Linka 199

Štítek: zdravotnictv

nejčastější štítky

Válka o očkovací vakcíny aneb Jaký přípravek je efektivnější?

V Česku nikdo nezkoumá, zda se plošné očkování vyplatí, ani jaký přípravek je efektivnější. A tak u vakcín vyhrává ten hlasitější. Kvůli reklamě na možnost „bezplatného“ očkování pro seniory vakcínou Prevenar 13 od Pfizeru se rozhořela téměř válka. Pojišťovny ji totiž nehradí v plné výši. Na rozdíl od konkurenčního Pneuma 23 od sanofi-aventis.

Štítky: zdravotn hradit korun poji zdravotnictv plo vakc pneumo efektivitu prevenar

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Krevní kauza nebere konce

Úspěch Česka v Nizozemsku ve sporu s firmou Diag Human by se už nemusel opakovat. Milionové honoráře rozhodcům lze vykládat i jako všimné, čehož by mohl Diag Human využít ve sporech v zahraničí a argumentovat podjatostí rozhodců.

Štítky: zahrani mohl diag human diag human arbitr zdravotnictv odm rozhodc tribun

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Zdravotníci ze zahraničí se do Česka nehrnou

Z Výroční zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za rok 2014 o mezinárodní migraci vyplývá, že cizince, kteří jsou lékaři či zdravotními sestrami, Česko neláká. Navíc má problém se stárnutím lékařů a nedostatkem sester.

Štítky: tis zdravotn pro zahrani zem kte oecd zdravotnictv zkou sester

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Konflikt o povinné očkování novelou zákona nekončí

Novela zákona o ochraně veřejného zdraví nabývá účinnosti 1. prosince. Při jejím projednávání parlamentem přitahovaly pozornost médií především povinná vakcinace a s ní spojené sankce. Co bude v oblasti očkování nového?

Štítky: dle zdravotn zn individu povinn zdrav zdravotnictv fyzick odpov dle individu

Zdroj: ceskapozice.lidovky.cz

Město Louny – Program pro poskytnutí dotací z finančních prostředků komise pro zdravotnictví RM – Dotace na činnost a projekty v oblasti zdravotních služeb

Hlavním záměrem uvedeného dotačního programu města je podpora činností nekomerčního, neziskového a obecně prospěšného charakteru v oblasti zdravotnictví. Příjem žádostí: Příjem žádostí končí dne 20.3.2016. Příjemci podpory: Neziskové a jim podobné organizace a subjekty se sídlem a působící ve městě Louny. Právnické osoby a fyzické osoby, které se zabývají neziskovými aktivitami souvisejícími s městem a mají sídlo nebo bydliště

Štítky: v oblasti neziskov projekty v projekty v oblasti louny komise pro ve m zdravotnictv a projekty maj

Zdroj: www.dotacni.info