Linka 199

Štítek: lidã

nejčastější štítky

STEM/MARK: Za streamy platit nechceme

Strategie ve spolupráci se STEM/MARK zjišťovala, jakému způsobu poslechu hudby dávají lidé přednost. Vítězí internet, ale s poplatky za online hudbu je to u uživatelů horší.

Štítky: let populace stem hudby hudbu lidã z internetu internetovã nosiä klasickã

Zdroj: strategie.e15.cz

V Česku žije stále více lidí. Pomáhá imigrace, dětí se rodí méně

Obyvatel České republiky v letošním pololetí přibylo o 3200 na 10 541 500. Kladně se na tom podepsal příchod cizinců do země. Naproti tomu počet zemřelých opět převýšil počet narozených. V porovnání s loňským pololetím se lidé méně vdávali i rozváděli.

Štítky: jich lidã poä v ä pololetã pomã zemå jich bylo se rodã jich bylo o

Zdroj: zpravy.e15.cz

Řecko nezvládá příliv uprchlíků, přichází stále více Syřanů

Do Řecka letos podle odhadů Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dorazilo více než 175 tisíc Syřanů, jejich počet se zvýšil zejména v posledních dnech. Celkem Středozemní moře zatím letos překonalo 432 761 migrantů.

Štítky: organizace letos migraci lidã poä syå nezvlã migrantå dorazilo miliony lidã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Němci už posílají lodě, lhali převadeči. Syřané oblehli ambasádu

Převaděči lidí vyvíjejí stále dokonalejší triky, jak vydělat na nekonečném proudu Syřanů, Iráčanů, Afghánců a dalších imigrantů z Blízkého východu do Evropy. Patří mezi ně inzeráty na sociálních sítích – doplněné obrázky šťastných rodinných shledání v Německu – a také zcela vymyšlené zprávy, které mají přitáhnout další lidi z uprchlických táborů.

Štítky: s lidmi evropy do evropy proudu â lidã uprchlickã z uprchlickã v på

Zdroj: zpravy.e15.cz

6 nepostradatelných do start-upu

Start-up je ve svých začátcích běžně one (wo)man show. Jednoduše máte nápad a začnete mu vlastnoručně prošlapávat cestičku na trh. Asi nebude problém získat pár prvních zákazníků, ale k tomu, abyste to mohli posunout ze stavu „na koleni“ do profi byznysu, budete potřebovat pár rukou (a hlavně mozků) navíc. Jenže koho opravdu potřebujete, když jste doposud dělali všechno sami?

Štítky: jeho by pokud jestli marketing marketingu svä zamä lidã nepostradatelnã

Zdroj: www.ipodnikatel.cz

Další průzkum potvrdil, že moderní výbava většiny aut je naprosto zbytečná

Řidiči nechtějí používat spoustu věcí, které považujeme v dnešních autech za samozřejmost. Rozptyluje je to.

Štítky: pak ani lidã prå pouå autä v autä jd power nepouå

Zdroj: zen.e15.cz

Skvělý román zkoumá relativnost času

Mezi námi žijí lidé, kteří neumírají. Narodí se, žijí a zemřou a žijí znovu tentýž život tisíckrát. A tito lidé, kteří jsou nekonečně staří a nekonečně moudří, se občas setkají. Navěky se točí v kruhu týchž historických událostí, přestože se jejich životy mohou v jejich průběhu měnit.

Štítky: kdo aby nad do harry svã lidã varå historickã

Zdroj: zen.e15.cz

Ve Středozemním moři se dál šíří jedovatá tropická ryba

To je ale hezká ryba, pomyslí si rybařící turista ve Středomoří. Elegantní stavba těla, stříbřitě se lesknoucí záda s černými skvrnami a bílé břicho. Tenhle úlovek půjde hned na gril. Takový oběd by byl ale smrtelný, protože tropická ryba čtverzubec stříbropásý je prudce jedovatá. Řeklo by se, že něco takového se může jen těžko stát, ale opak je pravdou: rybou, která se do Středozemního moře rozšířila přes Suezský průplav, se totiž otrávilo už několik lidí.

Štítky: ryba lidã stå znã ve stå jedovatã tropickã otrã rybã

Zdroj: zen.e15.cz

Sedíte? Špatně. Vztyk!

Varování ZENu: Když se přestanete na určitou dobu hýbat, je to, jako byste dali tělu pokyn, že se má připravit na smrt. Proto nikdy neseďte v kuse déle než hodinu! Hana de Goeij napsala článek o sezení – jednom z největších zabijáků zdraví – moderně. To znamená vestoje.

Štítky: jsem jsme â lidã sezenã sedä

Zdroj: zen.e15.cz

Češi zůstávají opatrní. Kdo má peníze, raději spoří, než investuje

Schopnost Čechů zhodnotit své úspory je nízká. A pokud už se investovat odhodláme, držíme se takříkajíc při zemi. Už prý ale neplatí, že by více investovali muži, ale platí, že ženy zůstávají ...

Štítky: investovat investuje lidã spoå tisã opatrnã penã radä

Zdroj: finexpert.e15.cz

Platforma Hledá se obchod vytipovala už přes osm desítek vhodných lokalit

Platforma Hledá se obchod, kterou na jaře spustila ČSOB ve snaze párovat požadavky veřejnosti a malé a střední podnikatele, vyhodnotila přes osm desítek nejzajímavějších tipů na umístění obchodů či služeb tam, kde je lidé chtějí. Tyto lokality zatím nabídla vybraným čtyřem stovkám podnikatelů z řad klientů banky.

Štítky: by obchod platforma lidã otevå hledã se obchod platforma hledã osm desã vytipovala uå

Zdroj: strategie.e15.cz

Strážci unijních hranic bojují s nedostatkem lidí. Členské státy jim nepomohly

Jak se uprchlická krize v Evropě prohlubuje, trpí agentura pro ochranu vnějších hranic Evropské unie Frontex stále větším nedostatkem pohraničníků. Brusel sice Frontexu navýšil rozpočet, žádosti o navýšení počtu pracovníků a další techniku ale zůstaly z valné části nevyslyšeny, píše Bureau of Investigative Journalism.

Štítky: jim hranic frontex frontexu strã lidã pohraniä hranic bojujã bojujã nedostatkem

Zdroj: zpravy.e15.cz