Linka 199

Štítek: akcií

nejčastější štítky

Prosinec na trzích: Ježíšek potěšil majitele dolarů a evropských akcií

Čas adventu má být obdobím klidu a rozjímání. Investorům ale prosinec zacvičil s tlakem. Jedněm přinesl radost, druhým přičinil vrásky. Krásné Vánoce určitě měli ti, kteří věřili akciím a americkému dolaru. Dolar posílil vůči koruně skoro o dvě procenta a evropské akcie doháněly své celoroční ztráty osmiprocentním růstem.

Štítky: akcie akcií poslední majitele ještě graphobj dluhopisů státních dluhopisů potěšil majitele ježíšek potěšil majitele

Zdroj: finmag.penize.cz

Investice v roce 2017 očima expertů

Co letos na trzích čekají osobnosti ze světa peněz? Do čeho se podle nich vyplatí v roce 2017 zainvestovat? A kam posílají své vlastní peníze?

Štítky: akcie akcií investice splatností dluhopisy trhy dluhopisů posílení mohly akciím

Zdroj: finmag.penize.cz

Akcie. Bilance roku 2016. Kam investovat v roce 2017

Ceny akcií amerických firem loni stouply na nové historické maximum, ale trh táhly jiné sektory. V Evropě se akciím příliš nedařilo. Do jakých akcií má dnes smysl investovat? Které tituly by mohly v roce 2017 přinést zajímavé výnosy? Které akcie dlouhodobě držet?

Štítky: ceny akcie akcií firem také graphobj trzích msci amerických akciím

Zdroj: finmag.penize.cz

EPH v prvním pololetí vzrostly tržby, čistý zisk však klesl

Energetickému a průmyslovému holdingu (EPH) klesl v prvním pololetí meziročně čistý zisk o 9,4 procenta na 6,8 miliardy korun (252 milionů eur). Tržby vzrostly o 12,7 procenta na 64 miliard korun (2,37 miliard eur). Vyplývá to z pololetní zprávy holdingu. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií korun plynu křetínský prvním v prvním pololetí holdingu epif v prvním prvním pololetí

Zdroj: oenergetice.cz

Finanční krize: Co je hnacím motorem?

Finanční krize je prudký pokles ceny finančních instrumentů, který následně může vyústit v kolaps ekonomiky. Alespoň takto je slovní spojení „finanční krize“ definováno výkladovým slovníkem. Jak vznikají a jak ohrožují investory?

Štítky: roce jen akcií krize byly hypoteční hospodářská krizi pád finanční krize

Zdroj: www.investujeme.cz

Jak na investice v době Trumpské?

Donald Trump převrátil všechna očekávání analytiků naruby. Jak tomu přizpůsobit investice? Je nutné radikálně přeskupit portfolia?

Štítky: akcií trhy trzích dluhopisů trump donald trumpa donald trump donalda donalda trumpa

Zdroj: www.investujeme.cz

Pětiprocentní růst firmy zdvojnásobí její hodnotu aneb Jak se oceňují akcie

Akcie Google stojí 777 dolarů a akcie Microsoft stojí 57 dolarů. Proč jedna akcie stojí desetkrát víc než druhá? Jaká cena akcie je férová? Jak analytici počítají cílovou cenu akcie?

Štítky: firmy jak cena akcie akcií firma růst hodnotu stojí růst firmy

Zdroj: www.investujeme.cz

Sonnen expanduje na zahraniční trhy, veřejná nabídka akcií by mohla přijít již ve 2017

Společnost Sonnen, která je lídrem německého trhu systémů pro skladování elektrické energie v domácnostech, by již v roce 2017 mohla přijít s první veřejnou nabídkou akcií. Tento krok má společnosti, ve které vlastní podíl skrze dceřinou společnosti Inven Capital Skupina ČEZ, pomoci s rozvojem dalších služeb. Sonnen byla založena v roce 2010 v Bavorsku ještě pod Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií trhy přijít sonnenbatterie sonnen expanduje akcií by mohla přijít akcií by mohla sonnen expanduje na

Zdroj: oenergetice.cz

Akcie Polymetalu se prudce propadly

Prodej akcií Polymetalu skupinou PPF a Jiřím Šmejcem prudce srazil jejich cenu na londýnské burze. Akcie ruského těžaře zlata a stříbra ...

Štítky: podíl akcie akcií prudce ppf šmejcem polymetalu polymetal ppf a akcií polymetalu

Zdroj: www.euro.cz

Ostravský soud řeší obří podvod s akciemi

Začal soud se zástupcem sdružení Centrum Consultant Finance, které v roce 2010 učinilo vytěsňovaným drobným akcionářům bývalé Nové Huti podezřelou nabídku: prý vymůže více než nabízené čtyři tisíce korun za akcii. Přes pět tisíc minoritářů tomu uvěřilo.

Štítky: jim roce akcií ostrava soudu tisíc peníze arcelormittal akcionáøù nové huti

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Pražská burza přijala Kofolu k obchodování na svém primárním trhu

Burza cenných papírů Praha (BCPP) rozhodla o přijetí akciové společnosti Kofola ČeskoSlovensko k obchodování na svém primárním trhu. Souvisí to s dříve ohlášeným přesunem sídla společnosti z Polska do České republiky. Emise bude uvedena na trh po schválení Českou národní bankou. Nejedná se ale o veřejnou nabídku akcií.

Štítky: jedná pouze akcií společnosti emise kofola společnosti kofola polska do pražská burza přijala k obchodování

Zdroj: zpravy.e15.cz

PPF se zřejmě pokusí ovládnout Cetin, vytěsní minoritní akcionáře

PPF se zřejmě pokusí ovládnout celou společnost Cetin prostřednictvím vytěsnění minoritních akcionářů. Chce ji začlenit do svých struktur. Naopak O2 zůstane jen jako finanční investice PPF. Na dnešním představení společnosti Cetin (Česká telekomunikační infrastruktura) to řekl člen její dozorčí rady a ředitel PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář. Investiční skupina PPF vlastní v Cetin přes 90 procent akcií a v O2 téměř 85 procent.

Štítky: o akcií zřejmě ppf cetin pokusí zřejmě pokusí ovládnout ppf se zřejmě se zřejmě pokusí ovládnout

Zdroj: e-svet.e15.cz

Pražská burza přijala Kofolu k obchodování na svém primárním trhu

Burza cenných papírů Praha (BCPP) rozhodla o přijetí akciové společnosti Kofola ČeskoSlovensko k obchodování na svém primárním trhu. Souvisí to s dříve ohlášeným přesunem sídla společnosti z Polska do České republiky. Emise bude uvedena na trh po schválení Českou národní bankou. Nejedná se ale o veřejnou nabídku akcií.

Štítky: akcií burza uvedla kofola společnosti kofola z polska do na svém primárním kofolu k svém primárním z polska

Zdroj: zpravy.e15.cz

Proč ceny akcií dlouhodobě rostou rychleji než inflace

Z dlouhodobého hlediska jsou akcie investice, která vždycky obstojí. Rostou na ceně, porážejí inflaci, a ještě z nich můžete mít dividendy. Z dlouhodobého hlediska jsou akcie investice, která vždycky obstojí. Rostou na ceně, porážejí inflaci, a ještě z nich můžete mít dividendy.

Štítky: firmy ceny akcie akcií dlouhodobě dividendy hdp inflace inflaci

Zdroj: www.penize.cz

Čína opět povolí primární nabídky akcií, na řadě je prvních 28 zájemců

Čína opět umožní společnostem uskutečnit primární nabídky akcií na čínských trzích. Zruší tak zákaz zavedený v červenci kvůli prudkému propadu akciových trhů. Oznámil to dnes čínský úřad pro regulaci trhu s cennými papíry (CSRC).

