Linka 199

Nejnovější články na portálu

O službě Protext TV | Protext - PR služby ČTK

Protext je služba ČTK pro zveřejnění tiskových zpráv, fotek a videozáznamů. Firmám

Štítky: a na tiskových zpráv pr email tv čtk protext protext tv

Zdroj: www.protext.cz

Svět je v ohrožení, varuje Putin. Velmi rázně promluvil o Islámském státu

Moskva je znepokojena činností Islámského státu (IS) a vracejícími se bojovníky do zemí EU a Ruska. Na Summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO) v Tádžikistánu to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že radikálové mají v hledáčku Mekku, Medinu, Jeruzalém, a ohrožují Evropu i Rusko.

Zdroj: moneymag.cz

V červenci vyráží na dovolenou takřka polovina Čechů

Obliba dovolených mimo letní prázdniny je na vzestupu, převážná část českých zaměstnanců má však odpočinek stále spojen především s červencem. Dvě třetiny Čechů během dovolené zůstávají také v kontaktu s prací.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Svoboda slova? Pozor co říkáte, varuje komentátor

Komentátor a publicista Miroslav Macek varuje před přílišným využíváním svobody slova. Upozorňuje, že platí pouze někdy a ve specifických případech.

Zdroj: moneymag.cz

Zvýšení produktivity práce – jenom manažerská mantra?

Z pohledu firmy jako celku lze uvažovat nad produktivitou práce spíše z hlediska přidané hodnoty: čím vyšší přidanou hodnotu dokáže firma vyprodukovat – tím má vyšší i produktivitu práce. Z této perspektivy je tedy potřeba…

Štítky: však lidí pracovat jenom produktivity zvýšení produktivity práce produktivity práce produktivitu práce zvýšení produktivity

Zdroj: blog.tcbs.cz

29.říjen Světový den lupénky - konzultace zdarma v DMC | Protext...

Praha 27. října. PROTEXT) - Derma Medical Clinic opět podporuje světový den lupénky. V. souvislosti s tímto dnem organizuje následující týden, od 2.11. do

Zdroj: www.protext.cz

ECB: Ekonomika eurozóny stále nevytváří dostatek pracovních míst

Hospodářský růst v eurozóně stále zůstává příliš pomalý na to, aby vytvořil dostatečný počet pracovních míst. V rozhovoru s francouzskou tiskovou skupinou EBRA to řekl člen vedení Evropské centrální banky (ECB) Benoît Cœuré.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Správa rezerv dělí zakázky, láká tak nové zájemce

Správa státních hmotných rezerv vypsala v posledních týdnech hned čtyři zakázky na doplnění potravin do zásob pro případ nouze či katastrof. Celkem se jedná o nemalou částku – odhadovaná maximální výše tendrů je 322 milionů korun. Některé zakázky ale vypisuje poněkolikáté, neboť o ně byl mizivý zájem. Správa tak opět upravuje podmínky, aby nalákala více firem.

Štítky: margin background li padding metimg tun

Zdroj: zpravy.e15.cz

Přehrávače a rekordéry - AVmania.cz

. 15 filmových tipů na vánoce: thrillery, kriminální, akční a válečné. Brum od jaro911 5. 4. 2010 17:49. Tým moderátorů a administrátorů fóra.

Štítky: dotazy přehrávače onkyo monthy přehrávače a přehrávače a rekordéry a rekordéry rekordéry mmc

Zdroj: forum.avmania.e15.cz

Plus ça change, plus c´est la meme chose!| Tomasek.blog...

Čím více se věcí mění, tím jsou stejnější! Napadá mě nad diskusí o terminologii nového občanského zákoníku. Ten

Zdroj: tomasek.blog.pravniradce.ihned.cz

Vlaďka Erbová po kolapsu: V nemocnici dostala další ŠPATNOU...

Je velmi slabá a nikdo neví, kdy se plně zotaví. Vlaďka. Erbová (34) bojuje v nemocnici se zápalem plic, ale to není jediná věc, která jí dělá starosti.

Štítky: být před přímo dostala andrea kerestešová dárek andrea kerestešová erbová

Zdroj: sip.denik.cz

Dovolená a její pravidla

V jakých případech mají zaměstnanci nárok na plnou výměru dovolené nebo na dovolenou navíc? Jak správně vypočítat její poměrnou část? Kdo čerpání dovolené určuje? Podívejte se na základní pravidla dovolené dle zákoníku práce.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Elektronická komunikace pro vlastníky datových schránek od roku 2015

Od roku 2015 čeká vlastníky datových schránek nová povinnost – s finanční správou budou muset komunikovat pouze elektronicky. Pokud tak neučiní, čeká je pokuta. Novela však může povinnost elektronické komunikace ještě zmírnit.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Poděbradku, pivo abstinentů, lidé pijí už dlouhých 110 let

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Unikátní minerální voda známá pro svou chuť i blahodárné účinky na lidský organismus. Tak je charakterizována minerální voda Poděbradka. K jejímu objevení došlo zcela náhodně. To se psal rok 1905, kdy kníže Arnošt Filip Hohenlohe z Schillingsfürstu pozval v období nekonečného sucha pruského proutkaře Karla von Bülowa, aby mu pomohl najít zdroj pitné vody.

