Linka 199

Konference SXSW: Ústup mladých z Facebooku na obzoru? | Mediahub.cz

Z pohledu brandových marketérů ovládla letošní konferenci SXSW touha po rozklíčování jednoho vzrůstajícího spotřebitelského trendu. V tomto trendu je patrné vzdalování se od tradičních platforem sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter k více intimním a privátním aplikacím jako je Snapchat a Kik.

Zdroj: mediahub.cz

Proč je Škodovka všude? Ostatní výrobci nejsou rodinné stříbro, tvrdí expert | Mediahub.cz

Škoda Auto ve středu ukázala zrcátko, kolo a světlo ze svého očekávaného modelu Kodiaq. Téměř všechna důležitá média opět neodolala a další střípky ukázala svým čtenářům. Včetně serveru Lidovky.cz. Proč se firmě z Mladé Boleslavi tolik daří v podstatě každé dva týdny „prodat“ dávkované informace, obrázky či videa související s její novinkou?

Zdroj: mediahub.cz

Speciální weby o migraci a integraci má německá vláda i televize | Mediahub.cz

Pro běžence i německé občany, kteří se chtějí dozvědět o migraci a integraci, existuje v Německu řada speciálních webů. Jeden z nich v červenci spustila také německá vláda. Ve zřejmé narážce na slova kancléřky Angely Merkelové, že Německo migraci zvládne, se tento web jmenuje Německo to umí (Deutschland kann das). Další informační web provozuje třeba veřejnoprávní televize ARD, která se mimo jiné snaží migrantům vysvětlit základy chování v Německu.

Zdroj: mediahub.cz

Víkendový stream turnaje v Counter Strikeu sledovalo na webu Prima COOL více než 157 000 diváků | Mediahub.cz

"Stream jednoho z nejprestižnějších turnajů světa ve hře Counter Strike Global Offensive přinesl rekordní čísla. Značka Prima COOL ve spojení s e-sportem tak potvrdila svou pozici nastupujícího leadera na trhu," uvedla v dnešní tiskové zprávě Nikol Klevcovová z Prima COOL. 

Zdroj: mediahub.cz

ÓČKO představuje Generaci O a klip Společný svět (video) | Mediahub.cz

„Generaci O tvoří seskupení více než půltuctu mladých interpretů, kteří do jednoho reprezentují nejtalentovanější generaci domácí hudební scény. Patří mezi, mimo jiné, ně Sebastian, Pavel Callta, Hank z ATMO Music či Martin Harich. Ty při natáčení doplnili i oblíbení youtubeři Denis TV, Mishovy šílenosti, Carrie Kirsten a další,“ uvedl v dnešní tiskové zprávě marketingový manažer ÓČKA Jiří Voříšek.  

Zdroj: mediahub.cz

Během Dne programatiky si inzerenti vyzkoušeli programatický nákup v TV | Mediahub.cz

"Během května a června vyzkoušelo programatický nákup v televizi několik zadavatelů a agentur. Kampaně proběhly v rámci akce uspořádané u příležitosti Dne programatiky (24. 5. 2016). Ta byla sponzorována televizí Óčko, v jejímž vysílání byly kampaně realizovány," uvedl v dnešní tiskové zprávě Martin Čelikovský z R2B2 s.r.o.. 

Zdroj: mediahub.cz

Prima COOL a ÓČKO připravují festival Vodafone YOU FEST | Mediahub.cz

"Spojení hudby, youtuberingu, gamingu, lifestylu a fresh food festivalu pod jednou střechou Průmyslového paláce v Praze. To je babí léto na Vodafone YOU FEST, který již 17. září přinese Prima COOL a ÓČKO," uvedla v dnešní tiskové zprávě Nicol Klevcovová z TV Prima

Zdroj: mediahub.cz

Ujetá retro reklama plná koček (video) | Mediahub.cz

Společnost Temptations vyrábějící krmivo pro kočky se pustila do remaku slavného hitu Don't You (Froget about Me) od Simple Minds a píseň přetextovala. Kapelu tentokrát tvoří opuštěné kočky, jejichž povrchní majitelka odešla z domu jíst dortíky a zhýrale se oddávat nakupování všech možných (a hlavně nemožných) módních výstřelků. V reklamě mocně ožívá duch osmdesátých let ve vší své parádě. Inu, vzpomene si majitelka na své opuštěné domácí mazlíčky a přinese jim z města také něco dobrého?

Zdroj: mediahub.cz

Nová reklama na Nike se vymkla kontrole (video) | Mediahub.cz

"Život není o hledání limitů. Je o tom, aby sis uvědomil, že žádné nejsou," nebo aspoň to tvrdí nová reklama na Nike z dílny portlandské pobočky agentury Wieden + Kenedy. Reklama má pomalý rozjezd, v němž herec v pozadí podporuje a motivuje sportovce. Pak se snaží spot ukončit, ale sportovci na to mají jiný názor. Následuje minuta a půl srandy, kdy se na plátně objevují další a další sportovní celebrity jako Serena Williams, Aaron Gordon a Mo Farah a spot se totálně vymkne kontrole.

Zdroj: mediahub.cz

Novináři a sociální sítě: Nejkratší cesta k vyhazovu | Mediahub.cz

Stačil poměrně nevinný komentář na Facebooku a šéfredaktorka polského rádia RDC přišla o práci. Není jediná. Novináři kvůli Facebooku či Twitteru přichází o práci po celém světě včetně Česka.

Zdroj: mediahub.cz

Dát fotku či video na Facebook může člověka i finančně zruinovat. Pravidla neznají ani novináři | Mediahub.cz

Co mají společného raper 50 Cent a TN.cz? Neví jak zacházet s cizími videi a fotografiemi.

Zdroj: mediahub.cz

Podvodná zpráva Slováky informuje o údajném atentátu v Praze | Mediahub.cz

Mezi uživateli sociální sítě Facebook na Slovensku se v poslední době šíří poplašná zpráva o údajném teroristickém útoku v Praze. Jejím cílem je získat přihlašovací údaje k jejich účtu. Obětí podvodné zprávy se staly už tisíce Slováků i Čechů, informoval dnes zpravodajský server listu SME.

