Linka 199

Emotivní Šlechtová: Pouštěla jsem rakev do spalu a viděla žeh - Echo24.cz

Silné emoce ze strany ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) provází projednávání změn v pohřebnictví ve sněmovně. Nejdříve se zkraje týdne rozčílila kvůli přerušení schůze a komunisty obvinila z obstrukcí, nyní před poslance předstoupila se značně procítěným projevem. „Objíždím pohřební služby i krematoria a jsou věci, o kterých by se raději nemělo veřejně mluvit,“ prohlásila šéfka resortu. Novela ohledně pohřebnictví prošla v pátek prvním čtením. Úprava například zpřísňuje minimální nároky na rakve, zavádí kontroly pohřebních služeb či umožňuje pohřby dětských plodů po potratu. 

Zdroj: echo24.cz

Jourová zažila domácí násilí, nyní proti němu vede kampaň - Echo24.cz

Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) převzala záštitu nad evropským projektem, který má bojovat proti násilí na ženách. Sama totiž podle informací, které uvedla v rozhovoru pro deník Blesk.cz, fyzické násilí zažila a je to pro ni velká motivace k tomu, aby nyní pomohla dalším obětem. Evropská unie projekt, do nějž hodlá během roku 2017 investovat 270 milionů korun, rozjela 25. listopadu, tedy symbolicky v Mezinárodní den proti násilí na ženách.

Zdroj: echo24.cz

Pravice napadla u Ústavního soudu kontroly kotlů v domácnostech - Echo24.cz

Poslanci TOP 09 a ODS v pátek u Ústavního soudu napadli loni schválenou novelu zákona o ochraně ovzduší, podle které mohou úřady kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. TOP 09 o tom informovala v tiskové zprávě. Podle pravicové opozice odporuje ústavě fakt, že úřady mohou ke kontrolám přímo v domácnostech přistoupit bez předchozího rozhodnutí soudu.

Zdroj: echo24.cz

Rána staromilcům. Google oficiálně označil Česko jako Czechia - Echo24.cz

Pro svět už je to oficiální. Mapy Googlu začaly ve své anglické verzi zobrazovat Českou republiku jako Czechii. Ke změně došlo na začátku letošního ledna – uživatelé na sociálních sítích tvrdí, že ještě v prosinci jim mapy ukazovaly anglicky psaný název „Czech Rep“. Na změnu upozornil například server iDnes.cz. 

Zdroj: echo24.cz

Auto na přejezdu smetl vlak, zemřeli tři lidé - Echo24.cz

Tři lidé zemřeli v pátek ráno při střetu osobního auta a vlaku na železničním přejezdu ve Vejprnicích na Plzeňsku. ČTK to řekl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha. Ve vlaku se nikdo nezranil. Provoz na mezinárodní trati bude zastaven minimálně celé páteční dopoledne.

Zdroj: echo24.cz

V Praze je smog, řidiči by neměli vyjíždět - Echo24.cz

V Praze byla vyhlášena smogová situace kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zdroj: echo24.cz

Rozčílená Šlechtová. Pohřby nejsou priorita, vzkazují komunisté - Echo24.cz

Kritikou komunistů kvůli změnám v pohřebnictví nešetří ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Ti totiž v úterý zařízli úvodní projednávání novely zákona, kterou resort Šlechtové připravuje přes dva roky. Podle ministryně dali přednost recepci na vietnamské ambasádě, to však KSČM odmítá. Šéfka resortu za tím vidí lobování pohřebních služeb, na které nová pravidla dopadnou asi nejtvrději. Úprava totiž počítá mimo jiné se zpřísněním kontroly i se sankcemi.

Zdroj: echo24.cz

Počet zdravotních pojišťoven by se mohl snížit, soudí Sobotka - Echo24.cz

Počet zdravotních pojišťoven by se mohl v budoucnu snížit, soudí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V dnešních sněmovních interpelacích zmínil možné sloučení Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV).

Zdroj: echo24.cz

Starostou Jižního Města je Jirava. Potřetí a potřetí za jinou stranu - Echo24.cz

Novým starostou Prahy 11 se stal dosavadní místostarosta Petr Jirava (ANO). Ve funkci nahradil Jiřího Štylera z Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11). Rozhodli o tom zastupitelé. Dostal 24 hlasů v 45členném zastupitelstvu.

Zdroj: echo24.cz

Zeman jmenoval Karla Srpa členem etické komise pro třetí odboj - Echo24.cz

Prezident Miloš Zeman jmenoval členem etické komise pro ocenění účastníků protikomunistického odboje Karla Srpa staršího, zakladatele a dlouholetého předsedu Jazzové sekce. Potvrdil to mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Pětileté funkční období by mu mělo začít od dubna. Rozhodnutí musí ještě podepsat premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Zdroj: echo24.cz

Od konce května si už v hospodě nezapálíte, rozhodli senátoři - Echo24.cz

Senát schválil takzvaný protikuřácký zákon beze změn. Od konce května tak má platit absolutní zákaz kouření ve vnitřních prostorách restaurací, divadel či kin. Horní komora o přijetí normy dnes rozhodla po téměř pětihodinovém maratonu argumentů pro a proti přijetí navržených opatření. Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Zdroj: echo24.cz

Česká pošta od ledna zdraží zásilky do zahraničí o pět až dvacet korun - Echo24.cz

Česká pošta od ledna zvýší ceny za posílání listovních zásilek do zahraničí o pět korun, balíky podraží o 20 korun. Vyplývá to z ceníku na webu společnosti. Důvodem zdražení je nutnost pokrýt náklady na tyto služby, řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Zdroj: echo24.cz

ČTÚ hrozí operátorům ztrátou licence, pokud nesníží cenu za data - Fotky - Echo24.cz

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) znovu vyzval operátory O2 a Vodafone, aby do měsíce snížili velkoobchodní ceny datových služeb v sítích LTE. Pohrozil jim odebráním licencí. ČTÚ to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Vodafone podle svého sdělení ceny snížil již v loňském roce, O2 chce úpravu provést ve stanovené lhůtě.

