Linka 199

Zdroj: www.finance.cz

nejčastější zdroje článků

Přivýdělek a sociální pojištění - Finance.cz

Mnozí zaměstnanci si přivydělávají, ať už na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti, prácí u jiného zaměstnavatele na zkrácený úvazek nebo vlastní samostatnou výdělečnou činností. Jak se liší způsob přivýdělku s ohledem na placení sociálního pojištění?

Zdroj: www.finance.cz

ČSOB Pojišťovna chce za 300 milionů korun prodat pardubickou centrálu městu - Finance.cz

Město Pardubice se dostalo do složité situace. V červnu mají zastupitelé hlasovat, zda od ČSOB Pojišťovny koupí za zhruba 300 milionů korun budovu její centrály a sestěhují do ní své úředníky. Pokud odmítnou, hrozí, že prosperující firma se 650 zaměstnanci přesídlí do sousedního Hradce Králové, Pardubice přijdou o miliony z rozpočtového určení daní a ztratí důležitého sponzora nákladných kulturních a sportovních akcí.

Zdroj: www.finance.cz

Sedm důvodů vzniku dluhu u zdravotní pojišťovny - Finance.cz

Placení zdravotního pojištění je povinné pro všechny občany, pouze za státní pojištěnce platí zdravotní pojištění stát. Podívejme se na 7 praktických vybraných situací, kdy vzniká dluh na zdravotním pojištění. Na co si dát jako OSVČ, OBZP nebo zaměstnanec pozor?

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění dopravní nehody: Náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti - Finance.cz

Jednou z peněžitých dávek, kterou jsou poškození oprávněni uplatňovat při odškodnění dopravní nehody, je náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Jakým způsobem tuto peněžitou dávku upravuje občanský zákoník?

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění újmy na zdraví: Náhrada bezplatně poskytované práce - Finance.cz

Nový občanský zákoník rozšířil okruh náhrad, které lze požadovat při zajištění odškodnění. Jedním z nových institutů je náhrada bezplatně poskytované práce, která odpovídá realitě běžného života. Jakým způsobem je tento institut upraven v novém občanském zákoníku, se dozvíte v dnešním článku.

Zdroj: www.finance.cz

Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech (1. díl) - Finance.cz

Jaké zásadní povinnosti stanovuje zákoník práce ve vztahu k povinnostem zaměstnavatele při pracovních úrazech? Jaká je role zaměstnavatele při posouzení úrazu zaměstnance? V následujících dvou článcích se zaměříme na některé povinnosti zaměstnavatele při pracovním úraze zaměstnance.

Zdroj: www.finance.cz

Šestkrát stejný příjem a jiný výpočet zdravotního pojištění - Finance.cz

Přestože při výpočtu zdravotního pojištění nelze uplatňovat daňové slevy a daňové odpočty a sazba zdravotního pojištění je stejná, tak se výpočet zdravotního pojištění u zaměstnance a OSVČ liší v závislosti na konkrétní situaci. Podívejme se na šest praktických výpočtů při měsíčním příjmu 9 000 Kč.

Zdroj: www.finance.cz

Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech (2. díl) - Finance.cz

V minulém díle o povinnostech zaměstnavatele při pracovních úrazech jsme se seznámili se základními povinnostmi zaměstnavatele při objasnění vzniku pracovního úrazu. V dnešním článku se blíže zaměříme na povinnost vedení evidence úrazů a záznamů o pracovních úrazech.

Zdroj: www.finance.cz

Nejvyšší soud k obezřetnosti při couvání v obytné zóně - Finance.cz

Nejvyšší soud projednával v nedávné době případ usmrcení dítěte řidičem při couvání v obytné zóně, kdy stanovil trestní odpovědnost řidiče za usmrcení z nedbalosti. Nejvyšší soud apeluje tímto rozhodnutím na zvýšenou obezřetnost řidičů při couvání, a to nejen v obytné zóně.

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění dopravní nehody: Spor o nájemné za náhradní vozidlo - Finance.cz

Spory s pojišťovnou o pojistné plnění při odškodnění dopravní nehody jsou poměrně časté. Jak může být rozhodnut spor o nájemné za náhradní vozidlo v souvislosti se zdržením s opravou poškozeného vozidla vzhledem k pokynu pojišťovny, nastínilo nedávné rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Zdroj: www.finance.cz

Český pojistný trh pod tlakem legislativy - Finance.cz

Zatímco pro ekonomiku jako celek byl minulý rok ve znamení postupné konsolidace a návratu k růstu, odvětví pojištění se ze stagnace ani dosud nezotavilo a k hospodářskému růstu nepřispělo měrou, na niž jsme byli zvyklí v minulé dekádě. Na sklonku roku 2014 byly dokonce právě banky a pojišťovny označovány za „brzdu“ podstatnějšího růstu v ČR.

Zdroj: www.finance.cz

Životní pojištění a sleva na dani za rok 2015 - Finance.cz

V daňovém přiznání za rok 2015 nebo v ročním zúčtování daně prováděném za zaměstnance zaměstnavatelem bude moci uplatnit daňový odpočet u životního pojištění méně občanů než v roce 2014. Důvodem je zpřísnění zákonných podmínek.

