Linka 199

Zdroj: www.finance.cz

nejčastější zdroje článků

Potvrzení bonity přes internet - Finance.cz

Zjistit si na internetu, jak velkou  hypotéku je banka ochotna poskytnout, může být velkou pomocí pro všechny, kteří hledají vlastní bydlení…

Zdroj: www.finance.cz

Rádce a abeceda stavebního spoření - Finance.cz

Co je to stavební spoření a jaký je jeho průběh? Co dělat, když potřebujete úvěr? Na tyto i další otázky naleznete u nás odpovědi…

Zdroj: www.finance.cz

Hypoték je mezi lidmi stále více - Finance.cz

V průběhu prvního pololetí letošního roku poskytly hypoteční banky svým klientům 6084 hypotečních úvěrů, což představuje téměř 16% ze všech doposud poskytnutých hypotečních úvěrů na našem trhu.

Zdroj: www.finance.cz

Rodinná prémie - Finance.cz

Co se skrývá za tímto názvem? Je to další z akcí připravovaná na podzim letošního roku pro budoucí i stávající klienty …

Zdroj: www.finance.cz

Jak využívají klienti program Top Bydlení? - Finance.cz

Program Top Bydlení rozhýbal vody  hypotečního úvěrování - snížil úrokové sazby hypoték  i u ostatních hypotečních bank, a tím zpřístupnil tento způsob financování bydlení  většímu počtu lidí.

Zdroj: www.finance.cz

Kdo chce lépe bydlet, ať se přihlásí! - Finance.cz

Takto zní slogan akce pro nové klienty, kteří si uzavřou smlouvu o stavebním spoření do konce září 2001 …

Zdroj: www.finance.cz

Karta klienta - Finance.cz

Téměř všechny stavební spořitelny na našem trhu nabízí svým klientům možnost získat kartu, která jim umožní nákupy za nižší ceny…

Zdroj: www.finance.cz

V letě levnější překlenovací úvěry - Finance.cz

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky přichází se snížením úrokových sazeb překlenovacích úvěrů …

Zdroj: www.finance.cz

Nové podmínky poskytování úvěrů u ČMSS - Finance.cz

Českomoravská stavební spořitelna již několikrát během prvního pololetí letošního roku upravila podmínky pro poskytování úvěrů i meziúvěrů. S dalšími změnami přichází od 1.července.  

Zdroj: www.finance.cz

Výše splátky hypotéky přes mobil - Finance.cz

Majitelé mobilních telefonů Eurotel mohou během chvilky zjistit splátku hypotéky. Rozšíření služby na ostatní operátory se předpokládá.

Zdroj: www.finance.cz

Stavební spoření atraktivněji - Finance.cz

Víte, jak vysokou státní podporu získáte pro různé vklady, pokud si uzavřete stavební spoření? Hledáte stavební spořitelnu, kde dostanete nejlevnější úvěr nebo získáte nejvyšší výnos?

Zdroj: www.finance.cz

Klientů stavebních spořitelen přibývá - Finance.cz

Šest stavebních spořitelen uzavřelo za prvních pět měsíců letošního roku o pětinu více smluv.

Zdroj: www.finance.cz

Vývoj státní podpory stavebního spoření - Finance.cz

Asociace českých stavebních spořitelen zveřejnila ve své výroční zprávě vývoj poskytnuté státní podpory klientům stavebních spořitelen za roky 1996 - 2000.

Zdroj: www.finance.cz

Prázdninová soutěž s Liškou - Finance.cz

Českomoravská stavební spořitelna připravila pro své klienty novou soutěž s názvem „Barevné léto s Liškou“.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když potřebujete půl milionu? - Finance.cz

Poradíme Vám, jak si můžete půjčit půl milionu korun na financování bydlení na 10 let a zaplatit při tom o 80 000 Kč méně na úrocích.

