Linka 199

Zdroj: logistika.ihned.cz

nejčastější zdroje článků

Uber pozvolna odhaluje spediční aplikaci Uber Freight

O tom, že se společnost Uber po svém úspěchu v osobní dopravě posune k dopravě nákladní, nikdy nebylo pochyb. První zmínky o Uber Freight prozradil šéf projektu Eric Berdinis na podzim minulého roku. Nyní už je v provozu jednoduchá webová stránka freight.uber.com, kde se zatím mohu registrovat první dopravci a odesilatelé.

Zdroj: logistika.ihned.cz

EDI formou služby v COBA Automotive

Společnost COBA Automotive, dodavatel plastových dílů pro automobilový průmysl, si pro elektronickou výměnu dat se zákazníky vybral řešení dodávané formou služby. Za měsíční paušál získává od společnosti Aimtec plně integrované řešení ClouEDI, které nevyžaduje správu softwaru a hardwaru.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Británie má s Čínou přímé železniční spojení. Nákladní vlak trasu zvládl za 18 dní

Nákladní vlak poprvé spojil Čínu s britskými ostrovy. Trať o délce 12 000 kilometrů vlak překonal za plánovaných 18 dní a přivezl náklad oděvů, tašek a dalšího spotřebního zboží.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čepro otevřelo nový výdejní terminál paliv na severní Moravě

Státní distributor paliv Čepro rozšiřuje počet skladů s výdejem pohonných hmot, na severní Moravě otevírá pro tržní využití sklad Sedlnice. Pro místní odběratele je připravena nová výdejní lávka s motorovou naftou, naturalem, leteckým palivem nebo topným olejem.

Zdroj: logistika.ihned.cz

FM Logistic získává nový nástroj pro diagnostiku efektivity skladových operací

Logistická společnost FM Logistic již od roku 2011 financuje výzkumné projekty na katedře Řízení dodavatelských řetězců obchodní akademie EM Strasbourg. Ze čtyř let spolupráce nyní vzešel diagnostický systém Di@log, který reorganizuje logistické operace ve skladech a řeší otázky produktivity.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Tchibo začíná z Chebu distribuovat do dalších evropských států

Distribuční centrum společnosti Tchibo v Chebu za první měsíc zaváděcího provozu rozeslalo na 30 tisíc zásilek zákazníkům českého e-shopu. Centrum již obsluhuje i Slovensko a do konce měsíce by se jeho působnost měla postupně rozšířit na Maďarsko a Rakousko.

Zdroj: logistika.ihned.cz

DPD dá půl miliardy korun do nových dep

Balíkový přepravce DPD plánuje v příštích pěti letech investovat téměř 500 milionů korun do rozvoje své přepravní sítě v České republice. Investice budou zahrnovat modernizaci stávajících dep i výstavbu nových. Nový hub v Nehvizdech na Praze-východ by měl být dokončený na podzim letošního roku a bude nejmodernějším depem v síti.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čtyři auta do kontejneru místo dvou. Škoda jde do závěrečného kola soutěže o nejlepší obal světa

Důmyslně vytvořená konstrukce, na které se do zámořského kontejneru vměstnají karoserie a montážní díly pro finální výrobu čtyř aut. Mladoboleslavská automobilka se s touto novinkou pro export rozložených vozidel do Indie dostala do hlavní soutěže o nejlepší obal Světové obalové organizace.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Daimler investuje miliony dolarů do distribučních robotů

Britský start-up Starship Technologies, který se zaměřuje na vývoj pozemních distribučních robotů, získal investici přesahující 17 milionů dolarů od skupiny firem, v jejichž čele stojí automobilka Daimler. Roboti již v pilotním programu v Londýně realizovali první rozvážky až ke dveřím zákazníka.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Rockwool si pořídil flotilu vozíků na CNG i vlastní plnicí stanici

Bohumínská společnost Rockwool, výrobce izolací z kamenné vlny, investovala 25,5 milionů korun do pořízení vysokozdvižných vozíků a výstavby vlastní plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG). Roční úspora provozních nákladů má dosáhnout až 60 procent.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Solární panely na střeše kamionu pomáhají udržovat teplotu v nákladovém prostoru

Logistická společnost Dachser a Fraunhoferův institut pro solární energetické systémy (ISE) z německého Freiburgu spustily projekt, který hledá odpověď na otázku, jestli je možné nainstalovat na dosud nevyužitou plochu střechy kamionů fotovoltaické panely a využívat takto vyrobenou energii pro udržování teploty v nákladním prostoru kamionu.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Alibaba zvažuje vytvoření evropského logistického centra v Bulharsku

Čínská internetová společnost Alibaba uvažuje, že postaví v Bulharsku své hlavní evropské logistické centrum. Oznámila to bulharská vláda a čínská zpravodajská agentura Sin-chua. Firma informaci nekomentovala.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Dopravci se loučí s legendárním Boeingem 747. Ještě se ale bude vyrábět nákladní verze

Boeingy 747 mizí z flotil světových aerolinií. Jejich konec urychlí i United Airlines.Celkem 20 strojů Američané odstaví ještě letos. Letadlo, které létá téměř 50 let, nahrazují úspornější modely. Před definitivním koncem výroby Jumbo Jet zachraňuje nákladní verze 747-8.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Poptávka po skladech zůstává vysoká. Developeři více stavějí spekulativně

Český trh průmyslových a logistických nemovitostí v minulém roce přesáhl hranici šesti milionů čtverečních metrů a patří spolu s polským trhem k nejrozvinutějším v regionu. Celková realizovaná poptávka překročila 1,2 miliony metrů čtverečních. Ve své zprávě o tom informovala poradenská společnost JLL.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Vít Návrat dostal v rámci DHL Freight na starost i jihovýchodní Evropu

Vít Návrat, ředitel DHL Freight pro region střední a východní Evropy, je od začátku roku kromě České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Slovinska nově zodpovědný také za Rumunsko, Srbsko, Chorvatsko, Bulharsko a Makedonii.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Britský e-shop Pro Direct Sport otevře v Česku své první středoevropské distribuční centrum

Britský e-shop se sportovními potřebami, Pro Direct Sport, otevře letos v dubnu u Teplic své první středoevropské distribuční centrum. Na míru budovaný logistický areál bude obsluhovat zákazníky ze západní Evropy. Oznámila to realitně-poradenská společnost Cushman & Wakefield, která se na projektu podílela jako poradce.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Moss Logistics otevírá v Hranicích čtvrtou pobočku

Dopravně-logistická společnost Moss Logistics z jihomoravských Hustopečí v lednu otevírá novou pobočku v Hranicích na Přerovsku. Specializovat se bude na přepravy do západní Evropy a zpět. Po zahájení provozu bude z Hranic pravidelně vyjíždět deset kamionů.

