Linka 199

Zdroj: www.finance.cz

nejčastější zdroje článků

Jak na výpadek příjmu při nemoci nebo ztrátě zaměstnání? - Finance.cz

Dlouhodobé nemoci, úrazy nebo ztráta zaměstnání se negativně promítají do rodinného rozpočtu. Důsledkem je snížení životního standardu i neschopnost splácet hypotéku nebo půjčky. Do potíží se v této situaci mohou dostat především lidé zvyklí na vyšší příjmy nebo domácnosti s dluhy, které nemocenská a dávky v nezaměstnanosti nezvládnou pokrýt. Vyplatí se proto myslet na zadní vrátka, tedy šetřit, nebo se rozhlédnout po smysluplné pojistce.

Zdroj: www.finance.cz

Jak kompenzaci škody na zdraví u dopravní nehody? - Finance.cz

Odškodnění újmy na zdraví doznalo podstatných změn s účinností nového občanského zákoníku. Co vše může poškozený u dopravní nehody uplatňovat?

Zdroj: www.finance.cz

ONLINE: Hypotéky, kreditky, povinné ručení havarijní pojištění - Finance.cz

On-line sjednání finančních produktů šetří čas i peníze. Porovnejte si povinné ručení, havarijní pojištění, kreditní karty i hypotéky na Finance.cz ONLINE.

Zdroj: www.finance.cz

vyřízení půjčky, co je to bonita - Finance.cz

Přečtěte si, jak úspěšně vyřídit půjčku a jak při vyřízení postupovat.

Zdroj: www.finance.cz

zrušení povinného ručení - Finance.cz

Návod kdy a jak lze ze zákona zrušit smlouvu o povinném ručení

Zdroj: www.finance.cz

Nehodu na letních pneu v zimě pojišťovna nemusí proplatit - Finance.cz

Nevhodné pneumatiky jsou důvodem nezpůsobilosti vozidla k provozu na pozemních komunikacích a pojišťovna pak může plnění krátit nebo odmítnout.

Zdroj: www.finance.cz

ČKP: Povinné ručení je pro pojišťovny ztrátové, ceny stagnují - Finance.cz

Povinné ručení je pro pojišťovny nadále ztrátové, náklady na ně o dvě miliardy Kč převyšují vybrané pojistné. Průměrné pojistné stagnuje na úrovni 2800 Kč. Ztrátové jsou pro pojišťovny přes zdražení stále zejména pojistky tahačů návěsů a mladých řidičů. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes novinářům představila Česká kancelář pojistitelů.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na pojištění odpovědnosti? Pojistka na blbost - Finance.cz

Pokud způsobíme škodu, musíme ji nahradit. Odpovídáme přitom nejen za sebe, ale i za jednání našich dětí nebo zvířat. Řešením je pojištění odpovědnosti.

Zdroj: www.finance.cz

jak na výměnu řidičáku, konec platnosti řidičáku - Finance.cz

Přečtěte si, jak postupovat při výměně řidičského průkazu. Kolik vás to bude stát a co vás čeká pokud řídíte se starým řidičákem.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na pronájem bytu na co si dát pozor v nájemní smlouvě - Finance.cz

Pořízení bytu či obecně nemovitosti za účelem zisku z jeho pronájmu často je dobrou investiční příležitostí. Může se ale také stát noční můrou. Při dodržení správných postupů při pronájmu bytu lze však případným problémům předejít.

Zdroj: www.finance.cz

vyřizování dokladů a změn na úřadech po svatbě - Finance.cz

Přečtětet si jak postupovat a kolik vás to bude stát, když potřebujete po svatbě vyřídit všechny změny na úřadech a institucích.

Zdroj: www.finance.cz

Jak vyřadit auto z registru - Finance.cz

Bylo vám při havárii zničeno auto nebo vám ho někdo ukradl. Či už dosloužilo a potřebujete se ho zákonným způsobem zbavit? Přečtěte si jak na to.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Firmy letos zvednou mzdy - Finance.cz

Mzdy zaměstnanců v podnikové sféře v ČR, jejíž jádro tvoří průmyslové podniky, by se v letošním roce měly v průměru zvednout o 2,4 procenta. Čtěte více v našem týdenním přehledu.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Novinky v dani z nabytí nemovité věci - Finance.cz

Daň z nabytí nemovité věci by měl v budoucnu platit výhradně kupující. Vláda si od této změny slibuje větší jednoznačnost zákona i lepší výběr daně. Současný zákon dává možnost oběma stranám transakce, aby se dohodly. Čtěte více.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na motivační dopis - Finance.cz

Kromě životopisu se dnes už motivační dopis pomalu ale jistě stává nedílnou součástí každé žádosti o práci. Poradíme vám, jak motivační dopis správně napsat a na co byste při jeho tvorbě neměli zapomenout.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na pracovní pohovor - Finance.cz

Sepsali jste výborný životopis? Motivační dopis se vám také povedl? Potenciální zaměstnavatel si vás pozval na první osobní pohovor? Blahopřejeme! Teď zbývá zaujmout zaměstnavatele tak, aby si vás vybral.