Štítky: nabídky akcií čína opět primární primární nabídky čína opět primární nabídky akcií nabídky akcií čína opět povolí

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jan Bláha z Fio banky: Čechy zajímají stále víc investice do zahraničních akcií

Fio banka dnes obsluhuje více než 530 tisíc klientů. Bezmála 90 tisíc z nich má přitom u ní založený obchodní účet pro investování na finančních trzích. Fio banka je tak největší on-line poskytovatel brokerských služeb v Česku. „Brokerské služby nabízíme jak na evropských, tak amerických trzích,“ říká její obchodní a marketingový ředitel Jan Bláha.

Štítky: akcie akcií klientů stále tisíc investování fio trzích burze

Zdroj: www.penize.cz

Říjen na finančních trzích: Centrální banky si diktují

V srpnu se ceny akcií propadly asi o patnáct procent. Nikdo moc nevěděl, jestli se trhy vydají ještě níž, nebo naopak zas otočí nahoru. Nejistotu ukončily centrální banky – vydaly ústy šéfů svá prohlášení, že bude krásně.

Štítky: akcie akcií finančních investovat graphobj trzích centrální banky centrální dluhopisů

Zdroj: www.penize.cz

Zastupitelé Brna odsunuli schválení koupě akcií Veletrhů

Brněnští zastupitelé dnes odsunuli schválení podmínek odkupu 61 procent akcií Veletrhů Brno tak, jak je dohodl primátor Petr Vokřál (ANO). Místo toho souhlasili s tím, že se setkají 16. listopadu se zástupci společnosti Patria Finance, která Veletrhy Brno oceňovala a účastnila se jednání. Podmínky odkupu by pak zastupitelstvo schvalovalo na mimořádné schůzi 20. listopadu. Až v prosinci se má schvalovat konkrétní podoba smluv.

Štítky: akcií milionů veletrhů kuliš veletrhy odsunuli odsunuli schválení brna odsunuli schválení akcií veletrhů

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jak úspěšný byl úpis akcií Kofoly a co titul předvede v prvním roce na burze?

Akcie nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko za sebou mají první dva dny na pražském akciovém parketu. Jak analytici, šéf pražské burzy a finanční ředitel samotné Kofoly hodnotí úpis akcií a co podle nich cenné papíry firmy předvedou během následujících dvanácti měsíců?

Štítky: akcií co a co úpis akcií úpis akcií kofoly

Zdroj: www.investicniweb.cz

Klasickým kamenným bankám začne vysychat rybníček

„Nemá cenu na účtu v bance držet víc peněz než na placení složenek. Všechno ostatní je zbytečné plýtvání, kvůli kterému vám bude ujíždět vlak,“ říká v našem rozhovoru ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Štítky: pak akcií let hodně všechno investice graphobj teď obchodování

Zdroj: www.penize.cz

innogy je na burze, cena akcií se pohybuje na úrovni upisovací ceny

Akcie německé energetické společnosti Innogy se dnes začaly obchodovat na burze. Jejich kurz proti upisovací ceně 36 eur nejrpve mírně zpevnil, později se ale vrátil zpět. Innogy je divizí skupiny RWE a zahrnuje obnovitelné zdroje energie, sítě a maloobchodní aktivity. Primární veřejná nabídka (IPO) Innogy je největší v Německu za posledních 16 let. Innogy nabídla Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: e cena akcií eur burze úrovni na burze uniper innogy upisovací

Zdroj: oenergetice.cz

innogy je na burze, cena akcií se pohybuje na úrovni upisovací ceny

Akcie německé energetické společnosti Innogy se dnes začaly obchodovat na burze. Jejich kurz proti upisovací ceně 36 eur nejrpve mírně zpevnil, později se ale vrátil zpět. Innogy je divizí skupiny RWE a zahrnuje obnovitelné zdroje energie, sítě a maloobchodní aktivity. Primární veřejná nabídka (IPO) Innogy je největší v Německu za posledních 16 let. Innogy nabídla Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií eur burze rwe na burze soustředí na soustředí uniper innogy upisovací

Zdroj: oenergetice.cz

Primární veřejná nabídka akcií innogy se blíží, mohla by mít hodnotu až 5 mld. EUR

Již v pátek by se na německých burzách mělo začít obchodovat s akciemi společnosti innogy SE, která byla vyčleněna z druhé největší německé energetické společnosti RWE. Pod innogy budou spadat aktivity v oblasti obchodu, sítí a infrastruktury a obnovitelných zdrojů energie. Podle zahraniční agentury Reuters by tržní kapitalizace innogy mohla dosáhnout až 20 miliard euro.  Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií mít eur mld mohla primární innogy mít hodnotu až hodnotu až

Zdroj: oenergetice.cz

Jak vyzrát na emerging markets

Rozvíjející se ekonomiky vykazují vysoké přírůstky HDP, ale akciím na tamních trzích se příliš nedaří. Proč tomu tak je? Jak lépe vytěžit potenciál emerging markets?

Štítky: mají akcií trzích rozvíjejících rozvíjejících se emerging emerging markets markets se trzích rozvíjejících se trzích

Zdroj: www.investujeme.cz

Miliarda navíc v rozpočtu na rok 2017 je pro VŠ stále ...

Studenti vysokých škol dále kritizují návrh státního rozpočtu na rok 2017.

Štítky: sirotčí akcií odstupné úřady sp rozpočtu je mgr živnostenské úřady živnostenské

Zdroj: student.finance.cz

Primární nabídka innogy by mohla mít hodnotu až pět miliard eur

Primární nabídka akcií německé firmy innogy, které je divizí firmy RWE a zahrnuje obnovitelné zdroje energie, sítě a maloobchodní aktivity, by mohla mít hodnotu až pět miliard eur (135,1 miliardy Kč). Vyplývá to z finančních podmínek, které firma zveřejnila v noci na dnešek. Nabídka se má uskutečnit příští měsíc. innogy pro primární nabídku vydá 55,6 Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií mít miliard eur rwe mohla miliard eur innogy až pět až pět miliard

Zdroj: oenergetice.cz

Na burze se začalo obchodovat s akciemi firmy Uniper

Na německé akciové burze se začalo obchodovat s akciemi společnosti Uniper, která se oddělila od německého energetického gigantu E.ON. Akcie zahájily obchodování na ceně nad deset eur za akcii, což bylo blíže k horní hranici odhadů analytiků. Očekává se však, že obchodování bude velmi nestabilní a akcie mateřské E.ON oslabily na počátku obchodování o 13 Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: firmy e akcie akcií obchodovat obchodování akciemi s akciemi uniper burze se

Zdroj: oenergetice.cz

Spofa a.s., Praha IČO 49240064 - Obchodní rejstřík firem

SPOFA a.s., Husinecká, Praha, výpis z obchodního rejstříku - adresa sídla firmy, majitelé, vedení firmy, založení a vznik obchodní společnosti.