Zdroj: mediahub.cz

Instagram v 18. století v geniální reklamě společnosti Ikea (video) | Mediahub.cz

Kdo si své jídlo nevyfotí na Instagram, jako by ho ani nejedl. Ale co kdyby lidé podobný postup praktikovali také v 18 století? Bez internetu a foťáků by to bylo podstatně komplikovanější. Ikea se ale přesto rozhodla ve své nové reklamě podobnou absurdní událost předvést. Cílem její nové reklamy je totiž sdělení, že jídlo je v prvé řadě relax. A hnaní se za co největším počtem lajků na internetu je naprosto zbytečné.  

Zdroj: mediahub.cz

Jiří Charvát, režisér a promo producer Primy Cool: "30 vteřin jsme vysílali tmu" | Mediahub.cz

Prvního dubna oslaví Prima Cool sedmé narozeniny. Přinášíme rozhovor s režisérem Jiřím Charvátem, který spoluvytváří celkovou propagaci stanice, stojí za oblíbenými upoutávkami, jingly a kampaněmi. Za svou kariéru toho stihl opravdu hodně, ale podle svých slov je stále ještě puberťák.     Jak se vám daří v dnešní době internetu, kdy sledovanost televizí spíš klesá?

Zdroj: mediahub.cz

RRTV zahájila s Primou správní řízení, reportáž o Klinice označila za manipulativní | Mediahub.cz

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s FTV Prima, kvůli její reportáži o autonomním centru Klinika na Žižkově v Praze. Prima podle RRTV referovala o centru manipulativním způsobem, informoval o tom dnes web iDnes.cz.  

Zdroj: mediahub.cz

Prima MAX již třetí týden láme rekordy, nejsledovanější byla Truhla mrtvého muže se 191 tisíci diváky | Mediahub.cz

"Filmový kanál Prima MAX dosáhl ve 29. týdnu nejvyšší týdenní sledovanosti. Jeho průměrný share vůbec poprvé dosahoval přes 2 % (v celodenním vysílání 2,01 % a prime time share byl 2,03 % v CS 15+)," uvedla v dnešní tiskové zprávě Gabriela Semová z TV Prima.  V neděli 24. července dosáhl Prima MAX nejlepší prime time share (4,21 %) za dobu své existence. Historicky největší divácký úspěch slavil nedělní film Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, který zhlédlo 191 000 diváků (share 6,50 %) v CS 15+, v mladší CS 15-54 let pak dosáhl dokonce share 11,49 %.

Zdroj: mediahub.cz

Matásek bude český Schimanski. Věřím i české Pevnosti Boyard, říká programový ředitel Primy | Mediahub.cz

Během tématického večera v ČKD se nám podařilo odchytit programového ředitele TV Prima Romana Mrázka a položit mu pár otázek ohledně připravovaného podzimního schématu. Na co se tedy mají diváci nejvíce těšit?      Na co vsázíte nejvíce? Co je podle vás ten největší hit podzimu?

Zdroj: mediahub.cz

Ashya King už zase dojímá česká média. Příběh jim stačí. Pravda nezajímá | Mediahub.cz

Nic nepotřebují novináři tolik, jako hluboký lidský příběh, i kdyby jim ho mělo naservírovat dokonale připravené PR oddělení. Do Prahy se po roce od léčby v Protonovém centru vrátil britský chlapec Ashya King, jehož léčbu plnu dramatických zvratů sledoval téměř celý svět. Zástup českým médií byl pochopitelně u toho a čtenáře ani diváky nenechal na pochybách. Navzdory nepřízni osudu se stal zázrak, nad kterým všichni musíte zamáčknout slzu dojetí. Co na tom, že se celý příběh odehrál jinak a víc než o silné emoce v něm jde o hodně velké peníze.  

Zdroj: mediahub.cz

Zdravotnické tituly: Životnost tištěných medií v lékařském prostředí bude mnohem delší než u titulů určených pro veřejnost | Mediahub.cz

Jakým způsobem fungují odborné tituly? Kdo jsou jejich autoři? A co lékaři čtou nejvíce? S Karlem Novotným, ředitelem divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta jsme mluvili nejen o specifikách odborných titulů a novinkách chystaných v Česku a na Slovensku, ale i o postoji vydavatelství k alternativní medicíně.    Kdo jsou vaši čtenáři?

Zdroj: mediahub.cz

iDNES.cz během olympijských her rozjede živé studio s hostem | Mediahub.cz

Redakce iDNES.cz připravila v rámci olympijských her v Rio de Janeiru velký videoprojekt. Každý den, od pátku 5. srpna do neděle 21. srpna, bude na stránkách oh.idnes.cz živě vysílat půlhodinové Olympijské studio - pásmo reportáží, rozhovorů a soutěží. Ve všední den začne v 11 hodin, o víkendu ve 20 hodin.

Zdroj: mediahub.cz

MAFRA je oficiální mediální partner České fotbalové reprezentace pro UEFA Euro 2016 | Mediahub.cz

Mediální skupina MAFRA je oficiálním mediálním partnerem české fotbalové reprezentace „A“ a také oficiálním mediálním partnerem Fanzóny UEFA Euro 2016. Jde o jediný oficiální prostor mistrovství Evropy ve fotbale pro fanoušky v České republice. Navíc se vstupem zdarma. Tituly mediální skupiny MAFRA také vydávají u příležitosti ME ve fotbale sportovní speciály.

Zdroj: mediahub.cz

Jaroslav Beránek z iDNES.cz: Čtenáři sportu na webu milují online přenosy a příběhy | Mediahub.cz

Jak bude vypadat olympijské sportovní studio na iDNES.cz? Jaké sporty kromě hokeje a fotbalu čtenáři vyhledávají? A proč nemá smysl licitovat o internetové přenosy fotbalové ligy, jsme mluvili s Jaroslavem Beránkem, který jako zástupce šéfredaktorky iDNES.cz zodpovídá za sportovní rubriku.  

Zdroj: mediahub.cz

Evžen Drtina z Wundermanu: Big data? To spíš jen small data | Mediahub.cz

Myslíte si, že o vás firmy ví mnoho? Mýlíte se. Alespoň podle Evžena Drtiny, CEO a CEE marketingové agentury Wunderman, jejíž specializací jsou zejména práce s daty a věrnostní programy. Firma se aktuálně chce s klientovým věrnostním programem utkat na mezinárodním kolbišti v Londýně.   Jste největší Marketingová agentura v ČR. Kolik máte aktuálně zaměstnanců?

