Linka 199

Nejnovější články na portálu

Škody - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: za o a na pojištění v se s z článek

Zdroj: www.opojisteni.cz

V prvním pololetí 2015 nejčastěji způsobovali nehody řidiči z...

S největším procentem zaviněných nehod stanuli motoristé z Ostravy a Prahy.

Štítky: či ručení v řidiči prahy nejčastěji pololetí ostravy a řidiči z ostravy

Zdroj: www.opojisteni.cz

Allianz bude platit škody za motoristy v polopřevodu - OPojištění.cz...

25.6.2015 Allianz pojišťovna zaplatí škodu z povinného ručení i po 30. červnu. za motoristy, kteří se ocitli v tzv. polopřevodu

Štítky: škody za motoristy v allianz bude platit bude platit škody za motoristy allianz bude platit škody v polopřevodu za motoristy polopřevodu

Zdroj: www.opojisteni.cz

Francouzské Mistraly chce nejen Egypt, ale i Kanada či Indie

O dvě moderní francouzské vojenské lodě Mistral, které mělo původně získat Rusko, má zájem několik zemí. Podle zástupce francouzského úřadu vlády jde o Kanadu, Indii, Singapur, ale hlavně Egypt.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Firemní nadace a fondy v Česku

V České republice působí podle dat Fóra dárců přes 2000 nadací a fondů. U 254 z nich je zřizovatelem firma, respektive obchodní společnost, a jen za loňský rok rozdělily více než 444 milionů korun. Následující grafika mimo jiné ukazuje, do čeho nejvíce investují.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Výstava v Berlíně ukazuje, jak Botticelli prorostl do dnešní masové popkultury

Berlínská Gemäldegalerie vystavuje díla, jimiž umělci či módní návrháři reagovali na renesančního malíře Sandra Botticelliho. Kostým od návrhářů Dolce & Gabbana ukazuje, jak tvorba renesančního malíře prorostla do dnešní masové popkultury. Současnost se odráží i v práci Japonce, který Botticelliho plátno Zrození Venuše pojal jako odkaz na reklamní průmysl.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Pojišťovna České spořitelny o měsíc prodlužuje akci zaměřenou na...

Speciální akcí pojišťovna upozorňuje na vážné následky onemocnění způsobených klíštětem. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy.

Štítky: měsíc akci spořitelny o měsíc na vážné české spořitelny o o měsíc prodlužuje měsíc prodlužuje akci prodlužuje vážné flexi

Zdroj: www.opojisteni.cz

Video: Kamera zachytila let sraženého motorkáře křižovatkou. Vstal...

Kamera v areálu vysokomýtské firmy v pátek zachytila drama. V. po střetu letěl zhruba dvacet metrů vzduchem, jeho stroj také. Další

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Peking si pozval šéfa BlackRock, aby poradil s akciemi

Čínská vláda si v srpnu pozvala výkonného ředitele americké investiční společnosti BlackRock Larryho Finka, aby s ním zkonzultovala, jak se postavit k nedávným prudkým výkyvům cen čínských akcií. Uvedla to dnes finanční televize CNBC, která se odvolává na své zdroje. Bylo by to zřejmě poprvé, co se vládní úředníci na věhlasného amerického investora obrátili.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Úhly pohledu: Jak co nejúčinněji pomáhat?

Zeptali jsme se lidí z firemních nadací i neziskového sektoru, jak je podle nich nejlepší pomáhat druhým. Zda finančně, či se raději osobně zapojit do dobročinných projektů? A kam pomoc směrovat?

Zdroj: archiv.ihned.cz

Video: Veřejná bezpečnost či pošta, pardubické náměstí obsadili...

Pardubické Pernštýnské náměstí v historickém centru města se odpoledne proměnilo v parkoviště s opravdu cennými automobilovými a motocyklovými kousky. U

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Video: Produkty na odpis a na vzestupu

27.10.2015 Kde je konec slávě stavebního spoření? Jak to vypadá s poptávkou po IŽP? Projevily se na poptávce víc zákony, nebo zkušenosti klientů? Martin Dočekal, poradce a publicista, hovoří ze svých zkušeností mj. o tom, nakolik jsou tyto produkty dnes „prodatelné“ běžným klientům, co je do budoucna může nahradit a také o tom, co z toho poradci budou mít.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Stát znovu prodal dluhopisy se záporným výnosem