Zdroj: www.denik.cz

Kontrolní výkaz k DPH

Od 1. ledna 2016 nás čeká další povinný výkaz k přiznání k DPH – a to kontrolní výkaz. Na druhou stranu tento výkaz nahradí i některé výkazy, které musíme dnes v souvislosti s daní z přidané hodnoty na finanční úřad posílat.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Radim Hasman: Nemovitosti dražíme za maximálně možnou cenu

Píšeme na Hypoindex.cz: Popularita dražeb rok od roku roste. Vzrůstá nejen počet dražeb, ale i zájemců, kteří se dražeb účastní. Které nemovitosti a kde se draží nejvíce? Za jakou cenu se nemovitosti draží? Převládají dražby dobrovolné či nedobrovolné? Na tyto a další otázky odpovídá v rozhovoru Radim Hasman, předseda představenstva společnosti Eurodražby.cz.

Štítky: nemovitosti cenu dražeb radim radim hasman hasman maximálně možnou cenu dražíme za za maximálně možnou

Zdroj: www.investujeme.cz

Výpadek elektráren: Chvaletice spustily jeden blok, elektřinu nemusíme dovážet

Uhelná Elektrárna Chvaletice dnes před polednem obnovila výrobu elektřiny v jednom ze čtyř odstavených bloků.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Snížení základního kapitálu s.r.o. účetně a daňově

Jak postupovat při snížení základního kapitálu „eseróčka“ z daňového a účetního hlediska? Odpovídáme na další z vašich dotazů, které posíláte do naší online poradny.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Česko už nedováží elektřinu, Chvaletice spustily jeden blok

Česká republika elektřinu po pátečním výpadku elektráren Temelín a Chvaletice dál nedováží. Uhelná Elektrárna Chvaletice v sobotu před polednem obnovila výrobu elektřiny v jednom ze čtyř odstavených bloků. Blok má výkon 205 megawattů.Další články k tématu:Porucha zastavila Temelín. Česko se z vývozce proudu stalo dovozcemTemelín opět odstaví první blok. Technici musí opravit klapku na potrubíJaderná elektrárna Temelín dosáhla po modernizaci rekordního výkonu

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu

Vynesení rozsudku nad Radovanem Krejčířem bylo dnes v Jihoafrické republice kvůli nepřítomnosti jeho obhájkyně odloženo na 12. října. Informovala o tom jihoafrická média. Soud měl dnes rozhodnout o výši trestu pro Krejčíře za pokus o vraždu a únos a za pokus o přechovávání narkotik.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Řízení pohledávek ve firmách

Pro pracovníky nákupních útvarů jsou noční můrou neprodejné zásoby, obchodníkům by měly dělat starosti pohledávky po splatnosti. Umění řídit pohledávky je důležitou součástí obchodní činnosti a firmy by měly umět s pohledávkami správně pracovat.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva Hubertus Kácov

Pivovarem roku je podle Sdružení přátel piva letos Pivovar Hubertus z Kácova na Kutnohorsku. Minipivovarem roku se stal Pivovar Clock z Potštejna na Rychnovsku. V dalších kategoriích podle druhů piv uspěly zejména Rodinný pivovar Bernard a Klášterní pivovar Strahov. Výsledky ankety dnes zveřejnili pořadatelé v pivovaru Lindr v Mžanech na Hradecku.

Štítky: pivo letos pivovar pivovaru sdružení přátel přátel sdružení přátel piva přátel piva piv

Zdroj: www.agris.cz

Vzpominej.cz - vzpomínkový web.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2012, všechna práva vyhrazena. Publikování obsahu Vzpomínej.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.

Štítky: havlíčka z člena tenisového oddílu dlouholetého člena tenisového žltc kdo jste tenisového oddílu zetoru oddílu zetoru brno z brna tenisového oddílu člena tenisového dlouholetého člena

Zdroj: vzpominej.denik.cz

Úmyslné vymazání dat zaměstnavatele

Je úmyslné vymazání dat zaměstnavatele důvodem k okamžitému zrušení pracovního poměru se zaměstnancem? Německý soud nedávno rozhodl, že okamžité zrušení pracovního poměru bylo v této situaci přiměřenou reakcí.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Sdružení pěstitelů: Ceny vánočních stromků i prodej se nezmění

Ceny vánočních stromků i jejich prodej zůstanou letos na loňské úrovni. Kvalitních stromků je v Česku dostatek, nabídka druhů i velikostí bude pestrá. Velkoobchodní ceny se nezvýšily, a proto se určitě nebudou zvyšovat ani v maloobchodě, není důvod proč by se mělo zdražovat, řekl ČTK místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků František Valdman.

Štítky: tak procent uvedl vánočních valdman vánočních stromků bude prodávat prodávat

Zdroj: www.agris.cz

Na novou octavii se čeká až 15 týdnů, zaměstnanci ale další směny nechtějí

Octavia je již dva roky nejprodávanějším vozem firmy i v České republice. Firma původně po zaměstnancích požadovala docházku do zaměstnání v sobotu dopoledne, několik takových směn ale odbory...

