Linka 199

Štítek: uprchlã

nejčastější štítky

Uprchlíci budou moci v Česku začít pracovat už po půl roce

Ministerstvo práce zatím nechystá zvláštní program na podporu zaměstnávání uprchlíků. Počet azylantů v Česku je nízký. Úřady práce k případným uchazečům o práci, kteří chtějí v Česku získat či už získali azyl, přistupují stejně jako k ostatním zájemcům o místo, řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Žadatelé o azyl mohou v Česku začít pracovat až po roce. Podle chystané novely by se lhůta měla zkrátit na šest měsíců.

Štítky: mohou budou azyl o azyl zamä azylantå uprchlã lhå moci v ä neziskovã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Poskytnout běžencům vlastní byt? V Česku to není jednoduché

Vezměte si uprchlíky domů, vyzývá řada politiků. A nabídky na bydlení opravdu přicházejí, potvrzují organizace pracující s migranty. V českém systému to však vůbec není snadné. Žadatele o mezinárodní ochranu lze ubytovat, ale cizinec musí znát někoho, s kým se přímo domluví.

Štítky: organizace poskytnout uvedla v ä uprchlã poskytnout bä konkrã

Zdroj: zpravy.e15.cz

USA přijmou nejméně deset tisíc syrských uprchlíků

Americký prezident Barack Obama nařídil připravit přijetí nejméně 10 tisíc syrských uprchlíků v USA v příštím rozpočtovém roce, který začíná 1. října. Řekl to mluvčí Bílého domu Josh Earnest. Kongres bude podle něj muset v tomto směru přijmout patřičné finanční i bezpečnostní závazky.

Štítky: usa deset tisã uprchlã nejmã syrskã bezpeä usa på

Zdroj: zpravy.e15.cz

Stropnický: V4 by mohla postavit společný uprchlický tábor v Maďarsku

Státy visegrádské skupiny (V4) by mohly na maďarských hranicích vybudovat záchytné centrum pro uprchlíky. V České televizi to řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Centrum, které by zajišťovalo registraci uprchlíků před vstupem do schengenského prostoru, je podle něj jeden z konkrétních návrhů, které by Česko mohlo podat na středečním mimořádném summitu EU k migraci.

Štítky: eu by budou proti spoleä podle nä uprchlã vlã kvã stropnickã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Německo odkládá snižování daní. Kvůli nákladům na uprchlíky

Německo kvůli současnému přílivu uprchlíků ruší plány na snižování daní. S odvoláním na zdroje z ministerstva financí to napsal nedělník Welt am Sonntag. Vláda podle listu zároveň chce posílit sociální programy na pomoc nezaměstnaným a na podporu levného bydlení, aby zamezila možnému vzniku napětí mezi sociálně slabými a běženci.

Štítky: by listu sociã uprchlã sniå danã odklã napä na uprchlã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Po naplnění kvót pošleme uprchlíky jinam, navrhl německý ministr

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére navrhuje stanovení pevných evropských kvót na přijímání uprchlíků. Po jejich naplnění by Evropská unie měla další běžence odmítat a umísťovat je do jiných bezpečných regionů světa, řekl de Maiziére v rozhovoru, který přinesl v aktuálním čísle týdeník Der Spiegel.

Štítky: by po unie naplnä poå odmã uprchlã kvã maiziã rozdä

Zdroj: zpravy.e15.cz

Bečvář: Armáda může kvůli uprchlíkům ihned nasadit 900 vojáků

Česká armáda je připravena do 48 hodin vyslat 900 vojáků pro potřeby policie na řešení uprchlické krize. Na Dnech NATO v Mošnově na Novojičínsku to řekl náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) řekl, že armáda bude s policií v pondělí jednat o společném cvičení, které by mělo být ještě v září.

Štítky: jednat kde vojã uprchlã armã stropnickã beä cviä policiã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Švýcarsko podpoří kvóty. Pro začátek přijme 1500 imigrantů

Švýcarsko podporuje plán Evropské komise na solidární přerozdělení běženců mezi členy Evropské unie a samo se chce jako nečlenský stát do redistribuce uprchlíků zapojit. Prohlásila to švýcarská prezidentka Simonetta Sommarugaová. Alpská konfederace prozatím přijme až 1500 žadatelů o azyl, kteří pocházejí z prvního návrhu Evropské komise na rozdělení 40 tisíc lidí.

Štítky: azyl o azyl evropskã uprchlã å vã kvã hraniä sommarugaovã pro zaä

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chorvati odvážejí uprchlíky do Maďarska. Porušujete pravidla, zní z Budapešti

Na chorvatsko-maďarskou hranici dorazilo prvních 23 autobusů převážejících uprchlíky, vystoupilo z nich asi 1700 běženců imigrantů. Na druhé straně hranice u přechodu Beremend se shromáždili maďarští vojáci a policisté. Na místě jsou i dva obrněné vozy. Následně se objevily autobusy i na maďarské straně, do kterých migranti začali postupně nastupovat a odjíždět. Podle policie jsou migranti odváženi do dvou registračních center blízko rakouské hranice.

Štítky: jsou hranice hranici chorvatsko uprchlã maä migrantå odvã chorvati odvã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chovanec odmítá domácí kritiku za tvrdý postoj proti uprchlíkům

Uprchlíci zadržení na českém území porušili podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) zákon, když nepočkali na vyřízení žádosti o azyl v prvním státu Schengenu, kam vstoupili. Musí proto podle něj strpět omezení svobody do doby, než se prokáže jejich identita. Chovanec to řekl v reakci na kritiku třeba vládního výboru pro práva cizinců nebo ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, že jsou detenční zařízení na běžence nepřiměřeně přísná.

Štítky: tak jsou chovanec odmã uprchlã zadrå zaå kvã kritiku

Zdroj: zpravy.e15.cz