Linka 199

Štítek: mají

nejčastější štítky

Obce s úložištěm jaderného odpadu si mají finančně polepšit

Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si mají finančně polepšit. Počítá s tím návrh nařízení vlády, který ve středu projednají ministři. Příspěvek pro obce činí v současnosti čtyři miliony korun ročně. Podle předkládaného materiálu mají mít nově obce kromě toho nárok i na příspěvek 10.000 Kč za každý metr krychlový odpadu Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají návrh korun obce odpadu úložiště jaderného odpadu hlubinného si mají finančně

Zdroj: oenergetice.cz

Maďarské jaderné elektrárně Paks 3 byla prodloužena provozní licence o 20 let

Maďarský Národní úřad pro atomovou energii (OAH) prodloužil provozní licenci bloku 3 jaderné elektrárny Paks o dalších 20 let. Oznámila to státní tisková agentura MTI. Maďarská vláda v mezidobí plánuje snížit navýšení kapitálu vyhrazené pro společnost MVM Paks II Nuclear Power Plant, která je dceřinou společností MVM – vlastníka elektrárny, a která je odpovědná za její Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají byla licence ii provozní maďarské paks ii paks prodloužena provozní licence

Zdroj: oenergetice.cz

Domy pro nízkopříjmové domácnosti nabízejí pohled do budoucnosti

V americkém Walthamu ve státě Vermontu bylo vybudováno 14 prototypů modulárních domů určených pro domácnosti s nízkými příjmy.  Tyto domy se sice vůbec nepodobají elegantním domům představeným 28. října výkonným ředitelem Tesla Motors, Elonem Muskem, i přesto se však jedná o zázraky moderního designu. Projekt Vývoj cenově dostupného bydlení McKnight Lane, v rámci kterého 14 zmíněných domů vzniklo, Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají pohled domácnosti domů domy panely domácnosti nabízejí nízkopříjmové pohled do budoucnosti nízkopříjmové domácnosti

Zdroj: oenergetice.cz

Mládek: Čínské firmy mají zájem se podílet na dostavbě Dukovan

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Hospodářské noviny dnes uvedly, že Číňané požadují po české vládě slib, že některá z tamních firem dostane zakázku na dostavbu jaderného bloku v Česku automaticky, bez Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: firmy mají zájem v česku podílet čínské firmy mají na dostavbě mají zájem firmy mají firmy mají zájem

Zdroj: oenergetice.cz

Broker Trust jako poradenská firma

Minulý týden jsem si přečetl dva články od pana Knappa, generálního ředitele Broker Trustu. Není mi z článků jasné, jaké má Broker Trust postavení na trhu, kromě toho, že je největší. Z pozice přímé konkurence bych se chtěl dozvědět, kam firma kráčí a jaké má klienty. Jsou jimi přímo poradci nebo poradenské firmy? Jednou totiž pan Knapp mluví o jejich poradcích a jindy o poradenských firmách.

Štítky: firmy mají firma broker broker trust servisní vidět pool poradenská poradenská firma

Zdroj: www.investujeme.cz

Bankéřům odzvonilo. Londýn ženou vzhůru hipsteři

Od roku 2007 se zvýšil prodej kávy ve Velké Británii o polovinu. Na jejím ekonomickém růstu má dnes ze 40 procent podíl nový fenomén takzvané flat white economy, tedy ekonomiky bílé kávy.

Štítky: mají ekonomiky britské white fenomén kteøí mcwilliams londýna white economy economy

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Mládek chce větší zásobníky plynu, mají pokrýt 50 procent spotřeby

Česka republika bude rozšiřovat objem podzemních zásobníků plynu tak, aby pokryl 50 procent její roční spotřeby. Nyní mají zásobníky kapacitu zajišťující zhruba 37 procent spotřeby. Na dnešní mezinárodní energetické konferenci International Energy Club v Ostravě to řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Štítky: mají spotřeby procent ministr řekl plynu podle něj mládek zásobníky procent spotřeby

Zdroj: zpravy.e15.cz

Daniel Stein-Kubin: My nejsme lidi

Tak pravil doktor kabaly a protestantský kněz, malíř a kouč se sídlem v Kalifornii, bývalý člen tajných služeb a student vatikánských tajemství, kdysi též zaměstnanec krematoria, hrobník a zahradník. ZEN přináší rozhovor s mužem, který je nekonečně se transformující energií.

