Linka 199

Štítek: zemä

nejčastější štítky

Spot dne: Roztančené brambůrky

Jiná země, jiný mrav. V Británii se při pohledu na balení brambůrků McCoy´s sluší roztančit veškeré osazenstvo benzínové pumpy. Spot natočila agentura BMB z Londýna.

Štítky: pohledu brambå roztanä jinã mrav v britã zemä se på britã na balenã

Zdroj: strategie.e15.cz

Brusel chce přispívat neúspěšným žadatelům o azyl na cestu domů

Preferovanou variantou řešení situace těch, kteří v EU neuspějí s žádostí o azyl, je jejich dobrovolný návrat do země původu, byť za přispění evropských peněz. Neúspěšným žadatelům ale musí být zároveň jasné, že pokud neodejdou dobrovolně, budou k opuštění území unie přinuceni. Vyplývá to z materiálů, které tento týden členským zemím v reakci na gradující migrační a uprchlickou krizi nabídla Evropská komise.

Štítky: eu komise azyl o azyl cestu zemã jinã zemä neãºspä plã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Slovensko možná odstoupí od pronájmu gripenů, jednání se komplikují

Jednání Slovenska a Švédska o pronájmu stíhaček Gripen se zkomplikovala. Vyplývá to z vyjádření slovenského ministra obrany Martina Glváče. Podle něj není zatím jisté, zda si země nakonec pronajme zmiňované stroje, které využívá i česká armáda. Slovensko zřejmě bude muset déle využívat dosluhující bitevníky ruské výroby.

Štítky: hodin slovensko obrany slovenska zemä pronã å vã glvã slovenskã vyuå

Zdroj: zpravy.e15.cz

Slovensko v minulosti přijalo i 11 tisíc uprchlíků za rok. Nyní je odmítá

Slovensko v současné migrační krizi odmítá přijmout větší počet migrantů, v minulosti ale země zvládla příliv tisícovek uprchlíků ročně. Vyplývá to z údajů slovenského migračního úřadu a upozornil na to státní institut finanční politiky.

Štítky: eu slovensko azyl o azyl minulosti zemä evropskã odmã v minulosti slovensko v

Zdroj: zpravy.e15.cz

Potravina domácí aneb další zmatek na obzoru

Stát, zemědělci a výrobci potravin vsadili na marketing značek. Ministerstvo zemědělství na konci července představilo Českou potravinu, další z celé řady log, jejichž smyslem je přilákat spotřebitele na kvalitní domácí produkty. Připomeňme, že na trhu je v současnosti přes deset různých označení, jež mají veřejnost přesvědčit, jak skvělý výrobek se pod nimi vlastně skrývá.

Štítky: by domã znaä zemä spotå milionå oznaä potravina potravina domã podobnã

Zdroj: strategie.e15.cz

Jsou kvóty mrtvé? Nový návrh Bruselu s nimi nepočítá

Povinné kvóty k přerozdělování migrantů v rámci Evropské unie možná nebudou. Podle listu Financial Times s nimi totiž nepočítá aktuální návrh dohody pro úterní jednání ministrů vnitra členských zemí EU, na němž pracují vyjednávači. Počet přijatých uprchlíků by si podle tohoto textu stanovovaly jednotlivé státy samy.

Štítky: by unie times s nimi zemä tisã novã financial kvã jsou kvã

Zdroj: zpravy.e15.cz

Chorvatsko ploty nepostaví. Imigranty pošle dál do Evropy

Chorvatsko se sice o migranty proudící do země ze Srbska postará, ale nemůže je na svém území nechat, prohlásil premiér Zoran Milanović. Bude je proto posílat dál do Evropské unie přes Slovinsko a Maďarsko.

Štítky: podle chorvatsko zemä podle nä maä ploty ploty nepostavã nepostavã chorvatsko ploty

Zdroj: zpravy.e15.cz