Zdroj: echo24.cz

ČTÚ hrozí operátorům ztrátou licence, pokud nesníží cenu za data - Echo24.cz

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) znovu vyzval operátory O2 a Vodafone, aby do měsíce snížili velkoobchodní ceny datových služeb v sítích LTE. Pohrozil jim odebráním licencí. ČTÚ to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Vodafone podle svého sdělení ceny snížil již v loňském roce, O2 chce úpravu provést ve stanovené lhůtě.

Zdroj: echo24.cz

Investice skupiny Veolia Energie v ČR 2016: snižování emisí a úspory energií - Echo24.cz

Skupina Veolia Energie v České republice investovala v loňském roce přes 600 milionů korun do další modernizace a rekonstrukce svých energetických zařízení. Část těchto prostředků byla použita na investice do pokračujících ekologizací jednotlivých provozů, jejichž cílem je především zlepšení ovzduší na Ostravsku a Karvinsku. Velká část finančních prostředků však byla také investována na obnovu rozvodných sítí, předávacích stanic a budování domovních stanic. Všechny tyto činnosti skupiny Veolia mají jednoznačný cíl snižovaní emisí, zvýšit úspory energie a zvýšit spolehlivost a efektivitu dodávek tepla. Skupina Veolia se také věnuje chytrým technologiím.

Zdroj: echo24.cz

Investice skupiny Veolia Energie v ČR 2016: snižování emisí a úspory energií - Fotky - Echo24.cz

Skupina Veolia Energie v České republice investovala v loňském roce přes 600 milionů korun do další modernizace a rekonstrukce svých energetických zařízení. Část těchto prostředků byla použita na investice do pokračujících ekologizací jednotlivých provozů, jejichž cílem je především zlepšení ovzduší na Ostravsku a Karvinsku. Velká část finančních prostředků však byla také investována na obnovu rozvodných sítí, předávacích stanic a budování domovních stanic. Všechny tyto činnosti skupiny Veolia…

Zdroj: echo24.cz

Mayová představila tvrdý brexit: úplné oddělení Británie od EU - Echo24.cz

Británie nechce částečné ani přidružené členství v Evropské unii. Odstoupí od evropského soudního dvora, opustí jednotný trh, unijní struktury a bude si hlídat počet příchozích z unie. Zdůraznila to dnes britská premiérka Theresa Mayová v projevu věnovaném dalšímu postupu, který povede k vystoupení země z unie. Vyjednávání o brexitu má podle ní začít koncem března s tím, že finální dohodu předloží ke schválení parlamentu.

Zdroj: echo24.cz

Mayová chce po brexitu „ambiciózní“ obchodní dohodu s EU - Fotky - Echo24.cz

Británie si přeje mít po brexitu „odvážnou a ambiciózní“ obchodní dohodu s Evropskou unií. Prohlásila to ve čtvrtek na ekonomickém fóru v Davosu britská premiérka Theresa Mayová. Oznámila přitom, že v očekávání dohody s unii Británie již začala vyjednávat své budoucí obchodní vztahy i s Novým Zélandem, Austrálií a Indií.

Zdroj: echo24.cz

Londýn nebude vyzobávat rozinky, reaguje kancléřka na Mayovou - Echo24.cz

Evropská unie se nesmí nechat rozdělit při vyjednáváních o odchodu Británie z evropského bloku a Londýn nebude vyzobávat rozinky. Řekla to dnes německá kancléřka Angela Merkelová v reakci na úterní projev, ve kterém britská premiérka Theresa Mayová nastínila svou představu takzvaného brexitu.

Zdroj: echo24.cz

Mayová chce po brexitu „ambiciózní“ obchodní dohodu s EU - Echo24.cz

Británie si přeje mít po brexitu „odvážnou a ambiciózní“ obchodní dohodu s Evropskou unií. Prohlásila to ve čtvrtek na ekonomickém fóru v Davosu britská premiérka Theresa Mayová. Oznámila přitom, že v očekávání dohody s unii Británie již začala vyjednávat své budoucí obchodní vztahy i s Novým Zélandem, Austrálií a Indií.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Penta - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Penta koupila bývalý nuselský pivovar. Postaví byty za dvě miliardy - Fotky - Echo24.cz

Areál bývalého pivovaru v pražských Nuslích získala investiční skupina Penta. Na místě plánuje postavit novou čtvrť za dvě miliardy korun. Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny. Cenu, kterou za tři hektary pozemků v širším centru metropole zaplatila, Penta nezveřejnila.

Zdroj: echo24.cz

Čínská CEFC koupila od Penty Florentinum za 7,6 miliardy korun - Echo24.cz

Investiční skupina Penta ve středu podepsala dohodu o prodeji svého pražského administrativního komplexu Florentinum čínské skupině CEFC, která podala nejvyšší nabídku. Uvedla to v tiskové zprávě. Hodnotu transakce firmy nezveřejnily, ale podle informací ČTK se cena pohybuje kolem 283 milionů eur, tedy přes 7,6 miliardy korun. CEFC ve finálovém rozstřelu porazila německou Allianz.

Zdroj: echo24.cz

Penta chce koupit a zbourat sedm let starou halu na pražské Florenci - Echo24.cz

Investiční skupina Penta chce koupit a zbourat teprve sedm let starou odbavovací halu autobusového nádraží na pražské Florenci, napsal server E15.cz. Jedná se o část projektu Penty na stavbu obchodního a kancelářského centra u Masarykova nádraží s osmi budovami za 6,5 miliardy korun. Firma ČSAD Praha holding, která halu na Florenci vlastní, ale tvrdí, že s ní Penta o ničem nejedná.

