Linka 199

Nejnovější články na portálu

Ještě letos začne z Brna létat pravidelná linka do Mnichova

Z brněnského letiště začne do Vánoc létat pravidelná linka do Mnichova, řekl jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Spojení podle něj bude fungovat šest dnů v týdnu kromě soboty. Letadlo bude mít kapacitu do 50 míst. V současnosti z Brna do Německa žádná letadla nelétají.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Ostrava a Moravskoslezský kraj

Zprávy z Ostravy i nejdůležitější události z jednotlivých okresů, co se v regionu událo v politice, v kultuře i ve sportu, zpravodajství z Moravskoslezského kraje.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Dell prý jedná o koupi EMC Corp, specialisty na ukládání dat

Třetí největší výrobce počítačů na světě Dell jedná o koupi firmy zabývající se ukládáním a správou dat EMC Corp. Agentuře Reuters to řekl informovaný zdroj. Dohoda by se mohla stát jedním z největších převzetí v technologickém sektoru v historii.

Zdroj: e-svet.e15.cz

Zdravotní pojištění a studenti nad 26 let

Studujete a blíží se vám 26. narozeniny? Pokud budete poté i nadále studovat a nebudete zároveň zaměstnaní ani nebudete podnikat, musíte si začít platit pojistné jako tzv. osoba bez zdanitelných příjmů, v roce 2015 ve výši 1 242 Kč měsíčně.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Zvěst Vánoc: S nedokonalostí, selháními i s malostí se počítá

Nad letošními Vánocemi se nevznášejí jen obavy z teroristických útoků, ale i duchovnější pochybnosti: Nestala se trochu podezřelá oslava svátku spjatého s Bohem, ve kterém navíc vystupuje v podobě uprchlíka? Máme sklon omezovat náš vztah ke světu na strach, nejistotu, obavy. Vánoce však zvěstují i naději a radost. Píše Tereza Matějčková.

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Ceny ropy zpomalily růst, ovlivnil je výrazný nárůst zásob v USA

Světové ceny ropy dnes pokračovaly v růstu, který se ale odpoledne citelně zmírnil v reakci na zprávu o silném růstu zásob suroviny v USA.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Slabá koruna napomáhá vývozu ojetin, vzroste skoro o polovinu

Kvůli uměle oslabené české koruně se letos zvýší export ojetých aut z Česka o 45 procent na 91 tisíc vozů. Loni byl růst 25procentní. Vyváží se přitom kvalitní mladší ojetiny do pěti let stáří do evropských zemí. Dovoz ojetých aut do Česka letos roste zhruba o čtvrtinu a téměř polovinu naopak tvoří dosluhující vozy starší deseti let.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Legendární autobusový obchod končí. Za čtvrt století nezavřel ani...

Skoč do autobusu pro chleba a mléko, říkalo se v Karviné pětadvacet let. Obchůdek. s koncem července se k zármutku všech.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Kolegové na úrovni, ale i varan v prádelně, líčí Brunej český ekonom

Pracoval pro energetickou společnost v Kanadě, učil na vysoké škole v Austrálii. V posledních pěti letech ale ekonom Petr Polák zakotvil v zatím asi nejexotičtější destinaci své kariéry. Vede katedru účetnictví a finančnictví na univerzitě v Sultanátu Brunej.

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Veselé Vánoce aneb Doma nejlíp?

Vánoce jsou spojovány s pohodou u rodinného krbu či alespoň u vánočního stromku a chvojí. Jsou ale také časem, kdy se řada lidí zastaví a rozhlédne se kolem sebe, na ty, kteří nemají takové štěstí jako oni. Pomoci jim se přitom nemusíme bát.

Štítky: a osob území pobytu k aneb petr zámečník zámečník občané vánoce aneb

Zdroj: www.hypoindex.cz

Washington poprvé udal bezúročné dluhopisy

Fenomén nulových výnosů ze státních dluhopisů už se netýká jen starého kontinentu. Spojené státy v pondělí prodaly bondy se splatností tří měsíců v objemu 21 miliard dolarů, investoři přitom za své peníze poprvé v historii nežádali žádný úrok. Některé z amerických dluhopisů splatných v řádu měsíců se v posledních dnech dokonce začaly obchodovat s negativním výnosem.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Polské akcie na rozdíl od zbytku střední Evropy v červeném

Polské akcie končí dnešní seanci na rozdíl od ostatních středoevropských trhů v červených číslech.brbrpIndex WIG30 uzavřel se ztrátou 0,5% na 2 008 bodech. Jeho výkon zaostává i za většinou západoevropských trhů, které se v závěru dne udržovaly...