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Úspěch | Intuitivní marketing

Nabídkový e-mail začínal slovy "Vážená paní Einsteinova. Chovanka švýcarského penzionátu, sedící večer na posteli a zapisující si, jaké pocity v ní vzbudil nový.

Štítky: tak bych a tak volné noze volné noze chybu neudělal neudělal dne po success

Zdroj: www.intuitivnimarketing.cz

Daňový odpočet na podporu odborného vzdělávání

S rokem 2014 nově přibyl do zákona o daních z příjmů odpočet na podporu odborného vzdělávání, který má motivovat firmy, aby se více otevřely spolupráci se školami a aktivněji se podílely na praxi žáků a studentů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Úmrtí podnikatele z daňového pohledu

Jak naložit po úmrtí podnikatele s jeho živností? V tomto článku si rozebereme otázky odvodů, daní a souvisejících povinností, které musí někdo z pozůstalých učinit v případě, že podnikatel zemře.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Firmu lihového bosse Březiny Morávia-Chem poslal soud do konkurzu

Krajský soud v Brně v pátek prohlásil konkurz na majetek společnosti Morávia-Chem, kterou tajně vlastnil zlínský podnikatel a údajný šéf lihové mafie Radek Březina. Návrh na prohlášení konkurzu podal v dubnu jednatel Morávia-Chem Radek Menšík. Další články k tématu:Šéf lihové mafie Březina dostal 16 měsíců vězení. Za ukrývání zbraníŠéf lihové mafie Březina dostal dva roky vězení za ukrývání zbraníObviněný boss lihové mafie Březina neuspěl s odvoláním proti vazběTo všechno Březina, jen jsme plnili příkazy, vypověděla lihová mafieVýpověď trvala 14 hodin. Množství lihu ani odběratele Březina neprozradil

Zdroj: byznys.lidovky.cz

I-Ru.Cz - Produkty a Služby

Svět spolupráce a podnikání s využitím ruštiny. Portál. sdružuje informace o podnikání a pro podnikání v postsovětských, rusky mluvících zemích. Denně

Štítky: ke pod zařízení produkt nejnovější class ajax nabízím abo cestovky

Zdroj: www.irucz.ru

Vzpominej.cz - vzpomínkový web.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2012, všechna práva vyhrazena. Publikování obsahu Vzpomínej.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.

Štítky: josef jižní morava s láskou se dožil manželka s josef horký csc doc jižní morava

Zdroj: vzpominej.denik.cz

Friday Edition: Zapomeňte na Rusy, pozor na Brity!| FSFinalWord...

Čtenáři nepocházející z České republiky možná netuší, kdo to byl Karl Hermann Frank, ale Češi se zájmem o historii to nepochybně...

Štítky: pozor na filmu frank pozor rusy na rusy pozor na brity zapomeňte na rusy na brity němců

Zdroj: www.fsfinalword.cz

Důchody příští rok vzrostou o naprosté minimum

Průměrná penze měla příští rok vzrůst o dvě stě korun. Nakonec stoupne o pouhých 40 korun. České televizi to potvrdila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Jako důvod uvedla rekordně nízkou inflaci, na kterou stát růst penzí navázal.

Zdroj: moneymag.cz

Hora dluhů v exportní bance roste. Kvůli Slovákům a Rusům

Každou pátou korunu, kterou má Česká exportní banka nyní rozpůjčenou, bankéři přesunuli do kolonky „ztrátové pohledávky“. Banka před sebou valí problematické úvěry ve výši 20 miliard korun – o 1,7 miliardy více než na konci března. Další články k tématu:Exportní bance svítá naděje na záchranu nedobytných pěti miliard v RuskuČínská CEFC investuje v Česku v první vlně až 10 miliard, odhadl ZemanFirmy si sáhnou na miliardy z EU. Za půjčky se zaručí rozvojová banka

Zdroj: ekonomika.idnes.cz

Ministerstvo otevře v příštím roce nové programy pro obnovu kulturního dědictví venkova i na zlepšení genetického potenciálu hospodářských zvířat

Vláda dnes schválila národní dotační programy zemědělství pro rok 2016. Ministerstvo zemědělství jejich prostřednictvím například pomůže zemědělcům likvidovat nebezpečné nákazy v chovech, obnovit venkovské zvoničky nebo postavit odpočinková místa. Celkem je ve státním rozpočtu na národní zemědělské programy připraveno 2,25 miliardy korun.

Štítky: dotace rok také zvířat miliardy miliardy korun národních hospodářských zvířat hospodářských

Zdroj: www.agris.cz

Sestavení výroční zprávy

Výroční zpráva je povinně zveřejňovaným dokumentem u společností, kterým její vyhotovení ukládá zákon o účetnictví. Jaké jsou náležitosti výroční zprávy a kdo má povinnost ji vyhotovit, si nastíníme v dnešním článku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

15 tisíc uprchlíků do Česka? "Mimoň" Dienstbier se prý pomátl, reaguje poslanec

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier se domnívá, že by Česká republika měla přijmout více uprchlíků, než o kolika se hovoří v rámci kvót. Podle něj bychom byli schopni pojmout 7 až 15 tisíc uprchlíků. To se některým politikům nelíbí, jiní ale přiznávají, že Česko může opravdu přijmout více běženců.

