Linka 199

Nejnovější články na portálu

Kdy převést zaměstnance na jinou práci?

V praxi občas nastane potřeba či nutnost, aby některý ze zaměstnanců konal jinou práci, než kterou si sjednal v pracovní smlouvě. V jakých případech a za jakých podmínek může zaměstnavatel převést zaměstnance na jinou práci?

Štítky: práci zaměstnance zaměstnavatel zaměstnanec jinou jinou práci na jinou na jinou práci převést převedení

Zdroj: portal.pohoda.cz

František Hlava navázal na prvorepublikovou slávu dezertářství

Podnikatel František Hlava se úspěšně drží na trhu čokoládových specialit už téměř patnáct let. Rozhodl se založit na Vysočině firmu, která navazuje na to nejlepší z původní produkce českých dezertářů.

Štítky: jsou jsem po jste jsme době františek hlava že je

Zdroj: portal.pohoda.cz

Za „útok“ na majetek zaměstnavatele dostal okamžitý vyhazov

Útok na majetek zaměstnavatele představuje zvlášť hrubé porušení pracovních povinností a může být důvodem k okamžitému vyhazovu. Jenže co takový útok představuje?

Zdroj: www.mesec.cz

Banky v prvním pololetí poskytnuly hypotéky za 60 miliard

23.7.2012 - Hypoteční banky v letošním červnu poskytly 7062 hypoték v celkovém objemu přesahujícím 11,6 miliardy korun. Celkově od začátku roku již čáska sjednaných hypoték dosahuje bezmála 60 miliard korun, což je o 7 % více než loni.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Do Lucemburska za čtyři tisíce. Luxair naváže letecké spojení s Prahou

Letiště Václava Havla v Praze bude mít od března příštího roku přímé letecké spojení s Lucemburkem. Čtyřikrát týdně jej budou zajišťovat lucemburské aerolinie Luxair Luxembourg Airlines.

Zdroj: zpravy.e15.cz

V Berlíně demonstrovalo 150 tisíc lidí proti obchodní dohodě s USA

Do ulic Berlína vyšlo přes 150 tisíc lidí, aby protestovali proti dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy (TTIP) a proti podobné obchodní dohodě s Kanadou (CETA). Pořadatelé protestní akce počet účastníků odhadli až na 250 tisíc.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Cigarety zdraží. Spotřební daň se bude opět zvyšovat

Kuřáci si za cigarety asi opět připlatí. Už příští rok je může krabička vyjít o tři nebo čtyři koruny dráž než letos. Sněmovna totiž schválila další zvýšení spotřební daně z cigaret a tabákových výrobků. Růst by měla postupně během následujících...

Zdroj: www.mesec.cz

Banky v ČR: Startuje nový trend odměn za věrnost?

14.5.2012 - Velké množství hypoték, kterým končí fixace úrokové sazby, banky specializující se na přebírání klientů konkurenčních bank a nízké úrokové sazby hypoték v porovnání s úvěry ze stavebního spoření, to všechno jsou faktory, které se významnou měrou podílejí na rostoucím trendu refinancování.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Nově si můžete nechat do datovky zdarma zaslat výpis o bodech řidiče

Držitelé datových schránek si do nich mohou nově nechat zaslat aktuální elektronický výpis z bodového hodnocení řidiče. Služba je dostupná na Portálu veřejné správy. Dokument je vlastně elektronickou obdobou výpisu, který můžete získat za...

Zdroj: www.mesec.cz

Vyplatí se roční zúčtování, nebo vlastní daňové přiznání?

Kdo si může nechat v klidu daně zpracovat zaměstnavatelem a kterému zaměstnanci může daňové přiznání naopak vytrhnout trn z paty?

Zdroj: www.mesec.cz

Emisní skandál. Stát Texas podal žalobu na Volkswagen

Americký stát Texas podal ve čtvrtek žalobu na výrobce automobilů Volkswagen. Americkou divizi německého koncernu v ní viní z porušení zákonů o ochraně spotřebitele a norem o čistotě ovzduší. Žaloba souvisí s emisním skandálem Volkswagenu, který v září pod tlakem amerických regulátorů připustil, že do milionů naftových aut instaloval zařízení umožňující obcházet testy emisí.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Podnikání na mateřské a rodičovské dovolené

Jste na mateřské či rodičovské dovolené a přemýšlíte o tom, že si přivyděláte podnikáním? Nebo už podnikáte a nevíte, jestli v něm při péči o dítě můžete pokračovat? Přečtěte si, jestli nepřijdete o mateřskou a kdo v takovém případě platí sociální a zdravotní pojištění.

