Linka 199

Nejnovější články na portálu

Nové opencard může Praha vydávat do středy 4. listopadu

Praha - Vlastník opencard, firma eMoneyServices (EMS) prodloužila bezpečnostní certifikáty opencard a Praha může karty bez problémů vydávat do 4. listopadu. ČTK to dnes řekl mluvčí EMS Martin Opatrný. Kvůli vypršení platnosti jednoho z bezpečnostních certifikátů bylo vydávání karet v uplynulých měsících přitom již několikrát zastaveno. Certifikáty jsou technické prvky ochrany práv a zabezpečení systému.

Zdroj: www.vz24.cz

Trojkoalice bude chtít v Praze do kompetence svoz odpadu a IPR

Praha - Zastupitelé Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se dnes usnesli, že budou při pražských koaličních jednáních s ANO a ČSSD požadovat kompetence pro řešení problémů se svozem odpadu a Institut plánování a rozvoje (IPR). ČTK to řekl předseda zastupitelského klubu Trojkoalice a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ). Problémy v koalici způsobilo minulý týden hlasování zastupitelů, kteří odvolali čtyři radní včetně náměstka Matěje Stropnického (SZ).

Zdroj: www.vz24.cz

Babiš je podle serveru Politico nejmocnějším mužem ve své zemi

Brusel - Andrej Babiš je tím, čím by se rád stal Donald Trump: nejmocnějším mužem ve své zemi. Tímto srovnáním českého vicepremiéra a ministra financí s realitním magnátem a jedním z republikánských favoritů před prezidentskými volbami v USA dnes evropská verze vlivného serveru Politico uvádí delší text věnovaný právě Babišovi.

Zdroj: www.vz24.cz

Odboráři neuspěli. Na zvýšení platů lékařům o deset procent nejsou prostředky, řekl ministr Němeček

Požadavek odborů na zvýšení platů lékařů o deset procent narazil u premiéra i ministra zdravotnictví. Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka chybějí na takové zvýšení platů finanční prostředky. Odboráři tvrdí, že kvůli odmítnutí požadavku na vyšší mzdy hrozí, že se tuzemské nemocnice vylidní.

Zdroj: byznys.ihned.cz

P3 zahajuje v Rumunsku spekulativní výstavbu logistického centra

Společnost P3 staví ve svém rumunském parku P3 Bucharest spekulativně novou logistickou nemovitost. Sklad o rozloze 28 tisíc metrů čtverečních je po akvizici největšího průmyslového parku v Rumunsku první budovou, kterou společnost P3 v Rumunsku vybuduje. Výstavba byla zahájena koncem září.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Tatry mountain resorts zvýšily zisk o 40 procent. Pomohlo jim teplé léto a bílá zima

Slovenská společnost Tatry mountain resorts zvýšila za tři čtvrtletí zisk, výnosy i počet klientů. K výsledkům přispělo i polské středisko SON, které od května provozuje Slezský zábavní park. Počet návštěvníků v horských střediscích za tři čtvrtě roku vzrostl o třetinu na 1,53 milionu lidí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

DNA spotřebitelů se změnila. Na internetu jsou neustále, e-shopy se na to musí připravit

Největší nákupní sílu získává generace, která vyrostla s přístupem k internetu. Čím dál důležitější je obchodování přes mobilní telefony, zákazníci jsou díky nim neustále on-line. Právě mobily jsou také nejprodávanějším zbožím na českých e-shopech.

Zdroj: byznys.ihned.cz

VIDEO: Nový bagr víc maká, méně spotřebuje

Je silný a efektivní. Ve své třídě má nejvýkonnější motor. Jeho lopata má nosnost 14,6 tuny. Řeč je o novém hydraulickém bagru Cat 6015B. Podívejte se na video, které zachytilo tento stroj, který obstará více práce při nižších nákladech.

Štítky: své práci u motor silný cat dampr bagru rypadlo

Zdroj: iuhli.cz

Obrat keramičky Laufen CZ narostl o 10 procent. Většina produkce jde na export, firma chystá expanzi do USA

Producent keramiky Laufen CZ letos zvýšil obrat o deset procent, zejména díky expanzi. Přes 75 procent produkce firmy je určeno pro zahraniční trhy, na příští rok chystá expanzi do Spojených států se značkou Jika. Hlavním úspěchem české keramiky je podle generálního ředitele firmy především atraktivní design a příznivé ceny.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Čeští pěstitelé konopí zakládají asociaci. Léčba marihuanou i po přijetí zákona vázne

Asociace pěstitelů léčebného konopí má zatím tři členy, se čtvrtým jedná. Český systém konopné léčby se podle firem z oboru rozbíhá pomalu. Zákon o používání marihuany ve zdravotnictví byl schválen před dvěma a půl roky. Asociace chystá i mezinárodní spolupráci. Zájem o ni potvrdili například Izraelci.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Vedení exportní banky se hádá kvůli nespláceným úvěrům. Spekuluje se o jeho výměně vedení

Rozdílné názory v České exportní bance panují i ohledně prodeje některých starších zkrachovalých pohledávek. Banku tíží nesplácené úvěry po předchozích vedeních za více než 20 miliard korun. V kuloárech se hovoří o výměně vedení.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Do Kolína míří další japonský investor. Za dva roky tam vyroste nová továrna na autodíly

Japonská firma Tsubakimoto Chain investuje v Kolíně 440 milionů korun. Práci v továrně najde zhruba 80 lidí. Jedná se o první investici této společnosti ve střední a východní Evropě. V Kolíně chce firma na čtyřhektarovém pozemku postavit výrobní halu na produkci rozvodových řetězů, vodících lišt a plastových komponent.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Soud znovu otevře případ tří expolicistů obžalovaných z korupce

Teplice - Okresní soud v Teplicích začne už potřetí projednávat případ tří bývalých policistů obžalovaných z braní úplatků a zneužití pravomoci. Je mezi nimi i Adam Řebíček, bratr bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka. Teplický soud už dvakrát expolicisty obžaloby zprostil, krajský soud ale rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednání. Všem třem hrozí až pětileté tresty.