Zdroj: moneymag.cz

I-Ru.Cz - Veškerý plyn v Česku pochází z Ruska. Hugo Kysilka z...

Regionální televize udělala rozhovor s H. Kysilkou. marketingovým ředitelem firmy Vemex, významným dodavatelem ruského zemního plynu do ČR. Kysilka

Štítky: jste email plyn článek vemexu v z vemexu plyn v česku v česku pochází kysilka z kysilka

Zdroj: www.irucz.ru

Zpráva o životním prostředí ČR 2014: Po roce 2010 se zlepšování kvality životního prostředí zpomalilo

Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes vládu informuje o stavu životního prostředí České republiky v roce 2014. Vláda na svém zasedání projedná Zprávu o životním prostředí České republiky 2014. Podle závěrů vycházejících ze 42 indikátorů členěných do 10 základních tematických kapitol nebyl stav životního prostředí v ČR ani v roce 2014 vyhovující.

Štítky: životního ovzduší prostředí z životního prostředí vod zlepšování mžp zlepšování kvality

Zdroj: www.agris.cz

Jablek na jihu Čech je více než loni, jsou ale menší

Úroda jablek na jihu Čech bude letos asi o deset procent vyšší než loni. Majitelé sadů sklidí 10.000 tun jablek, ale utrží méně než v předchozích letech. Letošní jablka jsou menší, než je norma, kterou požadují velkoobchody pro volný konzumní prodej. Za všechno mohou letošní extrémní sucha, jablka jsou tak vhodná pouze pro průmyslové zpracování, nejčastěji moštování.

Štítky: než tun životn jablek jihu na jihu čech jihu čech na jihu prostřed

Zdroj: www.agris.cz

Príjem Slovákov vzrástol za posledných 5 rokov o jednu štvrtinu

Píšeme na Investujeme.sk: Čítanie len pre silné povahy. Ak vám nevadí pohľad na to, že polovica Nórov zarába viac ako 3 576, čítajte ďalej. Odmenou vám potom môže byť zistenie, že príjem Slovákov rástol za posledných päť rokov takmer najrýchlejšie v EÚ. Hneď po Poliakoch. Priemerný občan SR si polepšil o štvrtinu, kým napríklad priemerný Čech len o desať percent, no obyvateľ Veľkej Británie vôbec. 

Štítky: rokov posledných slovákov štvrtinu za posledných vzrástol príjem vzrástol za posledných príjem slovákov slovákov vzrástol za

Zdroj: www.investujeme.cz

ČR a Vietnam se dohodly na společném boji proti nezákonnému obchodu s ohroženými druhy

Náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský spolu s náměstkem ministra zemědělství a rozvoje venkova Vietnamu Ha Cong Tuanem dnes na půdě Zoo Dvůr Králové podepsali Deklaraci o spolupráci v oblasti implementace úmluvy CITES.

Štítky: obchodu k cites nosorožců obchodu s rohy dvůr králové boji dvůr ohroženými

Zdroj: www.agris.cz

Čas pro Evropu | tomasek.blog.pravniradce.ihned.​

Od letošního srpna až do srpna příštího roku má každý z nás možnost podpořit evropskou občanskou iniciativu za zrušení letního času v EU. Iniciátoři

Zdroj: tomasek.blog.pravniradce.ihned.cz

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí svým klientům finanční bonus

Bonus 500 korun nabízí Raiffeisen stavební spořitelna všem mladým lidem od 12 do 25 let, kteří si u ní sami či prostřednictvím zákonného zástupce založí stavební spoření. Speciální nabídka potrvá až do 21. prosince 2015.

Štítky: nyní smlouvy uzavření stavebního spoření stavebního navíc za uzavření smlouvy uzavření smlouvy za uzavření začnou spořit

Zdroj: www.investujeme.cz

Náležitosti pracovní smlouvy a jejich úskalí

Jaké náležitosti by měla mít pracovní smlouva? Ať už podepisujete novou smlouvu, nebo zkoumáte podrobněji tu stávající, dáme vám několik tipů, co by v ní rozhodně nemělo být opomenuto.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Podílové fondy

E15 - ekonomické zprávy, novinky z byznysu, finance, burzovní zprávy, kurzy měn

Štítky: eur management fund equity global funds asset management franklin amundi asset

Zdroj: zpravy.e15.cz

Management | Intuitivní marketing

Publikace známého odborníka na problematiku manažerské etiky Zdenka Dytrta se zabývá metodou vedení (leadership), která je často chápana pouze jako řízení.

Štítky: vedení firem rychlosti robertem knihovna odpovědný management přidejte na rychlosti přidejte na přidejte na rychlosti

Zdroj: www.intuitivnimarketing.cz

Ministr Jurečka: Důležitost ekologického zemědělství je v jeho přínosu pro životní prostředí

Podnikání v ekologickém zemědělství je perspektivní, a přináší tak novou podnikatelskou příležitost pro zemědělce i potravináře. Uvádí to Akční plán ČR pro rozvoj ekologického zemědělství v letech 2016 – 2020, který dnes schválila vláda. Tento základní strategický dokument rozvoje ekozemědělství, který má většina členských států Evropské unie, navazuje na akční plán pro léta 2011–2015.