Zdroj: mediahub.cz

Vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje online portfolio - nakoupila šest nových webů | Mediahub.cz

"Portfolio divize Online z vydavatelství Mladá fronta a. s. se od srpna významně rozšíří o akvizici šesti nových webů. V současnosti probíhá strategická integrace nových webů s dalšími online projekty vydavatelství," uvedla v dnešní tiskové zprávě Pavlína Míčová z Mladé fronty a.s..  Nově do portfolia přibudou zábavní weby pro fanoušky VideaČesky.cz, Raketka.cz, HryProDívky.cz, stahovací weby Stáhnu.cz a MůjSoubor.cz a pracovní portál Flek.cz.

Zdroj: mediahub.cz

František Savov je v ČR stíhán kvůli krácení daní | Mediahub.cz

Výběr informací o podnikateli Františku Savovovi (44), stíhaného v souvislosti s krácením daní, který by měl být vydán z Velké Británie do ČR: Savov v současnosti žije a podniká v Londýně, odmítá však, že by se ve Velké Británii skrýval před českou justicí. "Nikdy jsem se před nikým neskrýval ani neskrývám. Jako občan Evropské unie v EU svobodně podnikám a svobodně se pohybuji," řekl před časem. Také uvedl, že v České republice nemá zaručeno právo na spravedlivý proces.

Zdroj: mediahub.cz

Británie vydá do Česka stíhaného podnikatele Františka Savova - majitele vydavatelství Mladá fronta | Mediahub.cz

Británie vydá do Česka podnikatele Františka Savova stíhaného v souvislosti s krácením daní. Informaci ČTK dnes potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle ní je rozhodnutí pravděpodobně pravomocné, ohledně dalšího postupu vydávacího státu odkázala na britskou stranu. O tom, že Savov má být vydán do ČR, rozhodl nepravomocně počátkem loňského července soud v Londýně. Savov, který své obvinění odmítá, se proti verdiktu odvolal. Případ tak řešil soud vyšší instance.

Zdroj: mediahub.cz

Michal Půr z Mladé fronty: Odprodala se část, která nebyla v nejlepší finanční kondici | Mediahub.cz

Není to ještě ani dva měsíce, co Mladá fronta a.s. odprodala část svého portfolia. V jakém stavu je vydavatelství po akvizici? Jak se vyrovnalo se ztrátami titulů?  A bude se Mladá fronta dále rozšiřovat? O tom všem jsme mluvili s šéfredaktorem Eura Michalem Půrem.    Prodejem významné části portfolia jste se z velkého mediálního domu stali malým vydavatelstvím, můžete se stávajícím portfoliem vytvářet dlouhodobě zisk? 

Zdroj: mediahub.cz

Jan Penkala z Acomware: Vydavatelé internetového obsahu i inzerenti musí změnit způsob placení za reklamu. Vydělají na tom všichni | Mediahub.cz

Acomware je konzultační společnost pro e-comerce. Za třináct let fungování má za sebou přes tisíce konzultací a práce pro více než tři tisícovky internetových projektů. Jan Penkala je její CEO. V našem rozhovoru jsme mluvili o českých eshopech, digitální reklamě, rozvoji videoreklamy a tom, že díky mobilům se brzy zásadně změní internetový trh.  

Zdroj: mediahub.cz

Karel Křivan: Politici, prosím, přestaňte točit virální videa! | Mediahub.cz

V létě blbnem na kvadrát víc než v jiných ročních obdobích. I politici sundají svoje pracovní kvádra a kostýmky a zjevují se nám v oblečení, které považují za volnočasové a situacích, o kterých si myslí, že jsou přirozené. Na těch kolech, v bazéncích nebo se zvířátky si asi připadají tak nějak obyčejně. A to se vyplatí, doufají směrem k voličské přízní. Protože být jako jeden z nás, jako chlapík od vedle nebo máma ze sousedství, to je přeci jedna z PR manter, které jim poradci vtloukají do hlavy.

Zdroj: mediahub.cz

Seriál Rapl poběží v pondělí, začíná už 29. srpna | Mediahub.cz

"V novém třináctidílném seriálu Rapl se na obrazovky vrací postava svérázného detektiva Kuneše z úspěšného Cirkusu Bukowsky. První spin off České televize, který oproti původní sérii s Hynkem Čermákem slibuje „více života“, odstartuje na ČT1 v pondělí 29. srpna ve 20.00," uvedla v dnešní tiskové zprávě Alžběta Plívová z České televize. 

Zdroj: mediahub.cz

Recenze: Seriál Kosmo - nejlepší satira od dob České sody | Mediahub.cz

Kdybych nezavítal v Letní filmové škole v Uherském Hradišti na projekci nového sitcomu Kosmo, zřejmě bych nad českými sitcomy zlomil hůl.  V polovině 90. let sice proběhly pokusy o ryze český sitcom, které se povedly - ať už to byla Hospoda (dodnes fenomén a kult, kdy se stále říká- pojď na jedno, budou dávat Hospodu), nebo první série Novákovic rodinky. Pak se ale čeští tvůrci na dlouhou dobu odmlčeli. Nevím, jestli to bylo tím, že jim chyběly nápady, anebo tím, že televizím chyběla odvaha.

Zdroj: mediahub.cz

Česká televize na podzim přinese satiru Kosmo, ságu Já, Mattoni i skečový pořad Nádraží | Mediahub.cz

Česká televize představila dnes na Kavčích horách své podzimní schéma. Nové projekty představil generální ředitel Petr Dvořák, ředitel programu Milan Fridrich a herci a tvůrci nových pořadů. Diváci se na podzim mohou těšit na sedmdesát nových projektů. 

Zdroj: mediahub.cz

Milan Fridrich k podzimnímu programu: Druhá řada Doktora Martina byla logická. Měl skvělou sledovanost i hodnocení kvality | Mediahub.cz

V průběhu dnešního odhalení podzimního schématu jsme krátce hovořili s programovým ředitelem České televize Milanem Fridrichem o připravovaných novinkách. Co podle něj nejvíce přitáhne diváky a jak je to s podporou mladých autorů?    Na co v podzimním schématu vsázíte nejvíce? Co si myslíte, že bude nejvíc fungovat?