Štítky: si za jsem rodičovské pojištění dítě činnost mateřskou mateřské

Zdroj: portal.pohoda.cz

Má opencard naději? Praha se dohodla s EMS na kontrole systému

Praha a majitel práv ke kartě opencard, firma eMoneyService (EMS) po měsících sporů dospěli k dílčí dohodě. Za účasti soudního znalce zkontrolují stav systému, který v uplynulých týdnech několikrát zkolaboval. Co to bude znamenat pro fungování systému, není jasné. Praha doufá v to, že tímto krokem zajistí pro opencard stabilizaci.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Fixní versus variabilní – dva roky poté

17.4.2012 - V dubnu 2010 představila UniCredit bank svou Převratnou hypotéku a odstartovala nový trend na trhu hypoték. Hypotéku s variabilní sazbou během dvou let zařadilo do své nabídky dalších 5 bank a tržní podíl plovoucích hypoték vzrostl o více než 5 procent. Rozdíl mezi fixními a variabilními sazbami se však v posledních měsících dramaticky zmenšuje.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Hypotéky v Británii rostou o 17 %. Zatím

30.4.2012 - Britské banky během března poskytly hypotéky v celkovém objemu 13,4 mld. liber, což v meziročním srovnání znamená nárůst objemu o 17 % a v meziměsíčním srovnání dokonce téměř o třetinu (+30 %). Období výraznějšího růstu je však s velkou pravděpodobností opět u konce.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Banka Standard Chartered propustí čtvrtinu vrcholných manažerů

Britská banka Standard Chartered plánuje propustit asi čtvrtinu vysokých manažerů. Nový generální ředitel Bill Winters v prohlášení zaslaném zaměstnancům sdělil, že v rámci úspor by do konce listopadu mělo přijít o práci zhruba tisíc z celkem asi čtyřech tisíc vysokých manažerů.

Zdroj: zpravy.e15.cz

AKTUALIZOVÁNO: Vládá projednává byty pro sociálně slabé

Vláda přijala Koncepci sociálního bydlení, který vytvořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Změny se týkají především domácností s nejnižšími příjmy. Na základě koncepce bude vypracován návrh zákona, který by měl být účinný od roku...

Zdroj: www.mesec.cz

Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější

Podle statistik České národní banky v létě klesla průměrná úroková sazba celkového portfolia všech poskytnutých úvěrů a překlenovacích úvěrů ze stavebního spoření. Poprvé v historii měření dat je tak průměrná úroková sazba pod 4 procenta...

Zdroj: www.mesec.cz

Brusel s Berlínem prý chystají solidární daň kvůli uprchlíkům

Německá vláda prý vede s Evropskou komisí neformální rozhovory o zavedení určité formy evropské solidární daně, ze které by se financovala část výdajů souvisejících s uprchlickou krizí. Informoval o tom německý list Süddeutsche Zeitung. Německá vláda však ústy svého mluvčího informaci popřela.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Kurzarbeit po česku od poloviny září

Zaměstnavatelé dostanou v době, kdy nebudou svým zaměstnancům schopni přidělit práci, příspěvek na jejich odborný rozvoj, včetně příspěvku na mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců vzniklých za dobu jejich účasti na odborném rozvoji.

Štítky: jejich věcí sociálních sociálních věcí nákladů a sociálních věcí práce a sociálních a sociálních práce a

Zdroj: portal.pohoda.cz

Sankce v účetnictví a daních

Sankce související s podnikatelskou činností se dělí na smluvní a nesmluvní. Podívejte se, jak správně sankce zaúčtovat, a jak se s nimi vypořádat z hlediska daně z příjmů a DPH.

Štítky: přiznání daně z osob smluvní odst písm smluvní sankce nesmluvní sankce

Zdroj: portal.pohoda.cz

Sobotka: Cenu OKD jsme určili podle tří nezávislých ukazatelů

Při prodeji podílu ve společnosti OKD se vláda rozhodovala podle tří nezávislých ukazatelů, řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tak na výpovědi tří obviněných, kteří u soudu uvedli, že cenu domlouvali tehdejší ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD) a právě Sobotka jako ministr financí. Předseda vlády dodal, že o tom, zda byl spáchán trestný čin, musí rozhodnout soud.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Odjíždíte za prací do zahraničí? Zažádejte o potvrzení o příslušnosti k právním předpisům

Ať už jedete do zahraničí na jeden den nebo na několik měsíců, nezapomeňte si opatřit potvrzení o příslušnosti k právním předpisům, abyste byli pojištěni pouze v jednom státě.

Štítky: potvrzení zabezpečení sociálního zabezpečení sociálního předpisům potvrzení o příslušnosti právním příslušnosti k o příslušnosti

Zdroj: portal.pohoda.cz

Refinancování hypoték tlačí sazby dolů

27.8.2012 - V průběhu července české banky sjednaly 5636 hypoték v celkové hodnotě 9,14 miliardy korun, tedy o 6,5 % více, než v loňském červenci. Celkově od začátku roku již suma poskytnutých hypoték dosahuje bezmála 69 miliard korun.