Zdroj: www.akcie.cz

Sobotka vyrazil před svátky na Karvinsko, v ohrožení je už druhý důl

Premiér Bohuslav Sobotka jednal ve středu na Karvinsku a v Ostravě se starosty větších měst, odbory a zaměstnavateli o složité situaci v Moravskoslezském kraji, kde hrozí propuštění tisíců horníků a dalších zaměstnanců navázaných na těžbu uhlí. Další články k tématu:Počty horníků je třeba snižovat zvolna, shodla se krajská tripartitaOdmítáme se podřizovat ultimátům, řekl po jednání vlády Mládek k OKDPomůžeme propouštěným horníkům z OKD, slíbil Sobotka. Firmě nikolivDejte nám tři miliardy nebo zavřeme doly. Bakala drží horníky pod krkem

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Zprávy z Frýdku-Místku a okolí - iDNES.cz

Zprávy z Brušperka, Frýdku-Místku, Frýdlantu nad Ostravicí, Jablunkova, Paskova, Třince. Zprávy. z vašeho regionu.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Reverse charge – řešení problémových případů

Přenesení daňové povinnosti není stále úplně zažitou oblastí. Okruh dotčených plnění se pořád rozšiřuje a objevují se nevyjasněné problémy, se kterými musíme bojovat. V článku se zaměříme na případy, které dělají největší obtíže.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Dozorčí rada Volkswagenu zvolila novým šéfem Hanse Pötsche

Dozorčí rada německého automobilového koncernu Volkswagen podle očekávání zvolila svým předsedou dosavadního finančního ředitele Hanse Dietera Pötsche (64). Automobilka to oznámila po dalším krizovém jednání dvacetičlenné rady. Pötsch tak obsadí pozici, která se uvolnila po rezignaci dlouholetého šéfa rady Ferdinanda Piëcha letos na jaře.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Finance.zet.cz

Prázdniny jsou tu a nastává čas letních dovolených. Velká část českých turistů se v tomto období vydává autem za hranice. Minimální limit krytí škod zákon.

Štítky: poškození pokud zahraničí škodu čr český řidič v zahraničí poškození vozidla fládr

Zdroj: finance.zet.cz

Exekuce z dohod o provedení práce. Nové právní výklady

Počínaje zářím 2015 se rozšířil okruh příjmů podléhajícím srážkám ze mzdy. Úprava nepotěšila dlužníky, ale ani účetní. Navíc se právní výklady k novele liší.

Zdroj: www.podnikatel.cz

Finance.zet.cz

V průběhu roku 2013 končí tříleté fixace hypoték z roku 2010 a pětileté fixace z roku 2008. Refinancování se stalo během posledních let významnou součástí.

Štítky: splatnosti let úvěru banky korun fixace hypotéky refinancování při refinancování

Zdroj: finance.zet.cz

Temelín i Dukovany hlásí rekordy, všechny ovšem nejsou pozitivní

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany mají za sebou další rok provozu. Temelín po dokončení modernizací hlásí rekordní výrobu. Dukovany naopak vyrobily nejméně energie za posledních 17 let a i nadále se potýkají s přetrvávajícími problémy se svary. Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila více než 14 terawatthodin (TWh) elektřiny, jde o čtvrté nejvyšší množství vyrobené za patnáct Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: za korun je dukovanech minulý svarů blok elektrárny v v jaderné elektrárně let provozu

Zdroj: oenergetice.cz

Finance.zet.cz

Při sjednávání hypotéky stojí každý před rozhodnutím, zda preferovat obvyklejší anuitní splácení, nebo zvolit méně obvyklé splácení lineární. Hypotéku lze.

Štítky: klient než úroky korun v letech splácení splátka lineárního splácení lineárního

Zdroj: finance.zet.cz

Americké akcie si připsaly slušné zisky, v čele producenti komodit díky růstu cen ropy a plynu

Americké akcie rostly třetí den v řadě.brbrpIndex strongDow Jonesstrong Industrial Average strong+1,06 %strong na 17602,61 b.br Index strongS&Pstrong 500 strong+1,24 %strong na 2064,29 b.br Index strongNasdaqstrong...

Zdroj: www.akcie.cz

Natland převzal firmu po uhlobaronovi Měkotovi

Z pražského byznysu známá skupina Natland koupila majoritní podíl ve společnosti Klika – BP, významného hráče v oblasti požární bezpečnosti. Firmu prodávající hasičáky s tržbami přes 140 milionů vlastnil většinově předloni zesnulý uhlobaron Luboš Měkota.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Citáty Salmana Rushdieho o svobodě slova a islámu

"Co je to svoboda projevu? Bez svobody urazit, přestane existovat". "Nemůžeme dovolit náboženským hooligenům dát hranici pro myšlení".

Zdroj: zboril.blog.ihned.cz

Dva mrtví po střetu pendolina a kamionu. Řidič ho nechal mezi...

Ve Studénce na Novojičínsku se srazilo pendolino s polským kamionem naloženým plechy. Zranilo. vyvázl lehce zraněný. Strojvedoucí

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Finance.zet.cz

Když si čtete rady, jak doma ušetřit tepelnou energii, nezřídka narazíte na podobné tvrzení – před radiátory nic nestavte, nechte kolem nich proudit vzduch.