Zdroj: mediahub.cz

Bulvární zprávy na webu: Expres.cz si drží čtvrtou pozici, posílil Blesk.cz | Mediahub.cz

Mezi bulvárními magazíny a bulvárními sekcemi českých webů tak, jak je definuje ve své zprávě o návštěvnosti českého internetu NetMonitor, se během roku sice změnilo pořadí nejnavštěvovanějších webů, ale co se týče čísel, nikdo výrazně neztratil na čtenářské oblibě. Alespoň v největší kategorii návštěvnosti a tou je návštěvnost uživatelů z PC, kterou nabízíme v následující tabulce. 

Zdroj: mediahub.cz

NetMonitor: Bulvární weby v květnu - Kdo propadl a kdo vyhrál? | Mediahub.cz

V měsíci květnu bulvárním webům opět kraloval web Super.cz, který po dubnovém propadu opět zaznamenal nárůst. Dařilo se i druhému webu Blesk.cz_Celebrity, který se v kategorii PC dostal přes milion RU. Výrazný nárůst zaznamenal web iDnes.cz_Revue, který v kategorii PC předběhl dosud pátý web Nova.cz_Prask.  

Zdroj: mediahub.cz

NetMonitor: Jak si vedly zpravodajské weby v květnu? | Mediahub.cz

Oproti dubnu zaznamenala většina ze zpravodajských webů či zpravodajských sekcí webů nárůst uživatelů z PC. Konkrétně se to týkalo tradiční nejčtenější trojice, a to zpravodajských sekcí webů Novinky.cz, iDnes.cz a Aktualne.cz. Dále se výrazně dařilo zpravodajství Blesku, který opět po dvouměsíčním výpadku předběhl zpravodajství Deníku, ačkoliv ten také zaznamenal nárůst oproti předchozímu měsíci.

Zdroj: mediahub.cz

NetMonitor: Kdo vládl v dubnu zpravodajství na webu? | Mediahub.cz

Duben je zatím nejslabším měsícem roku 2016, žádný ze zpravodajských webů či zpravodajských sekcí webů v největší kategorii PC nezaznamenal nárůst. Situace je stabilní - na prvním místě se drží zpravodajství webu Novinky.cz následované iDNES.cz, trojici nejčtenějších uzavírá zpravodajství na Aktualne.cz.

Zdroj: mediahub.cz

Zpravodajství a bulvár na webu v červenci: Lidovky.cz před Parlamentními listy, Expres.cz sahá po milionu čtenářů | Mediahub.cz

Od července se díky datům OLA z projektu NetMonitor dají získat celkové počty reálných uživatelů jednotlivých webů nebo jejich sekcí. Dosud totiž výstupy NetMonitoru zahrnovaly pouze informace o reálných uživatelích z jednotlivých platforem (PC, mobil, tablet).

Zdroj: mediahub.cz

Společnost Borgis, vydavatel Práva, zdvojnásobila zisk | Mediahub.cz

Společnost Borgis, vydavatel deníku právo, oproti roku 2014 zdvojnásobila zisk na zhruba 19, 4 miliónu korun. Vyplývá tak z Návrhu na rozdělení zisku společnosti, který schválila valná hromada 10.6. 2016. Valná hromada dále schválila vyplatit 40 miliónů - zisk za rok 2015 plus nerozdělený zisk z předchozích let - na dividendách. Stejnou částku mezi akcionáře rozdělila i loni. Společnost Borgis je silně propojena se společností Seznam.cz, která vlastní její třetinový podíl.         

Zdroj: mediahub.cz

Vydavatel deníku Právo letos vyplatil akcionářům ze zisku 40 milionů Kč | Mediahub.cz

Vydavatel deníku Právo Borgis vyplatil akcionářům z loňského zisku a nerozděleného profitu předchozích období 40 milionů korun. Stejnou částku vyplácel i před rokem. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve sbírce listin. Majoritním vlastníkem Borgisu je šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný. Třetinu vlastní internetová firma Seznam.cz, která s Borgisem provozuje internetový zpravodajský server Novinky.cz.

Zdroj: mediahub.cz

Za Haška léta komunikuje neexistující mluvčí, skrývá se za ní lobbistka | Mediahub.cz

Za hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška roky do médií mluvila žena s vymyšleným jménem. Podle zjištění MF DNES se za jménem tiskové mluvčí skrývá kontroverzní lobbistka Jana Mrencová, která je nepravomocně odsouzená k podmínce za to, že za úplatek nabízela ovlivnění novinářů.

Zdroj: mediahub.cz

Stream.cz začne točit krátké filmy | Mediahub.cz

Stream.cz ve spolupráci se společností Negativ uvede další internetový počin - Short Stream. Na projektu se podílí ještě distribuční společnost Aerofilms a Festival krátkých filmů Praha. Cílem projektu je oslovit talentované tvůrce a jejich scénáře ležící na dně šuplíků převést do audiovizuální podoby.

Zdroj: mediahub.cz

Videozprávy na Seznam.cz mají první reportáž - o Mrencové | Mediahub.cz

Vznikající videozpravodajství na Seznam.cz dnes do světa vypustilo svou první reportáž.

Zdroj: mediahub.cz

Seznam z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu | Mediahub.cz

Internetová jednička Seznam.cz z loňského miliardového zisku nevyplatí dividendu. Celý profit zůstane kromě sociálního fondu nerozdělený. Rozhodla o tom v červnu valná hromada. Vyplývá to ze zápisu v obchodním rejstříku. Firmu ovládá její zakladatel Ivo Lukačovič. Seznam.cz loni zvýšil zisk před zdaněním o desetinu na rekordních 1,25 miliardy korun, čistý zisk pak byl 1,017 miliardy. Z toho vyplatí 12 milionů do sociálního fondu a zbytek převede do fondu nerozděleného zisku.

Zdroj: mediahub.cz

Česká pevnost Boyard se na obrazovce Primy objeví v pátek 26. srpna | Mediahub.cz

Konec srpna bude na Primě ve znamení novinek jejího programu. Pevnost Boyard v českém podání se na obrazovce Primy objeví poprvé v pátek 26. srpna. O dva dny později, tedy v neděli 28. srpna, pak diváci poprvé uvidí kriminální seriál Mordparta. Mordpartu tvoří osm uzavřených epizod, děj seriálu se odehrává na oddělení všeobecné kriminalistiky úřadu justiční a kriminální policie v krajském městě. Každý díl řeší jeden ucelený příběh, ale celým seriálem se zároveň prolínají další témata rozkrývající osobní linky všech hrdinů.