Zdroj: www.realitymorava.cz

AXA Bank začíná nabízet hypotéky

17.7.2012 - Expanze bank na český hypoteční trh pokračuje. Nově svou nabídku hypotečních úvěrů představila AXA Bank. Ta je v letošním roce již třetí bankou, která se nenechala odradit zostřenou konkurencí na trhu a rozhodla se rozšířit řady poskytovatelů hypoték v ČR.Od začátku letošní roku na trh hypoték vstoupily již tři nové banky.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Rodiče lépe sladí rodinný a pracovní život, vláda odsouhlasila dětské skupiny

Vláda odsouhlasila zavedení hlídání a péče o děti v dětské skupině. Chce podpořit rychlejší návrat rodičů, kteří se starají o malé děti, na trh práce. Zaměstnavatelé si budou moci uplatnit náklady na zřízení a provoz.

Štítky: sociálních děti péče péče o moci budou moci provoz o děti péče o děti a provoz

Zdroj: portal.pohoda.cz

Policie hlídá už 20 hraničních přechodů s Rakouskem

Policie od rána rozšířila namátkové kontroly na hranicích s Rakouskem. Počet policistů se zvýšil z 200 na 720, hlídají místo 14 přechodů 20. Průběžně budou kontrolovat také takzvanou zelenou hranici. V první hodině od zavedení nového opatření žádné migranty nezadrželi.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Maďarsko sází na automobilový průmysl. Přehnané, varují experti

Aféra kolem skupiny Volkswagen nastoluje i v Maďarsku otázku, nakolik se odrazí v tamním automobilovém průmyslu. Ten generuje osm procent hrubého domácího produktu. Odborný tisk stále upozorňuje na hrozbu přehnané orientace na automobilový průmysl. Za pravdu mu dává i aktuální přehled státních investičních podpor, které svědčí o preferenci automobilek a výroby pneumatik.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Náklady na aféru prý značku Volkswagen stáhnou do ztráty

Hlavní značka VW německého automobilového koncernu Volkswagen se zřejmě letos propadne do ztráty, protože bude muset vzít na svá bedra většinu nákladů z emisního skandálu automobilky. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. Divize měla na zisku skupiny v prvním pololetí podíl 21 procent.

Zdroj: zpravy.e15.cz

V USA přes 80 % nových hypoték tvoří refinancování

30.7.2012 - Úrokové sazby hypoték se nyní ve Spojených státech nacházejí na historických minimech. Nových hypoték na pořízení nemovitosti se však mnoho nesjednává.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Pojištění rakoviny: tři stovky měsíčně za lepší pocit zajištění

Onemocnění rakovinou znamená zvýšené finanční náklady. Nemůžete ovlivnit nemoc, ale náklady pojistit lze. Rozebrali jsme si proto novinku v podobě pojištění závažných onemocnění Fénix.

Zdroj: www.mesec.cz

Jarní akce tlačí hypoteční sazby opět dolů, kde je úrokové dno?

5.3.2012 - Úrokové sazby poskytnutých hypoték začaly v lednu a únoru nepatrně růst. Hodnota souhrnného Hypoindexu v souladu s našimi očekáváními v průběhu ledna vzrostla o 3 bazické body na 3,59 %. Stejně tak došlo k mírnému nárůstu indexu nabídkových cen u hypoték do 85% hodnoty nemovitosti (GOFI 85).

Zdroj: www.realitymorava.cz

Nejlevnější hypoteční prázdniny v historii

2.7.2012 - Nabídkové úrokové sazby hypoték klesly během června o další setiny procentního bodu a klesat nejspíš budou i v průběhu prázdnin. Další prostor pro snížení sazeb otevřela bankovní rada ČNB, která na svém čtvrtečním zasedání odhlasovala snížení základní úrokové sazby z 0,75 na 0,50 procenta.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Hypotéky si z příjmů domácností ukrajují stále méně

11.6.2012 - Klesající úrokové sazby významnou měrou pomáhají ke stále lepší dostupnosti vlastnického bydlení, která je v tuto chvíli na nejlepší úrovni v historii.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Překonají banky v hypotékách loňské výsledky?

22.5.2012 - Hypoteční banky v průběhu dubna poskytly hypotéky v objemu přes 9 miliard korun, tedy o necelých 700 milionů méně než ve stejném období loňského roku. K poklesu objemu nově sjednaných úvěrů došlo i v případě stavebního spoření.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Splatnost faktur se omezí na 60 dnů

Malí a střední dodavatelé  by měli být od března 2013 lépe chráněni před pozdními platbami za dodané zboží a služby. Vláda schválila novelu obchodního zákoníku, která má zlepšit platební morálku firem. Omezí se doba splatnosti faktur a úrok z prodlení bude vyšší.

Štítky: zboží splatnosti doba platební faktur dnů novelu od března zlepšit morálku

Zdroj: portal.pohoda.cz

Velká trojka posiluje svou pozici na trhu hypoték

29.5.2012 - Rok 2011 byl rokem návratu České spořitelny do hypoteční špičky a rokem, kdy TOP 5 (HB, KB, ČS, RB, UCB) potvrdila své dominantní postavení na trhu. Jaké trendy pozorujeme na trhu hypoték v letošním roce a jak se daří novým bankám?S příchodem jarních měsíců se na hypotečním trhu opět rozhořel konkurenční boj.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Úrokové sazby hypoték – fixní sazby pod 3 procenta

18.9.2012 - Dobré zprávy pro klienty zvažující žádost o hypotéku. Podzimní hypoteční sezona startuje a banky se pustily do dalšího snižování nabídkových úrokových sazeb. Hypotéky s fixní úrokovou sazbou je nyní možné již u čtyř bank získat za méně než 3 procenta.