Štítky: to když jen sníží je teplo teplotu tepelnou izolace tepelné

Zdroj: finance.zet.cz

Penta získala na projekt Florentinum nový úvěr 150 milionů eur

Investiční skupina Penta získala na svůj první pražský realitní projekt, administrativní budovu Florentinum v centru Prahy, nový investiční úvěr 150 miliónů eur (4,1 miliardy korun) se splatností na sedm let. Refinancování původního úvěru z roku 2013 (ve výši tři miliardy korun) poskytly Komerční banka a Česká spořitelna.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nemusíme kupovat váš plyn, varuje Erdogan Moskvu po narušení letové zóny

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, znepokojený ruským narušováním tureckého vzdušného prostoru při bojích v Sýrii, varoval Moskvu před následky jejího chování. Turecko odebírá většinu plynu z Ruska, jak ale Erdogan nyní uvedl, jsou prý i jiné země, od kterých ho může Ankara získávat.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Švihák lázeňský: Den 3. - Děvčata se osmělují

Přichází víkend a švihák lázeňský zažívá první úspěchy u něžného pohlaví. Nedopatřením se z lázeňského šviháka může stát včelí medvídek. Ale díky blbosti kombinované s hrdostí i mrtvola.

Zdroj: zouzalik.blog.ihned.cz

Klienti cestovní kanceláře Fischer budou do Egypta létat s Air Cairo

Český trh letů na dovolenou se letos na podzim dočká zajímavé změny. Jedna z největších cestovních kanceláří dala pro letošní zimu přednost egyptské firmě před Travel Servisem.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Volkswagen: Objasnění skandálu kolem emisí nějaký čas potrvá

Objasnění skandálu kolem nepravdivého vykazování hodnot emisí u naftových vozů z koncernu Volkswagen nějaký čas potrvá, uvedl nový předseda dozorčí rady firmy Dieter Pötsch. Na podvod přišla v září americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) a Volkswagen je od té doby pod silným tlakem, aby určila, kdo je za skandál zodpovědný. Čeká se také, jak hodlá firma provést nápravu a zda podváděla i v Evropě.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Žena z prvního vagonu: Kdyby mě náraz nevymrštil, už bych tu...

Štěstí v neštěstí měla osmatřicetiletá Drahomíra Kudrnová. Seděla

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Německý export klesl o pět procent za měsíc. Nejvíce od krize

Vývoz z Německa se v srpnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 5,2 procenta, což byl nejvyšší pokles od začátku globální finanční krize v roce 2009. Propadl se i vývoz a přebytek bilance zahraničního obchodu země se snížil o 12,5 procenta na 19,6 miliardy eur (531,8 miliardy korun). Zpráva, kterou dnes zveřejnil spolkový statistický úřad, je další známkou toho, že největší evropská ekonomika ztrácela ve třetím čtvrtletí rychlost.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Odpovědi na dotazy z online poradny – 36. díl

Když nejste plátci DPH, musíte uvádět na účtenkách své DIČ? Jak ošetřit ve směrnici použití služebního telefonu i pro soukromé účely? Kdy může přijít kontrola na nemocenské? Na dotazy z oblasti daní a účetnictví vám odpovídají naši odborníci.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Finance.zet.cz

Zákon o dani z nemovitostí upravuje daně z pozemků i ze staveb. U některých pozemků a staveb se do výše daně nepromítne jen sazba daně, ale také koeficienty.

Štítky: přiznání stavby období staveb nemovitostí koeficient z nemovitostí pozemků ostatní obyvatel

Zdroj: finance.zet.cz

Ruská firma tak toužila po práci pro stát, že za ni zaplatí

Rusové jsou sice zvyklí na různé projevy vlastenectví a lísání se do přízně úřadů, ale i tak upoutala pozornost médií firma, která vyhrála veřejnou zakázku nabídkou minus 459 089,50 rublů. Tedy zaplatí státu ekvivalent téměř 180 tisíc Kč za to, aby směla dohlížet na stavbu devítipodlažního obytného domu ve městě Verchňaja Pyšma na Urale.Další články k tématu:Druhé největší ruské aerolinky míří k bankrotu. Aeroflot je nekoupíPryč musí Colgate i Henkel. V ruské klatbě jsou prací prášky i zubní pastyPutinův přítel Jakunin žádal pro ruské dráhy moc peněz. Proto musel odejítRuské státní společnosti a banky propouštějí. Kvůli dluhům ruší projekty za miliardy

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Bydlel se šváby, teď se v Hollywoodu podílí na kinohitech...

Nenápadný muž s kšiltovkou projíždí Ostravu městskou dopravou. Na. čepici má reklamu studia Bad Robot od producenta J. J. . pro které také pracoval. Jmenuje

Zdroj: ostrava.idnes.cz

iDNES.cz / Ostrava a Moravskoslezský kraj

Na vlastní kůži: Beskydy z oblaků. Tmavé nebe v Beskydech chrání nově "rezervace. Arogantní chování investora, nebo neoprávněné tlaky ochránců přírody.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Nedaří se vám na poptávkovém serveru? Zjistili jsme proč

Poptávkové servery fungují. Jen se je firmy musí naučit používat. O zakázku se často připraví stručnou odpovědí. Čtěte, jak na poptávkových serverech uspět.