Zdroj: www.vz24.cz

Snižte důchodcům daně, pomůžete státní pokladně. Studie ukázala, jak reformovat penze

Většina důchodců v Česku odchází z práce dobrovolně. Stát jim nedává žádné úlevy na povinných odvodech. Pokud by to udělal, pravděpodobně by vydělal. Ukazuje to nová studie ekonomického think-tanku IDEA.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Rio Tinto dá miliardy na těžbu bauxitu

Nadnárodní těžební společnost Rio Tinto dá 1,9 miliardy dolarů na těžbu bauxitu v Austrálii. Projekt, díky kterému vznikne 1400 nových míst, se nachází na poloostrově Cape York ve státě Queensland.

Štítky: totiž důl hoří bauxit úžasné pro australany je australany je uhlí australany je

Zdroj: iuhli.cz

Mládek: Nejde jen o Paskov, hrozí konkurz

Situace v černouhelné firmě OKD je vážná a zdaleka nejde jen o osud ztrátového Dolu Paskov. Hrozí propouštění a v krajním případě i vyhlášení konkurzu. Po dnešním jednání s odborovými předáky to řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

Štítky: stát jen firma vláda roku jen o nejde jen o nejde jen

Zdroj: iuhli.cz

O spojení největších pivovarů se rozhodne v USA. Ohrozit jej mohou američtí akcionáři i antimonopolní úřad

Akcionáři Altria a BevCo mohou ohrozit spojení dvou největších světových pivovarů. Zpoždění fúze může způsobit také americký antimonopolní úřad. Spojené společnosti by ovládaly 78 procent amerického trhu, ve světě by zaujímaly polovinu.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Nekolová: Mostecku musí pomoci stát

Útlum těžby na lomu ČSA znamená ztrátu pěti tisíc pracovních míst pro region. Nelze počítat pouze zaměstnance lomu ČSA, ale také všechny zaměstnance z návazných profesí a firem. Region takový nápor bez pomoci vlády nezvládne, říká předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje Gabriela Nekolová.

Štítky: pracovních míst pracovních míst region bez a sociální

Zdroj: iuhli.cz

Horní zákon opět v očekávání. Už zítra?

Novela Horního zákona, který upravuje těžbu nerostných surovin, stále čeká ve Sněmovně na projednání ve druhém čtení. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) tak hrozí, že zákon proti původním plánům začne platit až od ledna 2017.

Štítky: může od platit novely prý nedostali sněmovně čtení až od ledna

Zdroj: iuhli.cz

Amazon uvádí na trh tablet za několik set korun. Má fungovat jako vábnička k zakoupení dalších služeb

Největší internetový obchod na světě Amazon předvedl svůj dosud nejlevnější tablet. Bude k mání v přepočtu za 1200 korun a do prodeje se dostane 30. září. Analytici rovněž varují, že pokud se tablety neprodají ve větším objemu, může tento pokus o nalákání nových zákazníků vyjít firmu draho.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Šéf banky Goldman Sachs podstoupí chemoterapii. Během léčby bude dál pracovat

Generální ředitel americké Goldman Sachs oznámil zaměstnancům společnosti, že podstoupí léčbu rakoviny. Ve vedení banky nadále bude moci pracovat, na radu lékařů ale omezí cestování. Blankfein banku vede od roku 2006 a provedl ji finanční krizí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

V Česku vzniká stále více nových bytů, letos jich firmy začaly stavět 13 tisíc. Výstavba roste šestý rok v řadě

Firmy v prvním pololetí zahájily výstavbu 13 tisíc bytů, z toho přes 10 tisíc zcela nových, dva tisíce se týkají změn dokončených staveb. Je to o 798 více bytů než za stejné období vloni. Podle dat Českého statistického úřadu roste výstavba nových bytů šestý rok v řadě.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Ruská ekonomika je v obtížné situace, ale ne v krizi, zdůraznil Putin. Ve druhém čtvrtletí klesla o 4,6 procenta

Prezident Vladimir Putin v úterý zdůraznil, že ruská ekonomika není v kritické situaci. Rozpočtový deficit by neměl podle Putina v příštím roce překročit tři procenta HDP. Ekonomika země klesla ve druhém čtvrtletí o 4,6 procenta.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Volkswagen na burze prudce padá, větší hodnotu má i Starbucks či banka Goldman Sachs

Akcie Volkswagenu spadly v úterý téměř o pětinu. Velikost firmy se jen za pondělí smrskla oproti pátku téměř o 15 miliard dolarů. Větší je najednou kavárenský řetězec Starbucks, výrobce čipů Qualcomm či německý operátor Deutsche Telekom.

Zdroj: byznys.ihned.cz

K žalobě kvůli privatizaci OKD se přidá i ministerstvo financí. Žádá 5,7 miliardy korun

Devátého října začne soud kvůli údajnému prodeji zprivatizované části OKD pod cenou. Ministerstvo financí se k trestnímu řízení připojí a bude požadovat uhrazení škody ve výši 5,7 miliardy korun. Na straně obžalovaných usednou dva bývalí místopředsedové Fondu národního majetku a znalec.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Pošta umožní placení kartou na 150 největších pobočkách, platby zprostředkuje ČSOB

Do konce roku chce pošta vybavit 150 největších poboček systémem umožňujícím použití platební karty. Pošta dlouho vyčkávala, zavedení služby umožnila nová evropská regulace, která vedla ke snížení poplatků. Smlouva s ČSOB o provozu systému je platná dva roky.

