Linka 199

Omezení provozu OSSZ Plzeň-město - Česká správa sociálního zabezpečení

Ve středu 28. května mezi 8.00 a 16.00 h nebude moci veřejnost využít služby OSSZ Plzeň-město v Americké ulici č. p. 28 – 30. Společnost ČEZ, a. s. totiž přeruší v dané lokalitě dodávku elektrického proudu.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé využívají služby Call centra a Informační kanceláře ČSSZ, loni jich bylo téměř 240 000 - Česká správa sociálního zabezpečení

947 klientů denně, z toho 541 telefonátů na Call centrum a 406 dotazů, reklamací a dalších služeb v Informační kanceláři.

Zdroj: www.cssz.cz

V Praze začíná XVII. kongres EUMASS - Česká správa sociálního zabezpečení

Pražské Kongresové centrum tento týden přivítá lékaře sociálního zabezpečení a pojištění z celého světa. XVII. kongres Evropské asociace lékařů sociálního zabezpečení a pojištění (EUMASS) se koná od 5. do 7. června 2008.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ vždy usiluje o správný výpočet a výplatu důchodů - Česká správa sociálního zabezpečení

„Zájmem České správy sociálního zabezpečení je o všech důchodech rozhodovat v souladu s platnými právními předpisy. Fakt, že se to daří, potvrzují i výsledky soudů,“ tak komentovala ředitelka ČSSZ JUDr. Božena Michálková včerejší tiskové zprávy veřejného ochránce práv JUDr. Otakara Motejla.

Zdroj: www.cssz.cz

Pražský kongres EUMASS vyhodnocen jako jeden z nejlepších - Česká správa sociálního zabezpečení

292 lékařů z 25 zemí světa. Tolik delegátů se zúčastnilo XVII. kongresu Evropské unie lékařů sociálního zabezpečení a pojištění (EUMASS). Od 5. do 7. června 2008 se konal v pražském Kongresovém centru.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než 1 500 lidí porušilo léčebný režim, čekal je postih - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 72 965 kontrol dodržování léčebného režimu v pracovní neschopnosti provedli zaměstnanci okresních, v Praze Pražské, v Brně Městské správy sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ/MSSZ) v prvním čtvrtletí roku 2008. Ve stejném období loňského roku jich bylo 75 490.

Zdroj: www.cssz.cz

Většina OSVČ už podala Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007 - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 769 148 Přehledů o příjmech a výdajích osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) za rok 2007 obdržely ke 30. dubnu 2008 všechny okresní (v Praze Pražská) správy sociálního zabezpečení (OSSZ/PSSZ).

Zdroj: www.cssz.cz

Za deset let je důchodců o cca 9 % víc - Česká správa sociálního zabezpečení

Důchodců, kteří dostávají důchod od České správy sociálního zabezpečení, je o 234 051 (8,6 %) víc  než před deseti lety. Vyplývá to ze statistik ČSSZ. Zatímco v roce 1997 ČSSZ evidovala 2 485 110 lidí pobírajících starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod, o deset let později se jednalo o 2 719 161 důchodců.

Zdroj: www.cssz.cz

Přibývá důchodů vyplácených do zahraničí - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 47 049 důchodů vyplácela Česká správa sociálního zabezpečení k 31. březnu 2008 do zahraničí. Oproti stejnému období roku 2007 jich bylo o 5 465 (tj. o cca 11,6 %) více. Tehdy se jednalo o 41 584 důchodů.

Zdroj: www.cssz.cz

Sto a víceletých důchodců bylo letos v červnu 570 - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 240 důchodců narozených v roce 1908 evidovala v červnu 2008 Česká správa sociálního zabezpečení. Z toho bylo 194 žen a 46 mužů. U příležitosti stých narozenin dostávají klienti ČSSZ rozhodnutí o zvýšení důchodu o 2 000 korun a osobní dopis ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ informuje: Kdy je možné dostat pozůstalostní důchod - Česká správa sociálního zabezpečení

V poslední době se objevily zavádějící informace o nárocích na pozůstalostní důchody po osobách, které podnikaly. Na jejich základě pak lidé trvají na přiznání důchodu, na který nemají nárok. Kdy nárok vzniká a další informace se dozvíte v této zprávě.