Zdroj: www.finance.cz

Od června nové sazby překlenovacích úvěrů u VSS KB - Finance.cz

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky od 1.6. snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů. Úrokové sazby se nově budou pohybovat v rozmezí 6,9 až 9,7 procenta.

Zdroj: www.finance.cz

Banky bojují o klienty - Finance.cz

Raiffeisenbank je další bankou, která přistoupila ke zlevnění hypoték. Banka snížila základní úrokové sazby pro hypoteční úvěry o 0,6 procentního bodu.

Zdroj: www.finance.cz

Úvěr lze získat i po internetu - Finance.cz

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky nabízí možnost získat úvěr po internetu.

Zdroj: www.finance.cz

Hypoteční úvěr a ČSOB? - Finance.cz

ČSOB vlastní  licenci, na jejímž základě může poskytovat klientům hypoteční úvěry. Nyní přesouvá veškeré své aktivity v této oblasti na ČMHB.

Zdroj: www.finance.cz

Český trh hypoték čekají změny - Finance.cz

Na trh hypotečního financování se chystají další dva hráči.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny vyplatí zemědělcům za jarní mrazy desítky milionů Kč - Finance.cz

Praha 19. května (ČTK) - Desítky milionů korun vyplatí pojišťovny českým zemědělcům za škody, které jim dubnu a v květnu způsobil mráz. Nejvíce poškozeny byly jahody a vinná réva, u níž se škody stále vyčíslují. Vyplývá to ankety ČTK mezi pojišťovnami, jež tyto pojistky nabízejí.

Zdroj: www.finance.cz

ČP Index: Nejbezpečněji se loni jezdilo v Jihlavě - Finance.cz

Praha 9. května (ČTK) - Nejbezpečněji se loni z krajských měst jezdilo v Jihlavě. Na opačném konci žebříčku se opět umístilo Brno. Z okresních měst na tom byl nejhůř Havlíčkův Brod. Sedm okresních měst pak nezaznamenalo žádnou nehodu, jde o Beroun, Rakovník, Pelhřimov, Strakonice, Domažlice, Sokolov a Svitavy. Vyplývá to z žebříčku ČP Indexu bezpečnosti zpracovaného Českou pojišťovnou. Pojišťovna o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Zdroj: www.finance.cz

Nezapomeňte odevzdat přehledy o příjmech a výdajích za 2016 - Finance.cz

OSVČ musí nejpozději do 2. května odevzdat přehledy o příjmech a výdajích na OSSZ a zdravotní pojišťovnu. Na co si dát pozor?

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny: Obejm pojistných podvodů v prvním čtvrtletí klesl - Finance.cz

Praha 4. května (ČTK) - Objem odhalených pojistných podvodů v prvním čtvrtletí klesl. Vyplývá to z odpovědí největších českých pojišťoven na dotaz ČTK, loni byl rekordní. Nadále sice převládají podvody v pojištění aut, výrazně ale roste jejich počet v životním a úrazovém pojištění. Nejvíce případů bylo tradičně v Praze.

Zdroj: www.finance.cz

Německá zajišťovna Munich Re zvýšila zisk o 28 procent - Finance.cz

Mnichov 9. května (ČTK) - Německá zajišťovna Munich Re v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 28 procent na 557 milionů eur (téměř 15 miliard Kč). Firma ve své výsledkové zprávě dnes uvedla, že tak zůstává na cestě ke splnění celoročních cílů. Zisk ale zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 584 milionů eur.

Zdroj: www.finance.cz

Jak zaplatit daň z nemovitosti 2017: termíny, složenka, číslo účtu - Finance.cz

Jak zaplatit letos daň z nemovitosti? Přijde vám složenka, nebo email. Platit můžete převodem na účet, hotově na poště a na pokladně FÚ nebo pomocí SIPO.