Štítky: to mají dnes ten svět protože daniel jsi ti musíš

Zdroj: zen.e15.cz

Britové prý mají svolení sestřelovat ruské stíhačky. Moskva žádá vysvětlení

Rusko si pozvalo britského vojenského atašé v Moskvě, aby vyjasnil zprávy britských médií, podle nichž mají britští vojenští piloti povolení sestřelovat ruské stíhačky nad Irákem. Britský atašé podle agentury Reuters uvedl, že informace k této záležitosti nemá a že předá oficiální odpověď v blízké budoucnosti.

Štítky: může mají budou ruské rusko britové moskva sestřelovat britové prý mají stíhačky

Zdroj: zpravy.e15.cz

Do Berlína se z Bonnu mají odstěhovat poslední německá ministerstva

Pětadvacet let po znovusjednocení Německa chce spolková vláda dokončit stěhování ministerstev z bývalého hlavního města spolkové republiky Bonnu do Berlína. Ministerstvo životního prostředí a výstavby za tímto účelem vytvořilo zvláštní pracovní skupinu, informoval na svém webu časopis Der Spiegel. V bývalé západoněmecké metropoli pracuje nadále asi sedm tisíc vládních úředníků.

Štítky: mají prostředí bonnu berlína z bonnu ministerstev odstěhovat bonnu mají z bonnu mají mají odstěhovat

Zdroj: zpravy.e15.cz

České banky mají v Evropě nejméně rizikových úvěrů na nemovitosti

České banky mají spolu se švédskými nejméně rizikových úvěrů na nemovitosti v Evropě. Finanční ústavy Česku jsou také více ochotné financovat i spekulativní projekty, hlavně u průmyslových nemovitostí. U nich požadují menší množství předem uzavřených nájemních smluv. Vyplývá to z průzkumu financování realitního trhu KPMG Property Lending Barometer.

Štítky: mají nejméně banky financování projektů v evropě české banky mají české banky banky mají úvěrů na nemovitosti

Zdroj: zpravy.e15.cz

České banky mají v Evropě nejméně rizikových úvěrů na nemovitosti

České banky mají spolu se švédskými nejméně rizikových úvěrů na nemovitosti v Evropě. Finanční ústavy Česku jsou také více ochotné financovat i spekulativní projekty, hlavně u průmyslových nemovitostí. U nich požadují menší množství předem uzavřených nájemních smluv. Vyplývá to z průzkumu financování realitního trhu KPMG Property Lending Barometer.

Štítky: mají nejméně banky financování projektů v evropě české banky mají české banky banky mají evropě nejméně

Zdroj: zpravy.e15.cz

Očima expertů: Pomoc dlouhodobě nezaměstnaným. Mají zaměstnavatelé dostat úlevy?

Počet nezaměstnaných v Česku klesá. S horším uplatněním na trhu práce ale stále bojují starší lidé, absolventi a matky po rodičovské dovolené. Ministerstvo práce a sociálních věcí jim chce pomoci: Kdo je zaměstná, mohl by za ně platit nižší povinné odvody. Je to dobrý nápad, nebo deformování pracovního trhu, které se dřív nebo později vymstí?

Štítky: že mají být sami tak jsou dobu sec líbí nelíbí

Zdroj: www.penize.cz

Prodej luxusního zboží roste, nejvíce ho nakupují Číňané

Celosvětové tržby z prodeje luxusního osobního zboží by se v letošním roce mohly zvýšit o 13 procent na 253 miliard eur (6,9 bilionu korun). Tempo růstu tak výrazně zrychlí ve srovnání s předchozími dvěma lety. Nejvíce přitom budou tento typ zboží i nadále kupovat Číňané. Vyplývá to ze studie, kterou uskutečnila konzultační společnost Bain.