Zdroj: logistika.ihned.cz

ČEZ významně sníží uhlíkovou stopu

Energetická společnost ČEZ si předsevzala zlepšit energetickou účinnost. Do roku 2020 chce snížit v České republice ve srovnání s rokem 2001 emise oxidu uhličitého na vyrobenou megawatthodinu elektřiny o 46 procent.

Štítky: roku emise emisí odložila ve srovnání nižší emise kauzu odložila kauzu

Zdroj: iuhli.cz

Horní zákon jde do finále

Novelu horního zákona, která má přinést státu víc peněz na poplatcích za těžbu nerostů, dnes poslanci poslali do závěrečného čtení. Novela mění také způsob výpočtu úhrady za nerosty, které firmy vytěží.

Štítky: zákona úhrady novely těžbu horního horního zákona novela horního zákona novela horního nerostu

Zdroj: iuhli.cz

Podpora exportu se zaměří na Čínu nebo Írán. Na Kubu zamíří česká podnikatelská mise

K ministerstvům zahraničí a průmyslu se nově k podpoře podnikatelů připojilo i ministerstvo zemědělství. Do poloviny příštího roku se chystá CzechTrade otevřít kancelář v Íránu. Agentura CzechTrade nyní spolupracuje například i s Ústavem jaderného výzkumu v Řeži.

Zdroj: logistika.ihned.cz

VW odvolá šéfa Winterkorna, tvrdí média. Podvodný software firma instalovala do 11 milionů aut

Německá automobilka přiznala, že software, který mohl "šidit" emisní kontroly, nainstalovala do 11 milionů vozů. Škoda Auto používá tento typ motorů ve starších vozech typu Fabie či Octavia. Kvůli podvodu s emisními testy se v Německu mluví o odvolání šéfa koncernu Martina Winterkorna.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Zavede vláda kontroly, čím lidé doma topí?

Vláda se bude zabývat novelou zákona o ovzduší. Zákon, který by měl posílit ochranu ovzduší a lidského zdraví před znečištěním, předloží dnes na jednání kabinetu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Štítky: bude lidé zákon jednání novela ovzduší vláda topí čím čím lidé

Zdroj: iuhli.cz

Video: V garáži tento stroj neopravíte | iUHLI.cz

Také velkorypadla z uhelných lomů potřebují pravidelnou údržbu. V. lomu Vršany ji absolvovalo velkorypadlo KU 800, které těží skrývku. Nářadí

Štítky: která vždy provozu k která se stroje metrů fousek rýpadla ku

Zdroj: iuhli.cz

Odboráři České rafinérské vyhlásili stávkovou pohotovost. Požadují zvýšení mezd a tarifů o dva tisíce korun

V pondělí ráno stávkují odboráři České rafinérské, dožadují se po ministerstvu zprostředkovatele, se kterým budou komunikovat. Cílem stávky je podpořit požadavky na zvýšení tarifů a smluvních mezd o 2000 korun. Stávková pohotovost se týká všech zaměstnanců, což činí zhruba 600 lidí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

O vydání Langrových dokumentů policii rozhodne ostravský soud

Olomouc - Krajský soud v Ostravě bude rozhodovat o tom, zda dokumenty zajištěné při domovních prohlídkách u exministra Ivana Langra bude možné použít jako důkazní materiál v olomoucké kauze údajné korupce. O vydání dokumentů, které jsou po prohlídkách v úschově České advokátní komory (ČAK), požádala policie těsně před koncem patnáctidenní lhůty. Napsal to dnes server Česká-justice.cz a deník Právo. Langer v kauze obviněn nebyl.

Zdroj: www.vz24.cz

Prohlédněte si černouhelnou elektrárnu z obýváku

Na dohled od polských hranic a přitom uprostřed husté aglomerace. To jsou Dětmarovice – jediná černouhelná elektrárna Skupiny ČEZ v České republice, kterou si nyní můžete prohlédnout i virtuálně.

Štítky: a if document function var v s window youtube

Zdroj: iuhli.cz

V Česku je 148 tisíc aut koncernu Volkswagen, která obcházejí emise, řekl Ťok

Software umožňující manipulovat s výsledky testů emisí má v Česku 101 tisíc škodovek a 38 tisíc volkswagenů. Ministr Ťok nechá udělat nezávislé testy vybraných dieselových vozů ze skupiny VW, které v tuzemsku jezdí. Půjde nejen o starší vozy z let 2009 až 2013, kterých se aférá týká, ale i nových aut.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čínská společnost CEFC koupila prvních 10 procent českého leteckého dopravce Travel Service. Chce získat polovinu

Investiční skupina CEFC chce získat polovinu akcií tuzemské společnosti Travel Service. Kvůli zvažovanému odkupu zbylých téměř 40 procent akcií zahájila právní ekonomický rozbor hospodářské situace v českém leteckém dopravci. CEFC hodlá investovat také do nákupu podílu ve fotbalové Slavii či Pivovarech Lobkowicz Group.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Praha dluží za stavbu tunelu Blanka asi 1,23 miliardy korun

Praha - Praha by měla za stavbu tunelu Blanka zaplatit ještě zhruba 1,23 miliardy korun. Většinu dluhu ale město neuznává. S dodavateli chce vyjednávat. ČTK to zjistila z materiálu, který dnes projednali pražští radní. Rada pověřila vyjednáváním s dodavateli stavby náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD). Tunel Blanka byl otevřen letos v září a s propojením na Strahovský tunel vyšel asi na 43 miliard korun.