Zdroj: www.finance.cz

Zrušení superhrubé mzdy, jak se vám změní čistá mzda? - Finance.cz

Program ODS počítá se zrušením institutu superhrubé mzdy. Porovnejte si výpočet čisté mzdy dle aktuální legislativy a dle programu ODS u jednotlivých mezd.

Zdroj: www.finance.cz

Zálohy na daň i sociální a zdravotní pojištění v roce 2017 - Finance.cz

Kdy se musí platit během roku 2017 zálohy na daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění? Jak jsou vysoké minimální zálohy?

Zdroj: www.finance.cz

Co když živnostník neplatí zdravotní pojištění? - Finance.cz

Co když nebude OSVČ platit zdravotní pojištění? Může se tešit finanční problémy i v budoucnu po případném ukončení samostatné výdělečné činnosti.

Zdroj: www.finance.cz

Jak vyplnit přehledy v roce 2017: OSSZ a zdravotní pojišťovna - Finance.cz

Jak vyplnit přehled o příjmech a výdajích pro sociální a zdravotní pojištění 2016, hlavní a vedlejší činnost, OSVČ a zaměstnanci, změna zdravotní pojišťovny.

Zdroj: www.finance.cz

7 příkladů, kdy musíte také podat daňové přiznání - Finance.cz

Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2016 je do pondělí 3. dubna. Daňové přiznání přitom musí v některých případech podat i lidé, kteří by to nečekali. Podívejme se na některé praktické příklady.

Zdroj: www.finance.cz

Po odevzdání daňového přiznání nezapomeňte zaplatit daň a na přehledy - Finance.cz

4 věci, na které byste neměli zapomenout po odevzdání daňového přiznání 2017: daň z příjmu, sociální a zdravotní pojištění, přehled o příjmech a výdajích

Zdroj: www.finance.cz

Změna zdravotní pojišťovny do konce března. 5 praktických příkladů - Finance.cz

5 praktických příkladů, jak změnit zdravotní pojišťovnu a na co si dát pozor. Kdy můžete pojišťovnu změnit a jak postupovat, pokud jste OSVČ, student, zaměstnanec.

Zdroj: www.finance.cz

Státní pojištěnci nemusí platit zdravotní pojištění, platí stát - Finance.cz

5 případů, kdy si nemusíte platit zdravotní pojištění, protože ho za vás zaplatí stát. Mezi státní pojištěnce patří například studenti, důchodci nebo ženy na mateřské.

Zdroj: www.finance.cz

EU: Sazby DPH v roce 2017, trend zvyšování nepřímých daní - Finance.cz

Z členských zemí Evropské unie je základní sazba DPH nejvyšší v Maďarsku (27 %) a nejnižší v Lucembursku (17 %). V posledních letech bylo evropským trendem zvyšování sazeb DPH, ke snížení došlo výjimečně, např. v Rumunsku pro rok 2017 (z 20 % na 19 %).

Zdroj: www.finance.cz

EU: Kde je hodinová minimální mzda v roce 2017 nejvyšší? - Finance.cz

Hodinová minimální mzda v Česku v roce 2017 činí 66 Kč. V západoevropských zemích však dosahuje více než 200 Kč a v Lucembursku více než 300 Kč za hodinu.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy dostanete pokutu od zdravotní pojišťovny? - Finance.cz

3 příklady OSVČ i zaměstnanců, kteří zapomínají odevzdat přehled zdravotní pojišťovně a je jim vyměřena pokuta. Kdy pokutu dostanete a jak se platí?

Zdroj: www.finance.cz

Na co si dát pozor při vyplňování daňového přiznání 2017? - Finance.cz

Praktické příklady vyplňování daňového přiznání; chyby u vyplňování formuláře. Příjmy, základ daně, osvobození, nezdanitelné položky, daňové slevy, přílohy.

Zdroj: www.finance.cz

Daňové přiznání 2017: Daňové odpočty, nezdanitelné položky, praktické příklady - Finance.cz

Díky daňovým odpočtům je možné zaplatit na dani z příjmu za rok 2016 až o desetitisíce méně. Jaké daňové odpočty a za jakých podmínek je možné uplatnit v daňovém přiznání za rok 2016?