Zdroj: www.cssz.cz

Platí absolventi středních a vysokých škol pojistné během prázdnin? - Česká správa sociálního zabezpečení

Lidé, kteří ukončí školu a mají prázdniny, často neví, jak je to s platbou pojistného na sociální zabezpečení. ČSSZ k tomu uvádí: vždy záleží na konkrétní situaci.

Zdroj: www.cssz.cz

Od srpna se zvýší všechny důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

Od  srpna 2008 se zvýší všechny důchody vyplácené z českého důchodového systému. Tedy řádné  i  předčasné  důchody  starobní,  plné  i částečné invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí důchody.

Zdroj: www.cssz.cz

OSVČ s daňovým poradcem musí podat Přehled do 30. července - Česká správa sociálního zabezpečení

Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která alespoň část loňského roku vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, musí v roce 2008 podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007 (Přehled).

Zdroj: www.cssz.cz

Liberec má novou správu sociálního zabezpečení - Česká správa sociálního zabezpečení

Rychlejší a dostupnější služby veřejnosti. To jsou hlavní výhody, které klientům přináší nová budova Krajské správy sociálního zabezpečení pro Liberecký kraj a Okresní správy sociálního zabezpečení Liberec.

Zdroj: www.cssz.cz

Fotografujete rádi? Přihlaste se do soutěže. - Česká správa sociálního zabezpečení

Moje práce, moje hobby. To je název fotografické soutěže časopisu Národní pojištění, který vydává Česká správa sociálního zabezpečení.

Zdroj: www.cssz.cz

Bezbariérovost a klientské prostory - to je nové pracoviště OSSZ Klatovy - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 21. dubna 2008 si lidé z Klatovska budou moci vyřídit sociální zabezpečení v nové budově. A to na adrese Kollárova 528, 339 01 Klatovy.

Zdroj: www.cssz.cz

Na ISSS 2008 se na své pojištění podívaly on-line desítky lidí - Česká správa sociálního zabezpečení

Jakým způsobem mohu doložit chybějící doby pojištění? Jak postupovat v případě, že můj zaměstnavatel už neexistuje? Kdy mohu odejít do důchodu? Kde a jak mám podat žádost?

Zdroj: www.cssz.cz

Falešné údaje na tzv. neschopence řeší ČSSZ s Policií - Česká správa sociálního zabezpečení

Zůstat déle doma a dostávat nemocenské. To je nejčastější důvod, proč si lidé na legitimaci práce neschopného, tzv. neschopence, přepisují datum vystavení či ukončení.

Zdroj: www.cssz.cz

Call centrum a ústředna ČSSZ budou mimo provoz - Česká správa sociálního zabezpečení

V pátek 18. dubna 2008 se lidé nedovolají do Call centra ústředí České správy sociálního zabezpečení. Kvůli přepojování na nový komunikační systém bude mimo provoz.

Zdroj: www.cssz.cz

Kvůli stěhování omezí služby Územní pracoviště PSSZ č. 73 - Česká správa sociálního zabezpečení

Územní pracoviště Pražské správy sociálního zabezpečení (ÚP PSSSZ) č. 73 změní působiště. Na stávající adrese Olšanská 7, 130 00 Praha 3 bude poskytovat plné služby z oblasti sociálního zabezpečení do pátku 2. května 2008.

Zdroj: www.cssz.cz

Do středy 30. dubna 2008 musí OSVČ bez daňového poradce podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007 - Česká správa sociálního zabezpečení

Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která alespoň část roku 2007 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost a jejíž daňové přiznání nezpracovává daňový poradce, musí nejpozději do středy 30. dubna 2008 podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007.

Zdroj: www.cssz.cz

V 1. čtvrtletí 2008 stonalo méně lidí - Česká správa sociálního zabezpečení

V letošním prvním čtvrtletí se snížil počet ukončených pracovních neschopností (PN) oproti stejnému období roku 2007. A to ve všech krajích. Česká správa sociálního zabezpečení jich evidovala celkem 672 228.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než 250 lidí využilo česko-německé konzultační dny k důchodovému pojištění - Česká správa sociálního zabezpečení

Nároky na český i německý důchod, délka získaného pojištění na území SRN, výše německého důchodu a způsob podání žádosti. O tato témata se zajímalo 252 lidí, kteří se zúčastnili už čtvrtých česko-německých konzultačních dnů k důchodovému pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

Lékařská posudková služba ČSSZ v Písku se přestěhuje - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 5. do 9. května 2008 se pro veřejnost uzavře referát lékařské posudkové služby (LPS) ČSSZ v Písku. Bude se stěhovat, protože vypršela dosavadní nájemní smlouva.