Zdroj: www.finance.cz

„Slavný“ pojišťovák Štork inkasoval miliony, novela ale provize neřeší - Finance.cz

Česku za loňské neschválení novely zákona o pojišťovnictví hrozí sankce z Bruselu. Vláda se proto zítra k novele vrátí, návrh ale neobsahuje regulaci provizí pojišťovacích zprostředkovatelů, tedy bod, který vyvolal vážné spory v koalici. Přitom k omezování odměn jsou pádné důvody, například nechvalně proslulý makléř Lukáš Štork inkasoval desítky milionů korun a kvůli nekalým praktikám ho ČNB v minulosti potrestala šestimilionovu pokutou.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny začaly vyplácet klientům více peněz za škody na zdraví - Finance.cz

Pojišťovny musí klientům vyplácet více peněz za škody na zdraví než v minulosti. Změna souvisí s aplikací nového občanského zákoníku. V některých případech jde i o trojnásobek původní částky. Zároveň se výrazně rozšířil okruh osob, které mají na tento druh odškodnění nárok. Škody na zdraví přitom tvoří nemalou část plnění pojišťoven u pojištění vozidel.

Zdroj: www.finance.cz

Zvyšte si limity pojistného plnění z povinného ručení - Finance.cz

Nový občanský zákoník změnil podstatným způsobem úpravu odškodnění újmy na zdraví a odškodnění pozůstalých, která umožňuje získat vyšší odškodnění. V rámci škodné události dopravní nehody by měl tedy motorista zvažovat, zda si nezvýšit limity pojistného plnění z povinného ručení.

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění dopravní nehody: Náhrada nákladů na výživu pozůstalým - Finance.cz

Pozůstalí po zemřelém následkem dopravní nehody mohou požadovat odškodnění náhrady nákladů na výživu na odpovědném subjektu, či přímo pojišťovně z titulu povinného ručení. Jakým způsobem nový občanský zákoník vymezuje tento nárok na odškodnění pozůstalých?

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění sportovního úrazu při fotbalovém utkání - Finance.cz

Nejvyšší soud vydal v nedávné době rozhodnutí, na základě kterého vymezil odpovědnost za škodu v případě porušení pravidel při fotbalovém utkání. Nejvyšší soud stanovil, že nikoliv každé porušení sportovních pravidel opravňuje poškozeného k požadavku náhrady škody na zdraví.

Zdroj: www.finance.cz

Ze soudních síní: Řízení pod vlivem alkoholu a nárok pojišťovny na regresivní plnění - Finance.cz

V tomto článku si představíme zajímavé rozhodnutí Nejvyššího soudu pojednávající o nutnosti prokázání příčinné souvislosti mezi řízením pod vlivem alkoholu a vznikem škody při následném požadavku pojišťovny na regresivní plnění.

Zdroj: www.finance.cz

Kolik stojí cestovní pojištění? - Finance.cz

Rizika na cestách do zahraničí není radno podceňovat. Navíc existuje jednoduchý a hlavně levný způsob, jak se proti jejich následkům bránit. Cestovní pojištění vyjde většinou na pár desítek korun denně a jeho sjednání prostřednictvím online srovnávače je rychlé a pohodlné. Přitom vás může ochránit před statisícovými výdaji nejen za léčebné výlohy. Kompletní pojištění celé rodiny na týden stojí 549 korun a lze ho pořídit online během dvou minut a s okamžitou platností.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny stále uplatňují amortizaci a neoprávněně tak krátí pojistné plnění poškozeným řidičům - Finance.cz

I přes nález Ústavního soudu pojišťovny mnohdy odmítají poskytnout poškozenému plné odškodnění za škody způsobené při dopravní nehodě s poukazem na amortizaci náhradních dílů. Takový postup ovšem není správný a poškození motoristé mají šanci se úspěšně bránit. Právní pomoc nabízí neziskové organizace a poškození ji také mohou získat zdarma při sjednání povinného ručení. Klíčovou roli má právní pomoc v souvislosti s novým občanským zákoníkem také u škod na zdraví.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny loni na povinném ručení vybraly více peněz, přesto musely zdražovat - Finance.cz

Podle prvních odhadů vybraly pojišťovny loni na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Nárůst vybraného pojistného ale nepokrývá náklady pojišťoven. Podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) se tak zřejmě potvrdí původní predikce, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent. Legislativní změny podle některých odborníků navíc v budoucnu zřejmě povedou k dalšímu zdražení služeb.

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění újmy na zdraví: Za bolestné dvojnásobek - Finance.cz

Bolestné je podstatným nárokem, který poškození uplatňují v rámci odškodnění způsobené újmy na zdraví dopravní nehodou, lyžařským, sportovním nebo jiným úrazem. Pro znalost práv při odškodnění újmy na zdraví si představíme tématiku bolestného dle Metodiky Nejvyššího soudu.

Zdroj: www.finance.cz

Odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz - Finance.cz

Zima je konečně tady a na hory vyrážejí tisíce lyžařů. Bohužel s tímto sportem jsou rovněž spojeny úrazy na sjezdových tratích a následné spory o odškodnění způsobené újmy na zdraví. Dnešním tématem bude odškodnění újmy na zdraví za lyžařský úraz.