Štítky: akcie akcií představenstva základě valfarm a valfarm upsání přípravků spofa a spofa

Zdroj: rejstrik-firem.kurzy.cz

EPH uzavřel první etapu vstupu do firmy Slovenské elektrárne

Energetický a průmyslový holding (EPH) dnes prostřednictvím své dceřiné společnosti EP Slovakia BV uzavřel první fázi svého vstupu do společnosti Slovenské elektrárne, která je největším výrobcem elektřiny na Slovensku. Zároveň byl na mimořádné valné hromadě SE novým předsedou představenstva podniku zvolen Bohumil Kratochvíl. Informovaly o tom dnes EPH, SE a italský koncern Enel, který dosud Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: firmy podíl akcií první se slovenské eph elektrárne slovenské elektrárne firmy slovenské elektrárne

Zdroj: oenergetice.cz

Sobotka: Problém s privatizací OKD nastal už v 90. letech

Problém s těžební společností OKD nastal podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) už v 90. letech. Stát tehdy ve firmě ztratil takzvanou divokou privatizací většinový podíl, aniž získal odpovídající protihodnotu, řekl dnes poslancům Sobotka v úvodu debaty o někdejší privatizaci OKD, která se nyní ocitla v insolvenci. Sobotka ve Sněmovně podrobně popisoval kroky státu od začátku Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: problém podle stát podíl akcií korun letech sobotka problém s podle něho

Zdroj: oenergetice.cz

Tesla emituje akcie v hodnotě 1,4 mld. dolarů na financování výroby modelu 3

Automobilka Tesla Motors oznámila sekundární emisí akcií v hodnotě 1,4 miliardy dolarů (34 miliard korun). Získané finanční prostředky mají pokrýt výdaje spojené s výrobou nadcházejícího Modelu 3 a pomoci automobilce s navýšením celkové výroby na 500 tisíc vozů v roce 2018. Oznámení o emisi akcií přichází pouze několik hodin po té, co Goldman Sachs změnil Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: po akcie akcií miliard financování dolarů tesla mld hodnotě v hodnotě

Zdroj: oenergetice.cz

IPO: DONG Energy chce nabídnout věrejně nejméně 15 % akcií

DONG Energy plánuje na toto léto první veřejnou nabídku akcií (IPO), ve které by se mělo prodat nejméně 15 % akcií společnosti. Majoritní podíl 50,1 % by měl zůstat dánské vládě. Celé IPO by mělo podle analytiků přinést cca 12 mld. dolarů, informovala agentura Reuters. O veřejné nabídce akcií se spekuluje již od loňského září, Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: akcií světě největší ipo offshore array london london array dong dong energy

Zdroj: oenergetice.cz

Paradoxy Bakalova odchodu

Vyslovení jména podnikatele spojeného s těžbou černého uhlí, Zdeňka Bakaly, může asi lehce vyvolat emoce. Zvláště, je-li vyřčeno na Ostravsku, a zvláště nyní, čerstvě po ohlášení Bakalova definitivního odchodu z NWR, a tedy tím pádem i z OKD. Nejdéle na konci letošního března by neměl držet již ani jednu akcii NWR, když je samotné společnosti bezúplatně vrátí.

Štítky: jednání akcií podnikatele odchodu topí v máku se topí v paradoxy bakalova novým vlastníkem vlastníkem bakalova

Zdroj: iuhli.cz

Podivná privatizace OKD dnes opět před soudem

Soud dnes bude opět rozplétat podivnou privatizaci OKD. Podle žalobců při ní chybně vypracovaný znalecký posudek připravil stát o téměř šest miliard korun.

Štítky: stát akcií babiš téměř posudek doucha národního národního majetku havíři chybně

Zdroj: iuhli.cz

Německá RWE hlásí ztrátu, po více než půl století nevyplatí dividendu

Německá energetická skupina RWE vykáže za loňský rok čistou ztrátu 200 milionů euro (5,4 miliard Kč). Na špatném hospodářském výsledku se podepsal zejména propad hodnoty elektráren v Německu a Velké Británii a rovněž pokles velkoobchodních cen elektrické energie. Podle agentury Reuters tak RWE po více než 60 letech nevyplatí dividendu. Ušetřené finance mají zajistit dostatek prostředků pro budoucí vyřazování německých Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: ztrátu akcií miliard euro dividendu německá po více nevyplatí po více než nevyplatí dividendu

Zdroj: oenergetice.cz

Policie ukončila vyšetřování Mostecké uhelné

Protikorupční policie ukončila vyšetřování kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS), ve které se pro podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti zodpovídá sedm lidí včetně pěti bývalých manažerů.

Štítky: firmy manažerů stát akcií doly čtyř mus antonín koláček koláček uhlobarona

Zdroj: iuhli.cz

Týdenní souhrn

V posledním lednovém týdnu se zájem investorů soustředil především na zasedání Fedu a na vývoj ceny ropy. Fed dosavadní nastavení měnové politiky nezměnil, což se předpokládalo. Nicméně komentář vyzněl výrazně holubičím tónem s tím, že FED bude bedlivě sledovat externí vlivy na ekonomiku. Mezi tyto externí vlivy pak řadí především ekonomický vývoj v rozvíjejících se zemích (Čína) a vývoj cen ropy. Právě ceny ropy prožily i v uplynulém týdnu velmi volatilní vývoj. Spekulace o dohodě mezi nejvýznamnějšími exportéry ropy o snížení produkce napomohla k relativně razantnímu růstu ropy zpět nad 33 USD/bbl (spotová cena jak brentu, tak WTI). Hlavní akciové indexy zakončily týden bez výraznějších změn t/t. Domácí index PX zakončil týden na 921 bodech, což znamenalo růst o 3,9 % t/t.      Na pražské burze jsme sledovali především začátek výsledkové sezóny za 4Q15. V úterý zveřejnilo svá čísla O2 CR. Samotná čísla lehce překonala odhad trhu na čistém zisku 1,35 vs. oček. 1,29 mld. Kč. Navržená dividenda ve výši 16 Kč/akcii a odpovídá projekcím. Výhled na rok 2016 prozatím představen nebyl. Ve čtvrtek pak byl fakticky zahájen odkup vlastních akcií. Titul zakončil týden na 255,8 Kč (+1,9 % t/t).  Rovněž v úterý zveřejnila hrubé předepsané pojistné na nekonsolidované bázi za minulý rok pojišťovna VIG (9,2 mld. EUR). Zde se žádné překvapení nekonalo. Titul zakončil týden na 609,1 Kč (-1 % t/t).  Stock Spirits v úterý uvedl, že prodeje ve 4Q byly v souladu s očekáváním a provozní zisk na úrovni EBITDA by měl být v horní polovině dříve uvedeného (sníženého) rozpětí 50 – 54 mil. EUR. Společnost v současné době provádí kompletní revizi svých aktivit v Polsku i celkové strategie. Po sérii negativních překvapení přijaly investoři splnění výhledu pozitivně a titul přidal 8,1 % t/t.  Unipetrol ve čtvrtek zveřejnil svá čísla za 4Q15. Ta byla sama o sobě zklamáním s EBITDA na úrovni 708 (-35,9 % r/r) vs. oček. trhu 781 mil. Kč. Meziroční pokles je způsoben především nehodou v ethylenové jednotce v létě 2015. Zklamáním pro nás byla také absence informací o možné výplatě dividendy. Akcie Unipetrolu zakončily týden beze změny na úrovni 158 Kč.  Fortuna ve čtvrtek překvapivě představila některá předběžná čísla za rok 2015. Oproti původnímu výhledu došlo k výraznému zvýšení jak u objemu přijatých sázek (845 mil. EUR oproti předchozímu výhledu 790 mil. EUR), tak u provozního zisku EBITDA, která by měla poklesnout o 3-6 % r/r (předchozí výhled pokles o 25-30 %). Důvodem jsou silné marše a vysoký objem přijatých sázek ve 4Q. Reakce investorů byla pozitivní a akcie poskočila o 7,9 % t/t.  Společnost Lapasan v rámci nabídky odkupu získala 2,2 mil. kusů akcií (18,7 % všech akcií) a celkem tak v současné době drží 98,07% podíl ve společnosti. Lapasan dále oznámil, že chystá dodatečnou nabídku odkupu pro zbývající minoritní akcionáře za stejnou cenu, jaká byla v předchozí nabídce (208 Kč).  Nejvíce klesající akcií uplynulého týdne byla bez jakýchkoliv korporátních zpráv Kofola (-3,2 %; 468 Kč). Titul podle očekávání trpí nízkou likviditou a nízkým zájmem investorů. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne, pomineme-li NWR (+16,7 %), kde vzhledem k nízké ceně každý pohyb představuje veliký procentuální výkyv, byl ČEZ (+8,2 % na 414 Kč). Hlavními faktory růstu byla stabilizace ceny elektřiny a absence velkého prodejce, který na trhu úřadoval v předchozích týdnech.  Cena ropy a makroekonomické ukazatele budou hlavními sledovanými faktory pro příští týden. Nadále se dá očekávat zvýšená volatilita. Především při absenci výraznější události, jakou bylo zasedání centrálních bank v minulém týdnu, se dá předpokládat větší zaměření trhu právě na cenu ropy.   Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v Číně zaměříme již na pondělní oficiální (oček. 49,6 po 49,7 bodech) i Caixin (oček. 48,1 po 48,2 bodech) data z PMI průmyslu. V USA se pak zaměříme na pondělní ISM průmyslu (oček. 48,5 po 48,2 bodech), středeční ISM služeb (oček. 55,2 po 55,3 bodech), čtvrteční podnikové objednávky (oček. -2,1 po -0,2 % m/m) a páteční měsíční data o zaměstnanosti (oček. +198 tis. vs. oček. +292 tis. nových prac. míst). V Německu se zaměříme na páteční podnikové objednávky (oček. -0,5 po +1,5 m/m). 