Ministerstvo financí dnes opět v aukci střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů dosáhlo záporného výnosu. Prakticky to znamená, že někteří investoři jsou ochotni platit za to, že vládě půjčují. U dluhopisu se splatností v roce 2017 dnes byl výnos -0,212 procenta. Vyplývá to z informací na stránkách centrální banky. Úřad dnes prodal v aukci dluhopisy za téměř 15 miliard korun.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Developeři prodali prázdné byty z dob krize, ležáků zůstala jen polovina

Neutuchávající zájem lidí o nové byty v Praze pomáhá i developerům, o jejichž byty dříve nebyl příliš zájem. Počet špatně prodejných bytů tak postupně klesá až na polovinu, vyplývá ze statistik největších developerských společností. Důvodem neprodejnosti těchto bytů může být jak vyšší cena, tak třeba nevhodné dispozice bytu nebo špatný celý projekt.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Hattrick pro Wüstenrot: Ve Zlaté koruně zcela ovládla kategorii...

V soutěži Zlatá koruna 2015 v kategorii stavební spoření se na stupních nejvyšších umístily hned 3 produkty stavební spořitelny Wüstenrot

Štítky: spoření stavební stavební spoření probydlení

Zdroj: www.opojisteni.cz

Ze smrti bezdomovce policie viní nezletilé hochy. Utýrali ho cestou...

Bezdomovce u pardubického autobusového nádraží podle policie bestiálním způsobem zavraždila dvojice mladíků.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Auto skončilo převrácené pod autobusem, řidička zemřela - iDNES...

Dopravní nehoda auta a autobusu v poledne uzavřela křižovatku na silnici první třídy mezi Svitavami a Poličkou. Další

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Kvóty pro imigranty jsou zřejmě nezákonné, ukazuje analýza

Ministerstvo vnitra vypracovalo analýzu, podle jejíchž výsledků jsou povinné kvóty pro přijímání uprchlíků zřejmě nezákonné. Na sociální síti Twitter to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec ‏(ČSSD). Dodal, že Česko s analýzou v pondělí seznámí Evropskou unii. Kvóty, podle kterých by unijní státy musely přijímat běžence, prosazuje Evropská komise s podporou Německa a dalších západoevropských zemí. Proti se staví Česko a další státy visegrádské skupiny.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Editorial

Pokud se zamyslíme nad tím, co znamená být zodpovědným občanem, který se zajímá o dění ve světě i ve své komunitě, je třeba začít u sebe a nesedět se...

Zdroj: archiv.ihned.cz

ArcelorMittal Ostrava dokončuje ekologické projekty za tři miliardy

Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) dokončuje 14 ekologických projektů za tři miliardy korun. Mají zachytit více než 520 tun prachu za rok. Kromě vlivu na životní prostředí mají tyto investice ekonomický přínos, mimo jiné při jejich budování vznikly desítky pracovních míst. Vyplývá to ze studie Svazu průmyslu a dopravy ČR, o jejichž výsledcích dnes ČTK informovala mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Studie: Prolomení Bíliny způsobí ekologické škody za 10 miliard

Prolomení těžebních limitů hnědého uhlí pouze na dole Bílina by si z hlediska ekologických a zdravotnických dopadů vyžádalo do roku 2050 o deset miliard korun více, než kdyby se limity neprolamovaly. Vyplývá to ze studie Univerzity Karlovy, kterou si nechalo zpracovat ministerstvo průmyslu. Opoziční Strana zelených požaduje doplnění výsledků studie do návrhu na prolomení limitů těžby na dole Bílina, který už vládě předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Zdroj: zpravy.e15.cz

Banky bojují o financování českého uranu v Mongolsku

Hned několik velkých jmen bankovního světa krouží kolem financování české těžby uranu v Mongolsku. O byznys za bezmála čtyři miliardy korun se u těžaře Uranium Industry podle informací deníku E15 uchází domácí Expobank z portfolia ruského miliardáře Igora Kima, čínská Bank of China, Mezinárodní investiční banka (MIB) sdružující země někdejšího RVHP, anebo banka PPF z majetku nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Malé firmy se bojí investic do úspor energií, mohly by přitom ušetřit desetinu