Zdroj: www.finance.cz

Úraz na sjezdové trati a spoluodpovědnost lyžaře - Finance.cz

Lyžování je oblíbený rekreační sport, se kterým je spojena značná odpovědnost za neohrožení zdraví a života druhých lyžařů. Dnes si představíme rozhodnutí Nejvyššího soudu, které se vyjádřilo ke spoluodpovědnosti lyžaře za úraz ve sporu proti provozovateli sjezdové trati.

Zdroj: www.finance.cz

Rodinné rozpočty pod náporem legislativních změn - Finance.cz

Loňský rok se v oblasti pojištění nesl ve znamení legislativní smrště. A už letos řadu změn pocítíme na našich rozpočtech. Dotknout se jich může například zpřísňující daňová novela rezervotvorného životního pojištění, která upravuje podmínky daňové uznatelnosti.

Zdroj: www.finance.cz

Výše minimální zálohy na pojistné je od letoška 1 797 korun - Finance.cz

Nejpozději v pondělí 9. února musí odvést zálohu na zdravotní pojištění více než 300 tisíc podnikatelů, kteří k 31. 12. 2014 platili minimální zálohy ve výši 1 752 Kč, ale i všichni ostatní, kdo mají odvádět zálohy z minimálního vyměřovacího základu. Nová výše minimální zálohy je od letoška 1 797 Kč.

Zdroj: www.finance.cz

Sedm rozdílů při platbě sociálního a zdravotního pojištění - Finance.cz

U platby sociálního pojištění a zdravotního pojištění nalezneme několik společných znaků. V některých aspektech se však značně liší. Kdy je potřeba platit zdravotní pojištění a sociální nikoliv? Podívejte se na vybraných sedm rozdílů.

Zdroj: www.finance.cz

Pět případů, kdy OSVČ nemusí platit minimální zálohu na zdravotním pojištění - Finance.cz

Všechny OSVČ na hlavní činnost musí platit alespoň minimální měsíční zálohu. Pro rok 2015 je to částka 1 797 Kč. OSVČ na vedlejší činnost však nikoliv. Například zaměstnanci přivydělávající si samostatnou výdělečnou činností měsíční zálohy vůbec neplatí a zdravotní pojištění doplatí jednorázově.

Zdroj: www.finance.cz

Konec neprůhledným praktikám zprostředkovatelů udělají samotné pojišťovny - Finance.cz

Kvalita a hlavně objektivita finančního zprostředkování vždy byla velmi diskutovaným tématem a prodej produktů nevýhodných pro klienta, zároveň však s tučnou provizí pro poradce, palčivou otázkou.

Zdroj: www.finance.cz

Jak vysoké je pravděpodobné pojistné v roce 2015? - Finance.cz

Někteří živnostníci a zaměstnavatelé neplní svoji zákonnou povinnost a neodevzdávají zdravotní pojišťovně

Zdroj: www.finance.cz

Střet s krávou, kopanec od pštrosa a další kuriózní pojistné události - Finance.cz

V poslední den roku vám přinášíme výběr kuriózních pojistných událostí od Pojišťovny České spořitelny, která každoročně řeší více než 160 000 škod na zdraví. Většinou jde o úrazy. Mezi smutnými příběhy se najdou i takové, kterým se po čase můžeme od srdce zasmát. Nechybí poetické lékařské zprávy, ani kuriózní zranění intimních partií.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny zavádějí nová samoregulační opatření - Finance.cz

Členské pojišťovny ČAP zavádějí do praxe čtyři nová samoregulační opatření s cílem zajistit pro klienta větší transparentnost a srozumitelnost produktových informací. Pojistný trh tak reaguje na potřebu vyšší kultivace odborné péče o klienty a posílení důvěry veřejnosti v pojistný trh. Přijaté standardy uvedou pojišťovny do praxe od 1. ledna 2015.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění zboží nemusí být plus - Finance.cz

Mnozí si rádi připlatí za jistotu, vyhnou-li se tak v budoucnu dalším výdajům třeba při nutnosti vyměnit prasklý displej u nového telefonu. Pojištění proti škodě a krádeži je čím dál populárnější. Záruka řeší vady, pojištění zase pamatuje na nechtěné pády, a to se přeci vyplatí. Nebo snad ne? Existují i nevýhody této vychvalované služby.

Zdroj: www.finance.cz

Dopravní nehoda a spoluodpovědnost chodce při jeho pochybení - Finance.cz

Může chodec, který porušil své povinnosti při přecházení vozovky požadovat odškodnění způsobené újmy na zdraví? Jakou výši spoluodpovědnosti lze očekávat v těchto případech? Představíme si rozhodnutí Nejvyššího soudu, které řešilo obdobné otázky.

Zdroj: www.finance.cz

Deset důvodů, proč si mají OSVČ hlídat platbu zdravotního pojištění - Finance.cz

Všechny osoby samostatně výdělečně činné mají povinnost platit zdravotní pojištění. Měsíční zálohu při hlavní činnosti je nutné zaplatit vždy do 8. dne následujícího měsíce. Podívejme se na deset důvodů, proč věnovat placení zdravotního pojištění velkou pozornost.