Štítky: mají zboží ale eur studie číňané celkových luxusního luxusního zboží luxusního zboží roste

Zdroj: zpravy.e15.cz

České banky mají předávat data o amerických účtech, schválila vláda

Vláda schválila novelu zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní. Ta na základě požadavků EU sjednocuje postupy při automatické výměně daňových informací podle globálních standardů. Ty jsou v souladu s požadavky USA na informace o bankovních účtech (tzv. FATCA). Proto materiál ruší zákon o výměně informací o finančních účtech s USA pro správu daní. Norma by měla začít platit od ledna 2016.

Štítky: mají daní banky informací účtech automatické české banky mají předávat banky mají předávat

Zdroj: zpravy.e15.cz

Šance pro Čechy v zemi draka

Nejlidnatější země světa procitla v létě z růžového ekonomického snu. Zpomalil se růst, propadly se ceny akcií i tamní měna. Přesto už Čína nechce být největším světovým supermarketem. Dováží stále více kvalitního zboží. Výrazně roste její zájem i o české výrobky.

Štítky: mají jako oblasti české trh technologie jurčová v zemi zemi

Zdroj: euro.e15.cz

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1, který by měl být určen zejména pro konzervativní investory, ale ne jen pro ně. Tento prémiový dluhopis má podle banky atraktivní potenciál...

Štítky: lidé mají společnost splatnosti co fond fondů

Zdroj: www.finparada.cz

Největší banky mají zvládnout i bilionovou ztrátu, chtějí regulátoři

Globální finanční regulátoři představili konečný návrh nových pravidel, která mají zabránit tomu, aby se systémově důležité banky musely zachraňovat penězi z kapes daňových poplatníků. Návrh připravený Radou pro finanční stabilitu (FSB) má zajistit, aby si přední světové banky vytvořily dostatečné finanční rezervy, díky kterým by v případě krachu pokryly ztráty, aniž by ohrozily celý finanční sektor.

Štítky: finanční mají ztráty banky bank největší banky mají banky mají zvládnout regulátoři mají zvládnout i

Zdroj: zpravy.e15.cz

Jak vyzrát na emerging markets

Rozvíjející se ekonomiky vykazují vysoké přírůstky HDP, ale akciím na tamních trzích se příliš nedaří. Proč tomu tak je? Jak lépe vytěžit potenciál emerging markets?

Štítky: mají akcií trzích rozvíjejících rozvíjejících se emerging emerging markets markets se trzích rozvíjejících se trzích

Zdroj: www.investujeme.cz

Nové dohody mají posílit energetickou bezpečnost středu a jihovýchodu Evropy

Představitelé Evropské komise a ministři energetiky více než desítky evropských zemí včera podepsali dohody, které mají vést k užší spolupráci v oblasti rozvoje plynové infrastruktury a tím následně k posílení energetické bezpečnosti Evropy. Viceprezident Evropské komise Maroš Šefčovič, komisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiku Miguel Arias Cañete a 12 ministrů energetiky zemí střední a jihovýchodní Evropy se Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají dohody spolupráci evropy plyn bezpečnost energetickou energetickou bezpečnost dohody mají posílit energetickou bezpečnost

Zdroj: oenergetice.cz

USA mají největší zásoby nevyužité ropy na světě

Spojené státy mají nyní více nevyužitých zásob ropy než jakákoliv jiná země na planetě. Podle nejnovější zprávy firmy Rystad Energy mají USA v rezervách neuvěřitelných 264 miliard barelů ropy. Tento údaj zahrnuje současná pole, nové projekty, nedávné objevy, ale také odhady neobjevených polí. Více než polovina nevyužité ropy v USA je v břidlicích, uvádí se Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají zásoby barelů globální rystad nevyužité nevyužité ropy zásoby nevyužité zásoby nevyužité ropy největší zásoby nevyužité