Zdroj: echo24.cz

Penta koupila bývalý nuselský pivovar. Postaví byty za dvě miliardy - Echo24.cz

Areál bývalého pivovaru v pražských Nuslích získala investiční skupina Penta. Na místě plánuje postavit novou čtvrť za dvě miliardy korun. Informují o tom čtvrteční Hospodářské noviny. Cenu, kterou za tři hektary pozemků v širším centru metropole zaplatila, Penta nezveřejnila.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Írán - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Kvůli sankcím přicházíme o zakázky v Íránu, stěžuje si Dlouhý - Fotky - Echo24.cz

České firmy přicházejí kvůli zákonu zakazujícímu dodávky pro íránskou elektrárnu Búšehr o zakázky. Evropská unie přitom v souvislosti s uvolňováním sankcí vůči Íránu podobná omezení již odstranila, uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Ten proto vyzval dopisem všechny předsedy poslaneckých klubů, aby zákon zrušili. Normu v prvním čtení projednává Sněmovna.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: atomová elektrárna - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: sankce - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Zemřel vlivný íránský exprezident Rafsandžání - Echo24.cz

Ve věku 82 let v neděli zemřel bývalý íránský prezident Akbar Hášemí Rafsandžání. Oznámila to íránská státní média. Exprezident zemřel v nemocnici u Teheránu, kde byl v neděli hospitalizován se srdečním infarktem.

Zdroj: echo24.cz

Zrušení jaderné dohody s Íránem by byla katastrofa, varuje Trumpa CIA - Echo24.cz

Zrušení jaderné dohody s Íránem by mělo katastrofální následky, varoval šéf Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Brennan nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. V rozhovoru s britskou BBC Brennan rovněž doporučil Trumpovi, aby se měl na pozoru před ruskými sliby. Moskva je podle něj odpovědná za většinu utrpení v Sýrii.

Zdroj: echo24.cz

Kvůli sankcím přicházíme o zakázky v Íránu, stěžuje si Dlouhý - Echo24.cz

České firmy přicházejí kvůli zákonu zakazujícímu dodávky pro íránskou elektrárnu Búšehr o zakázky. Evropská unie přitom v souvislosti s uvolňováním sankcí vůči Íránu podobná omezení již odstranila, uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Ten proto vyzval dopisem všechny předsedy poslaneckých klubů, aby zákon zrušili. Normu v prvním čtení projednává Sněmovna.

Zdroj: echo24.cz

Po EET další rána. Praha 1 chce jednotnou zavírací dobu restaurací - Echo24.cz

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Návrh Prahy 2 na omezení provozu v jedné problémové lokalitě magistrát minulý týden zamítl. Zastupitelstvo Prahy 1 proto žádá magistrát, aby ho informoval, jak chce v příštích letech rušení pořádku a nočního klidu řešit. Radnice o stanovení otevírací doby vyhláškou požádala v roce 2014.

Zdroj: echo24.cz

Po EET další rána. Praha 1 chce jednotnou zavírací dobu restaurací - Fotky - Echo24.cz

Praha 1 chce dál prosazovat jednotnou zavírací dobu restaurací. Návrh Prahy 2 na omezení provozu v jedné problémové lokalitě magistrát minulý týden zamítl. Zastupitelstvo Prahy 1 proto žádá magistrát, aby ho informoval, jak chce v příštích letech rušení pořádku a nočního klidu řešit. Radnice o stanovení otevírací doby vyhláškou požádala v roce 2014.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: lyžování - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Janstův nový obchod: převezme další pozemky v Harrachově - Fotky - Echo24.cz

Akciová společnost Sportovní areál Harrachov, za níž stojí vlivný lobbista Miroslav Jansta, se chystá na výhodný obchod. Poté, co od státu získala zimní sportoviště se stejným jménem, se chystá i na převzetí pozemků, na nichž stojí tamní skokanské můstky. Ještě před několika měsíci přitom mezi společností a státem probíhaly spory o výši nájmu, který firma odmítala zaplatit. Nyní se však zcela nečekaně obě strany dohodly na prodeji pozemků, navíc za nižší částku, než se původně předpokládalo. Na…

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Miroslav Jansta - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: ministerstvo zemědělství - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Z hejtmana Michala Haška se stal advokátní koncipient. U Jansty - Echo24.cz

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) působí po odchodu z krajského úřadu v Advokátní kanceláři Jansta, Kostka jako advokátní koncipient. Pracoval tam už v minulosti. Uvedl to dnes na svém facebookovém profilu. Hašek je vystudovaný právník. Na postu hejtmana skončil minulý týden, kdy předal úřad nástupci Bohumilu Šimkovi (ANO). V čele kraje byl dvě volební období. Nyní zůstává řadovým zastupitelem.

Zdroj: echo24.cz

Máme trestat Rusko za doping? Aféra rozděluje české sportovce - Echo24.cz

Zákaz startu ruským atletům na olympijských hrách v Riu rozděluje českou odbornou veřejnost. Zatímco tuzemský úřad pro kontrolu dopingu to považuje za jediné možné řešení, naopak proti uplatnění kolektivní viny se staví tuzemský olympijský výbor, podle kterého pochybila především Světová antidopingová agentura (WADA). Podle kritiků by se „čistí“ sportovci měli domáhat svých práv. Sankce se mohou přitom plošně dotknout i ostatních sportovců z Ruska, o jejich osudu bude v neděli jednat Mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Zdroj: echo24.cz

Janstův nový obchod: převezme další pozemky v Harrachově - Echo24.cz

Akciová společnost Sportovní areál Harrachov, za níž stojí vlivný lobbista Miroslav Jansta, se chystá na výhodný obchod. Poté, co od státu získala zimní sportoviště se stejným jménem, se chystá i na převzetí pozemků, na nichž stojí tamní skokanské můstky. Ještě před několika měsíci přitom mezi společností a státem probíhaly spory o výši nájmu, který firma odmítala zaplatit. Nyní se však zcela nečekaně obě strany dohodly na prodeji pozemků, navíc za nižší částku, než se původně předpokládalo. Na další provoz skokanských můstků by navíc Jansta rád získal státní dotace. Kauzu popsal pořad Reportéři ČT. Proti reportáži se však důrazně ohradil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Zdroj: echo24.cz

Park Hostivař mění jméno. Teď je z něj VIVO! - Fotky - Echo24.cz

Společnost IMMOFINANZ přivádí na český trh svou značku nákupních center VIVO! Proces rebrandingu nákupního centra Park Hostivař, který obsahoval také změnu loga a názvu, začal už před koncem roku 2016. Park Hostivař se stal prvním nákupním centrem VIVO! v Praze a nese jméno VIVO! Hostivař. Proces vytváření značky VIVO! v sobě kromě kompletní vizuální identity zahrnuje modernizaci interiérů a standardizaci kvality.

