Linka 199

Nejnovější články na portálu

Automobil v obchodním majetku - 1. část

V tomto příspěvku si vysvětlíme, co to je obchodní majetek a popíšeme si některé aspekty související s použitím automobilů evidovaných v obchodním majetku, zejména v souvislosti s používáním automobilu pro služební a soukromé účely a dále při poskytnutí automobilu zaměstnanci.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Ústavní soud zrušil část zákona o nemocenském pojištění zaměstnanců

Ústavní soud rozhodl dne 23. dubna 2008 o zrušení části zákona o nemocenském pojištění zaměstnanců. Konkrétně se jedná o zrušení tzv. karenční doby, tedy nařízení, že nemocenské dávky se poskytují až do čtvrtého kalendářního dne dočasné pracovní neschopnosti.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Voliči vám ČSA spočítají, slyšel Sobotka

Poslankyně Hana Aulická Jírovcová (KSČM) interpelovala premiéra Sobotku (ČSSD) kvůli odsunutí rozhodnutí o limitech na lomu ČSA. Připomněla mu, že prolomení limitů na lomu ČSA podporovala především sociální demokracie, tedy jeho kolegové.

Zdroj: iuhli.cz

Je cena nemovitosti opravdu tak důležitá?

6.5.2008 – Reakcí na článek z 5.5.2008 k nám do redakce přišel další dotaz navazující na téma vývoje cen realit v České republice. “Dobrý den.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Unikátní model vodních erozí zrychluje rekultivace

Americká firma Ayres Associates se již od konce 80. let zabývá modelováním vodních erozí pro firmu Peabody Western Coal Company, která v Arizoně provozuje Důl Kayenta. Spolupráce obou společností vedla k vytvoření modelu vodních erozí

Zdroj: iuhli.cz

Reality Olomouc – Nejen nové byty

28.8.2008 – Co se vám vybaví při vyslovení jména města „Olomouc?“ Svatý Kopeček, Univerzita Palackého nebo snad pravé hanácké tvarůžky? Za pár let se vám vybaví možná něco zcela jiného… Část olomouckého centra a okolí města se totiž v následujících letech promění k nepoznání.

Zdroj: www.realitymorava.cz

I internetové stránky a smlouvy jsou obchodními listinami

Mezi jednu z mnoha povinností každého podnikatele patří jeho řádná identifikace na tzv. obchodních listinách. Co jsou obchodní listiny a jaké údaje na nich musí každý podnikatel uvádět, upravuje ustanovení § 13a zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jako „obchodní zákoník“).

Zdroj: portal.pohoda.cz

Je lepší koupit byt nový nebo opravovat starý?

30.6.2008 - Po delší době se opět vracíme k dopisům našich čtenářů. Paní Prokopcová z Olomouce se nás ptala na názor ohledně rekonstrukce staršího panelového bytu 3+1 nebo jeho prodej a koupi nového cihlového bytu 2+KK. Z dlouhého dopisu vybíráme: “…součastně bych se vás ráda zeptala na řešení nelehké životní situace.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Přestaňme stále problémy Řecka odsouvat v čase

Před čtyřmi lety jsem popsal formou bajky příčiny dluhové krize Řecka a Irska a svou představu, jak se obě země se svou situací popasují. Neviděl

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

V konkurenceschopnosti si Česko dává samo mat

Hlavním zdrojem propadu konkurenceschopnosti je pracovní trh - který je ostatně Achillovou patou celé Evropské unie. Největším

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Daňové řešení stravenek

K nejčastějším formám stravování zaměstnanců s příspěvkem zaměstnavatele patří poskytování stravenek. Výše hodnoty stravenky ani to, za jakou částku z nominální hodnoty stravenky bude zaměstnancům prodávána, není zákonem stanoveno. Může dojít i k situaci, že stravenka je zaměstnancům poskytována bezplatně.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Kyber-bezpečnost a připravovaný zákon

Běžný uživatel, firma nebo úřad nejsou schopni se ubránit proti profesionálním útoků. Návrh. by bylo novelizovat zákon 240/2000 Sb. O. krizovém řízení.