Zdroj: www.cssz.cz

Organizace musí doplatit na pojistném víc než sto milionů korun - Česká správa sociálního zabezpečení

167 229 kontrol plnění povinností organizací provedla v loňském roce Česká správa sociálního zabezpečení. To je o 3 374 kontrol víc než v roce 2006, tehdy uskutečnila 163 855 kontrol.

Zdroj: www.cssz.cz

KSSZ pro Olomoucký kraj se stěhuje do nové budovy - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 16. do 23. května 2008 se pro veřejnost uzavře Krajská správa sociálního zabezpečení pro Olomoucký kraj, jejíž součástí je i Okresní správa sociálního zabezpečení Olomouc. Bude se totiž stěhovat.

Zdroj: www.cssz.cz

Dočasně nefungují telefony KSSZ pro Moravskoslezský kraj - Česká správa sociálního zabezpečení

Dočasně nefunguje telefonické spojení s Okresní správou sociálního zabezpečení (OSSZ) Ostrava a KSSZ pro Moravskoslezský kraj. Probíhají opravy tak, aby v úterý 26. února 2008 došlo k obnovení provozu telefonní ústředny.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ se distancuje od výpočtů důchodů komerčními firmami - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení se čas od času setkává s případy, kdy některé soukromé subjekty nabízejí za úplatu předběžný výpočet důchodů.

Zdroj: www.cssz.cz

Sociální a zdravotní pojištění při práci v zemích EU - Česká správa sociálního zabezpečení

Eurocentrum Praha pořádá seminář na téma "Sociální a zdravotní pojištění při práci v zemích Evropské unie". Koná se 13. března 2008.  

Zdroj: www.cssz.cz

Po podání přehledu se mění zálohy OSVČ - Česká správa sociálního zabezpečení

V roce 2008 se mění výše záloh na pojistné na důchodové pojištění (záloha na pojistné) u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).

Zdroj: www.cssz.cz

Pardubická lékařská posudková služba ČSSZ se stěhuje - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 18. do 25. března 2008 se pro veřejnost uzavře referát lékařské posudkové služby (LPS) ČSSZ v Pardubicích. Bude se stěhovat do nového působiště v budově Okresní správy sociálního zabezpečení Pardubice v ulici U Stadionu 2729.

Zdroj: www.cssz.cz

Informace k plánované mimořádné valorizaci důchodů - Česká správa sociálního zabezpečení

10. 3. 2008 schválila vláda novelu zákona o důchodovém pojištění, která umožňuje mimořádně valorizovat důchody tehdy, pokud růst cen překročí pět procent.

Zdroj: www.cssz.cz

Důchodová reforma v zemích EU a ČR - Česká správa sociálního zabezpečení

Seminář na téma "Důchodová reforma v zemích EU a ČR" připravuje Eurocentrum Praha. Bude se konat ve čtvrtek 20. března 2008.  

Zdroj: www.cssz.cz

Projekt EU pomůže ČSSZ s výběrem pojistného v zahraničí - Česká správa sociálního zabezpečení

Posílení kapacity České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) v oblasti výběru pojistného na sociální zabezpečení. To je název twinningového projektu EU, který v těchto dnech začíná v ČSSZ.

Zdroj: www.cssz.cz

Krátkodobé uzavření ÚP PSSZ č. 77 se sídlem na Praze 5 - Česká správa sociálního zabezpečení

Územní pracoviště Pražské správy sociálního zabezpečení č. 77 se sídlem na Praze 5 oznamuje, že bude uzavřeno po celý den ve středu 26. 3. 2008 a ve  čtvrtek 27. 3. 2008 do 12.00 hodin.