Zdroj: www.finance.cz

Jak získat dávky na děti? - Finance.cz

Dávek souvisejících s rodičovstvím je celá řada. Některé stát vyplácí pravidelně každý měsíc, jiné jsou jednorázové. Na některé má nárok každá rodina, jiné souvisejí s výší jejího příjmu. Přečtěte si, na jaké dávky máte nárok a v jaké výši je stát vyplácí.

Zdroj: www.finance.cz

Co tyden dal? Povinné ručení příští rok zdraží až o patnáct procent - Finance.cz

Pojišťovny zdraží v příštím roce kvůli legislativním změnám povinné ručení v průměru o více než deset procent. Větší zdražení postihne řidiče, kteří častěji bourají. Více v našem přehledu.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Finanční krize může znovu udeřit - Finance.cz

Finanční krize ještě nebyla překonána a může znovu udeřit. To bude v příštích letech představovat hlavní nebezpečí pro vývoj světového hospodářství. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Mohu podat zaměstnavateli výpověď kvůli nevyplácení mzdy? - Finance.cz

Od začátku roku vám nebyla zaměstnavatelem vyplácena mzda, chtěli byste podat výpověď, ale nevíte, zda na to máte právo? Poradíme vám!

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Obce navyšovaly koeficient daně z nemovitosti - Finance.cz

Navýšení daně z nemovitých věcí pomocí takzvaného místního koeficientu využilo letos přibližně 530 obcí a měst. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když se chci stát daňovým poradcem? - Finance.cz

K tomu, abyste se stali daňovým poradcem, je nutné vykonat kvalifikační zkoušky na daňového poradce. Přečtěte si, co vše musíte splnit, abyste mohli takovou zkoušku vykonat a začít podnikat jako daňový poradce.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Zvýší migranti hospodářský růst EU? - Finance.cz

Mezinárodní měnový fond si myslí, že ano. Příliv uprchlíků do Evropy nemusí podle něj poškodit ekonomiku regionu, pokud bude existovat dohoda o rovnoměrnějším přerozdělení přistěhovalců po celém kontinentu a podaří se je rychle začlenit na místní pracovní trhy. Čtěte více...

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Státní dluh ČR poprvé od 90. let klesl - Finance.cz

Státní dluh České republiky od počátku roku ke konci září klesl o více než 14 miliard na 1,654 bilionu korun. Pro období tří čtvrtletí je to podle MF první pokles od 90. let minulého století.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když chci vyřídit hypotéku - Finance.cz

Chcete si vzít hypotéku, ale nevíte jaké doklady budete potřebovat? Říkají vám něco pojmy, jako je položkový rozpočet a harmonogram prací? Poradíme vám, jak se na vyřízení hypotéky co nejlépe připravit.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když nevíte jakou dobu fixace úrokové sazby hypotéky zvolit? - Finance.cz

Spolu s výší úvěru a délkou splatnosti je stanovení délky fixace zásadním rozhodnutím klienta, které nejvíce ovlivní cenu úvěru. Ukvapená rozhodnutí se v žádném případě nevyplatí.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když mám problémy se splácením úvěrů? - Finance.cz

Do problémů s dluhy se může dostat kdokoliv z nás. Důvody bývají různé, nejčastějšími jsou předlužení nebo ztráta zaměstnání. Jak takovou situaci úspěšně vyřešit?

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Lidé si na Vánoce půjčují více než loni - Finance.cz

Lidé si letos před Vánocemi půjčují zatím více peněz než loni. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými úvěrovými společnostmi.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Úřednická vláda nepřinese ohrožení naší ekonomiky - Finance.cz

Případná úřednická vláda a možné rozpočtové provizorium nepřinese výrazné ohrožení tuzemské ekonomiky. Rozpočtová situace Česka je vnímána pozitivně a na politickou nejistotu jsou investoři v případě ČR zvyklí. Přečtěte si více...