V malých a středních firmách spí slušný byznys pro zavedené energetické koncerny. Většina menších podniků vidí nevyužitý potenciál pro snižování nákladů v energetických úsporách. V průměru odhadují, že náklady mohou díky úsporám srazit až o deset procent, ukázal průzkum, který si nechala zpracovat Asociace malých a středních podniků.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Kofola jde na burzu: více akcií bude ale k mání, až se firma zhodnotí

Úpis akcií Kofoly končí v úterý, s cennými papíry se začne obchodovat ve středu. Transakce vytvoří podmínky pro budoucí odchod druhého největší investora v Kofole, skupiny Enterprise Investors. Jeho manažeři říkají, že se prodává jen malý podíl, protože firmu čeká další zhodnocení. Kofola plánuje využít prostředky z prodeje akcií na investice v Polsku a na Balkáně.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Diskuse: Esa českého pojišťovnictví o vývoji a budoucnosti nové...

29.6.2015 Zatímco v poslanecké sněmovně planou emoce mezi klíčovými postavami zákona o zprostředkovatelích a jednání se stále zdržují.

Štítky: jak zákona by novela že se šindelář diskuse síkora legislativy

Zdroj: www.opojisteni.cz

Návštěva papeže na Kubě: úřady pozatýkaly disidenty

Zatímco havanské centrální náměstí Revoluce ozdobil kromě portrétu Che Guevary i obraz papeže Františka, kubánské úřady před zahájením návštěvy hlavy římskokatolické církve neváhaly zadržet či varovat desítky disidentů. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na Elizarda Sáncheze, šéfa Kubánské komise pro lidská práva a národní usmíření.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Dny NATO navštívilo 220 tisíc lidí. Už se domlouvá další ročník

Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy navštívilo o víkendu více než 220 tisíc lidí. Jde o nejnavštěvovanější dvoudenní akci v České republice a jednu z nejnavštěvovanějších v celém středoevropském regionu, řekl Zbyněk Pavlačík, předseda sdružení Jagello 2000, jež je hlavním organizátorem akce.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Matka nařezala školačce kvůli profilu na Facebooku, výchovu řeší...

jedna nezletilá dívka v Pardubicích na založení vlastního profilu doplatila fyzickým trestem od své matky. Na. vše přišla učitelka při hodině plavání.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Zápas o alternativu

Spor o centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici ukázal, jak vyhrocená je debata o alternativních metodách léčby v Česku. V zemích jako Německo a Švýcarsko se přitom přírodní a tradiční terapie už proplácí i z veřejného zdravotního pojištění.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Stropnický: V4 by mohla postavit společný uprchlický tábor v Maďarsku

Státy visegrádské skupiny (V4) by mohly na maďarských hranicích vybudovat záchytné centrum pro uprchlíky. V České televizi to řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Centrum, které by zajišťovalo registraci uprchlíků před vstupem do schengenského prostoru, je podle něj jeden z konkrétních návrhů, které by Česko mohlo podat na středečním mimořádném summitu EU k migraci.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Policie pátrá po zloději kulovnic a brokovnic. Řádil u myslivce...

Myslivce v okolí Přelouče na Pardubicku navštívil zloděj, kterého teď hledá policie. Zanechal. za sebou spoušť, odcizil i zbraně.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Zlatá Koruna: mezi pojišťovnami nadále kraluje Kooperativa...

Kooperativa v letošním, již třináctém ročníku prestižní ankety Zlatá koruna, naprosto ovládla kategorie Pojištění pro podnikatele a Neživotní pojištění.

Štítky: výsledky koruna zlatá zlatá koruna kraluje pojišťovnami nadále kraluje nadále kraluje kooperativa pojišťovnami

Zdroj: www.opojisteni.cz

Ve světě lidé utrácejí radši u zodpovědných firem

V letech 2012-2014 zvýšila objem darovaných peněz více než polovina amerických firem. Mění se ovšem nejen uvažování podniků, ale i jejich zákazníků.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Je prezident v bezpečí? ptají se po akci s trenýrkami politici

Čeští politici se po akci skupiny Ztohoven, která v sobotu nad Pražským hradem namísto prezidentské vlajky vyvěsila velké červené trenýrky, ptají na kvalitu ostrahy sídla prezidenta Miloše Zemana. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a další vzali incident s humorem, předseda ODS Petr Fiala ho označil za nevkusný a ministr obrany Martin Stropnický (ANO) za formu demokracie. Rudé trenky nad Hradem zaznamenala také zahraniční média.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Labouristy nově povede Jeremy Corbyn, který hlasoval proti vstupu do EU