Zdroj: napravnik.blog.ihned.cz

Uhelným statistikám vládne už 20 let Čína

Největším producentem uhlí je již od roku 1985 Čína. Jen v loňském roce se v nejlidnatější zemi světa vytěžilo více než 3,7 miliardy tun. Říše středu je také největším dovozcem uhlí na světě.

Zdroj: iuhli.cz

Víte, co je pinka nebo stařina?

Během dlouhé historie hornictví se postupně utvářel specifický havířský slang. Kdybyste se ocitli mezi horníky, mohlo by se vám tak snadno stát, že jejich hovorům nebudete rozumět. Server iUHLI.cz proto přináší alespoň malou ukázku z bohatého hornického slovníku.

Zdroj: iuhli.cz

Žofín je dnes plný plynu

Odborníci se budou na dnešním Žofínském fóru zabývat využitím plynu v české energetice. Budou diskutovat mimo jiné o aktuálních otázkách, které se týkají nadcházející zimní sezóny a zabezpečení dodávek, cenové politiky nebo schválené Státní energetické koncepce.

Zdroj: iuhli.cz

Uhlí pomáhá důchodcům v pohybu

Senioři v Jirkově mají od září k dispozici sadu venkovních fitness prvků, navržených speciálně pro cvičení starší generace. Pořízení pětice bytelných cvičebních nářadí finančně podpořila Vršanská uhelná.

Zdroj: iuhli.cz

Nové byty v Olomouci – Horní Lán

3.6.2008 - V Hanácké metropoli zanedlouho vznikne cca. 100 nových bytových jednotek od 1+KK až po 4+KK o výměrách 44 až 120 m2. Každá bytová jednotka bude mít k dispozici balkon nebo lodžii popřípadě prostornou terasu orientovanou na jih nebo západ.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů

Těžební gigant Rio Tinto využívá ve dvou železnorudných dolech v australské těžební oblasti Pilbara 69 vozidel bez řidičů. Operátoři auta řídí z 1200 kilometrů vzdáleného Perthu.

Zdroj: iuhli.cz

Vyjádření ČNB ke krizi na světových finančních trzích

30.9.2008 - Vzhledem k probíhajícím turbulencím na vyspělých finančních trzích Česká národní banka sděluje veřejnosti, že situaci a vývoj na českém finančním trhu podrobně sleduje a vyhodnocuje a že v současné době není důvod ke znepokojení. Český finanční systém zůstává od globálních turbulencí poměrně izolován.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Zájemci čekají, ale uhlí není

Lidé v Česku před zimou marně shánějí uhlí, čekají i týdny. Miloš Huja, který rozváží bílinské uhlí z úpravny Ledvice, serveru iUHLI.cz sdělil, že by týdně dokázal rozvézt více než sto tun, ale momentálně může odebrat jen polovinu.

Zdroj: iuhli.cz

Konkurenceschopnost a mizerná personální prace

Hovoří se o Průmyslu v. 4.0, ale práce manažerů zůstala často na úrovni v.1.0 Z vystudovaného technika se může stát úředník nebo advokát, ale opačně to neplatí Překážky konkurenceschopnosti je třeba hledat nejdříve uvnitř každé firmy

Zdroj: napravnik.blog.ihned.cz

Plaťte buráky, dostanete opice

Transparentnost při zadávání veřejných zakázek je zaslouženě jednou z priorit vlády a řady dalších formálních a neformálních skupin. Počínaje

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Je lepší garáž samostatně stojící nebo součástí domu?

