Linka 199

Štítek: čím

nejčastější štítky

Čím dál méně Francouzů si dá pravidelně sklenku vína

Víno se čím dál více vytrácí z každodenního života Francouzů a stává se spíše „slavnostní“ záležitostí. Zatímco na začátku 80. let si skleničku každý nebo téměř každý den dopřála těsná většina obyvatel Francie, letos jich bylo pouhých 16 procent. Ukazují to aktuální výsledky průzkumu francouzské agentury FranceAgriMer. Ta monitoruje přístup Francouzů k vínu pravidelně jednou za pět let.

Štítky: kteří let vína procent dál čím pravidelně dál méně francouzů francouzů si dá

Zdroj: zpravy.e15.cz

Bohatí a chudí žijí v evropských městech čím dál odděleněji

Bohatí a chudí žijí v evropských městech čím dál více odděleně. Ekonomická segregace vzrostla v posledních letech v jedenácti z třinácti metropolí. Největší propast mezi sebou mají obyvatelé Madridu, ukazují výsledky aktuálního výzkumu univerzitních týmů napříč Evropou. V Praze žijí bohatší i chudší obyvatelé stále celkem promíchaně. Česká metropole se umístila mezi nejméně segregovanými městy, hned za norským Oslem.

Štítky: dál evropských městech čím žijí bohatí a chudí chudí žijí a chudí bohatí a segregace

Zdroj: zpravy.e15.cz

Zavede vláda kontroly, čím lidé doma topí?

Vláda se bude zabývat novelou zákona o ovzduší. Zákon, který by měl posílit ochranu ovzduší a lidského zdraví před znečištěním, předloží dnes na jednání kabinetu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Štítky: bude lidé zákon jednání novela ovzduší vláda topí čím čím lidé

Zdroj: iuhli.cz

Z domova | iUHLI.cz

OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Rozhodnutí vlády o ukončení těžby na lomu ČSA ještě zvýší problémy regionu.

Štítky: lidé povolení nebude kontroly ovzduší zabývat topí čím společnosti okd bude zabývat

Zdroj: iuhli.cz

Archiv rozhlasu - Poslechněte si poklady z rozhlasového archivu

gramo desek a CD. Archiv. Jeden z nejbohatších zvukových archivů světa - portréty slavných osobností, herců, výtvarníků.

Štítky: v do se aneb archivu čím přehrát přehrát audio z archivu jsme to

Zdroj: www.rozhlas.cz