Zdroj: www.cssz.cz

Informační kancelář v ústředí ČSSZ se na dva dny uzavře - Česká správa sociálního zabezpečení

Ve středu 26. března a ve čtvrtek 27. března 2008 nebude moci veřejnost využít služby Informační kanceláře České správy sociálního zabezpečení v Křížové ulici 25 v Praze 5. V dané lokalitě totiž nepoteče voda. 

Zdroj: www.cssz.cz

V Plzni se uskuteční čtvrté česko-německé konzultační dny k důchodům - Česká správa sociálního zabezpečení

Pokud lidé pracovali nebo pracují v Německu, či naopak němečtí pracovníci v České republice, mají nyní jedinečnou možnost, jak získat informace a odborné konzultace. Čtvrté česko-německé konzultační dny k důchodovému pojištění se budou konat 8. a 9. dubna 2008 v Plzni.

Zdroj: www.cssz.cz

Publikace ČSSZ: S námi to zvládnete - Česká správa sociálního zabezpečení

Víte, k jakým změnám došlo od 1. ledna 2008 v sociálním zabezpečení? Podnikáte a musíte podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ? Na tyto i další otázky najdete odpověď v publikacích „Sociální zabezpečení 2008“ a „Příručka OSVČ pro oblast sociálního zabezpečení v roce 2008“.

Zdroj: www.cssz.cz

Sociální pojištění osob samostatně výdělečně činných spravuje nová ředitelka - Česká správa sociálního zabezpečení

Ředitelkou odboru sociálního pojištění OSVČ a přípravného důchodového řízení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) se stala Mgr. Ivana Žáčková (32). Do funkce ji v úterý 1. dubna 2008 jmenovala ředitelka ČSSZ JUDr. Božena Michálková.

Zdroj: www.cssz.cz

Podívejte se na své pojištění on-line - na konferenci ISSS 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

Zajímá vás, zda Česká správa sociálního zabezpečení eviduje veškeré vaše důchodové pojištění, které hraje roli při budoucím důchodu? Přijďte na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě 2008 konané 7. a 8. dubna 2008 v Hradci Králové. 

Zdroj: www.cssz.cz

Na konferenci „Tvorba aplikací pro transakční část Portálu veřejné správy“ se sejdou vývojáři z celé České republiky - Česká správa sociálního zabezpečení

Ve středu 16. dubna 2008 se v Benešově uskuteční konference „Tvorba aplikací pro transakční část Portálu veřejné správy“ na téma „Seznámení s novými funkcemi povýšené TRA PVS“.

Zdroj: www.cssz.cz

První česko-německé poradenské dny k peněžitým dávkám v nemoci a mateřství se budou konat v Chebu - Česká správa sociálního zabezpečení

Všichni, kdo pracují nebo žijí v Čechách a v Německu a chtějí se dozvědět víc o peněžitých dávkách v nemoci a mateřství, mohou využít první mezinárodní poradenské dny.

Zdroj: www.cssz.cz

Česká správa sociálního zabezpečení má nového náměstka - Česká správa sociálního zabezpečení

Náměstkem ředitelky České správy sociálního zabezpečení se 2. ledna 2008 stal na základě výběrového řízení Ing. Jan Šrank (58). Do funkce jej jmenovala ředitelka ČSSZ JUDr. Božena Michálková.

Zdroj: www.cssz.cz

Na příplatek k důchodu určený politickým vězňům z let 1948-1989 má nárok víc lidí - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 1. ledna 2008 se rozšířil okruh lidí, kteří mají nárok na příplatek k důchodu ke zmírnění křivd způsobených komunistickým režimem. Rovněž došlo k úpravě příplatků.

Zdroj: www.cssz.cz

Končí platnost podpisových klíčů ČSSZ, pro e – Podání je třeba využívat elektronický podpis - Česká správa sociálního zabezpečení

Organizace, které komunikují s Českou správou sociálního zabezpečení elektronicky, by si měly pořídit elektronický podpis. Prozatímním podpisovým klíčům, které ČSSZ v počátcích e – Podání dočasně vydávala, totiž končí garantovaná tříletá platnost.