Zdroj: www.podnikatel.cz

Tipy psychologa, jak zařídit nezapomenutelné Vánoce s minimem peněz

Mnozí z náš utratí za Vánoce spousty peněz a někteří se kvůli nerozumnému utrácení dokonce zadlužují. Proč tak činíme? Podle psychologa Dalibora Špoka chceme, aby naše Vánoce měly hodnotu. Hodnota však není něco, co se kupuje, je to něco, co se prožívá.Další články k tématu:Nepřeplácejte zaměstnance. Raději si s nimi povídejte, radí psychologZačátky na VŠ: sbírejte zkušenosti, kde jen můžete, radí psychologPět rad psychologa, jak zařídit, aby odjezd na dovolenou nebyl stres

Zdroj: finance.idnes.cz

Čína dala stopku aplikaci od Applu, která umožňuje sledovat zprávy z USA

Nová aplikace od společnosti Apple umožní uživatelům sledovat domácí zprávy během jejich návštěvy zahraničí. Neplatí to však v Čínské lidové republice. Po připojení na čínský signál totiž aplikace nefunguje.Další články k tématu:Apple trhá rekordy. Jen za tři dny prodal přes 13 milionů nových iPhonůZatím bezpečný Apple se stal terčem útoku. ‚Hackeři se mohli chtít předvést‘Prodejna aplikací Applu se poprvé dostala pod velký kyberútorkApple představil nové iPhony a svůj největší tablet: hliník a silnější rámDvoje hodinky na jednom řemínku. Klasický ciferník i Apple Watch

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Islámský stát má nečekaně dobrou ekonomiku. Kde berou finance?

Jak je možné, že má Islámský stát i přes nekonečné bombardování dostatek prostředků k financování svých stoupenců? Odpověď na tuto otázku skrývá účetní kniha, která unikla z ministerstva financí IS.

Zdroj: www.nasepenize.cz

Denní report - středa 23.12.2015

ČR: Pražská burza za sváteční likvidity konečně zabrala, PX +1,7%, SRN: Německé akcie dnes mířily pouze vzhůru, USA: Americké akcie si připsaly slušné zisky, v čele producenti komodit díky růstu cen ropy a plynubrbrh2Pražská burzah2 h3Popis...

Zdroj: www.akcie.cz

Půlnoční svačení není dobré pro lidský organismus: Poškodit může trávení i paměť

Cestou z večírku domů míváme hlad a většinou zamíříme k nejbližšímu fast foodu. Na noční přejídání bychom si ale měli dávat pozor. Experiment prokázal souvislost mezi jídelníčkem a mozkovou činností.

Zdroj: life.ihned.cz

Miroslav Mráz, 29. 11. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.CZ

Miroslav Mráz - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách

Štítky: typ funkce miroslav adresa název firmy typ funkce vkladem miroslav mráz mráz

Zdroj: rejstrik.penize.cz

Horníci si můžou vybrat kalendář

Pro uhelný sektor bude rok 2016 zřejmě složitý. Zlepšit náladu horníkům mohou třeba kalendáře. Pro rok 2016 se objevily v revíru hned čtyři. Stolní i nástěnný vydala Hlavní báňská záchranná stanice Ostrava, nástěnné pak Nadace LANDEK Ostrava a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

Štítky: rok ostrava pavla slaví arcelormittal hned muzeum hornické muzeum snímky nadace landek

Zdroj: iuhli.cz

E-shop Bonami šilhá po západní Evropě, letos čeká tržby 200 milionů

Internetovému obchodu Bonami ze skupiny Miton se letos podaří zdvojnásobit tržby na více než 200 milionů korun. Po spanilé jízdě do Polska a na Slovensko uvažuje o dalších trzích.

Zdroj: e-svet.e15.cz

Zprávy z města Ostravy a okolí - iDNES.cz

Zprávy z Ostravy, Klimkovic, Šenova, Vratimova. Zprávy. z vašeho regionu.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Finance.zet.cz

Pan Liška chce požádat o hypotéku na koupi bytu. Pracovnice na přepážce banky, ve které má zřízen běžný účet, mu nabídne, že pokud si spolu s hypotékou sjedná.

Štítky: si od a na pojištění ručení připojištění produkty asistenční pojištění od

Zdroj: finance.zet.cz

Bez práce je nejméně lidí od jara 2009, nezaměstnanost klesla na šest procent

Nezaměstnanost v Česku v září klesla ze srpnových 6,2 procenta na rovných šest procent. Navázala tak na srpnový pokles po mírném nárůstu nezaměstnanosti v červenci. Lidí bez práce bylo 441 892, což je nejméně od března 2009. Meziročně byl pokles nezaměstnanosti ještě výraznější, loni v září totiž činila 7,3 procenta. Podíl nezaměstnaných je nejnižší nejméně od ledna 2013, kdy úřad přešel na nový ukazatel nezaměstnanosti.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Motocyklový Chinatown v Česku. Číňané získávají body lacinými skútry

Nejnižší patra českého trhu s novými motocykly ovládají Číňané, vévodí prodejům v nejslabší kubatuře. Značka Maxon je celkově druhá nejúspěšnější na tuzemském trhu. Na něm se pohybuje neuvěřitelných 101 značek.Další články k tématu:Američané táhnou proti VW. Automobilku zažaloval Texas, přidá se VirginieKat VW exkluzivně: Nečekal jsem, že by byl Volkswagen ochotný tak riskovatDieselgate očima Američanů: Zrada, zklamání a počítání obětí emisíŠkoda je klenot v nejisté době. VW ji kvůli Dieselgate neprodá, tvrdí experti

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Stručná rekapitulace prověrky kancléře Mynáře

Někdy namísto mnoha slov stačí výběr několika titulků z českých deníků a zpravodajských webů. Tady jsou.