Štítky: především ve trhu t akcií týden mil ropy výhledu bodech

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup se chýlí ke konci

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (21. 1. 2016 - 27. 1. 2016) nakoupil 7333 ks vlastních akcií za průměrných 704,99 Kč. Tento objem odpovídá téměř 15 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 451 761 akcií (průměrně 805,17 Kč), což odpovídá 97,9 % schváleného odkupu, nebo 4,895 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461 470 tis. ks) za cenu do 1000 Kč, do 14. června 2016. V rámci zmíněného odkupu zbývá nakoupit cca 9,7 tis. ks akcií. Průměrný denní objem obchodování na pražské burze je cca 23 tis. ks akcií Pegasu. 

Štítky: tis akcií pegas pegas nonwovens nonwovens ks odkupu chýlí pegasu

Zdroj: www.atlantik.cz

První týden roku 2016 – Aramco a čínské akcie

Jako obvykle začneme pohledem na minulý týden.     Stav 31. 12. Stav na konci Změna S&P 500 2043,65 1922,03 -6,0 % Zlato 1058,40 1104,00 +4,3 % Ropa Brent 37,28 33,34 -10,6 %     Americké akciové trhy měřené indexem S&P 500 v prvním lednovém týdnu zažily pokles o 6%. Je to nejhorší start do nového […]

Štítky: tento cena akcií arábie saúdské čínské čínské akcie aramco a čínské akcie a čínské

Zdroj: proinvestory.cz

Orco: Stažení akcií z burzy v Paříži

Společnost Orco Property Group oznámila, že se rozhodla stáhnout všech svých 314,5 mil. akcií z obchodování na burze Euronext v Paříži. Důvodem pro stažení jsou podle firmy náklady spojené s listingem a nízká likvidita. Burza Euronext žádost o stažení akcií schválila. Akcie Orka budou staženy z obchodování v Paříži 18.2. 2016. Orco dále oznámilo, že plánuje stažení akcií z obchodování i na burze ve Varšavě. Poté zůstane jediným veřejným trhem k obchodování akcií Orka burza v Lucemburku (LuxSE). Vzhledem k tomu, že zprostředkování obchodování v Lucemburku je komplikované (burza má málo členů), Orco akcionářům nabízí pomocnou „sales facility“: akcionáři mohou od 13. do 27.1. včetně dodat své akcie společnosti CACEIS v Paříži, která bude vystupovat jako agent pro zprostředkování. Po shromáždění akcií pak CACEIS prodá akcie 4.2. na burze v Lucemburku a výnos (vypočetný dle průměrné prodejní ceny) předá akcionářům. Brokerské poplatky spojené s tímto prodejem a další náklady spojené s převodem na CACEIS ponese Orco. Domníváme se, že hromadný prodej akcií v Lucemberku, který Orco nabízí a který má být uskutečněn za jeden den, bude narážet na nízkou poptávku a velmi krátký čas na prodej. Je proto pravděpodobné, že prodeje budou realizovány za nízkou cenu. Doporučujeme tak akcionářům prodej akcií Orka na burze v Paříži ještě před ukončením obchodování. Pozdější prodeje na burze v Lucemburku budou podle nás obtížné na zprostředkování a budou narážet na velmi nízkou likviditu

Štítky: akcií budou v z burze paříži orco na burze lucemburku v lucemburku

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (31. 12. 2015 - 6. 1. 2016) nakoupil 2 985 ks vlastních akcií za průměrných 726,03 Kč. Tento objem odpovídá 16,2 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 431 526 (průměrně 807,55 Kč), což odpovídá 93,5 % schváleného odkupu, nebo 4,676 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461 470 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016. V rámci zmíněného odkupu zbývá nakoupit cca 30 tis. ks akcií. Tento objem může být podle našeho názoru realizován během následujícího týdne.

Štítky: tento akcií objem pegas pegas nonwovens nonwovens ks odkup pokračuje odkupu

Zdroj: www.atlantik.cz

Co predikovat pro americké akcie?

  V úvodu bych chtěl bych rovněž jako Jan Dvořák popřát. Tak v novém roce především hodně zdraví a zisků! Akciový trh zde v USA zakončil v průměru, mimo technologický index, po delší době rok v mínusu. Index S&P 500 konkrétně mínus 0,7% (s reinvestovanými dvidendami však v plusu 1,38%). Dow Jones Industrial Average pak mínus 2,2% (první roční pokles od […]

Štítky: jak pak u akcií firem je následně s cyklu průměru

Zdroj: proinvestory.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (17. - 23. 12.) nakoupil 8 134 ks vlastních akcií za průměrných 735,44 Kč. Tento objem odpovídá 5,7 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 423 981 akcií (za průměrně 809 Kč), což odpovídá téměř 92 % schváleného odkupu nebo 4,6 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461,5 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016.

Štítky: za akcií pegas pegas nonwovens nonwovens ks odkup zpětný odkup pokračuje zpětný

Zdroj: www.atlantik.cz

O2 CR: Představenstvo rozhodlo o první tranši odkupu vlastních akcií

Představenstvo O2 CR rozhodlo 23.12.2015 o zahájení zpětného odkupu vlastních akcií. Podmínky zůstávají obdobné, jako tomu bylo ve schválení valnou hromadou. Jedná se tedy o cenové rozpětí 10-297 Kč/akcii. Doba trvání této první tranše bude dva roky, po které společnost hodlá odkoupit 4 % kapitálu. První tranše odpovídá předpokladu, že společnost bude odkupovat schválených 10 % společnosti po dobu pěti let. Informaci považujeme za mírně pozitivní vzhledem k tomu, že se na trhu může reálně objevit poptávka ze strany O2 CR. Na druhou stranu je zpětný odkup již trhu známá informace.    

Štítky: o akcií první vlastních představenstvo cr odkupu tranši odkupu vlastních odkupu vlastních rozhodlo

Zdroj: www.atlantik.cz

Majoritu v SE má mít Slovensko

Slovensko by mělo využít opci na zvýšení svého podílu v Slovenských elektrárnách (SE), pokud firma dokončí rozestavěný třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Mochovce. Řekl to ministr hospodářství Vazil Hudák.

Štítky: více než akcií slovensko procent se křetínský energetický a průmyslový enel procent akcií v se

Zdroj: iuhli.cz

CME: TCS dále navýšilo podíl

Akcionář TCS Capital Management podle hlášení regulátorovi koupil 16.12. dalších 450 tis. akcií CME a navýšil dále podíl na 12,01 %. Tyto nákupy stojí za zvýšenými objemy a růstem akcií CME minulý týden. Podotýkáme, že vzhledem k podílu Time Warneru (45 % nyní, 75 % po možnékonverzi ostatních instrumentů do kmenových akcií) TCS nemůže firmu ovládnout.