Zdroj: www.realitymorava.cz

S povinným počtem žen ve vedení firem Češi příliš nesouhlasí

Přestože Evropská unie uvažuje o tom, že by zavedla povinný třicetiprocentní podíl žen v řídících orgánech, se zavedením těchto genderových kvót nesouhlasí více než polovina Čechů. Vyplynulo to ze studie společnosti KPMG Česká republika.

Štítky: že než by žen ženy i jen firem procent kvót

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pokuty zdražují, za přestupky zaplatíte na místě až 5000 Kč

Bujará oslava v bytě nebo jen nevhodné chování na veřejnosti. Pokud se nepodaří přestupek vyřešit domluvou, připlatíte si. Draze vás může přijít i SMS, pokud máte zákaz styku s nějakou osobou.

Zdroj: www.mesec.cz

V Německu nově platí mýtné i pro auta nad 7,5 tuny

Mýto se v sousedním Německu nově vztahuje i na nákladní auta s hmotností přesahující 7,5 tuny. Platit se musí za vjezd na dálnice a některé silnice první třídy. Výše poplatku se odvíjí od počtu náprav a plnění emisních norem. Dosud byly mýtnými...

Zdroj: www.mesec.cz

Lidé přeplácí léky až o několik desítek procent

Z výsledků měření služby Karsa Monitor vyplývá, že ceny volně prodejných léků se liší až o několik desítek procent. Ta porovnávala 470 produktů u 20 eshopů zaměřených na léky. Největší rozdíly jsou u vitamínů a výživových doplňků. Například...

Zdroj: www.mesec.cz

Řecko otevře první záchytné centrum pro migranty

Řecko během následujících deseti dnů otevře na ostrově Lesbos první záchytné středisko pro migranty, které by se s pomocí Evropské unie mělo starat o identifikaci uprchlíků a vybírat z nich ty, kteří mají šanci získat v unii azyl. Po schůzce s představiteli řecké vlády to řekl evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopulos. Další přijímací střediska by měla v nejbližší době vzniknout ještě na ostrovech Kos, Samos, Chios a Leros.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Odstartoval ostrý provoz sKaret

Do konce roku 2012 dostane sKartu více než půl milionu lidí. Podpora v nezaměstnanosti ani dávky v hmotné nouzi na sKartu v letošním roce prozatím chodit nebudou.

Štítky: zdarma dávky konce čs skaret obchodníků spořitelna

Zdroj: portal.pohoda.cz

Smlouva o převodu obchodního podílu

Společníci ve společnosti s ručením omezeným se mohou v průběhu trvání společnosti kdykoliv rozhodnout, že svůj obchodní podíl převedou na třetí osobu, a svou účast ve společnosti buď ukončí, nebo sníží (v takovém případě převedou pouze část obchodního podílu).

Štítky: že ve obchodní podíl podílu převodu obchodního obchodního podílu převodu obchodního podílu převodu obchodního

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pojišťovny dosáhly změny zákona o cestovkách, limit plnění se vrátí

Zákon o podnikání v cestovním ruchu se zřejmě změní a pojišťovny tak nebudou muset překročit sjednaný limit plnění při výplatě odškodnění klientů cestovních kanceláří. Zástupci pojišťoven, cestovních kanceláří a ministerstva pro místní rozvoj se totiž dohodli na úpravě novely zákona o podnikání v cestovním ruchu, kterou před několika týdny schválila Sněmovna. Spor o pojištění CK proti krachu by tak měl být vyřešený.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Elektronické výkazy pro Český statistický úřad ulehčí firmám práci

Automatický elektronický kontakt se zpravodajskými jednotkami Českého statistického úřadu má začít fungovat od ledna 2013. Firmám, které státu poskytují základní informace o svém podnikání, zjednoduší práci.

Štítky: jejich ve čsú výkazů statistických statistick statistických výkazů nebo e a v jednotkami

Zdroj: portal.pohoda.cz

Stavební spořitelna Wüstenrot snížila úrokové sazby půjčky ProBydlení

Stavební spořitelna Wüstenrot snížila od 1. října 2015 úrokové sazby u Půjčky ProBydlení, a to o 0,5 % p. a. Úvěry za nižší sazbu nabídne spořitelna v limitovaném objemu 500 milionů korun. Žádost musíte podat do konce roku. Spořitelna zároveň...