Zdroj: www.finance.cz

Daňové přiznání 2017: Na poslední chvíli, tolerance 5 dní po termínu - Finance.cz

Daňové přiznání 2016: jak odevzdat na poslední chvíli, odevzdání na poště, s daňovým poradcem, odevzdání po termínu, pokuty a sankce

Zdroj: www.finance.cz

Lidé zatím odevzdali zhruba 60 procent daňových přiznání - Finance.cz

Lidé a firmy zatím odevzdali zhruba 1,1 milionu daňových přiznání za loňský rok, jde přibližně o 60 procent očekávaného počtu. Finanční správa čeká okolo 1,9 milionu daňových přiznání, zhruba stejně jako loni. Data ČTK dnes poskytla mluvčí Finanční správy Petra Petlachová.

Zdroj: www.finance.cz

První daňové přiznání: jak to spočítat, jak vyplnit, jak podat - Finance.cz

Postup a rady pro vaše úplně první daňové přiznání. Stačí znát svoje příjmy, uplatnit výdaje, správně vyplnit formuláře a v termínu to podat.

Zdroj: www.finance.cz

Jak uplatnit slevu na studenta v daňovém přiznání? - Finance.cz

Mnozí studenti si během studia přivydělávají, ať už prací na zkrácený úvazek nebo brigádami pro více zaměstnavatelů nebo výkonem samostatné výdělečné činnosti. Jak se uplatňuje daňová sleva na studenta v daňovém přiznání za rok 2016?

Zdroj: www.finance.cz

Zdanění manželů: společné zdanění nebo sleva na manželku? - Finance.cz

V daňovém přiznání za 2016 může jeden z manželů uplatit daňovou slevu ve výši 24 840 Kč na druhého z manželů. Je to výhodnější než společné zdanění manželů?

Zdroj: www.finance.cz

Daňové přiznání 2017: Výpočet daní u spolupracující osoby - Finance.cz

OSVČ nemůže zaměstnat manželku. Řešením je spolupracující osoba, která také musí podat za rok 2016 daňové přiznání a přehledy o příjmech a výdajích.

Zdroj: www.finance.cz

Chyba v daních: Opravné a dodatečné daňové přiznání - Finance.cz

V jakých případech se podává opravné daňové přiznání a kdy musíte podat dodatečné. Na co si dát pozor a jaké jsou nejčastejší chyby v daňovém přiznání.

Zdroj: www.finance.cz

Daňové zálohy po odevzdání daňového přiznání za rok 2016 - Finance.cz

PRAKTICKÉ PŘÍKLADY: Kdo bude platit po odevzdání daňového přiznání čtvrtletní zálohy, kdo pololetní zálohy a kdo nebude zálohovou daň z příjmu platit vůbec?

Zdroj: www.finance.cz

Kdy nebudete platit daň z příjmu fyzických osob? - Finance.cz

4 praktické příklady, kdy bude daň z příjmů nulová. Daňové přiznání sice podat musíte, ale daň platit nebudete. A v některých případech vám může vzniknout i nárok na daňový bonus.

Zdroj: www.finance.cz

Jaké budou vaše zálohy na zdravotní pojištění v roce 2017? - Finance.cz

7 příkladů nové zálohy na zdravotní pojištění v roce 2017. Jaká bude vaše měsíční záloha v tomto roce, pokud podnikáte jako OSVČ, jste student nebo v důchodu?

Zdroj: www.finance.cz

Zeman: EET je nástroj boje s daňovými úniky, s hodnocením počkám - Finance.cz

Elektronickou evidenci tržeb (EET) považuje prezident Miloš Zeman za nástroj pro boj proti daňovým únikům a podvodům. S hodnocením EET je ale podle něj nutné několik měsíců počkat.