Zdroj: mediahub.cz

Pevnost Boyard s Rosákem začne na Primě v sobotu 3. září | Mediahub.cz

Televize Prima spustí svou vlastní českou verzi soutěže o pevnosti Boyard v sobotu 3. 9. ve 20.15. Původně francouzská soutěž Pevnost Boyard byla realizována již ve 35 zemích světa a nyní přišlo na řadu i Česko. V soutěži bude pětičlenný tým známých českých osobností plnit nejrůznější úkoly s cílem uhodnout heslo k otevření trezoru. Nechybí samozřejmě otec Fura, Paklíč nebo tygří žena. Soutěží provází moderátor Libor Bouček, v roli otce Fura se představí Jan Rosák.

Zdroj: mediahub.cz

Čínský novinář kvůli cenzuře médií rezignoval | Mediahub.cz

Čínský novinář Jü Šao-lej, redaktor listu Southern Metropolis Daily, kvůli vládní kontrole médií rezignoval na své místo. Dopis s výpovědí zveřejnil na internetu s poznámkou, že dál již nemůže následovat linii komunistické strany. Připojil k tomu vzkaz, v němž přeje "všechno dobré" těm, kdo cenzurují jeho účet na sociální síti. Včera o tom informoval zpravodajský server BBC News.

Zdroj: mediahub.cz

Propuštění redaktoři čínského časopisu žalují vládu v Pekingu | Mediahub.cz

Propuštění členové vedení a redaktoři liberálního čínského časopisu žalují vládu v Pekingu ve snaze získat znovu kontrolu nad jedním z nejznámějších politických magazínů v zemi. Informovala o tom dnes agentura AP. Ministerstvo kultury minulý měsíc vyměnilo vedoucí pracovníky časopisu Jen-chuang Čchun-čchiou, jehož název bývá překládán jako Čína v průběhu věků, obsadilo jeho kanceláře a vydalo číslo pod jejich jmény.

Zdroj: mediahub.cz

ČT připomene srpen 1968. Odvysílá Spřízněni volbou či Musíme se dohodnout | Mediahub.cz

V pátek 19. 8. zahájí Česká televize speciální program, který se z různých úhlů a v mnoha žánrech vrátí k srpnovým událostem roku 1968. Tématické vysílání zahrne čtrnáct pořadů, mimo jiné snímky Karla Vachka, Jiří Stracha, Jana Němce, Vojtěcha Jasného nebo Roberta Sedláčka.

Zdroj: mediahub.cz

Prima Comedy Central přináší nový seriál Rodinka na kousky | Mediahub.cz

"Ještě před začátkem letních prázdnin uvedla televizní stanice Prima Comedy Central nový nekonvenční sitcom Rodinka na kousky, ve kterém si zahrál také nejstarší syn Toma Hankse. Celosvětově úspěšný seriál vypráví prostřednictvím jednotlivých postav příběh velké rodiny a jejích trapných, vtipných i nezapomenutelných životních mezníků," uvedla v dnešní tiskové zprávě Ivana Poláčková ze společnosti FleishmannHillard. 

Zdroj: mediahub.cz

Recenze: Superchlapi - přehlídka marnosti | Mediahub.cz

Televize Prima nasazuje v jarním schématu svoji druhou reality show. Po opravdu syrové Nemocnici Motol, která je na české poměry nebývale upřímná, drsná a zajímavě uchopená, odstartovala na svátek práce nová reality show - Superchlapi. Parta osmi “superchlapů” má půl roku na přípravu pro zdolání triatlonu - 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu. V prvním díle se nám představilo osm chlapů, kterým byste věřili všechno, jen ne, že dokážou na půl roku zatnout zuby a zapracovat na sobě (až na pár výjimek), ale o tom to přeci je, že...

Zdroj: mediahub.cz

Jetelín končí v letním schématu. Kdy se objeví na podzim, Prima ještě neví | Mediahub.cz

Komediální seriál Jetelín prozatím zmizí z obrazovek televize Prima, alespoň tedy v rámci letního vysílacího schématu. Přestávka jej čeká už od 22.srpna. Kdy se na obrazovky vrátí, ještě na Primě neví. 

Zdroj: mediahub.cz

Prima Comedy Central na podzim přinese nový South Park i další řady svých sitcomů | Mediahub.cz

Televizní stanice Prima Comedy Central představila programové složení nových i stávajících seriálů pro letošní podzim. "Září přinese především 20. výročí seriálu South Park a jeho šíleného, nekorektního a mnohdy hodně drsného humoru. Během prvních tří zářijových víkendů se mohou diváci těšit na noční maratony posledních tří seriálových řad. Od 20. září pak Prima Comedy Central přinese premiérovou 20. sérii, která svůj satirický humor zaměří na americké prezidentské volby a především na Donalda Trumpa," uvedl László Szücs z Viacom International Media Networks. 

Zdroj: mediahub.cz

Zákazníci freeSAT budou mít dočasně AXN zdarma | Mediahub.cz

Zákazníci platformy freeSAT si od 24. srpna do 23. září budou moci zdarma sledovat program televize AXN. "Bezplatná měsíční nabídka přináší spoustu seriálových premiér. Na obrazovky se tak po delším odpočinku vrátí například oblíbený policejní pes. V sérii Rex Special Unit, která se bude vysílat od 24. srpna, bude svým kolegům pomáhat řešit další kriminální případy a jistě tak opět okouzlí diváky všech generací. Trochu tajemna přinese do obývacích pokojů všech fanoušků krimi druhá řada seriálu Tajnosti a lži (Secrets and Lies). Diváci se tak od 22.

Zdroj: mediahub.cz

6 výborných reklam, o kterých se moc nemluví | Mediahub.cz

Přinášíme reklamy, které dostaly cenu na festivalu Cannes Lions, ale málokdo je doteď viděl.

Zdroj: mediahub.cz

I zmetek může být hrdinou, říká vtipná kampaň (video) | Mediahub.cz

Americký registr dárců orgánů Donate Life America spustil vtipnou kampaň pro zvýšení počtu registrovaných donorů. Reklama popisuje nezřízený život opilce, který se choval ako zmetek, ale po jeho smrti se zjistilo, že je registrovaným dárcem orgánů. Mottem kampaně tak je jednoduché sdělení: I zmetek může být hrdinou. Na kampaň se můžete podívat na iDNES.TV.        