Novým předsedou britské opoziční Labouristické strany se stal s přehledem příslušník krajně levicového křídla strany a donedávný outsider Jeremy Corbyn, který oproti svým předchůdcům nepatří k jasným přívržencům členství země v EU. Rozhodli o tom členové strany v hlasování. Předchozí šéf strany Ed Miliband podal demisi po prohře v květnových parlamentních volbách.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Pražské letiště bude mít nové přímé spojení s Torontem

Letecká společnost Air Canada zavede od 29. května 2016 novou přímou linku mezi Prahou a Torontem. Fungovat bude do konce září, naplánovány jsou tři lety každý týden. Nové spojení navýší celkovou sedačkovou kapacitu mezi Prahou a kanadskou metropolí o 145 procent, uvedla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Preferujeme projekty, ve kterých se angažují občané

Zelené oázy, projekt, kterým se druhý největší provozovatel sítě čerpacích stanic u nás zapojuje do tuzemských sociálních a společenských aktivit, vzbudil vlnu zájmu mimo jiné proto, že je zaměřený na přírodu, životní prostředí a lidi, jež v něm žijí. O činnostech a plánech skupiny MOL jsme hovořili s Kristínou Félovou, generální ředitelkou společností Skupiny MOL v ČR.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Video: Novou část R35 nad obří křižovatkou zatížily tatry plné...

Patnáct tater naložených štěrkem ověřilo v minulých dnech kvalitu nově postaveného úseku autostrády R35. auta se tam jen tak neukážou.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Argumenty odpůrců čínské medicíny jsou směšné

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové se od září léčí i akupunkturou a zájem pacientů je obrovský. "Máme nabrané pacienty a pořadník až do letních prázdnin," říká šéf nemocnice Roman Prymula.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Škoda Auto letos sníží v Česku počet prodejen

Škoda Auto letos sníží počet prodejen v Česku. Nyní má 195 prodejen se servisem, na přelomu roku jich má být 180 až 190. Firma chce do konce roku také přebudovat všechny své autosalony v Evropě do nového vizuálního stylu. Z více než dvou tisíc showroomů jich nyní má novou podobu polovina. Počet evropských autosalonů se zásadně měnit nebude. Při otevření 1000. přebudované pobočky v pražských Řepích to řekl šéf prodejní organizace Škody v ČR Luboš Vlček.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jirka zachránil spoustu lidí, kteří se topili, říká Kajínkova sestra...

bydlí v chatě nedaleko Prachovic na Chrudimsku Miluše Kajínková, sestra nejznámějšího českého doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

PKN Orlen tlačí na Rusy: zlevněte

Ropný a petrochemický koncern PKN Orlen, který v Česku ovládá skupinu Unipetrol, navazuje nová „ropná“ partnerství se zeměmi na Blízkém a Středním východě. Cena ropy Bren již delší dobu padá. Kontrakty, které Rusové nasmlouvali se svými partnery, mezi nimiž je i PKN Orlen a Unipetrol, tak nejsou tolik výhodné. Šéf strategie PKN Orlen Andrzej Kozlowski přiznává, že navázáním nových partnerství tlačí Rusy ke zlevňování.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

Provoz zpravodajského portálu s informacemi ze všech oblastí pojišťovnictví.

Štítky: za o a na pojištění v se z celý přečtete za

Zdroj: www.opojisteni.cz

Společnost Solera bude výhradním odhadovatelem škod pro Tesla...

Tesla Motors si zvolila platformu Solera Holdings, Inc. pro. odhad výše škody způsobené při havárii a komunikaci se zákazníky.

Štítky: řešení tesla škod solera bude výhradním škod pro tesla odhadovatelem škod pro tesla motors motors společnost solera solera

Zdroj: www.opojisteni.cz

Volby v Řecku nic nezměnily, k moci se vrátí Tsipras

Řečtí voliči v předčasných parlamentních volbách vrátili k moci levicovou stranu SYRIZA, přestože se její šéf Alexis Tsipras v létě v rozporu s původními sliby podrobil přísným podmínkám evropských věřitelů. SYRIZA po sečtení asi poloviny odevzdaných hlasů získala 35,5 procenta, mnohem více, než odhadovaly předvolební průzkumy. Konzervativní soupeř Nová demokracie (ND) už přiznal porážku. Tsiprasova strana vzkázala, že vytvoří staronovou vládu se stejným partnerem jako po předešlých volbách.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Zaměstnanci už dárcovství od svých firem vyžadují

Doba, kdy firmy podporovaly jednotlivé projekty, s krizí odešla. Podniky jsou teď v útratách na dobročinnost pečlivější a volí raději dlouhodobou podporu nějaké oblasti. Často zapojují i své zaměstnance, kteří firemní dárcovství stále víc vyžadují. Například znásobí částku, kterou zaměstnanci vyberou,"říká výkonná ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Pojištění Gap brání poklesu ceny automobilu až na 5 let...