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Stát si letos půjčí až o 140 miliard Kč méně - Finance.cz

Rozhodl o tom ještě bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Státní dluh proto klesne meziročně poprvé za 15 let. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Kvůli předčasným volbám hrozí rozpočtové provizorium - Finance.cz

České republice reálně hrozí na počátku příštího roku v souvislosti s pravděpodobnými předčasnými volbami rozpočtové provizorium. Analytici se ale nedomnívají, že by to měl být pod ekonomiku a její nastartování fatální problém, takový stav ale nesmí trvat příliš dlouho.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Český HDP letos klesne o jedno procento - Finance.cz

Již v příštím roce by ale měla růst dvouprocentním tempem, a to především díky exportu. Pro roky 2015 a 2016 firma předpokládá růst okolo tří procent. Vyplývá to makroekonomické prognózy poradenské firmy EY (dříve Ernst & Young).

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Google nejatraktivnějším zaměstnavatelem světa - Finance.cz

Nejatraktivnějších zaměstnavatelem pro studenty je opět Google. Google skončil na prvním místě jak v kategorii business, tak v kategorii technologických firem.

Zdroj: www.finance.cz

Platíme rozhlasové a televizní poplatky - Finance.cz

Ať už se nám rozhlasové a televizní poplatky zamlouvají či nikoliv, platit je musí většina z nás. Navíc v případě neplacení nám hrozí nemalé pokuty. Přečtěte si o poplatcích více.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Daňové změny odsunuty až o rok později - Finance.cz

Ministerstvo financí upustilo od záměru posunout platnost všech schválených daňových změn o rok dříve, tedy na 2014. Zrušení výpočtu ze superhrubé mzdy, snížení limitu na odpočet úroků z hypoték nebo plné spuštění Jednoho inkasního místa tak začne až od roku 2015.

Zdroj: www.finance.cz

Martin Valach: Swiss Life přináší do Čech skutečné poradenství - Finance.cz

V těchto dnech vstupuje na náš trh přední evropská finanční skupina Swiss Life. Tato švýcarská společnost před šesti lety provedla akvizici poradenské společnosti AWD a loni na podzim představila několik vyvolených trhů, kde AWD promění v poradenskou divizi Swiss Life Select. Zeptali jsme se Martina Valacha, generálního ředitele společnosti, co nového lze od Swiss Life Select čekat.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Krize v eurozóně se ještě zhorší - Finance.cz

Více než polovina investorů předpokládá, že krize v eurozóně se ještě zhorší. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila ratingová agentura Fitch. Přečtěte si více v našem pravidelném týdením přehledu.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Kdo nekouří a není tlustý, zaplatí za životní pojistku méně - Finance.cz

Allianz pojišťovna v Česku jako první v životním pojištění rozlišuje klienty podle toho, zda se starají o své zdraví. Kdo nekouří a má svá kila pod kontrolou, zaplatí méně. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Životní úroveň Čechů klesá - Finance.cz

Průměrná mzda v ČR ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 348 korun na 24.514 Kč. Reálně, po odečtení inflace, se průměrná mzda snížila o 1,8 procenta. Pokles reálných mezd podle analytiků vysvětluje recesi ekonomiky. Domácnosti utrácejí méně, protože vydělávají reálně méně. Mzdy rostou pomaleji než ceny a reálná životní úroveň klesá.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Už klesá i německá ekonomika! - Finance.cz

Německá ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku klesla. Uvedlo to tamní ministerstvo hospodářství ve své pravidelné měsíční zprávě. Předpovědělo však, že v letošním roce ekonomika výrazně oživí. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Zeman nezávislost a odbornost rady ČNB neohrozí - Finance.cz

Alespoň podle názoru většiny analytiků oslovených ČTK. Ti počítají s tím, že jmenováním nových členů se stane bankovní rada v ekonomických názorech pestřejší. Více se dočtete v našem pravidelném týdením přehledu zpráv a událostí.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Lidé po bankách žádají zpět více než půl miliardy - Finance.cz

O vrácení poplatků za vedení hypotéky nebo spotřebitelského úvěru banky žádá již zhruba 36.000 klientů. Celkem po finančních ústavech chtějí zpátky víc než půl miliardy korun. Více o tomto tématu v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Dostane se Česko z recese? - Finance.cz

Česká ekonomika loni klesla o 1,2 procenta. Hrubý domácí produkt se snížil i v samotném 4. čtvrtletí, a to meziročně o 1,7 procenta. Domácí ekonomika se tak nachází v nejdelší recesi od roku 1997, kdy pokles rovněž trval čtyři čtvrtletí za sebou. Recese zřejmě pokračovala ještě na počátku letošního roku Nastane od druhého čtvrtletí mírné oživení?