15.5.2008 - Mít garáž samostatně stojící nbsp;nebo součástí domu? Která z těchto alternativ je častější, levnější nebo praktičtější? Kladete si také některou z těchto otázek? Zkusíme vám pomoci na základě dopisu jednoho z našich čtenářů. Dobrý den.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Zdanění autorských honorářů

Příjmy z autorských práv mohou podléhat zdanění podle § 6 ZDP, pokud je činnost autora vykonávána v rámci pracovněprávního vztahu, podle § 7 odst. 2 písm. a) ZDP jako příjmy z jiné samostatné výdělečné činnosti. Popřípadě podle § 10 ZDP jako ostatní příjmy, pokud jde o příjmy ze zděděného autorského práva.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Luxusní bydlení v Brně, rezidence Královo Pole - Nový Tábor

19.5.2008 - Developerský projekt individuálního bytového domu Nový Tábor nabízí komfortní bydlení v jedné z nejatraktivnějších lokalit Brna na rozhraní městských částí Žabovřesky a Královo Pole. Objekt je zasazen do klidného parku mezi stávající rezidenční zástavbu, v blízkosti nákupního a kulturního centra.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Automobil v obchodním majetku - 2. část

Především u podnikatelů – fyzických osob se velice často stává, že vozidlo zahrnuté v obchodním majetku je použito rovněž pro soukromé účely. V tomto případě je nutné výdaje spojené s automobilem v příslušném poměru krátit.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Zákaz klamavých a agresivních praktik

Dne 12. února 2008 nabyla účinnosti novela zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů (dále jako „zákon o ochraně spotřebitele“), která zakotvila do zákona o ochraně spotřebitele zejména výslovný zákaz nekalých obchodních praktik.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Obchodník s povolenkami začíná s vodou

Obchodník s emisními povolenkami Vertis koupil menšinový podíl v irské společnosti Steam Esco, která vyrábí odvaděče kondenzované vody v parních průmyslových systémech.

Zdroj: iuhli.cz

S uhlím najezdil půl milionu kilometrů

Miloš Huja se živí rozvozem uhlí koncovým spotřebitelům. Co všechno tato práce obnáší, v čem se změnila během posledních dvaceti let i s jakými problémy se potýká, prozradil v rozhovoru pro iUHLI.cz.

Zdroj: iuhli.cz

Problémový nehmotný majetek v daních z příjmů

Software, licence, ochranné známky, patenty, know-how, projekty… S nehmotným majetkem se v praxi nesetkáváme sice tak často jako s majetkem hmotným, přesto také on tu a tam vstoupí podnikatelům do cesty. Pak se dostává na pořad dne otázka, jak se s ním poprat v účetnictví a daních.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Reality Brno - Nové bydlení v centru Brna, bytový dům Jusová

15.7.2008 - Rádi byste investovali do realit? Hledáte vhodnou nemovitost u níž cena poroste a vy budete mít jistotu, že úspěšně zhodnotíte svoji investici? V takovém případě zamiřte do Brna.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Severočeské doly koupí nové rypadlo za miliardy

Severočeské doly ze Skupiny ČEZ vypisují soutěž na dodávku velkorypadla. Český průmysl tak již letos pocítí efekt prolomení těžebních limitů.

Zdroj: iuhli.cz

Proti bankovním poplatkům vzhůru do pekel

Už vás někdy napadlo řekněme dva dny po obědě v dobré restauraci, který jste celý zkonzumovali a zaplatili i se spropitným, obeslat restauraci s výzvou.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Uhelné elektrárny navštěvují tisíce lidí

O tuzemské uhelné elektrárny je zájem. Elektrárnu Chvaletice si v rámci exkurzí prohlédla již tisícovka návštěvníků. Na exkurzi do Elektrárny Mělník zase nedávno zavítala skupina pedagogů ze základních a středních škol. Uhlí je v Česku stále nejvýznamnějším palivem.

Zdroj: iuhli.cz

Greenpeace doly nekoupí, dostali padáka

S organizací Greenpeace se ve výběrovém řízení na koupi uhelné divize firmy Vattenfall v Německu dál nepočítá. Podle analytiků, které server iUHLI.cz oslovil, se takový krok dal očekávat. O lomy a elektrárny Vattenfallu se zajímají také české firmy ČEZ a EPH.