Štítky: který jejich rámci ekologického ekologickém zemědělství ekologickém ekologického zemědělství ploch

Zdroj: www.agris.cz

Český výrobce textilií Pegas Nonwovens postaví v Egyptě druhou výrobní linku

Nová linka má umožnit vyrábět materiály ze dvou komponentů, podle generálního ředitele Františka Řezáče jde o novinku v odvětví netkaných textilií. Loni díky první egyptské lince celková produkce...

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Praha patří mezi nejlevnější evropská velkoměsta

Praha je jedním z nejlevnějších velkoměst v Evropě z hlediska cen ubytování. S tímto výsledkem přišel TravelMag.com ve své nedávné anketě, která porovnávala ceny hotelů ve čtyřiceti populárních městech.

Zdroj: moneymag.cz

Francouzské Mistraly chce nejen Egypt, ale i Kanada či Indie

O dvě moderní francouzské vojenské lodě Mistral, které mělo původně získat Rusko, má zájem několik zemí. Podle zástupce francouzského úřadu vlády jde o Kanadu, Indii, Singapur, ale hlavně Egypt.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Sklizeň rooibosu v JAR bude zřejmě nejhorší za několik let

Sucha v Jihoafrické republice zřejmě zničí velkou část úrody rooibosu, tedy čajovce kapského. Sklizeň má být nejhorší za několik let a ceny by mohly stoupnout až o 90 procent. Uvedl to dnes svaz pěstitelů South African Rooibos Council. JAR je jedinou oblastí na světě, kde rooibos roste přirozeně.

Štítky: bude ga date životn zřejmě prostřed jar rooibosu

Zdroj: www.agris.cz

Vzpominej.cz - vzpomínkový web.

Hluboce zarmouceni oznamujeme, že nás navždy opustil pan František VOREL z Brandýsa nad Labem Poslední rozloučení se konalo v Praze - Strašnicích dne 26.8.2015.

Štítky: praha františek a střední čechy vorel z brandýsa františek vorel z praha a praha a střední střední čechy a střední čechy

Zdroj: vzpominej.denik.cz

Sleva na dani pro pracující starobní důchodce je zpět

Pracující starobní důchodci si budou moci znovu uplatnit základní slevu na dani. A to již za zdaňovací období roku 2014 bez ohledu na to, zda byli či nebyli k 1. lednu roku 2014 pobírateli starobního důchodu.

Zdroj: portal.pohoda.cz

ČR již elektřinu nedováží, Chvaletice spustí jeden blok během soboty

Česká republika již elektřinu po pátečním výpadku elektráren Temelín a Chvaletice nedováží. Elektrárna Chvaletice by měla provoz v prvním ze čtyř odstavených bloků obnovit během soboty. ČTK to řekli generální ředitel chvaletické elektrárny Luboš Pavlas a mluvčí provozovatele přenosové soustavy ČEPS Barbora Peterová. Kvůli úplnému odstavení Temelína a Chvaletic musela ČR v pátek 15 hodin dovážet elektřinu ze zahraničí.

Zdroj: www.investicniweb.cz

OECD přiškrtí peníze uhelným elektrárnám

Členské státy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) sepsaly dohodu, podle níž se má omezit veřejné financování uhelných elektráren. Financování omezí i velcí podporovatelé uhlí včetně Japonska, které je jedním z jeho největších dovozců.

Štítky: financování jedním elektráren země elektrárny uhelných uhelných elektráren jedním z osm

Zdroj: iuhli.cz

Vliv skončení pracovního poměru na výši podpory

Způsob, kterým skončí vaše zaměstnání, ovlivňuje výši podpory v nezaměstnanosti. Dále je způsob skončení pracovněprávního vztahu rozhodný pro to, zda vám vznikne nebo naopak nevznikne nárok na odstupné.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Jeremy Corbyn povede labouristy. Zvítězil už v prvním kole, získal nadpoloviční většinu hlasů

Vítězem volby na post předsedy britských labouristů je Jeremy Corbyn. Vyhrál už v prvním kole, když získal 59,5 procent hlasů. Corbyn vítězil i v průzkumech před volbou. Za favorita ale nebyl považován v době, kdy kandidaturu oznamoval.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Builder Extreme umí vytisknout až 1,9 m vysoké objekty | Protext...

PROTEXT) - 3Dwiser přináší českým konstruktérům i designérům spolehlivý 3D tisk bez obvyklých rozměrových omezení a dvěma materiály současně

Zdroj: www.protext.cz

Ostatní

Přečtěte si články z blogu TC Business School na téma ostatní. Orientujte. se v odborných pojmech a nových trendech.

Štítky: v ostatní management michal michal henych henych přečtení obecně management obecně seriál

Zdroj: blog.tcbs.cz

Friday Edition: Miliardy, bilióny, trilióny | FSFinalWord.cz

Finanční krize vedla k takové inflaci čísel, že včerejší milión je dnešní bilión. Ve zpravodaji Final Word se spolu se svými spolupracovníky zabývám politickými a.