Zdroj: echo24.cz

Obchodníci si kvůli zavřeným obchodům stěžují na pokles zisků - Echo24.cz

Zákaz prodeje o některých státních svátcích, který čeští spotřebitelé loni poprvé pocítili 28. října a během tří vánočních dnů, se negativně podepsal na celoročních tržbách obchodníků. I když lidé více nakupovali ve dnech před a po těchto svátcích, ztrátu ze zavřených obchodů to nedokázalo vynahradit. Vyplývá to z prvních vyjádření obchodních řetězců.

Zdroj: echo24.cz

Park Hostivař mění jméno. Teď je z něj VIVO! - Echo24.cz

Společnost IMMOFINANZ přivádí na český trh svou značku nákupních center VIVO! Proces rebrandingu nákupního centra Park Hostivař, který obsahoval také změnu loga a názvu, začal už před koncem roku 2016. Park Hostivař se stal prvním nákupním centrem VIVO! v Praze a nese jméno VIVO! Hostivař. Proces vytváření značky VIVO! v sobě kromě kompletní vizuální identity zahrnuje modernizaci interiérů a standardizaci kvality.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Radovan Vítek - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Vítkova CPI PG koupila 11 obchodních center na 17,5 miliardy - Fotky - Echo24.cz

Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Cenu společnost neuvedla, podle Forbesu se ale pohybuje kolem 650 milionů eur (17,5 miliardy korun). Jde tak o největší akvizici skupiny, musí ji ale ještě odsouhlasit antimonopolní úřady v jednotlivých zemích.

Zdroj: echo24.cz

Kellner, Babiš, Vítek, Komárek. Nejbohatší Češi stejní i po roce - Echo24.cz

Nejbohatším Čechem zůstává podle časopisu Forbes vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s 255 miliardami korun, druhý je nadále majitel společnosti Agrofert a ministr financí Andrej Babiš se 70 miliardami Kč. O třetí příčku se dělí vlastník realitní a investiční skupiny CPI Radovan Vítek s ropným magnátem Karlem Komárkem, který vlastní skupinu KKCG. Jejich jmění se odhaduje na 49 miliard korun. Vyplývá to z žebříčku časopisu Forbes.

Zdroj: echo24.cz

Miliardář Vítek koupil od Ringo Starra sídlo v Anglii - Echo24.cz

Český miliardář Radovan Vítek, šéf realitní skupiny CPI Property Group, koupil od bubeníka někdejší slavné britské skupiny The Beatles Ringo Starra honosné sídlo v Anglii. Starr se rozhodl žít převážně v USA. Informoval o tom dnes na svém portálu časopis Forbes. Odhadl, že nemovitost mohla stát kolem 600 milionů korun. 

Zdroj: echo24.cz

Vítkova CPI PG koupila 11 obchodních center na 17,5 miliardy - Echo24.cz

Skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila 11 velkých obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a v Rumunsku. Cenu společnost neuvedla, podle Forbesu se ale pohybuje kolem 650 milionů eur (17,5 miliardy korun). Jde tak o největší akvizici skupiny, musí ji ale ještě odsouhlasit antimonopolní úřady v jednotlivých zemích.

Zdroj: echo24.cz

Exguvernér ČNB Singer se stal hlavním ekonomem Generali Holding - Echo24.cz

Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude hlavním ekonomem pojišťovací skupiny Generali CEE Holding a také členem dozorčí rady České pojišťovny. Serveru Roklen24 to potvrdil mluvčí Generali CEE Holding Josef Hlinka.

Zdroj: echo24.cz

Nápoj myslivecký a rybářský. Dominik Hašek budí reklamou posměch - Echo24.cz

Někdejší hokejovou legendu a hrdinu z Nagana, brankáře Dominika Haška, ani přes nejistou odezvu veřejnosti neopouští podnikatelské nadšení. Aktuálně zveřejnil video, ve kterém propaguje – nebo se aspoň snaží propagovat – novou příchuť svého energetického nápoje Smarty. Hašek však ve videu působí nezvykle strojeně a video na internetu budí spíše posměch.

Zdroj: echo24.cz

ČT a ČRo mají šanci ušetřit miliony na daních. Je to ilegální, míní experti - Echo24.cz

Česká televize a Český rozhlas mají šanci dosáhnout na odpočet DPH z pořízeného zboží a služeb. Náklady veřejnoprávních médií by se tak mohly snížit až o šestinu. S obdobným daňovým režimem, jaký platí pro komerční média, počítá pozměňovací návrh poslanců Václava Votavy a Vítězslava Jandáka (oba ČSSD). Sněmovnou návrh prošel v pátek v rámci vládního daňového balíku. Rozhlas přitom o nárok na odpočet daně usiluje dlouhodobě. Podle daňových expertů je však tato změna zákona v „hrubém rozporu“ s evropskou legislativou.

Zdroj: echo24.cz

Emisní skandál pokračuje. Limity prý obcházel i Fiat Chrysler - Echo24.cz

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) ve čtvrtek obvinila italsko-americkou automobilovou skupinu Fiat Chrysler z používání softwaru, který umožňuje obcházet normy pro emise oxidů dusíku u zhruba 100.000 automobilů s naftovým motorem. Agenturám to těsně před oficiálním oznámením EPA sdělily informované zdroje.