Zdroj: iuhli.cz

Ned Ludd v době iNterNetu

Naší zemí, zejména však Brnem, hýbe v současných dnech diskuse o výstavbě distribučního skladu firmy Amazon. Převážná

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Západní společnost v pasti

Současnou situaci světa částečně vystihuje následující vtip: Na světě žije přibližně sedm miliard lidí. Z. dvě miliardy řeší problém, zda a kdy si budou.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Ohřívače uspoří deset tisíc tun koksu ročně

Huť ArcelorMittal Ostrava uvedla do zkušebního provozu dva nové ohřívače, které ohřívají vzduch vháněný do vysoké pece. Sníží nejen objem spalovaného koksu až o deset tisíc tun ročně, ale také emise oxidů uhlíku.

Zdroj: iuhli.cz

Sleva na poplatníka 2 070 Kč měsíčně i pro daňové nerezidenty

Ministerstvo financí vydalo opatření, které umožňuje u zahraničních zaměstnanců v průběhu roku 2008 uplatnit měsíční slevu na dani na poplatníka.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Přiznání k dani z příjmů firem za rok 2007

Přiznání k dani z příjmů nepodávají pouze občané (fyzické osoby), ale také právnické osoby. A to i v případě, že mají nulový základ daně nebo vykazují daňovou ztrátu. 

Zdroj: portal.pohoda.cz

Mnoho informací, smrt sdělení

V mém oblíbeném pořadu "Ano. ale scéna s poselstvím pro každého manažera.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Daňová uznatelnost likvidace zásob

Novela ZDP přijatá v rámci zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů doplnila do ustanovení § 24 odst. 2 nové písmeno zg), podle něhož jsou daňově uznatelné výdaje (náklady) vzniklé v důsledku prokazatelné likvidace zásob materiálu, zboží, nedokončené výroby, polotovarů a hotových výrobků.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Archeologové pátrají po uhelné historii

Letos v červenci se do obce Eckley Miner’s Village v americkém státě Pensylvánie už poněkolikáté vypravila skupina studentů z marylandské univerzity. Studenti zde prováděli výzkum, který má pomoci lépe poznat život horníků v této oblasti.

Zdroj: iuhli.cz

Viladomy Veleslavín

13.5.2008 - nbsp; Ze široké nabídky nově budovaných bytů v České republice dnes vybíráme developerský projekt, který se nachází v Praze 6, na samotném okraji Veleslavína, v malé a klidné uličce Pod Dvorem.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Daň dědická a darovací - změny v roce 2008

Zákonem č. 261/2007 Sb. o stabilizaci veřejných rozpočtů byly provedeny změny v zákonu č. 357/1992 Sb. o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Jak používat diskuse HN

Na novém webu HN najdete také nový diskusní systém Disqus. Spolu. s tímto krokem uzavíráme diskuse pro nepříhlášené přispěvatele.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Nová limitace cestovních náhrad OSVČ

Podnikatelé a jinak samostatně výdělečně činní lidé („OSVČ“) jsou patrně nejčastějšími osobami v terénu a na cestách. Nikdo soudný nepochybuje o tom, že tyto pracovní cesty jsou nezbytným průvodním jevem jejich výdělečné činnosti a zpravidla jednoznačně souvisejí s jejich zdanitelnými příjmy. Je tedy nasnadě, že jde o tzv. daňové výdaje snižující základ daně z příjmů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Američtí těžaři žalují Obamu

Americká těžební společnost Murray Energy žaluje vládu prezidenta Baracka Obamy. Důvodem jsou nové ozonové normy, které prý postihnou tamní uhelný sektor.

Zdroj: iuhli.cz

O radosti z práce

Přijdete do restaurace a číšník vás obslouží s výrazem nezájmu v obličeji. Na. i akceptace platby je.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Územní plán

21.5.2008 - Také jste slyšeli, že je či není daný pozemek v územním plánu? A nevíte o co přesně se jedná? Tak právě na tyto otázky se dnes pokusíme odpovědět. Nejdůležitější územně plánovací dokumentací je územní plán. Ten je pro další rozvoj obce nezbytným materiálem, jež má nejen funkci regulační, ale také motivační.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Poučení z penzijního vývoje

Penzijní reforma, prosazená Nečasovým kabinetem, skomírá na úbytě a čeká na ránu z milosti. I. když to nikdo nepřizná.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Pochybná pravicovost vepřového řízku

Poklidné vody českého bulváru rozčeřil apokryfní, avšak nepopřený výrok z míst nejvyšších: „Vepřový řízek je řízkem pravicovým.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Cookies

Na webech společnosti GoodCom s.r.o. jsou v souladu se zákony používány cookies. Co je to cookie? Pojmem cookie se v..