Zdroj: oenergetice.cz

Německé OZE mají za sebou silné pololetí, podíl OZE dosáhl 36,5 %

Německá elektroenergetika má za sebou pololetí s podílem obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny 36,5 %. V jednom z týdnů dosáhla výroba dokonce na 49,6 %. Ukazují to statistiky webu energy-charts.de od Fraunhoferova institutu.  V loňském roce kryla výroba z obnovitelných zdrojů v Německu 30 % celkové výroby. Oproti tomu je první pololetí roku 2016 nadprůměrné, Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají výroba elektřiny dosáhl německu zdrojů sebou za sebou obnovitelných obnovitelných zdrojů

Zdroj: oenergetice.cz

Více než tři čtvrtiny Britů mají zájem o zóny čistého ovzduší

Více než tři čtvrtiny účastníků průzkumu YouGov  ve Velké Británii mají zájem o okamžité řešení otázky čistoty ovzduší. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je podle průzkumu zavedení zón čistého ovzduší v kritických oblastech velkých měst. Průzkum byl veden svazem Clean Air Alliance (CAA) s podporou společnosti Dearman, která se právě otázce dodávek čisté energie Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají více než než ovzduší tři tři čtvrtiny čtvrtiny více než tři než tři čtvrtiny než tři

Zdroj: oenergetice.cz

Německo: Vlastníci odstavovaných JE mají zaplatit 23,3 mld. euro

Speciální komise vytvořená německou vládou za účelem posouzení programu vyřazování německých jaderných elektráren ve středu předložila své závěry německému Ministerstvu hospodářství a energetiky. Z nich vyplývá, že by vlastníci reaktorů měli odvést okolo 23,3 miliard EUR do speciálního státem vlastněného fondu pro vyřazování a likvidaci jaderných zařízení. Plány na odklon od jaderné energetiky byly obnoveny Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají komise likvidaci elektráren německo jaderných odpadu odstavení vyřazování

Zdroj: oenergetice.cz

ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny

Ještě horší než noční můra je palčivý tlak mezi nohama, který nás během noci opakovaně vzbudí, ačkoli na toaletě pokaždé vymáčkneme jenom několik kapek. Možná taky odkládáte návštěvu lékaře kvůli obavě, že prohlídka bude nedůstojná a nepříjemná. Přitom není vůbec jisté, že vaše utrpení způsobuje zvětšená prostata! Třeba máte zánět močového měchýře a všechno vyřeší obyčejná […] Příspěvek ProRelief jsou jenom obyčejné bonbóny pochází z KupníSíla.cz

Štítky: že které mají brně růst jsou jenom jenom obyčejné jenom obyčejné bonbóny bronislav drozd prorelief

Zdroj: kupnisila.cz

Byznysplán: Zachráním vám zámky

Natallii je dvacet jedna. Noc je nekonečná. Bití střídají dokola opakované otázky: Proč vzdoruješ? Proti čemu protestuješ? Zapochybuje: má riskovat život kvůli demokracii, kterou nikdy nepoznala? Když ji z vězení propustí, svou zemi – Lukašenkovo Bělorusko – opouští. Dnes je z dívky žena. Svádí nový zápas: zachraňuje české zámky. Láká do Česka investory z celého světa.