Zdroj: echo24.cz

Tesco v Česku vydělalo 3,3 miliardy Kč a vymanilo se ze ztrát - Echo24.cz

Obchodní řetězec Tesco se v Česku loni vymanil z vysokých ztrát a dosáhl rekordního zisku 3,3 miliardy korun. Tržby společnosti ve finančním roce 2015/2016 stouply o 4,4 procenta na 43,6 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Zdroj: echo24.cz

Na Fundlift míří kvalitní řemeslníci ze SuperSoused.cz - Echo24.cz

Na Fundlift vstupuje SuperSoused.cz, unikátní online platforma sdílené ekonomiky pro drobné řemeslnické a jiné služby a výpomoci pro domácnosti. SuperSoused.cz na Fundliftu poptává 4,5 milionu korun výměnou za 3letý konvertibilní investiční certifikát s úrokovou sazbou 10 % p.a.

Zdroj: echo24.cz

Co všechno Babiš vlastní? Miliardáři patří přes 250 firem - Echo24.cz

V souvislosti se zákonem o střetu zájmů, který bude Sněmovna po vetu prezidenta Miloše Zemana znovu projednávat na zítřejším zasedání, přinášíme soupis majetku miliardáře a ministra financí v jedné osobě Andreje Babiše. V portfoliu předsedy hnutí ANO figuruje nejen holding Agrofert, jenž zastřešuje více než 250 firem, ale také investiční fond Hartenberg či společnost SynBiol, pod níž spadá nechvalně proslulá farma Čapí hnízdo.

Zdroj: echo24.cz

Kybernetická měna bitcoin prudce padá - Echo24.cz

Hodnota kybernetické měny bitcoin se ve čtvrtek propadla o více než 20 procent a vrátila se pod hranici 1 000 dolarů. Bitcoin tak ztrácí vysoké zisky z minulých týdnů a zaznamenal nejhlubší denní ztrátu za téměř dva roky. Hodnota bitcoinu ve čtvrtek odpoledne na evropské burze Bitstamp klesla na 885 dolarů za jednotku z ranních asi 1130 dolarů. Sestoupila tak nejníže od 25. prosince.

Zdroj: echo24.cz

Trump hrozí automobilkám. Buď postavíte továrny u nás, nebo zvýším clo - Echo24.cz

Budoucí prezident USA Donald Trump pohrozil uvalením vysokých cel na případný dovoz automobilů vyrobených v Mexiku i japonské automobilce Toyota Motor. V úterý tím Trump pohrozil největší americké automobilce General Motors. Americkou dvojku Ford Motor už Trumpův tlak přinutil zrušit plán na výstavbu nové továrny u jižního souseda Spojených států.

Zdroj: echo24.cz

Babiš: Dluhopisů se zbavovat nebudu. Stačí, že se zbavím firmy - Echo24.cz

Ministr financí Andrej Babiš se nebude zbavovat jednokorunových dluhopisů, které mu díky mezeře v zákoně pomohly ušetřit miliony korun na daních. Kvůli tomu na něho přitom tento týden přišlo trestní oznámení, o čemž jako první ve středu informoval deník Echo24.cz. Podle Babiše není potřeba se dluhopisů zbavovat, protože se tak jako tak bude muset zbavit Agrofertu. Vicepremiér to uvedl v rozhovoru, který v sobotu zveřejnil deník Právo.

Zdroj: echo24.cz

Ušetřené peníze půjdou na ‚předvolební dárečky‘, obávají se experti - Echo24.cz

Jak naložit s rekordním přebytkem rozpočtu ve výši téměř 62 miliard korun? Koaliční partneři jsou v tom zatím nejednotní. Zatímco premiér Bohuslav Sobotka by peníze pošetřil na příští rok, šéf státní kasy Andrej Babiš by je dal na snížení státního dluhu. Lidovci by zas chtěli peníze investovat, například do ekologických opatření. Jasno v tom nemají ani ekonomové. Jsou také obavy, aby nakonec přebytek rozpočtu nepadl na „předvolební dárečky“.

Zdroj: echo24.cz

Nezaměstnanost v ČR stoupla na 5,2 %. Bez práce je 380 tisíc lidí - Echo24.cz

Nezaměstnanost v Česku loni v prosinci stoupla na 5,2 procenta z listopadových 4,9 procenta. Lidí bez práce přibylo o 18 618 na 381 373 uchazečů, což je ale nejnižší prosincová hodnota od roku 2008. Předloni v prosinci byl podíl lidí bez práce 6,2 procenta. Podle Úřadu práce ČR, který dnes čísla oznámil, jde o běžný vývoj nezaměstnanosti ke konci roku, kdy se projevuje postupné ukončování sezonních prací. Také analytici podobný vývoj očekávali.

Zdroj: echo24.cz

Vodafone a O2 zaplatí pokutu 99 milionů za dohodu o propojování - Echo24.cz

Mobilním operátorům Vodafone a O2 udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu v úhrnné výši 99,1 milionu korun, zatím nepravomocně. Operátoři se provinili dohodou o propojování sítí. Jde o letitý spor, který úřad poprvé pokutoval v roce 2003.

Zdroj: echo24.cz

Bělobrádek sekunduje Sobotkovi: Babiš zaostává v boji s úniky velkých firem - Echo24.cz

Babišovo ministerstvo financí silně zaostalo za očekáváním, pokud jde o boj s daňovými úniky velkých firem, myslí si vicepremiér Pavel Bělobrádek. Předseda KDU-ČSL tak reagoval na Babišův odmítavý postoj k návrhu Evropské komise, který počítá se sjednocením pravidel pro zdanění nadnárodních firem působících v EU. Šéf lidovců se tak postavil po bok premiéra Bohuslava Sobotky a dalších politiků, které oslovil deník Echo24.cz. Jen ODS je podobně jako ministr financí proti unifikaci daňového základu v EU.

