Linka 199

Domácnosti se do změny dodavatele nehrnou

Poslední tři roky počty změn dodavatelů klesají. Už se to nevyplatí?

Štítky: dodavatele zmä ä å domã â

Zdroj: finexpert.e15.cz

Antimonopolní úřad schválil prodej vydavatelství Vltava-Labe-Press Pentě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil prodej vydavatelství Vltava-Labe-Press investiční skupině Penta. Podle antimonopolního úřadu nebude mít spojení za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí není dosud pravomocné, uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Noviny prodává německý koncern Verlagsgruppe Passau.

Štítky: ve penta uvedl vltava â vydavatelstvã spoleä penty

Zdroj: strategie.e15.cz

BBC chce vysílat v Severní Koreji, „deficit demokracie“ má snížit i v Rusku

Britská veřejnoprávní stanice BBC hodlá během nadcházejících deseti let začít vysílat v Severní Koreji. V dalších částech světa, které mají podle jejího ředitele Tonyho Halla „demokratický deficit“, potom připravuje nové služby. Mezi tyto státy patří také Rusko, kde chce BBC mimo jiné spustit satelitní televizi.

Štítky: bbc koreji â vysã severnã zpravodajstvã v severnã kterã rozhlasovã

Zdroj: strategie.e15.cz

Business Factory otevírá v Praze. Chce změnit chápání online reklamy

V Praze otevřela svoji pobočku původně brněnská agentura Business Factory. Partner Facebooku pro prodej reklamy, který působí hlavně na trzích mimo Česko, si klade za cíl změnu přístupu zadavatelů k online reklamě.

Štítky: business online facebooku facebook factory â business factory bf

Zdroj: strategie.e15.cz

Tweetová diplomacie musí mít cit. Anebo tým

Twitter se zabydluje v Česku. Jenže zatímco britský premiér na Twitteru oznámil složení svého nového kabinetu, ten český si teprve založil účet.

Štítky: to jejich politici twitter â sociã kterã ãºä na sociã

Zdroj: strategie.e15.cz

Tesco Finanční služby mění komunikační strategii

Tesco změnilo reklamní agenturu pro své Finanční služby. Na rozdíl od minulosti jsou všechny spoty od agentury Ogilvy & Mather hrané.

Štítky: od ogilvy tesco â finanä mather kterã vizuã komunikaä tesco finanä

Zdroj: strategie.e15.cz

Příběh značky VW Golf píše popová star

Rozlehlým sálem výstavního centra automobilky Volkswagen na berlínské třídě Unter den Linden to jen zašumělo. Na červený koberec vstoupil Robbie Williams, hvězda světové pop music. A také nový marketingový manažer Volkswagenu.

Štítky: to roce v roce vw â svã znaä

Zdroj: strategie.e15.cz

„Královna bulváru“ Brooksová se vrací do čela Murdochova impéria

Bývalá šéfredaktorka zrušeného britského bulvárního nedělníku News of the World (NoW) Rebekah Brooksová, která byla v ostře sledované kauze souzena kvůli telefonním odposlechům, se vrací do vedení skupiny News Corp australského mediálního magnáta Rupperta Murdocha. Informoval o tom britský deník Financial Times s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Štítky: odsouzen â vracã bulvã brooksovã se vracã impã kvå murdochova

Zdroj: strategie.e15.cz

Česká debata o migraci by Západ šokovala, míní mediální expert

Domácí veřejná debata o uprchlické krizi je v České republice vedena způsobem, který by v zemích západní Evropy vzbudil mezinárodní poprask, míní mediální ředitel bruselské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW) Andrew Stroehlein. Reputaci země a jejích politiků tak zatím podle něj do značné míry zachraňuje fakt, že mimo Česko samotné ovládá český jazyk jen málokdo.

Štítky: diskuse debata debata o â zemã podle nä maä stroehlein

Zdroj: zpravy.e15.cz

Němci už posílají lodě, lhali převadeči. Syřané oblehli ambasádu

Převaděči lidí vyvíjejí stále dokonalejší triky, jak vydělat na nekonečném proudu Syřanů, Iráčanů, Afghánců a dalších imigrantů z Blízkého východu do Evropy. Patří mezi ně inzeráty na sociálních sítích – doplněné obrázky šťastných rodinných shledání v Německu – a také zcela vymyšlené zprávy, které mají přitáhnout další lidi z uprchlických táborů.

Štítky: s lidmi evropy do evropy proudu â lidã uprchlickã z uprchlickã v på

Zdroj: zpravy.e15.cz

Islamisté se v Německu snaží verbovat běžence, varuje rozvědka

Radikální islamisté žijící v Německu se snaží verbovat migranty přicházející do země. Uvedl to zástupce Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který vykonává v Německu funkci civilní kontrarozvědky. Takzvaní salafisté, kteří prosazují návrat k raným formám islámu, se při pokusech o radikalizaci obrací prý především na mladé lidi.