Zdroj: logistika.ihned.cz

UPS kupuje po americkém Coyote Logistics dalšího on-line speditéra - britský Freightex

Společnost UPS dnes oznámila akvizici britské společnosti Freightex, která zajišťuje především ve Spojeném království, ale i ve zbytku Evropy zprostředkování silniční nákladní přepravy. Transakce navazuje na akvizici firmy Coyote Logistics, která stojí za jednou z největších spedičních aplikací v Severní Americe.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Hlídací pes od CCV vylepšuje ERP systém od Microsoftu

Společnost CCV Informační systémy vyvinula aplikaci CCV WatchDog, která má zajistit vyšší spolehlivost ERP systému Microsoft Dynamics NAV. Vedle monitorování systému a jeho napojení na databázové či souborové servery, dokáže také automaticky opravovat některé problémy, které s provozováním ERP od Microsoftu souvisejí.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Ministerstvo dopravy slibuje téměř 40 kilometrů nových dálnic

Nové úseky dálnic a silnic první třídy, modernizace D1 a příprava nových staveb pro další roky. Takové jsou plány ministerstva dopravy pro tento rok. Stát by měl také lépe čerpat evropské fondy, rekonstruovat nádraží a pokračovat v kampaních pro bezpečnost provozu.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Světový trh ovládnou tři rejdařské aliance. Firmy se bojí zvyšování sazeb

Minulý rok byl pro námořní nákladní dopravu turbulentní. Nadbytečná kapacita kontejnerových lodí vedla jak ke krachu kontejnerového operátora Hanjin, tak k vytvoření nových rejdařských aliancí, které budou dohromady s aliancí 2M kontrolovat přes 99 procent námořních přeprav na trase Asie-Evropa.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Místo svých přístavů Italové raději využívají severoevropské. Země potřebuje zlepšit infrastrukturu

Italské firmy ze severu země si nechávají často dopravit zboží do nizozemského přístavu Rotterdam a odtud po souši. Doslova za humny přitom mají největší italský přístav Janov. Kvůli chybějící infrastruktuře je levnější a rychlejší poslat zboží přes sever Evropy a dál po železnici než ho dovézt do Janova. Vypovídá to o problémech italské ekonomiky. V zemi mimo jiné výrazně klesly investice a na stavbu infrastruktury chybějí peníze.

Zdroj: logistika.ihned.cz

GO! rozšiřuje centrální distribuční centrum v Německu

Logistická společnost GO! Express & Logistics rozšíří svůj centrální sklad v německém Niederaule. Největší distribuční hub vyroste více než dvojnásobně na 6800 metrů čtverečních. Denně tu zvládnou vytřídit až čtvrt milionu zásilek.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Češi loni utratili na internetu téměř 100 miliard. Dopravci nestíhali rozvozy

Internetové obchody v Česku loni nalákaly opět rekordní počet zákazníků, meziročně o 21 procent více. Doručovatelům balíků se často nedařilo plnit termíny - naráželi na nedostatek pracovníků.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Penny Market získal certifikáty pro bezpečnou logistiku potravin

Maloobchodní řetězec Penny Market prošel dvěma certifikačními procesy - IFS Logistics a ISO 22 000 -, které sledují dodržování bezpečnostních kritérií při skladování, manipulaci a přepravě potravinářského zboží.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Jablotron otevřel vlastní logistické centrum

Největší český výrobce zabezpečovací techniky Jablotron pokračuje v růstu a nedávno otevřel nové logistické centrum v průmyslové zóně v Jablonci nad Nisou - Rýnovicích. Využívá tu systém řízení skladu nebo výškové regály. Celkové náklady na stavbu byly kolem 94 milionů korun.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Obliba odběrných míst stoupá. Nejčastěji ale stále vozí zásilky z e-shopů Česká pošta

Pro dovoz zboží z e-shopů si Češi stále nejčastěji objednávají státní poštu. Podíl třech hlavních doručovatelů ale loni poklesl z 68 procent na 62. Naopak více zákazníků využilo odběrná místa, už téměř čtvrtina. Svůj podíl na celkovém „koláči“ zvýšila zejména Zásilkovna. Vyplývá to z průzkumu společnosti Shoptet a srovnávače Zboží.cz.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Prodej aut v Evropě roste, v září se jich prodalo 1,4 milionu. Navzdory skandálu si polepšil i Volkswagen

Všechny značky koncernu Volkswagen se v září na evropském trhu prodávaly více než loni. Celý trh rostl v září meziročně téměř o deset procent. Nová auta se v Evropě prodávají lépe už 25 měsíců v řadě.

Štítky: prodej milionu se v aut volkswagen prodalo v evrop evrop polep v z

Zdroj: logistika.ihned.cz

Still uzavřel v Kataru exkluzivní partnerství se společností Jaidah

Společnosti Still a Jaidah Group se v Dauhá dohodly na exkluzivním partnerství. Obě firmy spolupracují od roku 2014.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Společnost ČSAD Uherské Hradiště zavedla ve svém skladu WMS

Chod externího skladu, jehož prostřednictvím ČSAD Uherské Hradiště plní roli logistického providera pro nadnárodní společnost Total Česká republika, zajišťuje od listopadu letošního roku CCV Řízený sklad od společnosti CCV Informační systémy. Nasazení systému WMS vyřešilo mimo jiné problematiku každodenního reportingu společnosti Total o zásobách a dostupnosti všech skladovacích položek.

