Linka 199

Nejnovější články na portálu

Zprávy z trhů - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: že která po strana týden procenta zlín finance včera finance zlín

Zdroj: trhy.mesec.cz

Prodej zboží do zahraničí - clo

Dobrý den, plánuji prodávat zboží do zahraniční (do zemí v rámci EU, i mimo EU) prostřednictvím e-shopu. Jedná se o produkty v ceně cca. 500 Kč za kus. Jsem OSVČ a nejsem plátce DPH. Chtěl bych se dotázat, zdali musím zasílané zboží zahraničním kupujícím nechat proclít a celní prohlášení v rámci daňové evidence přikládat ke každé z vystavených faktur na daný prodej zboží? Předem velice děkuji za odpověď.

Zdroj: poradna.podnikatel.cz

Lesy ČR zatím církvím vydaly asi čtyři pětiny požadovaného majetku

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) odmítá v rámci církevních restitucí vydat přibližně 30 000 hektarů lesů, což je asi pětina ze všech 150 000 hektarů lesů, o něž církve požádaly. Podnik očekává, že o vydání sporných lesů se povedou soudní spory, některé případy již soudy řeší. Novinářům to 12. 10. řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. 

Zdroj: www.asz.cz

ČOI: Třetina cestovních kanceláří neříká svým klientům pravdu, chybné informace poskytuje hlavně o reklamacích

Česká obchodní inspekce zjistila, že až 30 procent cestovních kanceláří neposkytuje klientům pravdivé informace o nabízených zájezdech. Inspekce provedla ve třetím kvartále 60 kontrol cestovních kanceláří a agentur, za pochybení vyměřila pokuty za 116 000 korun. Přes 44 procent pochybení se týkalo reklamací.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Polsko: Běžný účet platební bilance končí v srpnu s deficitem 864 mil.

pstrongBěžný účet platební bilancestrong (srpen):br aktuální hodnota: -864 mil.br očekávání trhu: -1009 mil.br předchozí hodnota: -1660 mil. / revize: 1212 mil.p pstrongObchodní bilancestrong (srpen):br aktuální hodnota:...

Zdroj: www.akcie.cz

České dráhy zaplatily Škodě Transportation půl miliardy jako doplatek za dodávku lokomotiv

Ačkoliv státního dopravce ministr dopravy Dan Ťok vyzval, aby nic za prohranou arbitráž neplatil, představenstvo ČD rozhodlo jinak. Zaplatit 468 milionů korun Škodě Transportation se dráhy rozhodly kvůli obavám ze sankcí. Ťok v pátek novinářům řekl, že ministerstvo dopravy zvažuje podání trestního oznámení v kauze.

Zdroj: byznys.ihned.cz

V Česku se od začátku roku vyrobilo více než milion vozů. Automobilky mohou překonat loňský rekord

Meziročně se v České republice za deset měsíců roku vyrobilo o pět procent aut více než loni. Největší nárůst v kategorii osobních vozů zaznamenala kolínská TPCA, která vyrobila 187 892 aut. Podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu Martina Jahna česká produkce osobních aut letos směřuje k překročení loňské rekordní výroby.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Zahraniční trhy - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: data clickthru dow jones var sourceid function amclickedon chart period amclickedon var clickthru sourceid

Zdroj: trhy.mesec.cz

Hypotéky: Další růst úroků se nekoná, prodej nových bytů v Praze míří k rekordu

Průměrná úroková sazba u hypoték v České republice v září podle dat Fincentrum Hypoindexu stagnovala a zůstala na srpnových 2,11 procenta. Pohybovala se tak jen 0,06 procenta nad nejnižší historickou hodnotou 2,05 procent, na níž setrvávala v květnu a červnu letošního roku. V září si lidé sjednali 8600 hypoték v celkovém objemu 15,931 miliardy korun. Za letošních prvních devět měsíců bylo sjednáno 77 629 hypotečních úvěrů v objemu 139,766 miliard korun. Není tak vyloučeno, že letos dojde k překonání rekordního roku 2013, kdy bylo za celý rok uzavřeno 95 834 smluv za 155,796 miliardy korun.