Zdroj: www.finance.cz

Daňové přiznání 2016: Kdy a jak se uplatňuje výdajový paušál? - Finance.cz

Praktické příklady, kdy a jak uplatnit výdajový paušál ve svém daňovém přiznání za rok 2016. A jak je možné výdajový paušál kombinovat s daňovým zvýhodněním?

Zdroj: www.finance.cz

Výpočet daňové zátěže OSVČ za roky 2016 a 2007 - Finance.cz

V roce 2007 platilo v Česku progresivní zdanění a při výpočtu daně z příjmu fyzických osob musel být dodržen minimální daňový základ. OSVČ platí za rok 2016 nižší daňové odvody než v roce 2007. O kolik je daňové zatížení nižší, si vypočítáme v praktických příkladech.

Zdroj: www.finance.cz

Úřady nebudou prověřovat korunové dluhopisy, píše Babiš Sobotkovi - Finance.cz

Finanční úřady nebudou plošně provádět daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů. V dopisu, na který dnes upozornil Deník a který má ČTK k dispozici, to napsal ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Reagoval tak na dřívější Sobotkův dopis, v němž premiér Babiše minulý týden vyzval, aby uvedl, zda dluhopisy prověřila Finanční správa. Sobotka dnes na serveru Blesk.cz uvedl, že ministrovu odpověď považuje za příliš obecnou. Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.

Zdroj: www.finance.cz

ČSSD navrhuje zdanění zaměstnanců i firem podle výše příjmů - Finance.cz

ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali představitelé ČSSD. Podle nich by měly klesnout daně více než 90 procentům zaměstnanců a 99 procentům firem. V současnosti je v Česku u zdanění firem jednotná 19procentní sazba a u příjmů fyzických osob 15procentní.

Zdroj: www.finance.cz

Cloudové EET pokladny: Počítač, smartphone nebo tablet - Finance.cz

Již za týden bude spuštěna druhá etapa elektronické evidence tržeb (EET), do které by se mělo zapojit na 250 000 podnikatelů. Zatím si ale autentizační údaje, nezbytné pro spuštění evidence tržeb prostřednictvím registrační pokladny, vyzvedla jen asi třetina z nich. Ozývají se hlasy o bojkotu nové zákonné povinnosti, ale i vyjádření finanční správy o provádění kontrol ve firmách spadajících do první vlny EET a udělených pokutách.

Zdroj: www.finance.cz

Návrh ČSSD by více zdanil lékaře, kterým vláda přidala - Finance.cz

Sociální demokracie by svým návrhem na zavedení vyšších daňových sazeb pro lidi s vyššími výdělky zřejmě více zdanila nemocniční lékaře, kterým v minulých letech opakovaně přidávala. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka by ČSSD touto daňovou změnou potrestala vzdělané a pracovité lidi.

Zdroj: www.finance.cz

Změnili jste loni zdravotní pojišťovnu? Nezapomeňte podat přehled dvakrát! - Finance.cz

Pokud jste loni změnili svou zdravotní pojišťovnu, tak musíte podat přehled o svých příjmech a výdajích na obě pojišťovny. Jak bude takový přehled vypadat?

Zdroj: www.finance.cz

Jak se změní vaše čistá mzda? Progresivní zdanění - Finance.cz

ČSSD navrhuje čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob: 12 %, 15 %, 25 % a 32 %. Jak se změní čistá mzda zavedením 4 daňových pásem?

Zdroj: www.finance.cz

Náhradní placené volno: Pohřeb, svatba, lékař, porod, kalamita - Finance.cz

Svatba, pohřeb, návštěva lékaře. Zde máte nárok na náhradní volno. Někdy placené, jindy neplacené a vztahuje se to i na příbuzné. Kdy, kdo a jak na to?