Zdroj: www.mesec.cz

Egypt koupil dva francouzské mistraly, zbrojí kvůli povstalcům

Egypt podepsal s Francií smlouvu o koupi dvou francouzských vrtulníkových lodí Mistral, které mělo původně získat Rusko. S odvoláním na zdroj blízký francouzskému premiérovi, který je nyní na návštěvě Egypta, o tom informovala agentura AFP. Paříž dodávku zrušila kvůli přístupu Moskvy ke krizi na Ukrajině.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Glencore o třetinu sníží těžbu zinku. Práci ztratí 1600 lidí

Společnost Glencore, která je významným hráčem na trhu komodit, sníží zhruba o třetinu svou roční produkci zinku. Firma je největším producentem zinkové rudy na světě, v poslední době se ale potýká s nízkými cenami nejen zinku, ale také olova a dalších důležitých komodit. Firma rovněž uvedla, že plánované změny zasáhnou v dotčených aktivitách pracovní sílu.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Trh financování bydlení roste o 17 %, tahounem jsou hypotéky

25.4.2012 - Hypoteční banky v průběhu března poskytly více než 6 tisíc hypoték v celkovém objemu 10,32 miliard korun. V součtu za celý první kvartál objem sjednaných hypoték dosáhl 28,4 miliardy korun, což je druhý nejlepší výsledek v historii.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Česká pošta a platební karty. Sci-fi se stalo přítomností

Na pobočkách České pošty lze používat platební karty, a nejen od jedné banky. Skvělá služba pro zákazníky pošty však motivuje k používání služeb pošty i trošku jiný druh klientů – lovce bonusů.

Zdroj: www.mesec.cz

Na úhradu faktury si Češi počkají v průměru ještě 10 dní po splatnosti

Ačkoli se platební morálka firem v Česku mírně zlepšila, stále se faktury platí průměrně až deset dní po splatnosti. To je o jeden den lepší výsledek než v roce 2014. 35 % faktur je momentálně placeno včas, 58 % do 30 dnů po splatnosti, 3 % do...

Zdroj: www.mesec.cz

Předsmluvní odpovědnost: na co dát pozor, než uzavřete smlouvu?

Každý ví, že když poruší smlouvu, bude za to nést odpovědnost. Ale co se bude dít v situacích, než k samotnému uzavření smlouvy dojde?

Zdroj: www.mesec.cz

Úrokové sazby na rozcestí. Kam se vydají v září, kde je úrokové dno?

4.9.2012 - Nabídkové úrokové sazby hypoték v červenci dosáhly svého historického minima. V srpnu se však jejich pokles zastavil a 100procentní hypotéky meziměsíčně dokonce podražily o 6 setin procentního bodu.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Stoprocentní hypotéky nyní banky nabízejí za méně než 5 procent

4.6.2012 - Fixní úrokové sazby dál hledají své úrokové dno. Z aktuálních statistik indexu GOFI, jenž mapuje vývoj nabídkových úrokových sazeb, vyplývá, že pokles úrokových sazeb pokračoval i v květnu.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Někteří zaměstnanci ve vedrech trpí, kvůli dress codu si nemohou vzít lehčí oblečení

Někteří zaměstnanci si kvůli firemnímu dress codu nemohou ani v době letních veder obléknout lehčí oděv. Víc než polovina oslovených firem, kteří mají na oblečení do zaměstnání předepsaná pravidla, vyžaduje stejný styl odívání po celý rok bez ohledu na počasí.

Štítky: si mají zaměstnanci firem kvůli dress nemohou codu dress codu počasí

Zdroj: portal.pohoda.cz

Informační portál o datových schránkách je přehlednější i bezpečnější

Web o datových schránkách má novou podobu. Ovládat se dá i přes mobilní telefon a oproti původní verzi je mnohem bezpečnější.

Štítky: mohou i schránku schr moci přes portál datových bezpečnějš telefon

Zdroj: portal.pohoda.cz

Česká spořitelna - penzijní společnost změnila čísla účtu pro zasílání příspěvků

Česká spořitelna – penzijní společnost změnila od 1. 10. 2015 čísla účtů pro zasílání příspěvků. Přestává rozlišovat bankovní účty podle toho, o jaký typ příspěvku se jedná (zda od účastníka či od zaměstnavatele). Naopak zavedla nový účet pro...

Zdroj: www.mesec.cz

Na výměnu průkazu OZP máte už jen tři měsíce

Na výměnu dočasných průkazů osob se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod mají jejich držitelé už jen tři měsíce. Pokud včas nezajistí jejich výměnu, nebudou moci využívat od 1. ledna žádné nároky, které z průkazu vyplývají...

Zdroj: www.mesec.cz

Cizina se pere o české bondy

Jen do konce srpna nakoupili bondy za 55 miliard korun, což odpovídá více než polovině celkového objemu dluhopisů vydaných českou vládou v tomto období. Koncem léta tak bylo v zahraničních rukou přes 18 procent domácích bondů, tedy nejvíce za pět posledních let, kdy byla zavedena nová metodika.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Pošťáci z Moravy chtějí žalobou získat pražské mzdy

Asi 460 pracovníků České pošty z Brna, Olomouce a severní Moravy hodlá do konce října podat na státní podnik žalobu o dorovnání mezd. Zjistili, že na stejných pracovních místech berou méně peněz než zaměstnanci v Praze, což v rámci jedné firmy výslovně zakazuje zákoník práce. Pošta rozdíly v platech přičítá různé výkonnosti jednotlivých pracovníků. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN).