Štítky: když mají ji jsem obchod zámků zámku zámek natallia zámky

Zdroj: finmag.penize.cz

Nová tarifní struktura: problémy fixních plateb a možná inspirace z USA

Nová tarifní struktura byla po vlně kritiky ze strany odborné i široké veřejnosti stažena a bude přepracována. Zvyšování fixních poplatků za využívání sítí se setkává s nelibostí téměř všude, kde je zaváděno. Nevýhody plynou z demotivace šetřit energií a navíc není jisté, že takový systém jen neoddálí problém dále do budoucna. Možnosti férového financování síťových služeb jsou Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají co například plateb spotřeby systém sítě tarifní fixní fixních

Zdroj: oenergetice.cz

Iva Trojanová: Skončete s neefektivní e-mailovou komunikací

Základní pravidla e-mailové komunikace. Čemu se vyhnout a jak své sdělení interpretovat druhé straně správně. Iva je specialistka na e-mailování a vychází i ze zkušeností svých klientů.

Štítky: pak své mají komunikace komunikaci negativa příjemce

Zdroj: mladypodnikatel.cz

Senát schválil novelu horního zákona, stát i obce získají z těžby více peněz

Senát schválil novelu horního zákona, díky které mají stát i obce od roku 2017 získat z těžby nerostů více peněz. Stát by si měl podle Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) polepšit o 427 milionů korun. O desítky milionů si díky změně sazeb úhrad z dobývacího prostoru mají polepšit také obce. Novela nyní míří k podpisu Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: mají zákona novelu mpo úhrad horního schválil obce senát schválil nerostů

Zdroj: oenergetice.cz

Sophiina volba polských horníků

Hornické odbory polské uhelné společnosti Kompania Węglowa (KW) prý stojí před těžkým rozhodnutím. Vláda jim totiž údajně dala na výběr, že buď přistoupí na plošné snížení platů, nebo budou muset být uzavřeny nejztrátovější doly.

Štítky: mají čtyř coal hornictví kw polská polská vláda arch arch coal pgg

Zdroj: iuhli.cz

Nedokončený úkol odcházejícího šéfa České spořitelny

Druhým dílem pokračuje rozhovor s Pavlem Kysilkou, mužem, který pět let stál v čele největší české banky. Ale který také třeba velel dělení česko-slovenské měny – proto přijde v pokračování mimo jiné řeč i na to, co by znamenalo, kdyby se jedna ze zemí eurozóny rozhodla vzdát se eura.

Štítky: mají roce pohledu bank toho mít čnb exportu eurozóny béé

Zdroj: finmag.penize.cz

Nízké ceny ropy drtí arabské země. Saúdská Arábie počítá s rekordním deficitem

Rijád - Dlouhodobě nízké ceny ropy na světových trzích mají závažné ekonomické dopady na země Perského zálivu. Například vládní rozpočet Saúdské Arábie letos vykáže rekordní deficit 367 miliard rijálů (2,4 bilionu Kč), což je 15 procent HDP.

Štítky: mají ceny ropy arábie ceny ropy saúdská arábie saúdská rekordním deficitem miliard rijálů rijálů

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Strategie | Časopis Bankovnictví

A view to emulate Drupal core's handling of taxonomy/term.

Štítky: si mají jako jsou bankovní investice v trh větší instituce

Zdroj: www.bankovnictvionline.cz

Banky budou muset zaplatit miliardy korun do Fondu pro řešení krize

Praha - Banky, družstevní záložny a obchodníci s cennými papíry asi budou muset dávat až tři miliardy korun ročně do nového fondu pro řešení finanční krize.

Štítky: mají jejich zákon pojištění národní finančním vkladů milionu stávajícího

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

Mazlíček zabiják

Chvojenec, vesnička u Hradce Králové. Sjíždím z hlavní silnice. Po chvíli se ozývá hlas navigace: Dojeli jste do cíle. Nenápadný domek s plochou střechou, lemovaný živým plotem; příjezdová brána otevřená. Josef Kreizl čeká na prahu. Na téhle adrese nežije sám. Obyvatel je tu přes třicet. Miláčci i zabijáci.

Štítky: mají jsme start roman zabiják mazlíček zabiják mazlíček

Zdroj: finmag.penize.cz

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1

Česká spořitelna nabízí nový Prémiový dluhopis ŠANCE 1, který by měl být určen zejména pro konzervativní investory, ale ne jen pro ně. Tento prémiový dluhopis má podle banky atraktivní potenciál...