Zdroj: www.cssz.cz

Kvůli havárii vody se uzavřelo pracoviště v Sokolovské ulici v Praze 9 - Česká správa sociálního zabezpečení

Klienti nemohou od dnešních 12.00 hodin využít budovu České správy sociálního zabezpečení v Sokolovské 855/225, v Praze 9. V oblasti došlo k havárii vody.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé mohou opět využít pracoviště v pražské Sokolovské ulici - Česká správa sociálního zabezpečení

Budova České správy sociálního zabezpečení v Sokolovské 855/225, v Praze 9 je od dnešního rána opět v provozu. Pražské vodovody a kanalizace včera odpoledne odstranily havárii a rozvod vody spustily.

Zdroj: www.cssz.cz

Počet poplatníků pojistného i důchodců roste - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení evidovala k 31. prosinci 2007 celkem 2 028 865 starobních důchodců a 4 880 187 poplatníků pojistného na sociální zabezpečení. Na jednoho starobního důchodce tak přispívalo 2,41 poplatníků.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé se nejvíc zajímají o „evropské“ důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení řešila v roce 2007 celkem 182 297 podání spojených se sociálním zabezpečením Evropské unie, tedy ve vztahu ke státům EU/EHS.

Zdroj: www.cssz.cz

Muži prokazují péči o děti stejně jako ženy - Česká správa sociálního zabezpečení

Pečuje-li muž o dítě do čtyř let věku, nemusí se už do dvou let od skončení péče hlásit na OSSZ/PSSZ/MSSZ k účasti na pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

V loňském roce lidé stonali méně a také kratší dobu - Česká správa sociálního zabezpečení

K 31. prosinci 2007 evidovala Česká správa sociálního zabezpečení celkem 2 865 201 ukončených pracovních neschopností (PN).

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než 7 tisíc lidí porušilo léčebný režim, čekal je postih - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 277 114 kontrol dodržování léčebného režimu v pracovní neschopnosti (PN) provedli zaměstnanci ČSSZ v roce 2007.

Zdroj: www.cssz.cz

OSVČ musí informovat o svých příjmech a výdajích v roce 2007 - Česká správa sociálního zabezpečení

Nejpozději do středy 30. dubna 2008 musí každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která alespoň část roku 2007 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost a jejíž daňové přiznání nezpracovává daňový poradce, podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007.

Zdroj: www.cssz.cz

Už víc než 22 milionů dokumentů přijala ČSSZ elektronicky - Česká správa sociálního zabezpečení

45,6 Petřínských rozhleden o váze skoro 15,5 soch svatého Václava. Tak vysoká a těžká by byla hora papíru, kdyby všechny dokumenty, které ČSSZ k 31. lednu 2008 obdržela elektronicky, přišly v papírové podobě.

Zdroj: www.cssz.cz

Pracoviště v pražské Sokolovské ulici se tento pátek uzavřou tak, aby se v pondělí zprovoznila nová moderní klientská centra - Česká správa sociálního zabezpečení

V pátek 22. února 2008 nebudou moci lidé využít služeb Okresní správy sociálního zabezpečení Praha–východ a Územního pracoviště Pražské správy sociálního zabezpečení č. 79.

Zdroj: www.cssz.cz

Přibývá lidí, kteří si vydělávají samostatnou výdělečnou činností - Česká správa sociálního zabezpečení

Lidí, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, je o 83 410 víc než v roce 2001. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení.

Zdroj: www.cssz.cz

OSSZ Praha – západ se bude stěhovat - Česká správa sociálního zabezpečení

V úterý 11. března začne stěhování Okresní správy sociálního zabezpečení Praha - západ.

Zdroj: www.cssz.cz

Důležité údaje pro rok 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

Důležité údaje z oblasti sociálního zabezpečení pro rok 2008 připravené pro Vás v přehledné tabulce.

Zdroj: www.cssz.cz

Změna termínů výplaty důchodů v roce 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení oznamuje svým klientům, že v roce 2008 dojde ke změně některých výplatních termínů důchodů.

Zdroj: www.cssz.cz

Výběr pojistného se daří, pohledávky se snižují - Česká správa sociálního zabezpečení

Úspěšný výběr pojistného v roce 2007 Českou správou sociálního zabezpečení způsobil nižší deficit státního rozpočtu.