Zdroj: www.finance.cz

Další vlna EET zatěžuje především malé samostatné prodejny - Finance.cz

Zavádění elektronické evidence tržeb (EET) mezi maloobchodníky, kteří do ní budou muset být přihlášeni od 1. března, nevyvolává zdaleka tolik emocí jako loni mezi hospodskými. Autentizační údaje si ale zatím vyzvedla jen čtvrtina z 250.000 obchodníků, kterých se týká druhá vlna EET. Kvůli nové povinnosti končí některé malé samostatné obchody na venkově, méně starostí mají ti, co jsou součástí obchodní sítě. Někteří své podnikání upravili tak, aby se evidenci tržeb vyhnuli. Na zavedení EET se chystá i poštovna na Sněžce, která je nejvýše položenou provozovnou v Česku.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy nevyužijete slevu na děti v daňovém přiznání? - Finance.cz

Při uplatnění daňového zvýhodnění na děti v daňovém přiznání za rok 2016 výrazně klesá daňová povinnost. V některých případech se daň z příjmu vůbec neplatí a obdrží se od státu daňový bonus. Kdy však nelze daňové zvýhodnění na děti v daňovém přiznání uplatnit?

Zdroj: www.finance.cz

Praktický výpočet: Kde ve světě je zdanění rodin nejnižší? - Finance.cz

Zdanění průměrné rodiny se dvěma dětmi v Česku a porovnání s ostatními zeměmi OECD. V členských zemích OECD je zdanění rodiny nižší než zdanění jednotlivce.

Zdroj: www.finance.cz

Mzdy šoférů autobusů se liší, více pobírají řidiči MHD - Finance.cz

Ve mzdách šoférů autobusů v tuzemsku existují velké rozdíly. Vyšší platy než šoféři linkových autobusů, kteří jsou se svým finančním ohodnocením nespokojeni a připravují protesty, mají řidiči městské hromadné dopravy i řidiči autobusů na komerčních linkách. Velké rozdíly jsou ale také v jednotlivých krajích. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

Zdroj: www.finance.cz

Daň z nemovitých věcí: Koeficient 1,20 nebo 1,22? - Finance.cz

Termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí se přiblížil. Níže naleznete rady na poslední chvíli, jak se vypořádat s koeficientem u daně z jednotky (bytu) a dozvíte se o novince pro rok 2017 – zasílání informací poplatníkům emailem.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se zpřísní podmínky pro čerpání daňového bonusu? - Finance.cz

Jestliže projde úspěšně legislativním procesem daňová novela, potom dojde ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé a další děti pro rok 2017, ale současně se zpřísní podmínky pro čerpání daňového bonusu. Podívejme se na praktické příklady.

Zdroj: www.finance.cz

10 tipů k přehledu pro OSSZ za rok 2016 - Finance.cz

Pokud byla v roce 2016 alespoň v jednom měsíci vykonávána samostatná výdělečná činnost, potom je nutné doručit na místě příslušnou OSSZ (Okresní správu sociálního zabezpečení) přehled o příjmech a výdajích za rok 2016. Podívejme se na deset důležitých bodů pro vyplnění tohoto tiskopisu.

Zdroj: www.finance.cz

Spotřební daň u vína, ano či ne? - Finance.cz

Zatímco cigarety nebo pohonné hmoty jsou spotřební daní zatíženy ve všech členských zemích OECD, tak u vína je situace rozdílná. V některých zemích není spotřební daň zavedena u tichého ani šumivého vína. Jak vysoká je spotřební daň v jednotlivých zemích?

Zdroj: www.finance.cz

E-shopy budou evidovat tržby, až se dozvědí o přijaté platbě - Finance.cz

Internetové obchody budou muset v elektronické evidenci tržeb (EET) evidovat přijaté tržby až v okamžiku, kdy se o platbě dozvědí. On-line obchodník tak bude muset zaslat údaje nejpozději ve chvíli, kdy se dozví o tom, že mu platba byla odeslána z účtu zákazníka. V novém stanovisku tak Generální finanční ředitelství vyšlo vstříc e-shopům.