Zdroj: www.finance.cz

Přetočení tachometru se nemusí vyplatit - Finance.cz

Přetočené tachometry jsou nešvarem, který obtěžuje mnoho poctivých kupujících. V některých případech může být přetočení tachometru až trestným činem. Představme si rozhodnutí Nejvyššího soudu, který v nedávné době právě takový případ projednával.

Zdroj: www.finance.cz

Dopravní nehoda s nepojištěným vozidlem - Finance.cz

Na silnicích se pohybují tisíce nepojištěných vozidel, které ročně způsobí řadu dopravních nehod. Jakým způsobem se může poškozený domoci odškodnění dopravní nehody?

Zdroj: www.finance.cz

Poctiví řidiči možná budou platit za nepoctivé - Finance.cz

Členové Rozpočtového a Hospodářského výboru se budou 3. září zabývat poslaneckým návrhem na zrušení příspěvku nepojištěných motoristů do garančního fondu. Zatímco nepojištěným by tak odpadla povinnost přispívat na nepojištěné škody, chybějící finance by musely pojišťovny vybrat od poctivých pojištěných motoristů. Těm by se významně zdražilo povinné ručení. Souběžně se zrušením příspěvku nepojištěných by došlo i k prudkému nárůstu nepojištěných škod.

Zdroj: www.finance.cz

Zdravotní pojištění při zahájení podnikání během roku 2014 - Finance.cz

Většina OSVČ nezahájí svoji výdělečnou činnosti přesně od 1. ledna, ale během roku. Jak je to v takovém případě s platbou zdravotního pojištění? Jak se liší podmínky při hlavní nebo vedlejší samostatné výdělečné činnosti? Podívejme se na praktické příklady.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění na škody způsobené přívalovými dešti - Finance.cz

Přívalové deště jsou pravidelnou a pro mnohé tísnivou součástí letních měsíců. Jak zabránit tomu, aby déšť nezruinoval vaši peněženku?

Zdroj: www.finance.cz

Dopravní nehoda způsobená nezjištěným vozidlem. Jak získat odškodnění? - Finance.cz

Máte nárok na odškodnění v případě, že jste byli poškozeni dopravní nehodou způsobenou nezjištěným vozidlem? Na tuto otázku a její specifika se zaměříme v dnešním článku k úspěšnému zajištění odškodnění pro poškozeného dopravní nehodou.

Zdroj: www.finance.cz

Jízda s opilým řidičem: Máte nárok alespoň na část odškodnění? - Finance.cz

Dnes se zaměříme na otázku nároku poškozeného při vědomé jízdě s opilým řidičem. Má poškozený vůbec nároku na náhradu škody na zdraví? Jakou lze předpokládat výši uplatněné spoluodpovědnosti pojišťovnou a jak rozhodují soudy?

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny zaznamenaly mírné oživení - Finance.cz

Pojistný trh pozvolna narůstá, ukázaly to statistické výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 2. čtvrtletí letošního roku. Předepsané pojistné se meziročně zvýšilo o 715 mil. Kč, což odpovídá 1,2% navýšení.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se vyznat v nabídkách životního pojištění? - Finance.cz

Životní pojištění patří v současné době do portfolia většiny významných pojišťoven. Jejich nabídky jsou velice komplexní a při dobré kombinaci mohou obsáhnout všechny životní situace. Zeptali jsme se proto odborníků, na co se soustředit během výběru a uzavírání životního pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Deset důležitých čísel v sociálním pojištění - Finance.cz

Mnozí zaměstnanci nebo OSVČ zaplatí na sociálním pojištění nejvíce ze všech

Zdroj: www.finance.cz

Amortizace a odškodnění dopravní nehody - Finance.cz

Nevyplatila vám pojišťovna plnou náhradu škody na vozidle po dopravní nehodě s poukazem na amortizaci náhradních dílů? Ústavní soud vydal již před několika lety nález, který stanovuje neoprávněnost pojistného krácení a nárok poškozeného požadovat plnou výši odškodnění.

Zdroj: www.finance.cz

Sedm tipů jak na pojištění nejenom pro zahraniční dovolenou - Finance.cz

Až jednu miliardu korun proplatí pojišťovny ročně Čechům, kteří se zraní v cizině. Vyplývá to ze statistiky České asociace pojišťoven, která uvádí, že pojistnou událost související s léčebnými výlohami a úrazem v zahraničí hlásí ročně bezmála 70 tisíc českých turistů. Průměrné náklady na jednu pojistnou událost přitom například loni činily 12 000 Kč.

Zdroj: www.finance.cz

Jak řešit pojistnou událost v zahraničí? - Finance.cz

Aby mělo sjednané cestovní pojištění pro klienta očekávaný efekt, měl by vědět, jak v případě pojistné události postupovat. Správný postup mu totiž usnadní řešení problému hned na místě a zároveň urychlí průběh likvidace pojistné události po návratu z dovolené.