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Povinné ručení zdraží! - Finance.cz

Ceny povinného ručení, které v posledních letech vytrvale klesaly, by měly začít mírně růst. Jejich další pokles je neudržitelný, protože na nových pojistkách všechny pojišťovny prodělávají. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Hypotéky jsou prakticky nejvýhodnější v historii - Finance.cz

Průměrná úroková sazba hypoték v červenci klesla na 3,59 procenta z červnových 3,61 procenta. V červenci se tak sazby hypoték přiblížily rekordně nízké úrovni.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Prodej lihovin se propadl o polovinu - Finance.cz

Prodej lihovin v restauracích se propadl až o polovinu, hlavně na Moravě. Za propadem spotřeby tvrdého alkoholu stojí rostoucí počet otrav metylalkoholem. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Světová ekonomika se z krize vymaní až za deset let - Finance.cz

Světové ekonomice bude trvat nejméně deset let, než se vymaní z krize, která začala v roce 2008 a nyní pokračuje dluhovou krizí zemí eurozóny. Řekl to hlavní ekonom Mezinárodního měnového fondu Olivier Blanchard. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Příští rok opět zdraží elektřina! - Finance.cz

Domácnosti a podniky si příští rok znovu připlatí za elektřinu kvůli dotacím obnovitelných zdrojů. Podle předběžných odhadů kvůli novému nastavení pravidel elektřina pro domácnosti zdraží od dvou do čtyř procent. Více nejen o tomto tématu v našem pravidelném týdením přehledu.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Riziko, že Řecko zbankrotuje, je velmi vysoké - Finance.cz

Řekl to řecký ministr financí Jannis Sturnaras. Současně vyzval partnery k tomu, že je třeba vzít v úvahu určité

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Banky v ČR vydělávají stále více, bez ohledu na krizi... - Finance.cz

Trojici největších tuzemských bank v prvním čtvrtletí stoupl v souhrnu čistý zisk o devět procent na 11,95 miliardy korun. Více v našem přehledu.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Rekordní nezaměstnanost v Eurozóně - Finance.cz

Eurozónu sužuje rekordní nezaměstnanost. V dubnu podle dnešních dat Evropského statistického úřadu činila 11 procent, tedy nejvíc v historii. Nejvyšší nezaměstnanost tradičně statistici hlásí u Španělska, naopak nejnižší je v Rakousku. Více v našem přehledu zpráv a událostí.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Krize už dorazila i do Číny - Finance.cz

Čínská ekonomika viditelně začíná mít problémy s výpadky v evropské poptávce, na které je výrazně více závislá než americká ekonomika. Skoro 20 % evropských dovozů má původ v Číně. Více v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

Co týden dal? Německo prodává státní dluhopisy se záporným výnosem - Finance.cz

Investoři tak zaplatí víc, než se jim vrátí, v krizi to ale většina z nich vidí jako rozumný krok. Uloží totiž peníze v papírech, které jsou považovány za relativně nejbezpečnějšího uchovatele hodnoty.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na přihlásit nové auto? Registr vozidel - Finance.cz

Registraci nového vozu vyřídíte na počkání na registru vozidel u obce s rozšířenou působností. Nezapomeňte na pojištění, techničák a doklad o nabytí.

Zdroj: www.finance.cz

Komerční vs. veřejné pojištění cizinců. O koho se stát postará? - Finance.cz

Všichni cizinci, kteří chtějí v Česku zůstat delší dobu, musejí mít pojištění. O koho se postará stát a kdo si je musí zařídit sám?

Zdroj: www.finance.cz

Pojistné podvody v roce 2016 překročily miliardu - Finance.cz

Pojišťovny odhalily za tři čtvrtletí pojistné podvody za více než miliardu korun, meziročně opět více. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Největší škody páchají organizované zločinecké skupiny. Nejčastěji je to v pojištění vozidel, například při fingování krádeží, ale stále častěji také v životním či dokonce cestovním pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Jak ukončit životní pojištění: Kdy musíte dodanit odpočty? - Finance.cz

Dodanění odpočtů při předčasném ukončení životního pojištění se lze vyhnout převedením celé kapitálové hodnoty nebo jen odkupného na novou smlouvu.

Zdroj: www.finance.cz

Začátkem školního roku pojišťovny evidují více úrazů dětí - Finance.cz

Pojišťovny pravidelně zaznamenávají zvýšení počtu dětských úrazů začátkem školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce stoupl počet úrazů u dětí ve věku od 11 do 14 let, o více než polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím.