Zdroj: www.finance.cz

PŘÍKLADY: Kdy může živnostník uplatnit slevu na manželku - Finance.cz

Daňová sleva na manžeklu umožňuje snížit daně za rok 2016 o 24 840 Kč. Kdy mohou tuto daňovou slevu uplatnit OSVČ si ukážeme v praktických příkladech.

Zdroj: www.finance.cz

6 nejčastějších otázek k dani z nemovitých věcí, daňové přiznání 2017 - Finance.cz

Odpovědi na nejčastější otázky související s daní z nemovitých věcí za rok 2017. Termín pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí je 31. leden 2017.

Zdroj: www.finance.cz

Navýšení daně u nemovitosti: Místní koeficient stanovený obcí - Finance.cz

Navýšení daně z nemovitých věcí pomocí takzvaného místního koeficientu letos využilo 599 obcí a měst z celkového počtu zhruba 6250 obcí. Daňové přiznání.

Zdroj: www.finance.cz

Daňový bonus za rok 2016 (daňové přiznání v roce 2017) - Finance.cz

Jaký je daňový bonus pro daňové období 2016? Kdo a za jakých okolností nezaplatí nic na dani z příjmu fyzických osob a navíc může získat od státu daňový bonus na dítě.

Zdroj: www.finance.cz

10 případů, kdy zaměstnanec podává daňové přiznání - Finance.cz

Za většinu zaměstnanců vyřizuje roční daňové záležitosti jejich zaměstnavatel formou ročního zúčtování daně. Kdy si však musí zaměstnanci sami podat daňové přiznání? Podívejme se na deset vybraných případů.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se počítá a jak vysoká je spotřební daň na alkohol v Česku? - Finance.cz

7 praktických příkladů, jak se počítá spotřební daň a DPH u alkoholu v České republice v roce 2017. A jaká je spotřební daň na alkohol v dalších zemích OECD?

Zdroj: www.finance.cz

Jak velký podíl na HDP zabírá v Česku šedá ekonomika? A bude fungovat EET? - Finance.cz

Šedá ekonomika a neplacení daní v Česku i EU: podíl na HDP, částka na obyvatele, která odvětví nejvíce neplatí daně. A jak s tím vším souvisí a pomůže elektronická evidence plateb?

Zdroj: www.finance.cz

Stát vrací tisíce korun. Kdy obdrží zaměstnanci daňové vratky? - Finance.cz

Když nemá zaměstnanec povinnost podat daňové přiznání za rok 2016, tak může požádat svého zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování daně. Kdy se může zaměstnanec těšit na daňové vratku? Podívejme se na praktické příklady.

Zdroj: www.finance.cz

Nezapoměňte podat do 31. 1. přiznání k dani z nemovitých věcí - Finance.cz

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2016 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo bytovou či nebytovou jednotku. Také ti poplatníci, kteří nemovitou věc darovali, prodali nebo jinak pozbyli, musí tuto skutečnost oznámit finančnímu úřadu. Pokud jim ještě nějaká nemovitá věc v kraji zbyla, podají dílčí daňové přiznání. Pokud všechny své nemovité věci v daném kraji v roce 2016 pozbyli, doručí na finanční úřad písemné oznámení o této skutečnosti.

Zdroj: www.finance.cz

OECD: Nejnižší zdanění benzínu je v Mexiku, v Česku 60,5 % - Finance.cz

Spotřební daň a DPH výrazným způsobem ovlivňuje konečnou cenu benzínu, ve většině členských zemí OECD činí celkové zdanění u každého litru benzínu více než 50 % konečné ceny. Jak vysoké je zdanění benzínu v Česku v porovnání s ostatními zeměmi OECD?