Zdroj: moneymag.cz

Domácí HDP slušně roste, ale i tak jsme jen na 84 % průměru EU

Hrubý domácí produkt (HDP) je peněžním vyjádřením celkové hodnoty statků a služeb nově vytvořených v daném období na určitém území. Používá se pro stanovení výkonnosti ekonomiky. Příznivá konstelace ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

Stát chystá změny v myslivosti, výměry honiteb se to netýká

Ministerstvo zemědělství chystá opět po několika letech novelu zákona o myslivosti, která přitom v minulosti ve sněmovně plné zájmových víkendových lovců narazila. Tentokrát ale půjde spíše o malou novelu a například se nebude týkat zmenšení minimální výměry honiteb, po které volají vlastníci lesů, zatímco myslivecká jednota je logicky proti. 

Zdroj: www.asz.cz

Komerční Banka - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: komerční banka komerční banka so else if csslink stocklayer this ta stockschart

Zdroj: trhy.mesec.cz

Takhle "šíleně" ještě spot nikdo nevyráběl. KLM rozhýbala dlaždičky

Podívejte se, jak letecká společnost KLM pro své pasažéry vytvořila netradičním způsobem instruktážní video. Nechala kvůli tomu vyrobit přes tisícovku originálních dlaždiček.

Zdroj: marketingsales.tyden.cz

Další tři kanceláře budou pro bono pomáhat obětem diskriminace

Právníci z advokátních kanceláří Ambruz Dark Deloitte Legal, Giese & Partner a Randl Partners se připojili k projektu Pro bono aliance, který pomáhá obětem diskriminace. Advokáti bezplatně zastupují lidi v případech, které jim předá veřejná ochránkyně práv.

Zdroj: pravniradce.ihned.cz

Bohemia Energy koupila konkurenční Europe Easy Energy. Získá desítky tisíc nových zákazníků

Největší alternativní dodavatel energií v Česku se rozšiřuje. Bohemia Energy koupila svého konkurenta, který firmě přinese desítky tisíc zákazníků. Společnosti čekají na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Analýza hlavních měnových párů 20.11.2015

Měnový pár EUR/USD včera korigoval předcházející pokles a dostal se až na 1,0763. Krátkodobé očekávání...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Mládek: ERÚ nic nebrání v tom, aby v dotacích pro obnovitelné zdroje postupoval stejně jako dříve

Energetický regulační úřad (ERÚ) ve čtvrtek rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek uvedl, že ERÚ nebrání nic v tom, aby v dotacích pro zelenou energii postupoval stejně jako v minulých letech. Ministerstvo a ERÚ se dostávají do sporů dlouhodobě.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Deutsche Telekom - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: německo deutsche deutsche telekom výrobci hraček vtech s ní hraček vtech unikla unikla data o vtech unikla data dax telekom

Zdroj: trhy.mesec.cz

Rodinné farmy producenty 70 % potravin

„Producenty celkem 70 % potravin jsou rodinné farmy,“ informoval ředitel Světového fóra pro venkov (WRF) Auxtin Ortie Etxeberria v rámci globální konference na téma „Vytvoření společné budoucnosti s rodinnými farmami“, které jsem se za ASZ ČR zúčastnila.

Zdroj: www.agris.cz

Skotsko – království tradiční i obnovitelné energie

Ve Skotsku se nachází druhé největší zásoby ropy v Evropě. Tato země je ale také často zmiňována pro svůj obrovský potenciál v rámci obnovitelných zdrojů energie, a to jak v evropském, tak celosvětovém kontextu. Skotové mají ambiciózní plán produkovat 100% elektřiny z obnovitelných zdrojů. Počítají přitom i s využití méně tradičních vlnových a příbojových elektráren. Podle Publikováno na webu oEnergetice.cz

Zdroj: oenergetice.cz

Brněn.Vodár.A Kan.- Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: test kan brněn i drahota aplikací zdarma vodárny a očkování se se bagatelizují účinky očkování nežádoucí účinky

Zdroj: trhy.mesec.cz

Průvodce - České akciové trhy - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: základního lze obvykle investice nominální jmění dividendy papíry cenné papíry základního jmění

Zdroj: trhy.mesec.cz

Řecký parlament schválil další reformy

Řecký parlament včera schválil soubor dalších reforem, které požadují mezinárodní věřitelé. Krok by měl...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Frankfurtská burza dnes ztrácí přes 1 %

Index DAX klesá na 9 925 b. (-1,1 %).brbrpPo asníženém doporučení od UBSa ztrácí výrobce průmyslových plynů Linde (LIN,...