Štítky: ve jeho k skladu total zbo hradi uhersk ccv wms

Zdroj: logistika.ihned.cz

Linde připravuje další ročník akce WOMH. Chce předvést budoucnost intralogistiky

Společnost Linde Material Handling pořádá další ročník veletrhu World of Material Handling (WOMH), který bude probíhat po dobu několika týdnů v květnu 2016 ve Frankfurtu nad Mohanem. Návštěvníkům akce budou představeny novinky a trendy z oblasti interní logistiky.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Stagnace čínské ekonomiky ovlivnila německý dovoz a vývoz. V říjnu se snížily víc, než se čekalo

Německý export i import v říjnu klesly výrazněji, než analytici očekávali. Vývoz se měsíčně snížil o 1,2 procenta, a dovoz se propadl dokonce o 3,4 procenta. Podle agentury Reuters Německo nadále doplácí na zpomalování hospodářského růstu Číny a dalších rozvíjejících se ekonomik.

Štítky: ne dovoz procenta ekonomiky sn export import hospod dovoz a v ekonomiky ovlivnila

Zdroj: logistika.ihned.cz

Kampaň má s pomocí jezevčíka a video spotů zlepšit pověst kamionové dopravy

Sympatický jezevčík i apokalyptický video spot. Možná trochu zvláštní spojení, ale obojí je součástí kampaně sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia, která chce přispět k demýtizaci silniční dopravy v očích veřejnosti.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Still Ergopick s jeřábovým výložníkem usnadňuje manipulaci s těžkými a velkými břemeny

Společnost Still nyní nabízí pod názvem Ergopick nový produkt. Jeho základem je vozík pro horizontální vychystávání CX-S 16 a vakuový hadicový zvedák včetně jeřábového výložníku od firmy Schmalz.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Škodovce klesly prodeje vozů o dvě procenta. Ztrácí na ruském, indickém i čínském trhu

Škoda Auto dodala v září zákazníkům 93 600 aut, což znamená meziroční pokles o 2,1 procenta. Za poklesem stojí situace na automobilových trzích Číny, Ruska a východní Evropy. Naopak v západní Evropě zvýšila Škoda v září své prodeje o 6,9 procenta.

Štítky: prodeje procenta procenta na klesly str trz voz meziro upsc naopak v z

Zdroj: logistika.ihned.cz

Logistický park u Hostivic by se mohl do tří let zdvojnásobit

Další výstavba v Segro Logistics Parku Praha by měla pokračovat ještě letos. Do roku 2018 by se mohl logistický areál rozrůst až na 250 tisíc metrů čtverečních.

Štítky: o a if var by t v se my reklama

Zdroj: logistika.ihned.cz

DHL Express na nový rok zdraží mezinárodní přepravy

Společnost DHL Express každoročně informuje o globálním zvýšení cen, ke kterému dochází vždy 1. ledna nového roku. V České republice dojde k průměrnému navýšení cen o 3,9 procenta u letecké i pozemní mezinárodní přepravy s konkrétní dobou doručení.

Štítky: u kter cen dhl mezin express glob ka dhl express konkr

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čínský Changhong v Nymburku rozšíří výrobu. Do továrny na elektroniku nalije 650 milionů korun

Čínský Changhong investuje 650 milionů korun do rozšíření své továrny v Nymburce. Stavět by se mělo začít v příštím roce. Termín dokončení zatím není známý. Část průmyslové zóny v Nymburce bude vyhrazena pro čínské investice. Mohl by zde například fungovat některý z dodavatelů Changhongu.

Štítky: korun továrny èínské changhong roz milionù milionù korun nymburce v nymburce èínský changhong

Zdroj: logistika.ihned.cz

Česká republika je pátým nejdůležitějším trhem pro e-fulfilment v Evropě

Trh e-commerce v Evropě by se měl v následujících pěti letech zdvojnásobit. Tento vývoj bude mít dopad na veškeré dodavatelské řetězce. Vliv to bude mít na potřebu dalších distribučních prostor a rostoucí poptávku po službách, které podpoří e-fulfilment a logistiku. Vyplívá to ze zveřejněné výzkumné zprávy společnosti Prologis.

Štítky: bude pot prostor republika spole letech prologis zpr v evrop evrop

Zdroj: logistika.ihned.cz

Historické stěhování: Barvy a laky Hostivař se po 79 letech přesunou do Horních Počernic

Po téměř 80 letech firma Barvy a laky Hostivař opouští svůj areál v Hostivaři a stěhuje se do Horních Počernic. Firma se rozhodla pro přesun kvůli možnému rozvoji, kdy počernický logistický P3 park disponuje speciálními nakládacími rampami i energeticky úspornými technologiemi.

Štítky: barvy p letech laky a laky hostivaø barvy a laky hostivaø hostivaø barvy a laky a laky

Zdroj: logistika.ihned.cz

Metrostav postaví v Polsku část rychlostní silnice za devět miliard korun. Včetně mostu přes Vislu

Metrostav v Polsku podepsal smlouvu na stavbu dvacetikilometrového úseku rychlostní silnice S7 Gdaňsk-Elblag za devět miliard korun. Je to aktuálně největší veřejná zakázka v Polsku. Součástí projektu je kilometrový most v hodnotě přibližně 1,1 miliardy korun. Společnost Metrostav Polska Spolka Akcyjna český stavební lídr založil proto, aby mohl na polském trhu lépe získávat zakázky.

Štítky: l korun zak miliard miliard korun metrostav polsku silnice v polsku rychlostn

Zdroj: logistika.ihned.cz

DB Schenker se stal logistickým partnerem Siemensu v Rakousku

Společnost Siemens svěřila značnou část svých logistických aktivit v Rakousku do rukou firmy DB Schenker. Půjde o import i export pro všechny divize výrobce, množství zásilek se bude pohybovat v jednotkách milionů.

Štítky: siemens rakousku db v rakousku siemensu schenker db schenker siemensu v siemensu v rakousku logistickým partnerem siemensu

Zdroj: logistika.ihned.cz

Francii mají pomoct s piráty silnic drony. Chce tím snížit počet nehod

Mezi novými opatřeními francouzské vlády, která mají snížit počet nehod na silnicích, je poprvé i používání dronů či falešných radarů. Do roku 2020 chce tamní vláda snížit počet obětí na dva tisíce. Loni přitom na silnicích zemřelo 3384 lidí.