Zdroj: www.finance.cz

Dva příjmy a zdravotní pojištění - Finance.cz

Každý občan s trvalým pobytem v Česku mající vlastní příjmy musí platit zdravotní pojištění. Někteří občané však mají během měsíce více příjmů, např. ze dvou zaměstnání, ze zaměstnání a podnikání. Jak se v takových případech počítá zdravotní pojištění?

Zdroj: www.finance.cz

Povinnosti zaměstnavatelů na zdravotním pojištění - Finance.cz

Všichni zaměstnavatelé, ať už právnické osoby nebo živnostníci, si musí plnit své zákonné povinnosti vůči zdravotním pojišťovnám. Neplnění zákonných povinností je sankciováno. S čím musí všichni zaměstnavatelé počítat?

Zdroj: www.finance.cz

Dodavatelé energií rozšiřují nabídku - Finance.cz

Dodavatelé energií se již nesoustředí pouze na samotnou dodávku elektřiny a plynu. Nabízí nejrůznější produkty, které s energetikou můžou i nemusí souviset.

Zdroj: www.finance.cz

Převod vozidla: Jak na přepis auta na jiného majitele? - Finance.cz

Vozidla se převádí přímo na nového provozovatele bez předešlé odhlášky či polopřevodu. Brzy bude možné převod uskutečnit na libovolném registru vozidel.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy si cizinci v Česku platí zdravotní pojištění? - Finance.cz

Jednou z povinností, které mají obyvatelé ČR i cizinci společné, je zdravotní pojištění. Při dlouhodobém pobytu cizinců v ČR se využívá zdravotní pojištění nutné a neodkladné péče.

Zdroj: www.finance.cz

Voda a vloupání způsobí nejvíc pojistných událostí - Finance.cz

Nejčastější příčinou majetkových škod v domácnostech, kterou řešila téměř polovina Čechů, je únik vody. Druhou obvyklou příčinou je vloupání. Nějakou formu vloupání řešilo 29 % obyvatelstva. Při ochraně svého majetku před vloupáním Češi spoléhají na bezpečnostní zámky. A přestože nepříjemnosti způsobené požárem figurují na chvostu pojistných událostí, právě z požárů panují mezi Čechy největší obavy.

Zdroj: www.finance.cz

Průvodce zdravotním pojištěním pro absolventy - Finance.cz

Za studenty, kteří odmaturovali nebo úspěšně ukončili VOŠ, platí stát zdravotní pojištění až do konce srpna. Za absolventa vysoké školy pak stát platí pojistné ještě měsíc po ukončení studia.

Zdroj: www.finance.cz

Varování: Pojišťováci se snaží vnutit lidem pojistky tím, že se vydávají za pracovníky asociace - Finance.cz

Intenzita nekalých praktik některých zprostředkovatelů finančních produktů opět vzrostla. „Jsem z asociace pojišťoven a zkontroluji vám vaše pojištění,“ právě tuto větu nejčastěji slyší lidé, kteří jsou v posledních dnech vystavováni tlaku podvodných praktik. Ve snaze zaujmout potenciálního klienta a vnutit mu nějaký finanční produkt se někteří zprostředkovatelé zaštiťují Českou asociací pojišťoven (ČAP) jako důvěryhodnou organizací, která zastřešuje 97 % pojistného trhu.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny odhalily podvody za téměř miliardu, víc než před rokem - Finance.cz

Pojišťovny odhalily v pololetí pojistné podvody za téměř miliardu korun, meziročně opět více. Největší podíl na této trestné činnosti měly případy z pojištění vozidel. Významně vzrostl počet případů hlášených z životního a úrazového pojištění, kde podvodníci nárokovali výplatu pojistného plnění za fingované nebo uměle navýšené škody.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny: Živelní škody se letos zdvojnásobily - Finance.cz

Živelní pohromy způsobily klientům pojišťoven v prvním pololetí škody v řádu několika miliard korun, což je meziročně dvojnásobný objem.

Zdroj: www.finance.cz

Komunikace pojišťoven s klienty je na dobré úrovni - Finance.cz

Pojišťovny si dávají záležet na rychlé a kvalitní komunikaci s klientem, oproti bankám však v některých bodech stále zaostávají.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení letos zdraží jen rizikovým řidičům - Finance.cz

Ceny povinného ručení se ve druhé polovině roku pro řidiče jezdící bez nehod nezmění. Naopak špatní řidiči si opět připlatí, pojišťovny budou mezi nimi ještě více rozlišovat. Vyplývá to z vyjádření zástupců pojišťoven, které pojištění odpovědnosti z provozu vozidla poskytují.