Zdroj: www.finance.cz

Jak najít práci? Jak napsat pracovní inzerát? - Finance.cz

Hledáte si zaměstnání nebo vedlejší džob v inzerátech, které nabízejí práci, nebo sami své schopnosti nabízíte? Dejte pozor, jak je inzerát sestaven, dá se z toho mnohé poznat. Neméně důležitá je vaše odpověď.

Zdroj: www.finance.cz

10 tipů k přehledu pro zdravotní pojišťovnu za rok 2016 - Finance.cz

Všechny OSVČ vykonávající alespoň po část roku 2016 samostatnou výdělečnou činnost musí své zdravotní pojišťovně doručit přehled o příjmech a výdajích za rok 2016. Podívejme se na 10 důležitých bodů pro vyplnění tohoto formuláře.

Zdroj: www.finance.cz

Špatné zprávy zhoršují výběr daní - Finance.cz

Špatné zprávy zhoršují morálku při platbě daní. Vliv má také styl jazyka, který je použitý v návodu, jak postupovat při odvodu daně. Experimentálně to zjistili brněnští ekonomové a politologové Masarykovy univerzity.

Zdroj: www.finance.cz

Čistá mzda 2017: zálohová daň, sociální a zdravotní pojištění - Finance.cz

Z hrubé mzdy je zaměstnanci odvedena zálohová daň z příjmu fyzických osob, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Jaké budou povinné daňové odvody 2017?

Zdroj: www.finance.cz

Novinka: Údaje pro platbu daně z nemovitých věcí na e-mail - Finance.cz

Finanční správa zavádí pro poplatníky novou službu spočívající v zasílání údajů pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail namísto složenky. Poplatník přihlášený k této službě obdrží na e-mail kompletní informaci s údaji pro placení daně.

Zdroj: www.finance.cz

Finanční správa zrušila web pro oznamování nevydané účtenky z EET - Finance.cz

Finanční správa zrušila internetovou stránku, na které mohli lidé anonymně oznamovat, že v restauraci nebo ubytovacím zařízení nedostali účtenku z elektronické evidence tržeb (EET). Adresa, kde web fungoval, je od včerejšího večera nedostupná. Vypnutí webu avizoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). V České televizi (ČT) řekl, že o zrušení webu rozhodl a o jeho existenci nevěděl.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se budou danit cigarety v roce 2017 - Finance.cz

Jaká bude cena cigaret v roce 2017 v České republice? Spotřební daň poroste, ale i tak zůstane cena cigaret v Česku nízká s porovnáním s dalšími zeměmi OECD. Přehled zdanění cigaret zemí ÖECD.

Zdroj: www.finance.cz

Daňová sleva na manželku v ročním zúčtování daně 2016 - Finance.cz

Zaměstnanci, kteří uplatní v ročním zúčtování daně za rok 2016 daňovou slevu na manželku, obdrží daňový přeplatek. Kdy lze slevu na manželku uplatnit? Jak se vypočítá daňový přeplatek?

Zdroj: www.finance.cz

Zdravotní pojištění 2017: Jak se zvyšuje pravděpodobné pojistné? - Finance.cz

Když zaměstnavatelé a osoby samostatně výdělečně činné neodevzdají zdravotní pojišťovně

Zdroj: www.finance.cz

Kdy jít na pracák? Registrujte se i jen na měsíc - Finance.cz

Nastupujete do nového zaměstnání a práce vám nenavazuje zde dne na den? Máte třeba měsíc nebo dva neplánované volno? Běžte na úřad práce. I kvůli relativně krátké době registrace se to vyplatí.

Zdroj: www.finance.cz

Výpověď ze zaměstnání a nemoc: Zaměstnanec onemocní po ukončení pracovního poměru - Finance.cz

Výpověď ze zaměstnání a nemoc po ukončení pracovního poměru: Kdo zaplatí zdravotní a kdo sociální pojištění? Dostanete náhradu mzdy? Záleží, kdy vaše pracovní neschopnost začala.

Zdroj: www.finance.cz