Zdroj: www.cssz.cz

300 lidí by mělo v letošním roce oslavit sté narozeniny - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 300 důchodců narozených v roce 1908 evidovala v prvním lednovém týdnu Česká správa sociálního zabezpečení. Z toho bylo 246 žen a 54 mužů.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc složenek neznamená dvojitou platbu - Česká správa sociálního zabezpečení

Technická chyba v programové aplikaci zabezpečující tisk poukázek v ČSSZ způsobila, že některé osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) hlášené v šestém pražském obvodu dostaly v uplynulých dnech dvakrát či třikrát poštovní poukázky typu A pro platbu pojistného na sociální zabezpečení.

Zdroj: www.cssz.cz

Krajská správa sociálního zabezpečení pro Liberecký kraj se stěhuje do nové budovy - Česká správa sociálního zabezpečení

V pátek 23. listopadu 2007 odpoledne začne stěhování Krajské správy sociálního zabezpečení pro Liberecký kraj do nové budovy.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidí narozených v letech 1898 až 1907 je téměř 500 - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení evidovala v listopadu 2007 celkem 214 stoletých občanů. Ke stým narozeninám se jim zvyšuje důchod o 2 000 Kč.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé mohou využít nový web ČSSZ - Česká správa sociálního zabezpečení

Uživatelská přívětivost, snadná orientace, možnost zasílání novinek, fulltextové vyhledávání v celém webu či pouze ve vybraných sekcích a v neposlední řadě respektování Pravidel tvorby přístupného webu „Best practice“. To jsou jen některé z výhod, které přináší nové webové (internetové) stránky ČSSZ.

Zdroj: www.cssz.cz

Nový ředitel OSSZ Benešov jmenován - Česká správa sociálního zabezpečení

Ing. Petr Stanka se stal, po jmenování ředitelkou ČSSZ JUDr. Boženou Michálkovou, od pondělí 3. prosince 2007 novým ředitelem Okresní správy sociálního zabezpečení Benešov.

Zdroj: www.cssz.cz

Poslední den v letošním roce omezí ČSSZ služby veřejnosti, lidé budou moci využít jiné úřední dny - Česká správa sociálního zabezpečení

Všechna pracoviště České správy sociálního zabezpečení se v pondělí 31. prosince 2007 pro veřejnost uzavřou.

Zdroj: www.cssz.cz

Změna operátora připojení na internet - Česká správa sociálního zabezpečení

Ve čtvrtek 13. 12. 2007 od 16.00 h do 19.00 h se bude měnit operátor poskytující ČSSZ připojení na internet.

Zdroj: www.cssz.cz

Přebytek ve výši cca 14,5 miliardy korun vykázal letos ke konci října tzv. účet sociálního pojištění - Česká správa sociálního zabezpečení

Přebytek ve výši cca 14,5 miliardy korun vykázal letos ke konci října tzv. účet sociálního pojištění. Spravuje ho Česká správa sociálního zabezpečení a zahrnuje příjmy a výdaje na důchodové a nemocenské pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ bude valorizovat všechny důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 1. ledna 2008 se zvýší všechny důchody vyplácené z českého důchodového systému. Tedy řádné i předčasné důchody starobní, plné i částečné invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí důchody.

Zdroj: www.cssz.cz

Změny v nemocenském pojištění od 1. ledna 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

1. ledna 2008 se mění některé právní předpisy, které se vztahují k sociálnímu zabezpečení. Změny se týkají zejména nemocenského pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

Pojistné na sociální zabezpečení od 1. ledna 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

Od 1. ledna 2008 se vyměřovací základ pro pojistné na sociální zabezpečení více sbližuje s příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob.

Zdroj: www.cssz.cz

MPSV: Bez platných občanských průkazů bude možné vyplatit důchod do března 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

Poslední den roku 2007 končí platnost některých občanských průkazů (OP) vydaných do 31. prosince 1998.

Zdroj: www.cssz.cz

OSVČ a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

V roce 2008 se mění  výše záloh na pojistné na sociální zabezpečení u osob samostatně výdělečně činných (OSVČ).

