Linka 199

Štítek: osn

nejčastější štítky

Dvacetileté úsilí o nápravu rwandské genocidy

Poslední genocidě v dějinách lidstva padlo během sta dnů v roce 1994 za oběť téměř milion Rwanďanů, hlavně z kmene Tutsiů. Brzy byl zřízen Mezinárodní trestní tribunál (ICTR), který za dvacet let svého fungování odsoudil přes šedesát strůjců masového vraždění. Nyní pomalu dokončuje svou činnost a množí se dohady, zda naplnil svůj účel.

Štítky: osn robert genocidy fremr rwandì tribunálu ve rwandì ictr robert fremr tribunál

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Američané se shodli s Rusy, OSN vyšetří chemické útoky v Sýrii

Rada bezpečnosti OSN ve čtvrtek vyslovila souhlas s mezinárodním vyšetřováním, které má zjistit, kdo je zodpovědný za chemické útoky v Sýrii. Nový vyšetřovací orgán je výsledkem jinak neobvyklé spolupráce mezi Spojenými státy a Ruskem v otázce syrského konfliktu, napsala agentura AP. Chemické útoky v Sýrii budou společně vyšetřovat OSN a Organizace pro zákaz chemických zbraní.

Štítky: osn rusy vyå chemickã ãºtoky v sã ãºtoky v pouå ãºtoky v sã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Porošenko navrhne v OSN omezení práva veta, čeká „mohutnou“ podporu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se hodlá ve svém projevu na schůzi Valného shromáždění OSN v New Yorku vyslovit pro omezení práva veta, které jednací řád světové organizace přiznává stálým členům Rady bezpečnosti. V Kyjevě to řekl prezidentský mluvčí Kosťantyn Jelisejev. Podle ukrajinských komentátorů je ale taková možnost iluzorní, proti podobným návrhům se důrazně staví Rusko.

Štítky: dohoda usa osn poroå veta obamou setkã v osn v osn omezenã navrhne v

Zdroj: zpravy.e15.cz

USA se možná v OSN zdrží při hlasování o embargu proti Kubě

Spojené státy možná poprvé nebudou hlasovat proti rezoluci OSN, která odsuzuje hospodářské embargo Washingtonu proti Kubě. Napsala to americká agentura AP s odvoláním na nejmenované americké činitele. Bílý dům prý zvažuje, že se při hlasování zdrží. Předpokládá se, že rezoluce bude navržena během října při schůzi Valného shromáždění OSN.

Štítky: možná usa hlasování osn zdrží rezoluci při hlasování usa se možná hlasování o možná v osn

Zdroj: zpravy.e15.cz

Týden v New Yorku českým politikům prospěl

Minulý týden se vše podstatné ve světové politice odehrálo v New Yorku – i z hlediska naší zahraniční politiky. Miloš Zeman se dozvěděl, kde je svět, a svět, kde je český prezident. Naše vláda, konkrétně premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, dostala zpětnou vazbu, že je vnímána jako hráč úměrný své velikosti.

Štítky: zahrani zeman new sobotka osn bohuslav bohuslav sobotka premi milo zaor

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

OSN: V Libyi se podařilo dojednat vládu národní jednoty

Znepřátelené libyjské skupiny se po měsících obtížných jednání dohodly na vládě národní jednoty. V marockém Rabatu to dnes oznámil zvláštní zmocněnec OSN Bernardino Leon, který jednání zprostředkoval. Ministerským předsedou byl podle něj jmenován Fajíz Sarradž.

Štítky: národní v osn libyi se podařilo jednoty národní jednoty dojednat vládu libyi se podařilo podařilo dojednat

Zdroj: zpravy.e15.cz

USA: Írán posledním testem rakety asi porušil rezoluci OSN

Podle Spojených států Írán nedělním testem nového typu balistické rakety zřejmě porušil rezoluci Rady bezpečnosti OSN. Dnes to řekl mluvčí Bílého domu Josh Earnest.

Štítky: osn írán rakety testem rakety asi posledním posledním testem rakety írán posledním testem írán posledním testem rakety asi

Zdroj: zpravy.e15.cz

Práce 20 hodin denně. KLDR posílá občany otročit do ciziny, včetně Polska

Severní Korea poslala na práci do ciziny zřejmě až 50 tisíc svých občanů, kteří jsou často nuceni pracovat v nelidských podmínkách podobajících se otroctví. Před výborem Valného shromáždění OSN to dnes řekl speciální zpravodaj OSN pro KLDR Marzuki Darusman. Severní Korea za práci těchto lidí inkasuje údajně miliardy dolarů. Nejčastěji Severokorejci končí v Rusku a Číně.

Štítky: hodin miliardy prý osn denně korea kldr severní korea hodin denně

Zdroj: zpravy.e15.cz

Současné sliby zdaleka nestačí, upozorňuje OSN před klimatickým summitem

Světové vlády musí posílit svou snahu o snížení emisí oxidu uhličitého, aby se podařilo omezit globální oteplování na růst teplot o dva stupně. Před nadcházejícím klimatickým summitem v Paříži na to upozornili odborníci OSN. Podle nich musí svět emise oproti dosavadním slibům dvojnásobně snížit.

Štítky: roce roku emisí osn gigatun oteplování summitem současné sliby zdaleka klimatickým současné sliby

Zdroj: zpravy.e15.cz

Klimatická dohoda z Paříže by podle OSN mohla vejít v platnost ještě letos

Mezinárodní úmluva o boji proti globální změně klimatu z loňské konference v Paříži by podle představitelů Organizace spojených národů mohla vejít v platnost již do konce letošního roku. Dohoda si klade za cíl udržet globální nárůst teplot pod hranicí 2 °C ve srovnání s průměrnými teplotami v preindustriální době. Aby dohoda vešla v platnost, musí být oficiálně přijata Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: dohoda mohla osn paříže platnost vejít v platnost vejít by podle mohla vejít v klimatická

Zdroj: oenergetice.cz

Pařížská klimatická dohoda: Zůstane jen kusem papíru?

Je stupidní a absurdní, nemůžeme se jí řídit, prohlásil o pařížské klimatické dohodě z konce minulého roku filipínský prezident Rodrigo Duterte. Muž, který svými výroky připomíná amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, dal jako první státník najevo, že s ratifikací dohody to nemusí být  slavné. Filipíny sice nejsou nejvlivnějším hráčem na světové scéně, ale jejich postoj může podle Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: a dohoda ale dohody zatím osn trump prezidenta pařížské ratifikaci

Zdroj: oenergetice.cz

Zástupci 130 zemí se sejdou v New Yorku k podpisu klimatické dohody z Paříže

22.dubna se bude konat zahajovací ceremoniál podepisování pařížské dohody v New Yorku. Zúčastnit se má přes 130 zemí a okolo 60 hlav států a vlád. Aby dohoda vstoupila v platnost, musí ji podepsat alespoň 55 států, které dohromady čítají alespoň 55 % světově vypuštěných emisí. Historická účast V pátek 22. dubna se bude konat ceremoniál k začátku podepisování klimatické Publikováno na webu oEnergetice.cz

Štítky: dohoda alespoň zemí osn new yorku paříže klimatické klimatické dohody z klimatické dohody yorku

Zdroj: oenergetice.cz