Štítky: lidé mají společnost splatnosti co fond fondů

Zdroj: www.finparada.cz

Teplo pro domácnosti podraží

Cena tepla pro domácnosti z tepláren využívající hnědé uhlí se příští rok v průměru zvýší do dvou procent. Stagnovat nebo zlevnit má naopak cena tepla ze zemního plynu.

Štítky: mají tepla plynu kolem gj ze zemního plynu zemního zemního plynu ze zemního

Zdroj: iuhli.cz

České banky mají předávat data o amerických účtech, schválila vláda

Vláda schválila novelu zákona o mezinárodní spolupráci při správě daní. Ta na základě požadavků EU sjednocuje postupy při automatické výměně daňových informací podle globálních standardů. Ty jsou v souladu s požadavky USA na informace o bankovních účtech (tzv. FATCA). Proto materiál ruší zákon o výměně informací o finančních účtech s USA pro správu daní. Norma by měla začít platit od ledna 2016.

Štítky: mají daní banky informací účtech automatické české banky mají předávat banky mají předávat

Zdroj: zpravy.e15.cz

Největší banky mají zvládnout i bilionovou ztrátu, chtějí regulátoři

Globální finanční regulátoři představili konečný návrh nových pravidel, která mají zabránit tomu, aby se systémově důležité banky musely zachraňovat penězi z kapes daňových poplatníků. Návrh připravený Radou pro finanční stabilitu (FSB) má zajistit, aby si přední světové banky vytvořily dostatečné finanční rezervy, díky kterým by v případě krachu pokryly ztráty, aniž by ohrozily celý finanční sektor.

Štítky: finanční mají ztráty banky bank největší banky mají banky mají zvládnout regulátoři mají zvládnout i

Zdroj: zpravy.e15.cz

Na volné noze je blaze?