Štítky: po vl nehod drony maj na silnic radar poprv i pou pomoct s pir

Zdroj: logistika.ihned.cz

Změny v registru vozidel půjdou od příštího roku i na úřadě mimo sídlo firmy

Od poloviny příštího roku již nebude nutné při provádění změn v registru vozidel chodit na úřad v místě bydliště či sídla firmy, ale bude možné je provést na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností.

Štítky: firmy by registru obce vedouc zm prov registru vozidel v registru v registru vozidel

Zdroj: logistika.ihned.cz

Česko dále usiluje o logistické centrum Galileo. Ministři mu vyjednali finanční podporu

Ministrům dopravy a životního prostředí Danu Ťokovi a Richradu Brabcovi se podařilo dohodnout do rozpočtu krytí nájemného, jak požadovala Evropská komise.

Štítky: komise centra centrum galileo logistické centrum èesko centrum galileo ministøi mu vyjednali logistické centrum galileo finanèní

Zdroj: logistika.ihned.cz

Nika Chrudim v Liberci expandovala do nové haly

Spolu s českou dopravní firmou rozšířil své skladové prostory v parku P3 Liberec i její zákazník - výrobce brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla, společnost Knorr-Bremse.

Štítky: p prostory chrudim liberec nika nika chrudim knorr prostory v spoleènost do nové

Zdroj: logistika.ihned.cz

PPL se více integruje do sítě mateřské DHL. Spouští mezinárodní balíkovou službu

Doručovatelská firma PPL nabízí od začátku září pod názvem Connect novou mezinárodní službu. Ta je zaměřená především na zásilky z internetových obchodů a více propojuje a zjednodušuje síť DHL Parcel v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rakousku a zemích Beneluxu.

Štítky: mezinárodní slu dhl zjednodu ppl sítì parcel balíkové integruje do sítì sítì mateøské dhl

Zdroj: logistika.ihned.cz

Šéf DámeJídlo.cz nastoupí na pozici globálního ředitele logistiky v Delivery Hero

Ředitel přední české služby na rozvoz jídla Lukáš Uhl byl jmenován šéfem logistiky globální sítě objednávkových online platforem, společnosti Delivery Hero. Ta získala letos v zimě jak DámeJídlo.cz, tak konkurenční službu JídloTeď.

Štítky: dámejídlo delivery hero delivery hero luká uhl jídloteï øeditele uhl byl nastoupí

Zdroj: logistika.ihned.cz

Jungheinrich představil nový zakladač, který vydrží dvě směny s jednou baterií

Společnost Jungheinrich uvádí na trh nový kombinovaný elektrický vozík určený pro práci v úzkých uličkách. Vozík pro třístranné zakládání s označením EKX 514-516 s nosností až 1600 kilogramů a výškou zdvihu 17,5 metru bude oficiálně představen na veletrhu LogiMAT 2016. Díky nové technologii motoru a systému řízení spotřeby energie vydrží vozík na jedno nabití dvousměnný provoz.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Na vozíkových závodech Ještěrka Cup 2015 padl basketbalový rekord

V závodu vysokozdvižných vozíků, který pořádá společnost Linde Material Handling, zvítězil Josif Husca ze společnosti Mea. Ten zároveň pokořil rekord v “hodu” na koš.

Štítky: na rekord cup ko linde josif husca josif husca vozíkových basketbalový

Zdroj: logistika.ihned.cz

Belgie ruší časové známky pro kamiony. Registrace k mýtu začíná v říjnu

Belgie zavádí od 1. dubna 2016 satelitní mýtný systém pro nákladní vozidla s hmotností vyšší než 3,5 tuny. Registrace se spouští již na začátku října a stejně jako u řady dalších evropských mýtných systémů bude možná i prostřednictvím společnosti DKV.

Štítky: bude známky systém belgie dkv mýtný mýtný systém prostøednictvím èasové èasové známky

Zdroj: logistika.ihned.cz

Vláda schválila převod majetku Českých drah na stát

Vláda schválila návrh ministerstva dopravy na převedení části majetku Českých drah na stát, respektive Správu železniční dopravní cesty. Převod se týká zejména nádražních budov, dalších železničních staveb a pozemků. Sjednocením vlastnictví infrastruktury se naplní předpoklady pro liberalizovanou železnici.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Amazon v Dobrovízi otevřel brány. Již nyní se chystá na vánoční špičku

Společnost Amazon dnes v Dobrovízi u Prahy slavnostně otevřela své první české distribuční centrum. To se stane součástí evropské sítě, ve které je již 29 podobných center. Sloužit pak bude nejen německému trhu, ale celému regionu střední a východní Evropy. Již letos pomůže zvládat nápor objednávek během předvánoční špičky.

Štítky: nyní ji ale skladu centrum amazonu v dobrovízi dobrovízi distribuèní amazon v dobrovízi

Zdroj: logistika.ihned.cz

Zásilkové firmy vytvářejí velké rezervy. Netuší, kolik budou platit České poště

Rychle rostoucí byznys doručování balíků trápí nejistota ohledně kompenzací pro Českou poštou. Za roky 2013 a 2014. ČTÚ se soudí s řadou firem, které nechtějí odvádět peníze do speciálního fondu. Některé se obracejí na Evropskou komisi. Poště bude od letošního roku pomáhat stát.

Štítky: kolik platit fondu slu roku pen nev dpd doru nejistota

Zdroj: logistika.ihned.cz

CTP dál expanduje. Otvírá pět nových parků

V průběhu srpna rozšířila developerská společnost CTP své portfolio o dalších pět lokalit. Jde o průmyslové parky Holubice, Prague West, Humpolec II, Blatnice a Sibiu v Rumunsku, kde navíc koupila od Prologisu další areál.