Zdroj: www.cssz.cz

V lednu 2008 se změní termín bezhotovostní výplaty důchodů - Česká správa sociálního zabezpečení

První výplatní termín důchodů, které ČSSZ vyplácí bezhotovostně, se v lednu příštího roku posune: klienti, kteří dostávají výplatu důchodu bezhotovostně na účet 2. den v měsíci, budou mít lednovou výplatu připsanou na svých účtech výjimečně až 3. či 4. ledna 2008.

Zdroj: www.cssz.cz

Co se změní v sociálním zabezpečení od 1. ledna 2008 - Česká správa sociálního zabezpečení

1. ledna 2008 se mění některé právní předpisy vztahující se k sociálnímu zabezpečení. Týká se to zejména nemocenského pojištění, ale také pojistného na sociální zabezpečení, osob samostatně výdělečně činných a důchodového pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

Česko-slovenské důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

Při nároku na důchod lidí, kteří v době rozdělení Československa pracovali na území Čech a Slovenska, ČSSZ postupuje podle Smlouvy mezi ČR a SR o sociálním zabezpečení č. 228/1993 Sb.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ má novou ústřední ředitelku - Česká správa sociálního zabezpečení

JUDr. Božena Michálková, dosavadní vrchní ředitelka úseku sociálního pojištění ČSSZ, se stala ústřední ředitelkou České správy sociálního zabezpečení. Zvítězila ve výběrovém řízení vyhlášeném Ministerstvem práce a sociálních věcí. Do funkce ji ve čtvrtek 11. října 2007 jmenoval místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí RNDr. Petr Nečas.

Zdroj: www.cssz.cz

Třetí česko-německé konzultační dny o důchodovém pojištění budou v Mnichově - Česká správa sociálního zabezpečení

Pokud lidé pracovali nebo pracují v Německu, či naopak němečtí pracovníci v České republice, mají nyní jedinečnou možnost, jak získat odborné konzultace v otázkách sociálního pojištění. Už třetí česko-německé konzultační dny k problematice zákonného důchodového pojištění se budou konat 16. až 17. října  2007 v Mnichově.

Zdroj: www.cssz.cz

Omezení provozu OSSZ Bruntál - Česká správa sociálního zabezpečení

OSSZ Bruntál oznamuje, že v úterý 6. 11. 2007 bude z důvodu celodenního přerušení dodávky elektřiny uzavřena budova OSSZ Bruntál, Rýmařovská 6.

Zdroj: www.cssz.cz

Nový ředitel ekonomického odboru ČSSZ jmenován - Česká správa sociálního zabezpečení

Ing. Vladimír Kolář se stal od pondělí 22. října 2007 novým ředitelem ekonomického odboru ústředí České správy sociálního zabezpečení.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než dvanáctimiliardový přebytek vykázal v září tzv. účet sociálního pojištění - Česká správa sociálního zabezpečení

Přebytek ve výši 12,5 miliardy korun vykázal letos ke konci září tzv. účet sociálního pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

ČSSZ už přijala elektronicky téměř 20 milionů dokumentů - Česká správa sociálního zabezpečení

Téměř 41 Petřínských rozhleden o váze skoro 14 soch svatého Václava. Tak vysoká a těžká by byla hora papíru, kdyby všechny dokumenty, které ČSSZ ke 30. září 2007 obdržela elektronicky, přišly v papírové podobě. Ke konci září tak přišlo ČSSZ elektronicky celkem 19 871 823 dokumentů.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé z Prachaticka mohou využít novou okresní správu sociálního zabezpečení - Česká správa sociálního zabezpečení

Moderní klientské centrum, bezbariérový přístup, dobrá dopravní dostupnost. To jsou pouze některé z výhod, které klientům ČSSZ přináší nové pracoviště Okresní správy sociálního zabezpečení Prachatice.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než 100 klientů se zúčastnilo třetích česko-německých konzultačních dnů v Mnichově - Česká správa sociálního zabezpečení

Důchodový věk, doby důchodového pojištění získané v České republice a Německu, uplatnění žádostí o důchod a pravidla, kterými se řídí posuzování nároku na důchod, či výpočet a výplata důchodu. O tato témata se nejčastěji zajímalo 130 účastníků už třetích česko-německých konzultačních dnů k důchodovému pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

Kvůli odstávce vody se uzavře územní pracoviště PSSZ č. 82 - Česká správa sociálního zabezpečení

Ve středu 31. října 2007 nebudou moci klienti využít služby Územního pracoviště Pražské správy sociálního zabezpečení (ÚP PSSZ) č. 82. Pracoviště včetně pokladny, které sídlí na adrese Bohušovická 539, Praha 9, se pro veřejnost uzavře. Dojde totiž k jednodennímu přerušení dodávky vody.