Zdroj: www.vz24.cz

V Mělníku skončila oprava ulice Legionářů za 12 milionů korun

Mělník - V Mělníku ve čtvrtek skončila oprava ulice Legionářů za 12 milionů korun. Další úsek ulice, pod kterým vede železniční trať, město opraví později. Nejdříve je třeba opravit most, na němž úsek ulice vede, což má město v plánu pravděpodobně v roce 2017, sdělil novinářům místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (TOP 09). "Nemá cenu opravovat povrch, když budeme most opravovat jako celek," uvedl místostarosta.

Zdroj: www.vz24.cz

Výrobce pneumatik Nexen zahájil stavbu továrny v Žatci. Korejci investují přes 22 miliard korun

Výrobce pneumatik Nexen investuje do výstavby závodu v Žatci v přepočtu 22,5 miliardy korun. Firma počítá s výrobou 12 milionů pneumatik ročně a prací pro více než tisíc lidí. Na výstavbu závodu přispěl Nexenu stát částkou zhruba 300 milionů korun.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Fond Mid Europa Partners se stal jediným vlastníkem Walmarku

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Jediným vlastníkem třinecké společnosti Walmark, jež vyrábí potravinové doplňky a vitaminy, se stal fond Mid Europa Partners. Dosud mu patřil poloviční podíl. Fond odkoupil zbývající akcie od zakladatelů firmy, rodiny Walachových. O podpisu smlouvy dnes ČTK informoval mluvčí Walmarku Petr Šopík. Obchod ještě musí schválit úřady pro ochranu hospodářské soutěže.

Zdroj: www.vz24.cz

Soud: Týdeník z regionu se nemusí omlouvat exministru Chládkovi

Praha - Rakovnický týdeník Raport se nemusí omlouvat bývalému ministru školství Marcelu Chládkovi za článek, který ho spojoval s korupční kauzou středočeského exhejtmana a poslance ČSSD Davida Ratha. Vrchní soud v Praze dnes potvrdil předchozí zamítnutí Chládkovy žaloby Krajským soudem v Praze. Chládek byl na kraji Rathovým náměstkem. Exposlance Ratha poslal soud letos nepravomocně na 8,5 roku do vězení za korupci při ovlivňování veřejných zakázek.

Zdroj: www.vz24.cz

O2 stanovila maximální cenu pro odkup akcií na 297 Kč

Praha - Společnost O2 by mohla kupovat vlastní akcie za maximální cenu 297 Kč za kus. Rozhodlo o tom dnes představenstvo operátora. Celkem může O2 vykoupit až desetinu akcií nebo jejich objem do osmi miliard korun. Rozhodovat o tom bude valná hromada 8. prosince. O2 to oznámila na svém webu. Akcie O2 se dnes obchodovaly za 231 Kč za cenný papír.

Zdroj: www.vz24.cz

Soumrak Dolu Paskov se přiblížil

Těžební společnost NWR, která vlastní černouhelnou firmu OKD, navrhla uzavření Dolu Paskov už na konci příštího roku. Původní plán přitom počítal s uzavřením na konci roku 2017. Druhou variantou je převod dolu na stát. Ministři oba návrhy odmítli.

Štítky: dohodu konci na konci kvůli snížila roku cenám odmítli

Zdroj: iuhli.cz

Výrobce sprchových koutů SanSwiss postaví v Jičíně logistické centrum za 120 milionů korun

Více než 120 milionů korun plánuje v Jičíně investovat švýcarský výrobce sprchových koutů SanSwiss. Nová hala by měla rozšířit tamní komplex, ve kterém se dnes vyrobí přes 75 procent produkce celé skupiny.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Stavba nové záchranky v Praze Troji začne v roce 2017

Praha - Stavba nového sídla záchranné služby v Praze Troji, která se připravuje několik let, by měla začít v roce 2017. Vyjde na více než 400 milionů korun, řekl na dnešní tiskové konferenci na dotaz ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO). Místní radnice, která podala na magistrát žalobu, s podobou budovy nesouhlasí. Podle místostarosty Tomáše Drdáckého by záchranka měla mít sídlo jinde. Pražští záchranáři nyní vlastní budovu nemají a působí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici.

Zdroj: www.vz24.cz

Damoklův meč a dvojí metr na horníky

V lomu ČSA se těží hnědé uhlí, v dole Paskov černé. Obě těžební lokality čeká s velkou pravděpodobností v blízké budoucnosti smutný konec. Další těžbu na ČSA nedovolí Severní energetické rozhodnutí vlády o neprolomení územních limitů, Paskov bude uzavřen kvůli nízké prodejní ceně nerostu a ekonomickým problémům NWR.

Štítky: jim práci jejich možná toho vláda svým situaci stejně

Zdroj: iuhli.cz

První blok Dukovan zatím nové povolení nedostane

Jaderná elektrárna Dukovany nebude mít od ledna nové povolení pro provoz prvního bloku. ČEZ požádal Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) o přerušení správního řízení do 28. února kvůli rozšířeným kontrolám zařízení bloku.

Štítky: nové povolení pro dukovan zatím bloku drábová blok blok dukovan zatím nové povolení

Zdroj: iuhli.cz

Zaměstnanci OKD dostali medaile za zásluhy

Čtyři zaměstnanci OKD – Karel Blahut, Miroslav Konečný, Kamil Kempný a Ivan Šimek převzali z rukou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka a předsedy Českého báňského úřadu Martina Štemberky resortní medaile Jiřího Agricoly za zásluhy o české hornictví.