Štítky: nových d ctp pìt prùmyslové parkù smìrem pìt nových nových parkù blatnice

Zdroj: logistika.ihned.cz

Amazonu roste nová konkurence. Taxíky Uberu začnou zajišťovat rychlé doručení zboží

Dominanci Amazonu v rychlé dopravě zboží objednaného online se chystá v USA narušit Uber. Zboží budou rozvážet lidé registrovaní v jeho aplikaci. Na podzim má americký start-up oznámit spojení s desítkami maloobchodů, kterým bude rozvoz zajišťovat.

Štítky: jako slu nová amazonu rychlé uber zbo zaji uberu rozvá

Zdroj: logistika.ihned.cz

Další změna pravidel výkupu půdy pro dálnice: Konec bonusů, ceny se mají sjednostit a klesnout

Chystá se další změna pravidel pro výkupy pozemků pro dálnice a koleje. Nově by se částka "odškodného" měla sjednotit na osminásobku ceny stanovené znaleckým posudkem. Nyní mohou majitelé dostat různé částky, dokonce až šestnáctinásobek odhadní ceny.

Štítky: zákona ceny pravidel dálnice výkupní pozemkù zmìna zmìna pravidel pro dálnice kolovratník

Zdroj: logistika.ihned.cz

DHL nabízí novou multimodální přepravu z Číny do Hamburku

Společnost DHL Freight rozšiřuje nabídku multimodálních přeprav mezi Čínou a Evropou prostřednictvím nové linky mezi Čeng-Čou a Hamburkem. Odjezdy dvakrát týdně v obou směrech poskytnou snadnější přístup na oba trhy. Přeprava celých kontejnerů nebo kusových zásilek usnadní podnikání zejména firmám z oblasti automobilového průmyslu a hi-tech napříč celou Evropou.

Štítky: mezi dhl evropou zásilek èíny a evropou mezi èínou mezi èínou a dhl freight multimodální

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čepro uspělo v tendru na skladování německých rezerv pohonných hmot

V České republice budou historicky poprvé skladované hmotné rezervy jiného státu. Společnost Čepro totiž zvítězila v tendru na skladování pohonných hmot pro společnost EBV, která je součástí Úřadu pro skladování ropných rezerv Německa. Čepro pro společnost EBV uskladní motorová paliva v objemu několika desítek tisíc tun.

Štítky: rezerv hmot tendru tendru na skladov v tendru na skladov tendru na skladov pohonn v tendru na

Zdroj: logistika.ihned.cz

Česko je čínskou krizí nejzranitelnější ze zemí visegrádské čtyřky, tvrdí živnostníci

Česko exportuje do Číny zboží za více než 90 miliard korun ročně. "Není třeba propadat panice, ale je zřejmé, že nekonečný růst exportů do Číny začíná vypadat jako utopie," tvrdí Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Podle analýzy dochází k prodlužování doby inkasa od čínských odběratelů.

Štítky: ze ale korun více miliard tvrdí èesko do èíny èínských ètyøky

Zdroj: logistika.ihned.cz

Benzin i nafta jsou nejlevnější od února. Nejdráž řidiči natankují v Praze a na jižní Moravě

Pohonné hmoty v Česku zlevňují, jsou nejlevnější od února letošního roku. Průměrná cena Naturalu 95 se pohybuje okolo 30,53 korun za litr, nafta se průměrně tankuje za 29,38 korun za litr. Nejdráže natankují řidiči v Praze a na jižní Moravě, nejlevněji na severu Čech a Moravy. Levnější pohonné hmoty mají i sousední státy kromě Německa.

Štítky: korun korun za praze v praze litr koruny za litr v pr nejlevn korun za litr

Zdroj: logistika.ihned.cz

Elektromobily Tesla umí samy zaparkovat. Do dvou let přijede vůz za řidičem přes celou zemi, slibuje Musk

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors o víkendu představil nové vylepšení softwaru. Vozy tak mohou samy parkovat i vyjíždět z garáže. Ovládat auto je možné chytrým telefonem nebo tlačítkem na klíči od auta.

Zdroj: logistika.ihned.cz

VFC opět rozšiřuje své distribuční centrum u Prahy. Už má přes 100 tis. metrů čtverečních

Jen osm měsíců po dokončení nového distribučního centra pro Evropu podepsala společnost VF Corporation s developerem P3 smlouvu o výstavbě dalších prostor o velikosti 23 445 metrů čtverečních v logistickém parku P3 Prague D8. Celková plocha využívaná firmou VF Corporation v rámci parku tak přesáhne 106 tisíc metrů čtverečních.

Štítky: d vf p prague parku corporation ètvereèních metrù metrù ètvereèních vf corporation

Zdroj: logistika.ihned.cz

UPS rozšiřuje službu Worldwide Express do dalších 41 tisíc destinací

Největší jednorázové rozšíření expresních služeb chystá společnost UPS. Její služba Worldwide Express bude od 19. října dostupná v dalších 15 tisících destinací v Evropě, včetně České republiky, a dalších 26 tisíci destinací ve zbytku světa. Rychlé doručení zásilky se zárukou vrácení peněz tak budou moci využít zákazníci již v 65 zemích.

Štítky: tis dal slu express roz doru worldwide ups worldwide express destinac

Zdroj: logistika.ihned.cz

Dopravce Šmídl řeší uprchlickou krizi pomocí dispečinku a školením řidičů

Letní měsíce přinesly přepravním společnostem nečekané náklady spojené s přílivem imigrantů do Evropy. Společnost Šmídl odhaduje výši ztrát způsobených neplánovanými prostoji řidičů, sankcemi za opožděné dodávky a někdy také nutností jezdit delší trasy ve stovkách tisíc korun.

Štítky: situace ve tak jsme dod do dopravce krizi trasy dispe

Zdroj: logistika.ihned.cz

Odpovědnost pilota, plat uklízečky. Chybí tisíce řidičů nákladních aut

V době, kdy jde česká ekonomika nahoru, poptávka po řidičích ještě roste. Firmy jsou ochotné nakoupit nová auta, ale nemá je kdo řídit. Kvůli odříkání nových zakázek tak přicházejí o peníze. Vyřešit nedostatek řidičů tím, že by dopravci na volná místa najali cizince, přitom nelze.