Zdroj: www.finance.cz

Děsí vás nezaplacené faktury? Využijte pojištění pohledávek - Finance.cz

Ve světě obchodu snad není podnikatele, který by se nesetkal s nedobytnými pohledávkami za svými zákazníky a zhoršující se platební morálka trápí české dodavatele stále více. Opožděné platby přitom mohou vést k ohrožení existence vlastní firmy a vymáhání pohledávek svépomocí je velmi často bez úspěchu. Řešením, jak se dostat z bludného kruhu odepsaných faktur, může být pojištění pohledávek.

Zdroj: www.finance.cz

Navrhovaný zákon klienty cestovních kanceláří neochrání - Finance.cz

Cestovní kanceláře jsou ze zákona povinny se pojistit pro případ úpadku. Chrání tím své klienty před dopady vlastního neúspěšného podnikání. Pokud se cestovní kancelář pojistí nedostatečně, klienti o své peníze přicházejí.

Zdroj: www.finance.cz

Kolik stojí rada finančního profesionála? - Finance.cz

V evropských zemích se můžete setkat se dvěma způsoby odměňování finančních poradců – provizním a placeným přímo klientem. V České republice jsou až na pár výjimek poradci závislí na provizích od finančních společností. V některých evropských zemích je tento způsob odměňování zakázán.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění proti úpadku cestovních kanceláří - Finance.cz

Povinné pojištění cestovních kanceláří pro případ úpadku platí již řadu let. Toto krytí má ochránit klienty v případě, že cestovka své podnikání nezvládne a nedostojí převzatým závazkům. Z pojištění obdrží poškození vyrovnání částek, které kanceláři uhradili, aniž by ale čerpali některé služby nebo když dokonce na zájezd ani neodjeli.

Zdroj: www.finance.cz

Výpověď životního pojištění: Kapitálová hodnota nebo odkupné - Finance.cz

Dodanění odpočtů při předčasném ukončení životního pojištění se lze vyhnout převedením celé kapitálové hodnoty na novou smlouvu i převedením pouze odkupného.

Zdroj: www.finance.cz

Asistence u pojištění vám ušetří náklady i starosti - Finance.cz

Podle odborníků se Češi často pojišťují na vážná, ale málo pravděpodobná rizika. Drtivá většina Čechů přitom vnímá pojištění především jako finanční nástroj, který jim uhradí škody na majetku či je odškodní při újmě na zdraví. Jen málo lidí přitom opravdu využívá všechny služby, které jsou součástí pojistných balíčků.

Zdroj: www.finance.cz

Růst cen nového povinného ručení - Finance.cz

Mnoho dlouhých let jsme se těšili téměř neměnným cenám povinného ručení. To se však v tomto roce má změnit. Všechny pojišťovny na českém trhu hlásí zdražování, a to v rozpětí od sedmi do dvaceti procent. Nejvíce se tato situace dotkne těch, kteří mají v plánu letos uzavřít nové povinné ručení.

Zdroj: www.finance.cz

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte na pojištění - Finance.cz

Vyrazit si na dovolenou do zahraničí je dnes již samozřejmostí téměř pro každého. Ne každému však přijde samozřejmé sjednat si cestovní pojištění. Stále je mezi českými turisty řada těch, kteří jedou do zahraničí nepojištěni, a vzpomínky na dovolenou se pro ně stanou dlouhodobou noční můrou.

Zdroj: www.finance.cz

Pozor na limity u povinného ručení - Finance.cz

Nový občanský zákoník významně rozšiřuje a zvyšuje odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící klient by vždy měl zvolit vyšší limity plnění. Stokoruna či dvě ročně navíc za jistotu určitě není moc,” zdůrazňuje ředitel pojištění motorových vozidel Kooperativy Václav Runštuk.

Zdroj: www.finance.cz

Firmy mohou žádat o prominutí penále na zdravotním pojištění - Finance.cz

Zaměstnavatelé jsou odpovědni za správné vyčíslení a odvod zdravotního pojištění za své zaměstnance. Během roku mohou nastat situace, že zaměstnavatelé nemají prostředky, aby včas zaplatili zdravotní pojištění a vznikne penále. Jak si zažádat o prominutí penále?

Zdroj: www.finance.cz

Vyznáte se v pojistných produktech? - Finance.cz

Dnes si můžete pojistit nejen dům, auto nebo psa, ale i dopravní pokuty či pracovní neschopnost. Nabídka pojistných produktů je velmi široká a pokrývá nejrůznější oblasti. Proč se vyplatí pojistit?

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťujeme si úrazy, ačkoliv umíráme na nemoci - Finance.cz

Proti rizikům, kterých se v životě nejvíc bojíme, se pojišťujeme málo nebo vůbec, a naopak utrácíme za pojištění, kde jsou rizika sice vážná, ale málo pravděpodobná. Vyplývá to z rozsáhlé analýzy společnosti Swiss Life, která využila data z dřívějších průzkumů České asociace pojišťoven (ČAP), a porovnala je s pojistnými smlouvami svých nových klientů z posledních pěti let, řádově desítky tisíc případů. Mezi nejčastější slabiny smluv v oblasti životního pojištění patří nepoměr pojištění pro případy smrti na následky úrazů a nemoci.