Zdroj: www.akcie.cz

Futures na US indexy mírně oslabují

pstrongDow Jonesstrong futures (ZDJZ5, YMZ5) strong-0,11 %strong na 16954 b.br strongS&P 500strong futures (ZSPZ5, ESZ5) strong-0,08 %strong na 1992,5 b.br strongNasdaq 100strong futures (ZNDZ5, NQZ5) strong-0,04...

Zdroj: www.akcie.cz

Nákup kabelky za 130 000 Kč skončil nepříjemně, píše dTest a ESC

Velmi hořká zkušenost paní Marie s nákupem luxusní kabelky v Paříži dokládá, jak je důležité si při nákupu v kamenné prodejně dobře prohlédnout kupovaný výrobek. Neméně důležité je nechat jej vložit do krabice před vlastníma očima. Jinak budete jen obtížně prokazovat provinění obchodníka.

Zdroj: moneymag.cz

Vonovia má zájem o koupi společnosti Deutsche Wohnen

Společnost Vonovia, která se zabývá poskytováním realitních služeb se zaměřením na pronájem bytových prostor, dnes podala nabídku na koupi společnosti Deutsche Wohnen.brbrpVonovia dnes projevila zájem o koupi realitní společnosti Deutsche Wohnen,...

Zdroj: www.akcie.cz

Nizozemsko prodalo na burze pětinu v zestátněné bance ABN Amro za 3,3 miliardy eur

Jde o největší primární emisi akcií evropské banky od světové finanční krize v letech 2007 až 2009. Zbývající akcie banky by měly být postupně uvedeny na burzu v příštích letech. Na záchranu druhé největší nizozemské banky stát vložil 22 miliard eur. Její tržní hodnota je teď kolem 17 miliard.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Nejčastější chyby při výběru půjčky a rady, jak se jim vyhnout

Nejlepší půjčka je žádná půjčka. Ale co si budeme povídat, minimálně tu na bydlení nebo na auto si musí vzít skoro každý z nás. To ostatně potvrzují i čísla. Někdy za život se muselo zadlužit osm z deseti Čechů a podle údajů ČNB dohromady dlužíme 1,357 biliónů korun. Většina z nás si ale půjčku bohužel vybere špatně. Jaké jsou nejčastější chyby a jak se jich vyvarovat? Na to jsme se zeptali finanční specialistky Pavly Rýznarové z portálu Ušetřeno.cz, který se věnuje srovnávání pro-duktů a osvětě v oblasti rodinných financí.

Zdroj: moneymag.cz

Axa pojišťovna - povinné ručení - srovnání od Měšec.cz

Garantujeme, že vám neprodáme nevhodný finanční produkt. Porovnejte

Štítky: axa axa pojišťovna

Zdroj: prodej.mesec.cz

Cetv - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: vás dvě třetiny proti sledování zdanění fyzických osob na nové nové tarify třetiny klientů vás ochrání ochrání proti cetv

Zdroj: trhy.mesec.cz

Akcie Kofoly si můžete koupit na vybraných pobočkách České spořitelny

Kofola ČeskoSlovensko a.s. zahajuje primární veřejnou nabídku akcií. Akcie je možné nakupovat také prostřednictvím České spořitelny. Může si je takto zakoupit každý drobný investor, který o ně...

Štítky: nad můžete akci spořitelny nab palack

Zdroj: www.finparada.cz

Korea mění Česko na velmoc automobilů. Sypou k nám miliardy

Ve třetím dílu seriálu TN.cz o zahraničních investicích v České republice je na řadě další asijská velmoc - po druhém Japonsku, které v ČR investovalo přes 100 miliard, je totiž na řadě Jižní Korea.

Zdroj: moneymag.cz

Důchody: Pracujete v Česku i na Slovensku? Na jaký důchod máte nárok

Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Ve čtvrtek 19. listopadu pro ně Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci se slovenskou Sociální pojišťovnou připravila konzultační den. Poradit se s odborníky bude možné v sídle Městské správy sociálního zabezpečení v Brně.

Zdroj: moneymag.cz

Forex: Shrnutí obchodování 20.11.2015

Akciové trhy ve Spojených státech ve čtvrtek nepatrně oslabily. Pokles firem působících ve zdravotnickém...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Britské hračkářství Hamleys kupuje od Francouzů nejbohatší muž Číny

Britský hračkářský obchod Hamleys brzy změní majitele. Francouzská společnost Groupe Ludendo, současný vlastník Hamelys, podle listu Sunday Times v horizontu pár týdnů dokončí transakci ve výši 100 milionů liber (asi 3,7 miliard korun).