Zdroj: www.cssz.cz

Lidé stonali méně a kratší dobu - Česká správa sociálního zabezpečení

Od ledna do září 2007 lidé stonali kratší dobu než ve stejném období roku 2006. A to ve všech krajích. Jedna pracovní neschopnost (PN) průměrně trvala 35,76 dne, loni to bylo 37,52 dne. Nejdéle průměrně stonali obyvatelé Moravskoslezského kraje, naopak nejkratší dobu byli průměrně nemocní Pražané.

Zdroj: www.cssz.cz

Omezení provozu ÚP PSSZ č. 76 se sídlem na Praze 4 - Jižní Město - Česká správa sociálního zabezpečení

Územní pracoviště PSSZ č. 76 se sídlem na Praze 4 – Jižní Město  oznamuje, že od 5. 11. 2007 do 16. 11. 2007 bude z provozních důvodů omezen provoz pracoviště.

Zdroj: www.cssz.cz

Víc než 5 000 lidí porušilo léčebný režim, čekal je postih - Česká správa sociálního zabezpečení

Celkem 210 447 kontrol dodržování léčebného režimu v pracovní neschopnosti provedli zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) od ledna do září 2007. Nejvíc jich bylo v Moravskoslezském kraji – 26 474 a v Praze – 26 429. A také ve Středočeském kraji, kde se kontroloval léčebný režim ve 22 486 případech.

Zdroj: www.cssz.cz

Ztížený provoz KSSZ pro Středočeský kraj - Česká správa sociálního zabezpečení

V budově ČSSZ v Sokolovské ulici 855/225 v Praze 9 se rekonstruují klientská centra. Stavební i ostatní práce potrvají do 31. prosince 2007. Za ztížený provoz se našim klientům omlouváme a děkujeme za pochopení.

Zdroj: www.cssz.cz

Výjezdní pracoviště OSSZ Děčín v Rumburku změnilo budovu i adresu - Česká správa sociálního zabezpečení

Od poloviny září může veřejnost využít nové výjezdní pracoviště Okresní správy sociálního zabezpečení Děčín a Lékařské posudkové služby v Rumburku.

Zdroj: www.cssz.cz

Příbramská OSSZ má nového ředitele - Česká správa sociálního zabezpečení

Novým ředitelem Okresní správy sociálního zabezpečení Příbram je od 1. srpna 2007 Ing. Ladislav Růžička.

Zdroj: www.cssz.cz

Podání v kontextu s Evropskou unií je víc než v 1. pololetí 2006, nejvíc se lidé zajímají o „evropské“ důchody - Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení řešila v prvním pololetí 2007 celkem 92 438 podání spojených se sociálním zabezpečením Evropské unie, tedy ve vztahu ke státům EU/EHS.

Zdroj: www.cssz.cz

Tzv. účet sociálního pojištění je v přebytku - Česká správa sociálního zabezpečení

3,7 miliardový přebytek vykázal letos ke konci června tzv. účet sociálního pojištění. Spravuje ho Česká správa sociálního zabezpečení a zahrnuje příjmy a výdaje na důchodové a nemocenské pojištění.

Zdroj: www.cssz.cz

Téměř všechny vdovy už ví, zda jim ČSSZ upraví důchod - Česká správa sociálního zabezpečení

137 942 žádostí o úpravu vdovských důchodů už rozhodla Česká správa sociálního zabezpečení.

Zdroj: www.cssz.cz

V Praze se bude konat mezinárodní setkání lékařů sociálního zabezpečení a pojištění - Česká správa sociálního zabezpečení

Poprvé v České republice a poprvé v nové členské zemi Evropské unie. XVII. kongres Evropské asociace lékařů sociálního zabezpečení a pojištění (EUMASS) se uskuteční 5. až 7. června 2008 v pražském Kongresovém centru.

Zdroj: www.cssz.cz