Štítky: ocenění správy hornictví dole darkov dole darkov dole v medaile jiřího agricoly státní báňské správy jiřího

Zdroj: iuhli.cz

Damco si v Hradci Králové pronajalo dalších 15 tisíc metrů čtverečních skladové plochy

Společnost Damco Czech Republic, součást skupiny Maersk, si v parku u Hradce Králové pronajme další dvě haly a celkem tu bude využívat už 28 tisíc metrů čtverečních.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Volkswagen není sám. Při tvrdších testech mají s emisemi problémy Renault, Fiat či Hyundai

Některé testované diesely vypouštěly i více než desetkrát víc oxidů dusíku, než kolik ukazovaly testy Evropské unie. Mezi vozy s nejhoršími emisními výsledky byly podle údajů ADAC vozy Renault Espace Energy dCi 160 či Jeep Renegade 2.0. Nevyhovující hodnoty vykázalo i Volvo. Vůz byl porouchaný, uvedl mluvčí.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Deutsche Telekom chystá internetové pokrytí pro letadla nad Evropou. Společně s Inmarsatem

Deutsche Telekom se při budování sítě spojí s Inmarsatem. Telekomunikační firma k tomu využije téměř 300 pozemních vysílačů s vysokorychlostním pokrytí. Hybrid satelitně-LTE pokrytí vyzkouší jako první německé aerolinky Lufthansa v roce 2017.

Zdroj: byznys.ihned.cz

DHL Freight je novým logistickým partnerem Toyota Material Handling Europe

Předmětem dohody je zajištění přeprav nových regálových systémů od subdodavatelů do firemních provozů po celé Evropě.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Volkswagen podváděl i v Evropě, oznámil německý ministr dopravy. Podle německého tisku emise překračuje také BMW

Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt potvrdil, že automobilka Volkswagen manipulovala s emisemi i v Evropě. Zatím není jasné kolika vozů se manipulace týká. Podle německého časopisu AutoBild některé dieselové vozy BMW překračují evropské emisní normy.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Benzín z uhlí? Jde to!| iUHLI.cz

Nejznámější z těchto metod je takzvaný Fischer-Tropschův proces. Za

Štítky: tzv však proces ropy roku fischer se rovněž nemalé kapalná kapalná paliva

Zdroj: iuhli.cz

Teplický soud potřetí řeší údajné úplatky expolicistů

Teplice - Okresní soud v Teplicích už potřetí projednává případ tří bývalých policistů obžalovaných z braní úplatků a zneužití pravomoci. Je mezi nimi i Adam Řebíček, bratr bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka. Soud už dvakrát expolicisty obžaloby zprostil, krajský soud ale rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednání. Státní zástupce navrhuje pro bývalé policisty tresty od podmínky po dva roky vězení.

Zdroj: www.vz24.cz

Těžba ropy v Rusku dosáhla v září nového postsovětského maxima. Přispívá to k pádu cen

Podle údajů ruského ministerstva energetiky dosáhla těžba ropy v Rusku nového postsovětského maxima. Produkce stoupla na 10,74 milionu barelů za den. Agentura Reuters informovala, že Rusko tím přispívá k současnému nadbytku ropy na trhu, který tlačí dolů ceny.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Video: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech | iUHLI.cz

Dampr společnosti Cat s označením 797F je dokonce druhý největší na světě. Je

Štítky: pak nejsou sen do video cat každého kluka z kluka z pískoviště sen každého kluka k vidění

Zdroj: iuhli.cz

V Chebu začala výstavba závodu pro čínského dodavatele autodílů BWI

V Panattoni Parku Cheb byla symbolicky zahájena výstavba pro čínskou společnost BWI Group, která vyrábí brzdové systémy a tlumiče. V nové výrobní hale, na ploše zhruba 15 000 metrů čtverečních, vznikne minimálně 300 pracovních míst.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Průšvih v Dukovanech jen tak neskončí

Energetická společnost ČEZ znovu odložila spouštění jaderných reaktorů v Dukovanech. Namísto konce prosince a půlky ledna se dva odstavené bloky spustí nejdříve 1. února.

Štítky: nyní konce jaderné bloků jádro ze čtyř čtyř bloků dukovany budou funguje jen elektrárně

Zdroj: iuhli.cz

Výrobce autodílů Schaeffler vstoupí na burzu, nabídne 166 milionů akcií

Firma Schaeffler, německý výrobce autodílů, vstoupí v říjnu na burzu. Zisk z prodeje akcií chce využít na snížení dluhu a zlepšení svých financí po nezdařené akvizici před sedmi lety. Na trhu firma nabídne 166 milionů akcií bez hlasovacích práv.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Křetínský zatopí více než půlce Budapešti

Firma EP Energy, která spravuje energetické aktivity Energetického a průmyslového holdingu (EPH), dokončila převzetí majoritního podílu v maďarských teplárnách Budapesti Erömü.

Štítky: tepla elektrárnu křetínský nakupuje nakupuje v maďarsku

Zdroj: iuhli.cz

General Motors zaplatí miliardy korun. Kvůli utajované závadě na zapalování zemřela víc než stovka lidí

Automobilka General Motors se dohodla s vyšetřovateli, že zaplatí 21 miliard dolarů za zastavení trestního stíhání. Automobilka byla stíhána za vadné přepínače zapalování. Závada vedla k více než stovce úmrtí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Sobotka očekává rezignaci obviněného hejtmana Rozbořila

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává, že pokud se potvrdí obvinění z korupce, olomoucký hejtman za ČSSD Jiří Rozbořil rezignuje na veřejné a stranické funkce. Sobotka to dnes sdělil ČTK. Dodal, že vyšetřování je plně v rukou policie a ČSSD o něm nemá bližší informace. Strana podle něj ctí presumpci neviny. Rozbořil svolal na 13:00 do Olomouce tiskovou konferenci.