Zdroj: www.finance.cz

Jaké máte povinnosti při změně zdravotní pojišťovny? - Finance.cz

Změnit zdravotní pojišťovnu je možné jednou za 12 kalendářních měsíců buď od 1. 1. nebo od 1. 7. Kdo chce změnit zdravotní pojišťovnu, ten musí nejpozději tři měsíce před daným termínem podat přihlášku k nové zdravotní pojišťovně.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat v případě dopravní nehody? - Finance.cz

Dopravní nehody se na silnicích stávají denně a každý i sebeopatrnější řidič se může stát jejich účastníkem. Správný a pohotový přístup bezprostředně po události může velmi zmírnit nejen materiální škody nebo škody na zdraví, ale také usnadnit řešení pojistné události včetně následného odškodnění.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat při dopravní nehodě s cizincem? - Finance.cz

Zejména v období letních dovolených navštíví ČR vyšší počet cizinců. Mnoho z nich do naší republiky přijíždí vlastním automobilem. Zvyšuje se tak riziko, že vás nabourá cizinec zahraničním vozidlem. Případná škoda bude kryta z povinného ručení viníka, avšak zjištění informací o zahraniční pojišťovně může být v některých případech komplikovanější.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat při dopravní nehodě v zahraničí? - Finance.cz

Dovolené jsou v plném proudu a řada řidičů se vydává se svým vozidlem do zahraničí. I při sebevětší opatrnosti se tak mohou stát účastníky dopravní nehody, jejíž řešení je o to komplikovanější, že k ní dochází daleko od domova, v zahraničí, v zemi kde se nemusíte být schopni domluvit. Jak postupovat a na co nezapomenout se dočtete v následujících řádcích.

Zdroj: www.finance.cz

Kdo platí zdravotní pojištění 1 337 Kč? - Finance.cz

Zdravotní pojištění je v podstatně povinnou daní, kterou je nutné platit. Pouze za státní pojištěnce platí zdravotní pojištění stát. V praxi mají často problémy s placením zdravotního pojištění OBZP (osoby bez zdanitelných příjmů). Kdo je považován za OBZP?

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny asi budou nabízet i nadále jiné finanční produkty - Finance.cz

Pojišťovny by měly mít i nadále možnost nabízet také jiné finanční produkty než jen pojištění. Podpořil to sněmovní rozpočtový výbor, když projednával vládní novelu zákona o pojišťovnictví, která naopak tuto možnost může pojišťovnám odebrat. Návrh na rozložení výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům do 5 let zůřejmě zůstane zachován.

Zdroj: www.finance.cz

Úpadek cestovky: Klienti mají nárok na vrácení všech peněz - Finance.cz

Ústavní soud potvrdil, že klienti cestovní kanceláře v úpadku mají nárok na plnou náhradu ceny zájezdu bez ohledu na výši pojistného limitu cestovní kanceláře. Vyhověl stížnosti dvojice z Prahy, která od Generali Pojišťovny dostala přibližně o 7000 korun méně, než kolik za neuskutečněnou dovolenou v Turecku vynaložila.

Zdroj: www.finance.cz

Bouřky způsobily o víkendu klientům pojišťoven další stovky škod - Finance.cz

O uplynulém víkendu přibyly další stovky škod v řádu desítek milionů korun, které způsobily klientům pojišťoven bouřky doprovázené krupobitím. Bouře se objevují ve větší míře od konce května, pojišťovny odhadují celkové škody téměř na miliardu korun. Většinu menších případů již vyřešily. Jde hlavně o zatopené sklepy a přízemí domů, poškozené střechy a karosérie aut, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny Wüstenrot zanikají, smlouvy přecházejí na Allianz - Finance.cz

Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v ČR zaniká. K dnešnímu dni fúzuje s Allianz pojišťovnou, která byla od ledna majitelem jejích akcií. Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot životní pojišťovny zůstávají platné a v nezměněné podobě přecházejí na Allianz. Nového pojistitele tak bude mít 209.000 klientů.

Zdroj: www.finance.cz

10 tipů jak na cestovní pojištění během dovolené - Finance.cz

K dovolené v zahraničí nezbytně patří vhodné cestovní pojištění. Aby klienta dostatečně chránilo, je třeba věnovat pozornost jeho výběru i správnému využití v případě nečekané události. UNIQA pojišťovna shromáždila hlavní zkušenosti z minulých let a v článku naleznete několik doporučení.