Štítky: jeho bez uvedl â ãºä islã se snaå bfv znã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Nabídka nových podílových fondů z dílny ČSOB na září

S příchodem měsíce září se kalendářní rok přesouvá do své třetí třetiny. Nastává čas vinobraní, babího léta, ale i oživení programů divadel. Zda dojde k příznivějšímu vývoji na finančních trzích...

Štítky: b je to fondu fond â sprã soubor majetku fond je to soubor majetku je to soubor

Zdroj: www.finparada.cz

Drama o touhách hvězd Italové vybučeli, zesměšňoval místní policisty

Jeden ze čtyř italských režisérů v letošní soutěži benátského festivalu Luca Guadagnino není doma zrovna oblíbený. Jeho předchozí celovečerák I Am Love získal nominaci na Zlatý glóbus a za kostýmy i na Oscara, v Itálii ale propadl.

Štítky: a jsem â svã nechtä benã varå zesmä

Zdroj: zen.e15.cz

Johnny Depp je v Benátkách za gangstera

Další z očekávaných světových premiér 72. benátského festivalu přivezla na Lido další velkou hvězdu, Johnnyho Deppa. Ten si v novince Black Mass: Špinavá hra zahrál (po Johnu Dillingerovi z Veřejných nepřátel) znovu skutečného gangstera, tentokrát Jimmyho Bulgera.

Štítky: jak black â fanouå varå depp zlã gangstera mass

Zdroj: zen.e15.cz

Daniel Landa vydá nové album Žito v den svého koncertu v Praze

Nové studiové album Daniela Landy s názvem Žito vyjde v den jeho koncertu v pražských Letňanech 12. září. Nahrávka vychází šest let od jeho posledního studiového počinu Nigredo a tři roky poté, co zpěvák, herec a skladatel během emotivního projevu na vyhlašování Českého slavíka oznámil přerušení své hudební kariéry.

Štítky: to jsem den k praze v praze daniel landa landa â album

Zdroj: zen.e15.cz

Rockefellerové: Svět patří nám

Ať se podíváte na jakoukoli oblast globálního byznysu, vždycky na ně narazíte. Přesto není žádná jiná rodina obestřena tolika mýty a tajemstvími.

Štítky: to za roce d standard â rockefeller jeå standard oil

Zdroj: zen.e15.cz

Sedíte? Špatně. Vztyk!

Varování ZENu: Když se přestanete na určitou dobu hýbat, je to, jako byste dali tělu pokyn, že se má připravit na smrt. Proto nikdy neseďte v kuse déle než hodinu! Hana de Goeij napsala článek o sezení – jednom z největších zabijáků zdraví – moderně. To znamená vestoje.

Štítky: jsem jsme â lidã sezenã sedä

Zdroj: zen.e15.cz

Farmáři ve městě rostou jako houby po dešti

Nejdříve zachvátili balkony, pak se vrhli na střechy, dvorky, parky. Nezastaví je ani nevyužitá parkoviště, proluky nebo zarostlá džungle mezi paneláky. Sypou úrodnou zeminu a sázejí semínka. A hlavně – dělají to rádi pospolu. Ať žijí naši komunitní zahrádkáři!

Štítky: to jsme zahrady zahrada â stå komunitnã zahradu

Zdroj: zen.e15.cz

Marketing společnosti Okin Group posílila Novotná

Pro Okin Group začala na pozici brand manažerky pracovat Hana Novotná. Kromě marketingu a obchodní strategie bude mít na starosti i monitorování trhu.

Štítky: group brand â posã manaå okin novotnã okin group marketing spoleä brand manaå

Zdroj: strategie.e15.cz

Vladimír Železný neuspěl, soud uznal jeho vyhazov z Barrandova

Bývalý ředitel televize Nova a TV Barrandov Vladimír Železný neuspěl s žalobou, v níž namítal, že jeho vyhazov z TV Barrandov je neplatný. Odvolací senát pražského městského soudu potvrdil původní rozhodnutí, které žalobu zamítlo jako nedůvodnou. Uvedla to mluvčí soudu Markéta Puci. Verdikt je pravomocný.

Štítky: mu jeho soud stanice tv barrandov â pracovnã tv barrandov vladimã

Zdroj: strategie.e15.cz

Do botanické zahrady láká Najbrtova kytice

Klid, útěk od městského shonu, pastva pro oči i nos. Ideální místo pro rande, školní exkurze, matky s kočárky či nedělní výlety. Vzácné rostliny, kam jen oko dohlédne. A někdy i spousta barevných motýlů. Řeč je o Botanické zahradě Praha.

Štítky: si praha zahrady logo zahrada â svã vizuã botanickã

Zdroj: strategie.e15.cz

Nové SUV Borgward BX7 je venku. Tady je první oficiální fotografie

Tak trochu Audi Q5, tak trochu Mazda CX-5... Nové SUV znovuzrozené automobilky Borgward dostalo jméno BX7.

Štítky: fotografie suv borgward â novã bx suv borgward bx oficiã je prvnã suv borgward

Zdroj: zen.e15.cz