Zdroj: mediahub.cz

Novinář, spisovatel a dramatik Hvížďala oslaví pětasedmdesátiny | Mediahub.cz

Novinář, spisovatel a dramatik Karel Hvížďala, narozený 16. srpna 1941, patří k nepřehlédnutelným postavám české žurnalistiky. Prošel mimo jiné Mladým světem, Mladou frontou Dnes nebo časopisem Týden, a byť pravidelnou redakční práci opustil už před patnácti lety, jeho názory a postřehy se objevují v novinách či na internetu nadále.

Zdroj: mediahub.cz

Český Newsweek vychází ve čtvrtek. Na obálce bude Dominik Feri | Mediahub.cz

Ve čtvrtek se na pultech poprvé objeví česká mutace světového magazínu Newsweek. Bude vycházet jako čtrnáctideník a podle redakce má časopis: "...ambici stát se nejlepším titulem mezi zpravodajsko-společenskými časopisy v Česku. Bude jiný, protože má za sebou silnou světovou značku a všechny silné stránky, které jsou s ní spojené – reportéry na všech kontinentech, 80 let zkušeností, kvalitu a unikátní obsah."

Zdroj: mediahub.cz

Lidé si z Google Play stáhli 1,5 mil. falešných aplikací Prisma | Mediahub.cz

Netrpěliví uživatelé si před oficiálním uvolněním stáhli z obchodu Google Play více než 1,5 milionu falešných aplikací na úpravu fotografií Prisma. Některé obsahovaly nebezpečný škodlivý program. Uvedla to antivirová firma Eset. Prisma je aplikace pro úpravu fotografií, která slavila mimořádný úspěch nejprve mezi uživateli iTunes. Ještě než byla aplikace k dispozici pro operační systém Android, objevily se její falešné verze, které těžily z obrovské vlny zájmu a netrpělivosti fanoušků.

Zdroj: mediahub.cz

Kateřina Šafaříková opouští Newsweek. Ten mění koncepci. Důvodem jsou malé prodeje | Mediahub.cz

Redakci čtrnáctideníku Newsweeek opouští jeden z klíčových redaktorů - Kateřina Šafaříková. "Mohu potvrdit, že odcházím do Respektu. Přeci jenom Respekt je moje srdeční záležitost. Termín nástupu ještě nemáme domluvený. Bude záležet na tom, kdy přijde můj nástupce," řekla MediaHub.cz Kateřina Šafaříková. Důvodem odchodu je i změna koncepce časopisu. Měl by nyní přinášet mainstreamovější témata. Tomu odpovídá i nástupce Šafaříkové.

Zdroj: mediahub.cz

Magazín Reportér Roberta Čásenského skončil ve ztrátě pět a půl milionu | Mediahub.cz

Hospodaření měsíčníku Reportér skončilo v loňském roce ve ztrátě 5, 445 miliónů korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, která byla ve čtvrtek zveřejněna. Upozornil na ni web MediaGuru.cz.  Tržby časopisu byly v minulém roce necelých 26 miliónů korun. Přitom třeba osobní, mzdové a náklady na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění zaměstnanců činily 10 miliónů korun. 

Zdroj: mediahub.cz

Český Newsweek mění šéfredaktora. Povede jej Ondřej Formánek | Mediahub.cz

"Dnes večer si balím věci a jedu na prázdniny. Co bude potom? To si ještě ujasníme," potvrdil svůj odchod z čela české mutace časopisu Newsweek Jiří Nádoba. Vydavatel jeho výměnu za Ondřeje Formánka oznámil dnes. Nádoba se má podle vyjádření vydavatele věnovat připravovaným digitálním projektům. 

Zdroj: mediahub.cz

Kráska z Instagramu začala brečet a dala se na new age | Mediahub.cz

Instagramová celebrita Essena O'Neill chce řešit závislost na technologiích, gender a kulturu celebrit. Pomocí technologií a statutu ženské celebrity.

Zdroj: mediahub.cz

Jak fejkový Ovčáček vytrolil Svobodný vysílač | Mediahub.cz

Založit si vlastní zpravodajské médium je práce jako každá jiná. Jen se nesmíte dát nechat napálit troly. Jako třeba Martin Marcikán.

Zdroj: mediahub.cz

Značky mají problém: Hysterii spotřebitelů kvůli palmovému oleji. Někdy úplně zbytečnou | Mediahub.cz

Dnešní den, tedy 1. únor, svítí červeně v kalendáří všech marketérů nejen potravinářských firem. Právě na první únorový den totiž facebookoví aktivisté vytvořili událost „Den kdy řekneme firmám, že tu nechceme jejich výrobky s palmovým olejem“, do které se rozhodlo zapojit (alespoň virtuálně) třicet tisíc Čechů a aktivně „prudit“ firmy, v jejichž výrobcích se palmový olej objevuje.  

Zdroj: mediahub.cz

Josef Voltr vystřídal Jiřího Štábla na pozici šéfa marketingu DPP | Mediahub.cz

Na pozici vedoucího odboru Marketing a komunikace Josef Voltr vystřídal Jiřího Štábla, který bude nadále zastávat pozici tiskového mluvčího Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP). Josef Voltr přichází do DPP ze společnosti Legaldeal a.s., kde se věnoval rozvoji aktivit z pozice předsedy představenstva. Voltr pracoval řadu let také v různých řídicích, obchodních a marketingových pozicích v Nestlé Česko a pražských hotelech Marriott a Renaissance. Studoval na Vysoké škole podnikání v Ostravě a program MBA absolvoval na BIBS - Nottingham Trent University.

Zdroj: mediahub.cz

Jiří Ovčáček: Ruská propaganda je hloupá, stejně jako každá jiná propaganda | Mediahub.cz

Jak daleko může zajít tiskový mluvčí a jaké jsou mantinely jeho práce? Jak vnímá kontroverze kolem své osoby či jak se staví k obviněním, že podporuje ruskou propagandu? A které novináře má nejraději? Nejen o tom jsme mluvili v rozhovoru mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem.    Jaká je, podle vás, hranice, kterou by tiskový mluvčí neměl nikdy překročit?

Zdroj: mediahub.cz

Víkendové boje Čechů o medaile vidělo 2,1 milionu diváků | Mediahub.cz

Nejvíce diváků ČT, kteří se zajímají o olympiádu, přilákaly semifinálové zápasy Petry Kvitové a dvojice Lucie Šafářová, Barbora Strýcová. Ty v páteční podvečer vidělo 659 tisíc diváků.  