Zdroj: zpravy.e15.cz

Britský hypoteční trh roste o 8 %

20.8.2012 - Britské hypoteční banky během července poskytnuly hypotéky v hodnotě 12,7 miliardy liber, což je o necelá dvě procenta více než ve stejném období loňského roku a o 8 procent více v porovnání s letošním červnem.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Spotřebitelské úvěry budou mít přísnější pravidla

Novela zákona o spotřebitelském úvěru z dílny ministerstva financí má zamezit některým neférovým praktikám poskytovatelů úvěrů. Novela, kterou už schválila vláda, počítá s celkovým zlepšením postavení spotřebitelů těchto úvěrů.

Štítky: nebude úvěru úvěr úvěrů spotřebitel muset

Zdroj: portal.pohoda.cz

Novela o DPH zavádí institut nespolehlivého plátce

Novela zákona o DPH chce zavést s účinností od roku 2013 mimo jiné také institut nespolehlivého plátce. Ministerstvo financí chce dát neplatiče DPH do seznamu, který volně zveřejní nejspíš i na internetu.

Štítky: plátce nespolehlivého plátce nespolehlivého plnění chce pl institut seznamu

Zdroj: portal.pohoda.cz

Uplatnění DPH u finančního pronájmu

Finančním leasingem se nazývá takový smluvní vztah, který předpokládá, že po skončení nájmu, dojde k převodu vlastnictví najatého předmětu nájmu z pronajímatele na nájemce. Naproti tomu při operativním pronájmu se předmět nájmu vrací zpět pronajímateli.

Štítky: nájemce leasingu předmět n předmětu nájmu pronájmu základě předmětu pronájmu na základě

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pokuty za přestupky se razantně zvýší

Od 1.října 2015 platí novela přestupkového zákona 204/2015 Sb., která zvyšuje horní hranici blokové pokuty za většinu přestupků. Nově si takto můžete vysloužit sankci až ve výši 5000 Kč. Zákon je účinný až od 1. října 2016. Doposud byla bloková...

Zdroj: www.mesec.cz

Nízké úrokové sazby otevírají cestu k lepšímu bydlení

12.3.2012 - Dostupnost bydlení v České republice se pohybuje v posledních měsících na nejlepší úrovni za posledních několik let.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Účtování záloh s DPH v cizí měně

Pokud sjednáváte obchod v cizí měně, můžete se setkat s mnoha komplikacemi. Ať už při přepočtu cizích měn, nebo při účtování o DPH. Jak správně v těchto případech postupovat, vám poradí tento příspěvek.

Štítky: daně účetní plnění uskutečnění ke dni měně zálohy ze zálohy případu

Zdroj: portal.pohoda.cz

Vltavská vodní cesta v jižních Čechách ožívá, zdymadly projely tisíce lidí

Nehotová vodní cesta, kterou už několik let buduje stát mezi Českými Budějovicemi a Orlíkem, začala letos ve větší míře přitahovat lodní turisty. Podle údajů Ředitelství vodních cest se průjezd lodí dvěma hlavními zdymadly za letošní sezonu zvedl meziročně o desítky procent. Plavební komoru v budějovické čtvrti České Vrbné využilo téměř 850 lodí, což je meziročně o čtvrtinu více. To představuje zhruba 5100 lidí.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Češi jsou ochotní pracovat načerno

Osm z deseti Čechů je ochotno pracovat načerno. Švarcsystém je pro ně jednoznačně přijatelnější než nezaměstnanost, i když od letošního roku hrozí vysoké pokuty za jeho odhalení - jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance.

Štítky: práci než pracovních zaměstnávání procent pracovat načerno pracovat načerno procent lidí míst

Zdroj: portal.pohoda.cz

Jurečka dovoz sudového vína nezakáže, importéři musí získat kontrolní pásku

Dovozci budou muset do 12 hodin nahlásit státu import vína, poté budou muset víno nechat 10 dnů ve skladu, aby mohlo být zkontrolováno. Sudová vína mají být nově opatřena kontrolní páskou. Počítá s tím novela vinařského zákona. Kontroly bude provádět Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, oznámil ministr zemědělství Marian Jurečka. Chce tak zamezit dovozu falšovaného vína. Původně chtěl resort zakázat prodej dovozového sudového vína úplně.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Změny v pravidlech pro vystavování daňových dokladů

Návrh novely zákona o dani z přidané hodnoty by měl od roku 2013 přinést zásadní změny v pravidlech pro vystavení a uchovávání daňových dokladů.