Štítky: může to česky i miliardy bilión v češtině bilióny nul trilióny

Zdroj: www.fsfinalword.cz

Za nevhodnou poznámku na Facebooku můžete dostat vyhazov

Propagace firmy na sociální síti je v dnešní době téměř nutnost. Budoucnost zaměstnanců, kteří neuváženě sdílí nevhodný příspěvěk, anebo citlivá data je však již méně jistá.

Štítky: může pracovní být zaměstnanec může být co k nesmí v pracovní media policy

Zdroj: www.investujeme.cz

OSVČ – nemocenské pojištění, či komerční pojistka?

Nemocenské pojištění u OSVČ je dobrovolné, na rozdíl od zaměstnanců, za které je povinen platit pojištění zaměstnavatel. Kdy se podnikatelům vyplatí platit si nemocenské pojištění a kdy komerční pojistku? Porovnávejte s námi.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Kofola vstoupí na burzu 2. prosince, akcie bude do 650 korun

Obchodování s akciemi nápojářské společnosti Kofola na pražské burze by mělo začít 2. prosince. Cenové rozpětí bude od 500 do 650 korun za akcii. Novinářům to dnes řekl generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. Prospekt emitenta, prostřednictvím kterého Kofola nabídne akcie, schválila Česká národní banka s účinností od 20. listopadu.

Štítky: společnost nebo akcií nápoje k společnosti kofoly investorů mělo začít

Zdroj: www.agris.cz

Digitální vysílání a HD ready - AVmania.cz

Gangster Ka: Afričan – recenze filmu. Vyděračský software v chytrých televizích. Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0.

Štítky: od a poslední příspěvek tv poslední příspěvek odpovědi zobrazení hd dvb

Zdroj: forum.avmania.e15.cz

Zemědělec, který podváděl s dotacemi, dostal u soudu podmínku

Polský zemědělec Janusz Himela hospodařící v Chuchelné, který podle obžaloby v Česku podváděl s dotacemi, dostal ve čtvrtek 19. listopadu u Krajského soudu v Ostravě podmíněný trest. Navíc musí zaplatit pokutu 30.000 korun. Škodu 330.000 korun, kterou neoprávněným čerpáním dotací na obdělávanou plochu způsobil, už dříve uhradil.

Štítky: dotací dotací na obžaloby himela čerpáním dotací soudu v ostravě chuchelné soudu v

Zdroj: www.agris.cz

Mezi uprchlíky jsou vysoce vzdělaní lidé, mohou nás kulturně obohatit, říká šéf Škody Auto Vahland

Migrační krize nemá podle českých byznysmenů jen záporné stránky. Řada z nich říká, že imigranti mohou české ekonomice prospět. „To nejsou jen uprchlíci, ale i vysoce vzdělaní lidé, protože každý...

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Srpnový výbuch v čínském přístavu Tchien-ťin má 173 mrtvých

Čína ukončila pátrání po zbývajících pohřešovaných po ničivém srpnovém výbuchu chemického skladiště v přístavu Tchien-ťin, konečná bilance tak činí 173 mrtvých. V sobotu o tom informovala agentura AP.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Přerozdělování azylantů se má podle návrhu EU opakovat i při dalších krizích

K přerozdělování žadatelů o azyl mezi zeměmi EU by mělo v budoucnosti docházet vždy ve chvíli, kdy bude některý z členských států zasažen "neproporčně velkým přílivem občanů třetích zemí nebo osob bez občanství". Hlavní slovo při spouštění takových kroků chce mít Evropská komise. Návrh na budoucí trvalé řešení situací jako je ta, na kterou nyní unie v případě Maďarska, Itálie a Řecka reaguje dvojicí jednorázových opatření, projednají ministři vnitra a spravedlnosti evropské osmadvacítky.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nejčastější chyby ve mzdové praxi

Na co by si měli dát účetní v oblasti mezd pozor? V tomto článku se postupně podíváme z pohledu jednotlivých institucí na nejčastější opomenutí a nedostatky mzdových specialistů při výpočtu mezd a odvodů.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Ministerstvo zemědělství chce vypsat dvě IT zakázky za 100 mil.

Organizace patřící pod ministerstvo zemědělství chtějí vypsat dvě IT zakázky v hodnotě 100 milionů korun. Jednu chtějí zadat přímo firmě, druhou ve výběrovém řízení bez uveřejnění. V pátek o tom bude ministerstvo informovat vládu. V jednom případě chce ministerstvo uzavřít novou smlouvu s firmou Vuste-Apis, která provozuje pro Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) informační systém Agis.

Štítky: chce milionů milionů korun date životn prostřed new date vypsat dvě dvě it

Zdroj: www.agris.cz

Labyrint legislativy výstavby a provozu čerpacích stanic - Petrol.cz

Návštěva čerpacích stanic a využití široké palety nabízených služeb se stává součástí dnešního životního stylu. Nelze

Štítky: bezpečnosti č jsou zákon zařízení provozu sb zákon o o pohonných čerpací stanici

Zdroj: www.petrol.cz

Na ČSA vyčistili důlní vody

Komplexního vyčištění se dočkala úpravna důlních vod ČSA, realizovala jej společnost Humeco. Šlo o periodické čištění usazovacích a vyrovnávacích nádrží od balastních látek, které se v průběhu let hromadí na dně jímek.