Štítky: ale korun kamionu tisíce dopravci øidièù øidièi bicera pilota pøitom

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čerstvé potraviny na benzínkách. Billa je nabídne do konce roku na čtvrtině stanic Shell

Mini markety Billa budou do konce roku na téměř čtvrtině čerpacích stanic Shell. Půjde o 42 prodejen. Přestavba vybraných čerpacích stanic, hlavně ve městech, už začala. Billa má v Česku 207 prodejen, Shell provozuje v tuzemsku 173 čerpacích stanic. Shell má podobný koncept prodejen např. v Rakousku, Velké Británii či Nizozemsku.

Štítky: do konce roku stanic roku prodejen shell billa stanic shell benz konce roku na roku na

Zdroj: logistika.ihned.cz

Na D1 jsou první plničky CNG

V blízkosti hlavní české dálnice už stojí sice několik plniček stlačeného zemního plynu, například u Humpolce nebo v Jihlavě, přímo na D1 ale donedávna žádná nebyla. To se nyní změnilo a vozy na CNG můžou plnit své nádrže v obou směrech dálnice u odpočívadla Devět křížů.

Štítky: u prvn stanic plynu cng zemn nap plni na cng stla

Zdroj: logistika.ihned.cz

Dan Ťok: D8 dokončíme do konce příštího roku

Dálnice D8 do Německa bude zprovozněná ještě před vánocemi 2016. Po setkání s německým ministrem dopravy Alexandrem Dobrindtem to řekl jeho český protějšek Dan Ťok. Ministři na schůzce dále řešili účast ČR na přípravě spolkového plánu dopravních cest, vysokorychlostní tratě či splavnění Labe.

Štítky: d konce ministr ministra dan spojení labe pøí konce pøí do konce pøí

Zdroj: logistika.ihned.cz

Aplikace na využití nákladového prostoru vyhrála druhé místo v soutěži Ignite

Aplikace EasyCargo od společnosti Bee Interactive obsadila druhé místo v soutěži na podporu menších firem. Jde o software, který plánuje efektivní nakládku kamionů či kontejnerů.

Štítky: druh aplikace prostoru spole a st vyu sout v sout easycargo ignite

Zdroj: logistika.ihned.cz

Modernizované lokomotivy od CZ Loko se chystají na export do Finska

Koncem srpna se v závodě společnosti CZ Loko v České Třebové sešli zástupci čtyř desítek železničních dopravců, aby si v české premiéře prohlédli a na zkušebních jízdách otestovali modernizovanou šestinápravovou diesel-elektrickou lokomotivu řady 774.7 určenou pro posun a traťovou službu.

Štítky: cz provoz loko cz loko lokomotivy øady cempírek lokomotiva export do finska cz loko v

Zdroj: logistika.ihned.cz

Kuehne + Nagel představil nový nástroj pro on-line objednávky letecké přepravy

Společnost Kuehne + Nagel uvedla na trh nový on-line rezervační a monitorovací systém pro leteckou přepravu. Automatizovaný nástroj KN FreightNet zrychluje a usnadňuje proces nabídek, rezervací, objednávání i sledování zásilek. Následovat má i nový on-line systém pro námořní a pozemní přepravu.

Štítky: spole syst uvedla kn kn freightnet freightnet leteckou pozemn pro n usnad

Zdroj: logistika.ihned.cz

Linde MH zavedla kompletní systém interní logistiky pro Mall.cz

Společnost Linde Material Handling dodala komplexní řešení regálových systémů a manipulační techniky do nového distribučního centra internetového obchodu Mall.cz v Jirnech u Prahy. Skladové řešení rozprostírající se na ploše 30 tisíc metrů čtverečních patří k těm nejmodernějším svého druhu v regionu střední a východní Evropy.

Štítky: tis nov k syst mall internetov mh linde linde mh pro mall

Zdroj: logistika.ihned.cz

Společnost Cushman & Wakefield po fúzi s DTZ oznamuje nové vedení

Nová společnost Cushman & Wakefield po úspěšném dokončení celosvětového sloučení firem Cushman & Wakefield a DTZ oznámila, že má nové složení řídicího týmu pro region Evropy, Středního východu a Afriky. V jeho čele stojí generální ředitel John Forrester a výkonným ředitelem pro Českou republiku se stal Jonathan Hallet.

Štítky: nové wakefield cushman wakefield po dtz øeditelem pro region øeditelem pro výkonným øeditelem pro jonathan

Zdroj: logistika.ihned.cz

V případě kandidatury Hamburku na olympiádu vymění Česko svá přístavní území. Prý za výhodnější

Ministr dopravy Dan Ťok se s představiteli Hamburku dohodl, že v případě kandidatury města na letní olympiádu v roce 2024 získá Česká republika za své dotčené území adekvátní náhradu. Ta zajistí ČR i v dalších letech plnohodnotné využití přístavu, a to včetně námořní dopravy. Uvedlo to české ministerstvo dopravy v tiskové zprávě.

Štítky: m sv n kter p nab z hamburku olympi

Zdroj: logistika.ihned.cz

Praha od dubna zavede nové zóny placeného stání. Objeví se i na Smíchově a v Karlíně

Hlavní město zavádí nové placené zóny na přání městských částí, které si dlouhodobě stěžovaly na to, že nemají dostatek parkovacích míst pro své obyvatele. Nové parkovací zóny budou od 1. dubna v Praze 5 na Újezdu a Bubenči a také v Praze 6 v Dejvicích, kde se dosud mohlo parkovat prakticky kdekoliv. Postupně přibudou i v Karlíně nebo na Smíchově. Parkovací karty budou stát 1200 korun ročně za parkování v zónách a 600 korun ve vymezeném sektoru.

Štítky: budou korun dubna praha placen praze v praze karl dol parkovac

Zdroj: logistika.ihned.cz

Ruské aerolinky Transaero převezme Aeroflot. Vznikne jeden z největších přepravců světa

Ztrátovou ruskou leteckou společnost Transaero převezme státní Aeroflot. Z transakce vzejde jeden z největších leteckých přepravců světa. Sloučení největších ruských aerolinek si vynutila ekonomická krize v zemi, která místní letecké přepravce tvrdě zasáhla.