Nabídkový e-mail začínal slovy "Vážená paní Einsteinova". Automatu se podařilo prohodit příjmení a ulici. Ale také ukázat, jak je to s osobním zaměřením na klienty u této globální firmy. O velkých společnostech je známo, že nedokáží své zákazníky oslovit individuálně. K tomu je totiž zapotřebí osobní aktivity a samostatnosti v rozhodování. Jenže firmy mají obavu, že kdyby ji zaměstnancům poskytly, čekal by je pád do chaosu. Mohlo by se tedy zdát, že nejlepší předpoklady pro osobní péči o zákazníka mají malí podnikatelé, živnostníci na volné noze. Zdání však klame. Kromě svobody je totiž zapotřebí i čas. A toho mají drobní živnostníci velmi málo. Je to paradoxní, ale o automatizaci marketingu se více než velké společnosti zajímají právě volnonožci (či "freelanceři", jak si také říkají). Zdržuje je i kontakt se zákazníky. "Pořád se na něco ptají," stěžují si na internetu. "Mám je zpoplatnit?" Zdánlivá výhoda, kdy proto sobě stojí dva živí lidé a mohou se dohodnout, se tedy nekoná. Jedna strana totiž musí vydělávat a ne se bavit. Nemá zkrátka čas. Proč? "Dnes do této oblasti vstupují mladí lidé, kteří si nemohou říci o velké peníze, protože jednak pro to nemají žádné mimořádné předpoklady, jednak jim to nedovolí konkurence. Začít podnikat je dnes velmi snadné. Nejenže se snižují úřední bariéry, ale rozvoj nových technologií umožnil, aby do světa byznysu vstoupili i amatéři. Pokud to není optický klam, tak současný volnonožec se nejčastěji živí digitálním marketingem nebo vytvářením webů. K tomu je sice zapotřebí znalostí a dovedností, ale nemusíte kvůli nim studovat vysokou školu ani nabývat zkušeností dlouholetou praxí. Co se na jedné straně může zdát výhodou (snadný přístup na trh), to je na druhé straně problémem. Protože v těchto oborech může podnikat kde kdo, je trh logicky přeplněný. A tak se nejdůležitějším konkurenčním nástrojem stává nízká cena. Což znamená, že freelancer potřebuje pracovat, ne se vybavovat se zákazníky. Potřebuje automatický marketing, který sám získá a uzavře zakázku, ne individuální oslovování klienta a dotazování se na jeho potřeby. Kruh se tak uzavírá. Automatika umožňuje získávat zákazníky, kterým jde především o cenu a jejichž požadavky jsou standardní. Lukrativní zakázky dostanou jiní. Neustálý hon za penězi ovšem popírá to hlavní, co volnonožci vyznávají - svobodu. Sice si občas můžete přečíst o lidech, kteří se svým notebookem cestují po celém světě, denně nějaké tři hodiny pracují a pak si užívají na pláži. Zkuste si představit, jaké asi musí mít zákazníky, aby to bylo možné. Možná vystačí s málem, ale budou tak chtít žít i ve třiceti, čtyřiceti letech? I představa, že napíšete e-book a do smrti už budete jen inkasovat, je směšná. Kolik českých spisovatelů může říci, že je psaní uživí? Řekl bych, že jich není více jak deset. Jste vy tak dobří, abyste se mezi ně zařadili jednou jedinou knihou? Navíc odborná literatura rychle stárne a zájem čtenářů je odváděn konkurenčními autory. Tento příjem vám tedy do důchodu rozhodně nevystačí. Pravděpodobně vyschne během půl roku. Máte nadprůměrnou kvalifikaci? Než přišel internet a digitální technologie, bylo podnikání na volné noze doménou vysoce kvalifikovaných odborníků - lékařů, expertů, právníků atd. Tedy profesí, které mají ceněné know-how (získané univerzitním vzděláním, praxí i mimořádnými schopnostmi) a mohou tedy požadovat nadprůměrné odměny. Tím jsou vyvažovány nevýhody jejich postavení, například závislost příjmů na neustálém vykonávání práce. Dnes však do této oblasti vstupují mladí lidé, kteří si nemohou říci o velké peníze, protože jednak pro to nemají žádné mimořádné předpoklady, jednak jim to nedovolí konkurence. Jít touto cestou má tedy smysl jen pro ty, kdo si nade vše cení svobody a jsou ochotni se kvůli ní vzdát i dostatečného materiálního zabezpečení. A u většiny i tak jen dočasně. Živnostník není podnikatel Existují tedy možnosti, jak začít podnikat bez popsaných omezení, ale zachovat si určitou svobodu? Jsou, ale většinou vyžadují jít mezi lidi. Popravdě řečeno, mnozí volnonožci digitálního zaměření se sice považují za introverty, ale jde spíš o pohodlnost. Není to snad příjemné, strávit celý den doma v pyžamu, protože u počítače je to jedno? Proč bych se měl zabývat jednáním s otravnými lidmi? Proč? Už Tomáš Baťa rozlišoval mezi živnostníky a podnikateli. Živnostníci jsou podle něj lidé, kteří chtějí uživit sebe a své rodiny. Podnikatelé mají vyšší ambice. Pokud je tedy pro vás důležitou hodnotou, že můžete strávit celý den v papučích a pyžamu, patříte do první skupiny. Spokojíte se s tím, že nemáte hlad. A najdete si věrohodné argumenty, proč nemít auto, děti a dovolenou. Jestliže máte vyšší ambice, ale žádné velké prostředky na investice, můžete zkusit něco jiného. Nemáte-li tak dobré nápady, abyste na nich mohli založit úspěšný startup, můžete prodávat nápady jiných. Jednou z činností, které stále umožňují nadprůměrné příjmy, je prodej. Dobří prodejci jsou dnes profesí, kde poptávka vysoce převyšuje nabídku. Pokud se však pracovní poměr neslučuje s vaší představou o svobodě, najděte systém, který vám předá know-how, ale ponechá volnost samostatného podnikatele. Na ně se podíváme v pokračování tohoto článku. Už teď si ale můžete přečíst informace o jedné z možností.