Štítky: akcií cme dále tcs dále tcs navýšilo dále navýšilo podíl tcs dále navýšilo navýšilo podíl dále navýšilo

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil 34 tis. ks vlastních akcií za průměrných 717,81 Kč. Tento objem odpovídá 17,2 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 415 847 (průměrně 810,4 Kč), což odpovídá nebo 90,1 % schváleného odkupu, nebo 4,5 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461,5 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016.

Štítky: tis akcií do pegas pegas nonwovens nonwovens ks odkup pokračuje zpětný odkup

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil téměř 41 tis. ks vlastních akcií za průměrných 712,44 Kč. Tento objem odpovídá 27,6 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 381 583 (průměrně 831,5 Kč), což odpovídá nebo 82,7 % schváleného odkupu, nebo 4,1 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461,5 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016.

Štítky: za akcií pokračuje odkupu odkup zpětný odkup pokračuje

Zdroj: www.atlantik.cz

Barrons vybírá 10 akcií pro rok 2016

Barrons vybírá 10 akcií pro rok 2016 Výběr akcií pro rok 2016 je opět v hledáčku investorů. Nicméně nejprve se ohlédneme, jak se vyvíjela cena akcií doporučovaných společností Barrons v roce 2015 a teprve poté se budeme věnovat roku 2016.    V minulém roce si nevedly dobře akcie sektoru ropy, což není překvapivé vzhledem k ceně ropy. Naopak zářily akcie technologických firem, jako je Facebook (FB) +34 %, Amazon.com (AMZN) +115 %, Netflix (NFLX) +160 %, a Google +45 %, který se v srpnu přejmenoval, aby se to nepletlo, na Alphabet (GOOGL).   Barrons doporučovaly GOOGL a to byla nejlepší akcie ze seznamu. Sázka na hybnost růstu akcií nebyla dobrá a také se nedařilo vybrat akcie z ranku malých akcií. Růst celkového trhu vyjádřený indexem S&P 500 převýšil růst malých akcií o 10 %.    Výběr akcií Barrons pro rok 2015 skončil průměrnou ztrátou 6 %, ztráta indexu činila 2 %. Polovina akcií z výběru si vedla nadprůměrně dobře. Jako příklad může posloužit  Gilead Sciences (GILD), Royal Caribbean Cruises (RCL), a Boeing (BA). Nicméně cena ostatních vybraných akcií klesla víc a převážila ty rostoucí. Hlavním zklamáním byly akcie Engineer Fluor (FLR), na které dopadl pokles cen ropy, Macy’s (M), které neuspěly v maloobchodě a akcie výrobce polovodičových pamětí Micron Technology (MU), které ve všeobecně rostoucím technologickém sektoru představují výjimku z pravidla.    Tabulka výkonnosti doporučených akcií Barrons z roku 2015 Společnost cena akcie 2014 cena akcie 2015 změna   (USD) (USD) (%) Alphabet (GOOGL) 541,52 768,2 42 American Airlines Gropu (AAL) 17,98 17,3 -4 Bank of America (BAC) 17,98 17,3 11 Boeing (BA) 131,63 145,56 11 Fluor (FLR) 60,53 48,31 -20 General Motors (GM) 33,73 35,47 5 Gilead Sciences (GILD) 93,79 101,38 8 Macy´s (M) 64,05 38,98 -39 Micron Technology (MU) 35 15,61 -55 Royal Carribbean Cruises (RCL) 82,27 91,5 11 Průměr     -6 S&P 500     -2   Zdroj: Bloomberg   Pro rok 2016 předpokládá společnost Barrons růst amerického širšího akciového trhu. Cenám akcií by se mělo dařit mnohem lépe. Poměr P/E indexu S&P 500 je na úrovni 17,5 a to je pořád ještě hodnota, kdy jsou akcie férově ohodnoceny. Dvě poslední výsledkové sezóny vykázaly pokles zisku, ale příčinou je hlavně pokles cen ropy, která již nemá moc kam dál klesat. Pokud vyloučíme ropný sektor, tak zisky společností v průměru rostly o 5 %. Dá se předpokládat, že podobný růst zisku by mohl následovat i v příštím roce. Také lze předpokládat nárůst výše dividendového výnosu zhruba o 2 %. Z tohoto odhadu vyplývá, že celkový výnos, to znamená kapitálové zhodnocení akcie plus dividenda, by mohl v příštím roce vzrůst k hodnotám pod 10 %.   I když je lákavé vybrat si pro rok 2016 opět společnost Micron, nepředpokládá Barrons, že dojde k obratu. Trpělivost se sice pokládá za ctnost, ale je to jen další forma zoufalství. Z loňského seznamu přechází do dalšího roku General Motors (GM), Delta Air Lines (DAL) a Apple (AAPL). Přejmenovaný Google na Alphabet byl ze seznamu vyřazen. Do seznamu se také nedostalo nic, co má něco společného s ropou. Po úvaze se rozhodla společnost Barrons vyřadit farmaceutickou společnost Gilead a nahradit ji společností Celgene (CELG). Důvodem je, že zisk společnosti Gilead je závislý na nejúčinnějším a nejprodávanějším léku, jehož penetrace rychle roste a dosáhne svého vrcholu během roku až dvou. Celgene sice také závisí na prodeji jednoho léku, ale ten má vyšší růstový potenciál. V seznamu akcií Barrons se nenachází žádný maloobchodní prodejce. Finanční obr Bank of America (BAC) byla nahrazena rychleji rostoucí společností Discover Financial Services (DFS). Sázka na růst výstavby domů je vyjádřena zařazením společnosti Mohawk Industries (MHK) do seznamu. Následuje popis akcií vybraných společností Barrons pro rok 2016:   AMC Networks  Společnost AMC Networks (AMCX) má P/E na úrovni 16, což je lepší hodnota než u širšího trhu. Z tohoto pohledu je společnost mírně podhodnocená. Například konkurenční společnost Discovery Communications (DISCA) má P/E na úrovni 17. AMCX je kabelová televizní společnost a hlavním tahákem úspěchu je její seriál o zombies, The Walking Dead, který úspěšně vstoupil do šesté sezóny. V případě, že seriál upadne u diváků do nemilosti, zcela jistě se to odrazí i na ceně akcií. To by mohl být z krátkodobého investičního hlediska problém. Nicméně výhled pro seriál je zatím nejlepší z celé jeho historie. Odhady pro zisk na akcii počítají se 40% nárůstem zisku v tomto roce.    Společnost odvysílala v tomto roce 6 epizod dalšího seriálů, který rozvíjí téma - Fear the Walking Dead, který má také velmi dobré výsledky. Dva chodící mrtví jsou lepší než jeden a spolu se seriálem Breaking Bad má společnost dobré reklamní pokrytí cílové skupiny dospělých mezi 18 až 49 lety. Wall Street odhaduje pro následujíc rok růst zisku o 13 % a odhady zisku stále rostou.   Společnost je závislá na zisku z jednoho produktu a to by pro AMC mohl být problém. Jedním ze způsobů řešení tohoto problému by mohl být prodej společnosti některému z větších mediálních hráčů. Kupující by získal oblíbené seriály s nadšeným mladým publikem připraveným na konzumaci reklamy. Investoři by zase získali slušnou cenu za své akcie. Společnost avizovala, že by proti takovému vývoji neměla námitky.    