Štítky: od roce bylo energetická vod čištění nádrží humeco

Zdroj: iuhli.cz

Režim reverse charge v příkladech – 3. díl

V posledním díle se zaměříme na obecné zásady vycházející ze stanoviska Generálního finančního ředitelství ve spolupráci s Českým statistickým úřadem, které mohou usnadnit postup při stanovení, zda použít režim přenesení daňové povinnosti.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Stáže jsou šancí vychovat si budoucí zaměstnance

Přes tři tisícovky firem se zapojily do projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ a vyzkoušely si, co jim může zapojení stážisty přinést. Od konce léta bude na tento projekt navazovat nový, který se zaměří na dlouhodobě nezaměstnané a lidi nad 50 let.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Firma Morávia-Chem šéfa lihové mafie Březiny je v konkurzu

Zlín - Krajský soud v Brně v pátek prohlásil konkurz na majetek společnosti Morávia-Chem, kterou tajně vlastnil zlínský podnikatel a údajný šéf lihové mafie Radek Březina. ČTK dnes informaci získala z insolvenčního rejstříku. Návrh na prohlášení konkurzu podal v dubnu jednatel Morávia-Chem Radek Menšík. Závazky včetně požadavku celníků na zajištění spotřební daně vyčíslil na 211 milionů korun. Morávia-Chem letos na sebe postupně podala pět insolvenčních návrhů a uspěla až s posledním.

Zdroj: www.denik.cz

ERÚ: Většina OZE podporu nedostane

Podle Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nemá většina obnovitelných zdrojů nárok na peníze z 42 miliard korun na dotované výkupní ceny energie. Vyplývá z cenového rozhodnutí, které úřad schválil včera.

Štítky: rozhodnutí již energie ledna podpory tepla elektřiny zdrojů obnovitelných obnovitelných zdrojů

Zdroj: iuhli.cz

Vědci vyvinuli DNA čip, který zrychlí šlechtění odolných trav

Rychlejší šlechtění nových odrůd trav, které budou odolnější vůči klimatickým změnám, by měl umožnit DNA čip vyvinutými olomouckými a australskými vědci. Nové odrůdy trav by mohly v budoucnu zmírnit dopady horka, sucha a extrémních mrazů na zemědělskou produkci i krajinu, řekl novinářům Jaroslav Doležel z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR v Olomouci.

Štítky: který trav dna šlechtění čip kostřavy rostliny vědci odrůdy dna čip

Zdroj: www.agris.cz

DPH pro začátečníky – 4. část

Zákon o dani z přidané hodnoty rozlišuje dva typy osvobození – s nárokem na odpočet daně a bez nároku na odpočet daně. Rozdíl je v tom, zda má plátce DPH uskutečňující osvobozená plnění nárok na odpočet DPH na vstupu, či nikoliv.

Zdroj: portal.pohoda.cz

ČEZ hrozí Bulharům arbitráží

Energetická skupina ČEZ oficiálně oznámila bulharské vládě svůj záměr vést mezinárodní arbitráž kvůli neochránění investice, pokud nedosáhne rychlé nápravy a kompenzace škod. Firma si nárokuje stovky milionů eur.

Štítky: od trhu antimonopolní úřad čez v provoz elektrárny arbitráže čez v bulharsku

Zdroj: iuhli.cz

Změny v úpravách základu daně z příjmů od roku 2014

Od 1. ledna 2014 postihly změny také úpravu základu daně z příjmů podle § 5 a § 23 zákona o daních z příjmů, a to jak u fyzických, tak u právnických osob. V článku se postupně seznámíme se všemi deseti věcnými změnami.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Odpovědi na dotazy z online poradny – 17. díl

Je možné zaměstnat manžela či manželku, nebo je lepší využít institut spolupracující osoby? Jak účtovat prodej přes Paysafecard? Nejen na tyto otázky vám dají odpověď naši odborníci na účetnictví a daně.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Slovenská novela má dopad i na české podnikatele

Novela slovenského zákona o daních z příjmů má dopad na zdanění českých zaměstnanců pracujících na Slovensku jménem a na účet slovenských společností a také na vznik stálé provozovny českých subjektů při poskytování služeb na Slovensku.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Základy účetnictví pro Společenství vlastníků – 1. díl

Účtování Společenství vlastníků jednotek je velmi specifické. SVJ se účtuje jako nezisková organizace, kde se mají všechny náklady účtovat jako čerpání záloh na správu, tudíž by se nemělo stát, že by na konci roku vznikla ztráta.

Zdroj: portal.pohoda.cz

ČR elektřinu nedováží, Chvaletice spustí jeden blok během dneška

Česká republika elektřinu po pátečním výpadku elektráren Temelín a Chvaletice dál nedováží. Elektrárna Chvaletice by měla provoz v prvním ze čtyř odstavených bloků obnovit během dneška. ČTK to řekli generální ředitel chvaletické elektrárny Luboš Pavlas a mluvčí provozovatele přenosové soustavy ČEPS Barbora Peterová. Kvůli úplnému odstavení Temelína a Chvaletic musela ČR v pátek 15 hodin dovážet elektřinu ze zahraničí.