Štítky: to mají tedy tak jsou můžete volné noze volné zákazníky velké

Zdroj: www.intuitivnimarketing.cz

Některé firmy sociální média stále ignorují | Marketingové noviny.cz

Význam sociálních sítí i blogů pro firmy a organizace meziročně vzrostl, přesto některé velké podniky sociální média nadále ignorují. Vyplývá. 20. listopadu

Štítky: mají než sociálních firem sítě title respondentů meziročně firem a a organizací

Zdroj: www.marketingovenoviny.cz

Čd prohrály arbitráž o lokomotivy, Škodě mají zaplatit přes miliardu...

Praha - České dráhy mají zaplatit přes miliardu korun společnosti Škoda Transportation za dodávku lokomotiv řady 380. Rozhodl

Štítky: mají přes korun zaplatit miliardy korun dráhy čd transportation lokomotiv přes miliardu

Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz

MZe:Plochy s obilím a řepkou mají klesat,stavy zvířat růst - Agris...

Výměra polí osetých v Česku obilím a olejninami by se do budoucna měla snížit zhruba o šestinu. Naopak

Štítky: mají na př se js z růst fjs id klimatu obilím

Zdroj: www.agris.cz

Úřady a instituce Články - OEnergetice.cz | OEnergetice.cz

Energetický regulační úřad (ERÚ) je jedním ze základních pilířů české energetiky. Web OEnergetice přináší svým čtenářům čerstvé informace ze světa.

Štítky: mají listopad evropských erú přidej komentář přidej regulátorů energetických regulátorů evropských energetických evropských energetických regulátorů

Zdroj: oenergetice.cz

Britové zprovoznili unikátní směnárenský automat

Také se vám stalo. který se má v pondělí objevit v londýnské stanici metra Kings.

Štítky: které mají jsou vám bankovky včetně britové měn britové zprovoznili unikátní

Zdroj: e-svet.e15.cz

Právo a zákony - Podnikatel.cz

Předává praktické rady, vykládá složité zákony, upozorňuje na časté chyby a naviguje k zisku i potřebnému optimismu. Denně. místo pro živnostníky.

Štítky: mají jejich kontrolní kontrolní hlášení soudu pozor na pozor na kontrolní hlášení na kontrolní senátoři

Zdroj: www.podnikatel.cz

Jízda Plzně a Slavie pokračuje i druhý den | Protext - PR služby...

PROTEXT) - E.ON Junior Cup, fotbalový turnaj hráčů do 10 let, prožívá od 4. do 6. září vrchol v podobě Velkého finále. Na energeticky

Štítky: mají pokračuje slavie pokračuje i semifinále plzně a slavie a ac sparta praha ac sparta sparta plzně

Zdroj: www.protext.cz

Slovo ke dni

Portál www.iprosperita.cz představuje internetový komunikační titul, který doplňuje svými možnostmi aktuálního sdělování tištěný měsíčník Prosperita.

Štítky: kteří mají o ani ale co všech pavel kačer pavel kačer

Zdroj: www.iprosperita.cz

Pravda o půjčkách

Co to je vlastně půjčka? K čemu v naší společnosti existuje a proč mají banky takový zájem je poskytovat? Jde o vytváření hodnoty. jsme psali o tom.

Štítky: to mají ani půjčky banky tomu peníze znamená hodnotu hodnotou

Zdroj: www.e22.cz

Jak funguje úvěrový byznys autobazarů

Některé ze společností poskytující půjčky skrze autobazary již v minulosti oznámily, že se distancují od praktik, které na půdě autobazarů jeho zaměstnanci

Štítky: mají i automobil auto u aaa auto vozu autobazary u aaa aaa auto aaa

Zdroj: www.e22.cz