Lékem na malé množství úspěšných seriálů je větší množství úspěšných seriálů. Trvá to sice déle, než se úspěch dostaví, ale je trvalejší. Slibně se vyvíjí seriál Into the Badlands, zaměřený na bojová umění, který vstoupil na obrazovky v listopadu tohoto roku. Solidní hodnocení má také seriál Preacher, založený na kultovním komiksu, který se má začít vysílat v příštím roce.    I kdyby společnost AMC nikdo nekoupil, očekávají analytici v příštím roce růst akcií o 20 %. Bude to záležet na tom, jestli se společnosti podaří udržet svůj růst ziskovosti na dvouciferných číslech.   Apple  Výhled pro Google, nyní Alphabet zůstává pozitivní v důsledku zaměření pozornosti na mobilní telefony a onlinové služby. Služba YouTube je větší než Netflix. Zisk na akcii by se měl do konce desetiletí zdvojnásobit, hodnota P/E je na hodnotě 27.    Nicméně APPL má P/E pouze 12 a to znamená, že je Google vůči Apple nadhodnocená. Společnost Apple má hotovost v tak neuvěřitelné výši, že by mohla z fleku nakoupit desítku velkých amerických společností. Většina této hotovosti se nachází v zahraničí, takže když odečteme cash flow od hodnoty akcií, i kdyby společnost převedla svá aktiva do USA a zaplatila z nich daň, dostali bychom P/E na úrovni okolo jednociferného čísla. To naznačuje silné podhodnocení ceny akcie.   Apple zatím jen sní o tom, že by nahradil svoji nejlukrativnější hračku – iPhone. Růst prodejů zpomaluje spolu s tím, jak trh chytrých telefonů se stává nasyceným. Nové modely jako iPhone 6 a nyní 6s sice nabízejí jako důvod k obnově větší obrazovku, ale co bude dál, není až tak jasné. Zisky společnosti mají v následujících dvou letech stále růst, i když jen jednociferným tempem.    Investoři však neočekávají nějaký závratný růst. Stačí jim, že Apple překonává stabilně odhady zisku. Zisky společnosti jsou již 12 čtvrtletí v řadě lepší než odhady. Konsensus ohledně ziskovosti Apple do roku 2017 roste, což je pochopitelné vzhledem k úspěchu prodejů iPhone 6s. Nicméně odhady zisku pro následující rok také rostou. Hodnota akcií společnosti by tedy mohla vzrůst o 20 %, nehledě na rostoucí dividendy.   Celgene  Hlavním rizikem akcií společnosti Celgene (CELG) je jeden hlavní produkt, který generuje 60 % zisku. Lék Revlimid na léčbu rakoviny s názvem mnohočetný myelom přináší hlavní zisk společnosti. Jeho další rozšíření je však závislé na souhlasu regulátorů, hlavně v zahraničí. Lék vykazuje slibné výsledky v kombinovaných léčebných postupech a jeho patent nevyprší dřív než za deset let. Analytici odhadují dvouciferný růst zisku z prodeje Revlimid do konce desetiletí.   Nicméně společnost Celgene očekává, že do té doby bude mít v prodeji nejméně čtyři podobné léky, které budou generovat miliardové zisky, podobně jako Revlimid v současnosti. Společnost má v současné době solidní řadu léků ve vývoji, které by mohli zajistit tento cíl. Management společnosti má za cíl v roce 2020 dosahovat zisku 21 miliard USD. Pro srovnání v tomto roce společnost vyprodukovala zisk 9,2 miliardy USD. Pokud k růstu zisku dojde, tak se příspěvek Revlimidu sníží zhruba na polovinu a růst zisku na akcii se víc než zdvojnásobí. Společnost také bude převézt ze zisku víc prostředků na další výzkum a vývoj. Poměr P/E je nyní na úrovni 22, což je v porovnání s výhledem do příštích let stále zajímavé. Společnost Bristol-Myers Squibb (BMY) předpokládá růst zisku na podobné úrovni, ale její P/E je na úrovni 35. Společnost Eli Lilly (LLY) má pomalejší růst zisku a P/E na úrovni 25.   CVS Health  Společnost CVS Health (CVS) je z dlouhodobého investičního hlediska jasným vítězem. Již deset let roste každoročně o 14 %, což je dvakrát víc, než růst indexu S&P 500. Oproti loňské hodnotě akcie na úrovni 110 dolarů se nyní prodává akcie na 93 dolarech, což představuje příležitost k nákupu. Pokles ceny akcií byl způsobem tím, že zisky společnosti nedosáhly odhad analytiků. Nicméně pro následující rok je odhadován růst společnosti na úrovni od 10 do 14 %. Hodnota P/E je nyní na úrovni 16, což je pokles oproti hodnotě z minulého roku, kdy P/E dosahovalo úrovně 20.   Společnost se stále nachází v rostoucím trendu, který představuje dvojciferný růst ziskovosti každým rokem. Předpokládá se, že tento trend vydrží do konce desetiletí. Stárnutí poválečné populace znamená víc lékařské péče, víc předpisů a větší spotřebu léků. Léčebná prevence, jako například Caremark, společnosti CVS jsou způsobem, jak může pacient ušetřit na lécích a to se týká i nepojištěných pacientů. Společnost nabízí svoje léčebné plány všem.    Analytici odhadují, že ze současné zanedbatelné výše růstu dividend na úrovni 1,5 % se v průběhu příštích tří let zvýší dividendy o 60 %. Delta Air Lines  Delta (DAL) převyšuje ve výsledcích provozních ukazatelů, jako je procento vytížení letadel, nebo počet zrušených letů, ostatní letecké dopravce. Tyto provozní ukazatele neodráží výši zisků a ztrát, alespoň ne hned. Nicméně v průběhu doby mají tyto provozní údaje tendenci přitahovat cestující, kteří neradi plýtvají svým časem a jsou za dobré služby ochotni zaplatit vyšší cenu. Podle průzkumu podnikových manažerů cestování poráží v těchto provozních ukazatelích společnost Delta své soupeře již druhým rokem. Tím získává vyšší podíl v lukrativní části trhu.   Společnost Delta má však i jiné přednosti. Omezuje svůj růst, omezuje nevýnosné zahraniční lety a zvyšuje své marže na slabých trzích. Kromě toho společnost těží z toho, že si v minulém roce nezajišťovala ceny paliva a tak může naplno těžit z poklesu cen leteckých pohonných hmot. Investoři se mohou těšit na rok 2016, ve kterém má zisk společnosti růst o 24 %. Odhady analytiků také rostou. Poměr P/E se nyní nachází na úrovni 11 a to je z obecného hlediska považováno za podhodnocenou hodnotu. Z dlouhodobého pohledu vypadá ohodnocení společnosti dobře. Společnost by měla růst minimálně o 20 % a sektor letectví by měl projít konsolidací.   Discover Financial Services  Podobně jako CVS, i společnost Discover (DFS) poráží širší trh z dlouhodobého hlediska navzdory poklesu cen akcií v poslední době. Cena akcií společnosti se v tomto roce propadla o 15 % v důsledku růstu jednorázových nákladů zaměřených na opatření proti praní špinavých peněz a dalších požadavků regulátorů. Analytici odhadují pokles těchto nákladů v příštím roce. Společnost Discovery není poskytovatelem platebních karet, jako je Visa (V), nebo MasterCard (MA). Společnost nabízí klasické kreditní karty, jako například společnost Capital One Financial (COF), která má jako konkurenční výhodu svoji prodejní síť.   