Zdroj: marketingsales.tyden.cz

Rm-Systém - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: vás akcií lázně item datalayer else if brněn deutsche telekom krokový csslink

Zdroj: trhy.mesec.cz

Milovický vojenský prostor spásají nově i pratuři

Milovický bývalý vojenský prostor spásají nejen divocí koně, ale nově i pratuři. Dnes ráno byli přivezeni do aklimatizační ohrady, v ní zůstanou měsíc a poté budou vypuštěni na čtyřicetihektarovou plochu, kde už se několik měsíců pohybuje stádo patnácti divokých koní. Společně tak zvířata pomohou s údržbou pastviny, kde se vyskytují vzácné rostliny i motýli. Informoval o tom ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál. 

Zdroj: www.asz.cz

Pět nejdůležitějších zpráv z byznysu, které by vám neměly uniknout

Energetický regulační úřad stopl dotace solárům a některým plynovým teplárnám za desítky miliard. Nákladní dopravce ČD Cargo vydá do konce roku dluhopisy za miliardu korun. Chce pořídit nové lokomotivy na tratě v Rakousku a Německu. Seznamky skupiny Match Group, pod kterou patří i Tinder, vstoupily na burzu. Hodnota společnosti stoupla na 3,6 miliardy dolarů. Křišťálovou lupu ovládla internetová televize DVTV.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Refinancování hypotéky už tolik netáhne, vítězí nové hypotéky

Rok 2015 se jeví jako rekordní rok v nově sjednaných hypotékách. Zatímco v dosud rekordním roce 2013 k tomu výrazně pomohly refinancované úvěry, letos jde skutečně o nové smlouvy. Bankám se totiž nyní více daří udržet si stávající klienty, pomáhají jim i rekordně nízké sazby.

Zdroj: www.denik.cz

Unipetrol - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: for so unipetrol this ta stockschart odstraneni odnastaveni vybrana poradi

Zdroj: trhy.mesec.cz

Dluhy je možné vymáhat on-line. Lidé ušetří čas i peníze

Až 90 procent věřitelů nevymáhá své pohledávky z obavy, kolik času a peněz je bude stát právní pomoc. Navzdory sníženým advokátním tarifům, které loni zavedlo Ministerstvo spravedlnosti České republiky, si inkasní agentury, právní kanceláře a exekutoři účtují předem tisíce korun na zálohách a dalších výdajích. Vymáhací procesy jsou roztříštěné, věřitel nemá přehled o stavu své pohledávky ani o odvedených právních úkonech. Věřitel platí předem – zvlášť inkasním a vymáhacím agenturám, zvlášť právníkům, zvlášť exekutorovi –, a bez záruky vymožení dluhu, informuje portál Epohledávky.cz .

Zdroj: moneymag.cz

Toma - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: že by by kampaň ho neznáte má problémy plíseň i drahota data o dětech stížnost na účetní firmy dph má toma

Zdroj: trhy.mesec.cz

Česká pojišťovna a.s.- Cestovní pojištění - srovnání od Měšec.cz

si výhody i nevýhody, přečtěte si testy a recenze produktu i finanční instituce, která ho poskytuje.

Štítky: pojišťovna typ česká název pojišťovna a moři česká pojišťovna a česká pojišťovna

Zdroj: prodej.mesec.cz

Vývoj měnových párů: Dolar ztrácí po slabších makrodatech vůči euru 0,6 %

pEUR/USD 1,1439 (strongeuro posiluje o 0,55 %strong)br USD/CZK 23,68 (strongdolar oslabuje o 0,63 %strong)br EUR/CZK 27,09 (euro oslabuje o 0,09 %)br GBP/CZK 36,48 (libra posiluje o 0,42 %)br CHF/CZK 24,84 (frank oslabuje o...

Zdroj: www.akcie.cz

Brno: Nová léčiva proti rakovině

 Brněnští vědci vyvinuli nové látky, které by v budoucnu mohly pomoct při léčbě některých druhů rakoviny.