Zdroj: www.finance.cz

OSVČ mohou požádat o splátky pojistného - Finance.cz

Osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ) nebo zaměstnavatelé se mohou dočasně dostat do finančních problémů, kdy po dobu několika měsíců neplatí ani povinné zdravotní pojištění. Jednorázová úhrada zdravotního pojištění je následně nad jejich finanční síly, řešením může být splácení povinného pojistné ve splátkách.

Zdroj: www.finance.cz

Havarijní pojištění: Nehodovost na podzim a v zimě stoupá - Finance.cz

Studené teploty, namrzlé silnice a déšť či sníh řízení příliš nesvědčí, a tak není divu, že na podzim a v zimě počet dopravních nehod pravidelně stoupá. Když k nehodě dojde, povinné ručení vás ochrání před odpovědností za škodu na majetku či zdraví někoho jiného, pro pojištění vlastního vozidla je však nutné uzavřít havarijní pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když si chcete odečíst pojistné? - Finance.cz

Pojistné, které si platíte na životní pojištění, si můžete odečíst od základu daně. Je to jedna z možností, jak si snížit daňový základ a tím i zaplacenou daň z příjmů. Ať jste zaměstnanec nebo podnikatel, vězte, že si můžete ze základu daně odečíst zaplacené pojistné na soukromé životní pojištění ve výši maximálně 12 000 Kč ročně.

Zdroj: www.finance.cz

Jak se změnil trh s pojistným nemovitostí po povodních? - Finance.cz

Pojištění nemovitosti se zcela jistě vyplatí. Ne nadarmo se ukazuje, že ačkoliv jsme země spíše klidného charakteru a tornáda a zemětřesní se nám vyhýbají, i taková vichřice, nebo průtrž mračen dokáží napáchat své. Jak se změnily podmínky pojistného nemovitosti oproti loňsku?

Zdroj: www.finance.cz

Bez kvalitního pojištění na hory nejezděte - Finance.cz

Lyžování, jízda na snowboardu a další zimní sporty jsou mezi Čechy nadmíru oblíbené. Výběr správného pojištění, bez kterého se na sportovně zaměřené dovolené neobejdete, však vydá na víc než jen pět minut na internetu v den před odjezdem.

Zdroj: www.finance.cz

Je výhodné nechat si pojistit ztrátu příjmů? - Finance.cz

V životě vás může potkat mnohé – většinou to bývá jako na houpačce – jednou dole, jednou nahoře. Rozumný člověk nahoře myslí na to, že tomu tak věčně být nemusí. Doba je nejistá, dnešní více než pěkné příjmy mohou být zítra minulostí.

Zdroj: www.finance.cz

Vyřizování pojistné události po dopravní nehodě - Finance.cz

Ne všichni řidiči si ví rady, jak postupovat při vyřizování pojistné události, která nastává po dopravní nehodě. Ladislav Bělina ze Slavia pojišťovny, vedoucí divize autopojištění, upozorňuje na časté případy, během kterých řidiči tápou. Zároveň doporučuje postupy, které usnadní vyřízení pojistné události a vyplacení pojistného plnění.

Zdroj: www.finance.cz

Jak chránit majetek proti škodám, které zapříčiní mrazy? - Finance.cz

Teploty pod bodem mrazu mohou způsobit závažné škody na majetku. Kromě zamrzlého vodovodu se v zimním období majitelé domů potýkají také se škodami způsobenými tíhou sněhu či pádem kusů ledu ze střechy. Takové události bývají i životu nebezpečné, přičemž za jejich následky odpovídá právě majitel budovy.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když chcete životní pojištění aneb proč ho uzavřít? - Finance.cz

Životní pojištění představuje zajištění nejbližších, ale také spoření  na důchod podpořené daňovými výhodami. Kdy je vhodné o tomto produktu uvažovat a kdy naopak není. Nepodléhejte iluzím prodejců o super výhodném spoření.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když si chcete pojistit domácnost? - Finance.cz

Denně slyšíte, jak někomu vyloupili byt nebo nějaká živelná událost poškodila vybavení domácnosti? Pokud hledáte pojištění, které kryje právě tato rizika - pojištění domácnosti je to pravé. Podle čeho vybírat a na co se zaměřit?

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení 2014: Sazby porostou, fixací ceny ale nemusíte ušetřit - Finance.cz

Fixace ceny povinného ručení na několik let dopředu, kterou nově nabízí některé pojišťovny, má své výhody i nevýhody. I přesto, že ceny povinného ručení budou v příštích letech stoupat, fixace stávající cenové nabídky se nemusí vždy vyplatit.

Zdroj: www.finance.cz

Co přináší rok 2014 klientům bank a pojišťoven? - Finance.cz

Co se od Nového roku mění pro klienty stavebních spořitelen, bank a pojišťoven? Připravili jsme pro Vás přehled legislativních změn platných od 1. 1. 2014 v oblasti stavebního spoření, pojištění a bankovnictví a jejich dopadů na klienty.