To co ušetří Discover na prodejní síti, vkládá do atraktivních kreditních karet včetně populárního programu cash back. Samozřejmě, že každý poskytovatel kreditních karet může nabízet cash back. Nicméně pokud je příliš agresivní, snižuje si tím marže. Ukazuje se, že v posledních letech roste společnosti Discover portfolio poskytnutých kreditních karet mnohem rychleji, než u velkých bank. Navíc má společnost jednu z nejvyšších návratností kapitálu. To naznačuje další růst. V tomto roce začala společnost silně inzerovat. Zisk společnosti za poslední čtvrtletí je nejlepší od roku 2007.    Z historického pohledu existuje silná korelace mezi růstem půjček a růstem poskytovaných kreditních karet. Analytička společnosti Morgan Stanley, Cheryl Pate se domnívá, že během následujících šesti měsíců bude počet poskytovaných půjček akcelerovat. Počty dlužníků v bankrotu zůstávají nízké. Ukazatel P/E společnosti zůstává pod hodnotou 10 a to naznačuje podhodnocení. Koncem příštího roku by se hodnota P/E měla dostat na 12. To naznačuje růst o 20 % v kombinaci s růstem zisku na akcii. Dividendový výnos je 2 %. Electronic Arts  Vývojář počítačových her Electronic Arts (EA) je nejoceňovanější akcií v seznamu Barrons. Hodnota P/E společnosti je na úrovni 23. Na společnosti je lákavé to, že ničí odhady zisku od analytiků výší jejich překonávání a také to, že odhady výše zisku neustále rostou. Do konce desetiletí by ziskovost měla vzrůst dvojnásobně.   Electronic Arts je známá díky svým počítačovým hrám jako Madden NFL a střílečkou Battlefield. Velmi dobře si momentálně vede také hra Star Wars Battlefront, které jistě pomůže uvedení dalšího filmu oblíbené ságy do kin. V následujících letech chce společnost profitovat nejen z prodeje počítačových her, ale také ze způsobu jak počítačoví hráči nakupují. V tomto roce příjmy z digitálních prodejů poprvé převýšily příjmy z kamenných obchodů. Znamená to objednávku hry online, a poté její stažení z internetové sítě. Ve hrách je pak jako zdroj dalších příjmů umístěna reklama. Růst digitálních prodejů se projevuje v růstu provozního zisku, který se během tří let zvýšil na 25 % v minulém fiskálním roce. Růst marží má za následek větší cash flow a větší finance na tvorbu nových her, i větší množství peněz na zpětný odkup akcií.   EA tvrdí, že má víc jak 300 miliónů registrovaných hráčů ve více než 200 zemích. Zahraniční příjmy těží z rostoucích výdajů na volný čas. Příjmy společnosti jsou diverzifikované napříč nejrůznějšími herními platformami, jako jsou konsole, stolní počítače a chytré telefony. V příštím roce společnost očekává růst zisků v důsledku poklesu cen herních konzolí Xbox One a PlayStation 4, což by se mělo projevit v rostoucí uživatelské základně.   Foot Locker  Společnost Barrons doporučovala akcie společnosti Foot Locker (FL) v posledních letech již několikrát. V roce 2009 byla cena akcií na úrovni 10 USD. Současný pokles o 12 %, kdy se cena propadla z úrovně 75 USD na současných 64 USD přináší příležitost k nákupu s očekáváním zotavení ceny v příštím roce.    Foot Locker těží z dlouhodobého posunu směrem k ležérní a sportovní módě. Společnost má těsné vztahy se společnosti Nike (NKE) a prodává velké množství exkluzivní obuvi. Tím čelí nebezpečí ze strany Amazonu. Akcie Nike během posledního půl roku vzrostly o 26 % v důsledku vynikajících hospodářských výsledků. P/E společnosti NKE je na úrovni 30 a odráží očekávání investorů ohledně růstu společnosti. Oproti tomu je P/E společnosti Foot Locker na úrovni 16 a to je téměř dvakrát menší než u NKE. Oproti NKE je tedy FL podhodnocená. Jde o levnou variantu úspěšné Nike. Společnost Foot Locker těží také z investic do svého maloobchodního řetězce, hlavně v Evropě, kde jsou prodeje obuvi roztříštěné. Evropa se pomalu zotavuje a to se projevuje i na růstu prodejů. Wall Street očekává v příštích dvou letech dvouciferný růst zisku na akcii.    General Motors  Zisky společnosti General Motors (GM) v tomto roce mají vyskočit o víc jak 50 % na hodnotu 4,76 USD na akcii, protože se společnost již vypořádala s mimořádnými náklady souvisejícími s vadnými spínači zapalování. Během následujících dvou let by měl zisk na akcii dosahovat 6 dolarů. Z tohoto pohledu je současná cena akcií na úrovni 35 dolarů podhodnocená. Výhled na růst cen akcií je možná ještě působivější, než očekávaný růst zisků. Nicméně zde existuje nebezpečí cyklického snížení prodeje nových automobilů. Společnost GM prošla po bankrotu restrukturalizací a původně předpokládala, že do zisku se dostane s prodeji na úrovni 16 miliónů nových vozů. Nově byla tato hodnota snížena na 11 miliónů nových vozů. Odhady prodejů nyní dosahují 18 miliónů. Pokud dojde k cyklickému poklesu prodejů, očekává se zisk na akcii na solidní úrovni mezi 3 a 4 dolary.   Jak získávají investoři důvěru v růst zisků společnosti GM, mohou očekávat také růst zhodnocení cen akcií. Pokud vzroste úroveň P/E na hodnotu 10, znamenalo by to pro akcie růst ceny na hodnotu 48 USD, což odpovídá nárůst 30 % ze současné hodnoty akcií. Do tohoto růstu není započítán předpokládaný růst zisku 13%, který by měl těžit z růstu prodejů v Evropě, kde by se společnost měla přehoupnout do zisku a pokračujícího solidního růstu prodejů v Číně. Dividendový výnos je na úrovni 4 %.   Mohawk Industries  Mohawk Industries (MHK) je přední výrobce podlahových krytin, jako jsou koberce, parkety, dlaždice, laminát a další. V příštím roce by měla společnost těžit z poklesu cen surovin a ze zvýšení výnosů z akvizic a rostoucího podílu na trhu. Společnost také sází na pokračující oživení na trhu s bydlením v USA. Výstavba obytných domů roste a roste počet nově schvalovaných povolení. FED sice signalizuje záměr začít zvyšovat základní úrokovou míru, ale dopad na úroky hypoték, které jsou vázány na dlouhodobou úrokovou sazbu, by měly být jen malé. Mírný nárůst sazby u hypoték by mohl pomoci motivovat potenciální kupce, kteří se zatím nerozhodli. Hodnota P/E společnosti Mohawk se nachází na úrovni 19. V příštím roce je očekáván růst zisků o 17 %.    