20.10.2015 Společnost Defend Insurance Group nabízí ve svém portfoliu produktů mimo jiné i pojištění GAP. totálním zničení vozidla tak klientovi.

Štítky: vozidla automobilu škody cenou pořizovací události pojistné události až na vozu totální škody

Zdroj: www.opojisteni.cz

Pivovarský kolos chystá prodej evropských značek, aby utekl antimonopolním úřadům

Krátce po fúzi pivovarnických skupin Anheuser-Busch InBev a SAB­Miller chce nový kolos odprodat dvě evropské značky. Podle listu Financial Times se jedná o Peroni a Grolsch. Prodej by měl zmírnit nedůvěru antimonopolních úřadů.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Novela zákona o úvěru pro spotřebitele změní chaos na civilizované podnikání

Největší problémy jsou s pěti procenty nebankovních poskytovatelů úvěrů, kteří nejsou členy České leasingové a finanční asociace. Při aplikaci zákona o úvěru pro spotřebitele bude velmi důležitý postoj ČNB, zejména aby srozumitelně a včas formulovala, co vlastně bude od poskytovatelů úvěrů požadovat. Dlužníci se snaží řádně a včas splácet hypotéky a úvěry ze stavebního spoření, někdy bohužel i za cenu nových dluhů, kvůli nimž jim hrozí exekuce.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Stát se učí nevyhazovat peníze za PR

Aférám a průšvihům při státních zakázkách na PR kampaně má do budoucna zamezit nový manuál. Špatná byla například drahá a neefektivní podpora konzumace sladkovodních ryb, po které spotřeba naopak klesla. „Státní správa je největším zadavatelem na trhu,“ vysvětluje výkonný ředitel Asociace komunikačních agentur Michal Charvát.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Důvěryhodnost neziskových organizací

Neziskový sektor se bohužel stále potýká s předsudky a nedůvěrou české společnosti. Domněnka, že se právě v této oblasti perou špinavé peníze, zaklíčila v mysli nedůvěřivých občanů již v 90. letech a přenáší se z generace na generaci. Situaci zhoršuje nedostatečná spolupráce státu a mezery v legislativě.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Zprávy z Ústí nad Orlicí a okolí - iDNES.cz

Zprávy z Brandýsa nad Orlicí, České Třebová, Chocně, Jablonného nad Orlicí, Králíků, Lanškrouna, Letohradu, Ústí nad Orlicí, Vysokého Mýta, Žamberk. Zprávy

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Tři miliony Američanů si už koupily album Adele

Nového alba britské zpěvačky Adele se ve Spojených státech za první týden prodalo 3,38 milionu kopií. Uvedla to společnost Nielsen Music, podle níž...

Zdroj: archiv.ihned.cz

Brněnský start-up, který skupuje faktury, rozšiřuje působnost

Brněnský start-up, který pořádá internetové aukce s fakturami malých dodavatelů, začne spolupracovat s provozovatelem digitální obchodní komunikace CCV. Firma se díky tomu dostane k dokumentům, které si mezi sebou vyměňují velké řetězce a jejich dodavatelé. Získané peníze chce zakladatel star-tupu Adam Šoukal použít na expanzi do dalších zemí Evropy. Mimoto už spolupracuje s faktoringovou společností z Brazílie

Zdroj: archiv.ihned.cz

Agentura A.M.Best udělila České pojišťovně rating finanční síly na úrovni A

27.10.2015 Mezinárodní ratingová agentura A.M.Best, specializující se na sektor pojišťovnictví, udělila České pojišťovně v rámci svého hodnocení rating finanční síly na úrovni „A“ (Excellent) a úvěrový rating na úrovni „a“. Oba ratingy byly uděleny se stabilním výhledem. Rozhodnutí agentury A.M.Best je tak dalším potvrzením síly a stability České pojišťovny, která si dlouhodobě udržuje pozici pojišťovny s nejvyšším ratingem na českém trhu.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Licence prosejí trh půjček