Zdroj: www.finance.cz

Nezapomeňte na povinné zimní pneumatiky. Dopravní nehoda na letních vás může přijít draho - Finance.cz

Od 1. listopadu opět platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky. Kromě pokuty hrozí motoristům i krácení případného pojistného plnění, pokud se stanou viníky dopravní nehody. Pojišťovny totiž nemají velké pochopení pro řidiče, kteří v zimě havarují kvůli špatnému obutí. Kvalitní zimní pneumatika přitom podle odborníka nemusí být nutně drahá.

Zdroj: www.finance.cz

Zlatá bublina zvaná investiční životní pojištění - Finance.cz

Věta, kterou dříve či později zaslechne každý finanční poradce: „Když už si platím pojištění, ať z toho taky něco mám.“ Marketingový poradce se může radovat, neboť původně reklamní slogan pojišťoven se dostal do podvědomí lidí natolik, že jej nyní již sami opakují. Otázkou ovšem je, jak to s tím „ať z toho taky něco mám“, vlastně je doopravdy.

Zdroj: www.finance.cz

Vyvarujte se chyb při změně vlastníka automobilu - Finance.cz

Provozované vozidlo musí mít dle zákona sjednané povinné ručení, avšak řadě majitelů vzniklo při změně vlastníka nepojištěné období. Česká kancelář pojistitelů v posledních čtyřech letech zaregistrovala celkem 350 tisíc takových případů.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když chcete ručení u konkurence? - Finance.cz

Povinné ručení musí mít každé vozidlo, se kterým chcete vyjet do silničního provozu. Každým rokem nám pojišťovny připravují překvapení změnami sazeb pro rozličné kategorie řidičů. Jak postupovat, když chcete pojišťovnu změnit?

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když chcete nahlásit pojistnou událost? - Finance.cz

Pojistná událost se stane jako úderem blesku, který nikdo nečeká. Pokud máte uzavřeno pojištění, může být pro vás tato neočekávaná a dost často nákladná situace trochu jednodušší. Pro rychlé vyřízení je třeba správně postupovat při hlášení pojistné události pojišťovně. Povodně, vichřice, krádeže či havárie tak zvládnete mnohem snáze.

Zdroj: www.finance.cz

Úvěrové pojištění – měli byste si jej sjednávat? - Finance.cz

Snaží se nám jej „vnutit“ téměř ke všem produktům – hypotéce, spotřebitelskému úvěru či kreditní kartě. Úvěrové pojištění je pro finanční společnosti nejen lukrativním businessem, ale také prostředkem, jak snížit riziko toho, že si nebudete moci dovolit úvěr splácet. My, klienti finančních institucí tento produkt zase vnímáme jako zbytečně „vyhozených“ pár set či tisíc korun měsíčně. Jak je to vlastně s úvěrovým pojištěním ve skutečnosti, kdy se vyplatí si jej vzít a kdy se skutečně může jednat o „vyhozené“ peníze?

Zdroj: www.finance.cz

Při sjednávání cestovního pojištění berte v potaz fakultativní výlety - Finance.cz

Scénář, který zažilo mnoho z nás. Když si před odjezdem na dovolenou sjednáváte cestovní pojištění a online formulář pojišťovny na internetu vám dává na výběr mezi tarify „rekreační“ a „ rizikový“. Výrazně nižší cena jasně nahrává ve prospěch „rekreačního“ tarifu, jenže…

Zdroj: www.finance.cz

Rekreační objekty na podzim lákají zloděje. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění - Finance.cz

Na podzim roste počet vloupání do rekreačních objektů, protože je lidé často zazimují a vrací se do nich až na jaře. Jak předcházet řádění zlodějů nebo vandalů? Kvalitní zabezpečení jde v tomto ohledu ruku v ruce s vhodným pojištěním.

Zdroj: www.finance.cz

Předčasné ukončení životního pojištění má nepříznivé daňové důsledky - Finance.cz

Výpověď pojistné smlouvy předčasně se zpravidla nevyplatí. Musíte totiž dodanit uplatněné odpočty, zdanit příspěvky zaměstnavatele i případné výnosy.

Zdroj: www.finance.cz

Jak ušetřit maximum díky bonusu z povinného ručení - Finance.cz

Bonus bývá většinou klíčovým faktorem při stanovení výsledné ceny povinného ručení. Díky slevě za bezeškodní průběh lze na pojistném standardně ušetřit až polovinu, u některých pojišťoven dokonce 60 % ze základního pojistného. Přinášíme vám několik tipů, jak díky bonusu ušetřit za pojištění co nejvíce.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, aby nebyla ztráta zaměstnání knock-outem pro vaše finance? - Finance.cz

Ta myšlenka se prohnala hlavou snad každého z nás – jak hrozné by to bylo, pokud bych přišel o práci? Dobrou zprávou je to, že pokud by opravdu došlo na nejhorší a vy skutečně přišli o stabilní příjem, jste to vy, kdo rozhodujete o tom, jakou míru „utrpení“ budete prožívat. Pár tipů na to, jak období bez zaměstnání přežít bez větších šrámů vám přinášíme v našem dnešním příspěvku.