Zdroj: www.amreview.cz

Energie - srovnání od Měšec.cz

Garantujeme, že vám neprodáme nevhodný finanční produkt. Porovnejte

Štítky: že si vás za smlouvu dodavatele let se elektřiny plynu

Zdroj: prodej.mesec.cz

ČEZ i EPH potvrdily zájem o německá aktiva Vattenfallu

Největší české energetické společnosti Skupina ČEZ a Energetický průmyslový holding (EPH) potvrdily zájem o aktiva Vattenfallu, jež švédská společnost nabízí k prodeji v Německu. Předmětem prodeje budou kromě uhelných dolů a tepelných elektráren i elektrárny vodní. , která ještě do poloviny loňského roku držela více než 40 % akcií holdingu. „Spolupráce PPF a EPH má svoji Publikováno na webu oEnergetice.cz

Zdroj: oenergetice.cz

Trhy - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: if var so bmone ondisplayurl promoid footercarouselconfig clickthru iinfoads

Zdroj: trhy.mesec.cz

Čínská policie rozbila nelegální bankovní síť. Provedla transakce v objemu 1,6 bilionu korun

Nezákonná bankovní síť byla zřejmě využívána zkorumpovanými úředníky, zločinci a teroristy k praní špinavých peněz. Zpracovala ilegální devizové transakce v objemu 410 miliard jüanů. V Číně platí přísná pravidla pro pohyb kapitálu, která mimo jiné omezují jednotlivcům převody peněz do zahraničí.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Index spekulativního sentimentu 20.11.2015

Index spekulativního sentimentu (SSI index) a aktuální otevřené pozice na FOREXU. Podrobný popis tohoto...

Zdroj: www.fxstreet.cz

V Mostě dluží 18 lidí ze sta, ve Žďáru nad Sázavou jen čtyři

Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v Registru fyzických osob Solus vzrostl poprvé od září 2014. K 30. září 2015 evidovalo sdružení ve svém negativním registru dluh po splatnosti u 8,12 % ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

ECB je připravena rychle podpořit inflaci

Evropská centrální banka (ECB) je připravena k rychlým krokům, které zvýší neúnosně nízkou inflaci...

Zdroj: www.fxstreet.cz

USA: Výrobní ceny v září klesaly rychleji než se čekalo

pstrongIndex výrobních censtrong (m-m) (září):br aktuální hodnota: -0,5 %br očekávání trhu: -0,2 %br předchozí hodnota: 0,0 %p pstrongJádrový PPIstrong (m-m) (září):br aktuální hodnota: -0,3 %br očekávání trhu: 0,1...

Zdroj: www.akcie.cz

Opustí ČNB svůj kurzový závazek jako Švýcarská národní banka?

Stále zde visí velký otazník nad Českou národní bankou a ukončením jejího intervenčního režimu.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Trh práce v Česku má proti dalším státům dostatek odborníků, zjistila studie

Praha - Česká republika má ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi relativní dostatek kvalifikovaných uchazečů. Firmy jsou tak zatím schopné volné odborné pozice například ve finančnictví nebo obchodě obsadit. Vyplývá to z dnes představené studie Global Skills Index 2015 nadnárodní poradenské společnosti Hays. Studie analyzovala pracovní trhy 31 světových ekonomik. Česko podle studie má navíc ve srovnání s okolními zeměmi poměrně velkou pružnost pracovního trhu díky nízkému množství omezení a dobrému propojení vládních nařízení s pracovním trhem.

Zdroj: www.denik.cz

Zeman má za to, že časem bude třeba prolomit limity i na dole ČSA

Prezident Miloš Zeman je přesvědčen, že do budoucna bude třeba prolomit limity na těžbu hnědého uhlí i na lomu ČSA v Ústeckém kraji. Zároveň vítá pondělní rozhodnutí vlády o prolomení limitů na dole Bílina. "Pan prezident vítá prolomení limitů na dole Bílina a nadále ve shodě s vedením Ústeckého kraje i odboráři zastává názor, že dříve nebo později bude muset dojít k prolomení limitů na dole ČSA."

Zdroj: ekolist.cz

Orco - Měšec.cz

Měšec.cz přináší aktuální zpravodajství a praktické rady ze světa osobních financí a investic. Nabízí

Štítky: na nové nové tarify upc převádí dvě zaplatíte víc property group s píše ministr včelařům orco property group převádí dvě třetiny rozpočítávání tepla orco

Zdroj: trhy.mesec.cz

Strana soukromníků ČR

Zemědělské zpravodajství a informace pro farmáře a spotřebitele. Vychází z tradic a přesvědčení o perspektivnosti rodinných farem jako základu moderního zemědělství a živého venkova.