Zdroj: echo24.cz

NEJ selfíčka v masovém hrobě. Izraelce rozčiluje chování turistů - Fotky - Echo24.cz

Proti návštěvníkům památníků, kteří se na pietních místech neumí patřičně chovat se rozhodl bojovat izraelský spisovatel a satirik Shahak Shapira. Ten na své facebookové stránce uveřejnil online projekt, na kterém se zaměřil na nepatřičné fotky od různých uživatelů sociálních sítí. Projekt Yolocaust se tak hned stal virálním a má již tisíce sdílení.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: Berlín - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Eichmann ořezával tužky. Vyhubení Židů zpečetili nacisté za 90 minut - Echo24.cz

Pouhou hodinu a půl stačilo nacistickým špičkám k definitivnímu ortelu nad miliony evropských Židů. Porada v berlínské vile Wannsee před 75 lety, 20. ledna 1942, nerozhodla o vyhubení Židů, protože holokaust probíhal už od přepadení SSSR 22. června 1941, nýbrž sloužila ke koordinaci mezi různými úřady. „Vysídlení Židů na východ … představuje začátek konečného řešení židovské otázky,“ napsal důstojník SS Adolf Eichmann v lednu 1942 služebnám gestapa.

Zdroj: echo24.cz

Téměř neznámý hrdina. Čech zachránil tisíc židovských dětí - Echo24.cz

Zachránil více lidí než sir Nicolas Winton nebo Oskar Schindler a přece ho téměř nikdo nezná. Řeč je o třebíčském rodákovi Antonínu Kalinovi, který před smrtí v koncentračním táboře zachránil více než tisíc lidí, včetně dvou budoucích držitelů Nobelovy ceny. Co víc, Kalina přitom riskoval život, protože byl sám vězněn v Buchenwaldu. Život a skutky neznámého hrdiny má přiblížit nový dokument Děti Antonína Kaliny podle scénáře Stanislava Motla, který 24. ledna uvede ČT2.

Zdroj: echo24.cz

NEJ selfíčka v masovém hrobě. Izraelce rozčiluje chování turistů - Echo24.cz

Proti návštěvníkům památníků, kteří se na pietních místech neumí patřičně chovat se rozhodl bojovat izraelský spisovatel a satirik Shahak Shapira. Ten na své facebookové stránce uveřejnil online projekt, na kterém se zaměřil na nepatřičné fotky od různých uživatelů sociálních sítí. Projekt Yolocaust se tak hned stal virálním a má již tisíce sdílení.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: ČR - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

VIDEO: Obří Číňan na Karlově mostě budí pobouření i chválu - Fotky - Echo24.cz

Velmi rozporuplné reakce vzbudila v Česku reklama na čínskou společnost OPPO. Reklama se totiž natáčela v Praze a v Kolíně a vystupuje v ní obří Číňan, který značně převyšuje jak pražské a kolínské památky, tak obyčejné Čechy. Podle některých se jedná o zbytečné krčení před Čínou.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: mobil - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

VIDEO: Obří Číňan na Karlově mostě budí pobouření i chválu - Echo24.cz

Velmi rozporuplné reakce vzbudila v Česku reklama na čínskou společnost OPPO. Reklama se totiž natáčela v Praze a v Kolíně a vystupuje v ní obří Číňan, který značně převyšuje jak pražské a kolínské památky, tak obyčejné Čechy. Podle některých se jedná o zbytečné krčení před Čínou.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: opera - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Kina uvedou živě přenos Romea a Julie z Met, opera ukáže souboje a la Star Wars - Fotky - Echo24.cz

Nejnovější adaptaci Gounodovy opery Romeo a Julie, kterou jako živý přenos chystá pro diváky celého světa Metropolitní opera, uvedou kino Aero a multikino CineStar Anděl. „Bojové scény si s ničím nezadají s duely světelných mečů ze Star Wars,” napsal online magazín Huffington Post.

Zdroj: echo24.cz

Na Eurovision vystoupí krymskotatarská zpěvačka. A bude zpívat o deportaci - Echo24.cz

To, že evropská pěvecká soutěž Eurovision reflektuje spíše než souboj největších pěveckých talentů mezinárodní politickou situaci, naposledy dokázal i výběr ukrajinského reprezentanta do nadcházejícího ročníku. Zemi totiž bude zastupovat zpěvačka krymskotatarského původu Jamala a téma její písně je příznačné: Stalinova deportace krymských Tatarů v roce 1944.

Zdroj: echo24.cz

Kina uvedou živě přenos Romea a Julie z Met, opera ukáže souboje a la Star Wars - Echo24.cz

Nejnovější adaptaci Gounodovy opery Romeo a Julie, kterou jako živý přenos chystá pro diváky celého světa Metropolitní opera, uvedou kino Aero a multikino CineStar Anděl. „Bojové scény si s ničím nezadají s duely světelných mečů ze Star Wars,” napsal online magazín Huffington Post.

Zdroj: echo24.cz

Štítek: gastronomie - Echo24.cz

Portál pro zpravodajství a byznys.

Zdroj: echo24.cz

Jak chutná opravdové baroko? - Fotky - Echo24.cz

Už VIII. ročník Grand Restaurant Festivalu bude zahájen tematickým večerem s názvem „Půlnoční Baroko“. O půlnoci 15.1.2017 se v pražském Prolog Baru přeneseme do období, pro které je charakteristická velkolepost, zdobnost a bohatost tvarů.

Zdroj: echo24.cz

Jak chutná opravdové baroko? - Echo24.cz

Už VIII. ročník Grand Restaurant Festivalu bude zahájen tematickým večerem s názvem „Půlnoční Baroko“. O půlnoci 15.1.2017 se v pražském Prolog Baru přeneseme do období, pro které je charakteristická velkolepost, zdobnost a bohatost tvarů.