Zdroj: www.vz24.cz

Vojenský technický ústav dostal pokutu 300.000 korun

Brno - Vojenský technický ústav musí zaplatit pokutu 300.000 korun. Dostal ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby ve dvou zakázkách na dodávky informačních technologií. Sankci potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Zdroj: www.vz24.cz

Francouzská skupina Saint-Gobain investuje v Česku 600 milionů korun do výroby izolací

Společnost Saint-Gobain chce investovat do rozšíření své výroby v Královehradeckém kraji 600 milionů korun. Pokud dostane investice kladné vyjádření ohledně dopadů na životní prostředí, vytvoří 60 nových pracovních míst. Největší evropský prodejce stavebních materiálů chce novou linku spustit na přelomu roku 2016 a 2017.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Jičín postaví ve sportovním areálu nové šatny za 48 milionů korun

Jičín - Město Jičín hodlá postavit nové šatny u sportovního areálu za 48 milionů korun bez DPH. Bude to představovat největší investici sedmnáctitisícového města v následujících dvou letech. Tendr na stavbu šaten v úterý schválili zastupitelé. ČTK to dnes řekla mluvčí města Magdaléna Doležalová. Sportovní areál v Jičíně zahrnuje sportovní halu, krytý bazén a venkovní sportoviště, konají se v něm soutěže celostátního významu.

Zdroj: www.vz24.cz

V Íránu leží v zemi miliardy dolarů

Měď, železná ruda, olovo a další vzácné nerosty budou mít pro Írán v budoucnu mnohem větší význam, než ropa. Země má potenciální rezervy nerostného bohatství za více než 700 miliard dolarů.

Štítky: které miliard ropy roku tun miliard dolarů stroje surovin nerostných

Zdroj: iuhli.cz

Soud dnes potrestal teplické expolicisty za úplatky podmínkami

Teplice - Teplický okresní soud dnes potrestal podmíněnými tresty tři bývalé policisty za braní úplatků a zneužití pravomoci. Trest 18 měsíců s odkladem na dva roky dostal Adam Řebíček, bratr bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka. Stejný soud dvakrát všechny tři zprostil viny, oba rozsudky zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem. Dnešní rozsudek není pravomocný.

Zdroj: www.vz24.cz

Skandál koncernu Volkswagen se nejvíce dotkne Česka a Maďarska, tipují američtí analytici

Analytici z Bank of America předpokládají, že hospodářský růst obou zemí by mohly dopady skandálu Volkswagenu snížit v nejhorším případě až o 1,5 procentního bodu. Skandál Volkswagenu, který je majitelem největšího českého výrobce automobilů Škoda Auto, by mohl srazit prodej vozů celé skupiny. Dopad skandálu na ekonomiky Polska a Rumunska bude podstatně menší.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Služební auto obra Koloděje | iUHLI.cz

Je vysoký jako třípatrový dům a vznikl na zakázku pro důl v americkém státě Wyoming. Tento. je tak světovým rekordmanem.

Štítky: bude automobil června nákladní náklaďák reynolds nákladní automobil wyoming uveze westech

Zdroj: iuhli.cz

Obviněný olomoucký hejtman Rozbořil zatím nerezignuje na funkci

Olomouc - Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je v údajné korupční kauze obviněn z podplácení, zatím nerezignuje na funkci. Rozbořil s obviněním nesouhlasí a podal proti němu stížnost, protože je to podle něj nedorozumění. O svém dalším setrvání v čele krajského úřadu i kandidátky ČSSD pro nadcházející krajské volby bude jednat se spolustraníky a předsedou sociální demokracie Bohuslavem Sobotkou. Policie tento týden obvinila Rozbořila a další tři lidi, mezi kterými jsou dva důstojníci policie. Obviněným hrozí až deset let vězení.

Zdroj: www.vz24.cz

Údajná olomoucká korupční kauza začala v úterý 13. října ráno

Praha - Výběr hlavních událostí v případu policejního zásahu kvůli podezření z korupce a zneužití pravomoci v Praze a Olomouci:

Zdroj: www.vz24.cz

Nezaměstnanost na Slovensku je nejnižší za šest let, stále je však nad evropským průměrem

Slovenská nezaměstnanost je na šestiletém minimu, v srpnu meziročně klesla o více než jedno procento na 11,32 procenta, evropský průměr však činí 9,5 procenta. Ještě na začátku roku 2013 míra nezaměstnanosti dosahovala téměř 15 procent. Za zlepšení situace na trhu práce může zrychlování tempa ekonomického růstu, ale i státní dotační programy.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Babiš: Olomouckou kauzou by se měla zabývat bezpečnostní rada

Olomouc/Brusel - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen, že by se olomouckou korupční kauzou měla zabývat bezpečnostní rada státu. Babiš to dnes řekl během své návštěvy Olomouckého kraje. Premiér Bohuslav Sobotka ale už ve středu v Bruselu novinářům oznámil, že se kvůli této věci nechystá radu svolávat. V kauze dnes byli obviněni čtyři lidé, mezi nimi dva policisté z vedení olomoucké policie a olomoucký hejtman.