Zdroj: iuhli.cz

Pojištění hořícího domu

Eurozóna vůči Kypru vystupuje v roli pojišťovny, která nabízí pojištění domu proti požáru v situaci, kdy je dům v plamenech. Vyšší

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Česko sužuje malá uhelná krize

Laxnost zákazníků kombinovaná s rostoucím počtem nových kotlů letos vyústila v malou „uhelnou krizi". Sklepy mnoha lidí, kteří jinou možnost než vytápění uhlím nemají, jsou před zimou stále prázdné.

Zdroj: iuhli.cz

Olomouc – Vsisko, výstavba rodinných domů

1.7.2008 - Všichni zájemci o pěkné bydlení nedaleko Olomouce se mohou těšit na nový rezidenční komplex, který vzniká v klidné lokalitě v obci Vsisko nedaleko města Olomouce, kde vznikne 39 nových řadových domů. Projekt zahrnuje vybudování inženýrských sítí, komunikací a veřejného osvětlení.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Rezidence Améba Ostrava

22.10.2008 - Bytový dům Améba nabízí moderní bydlení ve velice atraktivní a žádané lokalitě. Nachází se v oblasti, která bývá často označována za „Malou Stranu Ostravy.“ Konkrétně je projekt umístěn v nbsp; klidové části lokality Komenského sadů, uzavřené ulicemi Sadová, Horová a Blahoslavova.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Prodej nadlimitního osobního automobilu

Osobní automobily s pořizovací cenou nad 1 500 000 Kč, zaevidované jako hmotný majetek do konce zdaňovacího období započatého v roce 2007, se odepisují i nadále z limitované vstupní ceny 1 500 000 Kč. V souvislosti se zrušením § 23 odst. 4 písm. l) však chybí přechodné ustanovení zabývající se prodejem takovýchto osobních automobilů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Vyplatí se investovat do nemovitostí?

22.5.2008 - Máte volné finanční prostředky? Chcete investovat a kladete si otázku kam? Chceme mít jistotu, že o své úspory nepřijdete? Tak to jste s největší pravděpodobností zauvažovali také o investici do realit. Kam ale investovat konkrétně? Bude lepší byt, dům nebo pozemek..? I my slýcháme tyto dotazy velmi často a proto se dnes pokusíme na tyto otázky odpovědět.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Uhelné peníze pomohly seniorům

Život v lepším prostředí i řadu novinek. To vše přinesla klientům domova se zvláštním režimem Oáza klidu v Loučkách rozsáhlá rekonstrukce, která vyšla na více než 12 milionů korun. Významnou měrou domov podpořila i těžební firma Sokolovská uhelná.

Zdroj: iuhli.cz

Reality v USA – Co se stalo s hypotečním trhem v USA?

21.7.2008 – V polovině loňského roku zaznamenaly Spojené státy americké velký záchvěv realitního trhu způsobený strmým pádem cen akcií velkých hypotečních bank. Tato situace, kterou předvídala řada odborníků již několik let, byla způsobena zejména velkou benevolencí bank při schvalování hypotečních úvěrů. Leckdo by mohl říci, že si za to banky mohly tak nějak samy.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Lidé z okolí si další těžbu na Bílině pochvalují

Hodně lidí z Braňan rozhodnutí vlády o posunutí limitů těžby na lomu Bílina vítá. Šachta totiž dává mnoha lidem práci. Odpůrci těžby se bojí prachu, ale jsou v menšině.