Zdroj: nazory.ihned.cz

Ostrava a Moravskoslezský kraj - sport

Sportovní zpravodajství z Ostravy a Moravskoslezského kraje, reportáže ze zápasů a rozhovory.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

O2 staví v Pardubicích IT centrum a hledá do něj specialisty

Telekomunikační společnost O2 CR otevře v listopadu letošního roku nové IT centrum v Pardubicích. Půjde o špičkové zařízení, které zaměstná více než šedesát IT expertů. Investice do stavby a provozu centra v prvních letech dosáhne výše 200 milionů korun.

Zdroj: e-svet.e15.cz

Nové vleky, sjezdovky i parkoviště. Skiareály investovaly 900 milionů

Provozovatelé lyžařských areálů v Česku investovali před zimní sezónou celkem zhruba 900 milionů korun, vyplynulo z ankety. Ceny skipasů se zvýšily hlavně ve větších střediscích, většinou do pěti procent. Nové lanovky vyrostly mimo jiné na Černé hoře v Krkonoších či v Peci pod Sněžkou. Nové sjezdovky budou moci lyžaři využít například ve Skiareálu Lipno nebo v Klínech na Mostecku.Další články k tématu:Skiareál ve Špindlu se rozšíří, změny vyjdou na miliarduTřetina skiareálů zdraží. Majitelé investovali miliardy do zasněžováníSkiareály využijí miliardy z EU. Investují je do sjezdovekNeznámý spolek z Malé Strany blokuje výstavbu skiareáluLidé rozhodli: 9 z 10 nejlevnějších evropských skiareálů je v ČeskuVýběr zpráv podle editora: terorismus v Turecku, šťastný žokej i ultimátum Babišovi

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Vnitropodnikové směrnice – 7. část

V další části seriálu o vnitropodnikových směrnicích účetních jednotek se budeme věnovat oblasti časového rozlišování nákladů a výnosů, výdajů a příjmů a otázce tvorby dohadných položek.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Datart je po pěti letech opět v zisku

Obchody s elektronikou Datart se v Česku po pěti letech vymanily ze ztráty. Ve finančním roce 2014/2015 firma vykázala zisk 8,9 milionu korun. Tržby stouply meziročně o tři procenta na 4,9 miliardy korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Sobotka vyrazil před svátky na Karvinsko, v ohrožení je už druhý důl

Premiér Bohuslav Sobotka jednal ve středu na Karvinsku a v Ostravě se starosty větších měst, odbory a zaměstnavateli o složité situaci v Moravskoslezském kraji, kde hrozí propuštění tisíců horníků a dalších zaměstnanců navázaných na těžbu uhlí. Další články k tématu:Počty horníků je třeba snižovat zvolna, shodla se krajská tripartitaOdmítáme se podřizovat ultimátům, řekl po jednání vlády Mládek k OKDPomůžeme propouštěným horníkům z OKD, slíbil Sobotka. Firmě nikolivDejte nám tři miliardy nebo zavřeme doly. Bakala drží horníky pod krkem

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Účtování zálohových faktur v programu POHODA

S platbami předem a se zálohovými fakturami (neboli proforma fakturami) běžně v účetní praxi pracujeme. Jak na správné účtování zálohových faktur v programu POHODA, si ukážeme v následujícím článku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Proč být imigračním optimistou?

Budoucnost Evropy závisí na tom, zda Německo bude mít do příštího jara kancléře dostatečně silného na to, aby unesl neštěstí druhých.

Zdroj: richter.blog.ihned.cz

Vliv rozdílných kapacitních mechanismů na trh s elektřinou

Francie a Německo mají rozdílné přístupy v otázce zajišťování dostatečného disponibilního výkonu. Zatímco Francie se již dříve rozhodla, že spolehlivost dodávky elektrické energie se dá zajistit pouze dodatečným regulátorským opatřením, Německo se v nedávné publikaci („bílé knize„) vyslovilo pro co největší zachování stávajícího modelu trhu s elektřinou spolu s odstavením určitých uhelných bloků do rezervy. Otázkou Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: trhu na trhu rezervy trh elektřinou francii ve francii trh s elektřinou trh s s elektřinou

Zdroj: oenergetice.cz

Bělobrádek: Babiš slíbil, že odejde, když nebudou fungovat elektronické pokladny

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) koaličním partnerům slíbil, že za funkčnost elektronické evidence tržeb bude ručit svou hlavou. V České televizi to řekl místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Dodal, že podle stanoviska ministerstva financí bude stačit na přípravu zavedení systému sedm měsíců od začátku jeho platnosti.Další články k tématu:Průzkum: více než polovina podnikatelů nevěří registračním pokladnámODS plánuje obstrukce. Chce zdržovat zákon o registračních pokladnáchBabiš ve sněmovně mával obřími účtenkami. Jděte do karusele, řekl mu KalousekČisté svědomí vs. Velký bratr. Projděte si třikrát PRO a PROTI k registračním pokladnámDochází nám trpělivost. ANO a Babiš už se měli naučit demokracii, zlobí se BělobrádekVýběr zpráv podle editora: terorismus v Turecku, šťastný žokej i ultimátum BabišoviPražské firmy hlídá v dozorčích radách přes sto politiků. Nejvíce je z ANO

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Strojvůdce pendolino mírně zbrzdil, jeho parťáci teď založili sbírku...

strojvůdce Jana Černého ale chtějí, aby následky nehody ve Studénce byly pro devětapadesátiletého muže co nejméně omezující. Ačkoliv. proto sbírku s.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Mládek: Paskov bude uzavřen do konce roku

Je téměř jisté, že Důl Paskov bude muset být uzavřen do konce letošního roku. Potíže navíc mají i ostatní šachty. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Další jednání zástupců vlády s vedením OKD by mělo proběhnout 14 ledna.