Zdroj: www.vz24.cz

Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout

Ministr dopravy Dan Ťok bude v Hamburku jednat o budoucnosti tamního českého přístavu. Slovensko zveřejní vývoj nezaměstnanosti za srpen. Hospodářská komora ČR organizuje českou podnikatelskou misi do Mongolska.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Tchibo propustí v Hamburku přes dva tisíce lidí. Firma plánuje ušetřit až 100 milionů eur

Společnost Tchibo plánuje ve své centrále v Hamburku propustit dva tisíce lidí. Tchibo se uniklé zprávě brání a tvrdí, že jde jen o plánované přemístění pracovních míst a změny ve struktuře firmy. Propouštěním a úsporným programem chce firma ušetřit až 100 milionů eur.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Německem projel nákladní mercedes bez řidiče. Poprvé v historii

Německá automobilka Daimler přichází s revoluční novinkou. Je to poprvé, co pojel po veřejných cestách nákladní automobil určený pro každodenní provoz, který se obejde bez pomoci řidiče. Dopravci o takové vozy stojí a už se na ně ptají, sehnat řidiče je stále složitější.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Praha hledá v tendru firmu, která vyzdobí město o Vánocích

Praha - Pražský magistrát hledá ve výběrovém řízení firmu, která vyzdobí ulice Prahy letos před Vánoci slavnostním osvětlením. ČTK to dnes zjistila z textu veřejné zakázky zveřejněné magistrátem. Osvětlení by se mělo objevit nejen jako dekorace například na sloupech, ale měly by být také osvětleny některé stromy. Na kolik Prahu osvětlení vyjde, bude jasné až po skončení výběrového řízení. Kromě magistrátu svou výzdobu instalují do ulic také radnice jednotlivých městských částí.

Zdroj: www.vz24.cz

Velká kontrola faktur začne od ledna. Firmy na ni připraveny nejsou, přitom hrozí automatické pokuty

Od ledna bude muset přes půl milionu firem podávat přehled všech svých faktur finančnímu úřadu. A bude to možné jen elektronicky. Firmy se také musí připravit na to, že budou muset rychle reagovat. Ve spojitosti s kontrolním hlášením totiž zákon zavádí přísné lhůty. Pokud firma nestihne během pěti dnů zareagovat, bude muset automaticky zaplatit pokutu minimálně tisíc korun.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Problém: Dukovany zatím povolení nezískají

Prvnímu bloku jaderné elektrárny Dukovany, který je nyní odstaven kvůli potížím se svary na potrubí, vyprší koncem roku povolení k činnosti. ČEZ prý ale zatím nové povolení nezíská. První dukovanský blok je nyní v provozu už třicet let. To je doba, po jejímž uplynutí musel ČEZ požádat o nové povolení.

Štítky: bude nyní tři bloku jaderné elektrárny dukovany dcery

Zdroj: iuhli.cz

Kdo zachraňuje horníky?

Více než sto let staré dýchací a oživovací přístroje představuje Expozice důlního záchranářství v Landek parku v Ostravě-Petřkovicích. Připomíná jak historickou techniku a její vývoj, tak práci samotných záchranářů - jejich výcvik i záchranné akce v dolech.

Štítky: přístroje techniky expozice landek muzeum znáte dýchací a hornické muzeum hornické dýchací

Zdroj: iuhli.cz

Logistika e-shopu Alza.cz je připravena na výrazný nárůst nákupů přes internet

Nástup vánoční sezóny se podle internetového obchodu Alza.cz v e-shopech projeví již na začátku října. Útrata zákazníků za vánoční dárky vzroste dle očekávání e-shopu oproti loňskému roku o 40 procent. O více než polovinu naroste procento objednávek z mobilních zařízení.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Zásilkovna spouští v Praze, Brně a Ostravě službu doručení v den podání

Same day delivery, tedy doručení zásilky ve stejný den, kdy je podána, je služba, kterou nyní společnost Zásilkovna nabízí již ve třech největších městech České republiky. Na území Prahy již služba fungovala vloni a letos v září ji společnost rozšířila do Brna a Ostravy. Zásilkovna tak garantuje doručení zásilky týž den, kdy byla podána, v čase mezi šestou a devátou hodinou večerní.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Yusen Logistics otevřel na letišti Schiphol v Amsterdamu „evropskou leteckou bránu“ pro přepravu léčiv

Yusen Logistics zahájil u Amsterdamu provoz specializovaného operativního střediska, tzv. Gateway, se zaměřením na řízení leteckých přeprav a skladování zásilek pro farmaceutický průmysl.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Jiřetínští se chtějí stěhovat

Už více než 300 signatářů podepsalo petici, v níž požadují, aby lidem z Horního Jiřetína byly předloženy podmínky spravedlivého vyrovnání a varianty nového bydlení. Petici s názvem „Přejeme si dobré místo pro další život!“ sepsal Pavel Gruber.

Štítky: ale místě lidem energetická jiřetína severní energetická nabízí energetická nabízí horního jiřetína

Zdroj: iuhli.cz

Nejdelší důlní tunel v ČR měří tři kilometry

Tříkilometrová chodba, široká v některých místech téměř devět metrů a vysoká až 5,5 metru, se nachází 900 metrů pod zemí. Toto unikátní důlní dílo mezi doly Karviná a Darkov je téměř o třetinu delší než nejdelší český dálniční tunel.