Zdroj: iuhli.cz

Cenové mapy - smysl a užití v praxi

14.5.2008 - Již déle než rok nabízí realitní portál realitycechy.cz přístup k cenovým mapám ve městech Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Karviná, Most, Prostějov a Zlín.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Čeká tuzemský realitní trh návrat devadesátých let?

12.6.2008 - V prosinci roku 1989 jsme přestávali zvonit klíči na náměstích velkých měst a v hlavách některých jedinců, se začala rodit myšlenka jak uchopit podnikatelskou příležitost za ty správné pačesy. Začaly se rodit nové butiky, prodejny s novými i použitými vozy a nově také realitní kanceláře. První polovina devadesátých let byla ve znamení privatizace.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Dodanění neuhrazených závazků

Od zdaňovacího období započatého v roce 2008 vzniká povinnost zvyšovat základ daně z příjmů o částku neuhrazeného závazku odpovídajícího pohledávce, od jejíž splatnosti uplynulo 36 měsíců, nebo se promlčela.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Důvěryhodnost ověřovaných dokumentů a podvody v katastru...

Několik let se objevují falešné plné moci, falešné kupní smlouvy a další dokumenty. Někdo. si povzdychne, že to je důsledek rozšíření kopírek a tiskáren. Omyl

Zdroj: napravnik.blog.ihned.cz

Omega centrum sportu a zdraví Olomouc

29.8.2008 - Den co den shledáváme nové projekty bytových či rodinných domů. Ve velkých městech rostou jako houby po dešti nové kancelářské budovy a tu a tam se objeví nově zasíťované pozemky určené pro výstavbu rodinných domů. Jen zřídka můžeme vídat výstavbu sportovního areálu určeného pro aktivní trávení volného času.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Nová Karolina - nová čtvrť v srdci Ostravy

2.6.2008 - V pátek 6.6.2008 bude slavnostně zahájena výstavba doposud největšího developerského projektu severomoravské metropole. Nedaleko centra Ostravy, v místě plánované výstavby projektu Nová Karolina, bude položen základní kámen moderního multifunkčního centra, které má začít sloužit obyvatelům a společnostem už za dva roky.

Zdroj: www.realitymorava.cz

O českém brblání

Jestliže existuje něco jako národní povaha, pak je neopominutelnou součástí té české snadné zaujímání negativních postojů. Může

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Němci zavřou Křetínskému elektrárnu

Elektrárna Buschhaus, která patří holdingu EPH Daniela Křetínského, půjde spolu s dalšími sedmi hnědouhelnými bloky společností RWE a Vattenfall do kapacitní rezervy. Německo tím hodlá splnit cíl pro snižování emisí.

Zdroj: iuhli.cz

Nové exkluzivní bydlení, Praha, Na Lhotách

1.9.2008 - Na samém okraji Kunratického lesa, pouhých 5 min od stanice metra Chodov, vzniká architektonicky ojedinělý developerský projekt Na Lhotách. Těsné spojení s největší zalesněnou plochou vnitřní Prahy, vynikající dostupnost do centra, funkcionalistická architektura, luxusní vnitřní vybavení. To jsou základní charakteristiky tohoto projektu.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Narodil se růst, radujme se

Kdybychom soudili důležitost událostí posledního měsíce podle novinových titulků.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Přiznání k dani z příjmů občanů za rok 2007

Většina obyvatel mírného pásma se těší na jaro. Vidí v něm po dlouhém období chladu, šera a ticha důvod k radosti nad teplejšími, světlejšími a živějšími projevy všech stránek přírody včetně lidí. Možná právě proto se do předjaří dostala povinnost zpracování a předložení přiznání k dani z příjmů občanů za uplynulý rok.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Začal realitní trh stagnovat?

27.5.2008 – V polovině května 2008 jsme čtenáře našich Ekonomických novin informovali o aktuálním vývoji uzavřených hypotečních smluv v 1. čtvrtletí roku 2008. Banky za první tři měsíce roku 2008 poskytly 14.597 hypoték v celkovém objemu 25,8 miliard Kč. Oproti 1.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Co byznys nemá rád? Překvapení!

v minulém volebním období se podařilo.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Vattenfall vydělal téměř 5 miliard

Švédský státní koncern Vattenfall se v letošním třetím čtvrtletí dostal do zisku 1,6 miliardy švédských korun. Ve stejném období loňského roku vykázal ztrátu více než 18 miliard švédských korun. Švédská firma dnes také potvrdila jednání o prodeji svých aktiv v Německu.