Zdroj: www.finance.cz

Motoristé volají k dopravní nehodě pozdě asistenční společnost - Finance.cz

Přestože 82 % řidičů tvrdí, že ví, komu nejdříve volat bezprostředně po dopravní nehodě, jejich reálné chování tomu neodpovídá. Podle průzkumu Linky pomoci řidičům 1224 mezi tisícovkou motoristů se ukázalo, že namísto orgánům záchranného systému volá 27 % z nich nejprve domů. I v případě závažného zranění volalo 13 % motoristů nejprve domů než záchrannou službu. Přestože by motoristé také záhy po nehodě volali asistenční společnost, v praxi dříve vyplňují záznam o nehodě či pořizují fotografie z místa incidentu, čímž mohou zdržet odstranění překážky na silnici a ohrozit tak ostatní účastníky silničního provozu.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny se soustředí na přesun produktů a služeb do online sféry - Finance.cz

Jednoznačným trendem se staly kalkulátory cen pojištění, produkty a služby se stále více přesouvají do online sféry a přibyly novinky v oblasti pojištění domácích mazlíčků. Taková jsou zjištění, která vyplynula z analýzy nabídky produktů a služeb pojišťovacích domů, kterou realizovala analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka 2016 a Nejlepší pojišťovna 2016. Partnery výzkumu jsou společnosti KPMG Česká republika a IBM Česká republika.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy pojišťovna hradí náklady na právníka při odškodnění za dopravní nehodu? - Finance.cz

Nárokování odškodnění dopravní nehody může být složitý proces, během kterého bude poškozený nucen vyhledat odbornou právní pomoc. Jakou odměnu může sjednat advokát s poškozeným a kdy je pojišťovna povinna proplácet náklady právního zastoupení?

Zdroj: www.finance.cz

Neobvyklé pojistné produkty - Finance.cz

Pojišťovny nemusí nabízet jen notoricky známé cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku nebo zdraví. Občas narazíte na velmi zajímavé produkty. Příkladem může být pojištění, které kryje náklady spojené s léčením závažné choroby na zahraniční klinice, náklady za denní péči o nemohoucího dědu nebo i náklady na váš pohřeb.

Zdroj: www.finance.cz

Teroristický útok? Nově budou moci klienti CK zrušit pobyt bez sankcí - Finance.cz

Ochrana a informovanost klientů, kteří si koupí cestovní služby, se má od léta roku 2018 výrazně zvýšit. V případě mimořádných událostí, např. při útoku teroristů, bude možné vypovědět smlouvu bez storno poplatku. Při zvýšení ceny zájezdu bude mít klient za určitých okolností nárok na vrácení celé částky zájezdu bez poplatku.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny odmítly pojistit desítky cestovek. Proti krachu je jich pojištěných 900 - Finance.cz

Pojišťovny pro tento rok pojistily proti riziku úpadku téměř 900 cestovních kanceláří, o zhruba 40 méně než před rokem. S dalšími ještě jednají, ale každá pojišťovna již odmítla pojistit desítky kanceláří. Důvodem byly jejich špatné ekonomické výsledky či nedůvěryhodný obchodní plán.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy je zdravotní pojištění placeno státem, ale důchodové nikoliv? - Finance.cz

Za některé občany platí zdravotní pojištění stát, jsou tedy státními pojištěnci a mají tedy vyřešen svůj pojistný vztah u své zdravotní pojišťovny, současně však není toto období vždy hodnoceno pro důchodové účely. Podívejme se na vybrané praktické příklady.

Zdroj: www.finance.cz

Rušíte objednaný zájezd? Toto pojištění vás ochrání před storno poplatky - Finance.cz

Za rodinnou dovolenou u moře zaplatí česká domácnost běžně desítky tisíc korun. Pokud musíte z vážných důvodů dovolenou zrušit, cestovní kancelář se určitě přihlásí o storno poplatek. Finanční kompenzaci v případě zrušení objednaného zájezdu zajistí pojištění storna.

Zdroj: www.finance.cz

Ukončujete pojistku? Počítejte s „nováčkem“ mezi poplatky - Finance.cz

Zatímco s běžnými účty malých bank již většinou nejsou spojeny žádné poplatky, u životního pojištění je situace jiná. Pojišťovny si z účtů klientů nadále účtují celou řadu více či méně absurdních poplatků. O složitosti a neúměrné výši poplatků za zprostředkování investičního životního pojištění již bylo napsáno mnohé. Jedním z poplatků, kterému nebyla zatím věnována příliš pozornost, je poplatek za předčasné ukončení smlouvy. Klienti kvůli němu přitom mohou přijít i o tisíce. V sazebnících některých pojišťoven se začal objevovat relativně nedávno. Důvod?

