Linka 199

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz

nejčastější zdroje článků

Infrastruktura bolí: návrhy velkých staveb pro města

Během září byl uveden do provozu tunel Blanka a otevřel se i nově zrekonstruovaný Olympijský stadion v Londýně. O obou projektech byla napsána řada článků, především o tom, jak se návrh a realizace prodražily a protáhly oproti původním odhadům, doplněných o vcelku nevydařená vyjádření politiků v Londýně i v Praze. Pomocí jakéhosi pohledu zevnitř bych chtěl osvětlit, jak může probíhat realizace velkých projektů a jak lehce se tyto projekty mohou prodražit především změnou koncepce uvažování, jednotlivým technickým detailem a nebo i dokonce i vlivem počasí.

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz

Město ve věku digitálních technologií. Smart City.

Jako architekt fotbalových stadionů, například olympijského stadionu v Londýně nebo Spartaku Moskva, jsem se postupně začal zabývat způsobem navrhování a vyšším zapojením digitálních technologií a inovací do výsledné architektury. Od koncepce, designu, během výstavby a pak i při provozu. Dalším krokem byl program Cognicity, inovativní Smart City program pro Canary Wharf Group. Tento program měl změnit způsob, jakým jsou stavby na Canary Wharf navrhovány a následně provozovány. V tomto textu bych chtěl uvést, jak by architekti měli jít zpátky k základům moderní architektury a začít se aktivně podílet na vzniku chytrých měst budoucnosti ve spolupráci s developery, realitními společnostmi a vedením měst.

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz

Dialog - iHNed.cz : Ekonomický zpravodajský server...

Město ve věku digitálních technologií. Vladimír Mašinský působí jako architekt ve Velké Británii. Město ve věku digitálních technologií. Zákaznická linka: 233.

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz

Město ve věku digitálních technologií. Smart City

Jako architekt fotbalových stadionů, například olympijského stadionu v Londýně nebo Spartaku Moskva.

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz

Infrastruktura bolí: návrhy velkých staveb pro města

Během září byl uveden do provozu tunel Blanka a otevřel se i nově zrekonstruovaný Olympijský stadion v Londýně. O

Zdroj: masinsky.blog.ihned.cz