Zdroj: mediahub.cz

"Tělo připravené na pláž". Feministky pláčou, firma se raduje | Mediahub.cz

Bitvu o reklamu na štíhlé tělo musel rozhodnout úřad - podle watchdogu ASA není reklama nezodpovědná a nikoho neuráží.

Zdroj: mediahub.cz

Zdeněk Strnad: Zakažme štíhlé lidi, protože jsou krásní! | Mediahub.cz

Obdiv k hezkým tělům nerovná se hanění těch škaredých.

Zdroj: mediahub.cz

Kefír s odkazem na Adolfa Hitlera se brzy dostane na pulty. Část zisků připadne Paměti národa (video) | Mediahub.cz

Reklamní kampaň na vůdce mezi kefíry už přes dva týdny baví internet. Během té doby kolem ní vznikla sousta konspiračních teorií, o co ve skutečnosti jde. Reklamu na mléčný výrobek čekal málokdo. Internetové tamtamy hejtovaly Hatefree za utrácení peněz daňových poplatníků, fanoušci se bavili vymýšlením různých Máslováků a Salámů Husseinů a v zatuchlém českém rybníčku bylo pro jednou veselo.

Zdroj: mediahub.cz

Kefírer - vůdce mezi kefíry má konečně prototyp! | Mediahub.cz

Mléčný produkt Kefírer, který původně vznikl jako recese, má na světě prototyp! Od prvního billboardu k první lahvi vedla celá řada náhod. Tvůrci na svém profilu na Facebooku uvádí, že Kefírer ještě hledá tu správnou uniformu, ale už teď je jasné, že z původně navrhovaného designu museli slevit. Na druhou stranu se chvíle, kdy se čistě bílý kefír objeví na obchodních pultech, nezadržitelně blíží. 

Zdroj: mediahub.cz

Po Kefírerovi přichází Mlíkomouš. Dáte si raději revoluční mléko, nebo čistě bílý nadkefír? (video) | Mediahub.cz

Kampaň propagující mléčný produkt Kefírer nabírá na obrátkách a na internet se dostávají další vtipné reklamní materiály. Tvůrcové kampaně sice nadále zarytě tvrdí, že jde o mléčný produkt, ale pochybnosti přetrvávají.

Zdroj: mediahub.cz

Teaserová kampaň si hraje s odkazy na Adolfa Hitlera – ochutnáte Kefírer? | Mediahub.cz

Možná jste již zaregistrovali kefír v balení, které svým nápaditým designem nápadně připomíná říšského vůdce – i název je více než výmluvný, domnělý nový produkt se jmenuje Kefírer.    

Zdroj: mediahub.cz

Tvůrci Kefírera: Zajímalo nás, jestli dokážeme přesvědčit lidi, že jde o skutečný produkt, a nakonec ho po nás chtěli vyvážet do Německa | Mediahub.cz

O málokteré kampani se dá říci, že zmobilizovala český internet doslova během několika málo dnů. O Kefírerovi to však rozhodně platí; "čistě bílý mléčný nápoj" a "vůdce mezi kefíry" má jak řadu zanícených fanoušků, tak i hromadu odpůrců. "Hipsterská verbež se jednou uironizuje k smrti. Doufám, že to bude brzo...

Zdroj: mediahub.cz

Nová kampaň se ptá: Zachráníte raději sendvič, nebo fotbalistu? (video) | Mediahub.cz

Zachránili byste radši quaterbacka Tonyho Romu z hořícího domu, nebo uchránili polovinu sendviče na dlouhou cestu domů? No, to pravděpodobně závisí na tom, jakou sezónu zrovna Tony má a upřímně řečeno i na tom, jak moc máte rádi šunkový nářez. Romo versus sendvič je jen jedna z absurdních situací, do které vás dostanou nové spoty od agentury Grey Group, které promují novou platformu sledování NFL.

Zdroj: mediahub.cz

Pirátům rostou příjmy z reklamy. Poláci bijí na poplach | Mediahub.cz

V roce 2013 na reklamě polští piráti vydělali přes 300 milionů korun. V první polovině loňského roku už to bylo přes 200 milionů.

Zdroj: mediahub.cz

Z reklamy se na internetu všichni neuživí. Reklamní prostor roste rychleji než reklama samotná | Mediahub.cz

„Již mnoho let roste objem reklamního prostoru rychleji než objem investic do reklamy a v tomto víru se velmi špatně plave,“ říká Tomáš Horák, obchodní ředitel pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Internet Billboard. S nárůstem inzerce na internetu je ale vemi optimistický. Stoupat podle něj budou i objemy videoreklamy na webu.   Jak se budou podle vás v letošním roce vyvíjet investice do internetové reklamy?

Zdroj: mediahub.cz

Slováci na internetu: Jen 15% diskutuje na zpravodajských webech | Mediahub.cz

Čtyřicet procent slovenských uživatelů internetu sleduje online diskuse na zpravodajských portálech. Vadím jim ale agrestivita v nich.

Zdroj: mediahub.cz

Rozhovor: Reklama na webu s kradeným obsahem firmu poškodí | Mediahub.cz

Zadavatelé reklamy na Slovensku stále více přemýšlí nad tím, kde na internetu se jejich reklama objeví. Ti prozíravější nechtějí inzerovat na konspiračních webech nebo webech s kradeným obsahem. Proč? A jak a kam se vyvíjí internetová reklama, jsme mluvili s Davidem Csinem, bývalým šéfem digitálních médií v TV JOJ a nyní vedoucím rozvoje digitálních projektů v mediálním domě Mafra Slovakia.  

Zdroj: mediahub.cz

První česká firma oficiálně oznámila, že zablokuje své reklamy na konspiračních webech | Mediahub.cz

Společnost James Cook Languages, největší česká jazyková škola, jako první česká firma oficiálně oznámila, že zablokovala možnost, aby se její bannerová reklama zobrazovala na proruských a konspiračních webech, na skutečnost upozornil web HlidaciPes.org. 

Zdroj: mediahub.cz

Video: Jak se Slovensko prezentuje v italské televizi | Mediahub.cz

Slovenská agentura pro cestovní ruch představuje Slovensko ve vysílání italské veřejnoprávní televize RAI jako atraktivní celoroční turistickou destinaci.    