Zdroj: www.asz.cz

Očima expertů: Kdo máš tlustý pas, nechoď mezi nás! Danit nezdravé potraviny?

Milujete sladké? Bič na vás! Rádi si pochutnáte na grilované klobáse, škvarkové placce nebo slaďoučkém koblížku? Odnaučí vás to daň z cukru a tuku. A když neodnaučí, aspoň bude víc peněz na vaše léčení. Co na to ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, kuchař Roman Vaněk, dietoložka Kateřina Cajthamlová, ekonom Aleš Michl a další osobnosti?

Zdroj: finmag.penize.cz

Německo počítá s hospodářským oživením

Oživení německé ekonomiky by mělo pokračovat navzdory rizikům spojeným se zpomalováním...

Zdroj: www.fxstreet.cz

V Německu vznikne celostátní síť vodíkových čerpacích stanic

400 vodíkových čerpacích stanic do roku 2023 – to je plán iniciativy H2 Mobility Deutschland, která sdružuje německé průmyslové společnosti, mezi nimiž nechybí OMV, Shell nebo Linde. Zástupci H2 Mobility Deutschland stvrdili svůj záměr podpisem s ministrem dopravy Alexandrem Dobrindtem. Iniciativa H2 Mobility Deutschland byla založena v roce 2009, později přešla na model joint venture, který aktuálně sdružuje Publikováno na webu oEnergetice.cz

Zdroj: oenergetice.cz

Varšavská burza se v polovině obchodního dne nachází na červené nule

table thead trthIndex WIG 30 -0,1 % na 2357,96 b.thtr trthNejsilnější akcieththZměnaththNejslabší akcieththZměnathtr thead tbody

Zdroj: www.akcie.cz

Jak se finančně vypořádat s uprchlickou krizí?

Poslanec Evropského parlamentu za ČSSD Pavel Poc nepochybuje, že současná migrační krize je jednou z největších výzev, kterým novodobá Evropa musí čelit. Jak se s ní ale finančně vypořádat?

Zdroj: moneymag.cz

Na trh letos směřuje nejvíce Svatomartinských vín v historii

Brno – Na trh půjde letos nejvíce Svatomartinských vín v historii. Vinaři dodají až 2,6 milionu lahví, v posledních letech jich bylo kolem dvou milionů. Vyplývá to z informací, které dnes poskytl Vinařský fond. První lahve mladých vín se otevřou tradičně 11. listopadu.

Zdroj: www.denik.cz

Odborná konference s názvem Svoboda, soukromí a prosperita

Strana soukromníků ČR, v čele s předsedou Petrem Bajerem, zve na chystanou konferenci na podporu svobodného soukromého podnikání, která se uskuteční 12. listopadu 2015 v Praze a na které vystoupí i předseda ASZ ČR Josef Stehlík. 

Zdroj: www.asz.cz

ČD Cargo vydá dluhopisy za miliardu. Chce koupit nové lokomotivy na tratě v zahraničí

Podle deníku E15 vydá nákladní dopravce ČD Cargo do konce roku dluhopisy v hodnotě jedné miliardy korun. "Finanční trhy jsou připraveny jeho dluhopisy přijmout," uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Cargo doposud vydalo tři emise v celkové hodnotě 2,5 miliardy korun.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Okamura: Směšná a sprostá valorizace, důchodci se nebudou mít lépe

Senioři by podle sněmovního návrhu mohli příští rok dostat příspěvek k důchodu 1000 nebo 1200 korun. Je ale možné, že bude i vyšší než zákonná valorizace penzí. Podle předsedy SPD Tomia Okamury ale je stávající forma valorizace důchodů směšná a vůči důchodcům a invalidům i sprostá a s touto vládou podle něj nebude lépe.

Zdroj: moneymag.cz

USA: Počet žádostí o hypotéku klesl v minulém týdnu o 27,6 %

pstrongIndex žádostí o hypotéky MBAstrong (9. října):br aktuální hodnota: -27,6 %br očekávání trhu: --br předchozí hodnota: 25,5 %p pZdroj: BloombergppbrTomáš SpoustabrFio banka, a.s.brp

Zdroj: www.akcie.cz

Češi práci nechtějí, zaměstnáme Ukrajince, plánuje vláda

Dlouhodobě se mluví o tom, že v Česku v určitých oborech chybí kvalifikované síly. Problémy ale nastávají také při obsazování konkrétních typech práce – většinou těch manuálních. Úřady práce v České republice evidují 440 tisíc nezaměstnaných, zároveň však hlásí, že mají 110 tisíc pracovních míst. Když o ně nikdo nestojí, zaplníme je cizinci, plánuje ministerstvo práce.