Štítky: ale jednání do konce konce průmyslu a obchodu průmyslu a obchodu společnosti nwr uzavřen

Zdroj: iuhli.cz

Finance.zet.cz

Jak postupovat v případech snahy o uplatnění řádného odškodnění, když provozovatel vozidla nemá uzavřené povinné ručení. Dobrý den, v dnešním rozhovoru se.

Štítky: škody škodu fondu do garančního fondu garančního čkp nepojištěných bez povinného ručení bez povinného

Zdroj: finance.zet.cz

Ropa za miliardu v Kralupech nebude, otázka rezervy už prý není aktuální

Česko nekoupí do státních rezerv ropu za více než miliardu korun. Mělo jít o sto tisíc tun tzv. sladké ropy, tedy nízkosirné neruské ropy, která by v případě nutnosti mohla být použita pro zpracování v rafinérii v Kralupech nad Vltavou.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Startuje 3. ročník vědomostní soutěže zaměřené na finanční gramotnost ve školách

Obecně prospěšná společnost yourchance, o. p. s. uzavřela v letošním roce partnerství s globální online investiční bankou SAXO Bank, a v těchto dnech společně zahajují další ročník velké vědomostní soutěže „Rozpočti si to!“. Své znalosti z oboru finanční gramotnost si v ní až do 6. ledna 2016 poměří žáci 2. stupně základních škol a v [...] Příspěvek Startuje 3. ročník vědomostní soutěže zaměřené na finanční gramotnost ve školách pochází z Rodinné finance

Zdroj: www.rodinnefinance.cz

Dotace rostou, jezdí se méně. Regionální doprava polyká stále větší sumy

Za více peněz méně muziky. Tak by se dal shrnout přístup krajů k veřejné dopravě, především na železnici. Dotace na regionální vlaky podle neziskového spolku akademiků IODA loni vzrostly meziročně o tři procenta na 9,3 miliardy, i když se provoz mírně utlumil. Podle předsedy spolku Jana Tichého ale nelze jednoznačně vinit nenasytného dopravce, kterým je v drtivé většině případů státní firma České dráhy.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Vlak nebrzdil. Pak už jen náraz a oheň, popsal cestující z...

Svým andělům děkuje 38letý Vít Roubal z Frýdku-Místku, který ve středu ráno nastoupil v Ostravě do pendolina. Před

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Kontrola zvěřiny v restauracích. Nejčastějším prohřeškem je nejasný původ

Nejasný původ zvěřiny a chybějící daňový doklad, to byly nejčastější prohřešky, na které přišli kontroloři ze Státní veterinární správy. Dohromady kontroloři prošli přes 1200 zařízení.Další články k tématu:Kde koupit zvěřinu a jak ji připravit? Přinášíme tipy šéfkuchařůRestaurace se vracejí k české kuchyni. Chybí jim ale domácí suroviny150 g trávy u číšníků. Policie provedla razii v restauraci proslulé dealovánímPotraviny ve sklepě a víno na WC. Inspektoři zavřeli další restauraceMyší trus i odpadky v kuchyni. Inspekce zavřela dvanáct obchodů a restaurací

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Šéf Českého rozhlasu rezignoval. Vyhnul se tak odvolání

V posledních měsících kritizovaný generální ředitel Peter Duhan dnes členům Rady Českého rozhlasu ještě před jejich mimořádným zasedáním předal svou rezignaci, a to ke 3. listopadu. Jediným bodem jednání přitom byla diskuse, zda Duhan porušil zákon zaměstnáváním svého syna Andreje a pokud ano, zda jej má odvolat. Pravděpodobnost odvolání přitom byla vysoká. Sám Duhan pochybení odmítal.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Máte pojištěnou vánočku proti připálení? Nehody se stávají i o Vánocích

Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu, ale opak je pravdou. Pojistných událostí je ale o svátcích plno. Ne všechny jsou ale děsivé. Některé z nich se dostaly i do pohádek. Slyšeli jste například o tom, že by se dala pojistit vánočka proti připálení nebo třeba stromeček proti opadání?

Štítky: jsem pojištění autor cizinců v proti podvádění vánočku proti připálení připálení

Zdroj: www.investujeme.cz

Ocelárny Z-Group bojují s propadem zakázek. Udrží se v zisku?

Na letošní čtvrté čtvrtletí se firmě snížily objednávky o pětinu. Přestávku v ocelářské konjunktuře letos věští i mezinárodní statistiky.