Zdroj: echo24.cz

Hlavní cenu Trilobit má seriál Pustina, oceněn byl Jaromír Šofr - Fotky - Echo24.cz

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil dnes Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami Trilobit. Tu hlavní získal seriál Pustina, konkrétně scenárista Štěpán Hulík a režiséři osmidílného kriminálně-psychologického dramatu z produkce HBO Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

Zdroj: echo24.cz

Hlavní cenu Trilobit má seriál Pustina, oceněn byl Jaromír Šofr - Echo24.cz

Nejhodnotnější počiny v oblasti audiovizuální tvorby odměnil dnes Český filmový a televizní svaz FITES výročními cenami Trilobit. Tu hlavní získal seriál Pustina, konkrétně scenárista Štěpán Hulík a režiséři osmidílného kriminálně-psychologického dramatu z produkce HBO Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

Zdroj: echo24.cz

Po havárii úspěch: Soukromá raketa Falcon 9 úspěšně vzlétla - Echo24.cz

Z kalifornské Vandenbergovy základny dnes odstartovala k letu na oběžnou dráhu raketa Falcon 9 americké společnosti SpaceX. Start je prvním od loňského září, kdy jiná raketa stejného typu při předletovém testu explodovala na odpalovací rampě na floridském mysu Canaveral.

Zdroj: echo24.cz

Sedm let výzkumu a úspěch. Češi se dostali na obálku časopisu Science - Echo24.cz

Čeští vědci z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR vyvinuli novou metodu, která umí určit polohu nejlehčích atomů v těch nejmenších krystalech. Jako první na světě dosáhli takové přesnosti, že mohou v nanokrystalech najít i atomy vodíku. Spolehlivost metody popsali ve vědecké práci, která vyjde tento pátek v prestižním časopise Science. Potvrdil to fyzik Lukáš Palatinus. Svým výzkumem, který trval sedm let, podle něj pomohli rozvoji krystalografie.

Zdroj: echo24.cz

‚Bombu ne, Reagane‘. Píseň si utahuje z umělců z dob komunismu - Echo24.cz

Festival politické písně, který se odehrával v Československu od 70. let minulého století, znovu ožívá díky písni s refrénem „Ne, bombu ne, pane Reagane“. Hraje ji skupina Sloky Luboše Nováčka s jasným odkazem na Kroky Františka Janečka.

Zdroj: echo24.cz

Derniéru Ovčáčka čtveráčka bude přenášet satelit do 38 kin - Echo24.cz

Pražskou derniéru „nekorektního kabaretu“ zlínského divadla Ovčáček čtveráček bude v přímém přenosu přenášet satelit do 38 kin v zemi. Ve čtvrtek to řekla ředitelka vnějších vztahů Městského divadla Zlín Blanka Kovandová. Derniéra se uskuteční 7. února v Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích, o den dříve se tam uskuteční další dvě představení. Všechna byla vyprodána za několik minut, velký zájem měli diváci i o předchozí reprízy.

Zdroj: echo24.cz

Zuby se prý uzdraví samy. Vědci mají novou metodu - Echo24.cz

Britští vědci přišli na novou metodu, která by mohla omezit množství bolestivých návštěv u zubaře. Speciální látkou stimulují zub k tomu, aby produkoval větší množství zuboviny neboli dentinu, který zaplní poškozené místo. Způsob by tak nahradil dnešní postup, při kterém zubaři problém řeší tím, že použijí alternativní výplň, jako je plomba. Objev odborníků z londýnské King‘s College byl publikován v časopise Nature.

Zdroj: echo24.cz

Jak vypadal Afghánistán v 60. letech? Pohoda, slunce, krátké sukně - Echo24.cz

Dívky ve školách, ženy v šatech, hrající si děti a smějící se muži. Nikde ani známka po válečném utrpení. Univerzitní profesor Bill Podlich zachytil na fotografiích v šedesátých letech Afghánistán takový, na jaký nyní lze jen vzpomínat. Bezstarostný život vystřídala invaze Sovětského svazu, občanská válka, krutovláda Tálibánu i válka na začátku milénia. Na snímky se podívejte ve fotogalerii.

Zdroj: echo24.cz

Dechberoucí architektura. Dron obletěl unikátní stavbu - Echo24.cz

Unikátní stavba vyrostla v srdci starého hamburského přístavu. Budova Labské filharmonie má patřit k nejlepším koncertním sálům na světě. Ve středu bude otevřena za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a prezidenta Joachima Gaucka.

Zdroj: echo24.cz

Po čtyřicítce příliš práce škodí. Strop je 25 hodin týdně - Echo24.cz

Je sice pravda, že práce člověka zušlechťuje, ale pokud je jí příliš, platíme za to určitou cenu: výrazně klesne náš kognitivní výkon. Slábne paměť, duševní činnost a schopnost uvažovat, a to s sebou nese i nižší produktivitu práce. Po čtyřicítce to postihuje každého, kdo pracuje více než 25 hodin týdně. Vyplývá to ze studie, na které pracoval tým australských a japonských vědců a jejíž výsledky publikoval Institut aplikovaného ekonomického a sociálního výzkumu v Melbourne.

Zdroj: echo24.cz

Zemřel slavný sociolog Zygmunt Bauman, kritik konzumní společnosti - Echo24.cz

Ve věku 91 let v pondělí ve Velké Británii zemřel polský vědec Zygmunt Bauman, považovaný za jednoho z největších sociologů 20. století. Podle polských médií o tom informovala jeho životní družka Aleksandra Kaniaová. Bauman proslul mimo jiné eseji o konzumní společnosti či teorií takzvané tekuté modernity.

Zdroj: echo24.cz

Bojím se, že zvíře v nás začíná znovu ožívat - Echo24.cz

Sociolog Fedor Gál byl jednou z hlavních tváří sametového převratu na Slovensku, po rozpadu společného státu z aktivní politiky vymizel a přestěhoval se do Česka. Velkou reakci vyvolalo jeho listopadové veřejné vystoupení na pražském Albertově, kde na adresu politiků zneužívajících migrační vlny prohlásil: „Udělali si ze strachu kšeft, politickou kartu a rozumějí jediné věci, a to odvaze a síle.“

Zdroj: echo24.cz

Učím arabské studenty, jak pít a jak na dívky - Echo24.cz

Silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem otevřely širokou diskusi, zda jde o jednotlivý exces opilých mladíků, či zda takové chování není migrantům z arabských zemí vlastní. „Pokud by tomu tak bylo, pak ty věci budou dělat statisíce uprchlíků. Ne, tohle byli zlí lidé, kteří by měli skončit ve vězení a pak být posláni tam, odkud přišli,“ domnívá se egyptský religionista Mohamed Mosaad Mohamed, který přednáší na americké univerzitě a radí arabským studentům, jak zvládnout lákadla i nástrahy Západu.