Zdroj: moneymag.cz

Tento týden si Češi koupili o 70 procent méně letenek do Paříže než loni. Klesá zájem o dovolenou v Egyptě

Češi si za posledních šest dní koupili o pětinu méně letenek do Paříže než ve stejném období loni. Prodej letenek do hlavního města Francie klesl meziročně až o 70 procent. Na vině jsou především pařížské teroristické útoky z minulého pátku. Cestovní kanceláře zaznamenaly, že se výrazně mění preference klientů při volbě letní dovolené. Na úkor Egypta roste poptávka po Bulharsku nebo Španělsku.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Pozice kvalifikovaných investorů 20.11.2015

Níže uvedené hodnoty jsou přehledem spekulativního sentimentu traderů obchodujících v Axiory, tedy poměru...

Zdroj: www.fxstreet.cz

EY: Polovina českých podnikatelů chce předat svou firmu potomkům

Podnikat s vlastními příbuznými považuje v Čechách za velkou výhodu každý druhý podnikatel (48 %). Stejně tak polovina českých byznysmenů (53 %) plánuje předat svou firmu do rukou vlastních potomků. Plyne to z exkluzivního průzkumu mezi českými podnikateli nominovanými do soutěže EY Podnikatel roku, který zveřejnila společnost EY u příležitosti zahájení nového ročníku soutěže.

Zdroj: onbusiness.cz

I bez intervencí klesl CHF na 5leté minimum

Během tohoto týdne švýcarský frank (CHF) klesl pod paritu s americkým dolarem a proti této měně atakoval...

Zdroj: www.fxstreet.cz

3 tipy, jak vydělat na růstu ekonomiky - Měšec.cz

úspěchu české ekonomiky můžete i vydělat. Přinášíme. tipy na tři oblasti, do kterých se vyplatí investovat.

Štítky: které podnikání či pro vám také jobs vydělat ekonomiky zajímavé

Zdroj: trhy.mesec.cz

USA: Zářijové maloobchodní tržby zaostaly za očekáváním

pstrongMaloobchodní tržbystrong (m-m) (předběžný) (září):br aktuální hodnota: 0,1 %br očekávání trhu: 0,2 %br předchozí hodnota: 0,2 % / revize: 0,0 %p pZdroj: BloombergppbrTomáš SpoustabrFio banka, a.s.brp

Zdroj: www.akcie.cz

Rozhovor ministra zemědělství ČR pro Lidové noviny. Marian Jurečka: Řešit sucho jsme měli už čtvrt století

V České republice je asi sedmdesát lokalit, které jsou vytipovány jako možné pro budování vodních děl. Nebudou to stavby typu Orlík, jdeme spíše cestou menších a středních nádrží, plánuje ministr zemědělství.

Zdroj: www.agris.cz

Výrobce léčiv Isis Pharmaceuticals zvažuje změnu názvu. Je podobný označení Islámského státu

Firma zvažuje změnu názvu v souvislosti s Islámským státem už podruhé. Tentokrát se dokonce obává toho, že by kvůli jejímu jménu mohly spadnout ceny jejích akcií. "Po tragédii v Paříži se náš název stal velkým problémem," uvedl mluvčí společnosti.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Rozpočet se schodkem 70 mld. Kč. Je to hodně, nebo málo a kolik dluží jiní?

Poslanci schválili v prvním čtení návrh státního rozpočtu na rok 2016. Ten počítá se schodkem 70 mld. Kč a nahlas ho kritizuje například bývalý ministr financí Kalousek. Premiér Sobotka naopak návrh ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

Kofola vstoupí na burzu začátkem prosince. Díky zájmu investorů se na trh dostane až deset procent firmy

Cena akcie se bude pohybovat od 500 do 650 korun, což by celou společnost ohodnotilo až na 14 miliard korun. Vysoký zájem investorů o cenné papíry společnosti vedl Kofolu k tomu, že zvýší nabízený počet svých akcií. Celkový balík tak může vzrůst až na 2 175 000 akcií.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Forex: Euro po komentáři šéfa ECB Draghiho oslabuje

Jednotná evropská měna euro po dvou dnech růstu dnes oslabuje. K jejímu poklesu přispěl zejména komentář...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Hlídání změn v katastru nemovitostí - srovnání od Měšec.cz

Sledujeme změny v katastru nemovitostí a pokud se s tou vaší něco děje, informujeme vás. Chráníme. váš dům před podvodníky i chybami úředníků.