Zdroj: www.finance.cz

Trh životního pojištění prodělal šok: Počet nově sjednaných smluv spadl o 35 % - Finance.cz

Český pojistný trh i v letošním 1. čtvrtletí stoupl jen nepatrně. Počet nově uzavíraných smluv životního pojištění ale klesá výrazným tempem 35 % a trh životního pojištění tak prodělal šok. Pojišťovny vybraly na pojistném 31,1 miliardy Kč, což je o 1,3 procenta meziročně více. Životní pojištění kleslo o 3,4 procenta, naopak neživotní pojištění rostlo o čtyři procenta. Loni trh vzrostl o procento na 116 miliard Kč.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny: Mrazy způsobily zemědělcům škody za stovky milionů Kč - Finance.cz

Silné mrazy, které zasáhly Česko, způsobily tuzemským zemědělcům škody za stovky milionů korun. Nejvíce poškozeny byly meruňky a vinná réva. Révu přitom lze pojistit, zatímco meruňky nikoliv.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovnou roku je ČPP. Uspěla i Kooperativa a ERV Evropská pojišťovna - Finance.cz

Vítězem letošního 16. ročníku ankety Pojišťovna roku se stala stejně jako loni Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), která získala v pěti hodnocených kategoriích tři první a jedno druhé místo. Výsledky soutěže oznámily ČTK Asociace českých pojistných makléřů (AČPM) a Česká asociace pojišťoven (ČAP), které soutěž organizují.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se orientovat při výběru cestovního pojištění? - Finance.cz

Při cestě do zahraničí se vyplatí dbát na správné nastavení cestovního pojištění. Na co si dát pozor a jaké parametry sledovat? Důležitou roli hraje zaměření vaší dovolené, destinace i fakt, zda se jedná o jednorázový výjezd, nebo plánujete během roku i další zahraniční cesty. Při správném vyladění pojištění můžete ušetřit nejen finance, ale také své nervy.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění nástrah online života - Finance.cz

Na internetu můžete přijít o peníze i dobrou pověst. Cílem útočníků jsou hesla do internetového bankovnictví, platebních karet, sociálních sítí a redakčních systémů. Internetová rizika si lze pojistit. Které pojišťovny toto pojištění nabízejí?

Zdroj: www.finance.cz

Lze reklamovat ojetý vůz? - Finance.cz

Pro firmu jsem koupil auto v autobazaru a chtěl bych ho reklamovat. Ve smlouvě ovšem není reklamace nijak ošetřena. Jaké mám možnosti se bránit?

Zdroj: www.finance.cz

Dluh u zdravotní pojišťovny: Žádost o prominutí nebo podání odvolání? - Finance.cz

Zdravotní pojištění můžeme nazvat povinnou daní. Při neplacení zdravotního pojištění je zdravotní pojišťovnou předepsáno penále, které je včetně dlužného pojistného vymáháno. Při řešení problémů včas je však naděje na prominutí nebo alespoň na snížení penále. Jak postupovat?

Zdroj: www.finance.cz

Omezení provizí pojišťovákům by mělo zabránit přepojišťování smluv - Finance.cz

Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní návrh, který omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při předčasném ukončení pojistných smluv. Při výpočtu odkupného by provize měly být rozloženy do pěti let. Návrh tedy neomezuje samotnou výši provize.

Zdroj: www.finance.cz

S čím počítat při změně zdravotní pojišťovny v 10 bodech? - Finance.cz

V Česku je možné si vybrat jednu ze 7 zdravotních pojišťoven působících na trhu, změna zdravotní pojišťovny není nikterak složitá. Povídejme se v deseti bodech, s čím je potřeba počítat při změně zdravotní pojišťovny.

Zdroj: www.finance.cz

Daňový odpočet za životní pojištění loni klesl, průměrně činil 7427 Kč - Finance.cz

Pojišťovny letos rozeslaly klientům 2,12 milionu potvrzení o zaplaceném pojistném za rok 2015, díky kterým si klienti mohli snížit daňový základ v průměru o 7 427 Kč. Počet smluv, které splnily podmínku daňové uznatelnosti, se meziročně díky legislativním změnám snížil téměř o milion. Jen každý devátý klient upltňuje maximální odpočet 12 000 Kč.

Zdroj: www.finance.cz