Počet nebankovních firem, poskytujících úvěry by se měl díky nové regulaci příští rok snížit z téměř 57 tisíc na několik desítek, nebo stovek. Poskytování úvěrů má být podmíněno licencí od ČNB a dvacetimilionovým základním kapitálem. Neseriózní společnosti, které je nabízejí, by tak měly z trhu zmizet. Přísnější dohled, tvrdší prověřování finanční situace dlužníka a vysoké sankce za porušení zákona ze strany věřitele jsou účinnější řešení, než stanovit, při jakém úročení již jde o lichvu.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Petr Fischer: Co o islámu říkají letošní romány Houellebecqa, Sansala a Rushdieho

Milan Kundera tvrdí, že román je opravdu posledním skutečným dědictvím Evropy a západní civilizace vůbec. Pokud tomu tak je, pak lze očekávat, že právě v románech najdeme nějakou naději či cestu do budoucna. O Kunderově "pravdě románu" svědčí i aktuální románové psaní o islámu.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Maďarsko otevřelo hraniční přechod do Srbska. Situace se uklidňuje

Ministři vnitra Maďarska a Srbska otevřeli silniční hraniční přechod Röszke-Horgoš uzavřený minulé pondělí. Umožnilo to prý zklidnění situace kolem běženců. Přechod je považován za hlavní vstupní bránu ze Srbska do Evropské unie. Asi dva kilometrů vzdálený železniční přejezd, který byl místem násilných incidentů, ale zůstává uzavřený.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jak správně darovat firemní peníze

Češi od firem očekávají, že budou podporovat veřejně prospěšné a dobročinné projekty. Jak připravit vhodnou dárcovskou strategii, jež bude nejen reflektovat potřeby společnosti, ale bude se také potkávat s požadavky firmy?

Zdroj: archiv.ihned.cz

Boj s rakovinou i nové aleje. Peníze firem pomáhají různě

Parta mladých kamarádů, kteří se rozhodli, že místo chození po diskotékách budou objíždět republiku s umělými prsy a varlaty a naučí lidi, jak včas odhalit rakovinu. Starostové a lidé z vesnic, kteří nechtějí žít jen v holých polích a vysázeli na nich stromořadí. Nebo neziskovky, jež nechávají staré lidi důstojně zemřít. Takhle firemní peníze pomáhají v praxi.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Energie a její ochrana

Na energiích jsme závislí, nemá smysl si nalhávat cokoliv jiného. Nejde jen o to, zda si budeme moci čím posvítit či zda si budeme moci pustit...

Zdroj: archiv.ihned.cz

Zajistěte se pro případ onkologických onemocnění!

27.10.2015 Podle nejrůznějších statistik zůstává rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR po nemocech srdce a cév, a to u obou pohlaví. Poslední průzkumy Pojišťovny České spořitelny ukázaly, že onkologická onemocnění jsou v Čechách vůbec nejobávanější z vážných nemocí – bojí se jich 77 % lidí.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Žalobce Ištvan chce rozmetat výpověď Nečase. Přes gripeny

Olomoučtí žalobci v čele s Ivem Ištvanem se nehodlají smířit s prvoinstančním rozsudkem v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) a shánějí důkazy pro odvolací řízení. Podle informací deníku E15 se snaží zpochybnit svědectví expremiéra Petra Nečase, které bylo pro rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 zásadní. Ukazuje se, že v Nečasově výpovědi podléhající utajení šlo o stíhačky Gripen.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Video: Dvousettunového Mazlíka vracely na koleje hasičské tanky...

Speciální vyprošťovací hasičské jednotky se řádně zapotily na chrudimském nádraží. Během

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Allianz pojišťovna, a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: může provozní zisk na silnicích jsou nejrizikovější nejrizikovější pondělky silnicích jsou a tedy budoucnost motorismu i pojišťovnictví tedy i

Zdroj: www.opojisteni.cz

Klienti Allianz ušetřili za volání přes 2,5 milionu korun - OPojištění...

Volání na „barevné linky“ trápí nejen klienty pojišťoven, ale i jiných institucí. A jaká jsou nejčastější témata telefonátů klientů.