Štítky: a na pro akcie akcií v se je s barrons

Zdroj: www.akcieatrhy.cz

NWR prý nadhodnotila zásoby uhlí

Společnost Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy podezřívá těžební společnost NWR z toho, že v roce 2008 při vstupu na pražskou, varšavskou a londýnskou burzu nadhodnotila své zásoby uhlí. NWR odmítla záležitost komentovat.

Štítky: společnost akcií škody společnosti burzy arca arca capital krúpa žaloby

Zdroj: iuhli.cz

Pravidelný týdenní komentář k trhu

Zasedání ECB bylo hlavní událostí minulého týdne. Draghi trhy nepříjemně překvapil tím, že sice provedl měnové uvolnění, jak dříve naznačoval, ale zdaleka ne tak razantní, jak očekával trh. ECB snížila depozitní sazbu na -0,3 z původních -0,2 %, prodloužila program QE do března 2017 a uvedla, že hodlá reinvestovat maturující aktiva. Trh čekal především na navýšení QE programu, tedy zvýšení měsíčně vykupovaného objemu aktiv (aktuálně 60 mld. EUR/měsíčně), které provedeno nebylo. Evropské trhy se dostaly pod prodejní tlak a euro posílilo na úroveň 1,095 USD/EUR. Domácí index PX zakončil týden na 951 bodech, což znamenalo pokles o 2,8 % t/t.      Na domácí scéně byl zajímavý hned pondělek, kdy došlo k technické události převážení indexů MSCI. Konkrétně došlo k vyřazení Pegas Nonwovens a naopak zařazení O2 CR. Pegas zakončil týden na 720,9 Kč (+1,5 % t/t) a O2 CR na 250 Kč (-4,2 % t/t).   Ve středu vstoupil na BCPP nový titul a to Kofola ČeskoSlovensko. V IPO bylo upsáno 1,5 mil. kusů akcií za 510 Kč/akcie. Původně plánované množství včetně navýšení kapitálu bylo v rozmezí 1,1-2,2 mil. ks akcií v rozmezí 500-650 Kč. Titul zakončil páteční obchodování na 502,5 Kč.   Ve středu VIG oznámila, že Peter Hagen odejde z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele a bude nahrazen Elisabeth Stadler, dosavadní šéfkou Donau Versicherung. Důvodem jsou údajně neshody nad další strategií společnosti. Titul zakončil týden na 700,7 Kč (-3,3 % t/t).   Valná hromada CETINu dle očekávání schválila dříve uváděné vytěsnění minorit za 172,4 Kč/akcii. Aktuálně se bude čekat na zapsání do obchodního rejstříku o usnesení valné hromady o nuceném přechodu. A následně dojde k převodu akcií a protiplnění do 30 dní od zapsání do OŘ. Titul zakončil obchodování na 171 Kč -0,2 % t/t.   Společnost Lapasan, která získala na začátku září 79,4% podíl ve společnosti Pivovary Lobkowicz, zveřejnila povinnou nabídku odkupu pro minoritní akcionáře. Odkupní cena byla podle očekávání stanovena na 208 Kč za akcii. Akcionáři mohou nabídku využít až do 15. ledna 2016, k vypořádání by pak mělo dojít 1. února. Akcie zakončila páteční seanci na 205,8 Kč (+1,9 % t/t).   Nejvíce klesající akcií uplynulého týdne byl Stock Spirits (-39,7 %; 40,6 Kč). Společnost již předchozí pátek po zavření českého trhu zveřejnila varování před svými výsledky. Nepříznivě se do výsledků nadále projevuje především ostré konkurenční prostředí v Polsku. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne bylo PLG (+1,9 %; 205,8 Kč). Na titulu byla zveřejněna dlouho očekávaná povinná nabídka odkupu pro minoritní akcionáře. Akcionáři mohou nabídku využít až do 15. ledna 2016, k vypořádání by pak mělo dojít 1. února. Cena odkupu je 208 Kč/akcii.   Příští týden bude ve znamení malého množství významnějších makroekonomických zveřejnění. Investoři se dle našeho názoru zaměří až na zasedání Fedu, které je na programu přespříští týden (16.12.). Předpokládáme, že trh se bude v příštím týdnu nadále vyrovnávat se zveřejněním ECB, tedy pokračující prodejní tlak na evropských akciích a spíše pozitivní nálada v USA.   Z domácího trhu se bude 8.12. konat valná hromada O2 CR, která by měla mimo jiné schválit odkup vlastních akcií společnosti. Jen připomínáme, že společnost chystá odkoupit 10 % společnosti či 8 mld. Kč za pět následujících let. Cenový rámec je 10-297 Kč.   Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v Číně zaměříme na úterní data ze zahraničního obchodu, kde se očekává další pokles exportu (oček. -5,0 po -6,9 % m/m) i importu (oček. -11,8 po -18,8 % m/m). V USA se zaměříme na páteční maloobchodní tržby (oček. +0,3 po +0,1 % m/m) a spotřebitelský sentiment Michigan (oček. 92 po 91,3 bodech). V Německu se zaměříme na pondělní průmyslovou produkci (oček. +0,8 po -1,1 % m/m).    

Štítky: na po t akcií týden v do se k

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil 36 283 ks vlastních akcií za průměrných 706,24 Kč. Tento objem odpovídá 4,4 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 340 599 nebo 73,8 % schváleného odkupu, nebo 3,7 % celkového počtu akcií. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461,5 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč do 14. června 2016.

Štítky: za akcií do ks odkup pokračuje odkupu

Zdroj: www.atlantik.cz

O2 ČR: PPF prodala 0,84% podíl

Skupina PPF včera prodala 0,84% podíl v O2 ČR a snížila tak svůj podíl ve společnosti na 84,06 %. PPF využila zájmu investorů, který souvisel se zařazením akcií do indexů MSCI. Průměrně se na pražské burze zobchoduje denně přibližně 330 tisíc kusů, včerejší objem dosáhl 5,1 mil., z čehož 2,6 mil. byly prodeje PPF. Skupina dříve deklarovala, že podpoří likviditu akcií na burze, nicméně včerejší krok je ze strany majoritního akcionáře poměrně překvapivý a nestandardní. Nabídka ze strany PPF tak přispěla k tomu, že i přes zvýšenou poptávku akcie při včerejším obchodování oslabila o 1,3 %.

Štítky: tak strany podíl akcií ze strany prodala včerejší

Zdroj: www.atlantik.cz

Pegas Nonwovens: Zpětný odkup pokračuje

Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu nakoupil 18 096 ks vlastních akcií za průměrných 720,59 Kč. Tento objem odpovídá 14,8 % týdenního objemu na pražské burze. Celkem Pegas vykoupil již 304 316 nebo 66 % schváleného odkupu vlastních akcií, nebo 3,3 % celkového počtu. Vedení Pegasu rozhodlo o realizaci zpětného odkupu akcií, kdy je možné vykoupit max. 5 % vydaných akcií (461,5 tis. ks) za cenu do 1 000 Kč, do 14. června 2016.

Štítky: nebo akcií do pegas pegas nonwovens nonwovens ks odkup pokračuje vlastních zpětný odkup

Zdroj: www.atlantik.cz

Kofola vstoupí na burzu 2. prosince, akcie bude do 650 korun

Obchodování s akciemi nápojářské společnosti Kofola na pražské burze by mělo začít 2. prosince. Cenové rozpětí bude od 500 do 650 korun za akcii. Novinářům to dnes řekl generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. Prospekt emitenta, prostřednictvím kterého Kofola nabídne akcie, schválila Česká národní banka s účinností od 20. listopadu.

Štítky: společnost nebo akcií nápoje k společnosti kofoly investorů mělo začít

Zdroj: www.agris.cz

Výsledky Q3

Výsledková sezóna za třetí čtvrtletí je u konce, k dispozici je dokonce webinář na téma tradingu těchto výsledků. Trading earnings není moje parketa, já se na tyto výsledky podívám takříkajíc z nadhledu.  Zhruba 45 procent společností dosáhlo lepších než očekávaných tržeb a přibližně 7 firem z deseti překonalo EPS. Důvodem je převážně agresivní tlak na úspory nákladů všeho […]

Štítky: jak akcií procent výsledky q dosáhlo lepších společností dosáhlo z nadhledu

Zdroj: proinvestory.cz

Kofola nabídne akcie na pražské a varšavské burze všem zájemcům

Nápojářská Kofola nabídne v prosinci na pražské a varšavské burze své akcie všem zájemcům. V nabídce bude až 275.000 nových akcií a 825.000 akcií od jednoho z akcionářů. Kofola to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě.

Štítky: a na var akcií v s js date

Zdroj: www.agris.cz

Zdanění zisků z burzy | pro investory

akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: přiznání roce akcie akcií prodeje papírů z prodeje poplatky zisky zisky z

Zdroj: proinvestory.cz

Vysoké dividendy a odkupy akcií | pro investory

Americké firmy v poslední době stále věnují velké sumy na dividendy a zpětné odkupy akcií. Co. akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: velmi tak akcií firem vše napsal dividendy odkupy akcií odkupy spolecnosti

Zdroj: proinvestory.cz

Investice | pro investory

akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: stav akcií již firem týden s opět lynx stav na a etf

Zdroj: proinvestory.cz

Stříbro | pro investory

akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: akcií spojených společnosti toto je londýnský ceny stříbra fixing silver wheaton wheaton silver

Zdroj: proinvestory.cz

Akcie | pro investory

akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: mi akcie akcií již firem sazby americké vůbec indexem týden a

Zdroj: proinvestory.cz