Zdroj: zpravy.e15.cz

V USA zadrželi bankéře, který přispěl ke krizi bank v Irsku

Bývalý ředitel irského finančního ústavu Anglo Irish Bank David Drumm byl zadržen ve Spojených státech. Drumm je považován za člověka, který v roce 2008 sehrál ústřední roli v irské bankovní krizi. Uprchl tehdy do USA, kde byl nyní zadržen na základě vydávacího rozkazu. V úterý předstoupí před soud v Bostonu, uvedla agentura Reuters. Zatím není jasné, jak vysoký trest mu hrozí.Další články k tématu:Irští poslanci schválili likvidaci Anglo Irish Bank Irské dluhopisy se kvůli razantnímu snížení ratingu staly podřadnýmiJak nejbohatšího Ira zruinovala finanční krizeDruhé Řecko: nad propastí je tentokrát předlužené IrskoVýběr zpráv podle editora: terorismus v Turecku, šťastný žokej i ultimátum Babišovi

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Aféra s obcházením emisí se na Slovensku týká skoro 50 tisíc aut

Na Slovensku se prodalo zhruba 46 tisíc vozidel koncernu Volkswagen vybavených dieselovými motory, které umožňují obcházet měření emisí. Více než polovina z tohoto počtu se týká vozidel značky Škoda, která je v zemi pod Tatrami dlouhodobě největším prodejcem osobních aut. Vyplývá to z údajů importérů značek skupiny VW.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Finance.zet.cz

Otevřené podílové fondy investují peníze drobných investorů (podílníků) do předem vymezených cenných papírů. Za nákup podílových listů fondů je účtován.

Štítky: here continue please to continue here to continue please click here here to click here click here to please click

Zdroj: finance.zet.cz

Poklidné obchodování a intervence v Číně

pZpočátku dnešního obchodování v Evropě německý index DAX posiloval o 1 %, nicméně další vývoj byl spíše negativní a index se dostal až do červených čísel. Nejhorší výkonnost v rámci celého indexu dnes předvádí společnost Volkswagen, jejíž akcie odepisují...

Zdroj: www.akcie.cz

Evropská investiční banka zkoumá, zda bude chtít po VW vrátit půjčky

Evropská investiční banka (EIB) zkoumá, zda německá automobilka Volkswagen nepoužila některou z půjček od Evropské unie k podvodům s testy emisí u naftových motorů. V takovém případě by mohla požadovat vrácení peněz, řekl v rozhovoru se Süddeutsche Zeitung šéf EIB Werner Hoyer.Další články k tématu:VW české zákony neporušil. Nic po něm chtít nebudeme, říká ministr ŤokKat VW exkluzivně: Nečekal jsem, že by byl Volkswagen ochotný tak riskovatZa skandálem VW stojí jednotlivci. Vyšetřování probíhá i v sídle automobilkyŠéf výzkumu Škody Auto povýšil. Welsch povede vývoj u VolkswagenuAmeričané táhnou proti VW. Automobilku zažaloval Texas, přidá se Virginie

Zdroj: byznys.lidovky.cz

Central Group nabídne investiční byty s garantovaným výnosem

Developerská společnost Central Group chce příští rok začít nabízet investiční byty s garantovaným výnosem. Ty zatím nabízí jen několik developerů, tento typ investice se objevil na trhu asi před dvěma lety. Místo koncovým uživatelům bytů hodlá Central Group investiční byty nabízet hlavně realitním investorům, uvedl majitel a generální ředitel Central Group Dušan Kunovský.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Může systém přerozdělování uprchlíků fungovat?

Jakou formu má politika pro rozvoj venkova? Co může přinést vztah EU a Ruska týkající se plynu? V jakém stavu je proces reformy Unie? 

Zdroj: evropske-hodnoty.blog.ihned.cz

Dolar stoupl, přerušil třídenní pokles

Kurz dolaru dnes díky novým údajům z americké ekonomiky posílil a přerušil třídenní pokles. Americkou měnu...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Finance.zet.cz

Je všeobecně známo, že sňatků u nás stále ubývá. Toto množství bývá omezeno na 2 až 4 žadatele podle typu banky. Samostatnou otázkou je pak prokazování bonity.

Štítky: však v případě osoby manželů manželství úvěr splácení dvě oba žádat

Zdroj: finance.zet.cz

Bývalý horník vyřezává betlémy

Bývalý horník Klement Brokeš z Havířova se baví vyřezáváním ze dřeva. Vyrábí také betlémy. Říká, že dílo nemusí být hotovo nikdy, do betléma se totiž pořád dají přidělávat další figurky a scenérie.

Štítky: jsem ze dřeva baví šachtě foto brokeše havířova betlémů brokeš

Zdroj: iuhli.cz

Pelhřimovská nemocnice má nové logo. Vytvořil ho student střední školy

Nové logo vybrali zaměstnanci nemocnice formou hlasování. Logo vytvořil student Střední umělecké školy grafické v Jihlavě Vlastimil Nenadal...

Zdroj: mam.ihned.cz

Finance.zet.cz

U povinného ručení je letos očekáváno další zdražování kvůli legislativním změnám. Díky konkurenci se cena povinného ručení roky snižovala.