Štítky: jako e komunikace zprávy nejvíce novým ředitelem martin hlaváč raději allianz se stal pevnou

Zdroj: www.opojisteni.cz

Bezdomovec našel platební kartu a udělal si dvoudenní mejdan...

Zřejmě výjimečný životní zážitek má za sebou bezdomovec ze Svitavska. Udělal. si dvoudenní maraton po restauracích. Útratu. platil i za své kamarády.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Video: Hřebčín zaplnily vozy BMW, před zimou jim požehnal i farář...

Slatiňanský hřebčín se stal v neděli svědkem neobvyklé události. Vedle. starokladrubských koní, jejichž je domovem, se tu sešli i příznivci koní pod kapotou. Na

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Nejsme chudý klub bez ambicí, říká nový šéf hokejistů Pardubic...

Je to zhruba měsíc, co se vlády nad HC Dynamo Pardubice ujal generální manažer Pavel Rohlík. Jeho. přichází reorganizace vedení klubu.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Policisté hledají svědka smrti řidiče ve zcela zdemolovaném autě...

Pardubičtí kriminalisté hledají svědka čtvrteční tragické dopravní nehody.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Trest necelé dva roky za smrt reportérky Sotonové platí, řekl soud...

potvrdil v úterý odpoledne nepodmíněný trest odnětí svobody na jeden rok a osm měsíců Pavlu Mihulkovi, který loni zavinil na pětatřicítce u Zámrsku nehodu.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Čínský trh je přes pokles pro Audi klíčový, stále spoléhá na sedany

Rozhodujícím trhem pro automobilku Audi zůstává ten čínský, a to i přes jeho pokles. Audi zde prodává více aut než jeho přímí konkurenti. „Kdybychom se před lety nerozhodli do Číny vstoupit, tak bychom ročně prodávali o půl milionu aut méně,“ říká šéf automobilky Rupert Stadler.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu

Vynesení rozsudku nad Radovanem Krejčířem bylo dnes v Jihoafrické republice kvůli nepřítomnosti jeho obhájkyně odloženo na 12. října. Informovala o tom jihoafrická média. Soud měl dnes rozhodnout o výši trestu pro Krejčíře za pokus o vraždu a únos a za pokus o přechovávání narkotik.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Vězňové plánovali únos a vraždu nepohodlného svědka i jeho ženy...

Kriminalisté ukončili vyšetřování případu zvlášť závažného zločinu přípravy vraždy spáchaného ve spolupachatelství. Dva

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Zprávy ze Svitav a okolí - iDNES.cz

Zprávy z Březové nad Svitavou, Bystrého, Jevíčka, Moravské Třebové, Poličky, Svitav. Zprávy. z vašeho regionu.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Zběsilé vosy. Po čtvrtém bodnutí už bylo dítě zralé na opuštění...

Horké a suché počasí přidělává práci lékařům, kteří častěji ošetřují pacienty pobodané vosami. Zpravidla. je vyhledají alergici nebo děti. Chlapec

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Ještě více peněz od ECB

Evropskou centrální banku čeká na začátku prosince vykročení dál za hranice standardní politiky. S velkou pravděpodobností navýší prostředky, kterými...

Zdroj: archiv.ihned.cz

Přerozdělování azylantů se má podle návrhu EU opakovat i při dalších krizích

K přerozdělování žadatelů o azyl mezi zeměmi EU by mělo v budoucnosti docházet vždy ve chvíli, kdy bude některý z členských států zasažen "neproporčně velkým přílivem občanů třetích zemí nebo osob bez občanství". Hlavní slovo při spouštění takových kroků chce mít Evropská komise. Návrh na budoucí trvalé řešení situací jako je ta, na kterou nyní unie v případě Maďarska, Itálie a Řecka reaguje dvojicí jednorázových opatření, projednají ministři vnitra a spravedlnosti evropské osmadvacítky.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jsou kvóty mrtvé? Nový návrh Bruselu s nimi nepočítá

Povinné kvóty k přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie možná nebudou. Podle listu Financial Times s nimi totiž nepočítá aktuální návrh dohody pro úterní jednání ministrů vnitra členských zemí EU, na němž pracují vyjednávači. Počet přijatých uprchlíků by si podle tohoto textu stanovovaly jednotlivé státy samy.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Video: Dopravní policisté se sjeli do kraje, ujíždějící řidiči neměli...