Štítky: vás nemovitosti pokud dnů nemovitost soudu změn že se v katastru

Zdroj: prodej.mesec.cz

Náklady na studentský život

Studium na vysoké škole bývá výrazně nákladnější než na střední, zatímco ochota rodičů dál zaopatřovat již odrostlé potomky se ve většině rodin postupem času snižuje. Není tedy divu, že finančně může jít o nelehké období. Náklady rostou, ochota...

Štítky: náklady škole kde zábavy do zábavy život na vš

Zdroj: flek.cz

7 důvodů, proč byste teď měli změnit dodavatele energie

Elektřina rekordně zlevnila, solidní dodavatelé upravují svoje obchodní podmínky a zahrnují zákazníky mnoha bonusy. Zatím nikdy nebyla situace na energetickém trhu vhodnější pro změnu než nyní. K levnější elektřině a zemnímu plynu přibývají zvýhodněné spotřebiče, pojišťovací služby, stavební balíčky a finanční odměny. Co všechno získají odběratelé, kteří si vyberou výhodnější tarif nebo dodavatele?

Zdroj: moneymag.cz

Kadaň rozšíří vinice a začne víno prodávat

Kadaň - Jednoznačnou podporu vyjádřili kadaňští radní záměru rozšířit plochy pro pěstování vinné révy a výrobu vín, která město posléze nabídne k odkoupení zájemcům. V současné době vlastní necelého půl hektaru vinohradu v areálu františkánského kláštera. Roční produkce kolem 200 lahví vína ale dosud sloužila jen k prezentaci: vypilo se při každoročním vinobraní, několik vzorků zástupci města nabízeli na veletrzích.

Zdroj: www.denik.cz

Analýza USD/CAD, GBP/JPY a EUR/CAD

Tento měnový pár na 1hodinovém grafu našel po prolomení rostoucího trendového kanálu support kolem...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Kalousek má ďábelský plán, týká se i Langera: Nebudu chtít po Babišovi 10 milionů, ale...

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek je ochoten ustoupit ze sázky o 10 milionů korun, kterou podle svých slov vyhrál nad ministrem financí Andrejem Babišem. Jako alternativu navrhuje pouze devět milionů a svatební fotografii.

Zdroj: moneymag.cz

Brněnští zastupitelé odhlasovali koupi 61procentního podílu Veletrhy Brno za 225 milionů korun

Brněnské zastupitelstvo si 31 hlasy odsouhlasilo podmínky nákupu majoritního podílu ve společnosti Veletrhy Brno. O kupních smlouvách budou zastupitelé jednat v prosinci, transakce za cca 225 milionů korun by měla být dokončena do konce roku. Primátor Vokřál také oznámil, že krize v brněnské koalici je zažehnána.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Aktuálně otevřené forex pozice 20.11.2015

Přinášíme pohled na aktuálně otevřené pozice retailových obchodníků (běžných traderů) na forexu. Jde o...

Zdroj: www.fxstreet.cz

Když lysohlávky zrály. Takhle my tu debatujeme

V senátu vystupují hoaxeři, v televizi kyberšmejd varuje před kyberšmejdy a pak se v ní řeší, jestli kouření vůbec škodí zdraví. To by nemělo být přijatelné ani v sezoně psychotropních hub.

Zdroj: finmag.penize.cz

Volkswagen používá u nejnovějších naftových vozů podezřelý software

Washington - Německá automobilka Volkswagen používá u nejnovějších modelů vozů s naftovými motory dodatečný software, který by podle agentury AP mohl snižovat emise při měření. Firma o novém softwaru informovala minulý týden americké úřady a dnes to sdělila tiskové agentuře AP. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) nyní software prověřuje a zjišťuje, zda by nemohlo jít o další nástroj k manipulacím s emisními měřeními.

Zdroj: www.denik.cz


404 hubero kororo