Štítky: ukončení v případě změny pojistného můžete navýšení odškodnění změnit pojišťovnu segmentů tacl

Zdroj: finance.zet.cz

Vozů Audi se prodává skoro o sedm procent více než před rokem

Německý výrobce luxusních vozů Audi zvýšil v září prodej meziročně o 6,8 procenta na 170 900 vozidel, oznámila firma, která je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Firmě pomohl solidní zájem o její vozy ve Spojených státech a v jižní Evropě. Skandál kolem emisí na prodej vozů Audi v září ještě nedolehl.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Skončí exekutoři v exekuci?

Exekutorská komora ČR oznámila údaje o vývoji exekucí v posledních dvou letech. Dobrou zprávou je, že počet osob v exekuci klesá. Příliš důvodu k radosti ale není, protože počet exekucí naopak roste. Znamená to, že se exekuce dotýkají stále užšího okruhu předlužených lidí a vymahatelnost pohledávek se snižuje. Do nelehké situace se tak dostávají exekutoři, kteří za svou práci nedostávají v 60 procentech zaplaceno. Čeká na exekutory exekuce?

Zdroj: www.nasepenize.cz

U Říčan vznikne špičkové golfové hřiště. Bude připraveno i pro nejlepší turnaje, říká jeho architekt

Srdcem města pro až 200 domácností s názvem Oaks Prague bude luxusní golfové hřiště. Jako první v Česku bude mít licencí PGA. Celý projekt za téměř 11 miliard projektují špičkoví světoví architekti. Golfové hřiště má na starosti Kyle Phillips. Hrát se na něm má od roku 2018. Phillips v rozhovoru pro HN popisuje, jak bude jeho hřiště vypadat i to, jak u podobných projektů postupuje a pracuje.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Osvícený emirátský premiér a vládce Dubaje: Předefinování pojmu vůdcovství

Chceme změnit koncepci vůdcovství, tak aby zahrnovala každého, kdo má ambici, ctižádost a vůli změnit se a také aby byl přínosem a obohacoval svoji společnost.

Zdroj: zboril.blog.ihned.cz

Qi Lu, s.r.o., Ičo: 25119052, 26. 12. 2015 - Ares | Peníze.cz

Administrativní registr ekonomických subjektů - QI LU, s.r.o.. IČO: 25119052, sídlo firmy, předmět podnikání firmy QI LU, s.r.o..

Štítky: zuzana likvidaci dům společenství v likvidaci lu prokopová prokopová zuzana qi lu qi

Zdroj: rejstrik.penize.cz

O2 odkoupí během dvou let maximálně čtyři procenta svých akcií

Představenstvo O2 má zájem o zpětný odkup akcií firmy za cenu 10 až 297 korun. Odkupování bude trvat maximálně dva roky. O2 zvýšila do konce září čistý zisk meziročně o 49 procent na 3,73 miliardy korun.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Marie Zinková, 29. 11. 2015 - Obchodní rejstřík | Peníze.cz

Marie Zinková - výpis firem z Obchodního rejstříku, IČO firmy, adresa sídla firmy, pozice ve firmě, související firmy, vztahy ve firmách

Štítky: marie čp grosse a podnikatelka družstvo úmonín z nejbohatších čechů jeden z nejbohatších úmonín čp úmonín marie zinková zinková

Zdroj: rejstrik.penize.cz

Finance.zet.cz

Nejčastější chybou je domněnka majitele, že se stává novým vlastníkem teprve, když je zapsán ve velkém technickém průkazu. Nový vlastník zakoupeného nákladního.

Štítky: období smlouvě vozidlo vozidel dočasně registru do z spz registru vozidel

Zdroj: finance.zet.cz

Autobus pro čtyři ministry? To nemyslíte vážně, křičeli lidé na...

Poněkud dusná atmosféra panovala po ranní železniční nehodě také na nádraží v Hranicích. Právě. se nelíbilo, že se musí tísnit v náhradní dopravě, zatímco.

Zdroj: ostrava.idnes.cz

Pražská burza mírně posílila, dařilo se bankám

pPo včerejším nelichotivém vstupu do roku 2016, kdy pražská burza odepsala téměř 2%, dnes došlo alespoň k mírně korekci poté, co se zklidnila situace na čínském akciovém trhu. Index PX nakonec zakončil se ziskem 0,3% na hodnotě 941 bodů. K růstu pomohly...

Zdroj: www.akcie.cz

Po stoletém suchu prudké deště. Kalifornii čekají desítky let extrémů

Americký stát Kalifornie letos zasáhlo mimořádné sucho. Mnozí nyní doufají, že klimatický jev El Niño bude letos mimořádně silný a přinese s sebou hodně deštivé počasí. Takový vývoj by ale Kalifornii příliš neprospěl, i když se mu zřejmě nevyhne, píše týdeník Der Spiegel.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Volkswagen si prý nového technického ředitele stáhne ze Škody Auto

Novým šéfem technického vývoje hlavní značky Volkswagen se má stát šéf výzkumu a vývoje české divize Škoda Auto Frank Welsch (51), tvrdí německý časopis Auto Motor und Sport, který se odvolává na zdroj z Volkswagenu.

Zdroj: zpravy.e15.cz


404 hubero kororo