Zdroj: iuhli.cz

Polský prezident odmítá Kjótský protokol

Polský prezident Andrzej Duda odmítá podpořit a ratifikovat změnu Kjótského protokolu. Ta by znamenala další omezování emisí oxidu uhličitého pro jeho zemi, která je ve svém energetickém sektoru závislá na výrobě elektřiny z uhlí.

Zdroj: iuhli.cz

Těžba na Bílině se nesmí přiblížit k obcím

Vláda schválila korekci územně ekologických limitů na lomu Bílina a zároveň stanovila podmínku, že by se těžba měla zastavit 500 metrů od nejbližší obce. Ekologové to považují za své dílčí vítězství, pro Severočeské doly to bude nejspíš znamenat potíže.

Zdroj: iuhli.cz

Pár postřehů z Číny

Když jsem se chystal na svou první týdenní návštěvu Číny, byl jsem sice naplněn zvědavostí a očekáváním, nicméně jsem se domníval.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Změny v zákoníku práce v roce 2008 - 1. část

Dne 1. ledna 2008 nabyla účinnosti tzv. technická novela zákoníku práce, jejímž cílem bylo zejména odstranit nejzávažnější legislativně-technické nepřesnosti v zákoníku práce. Na jejím základě nedochází v zákoníku práce v zásadě k žádným velkým koncepčním změnám, a právě proto si vysloužila přízvisko „technická“.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Ceny nemovitostí v ČR a jejich vývoj v následujících letech

5.5.2008 - Po delší době se opět dostáváme k dotazům, které přišly do naší redakce. Tentokrát vybíráme dopis paní Vrbové z Hradce Králové. “Vážená redakce.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Poskytnutí bezplatného přechodného ubytování zaměstnanci

Poskytnutí bezplatného přechodného ubytování zaměstnanci může být jedním ze zaměstnaneckých benefitů poskytnutých zaměstnavatelem. Zákon č. 261/2007 Sb. o stabilizaci veřejných rozpočtů změnil od r. 2008 v zákonu o daních z příjmů daňové řešení tohoto benefitu jak na straně zaměstnance, tak na straně zaměstnavatele.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Opravy daňového přiznání k dani z příjmů

U daní z příjmů rozlišujeme tři typy daňového přiznání: řádné, opravné a dodatečné. Přečtěte si, kdy se jednotlivá přiznání podávají, a co se vám může stát v případě, že nedodržíte režim platby.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Změny v zákoníku práce v roce 2008 - 2. část

V první části byly uvedeny asi nejzajímavější změny, které se v zákoníku práce s účinností k 1. lednu 2008 odehrály. Další změny do zákoníku práce ale přinesl nález Ústavního soudu ze dne 12. března 2008. Publikací tohoto nálezu ve Sbírce zákonů, tedy dnem 14. dubna 2008, byla některá ustanovení zákoníku práce zrušena.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Švýcarská inspirace? Jednou ano, jednou ne

Referendum by mělo být vyhrazeno zásadním, neopakovatelným rozhodnutím, jež se týkají státního zřízení, vstupu do EU či snad přijetí eura. Řídit

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Zaměstnanecké benefity

Protože o dobré zaměstnance je nouze, vyplatí se podpořit jejich sounáležitost a loajalitu k firmě nejen výší mzdy, odměn a prémií, ale také nepeněžní formou systému vhodných motivačních pobídek a výhod pro zaměstnance, jimž je módní přezdívat „benefity“ z anglického „benefit“ označující obecně prospěch, užitek a výhodu.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Zdanění odměn členů statutárních orgánů

Odměny za výkon funkce členů statutárních orgánů a dalších orgánů právnických osob jsou podle § 6 odst. 1 písm. c) ZDP příjmem ze závislé činnosti. Jedná se především o odměny vyplácené členům představenstva akciových společností a členům dozorčích rad obchodních kapitálových společností (akciové spol. a spol. s r.o.).

