Linka 199

Štítek: zaå

nejčastější štítky

Ukrajina zažila den bez výstřelu. Poprvé po 18 měsících

Poprvé za půldruhého roku na východě Ukrajiny uběhl celý den bez obětí a výstřelů. Uvedl to ukrajinský prezident Petro Porošenko. Současně obvinil Rusko, že dosud nestáhlo své vojáky a tanky z východoukrajinského Donbasu, kde si boje mezi proruskými separatisty a vládními vojsky vyžádaly od loňského dubna na 8000 mrtvých.

Štítky: ani rusko sil ukrajina donbasu vojã ukrajinskã poroå den bez zaå

Zdroj: zpravy.e15.cz

Rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2015

Letošní, už pátý ročník Rozjezdů roku, které organizuje T-Mobile, dospěl před pár dny do finále. Ve Starting Up jsme projekt sledovali celý rok. Z našeho úhlu pohledu byly síly ve finále hodně vyrovnané, vyhrát mohl kterýkoliv projekt. Nakonec se to podařilo Pavlíně Štěpánkové a Elišce Eflerové, tandemu matky a dcery, s projektem Mateřské školy skřítka Ostružinky ve Svojkově u Nového Boru. Vítězkycelostátního on-line hlasování veřejnosti získaly cenu v celkové výši 189 840 Kč, konkrétně 150 000 Kč a balíček služeb v hodnotě 39 840 Kč. Pojďme si Pavlínu Štěpánkovou  vyzpovídat a zjistit, jaké skřítčí čáry za tím stály :)

Štítky: jsem projekt roku zaå rozjezdå rozhovor s vã skå podaå zaä

Zdroj: www.ipodnikatel.cz

Uprchlický tábor u Břeclavi bude zrušen. Není potřeba

Prázdný stanový tábor pro migranty v břeclavské části Poštorná bude během října či listopadu zrušen. České televizi to řekl ministr vnitra Milan Chovanec, podle něhož stát k ubytování uprchlíků nebude potřebovat ani vedlejší budovu bývalé věznice. S využitím ubytovacích zařízení v Balkové na Plzeňsku a Drahonicích na Lounsku ministerstvo i nadále počítá.

Štítky: potå poå v ä zaå zatã zruå stanovã v poå

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chovanec odmítá domácí kritiku za tvrdý postoj proti uprchlíkům

Uprchlíci zadržení na českém území porušili podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) zákon, když nepočkali na vyřízení žádosti o azyl v prvním státu Schengenu, kam vstoupili. Musí proto podle něj strpět omezení svobody do doby, než se prokáže jejich identita. Chovanec to řekl v reakci na kritiku třeba vládního výboru pro práva cizinců nebo ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, že jsou detenční zařízení na běžence nepřiměřeně přísná.

Štítky: tak jsou chovanec odmã uprchlã zadrå zaå kvã kritiku

Zdroj: zpravy.e15.cz