Štítky: ruské jeden jeden z aeroflot transaero pøepravcù jeden z nejvìt pøevezme pøepravcù svìta transaero pøevezme

Zdroj: logistika.ihned.cz

Čeští řidiči vysokozdvižných vozíků skončili na mistrovství světa pátí

V německém Aschaffenburgu se minulý týden setkalo celkem devatenáct týmů z celého světa, aby poměřily síly ve schopnostech řídit manipulační techniku. Český tým se v závodu StaplerCup 2015 probojoval až do semifinále, kde vypadnul proti týmu Španělska, které se nakonec stalo absolutním vítězem. Pořadatelem soutěže byla společnost Linde MH.

Štítky: tak mh sout mistrovstv skon linde voz semifin vysokozdvi discipl

Zdroj: logistika.ihned.cz

Ve třetím čtvrtletí bylo dokončeno nejvíce skladů od roku 2009

Industrial Research Forum zveřejnilo předběžné údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 3. čtvrtletí letošního roku. Podle expertního uskupení bylo v tomto období dokončeno 268 tisíc metrů čtverečních skladových ploch v celkem deseti průmyslových parcích, což je nejvíce za posledních šest let.

Štítky: tis obdob tomto metr v tomto ploch nejv dokon skladov bylo dokon

Zdroj: logistika.ihned.cz

Samsung hledá náhradu za chytré telefony. Plánuje vyrábět auta bez řidiče

Klesající zisky v oblasti chytrých telefonů nutí Samsung hledat nové zdroje růstu. Společnost se v příštích letech plánuje orientovat na automobilové technologie. Nový tým by se měl věnovat vývoji samořiditelných automobilů a dalších doplňků. Další technologické firmy, které experimentují s automobilovým průmyslem, jsou Google a Apple.

Štítky: oblasti telefon letech google samsung samo chytr hled automobilov auta bez

Zdroj: logistika.ihned.cz

Číňané vyvinuli auto, které lze nastartovat a rozjet pomocí myšlenek. Zatáčet však ještě nedovede

Čínským vědcům se podařilo pouhou myšlenkou rozpohybovat auto. Řidič může pomocí 16 senzorů automobil odemknout, zamknout a rozjet. Bohužel vůz ještě neumí zatáčet. Vědci doufají, že by se technologie mohla spojit se systémy pro automobily bez řidiče.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Z Číny přichází špatné zprávy. Klesla průmyslová aktivita, horší nálada panuje i ve službách

Pokles aktivity v čínském zpracovatelském sektoru dosáhl v srpnu nejprudšího tempa za šest a půl roku. Alarmující známky ochlazování přišly i ze sektoru služeb. Šlo o nejpomalejší růstové tempo od července 2014. K udržení současného tempa růstu potřebuje Čína dle ekonomů agresivnější monetární aktivní fiskální politiku.

Štítky: aktivity zprávy slu sektoru bodu srpnu v srpnu tempa pøi aktivity v

Zdroj: logistika.ihned.cz

Blanka obstála v první ranní špičce. Uvolnila magistrálu, ale zahustila dopravu na Praze 6

Nově otevřený tunel Blanka obstál v prvním zátěžovém testu dopravní špičky pracovního dne. Ulevila si například magistrála u hlavního nádraží nebo ulice V Holešovičkách. Kolony se naopak tvořily v Praze 6 u výjezdu z Brusnického tunelu.

Štítky: tunel praze blanka otev hlavn tunelu magistr pond v prvn v pond

Zdroj: logistika.ihned.cz

Nejhospodárnější řidič kamionu je ze Španělska

Ve středu 7. října se v Lisabonu utkalo 36 řidičů z celého světa v rámci mezinárodního finále Optifuel Challenge 2015, soutěže v hospodárné jízdě pořádané společností Renault Trucks. V letošním třetím ročníku zvítězil José Ramón Jano Gago, řidič a současně manažer španělské společnosti Janocargo. Na druhé příčce se umístil litevský řidič Vytautas Luotè ze společnosti Stella Nova a třetí skončil Portugalec Vitor Pereira, řidičem ze společnosti JLS.

Štítky: ze trucks renault hospod sout renault trucks optifuel ze spole jano je ze

Zdroj: logistika.ihned.cz

Pohonné hmoty jsou v Česku nejlevnější za šest let. Snížení cen způsobují přebytky ropy na trhu

Benzín i nafta jsou v Česku nejlevnější od počátku roku 2010. Levným pohonným hmotám nahrává přebytek ropy na světovém trhu. Nejdražší benzín je v Praze, nafta na jižní Moravě.

Štítky: od hmoty cen ropy litr koruny nafta ropy na pohonn nejlevn

Zdroj: logistika.ihned.cz

Za rok klesla průměrná cena nafty téměř o pět korun, benzin zlevnil o čtyři koruny

Za poslední rok klesla průměrná cena nafty v Česku o pět korun na 27,32 korun za litr. Ceny pohonných hmot jsou v Česku v současnosti nejnižší od přelomu let 2009 a 2010, cena navíc každý den dále klesá. V první polovině roku benzin a nafta zdražovaly, od léta došlo k obratu a ceny ropy stále klesají.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Dachser zavedl pravidelnou námořní sběrnou službu ze Šanghaje

Dachser Air & Sea Logistics zavedl spojení pro kusové námořní zásilky z čínského přístavu Šanghaj do České republiky. Sběrné námořní kontejnery na trase Šanghaj-Kladno s pravidelným odplutím každý týden obsluhují kromě čínské metropole i okolní provincie.

Štítky: dachser námoøní zavedl námoøní sbìrnou pravidelnou námoøní sbìrné logistics sbìrnou slu zavedl pravidelnou ka

Zdroj: logistika.ihned.cz

České letouny L-410 se do pěti let začnou vyrábět v Rusku. V Kunovicích by produkce skončit neměla

Do roku 2020 by se měly české letouny L-410 vyrábět v Rusku. Oznámil to šéf Uralského těžebního a hutního závodu, který vlastní kunovickou firmu Aircraft Industries. Z oznámení není jasné, zda se letouny budou vyrábět souběžně v Česku a Rusku, nebo se výroba v Kunovicích ukončí. Šéfka české firmy si myslí, že by úplný přesun výroby byl příliš nákladný.