Štítky: daňových dokladu daňového dokladu dokladů daňových dokladů doklad plnění daňový doklad daňový uchovávání

Zdroj: portal.pohoda.cz

Výbuchy v Ankaře zabily nejméně 86 lidí, zraněných je na 200

Centrem turecké metropole Ankara otřásly dva výbuchy, které si podle oficiálních údajů vyžádaly nejméně 86 mrtvých a 186 zraněných. Podle prokurdské opoziční Lidové demokratické strany (HDP) zahynulo až 97 lidí. Příčina výbuchů, které se odehrály krátce před začátkem mírového pochodu, se vyšetřuje. Turecká vláda označila výbuchy za teroristický čin, média spekulují, že šlo o sebevražedný útok. Krvavý čin již odsoudil turecký prezident i činitelé Evropské unie nebo Rady Evropy.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Investiční společnost ČS se začlení do struktury Erste. Klientů se to nedotkne

Investiční společnost České spořitelny (ISČS) se nově začlení do struktury Erste Asset Management a stane se tak její pobočkou v České republice. Nejedná se o žádnou novou akvizici, protože ISČS už byla 100% dceřinou společností Erste Asset...

Zdroj: www.mesec.cz

Kdy můžete dostat výpověď pro nadbytečnost?

Nadbytečnost je nejčastějším výpovědním důvodem. O tom, zda vás zaměstnavatel označí za nadbytečného a propustí vás, rozhoduje výlučně on, ani soud to nemůže přezkoumávat.

Zdroj: www.mesec.cz

Objemy hypoték rostou meziročně o 40 procent

26.3.2012 - Banky v úvodních měsících letošního roku překonávají rekordy - nikdy v historii neposkytly v tomto období tak velký objem úvěrů.

Zdroj: www.realitymorava.cz

„Češi zvládnou pracovat déle, musíte je nalákat,“ myslí si experti

Nalákejte lidi do práce, do penze chodí totiž spíš proto, že mohou. To jsou rady expertů, kteří zkoumají, jak podpořit důchodový systém.

Zdroj: www.mesec.cz

Raiffeisenbank nabízí k účtu chytrý telefon

Raiffaisenbank začala znovu nabízet mobilní telefony k účtu. V rámci akce Banka do kapsy nabízí k účtu eKonto Komplet telefony Samsung Galaxy S5 Mini či Samsung Galaxy J1.  Pokud si sjednáte standardní balíček, dostanete k účtu model Samsung...

Zdroj: www.mesec.cz

Inflace v září zrychlila na 0,4 procenta, analytici čekali opak

Růst spotřebitelských cen v září zrychlil na 0,4 procenta, meziroční inflace tak byla o 0,1 procentního bodu vyšší než v srpnu. Oznámil to dnes Český statistický úřad. Ačkoliv analytici čekali stagnaci nebo pokles, růst inflace je podle nich slabý. Zrychlení růstu cen ovlivnilo zdražení dovolených a rekreačních a kulturních služeb, a také ceny alkoholu a tabáku.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nabídkové úrokové sazby 70% hypoték opět blízko minim

3.4.2012 - S příchodem jara se banky pustily do dalšího kola cenového soupeření o nové klienty.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Projekt Stáže ve firmách umožní lidem získat potřebnou praxi

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí pomůže uchazečům o zaměstnání získat potřebnou praxi, která bývá častou podmínkou pro zisk pracovního místa. Firmám nabízí zároveň způsob, jak proškolit zájemce o stáž tak, aby jejich dovednosti odpovídaly jejich požadavkům.

Štítky: praxi stáže projektu ve firmách firmách stáží potřebnou potřebnou praxi firm projekt st

Zdroj: portal.pohoda.cz

Jaký je rozdíl mezi předčasným starobním důchodem a předdůchodem?

Předčasný starobní důchod není totéž co předdůchod. Pojďte se podívat na základní rozdíly a na to, kdo, kdy a kde o ně může zažádat.

Štítky: důchod důchodového let starobní starobní důchod věku předdůchodu předčasný starobní důchod předčasný starobní

Zdroj: portal.pohoda.cz

Účetní a daňová ztráta

Společnost ve ztrátě? Dříve téměř neznámý pojem se bohužel v posledních letech v souvislosti s vlekoucí se finanční krizí stává stále častěji realitou stále většího počtu firem. Tento článek by měl napomoci v základní orientaci v problematice ztrátových společností.

Štítky: účetní daňové společnost ztráty zisku let daňové ztráty ztráta minulých minulých let

Zdroj: portal.pohoda.cz

ČR nabízí EU testování rožšíření přenesené daňové povinnosti

Česká republika nabídla Evropské komisi pilotní testování širšího uplatnění režimu reverse charge, tedy přenesené daňové povinnosti. Ministerstvo financí o tom informovalo v tiskové zprávě. Přenesená daňová povinnost znamená, že v rámci...