Zdroj: mediahub.cz

Označené konspirační weby na Slovensku začínají přicházet o tržby z reklamy | Mediahub.cz

Před dvěma týdny vznikl na Slovensku seznam, který označil vybrané weby za konspirační. Jeho cílem bylo upozornit zadavatele reklamy, aby zvážili, jestli chtějí na podobných webech inzerovat.  Jak se píše v tiskové zprávě, kterou vydala PR agentura Seesame, která je hlavním partnerem projektu konspiratori.sk, přišly od té doby označené weby o tržby z 2813 kampaní. Reklamy z těchto kampaní se totiž už na daných webech nezobrazují.

Zdroj: mediahub.cz

Nová slovenská reality show vezme diváky do roku 1840 (video) | Mediahub.cz

Televize Joj přichází s novou soutěžní show Návštěvníci, která ještě na slovenských obrazovkách nebyla. Show se sloganem „Zažijte minulost, která vám změní budoucnost“ přenese šestnáct soutěžících na historickou farmu z období kolem roku 1840. Soutěžící se budou muset přizpůsobit náročným podmínkám a přežít jen pomocí prostředků, které byly používány před 200 lety. Součástí show jsou i dobové prostory a historické kostýmy. Vítěz získá na konci soutěže ceny v hodnotě 50 tisíc eur.  

Zdroj: mediahub.cz

Murdochův NY Post dva dny v řadě tiskne fotky nahé Trumpovy ženy | Mediahub.cz

Již druhý den v řadě se dnes objevila na titulní straně bulvárního deníku New York Post fotka nahé manželky republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa Melanie. Fotografie z dob, kdy se imigrantka ze Slovinska živila jako modelka, vyvolaly během vyostřené prezidentské kampaně rozporuplné reakce. Zatímco část veřejnosti je odmítá jako sexistické, podle Trumpova poradce nepředstavuje jejich zveřejnění žádný problém.  

Zdroj: mediahub.cz

Seriál Simpsonovi "zaútočil" na Trumpa: Pokud jej Homer zvolí, Marge se s ním rozejde (video) | Mediahub.cz

Kultovní Simpsonovi si z politické korektnosti nikdy těžkou hlavu nedělali. V legendárním seriálu už to tím pádem za 27 let jeho existence schytal každý. Homosexuály počínaje a buddhistickými mnichy konče. Zvláště nevybíravé vtípky pak v tomto seriálu padají zejména na účet politiků. A co je pro politické žertíky příhodnějším obdobím, než americká prezidentská kampaň?  

Zdroj: mediahub.cz

Majitel Los Angeles Times odmítl další nabídku na převzetí | Mediahub.cz

Americké novinové vydavatelství Tribune Publishing dnes odmítlo již druhou nabídku na převzetí, kterou mu předložil jeho větší rival Gannett. Majitel listů Los Angeles Times a Chicago Tribune ale sdělil, že je ochoten s největším americkým vydavatelstvím dál jednat a že Gannettu umožní přístup k některým důvěrným firemním informacím.

Zdroj: mediahub.cz

Vydavatelství The New York Times bylo ve čtvrtletí opět ztrátové | Mediahub.cz

Americké vydavatelství The New York Times vykázalo ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu 211.000 dolarů (5,1 milionu Kč). Pro podnik je to přitom už druhá kvartální ztráta za sebou. Vydavatel stejnojmenného amerického deníku oznámil, že se potýká s poklesem příjmů z tištěné i digitální reklamy. Ve stejném období před rokem byla firma v zisku, který činil 16,4 milionu dolarů.

Zdroj: mediahub.cz

Trump napadl média, mohou prý za to, že prohrává v průzkumech | Mediahub.cz

Republikánský prezidentský kandidát Trump včera znovu napadl média, která podle něj mohou za to, že prohrává v průzkumech se svou demokratickou soupeřkou Hillary Clintonovou. Trump viní "nechutná" média v čele s listem The New York Times z překrucování svých slov a z nadržování protikandidátce. Trump se opřel do tisku ve chvíli, kdy jej republikáni vyzývají, aby se necelé tři měsíce před volbami zaměřil plně na Clintonovou.

Zdroj: mediahub.cz

Pavel Šafr se vrátil, za včerejší zkrat mohlo horko a deprese | Mediahub.cz

Dobrovolný exil z veřejného života netrval ani 24 hodin.

Zdroj: mediahub.cz

Týden v médiích: Facebooková novinařina a facebookoví mediální experti | Mediahub.cz

Je fascinující, kolik máme v této zemi samozvaných odborníků na média. Jejich poznávacím znamením jsou rychlé soudy, schopnost okamžitě zaujmout stanovisko, Facebook a ten správný postoj k tomu, co česká média dělají. No a samozřejmě ruku v ruce s tím zpravidla i naprostá neznalost základních informací o českých médiích. Tenhle vtipný post nám třeba tento týden obíhal Facebookem.   

Zdroj: mediahub.cz

Karel Křivan: Jak efektivně zesměšnit brand aneb konec fotbalu v Česku | Mediahub.cz

„Hodnotící“ tisková konference trenéra české fotbalové reprezentace Pavla Vrby byla jen shnilou třešničkou na nedopečeném dortu katastrofálního způsobu komunikace fotbalového svazu během evropského mistrovství. Zažil to každý, kdo pracuje v PR – klient má neúspěch. Pak jsou dvě možnosti, co dělat – otočit to a tvrdit, že se jednalo o úspěch, nebo přiznat barvu, omluvit se a nabídnout řešení do budoucna. Trenér fotbalové reprezentace zvolil první možnost a zvolil špatně.

Zdroj: mediahub.cz

Karel Křivan: Co nás Trump a Sanders naučili o politickém PR? | Mediahub.cz

Po tomto týdnu je jasné, že o nejvýznamnější politický úřad na zeměkouli se utkají Hillary Clintonová a Donald Trump. Americké prezidentské volby jsou současně svatým grálem politického marketingu a PR. Vedle hvězd politických v nich září i hvězdy komunikace. Práci volebních týmů jednotlivých kandidátů rozebírají nejen komentátoři významných médií, ale také PR odborníci celého světa.

Zdroj: mediahub.cz

Fungovala by dnes na masy Goebbelsova propaganda? | Mediahub.cz

Při pohledu na dokumentární záběry hajlujících a jásajících davů v Německu mezi válkami jsem si často říkal, jak se mohli nechat tak zmasírovat? Nebo obráceně, jak to, že takové množství lidí nacistická propaganda zmákla?

Zdroj: mediahub.cz