Štítky: by let l letadel v rusku rusku aircraft industries letouny vyr kunovic

Zdroj: logistika.ihned.cz

P3 zahajuje novou spekulativní výstavbu v Horních Počernicích

Spekulativní výstavbu tří nových skladových budov v parku P3 Prague Horní Počernice zahájila společnost P3. Projekt výstavby hal o celkové výměře téměř 31 tisíc metrů čtverečních je vůbec první novou výstavbou v parku od října 2014, kdy jej společnost P3 získala.

Štítky: tis po nov budov novou metr parku horn v parku prague horn

Zdroj: logistika.ihned.cz

Airbus měl loni opět rekordní počet objednávek. Více než Boeing

Výrobce letadel Airbus loni opět dodal rekordní počet letadel. Podle zdrojů získal 635 objednávek, tedy o šest více než v roce 2014. Podnik zveřejní oficiální statistiku 12. ledna. Airbus získal více objednávek než americký Boeing, v dodávkách ho ale zřejmě nepřekonal.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Zisk Českých drah se snížil o třetinu na 102 miliony korun

Hospodářský výsledek před zdaněním, odpisy a amortizací rostl v prvních šesti měsících roku o 13 procent. V segmentu osobní dopravy firma snížila ztrátu. V oblasti nákladní dopravy se zisk snížil o více než polovinu.

Štítky: korun polovinu drah èd èeských drah milionù milionù korun sní èeských o více ne

Zdroj: logistika.ihned.cz

Aktuality - Logistika.iHNed.cz : Doprava, skladování, distribuce...

Internetový obchod Amazon hledá do distribučního centra v Dobrovízi 2500 brigádníků. Logistika přináší ucelený přehled o vývoji logistiky doma a ve světě.

Zdroj: logistika.ihned.cz

Stát za uplynulý rok vybral na mýtném 9,7 miliardy korun. Nejvíce v historii

Mýtné od kamionů a autobusů za uplynulý rok vyneslo státu nejvíce v historii. Meziroční nárůst je způsoben zvýšením mýtných tarifů a hospodářským růstem. Nejvíce peněz vybral stát na mýtném v říjnu. Částka dosáhla téměř 900 milionů korun.

Zdroj: logistika.ihned.cz

KION Group zahájí výrobu v novém závodu na začátku příštího roku

Společnost KION Group, výrobce manipulační techniky značek Linde MH, Still a Baoli, oficiálně převzala nový závod na výrobu vysokozdvižných vozíků v Panattoni Parku Stříbro. V nejnovější hale o rozloze 27 tisíc metrů čtverečních, kterou vybudovala společnost Panattoni Europe, zahájí výrobu v prvních měsících příštího roku.

Štítky: st haly group panattoni kion kion group kov voz zah na za

Zdroj: logistika.ihned.cz

Růst českého exportu v únoru výrazně zpomalí. Může za to propad německých průmyslových zakázek

Podle Indexu Asociace Exportérů v únoru klesne růst českého exportu o pět procent. Za zpomalením stojí především úbytek zakázek ze strany německého průmyslu. Vývoz zboží z České republiky do zahraničí měl klesnout

Štítky: to asociace zak exportu exportu v export propad zpomal asociace export propad n

Zdroj: logistika.ihned.cz

Cisternový model Renault Trucks T nabízí vyšší užitečné zatížení

Pro přepravu nebezpečných látek, potravin rychle podléhajících zkáze nebo chemických produktů je určený nový model Renault Trucks T v provedení cisternového vozidla. Díky speciální konstrukci má vozidlo nižší hmotnost, čímž nabízí vyšší užitečné zatížení a vyšší bezpečnost řidiče i přepravovaného zboží. Určené je hlavně pro přepravu zboží v režimu ADR.

Štítky: trucks vy renault zat zbo renault trucks trucks t renault trucks t cisternov model renault

Zdroj: logistika.ihned.cz

Video: Obří kontejnerové plavidlo v přístavu London Gateway

Jedna z největších nákladních lodí světa, UASC Barzan, dorazila do britského přístavu. Podívejte se, jak vypadá příjezd plavidla do terminálu a překládka kontejnerů.

Štítky: london ob london gateway gateway barzan kontejnerov uasc barzan lod plavidlo v p rn

Zdroj: logistika.ihned.cz

Baoli Europe uvádí nové paletové vozíky

Novou řadu elektrických paletových vozíků s nosností od 1 do 2,5 tuny uvedla na evropský trh společnost Baoli Material Handling Europe. Vozíky jsou navrženy pro široké využití, od nakládky a vykládky kamionů, až po maloobjemové či velkoobjemové logistické provozy. Různé verze stožárů poskytují výšku zdvihu až do 6 metrů.

Štítky: nov uv europe baterie voz elektrick paletov baoli navr baoli europe

Zdroj: logistika.ihned.cz

Společnost Rockwool investovala miliardu do modernizace závodu v Bohumíně

Výrobce izolací z kamenné minerální vlny Rockwool investoval od roku 2013 do současnosti miliardu korun do modernizace výroby, výstavby skladovacích ploch a revitalizace areálu v jeho závodu v Bohumíně. Společnost přijala 90 nových zaměstnanců a prohloubila spolupráci s dodavateli. Závod se tak stal novým výrobním a logistickým centrem technických izolací celé skupiny Rockwool Group pro střední a východní Evropu.

Štítky: technick spole miliardu modernizace rockwool bohum v bohum izolac do modernizace miner

Zdroj: logistika.ihned.cz

DSV nabídlo převzetí UTi Worldwide. Vznikne tak jedna z největších logistických firem na světě

Společnost DSV oznámila, že se předběžně dohodla na koupi americké přepravní a logistické firmy UTi Worldwide. Tím by se zařadila mezi čtyřku největších světových poskytovatelů logistických služeb. Transakce je podmíněna získáním souhlasu akcionářů UTi a schválením regulačních úřadů. Uzavření akvizice se očekává v prvním čtvrtletí roku 2016.

Štítky: spole se dsv americk nejv uti worldwide uti worldwide z nejv tak jedna

Zdroj: logistika.ihned.cz