Zdroj: www.mesec.cz

Rozdíl mezi fixními a variabilními sazbami se zmenšuje

19.3.2012 - Z aktuálních statistik vyplývá, že rozdíl mezi fixními a variabilními sazbami se v posledních měsících výrazně ztenčil.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Banky na hypotékách znovu poskytly přes 10 miliard

26.6.2012 - Hypoteční banky v květnu letošního roku svým klientům poskytly 6309 hypoték v celkovém objemu 10,7 miliardy korun.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Metrostav vyhrál největší aktuální tendr v Polsku. Postaví silnici

Stavební společnost Metrostav v Polsku podepsala smlouvu na stavbu 20kilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. Jde o největší aktuálně vypsaný tendr v Polsku, česká firma uspěla ve výběrovém řízení s celkem deseti uchazeči. Silnice má být dokončena v říjnu 2018.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Na vybraných silnicích I. tříd by se mohlo jezdit až 110 kilometrů za hodinu

Ministerstvo dopravy předloží vládě materiál Nové pojetí dálniční sítě. Podle něj by mohlo v roce 2013 dojít k prodloužení dálnic v České republice až o 300 kilometrů. Rychlost na vybraných silnicích I. tříd by se měla zvýšit na 110 kilometrů za hodinu.

Štítky: kilometrů dopravy silnic mohlo hodinu kilometrů za hodinu sítě kilometrů za

Zdroj: portal.pohoda.cz

Pětistovka za založení účtu. Banky chtějí nové mladé klienty

Banky lákají klienty již od studentských let. Používají k tomu různé vábničky v podobě slev, bonusů a výhod. V současné době si speciální nabídky pro studenty připravily dvě banky.

Zdroj: www.mesec.cz

Multidimenzionální účetnictví

Objevte skryté dimenze účetnictví a využijte vaše účetnictví naplno. V dnešní době, kdy se účetnictví zpracovává pomocí počítačů, je možné využívat data i novými způsoby, které by byly dříve velmi pracné.

Štítky: tak účetní straně lze na straně účetnictví dat data dal

Zdroj: portal.pohoda.cz

Air Bank snížila úrokové sazby u spotřebitelské půjčky

Air Bank snížila od 10. října 2015 úrokové sazby u spotřebitelské půjčky i pro refinancování hypotéky. Při refinancování hypotéky nabízí banka sazbu na 1,89 % u své služby Převod hypotéky. Klienti ji získají bez ohledu na to, zda se rozhodnout...

Zdroj: www.mesec.cz

Co bude s vaší dovolenou, když končíte v práci?

Pokud v zaměstnání skončíte dříve, než se vám podaří vyčerpat celou dovolenou, máme pro vás dobrou zprávu, nepřijdete o ni. Dovolená jen tak „nepropadne“.

Zdroj: www.mesec.cz

Úrokové sazby hypoték na novém minimu

10.5.2012 - Úrokové sazby hypoték v důsledku jarního soupeření bank klesly o dalších několik setin procentního bodu a prolomily dosavadní historická minima.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Skandál VW se Porsche nedotýká, prodeje v září stouply o 29 procent

Německému výrobci sportovních vozů Porsche vzrostl v září prodej o 29 procent na 20 475 vozů. Podpořila jej silná poptávka v Evropě, ale také v USA, Číně a Německu. Uvedla to dnes automobilka, která je stejně jako česká Škoda Auto součástí automobilové skupiny Volkswagen.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Sazba se slevou – nejčastější lákadlo hypotečních bank

14.8.2012 - Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny, soupeření o klienty prostřednictvím nejrůznějších akčních nabídek ovšem nekončí.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Švýcaři těží z evropské dluhové krize

19.6.2012 - Na základě ekonomického vývoje v zemích eurozóny byla Švýcarská centrální banka před časem donucena snížit své základní úrokové sazby na úroveň blízko nuly. Výsledkem jsou rekordně nízké úrokové sazby hypoték.

Zdroj: www.realitymorava.cz

Plynaři cítí šanci, že prodají až 100 tisíc kotlů díky dotacím

Nová vlna dotací na výměnu domácích kotlů by mohla nastartovat větší přechod domácností na topení plynem, věří plynárenské firmy. Při přechodu na plyn mohou domácnosti od letoška z kotlíkových dotací získat peníze i na vybudování přípojky od hlavního uzávěru plynu do kotelny, vyvložkování komína či úpravu kotelny.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Dejte si pozor na ruské rakety, varuje EASA aerolinky

Ruské raketové útoky na Sýrii přiměly evropské úředníky vydat bezpečnostní upozornění pro aerolinky létající do Iráku, Íránu a nad Kaspickým mořem. Informoval o tom web listu The Wall Street Journal (WSJ). Rusko tento týden uvedlo, že vypálilo řízené střely z oblasti u Kaspického moře proti cílům v Sýrii, vzdáleným více než 1500 kilometrů.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Druhý penzijní pilíř byl mrtvý dřív, než se narodil, tvrdí ČSSD

Poslanci opoziční pravice a koalice se opět střetli ve sporu o druhý penzijní pilíř. Pravice vládě vyčítá to, že ačkoli jej chce zrušit, nenabízí žádné jiné řešení důchodů. Koaliční zákonodárci naopak tvrdí, že druhý pilíř nebyl od počátku životaschopný a byl atraktivní jen pro lidi s vysokými příjmy. Předloha, jíž tento systém spoření na penzi zanikne, se dostala po dnešním druhém sněmovním čtení do závěrečného schvalování. Bude se moci uskutečnit ještě v říjnu.

Zdroj: zpravy.e15.cz


404 hubero kororo