Zdroj: echo24.cz

I velký chirurg brečí, říká český doktor z Lékařů bez hranic - Echo24.cz

„Doma jsem na večeři, aby mě pak do nemocnice zavolali ještě ke třem další­m. Rozdrcená lebka a mozek na kaši, prostřelené břicho a ustřelené články prstů na nohách, ucpanej močovej katetr, kterej osmiletýmu klukovi se zlomenou pánví čouhá z břicha namí­sto z pindí­ka, protože má poraněné močové cesty… Všude lé­tá prach. Jak se zvednul ví­tr z pouště, jsou ho tuny ve vzduchu.“ Z knižně vydaných zápisků nazvaných Mise Afghánistán s podtitulem Český chirurg v zemi lovců draků, v nichž chirurg Tomáš Šebek líčí pobyt v nemocnici Lékařů bez hranic v Kundúzu, se stal na přelomu roku bestseller. Aktuálnosti knize bohužel na podzim dodala i tragédie, když krátce před vydáním stejnou nemocnici bombardovala americká armáda. Zahynulo 42 lidí, z toho 14 zdravotníků, většina dalších byli pacienti. Šebek, který v nemocnici pracoval několik měsíců předtím, dodnes nevěří, že šlo o omyl, jak tvrdí Američané.

Zdroj: echo24.cz

‚S Toufarem to nebyla provokace StB, ale nevysvětlitelný jev‘ - Echo24.cz

Dvacátého pátého února 1950 zemřel po měsíci brutálního mučení farář Josef Toufar. O jeho osudu napsal dvě knihy novinář Miloš Doležal, který byl vloni přítomen jeho pohřbení v Číhošti, kde Toufar kdysi kázal a byl StB obviněn z inscenování „číhošťského zázraku“. Tajná policie se několik hodin před Toufarovou smrtí pokusila s knězem v tamním kostele nafilmovat „rekonstrukci“ případu. Toufar při cestě zpátky v autě zkolaboval a druhý den zemřel. Domněle zničené filmové záběry Doležal nedávno objevil.

Zdroj: echo24.cz

Český muslim varuje: Hospody nahradí halal obchody - Echo24.cz

V 90. letech konvertoval Petr Pelikán k islámu, studoval v arabských a dalších blízkovýchodních zemích. Na začátku února přednášel v íránském Komu o evropském islámu. Občas čeří vodu svými výroky. Po masakru v redakci Charlie Hebdo prohlásil, že teroristé se řídili životopisy proroka Mohameda. Nedávno se vyslovil proti trestnímu stíhání lídra Bloku proti islámu, Martina Konvičky a odmítl spekulace extremistů, že za obviněním jsou „rodinné vazby“ ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, který je jeho nevlastním bratrem.

Zdroj: echo24.cz

4 % homosexuálů? Mezi Čechy jich je mnohem víc, zjistil vědec - Echo24.cz

Rozsáhlý výzkum českého vědce Jaroslava Flegra, profesora biologie z pražské Přírodovědecké fakulty, boří mýty, které se kolem sexu tradují. Třeba ten, že v populaci se vyskytují 4 procenta homosexuálů. Podle Flegrových zjištěních je toto číslo daleko větší.

Zdroj: echo24.cz

Mohou se bývalí komunisté polepšit? Proč faráři nebrali Chartu 77 - Echo24.cz

Za „největší událost od smrti Jana Palacha“ označil v roce 1977 katolický kněz Anastáz Opasek vznik Charty 77.  Z exilových křesťanských kruhů však patřil k menšině, většina zahraničních souvěrců zvolila zpočátku mlčení nebo dokonce kritiku. V Ústavu pro studium totalitních režimů diskutovali o rozporuplném přijetí Charty její někdejší signatáři z katolické i evangelické církve se spisovatelem Petrem Placákem, který k tématu připravuje knihu.

Zdroj: echo24.cz

Sáňka byl nastrčená figurka. Spolehlivý Čech, ale neschopný, řekl svědek - Echo24.cz

Základy tauhídu je nebezpečná kniha, která vychází ze stejných zdrojů jako Islámský stát, tvrdí jeden soudní znalec. Naopak druhý oponuje: Tato kniha obsahuje pouze legitimní diskusi a nepodněcuje k ničemu, co by mělo vést ke stíhání. Znalci u soudu s obžalovaným muslimem Vladimírem Sáňkou, který připravil k vydání publikaci britského islamisty Bilala Philipse, měli zcela rozdílné názory na to, zda kontroverzní dílo vyvolává či nevyvolává nenávist. 

Zdroj: echo24.cz

Temné stránky otce vlasti: Karel IV. a masakry Židů - Echo24.cz

Když se Karel IV., „otec vlasti“ a podle velké televizní ankety z roku 2005 „Největší Čech“, stal v roce 1346 německým a také českým králem, vypadalo to zejména v západní části jeho říše jako v katastrofickém filmu. Po nástupu klimatické změny v první polovině 14. století, která byla nazývána malou dobu ledovou vyznačující se dlouhou zimou a takřka žádným létem, během něhož se na polích prakticky nic neurodilo, sice přišlo přechodné oteplení, ale oblohu začala zase zatemňovat až miliardová…

Zdroj: echo24.cz

Je načase zřídit evropskou CIA? ‚Češi nejsou vhodný národ‘ - Echo24.cz

Návrh na zřízení „evropské zpravodajské služby“ padl už loni po listopadových pařížských útocích a je pravděpodobné, že po bruselských atentátech přijde na stůl znovu. Čeští experti ale nápad příliš nevítají. „Koho tam dáme? Naše nejlepší operativce, nebo spíše ty, kteří se nám doma nehodí?“ ptá se s pochybnostmi například bývalý šéf Vojenského zpravodajství Andor Šándor.

Zdroj: echo24.cz