte voňavý kosmetický produkt dle svého výběru

  Levandule je známá pro svou nezaměnitelnou vůni, a především pak díky relaxačním, regeneračním a antiseptickým účinkům. Mimo to je vhodná i například při bolestech hlavy či silných migrénách. Dokáže tělo i mysl zklidnit jako mávnutím kouzelného proutku. Dá se tedy o ní bez nadsázky říci, že je to všestranná rostlina. Nechte se rozmazlovat a hýčkat kosmetickými produkty, které blahodárnou levanduli obsahují.

 • ŽENA-IN - Průkopnicí českého letectví byla operní pěvkyně

  Ženy již pronikly do spousty oborů lidské činnosti, které dříve patřily mužům. Například dnes nikoho nepřekvapí žena za volantem. Jsou však stále ještě obory, které zůstávají téměř výhradně doménou mužů. Třeba letectví. Vždyť i z pěti set pilotů ČSA je jen zhruba desítka žen. Průkopnicí české aviatiky byla Božena Laglerová. Možná tak trochu omylem. Její sny původně směřovaly jinam…

 • ŽENA-IN - Průměrný Čech konzumuje ročně pouze 5,2 l džusu

  Tento týden se ve Varšavě uskutečnilo mezinárodní setkání expertů týkající se trendů v oblasti prodeje a konzumace džusů v zemích, ve kterých probíhá kampaň “Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě.” Odborníci z České republiky, Litvy, Slovenska, Rumunska a Polska komentovali výsledky studie zaměřené na spotřebitelskou znalost džusů a pyré, jejich konzumaci a nutriční hodnoty.

 • ŽENA-IN - První auto jedoucí po silnici řídila žena!

  Bylo to neuvěřitelné! Karl Benz byl natolik zaneprázdněný, že pro samé vynálezy neměl čas představit světu to, co ho nejvíc proslavilo. Naštěstí se toho ujala jeho energická manželka Bertha, která bez jeho vědomí podnikla první, 105 kilometrů dlouhou cestu.

 • ŽENA-IN - První česká lékařka se překážek nezalekla

  Dnes je pro nás nepředstavitelné, že bychom si nemohli vybrat svého lékaře. A mnohdy v některých oborech dáváme my ženy přednost ženám – lékařkám, kterých pracuje v našem zdravotnictví už více než padesát procent. Jaká byla ale situace na počátku dvacátého století? Cestičku dnešním studentkám medicíny tehdy prošlapala odvážná Anna Honzáková.

 • ŽENA-IN - První ročník Českého plesu je oslavou vlastenectví a láká na největší pěvecké hvězdy

  Na historickou tradici oslav národní hrdosti se rozhodli navázat pořadatelé Českého plesu, jehož první ročník se uskuteční 3. února v pražském Obecním domě. Hlavní dodavatelé budou tradiční české značky, a účinkující patří mezi absolutní českou pěveckou elitu – Marie Rottrová, Helena Vondráčková a Karel Gott.

 • ŽENA-IN - Pryč s vánočními barvami. Světle růžové odstíny domácnost zjemní a zútulní

  Některé domovy stále zdobí kýčovitá dekorace, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Pokud vás už pestrobarevné vzory a blikající světélka přestala bavit, nebo se chystáte do renovace bytu, podívejte se na barvu, která dodá interiéru elegantní a klidnou atmosféru. Světlé růžové odstíny jsou líbivé a působí velmi příjemně.

 • ŽENA-IN - Psí pochutiny pro vaše čtyřnohé kamarády. Vyhrajte!

  Dopřejte svému psímu kamarádovi kvalitní stravu.

 • ŽENA-IN - Pššššt! Trojka v praxi očima přímých účastnic

  Je to vzrušující představa, přibrat další(ho) do party. Jak to ale dopadne, když nezůstane jen u snění? Tyhle ženy už znají realitu a neváhají se o ni s vámi podělit.

 • ŽENA-IN - Ptáče vypadlé z hnízda. Nechat ho osudu, nebo zachraňovat?

  Většina ptáků (teď mám na mysli především vlaštovky) vyvádí druhou generaci mláďat. Mladí, sotva opeření ptáčci se natahují po potravě, vylézají na okraj hnízda a občas se stane, že vypadnou. Jak se máme zachovat? Přesně tuto otázku jsem teď řešila a můžu vám poradit!

 • ŽENA-IN - Pučálka s anglickou slaninou

  Pučálka patří mezi postní pokrmy, které můžete vylepšit anglickou slaninou a udělat z něj výbornou večeři nebo oběd. Takto připravená se může podávat po celý rok. Stačí, když seženete suchý zelený nepůlený hrách. Co je na pučálce zdravého?

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Recept na pohankovou bábovku

  Bábovky jsou vděčným pamlskem. Dají se zabalit jako svačina, ale také nabídnou návštěvě jako moučník ke kávě. Čerstvá bábovka musí vonět a rozplývat se na jazyku. Taková je i dnešní zdravá - pohanková.

 • ŽENA-IN - Redakce

  Členové redakce

 • ŽENA-IN - Redakce - ke stažení

  Soubory ke stažení

 • ŽENA-IN - Redakce testovala: krmivo Pet Specialist pro psy

  Když se řekne pes, vybaví se vám chlupaté stvoření na čtyřech nohách, ale někomu se vybaví „nejlepší přítel člověka“. Obdarovávají nás každý den radostí, a tak je důležité jim jejich lásku opětovat mazlením, ale také jim zajistit pestrou a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se do testování zapojila i redakce. A jak naše testování dopadlo?

 • ŽENA-IN - Redakční test krmiva Pet Specialist pro kočky

  Není nad to, když vás doma vítá chlupatý čtyřnohý miláček – ať už kočka nebo pes. Je důležité jim opětovat jejich náklonnost mazlením, ale také jim zajistit kvalitní a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se testování zapojila i redakce. Většina z nás má doma nějakého domácího mazlíčka, takže jsme byly zvědavé, jaké krmivo Pet Specialist je. Jak dopadlo naše testování?

 • ŽENA-IN - Relax na dovolené? Jedině s napínavou knížkou!

  Aktivní zimní dovolená na lyžích vyžaduje i odpočinek se vším všudy! Načerpejte síly na bílé sjezdovky u napínavé knihy s příběhem z rudolfinské Prahy!

 • ŽENA-IN - Říkali jí Vrabčák

  Přesně před půl stoletím – v únoru 1963 -  se uskutečnil poslední koncert zpěvačky, která nejspíš zůstane pro Francouze největší šansoniérkou všech dob. Ženy drobounké postavy, ale silného hlasu. Edith Piaf nikdy ničeho nelitovala, jak ostatně zpívá ve své nejznámější písni Non, je ne regrette rien, která byla rekapitulací jejího života. Při jejím poslechu běhá po zádech mráz…

 • ŽENA-IN - Rizoto s lososem a sušenými rajčaty

  Žádná vysušená rýže a zelenina z mrazáku! Opravdová pochoutka.

 • ŽENA-IN - Rok 2017 do Čech přinesl 33 nových značek

  Loňský rok byl, co se týče nově příchozích značek, více než bohatý. Otevřelo se celkem 33 nových obchodních značek! Z toho se téměř polovina zaměřuje na oblečení.