Zdroj: www.zet.cz

Černý pátek pro českou korunu

V pátek třináctého tomu byly dva roky a několik dní, co ČNB svým svrchovaným rozhodnutím upustila od volně plovoucího kurzu české koruny. Po dvou letech již emoce opadly a na slabší korunu jsme si prostě zvykli. Když za první republiky byla uskutečňována Rašínova deflační politika, publikum tleskalo. Kdo by nechtěl mít silnou korunu? Kdo by si nepřál, aby kupní síla úspor narůstala?

Štítky: při jako byla peněz bankovek měny korunu koruny engliš kolařík

Zdroj: www.investujeme.cz

Škoda již přeměnila do moderní podoby tisícovku svých autosalonů, další tisíce ale zbývají

Termín pro modernizaci prodejních a servisních míst společnosti Škoda Auto vyprší na jejích hlavních trzích s výjimkou Číny již v poslední den letošního roku. Minimální suma, kterou musí dealeři...

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Mp3 přehrávače - AVmania.cz

. 15 filmových tipů na vánoce: thrillery, kriminální, akční a válečné. Vyděračský software v chytrých televizích. Tým moderátorů a administrátorů fóra.

Štítky: x k mp xxxdvorixxx fiio x bína fiio sansa ryan hrochman

Zdroj: forum.avmania.e15.cz

Daňové zvýhodnění na dítě a opravný termín na VŠ

Může si rodič i nadále uplatňovat daňové zvýhodnění na dítě, které nesložilo státní závěrečnou zkoušku na vysoké škole a opravný termín je stanoven až na příští rok? Pokud si najde zaměstnání, může si uplatňovat slevu na studenta?

Zdroj: portal.pohoda.cz

Jsem Velké ucho. Živím se tím, že naslouchám lidem, říká žena

Marie Zemanová je jedno velké ucho. Schází se s lidmi, naslouchá jejich příběhům a pomáhá jim najít cestu v těžkých životních situacích. Novinářku k tomuto zaměstnání přivedla únava z práce, ale také její hendikep. Jak se jí zhoršoval zrak, hledala jiný způsob obživy. Další články k tématu:S výrobou uzenin začínal ve sklepě. Teď patří k největším hráčům na trhuZaložila exkluzivní seznamku. Má už deset zaměstnanců a chce dalšíJel do Ameriky shánět investora pro 3D tiskárny. A potkal českou firmu

Zdroj: finance.idnes.cz

Smlouva o výkonu funkce jednatele

Musí být od 1. 1. 2014 nová smlouva o výkonu funkce jednatele schválena valnou hromadou? Je ke schválení třeba notářský zápis? Pokud bude ve smlouvě uveden nárok na náhradu za služební cestu, je možné ji dát jako daňový náklad?

Zdroj: portal.pohoda.cz

Elektrárna Chvaletice spustila jeden výrobní blok

Uhelná Elektrárna Chvaletice v sobotu před polednem obnovila výrobu elektřiny v jednom ze čtyř odstavených výrobních bloků. Blok má výkon 205 megawattů. ČTK to řekli generální ředitel chvaletické elektrárny Luboš Pavlas a mluvčí provozovatele přenosové soustavy ČEPS Barbora Peterová. Kvůli úplnému odstavení Temelína a Chvaletic muselo Česko v pátek 15 hodin dovážet elektřinu ze zahraničí.

Zdroj: www.investicniweb.cz

Brookfield a Qatar Investment Authority založily společný podnik za...

New York 29. října. Protext/Business Wire) - Společnost Brookfield Property Partners L.P. (index Nyse: BPY) (index TSX: BPY.UN) dnes oznámila. že jedna z jejích sesterských

Zdroj: www.protext.cz

Účtování zásob v praxi

Zásoby jsou součástí oběžného majetku podniku a pořizují se k zajištění provozu podniku, k zajištění výroby nebo za účelem prodeje. Jak správně zásoby ocenit a zaúčtovat? Napoví vám dnešní článek.

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pro Australany je uhlí úžasné

Uhlí. To je úžasná věc. Tenhle malý černý kámen umí dělat skvělé věci a Australané to dobře ví. Tento slogan v září spustila Asociace australských těžebních organizací. Lidé se tak z médií dozvěděli, že uhlí je stále nezbytné.

Štítky: státní miliard peníze hoří nechce austrálie australané uhlí se

Zdroj: iuhli.cz

Hlídejme si svá práva | FSFinalWord.cz

Listina základních práv a svobod tvoří nedílnou součást české Ústavy a je užitečné se k ní čas od času vrátit a zamyslet se, zda ji politici respektují.

Štítky: si práva snad svá si svá práva hlídejme si svá svá práva hlídejme si svá hlídejme si

Zdroj: www.fsfinalword.cz

Česko už nemusí dovážet elektřinu

Česká republika proud po pátečním výpadku elektráren Temelín a Chvaletice dál dovážet nemusí. Elektrárna Chvaletice obnoví provoz v prvním ze čtyř odstavených bloků během soboty. Česko dlouhodobě elektřinu vyváží.

Zdroj: iuhli.cz


404 hubero kororo