Zdroj: portal.pohoda.cz

Papírové ukazatele výkonnosti a zdravý rozum

Kdyby měl současný moderní manažer jmenovat tři písmena, bez kterých by nemohl existovat, zajisté by zařadil do čela žebříčku K.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Hrotitelé dluhů: Případ Kostasovi a Patrikovi

Televizní Hrotitelé dluhů přinesli příběhy dvou rodin, které se dostaly do bezvýchodné finanční situace. Kostasovi. týden před výplatou nouzovali.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz

Dialog - iHNed.cz : Ekonomický zpravodajský server...

Zabývá se počítačovou bezpečností a zjednodušováním pracovních postupů. Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů dialery - drahé připojení do.

Zdroj: napravnik.blog.ihned.cz

Slabá hesla a bezpečnostní pásy v autě. Podobný problém, ale jiný přístup k řešení

Stále se objevují zprávy o tom, že uživatelé používají slabá hesla. „Odborníci“ říkají, že běžní uživatelé nechápou bezpečnost IT. IT odborníci mají stále problém používat bezpečnostní pásy v automobilech. Konstruktéři automobilů se snaží tento nedostatek řešit místo řidičů Manažerům mnoha IT firem chybí schopnost vcítit se do role běžného uživatele. To je mimojiné také důvodem proč se mnoho problémů stále opakuje.

Zdroj: napravnik.blog.ihned.cz

Kdy je v roce 2008 výhodná spolupráce podle § 13 ZDP?

V důsledku zavedení jednotné sazby daně z příjmů fyzických osob ve výši 15 % se možnost optimalizace daňového zatížení manželů a ostatních fyzických osob žijících v domácnosti s poplatníkem s využitím institutu spolupráce osob podle § 13 ZDP výrazně zúžila.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Daňová evidence a ukončení zdaňovacího období - 1. část

Vedení daňové evidence upravuje § 7b ZDP. Daňová evidence zajišťuje zjištění základu daně z příjmů a obsahuje údaje o příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně, a dále majetku a závazcích.

Zdroj: portal.pohoda.cz

VIDEO: Jak se staví rypadlo u klokanů

Důlní rypadlo Liebherr R 9800 je opravdový gigant. Na jeho stavbě se podílí nespočet strojů a lidí. Podívejte se, jak si s tím poradili u protinožců v Austrálii. Na časosběrném videu vyroste obr během pouhých dvou minut.

Zdroj: iuhli.cz

Rezidence Zlín, Příluky

9.6.2008 - Rezidence Zlín – Příluky představuje ojedinělý projekt individuálního bydlení kladoucí důraz na kvalitu veřejných prostorů a soukromí obyvatel. Lokalita je situována v okrajové, východní, části města. Poloha navazuje na původní zástavbu a její funkce. Jižní orientace a sklon svahu nabízí celodenní oslunění a otevírá výhledy na okolní krajinu.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Jak mohou cizinci získat nemovitost v Chorvatsku?

16.5.2008 - Podle směrnic Zákona o majetku a dalších právech, cizí fyzická nebo právnická osoba, která by chtěla získat do svého majetku nemovitost v Republice Chorvatsko na právním základu, který je odlišný od dědictví, musí získat souhlas ministra spravedlnosti Republiky Chorvatsko.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Daňová evidence a ukončení zdaňovacího období - 2. část

V pokračování našeho příspěvku o daňové evidenci se zaměříme na evidenci majetku a závazků, jejich oceňování, uzavření daňové evidence a úschově dokladů prokazujících správnost vedení daňové evidence.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Bankéři pod evropskou lupou

V dubnu 2014 vydal Evropský orgán pro bankovnictví konzultační dokument, obsahující navrhované znění předpisu. požadovaných informací se oproti.

Zdroj: kotrba.blog.ihned.cz


404 hubero kororo