Štítky: mezi strany bylo metrů což překopu

Zdroj: iuhli.cz

Jen pomalu spouští Česká pošta svoji novou službu. Kartou půjde platit zatím jen na velkých pobočkách

Česká pošta nyní přijímá platbu kartou jen na třech místech v Praze. Do konce roku by mělo jít takto platit na 150 pobočkách. Zda budou moct zákazníci pošty platit kartou i na menších pobočkách, bude jasné až po vyhodnocení prvních zkušeností s přijímáním karet. Vedení pošty si od nové služby slibuje větší komfort a menší fronty.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Česká pošta dostane kompenzace od státu, letos až 700 milionů korun

Sněmovna schválila kompenzace pro Českou poštu, jejich výše by mohla činit až 700 milionů korun. Je to zhruba o miliardu méně, než pošta požadovala. ČTÚ také vůbec poprvé přezkoumá poskytovaný rozsah základních poštovních služeb.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Vedení Pegasu se zbavilo všech akcií firmy. Nečekalo ani na výplatu dividendy

Tři členové vrcholového managementu prodali dohromady 66 tisíc akcií za zhruba 58,8 milionu korun. Management nečekal ani na výplatu dividendy, na niž by měl právo za měsíc. Akcie společnosti letos posílily již o 37 procent.

Zdroj: byznys.ihned.cz

ÚOHS začal zkoumat prodej Wüstenrotu Allianz pojišťovně

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal zkoumat prodej pojišťovací části finanční skupiny Wüstenrot v České republice Allianz pojišťovně. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Součástí transakce je vedle prodeje akcií životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot strategické partnerství mezi Allianz pojišťovnou a bankovní částí skupiny Wüstenrot, která zůstává v rukou nynějších vlastníků.

Zdroj: www.vz24.cz

Investoři v srpnu vypsali tendry na projekty v rekordní výši

Praha - Veřejní investoři letos pokračují v urychlování přípravy staveb. Jen v srpnu vypsali zakázky na projektové práce za více než 1,5 miliardy korun, což je nejvyšší měsíční hodnota za poslední tři roky. Vyplývá to z analýzy zpracované analytickou společností CEEC Research. Od začátku roku vypsaly veřejné instituce celkem 209 výběrových řízení na projektové práce, což představuje meziroční nárůst o 62 procent.

Zdroj: www.vz24.cz

Německo nařídilo kontrolu vozů VW kvůli skandálu s emisemi. Hodnota firmy klesla o 20 procent za jediný den

Volkswagen se snažil přimět Američany kupovat diesely, musel přitom ale obejít životní prostředí. Auto poznalo, že je měřené a samo uměle emise snižovalo. Vedení se v pondělí za skandál veřejně omluvilo a nařídilo vyšetřování. Německá vláda nařídila důkladnou kontrolu naftových automobilů společnosti Volkswagen.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Praha: Smlouvy s Veolií týkající se vody jsou neplatné

Praha - Smlouvy týkající se provozu vodohospodářských sítí v Praze jsou neplatné. Potvrdily to tři právní posudky, řekla radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Praha bude jednat o úpravě údajně nevýhodných smluv tak, aby mohla mimo jiné čerpat evropské dotace na obnovu sítí. Firma Pražské vodovody a kanalizace (PVK), která vodovody v metropoli provozuje, už minulý týden řekla, že je ochotna k jednacímu stolu zasednout. Aktuální vyjádření ČTK shání.

Zdroj: www.vz24.cz

Škoda Auto a ministerstvo svolají řidiče ke kontrolám vozů, kterých se týká skandál s emisemi Volkswagenu

Ministr dopravy Dan Ťok se dohodl se zástupci automobilky Škoda Auto a Volkswagen na tom, že společně svolají ke kontrolám vozy, jejichž motory mohou obsahovat zařízení, které švindlovalo při měření emisí. Ťok se neodvažoval odhadnout, kolika vozů v Česku se to má týkat. Škoda Auto oznámila, že kontroly motorů a jejich případná oprava budou bezplatné.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Obrana vypsala zakázku na šestiletý servis letounů L-410

Praha - Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na šestiletý servis letounů L-410 a leteckých motorů, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Vypsání tendru na začátku července odsouhlasila vláda. Podle tehdejších informací by se hodnota zakázky měla pohybovat kolem 314 milionů korun.

Zdroj: www.vz24.cz

Městská část Židenice dostala od ÚOHS pokutu 25.000 korun

Brno - Radnice v brněnské městské části Židenice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 25.000 korun za chybu při výběru firmy na rekonstrukci tělocvičny základní školy Gajdošova. Pokuta je pravomocná, radnice se proti ní neodvolala, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Zdroj: www.vz24.cz

Scania má nového ředitele pro ČR, SR a Maďarsko

Poté, co letos v létě odešel z vedení Scania CER Peter Hornig, se novým generálním ředitelem pro oblast střední a východní Evropy stal James Armstrong. Zkušený manažer z Velké Británie, který pracuje ve společnosti Scania již přes deset let, naposledy působil na stejné pozici v Majasii pro region jihovýchodní Asie.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Německé mýtné pro vozidla nad 7,5 tuny zdraží některé přepravy

Od 1. října budou v Německu muset platit mýtné i vozidla těžší než 7,5 tuny. Podle mluvčího Sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia Martina Felixe se zpoplatnění na celkovém objemu mezistátní výměny zboží mezi Českem a Německem nikterak neprojeví. Postihne však část tuzemských dopravců, kteří budou muset vyšší náklady promítnout do ceny přepravy.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Top 10 největších těžebních bestií | iUHLI.cz

Při těžbě nerostů už dávno nemusejí týrat svá těla lidé. Pomáhají. jim nejrůznější mašiny, které často dosahují až bestiálních rozměrů a výkonů.

Štítky: více než l více tun metrů liebherr terex rh rh terex komatsu

Zdroj: iuhli.cz


404 hubero kororo