O víkendu měli řidiči na silnicích Pardubického kraje o pár důvodů víc, proč dodržovat předpisy. Konkrétně

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Pojišťovny vyplácejí poškozeným motoristům více peněz, pojištění motorových vozidel ale prodělává

2.11.2015 Vloni zahájené zdražování povinného ručení letos přibrzdilo své tempo, kvůli důsledné segmentaci se pojistné zvyšuje zejména nejrizikovějším skupinám motoristů. Meziročně se průměrné pojistné navýšilo pouze o 30 Kč na 2775 Kč.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Pirát dal na Ulož.to 246 filmů, distributoři ho žalují o 2,5 milionu...

Devět společností zažalovalo muže, který na server Ulož.to umístil přes dvě stě filmů. Žádají. po něm dva a půl milionu. On. je připraven zaplatit sto tisíc. Před

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Výrobce "myslivecké" cítí, že trh po metanolové aféře ožívá

Likérce Granette & Starorežná Distilleries (GSD) rostou tržby i zisk. Firma se chce etablovat i jako výrobce pro privátní značky supermarketů. Po vlně spojování a akvizic v odvětví šéf GSD další výraznější konsolidaci trhu nečeká.

Zdroj: archiv.ihned.cz

Vysoké Mýto nabízí jednu velkou plochu a koupání v retro stylu...

Plovárnu ve Vysokém Mýtě naleznou návštěvníci až na samotném kraji města při výjezdu na Hradec Králové. Zájemci

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Při pádu letadla nad Sinajskou pouští zahynulo 224 lidí

2.11.2015 V sobotu se na egyptském Sinajském poloostrově zřítilo ruské letadlo Airbus A321 s 224 lidmi na palubě, rozpadlo se ještě ve vzduchu ve vysoké výšce. K určení možné příčiny pádu letadla je zatím příliš málo informací. Sdělil to ruský ministr dopravy Maxim Sokolov agentuře Interfax.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Migranti si u lesa staví bunkr, hlásil muž policii. Hlídka našla...

Hledat nelegální migranty, kteří si staví u lesa bunkr, vyrazila policejní hlídka na Chrudimsku. Stalo

Zdroj: pardubice.idnes.cz

V pardubickém domě našli těla otce a syna, vraždu policie...

Ke smutnému nálezu v rodinném domě v pardubické čtvrti Studánka vyjížděla v úterý večer skupina policejních vyšetřovatelů. Ohlašovatelé. tu objevili dvě těla.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Moskva hostí separatisty. Přijeli Katalánci, Irové i Havajci

Celosvětový kongres separatistů pořádá ruská metropole. Do Moskvy se podle rádia Echo Moskvy sjely desítky politiků, které spojuje snaha o přepsání hranic v rámci práva na sebeurčení. Oficiálně akci organizuje ruské Antiglobalistické hnutí, které údajně financuje Kreml.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jízdní řády MHD v Pardubickém kraji

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno.

Zdroj: pardubice.idnes.cz

Zákony přehledně, zdarma a pro každého, rozhodla vláda

2.11.2015 Vláda schválila vytvoření volně přístupné databáze českých zákonů a mezinárodních úmluv, ke které bude mít každý občan ČR přístup zdarma.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Každých 15 vteřin vyráží ve světě k lidem v nouzi asistenční...

17.2.2015 Asistenční služba Allianz v České republice zaznamenala v roce 2014 celkem 65 853 telefonických hovorů klientů. Nejčastějším

Štítky: jsou také v zprávy eur autopojištění tiskové tiskové zprávy zásahů assistance

Zdroj: www.opojisteni.cz

Žádné emoce, žádný alkohol. Jsem systémový, říká pardubický...

Už tři týdny šéfuje pardubické radnici Martin Charvát z hnutí ANO. Poznává. rozdíly mezi vedením firmy a úřadu. Prý. s tím ale problém mít nebude. Jeho

Zdroj: pardubice.idnes.cz

USA zvýší kvóty, přijmou o třicet tisíc uprchlíků více

Spojené státy budou v příštích dvou letech zvyšovat počet uprchlíků, které přijmou na svém území. Řekl to americký ministr zahraničí John Kerry během návštěvy Berlína, kde jednal o současné uprchlické krizi v Evropě. Místo letošních 70 tisíc běženců přijme podle něho Washington v roce 2017 až na 100 tisíc lidí.

Zdroj: zpravy.e15.cz


404 hubero kororo