Zdroj: www.finance.cz

3 otázky, které byste si měli položit před sjednáním cestovního pojištění - Finance.cz

Vyřaďte Murphyho zákony ze hry, věnujte před odjezdem na dovolenou zvýšenou pozornost cestovnímu pojištění. Již za pár desítek korun denně díky němu můžete získat ochranu před neočekávanými výdaji, coby následek úrazu, infekčního onemocnění, bolesti zubů apod. Cestovní pojištění je jednou z věcí, na které se vyplatí nešetřit. Úspora několika desítek korun vás totiž ve finále může vyjít pořádně draho, až na několik set tisíc korun.

Zdroj: www.finance.cz

Zdravotní pojišťovny mohou udělovat až stotisícové pokuty - Finance.cz

OSVČ i zaměstnavatelé mohou dostat při neplnění svých povinností od zdravotní pojišťovny velmi vysoké pokuty. Za jaká provinění může zdravotní pojišťovna udělit pokutu a v jaké výši?

Zdroj: www.finance.cz

Chráníte svůj majetek dostatečně? - Finance.cz

Počasí v poslední době stále více ohrožuje náš majetek. Vypadá to, že si musíme zvykat na klimatické extrémy, které mají za následek více živelních pohrom, a tedy i škod na majetku. S nadcházejícím podzimem se nebezpečí živelních událostí stává hodně aktuálním a statistiky potvrzují rostoucí trend. Účinnou prevencí vzniklých škod jsou především pojištění nemovitosti, domácnosti či havarijní pojištění. Dávejte si ale pozor na podpojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení bude zdražovat. Jak změnit pojišťovnu? - Finance.cz

U povinného ručení je letos očekáváno další zdražování kvůli legislativním změnám. Jak moc se to reálně projeví v jeho cenách, záleží podle odborníků na každé pojišťovně. Kdo nechce mít dražší pojistku, měl by vědět, jak případně ukončit tu stávající. Lze tak učinit do měsíce od oznámení změny výše pojistného.

Zdroj: www.finance.cz

Povodeň mi vyplavila auto. Na jakou náhradu mám nárok? - Finance.cz

S mizející vodou se pomalu začínají sčítat škody. Nemalou část z nich tvoří také vytopená auta. Co s autem, které poškodil vodní živel?

Zdroj: www.finance.cz

Čapek: Nebudujeme žádný multi-level - Finance.cz

Dbáme na to, aby naši lidé byli opravdu profíci. Nebudujeme žádný multi-level, který se bude rozpínat jako chobotnice a ve výsledku jen kanibalizovat sám sebe. Vybíráme osobnosti v řádu desítek, ne tisíců, a každá z nich je pod drobnohledem našeho supervizora kvality, uvedl Michal Čapek, který má na starosti obchodní strategii ve společnosti Finberry.

Zdroj: www.finance.cz

Autem do zahraničí: na co si dát pozor? - Finance.cz

Prázdniny jsou tu a nastává čas letních dovolených. Velká část českých turistů se v tomto období vydává autem za hranice. I přes časté varování jsou dopravní nehody jedním z nejčastějších důvodů úmrtí či zranění českých turistů v zahraničí. Jak se připravit a jak postupovat v případě, kdy se stanete účastníky havárie?

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění nebo loterie? - Finance.cz

V poslední době se objevují nová pojištění určená zvlášť pro ženy. Jedná se o pojištění rakoviny prsu či ženských orgánů. V praxi je často možné se potkat s úvahou: „Mnoho žen podobné choroby dostalo, kdybych onemocněla, ať z toho něco mám.“ Přitom hlavním důrazem při pojišťování by měl být pohled „z druhé strany“ – kolik peněz mi bude chybět, kdybych onemocněla? Co kdybych onemocněla něčím jiným?

Zdroj: www.finance.cz

Jak se chránit na cestě do zahraničí - Finance.cz

Období dovolených je v plném proudu a mnozí z nás mají stále před sebou cestu do zahraničí. Dovolená v cizině se ale může náhle změnit v nepříjemný a také drahý zážitek, pokud podceníte potenciální nebezpečí. Vyznáte se v cestovním pojištění? Jaká rizika vám hrozí a jakou pojistnou ochrani si zvolit?

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr - Finance.cz

Sjednání pojištění schopnosti splácet je velmi zodpovědným krokem, který banka navíc ocení snížením úrokové sazby. Získáme výhodu hned dvakrát. Nejenže můžeme klidně spát, ale dokonce jsme ukořistili slevu z úroku.

Zdroj: www.finance.cz

Hradec: ČKP je garantem u škod způsobených nepojištěným vozidlem - Finance.cz

Jezdíte bez povinného ručení? Nebo jste měli dopravní nehodu s řidičem, který nemá uzavřené povinné ručení? Obě situace znamenají problémy navíc k již tak nepříjemné situaci dopravní nehody. S Jakubem Hradcem, výkonným ředitelem České kanceláře pojistitelů si však ukážeme správnou cestu řešení pro ochranu našich práv a především financí.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti? - Finance.cz

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě. Přinášíme vám vybrané situace, které pojištění domácnosti pokrývá.

Zdroj: www.finance.cz

Přepojišťování pojistných smluv: Nešvar českého pojišťovnictví - Finance.cz

Jen za posledních pět let změnilo v ČR svého poskytovatele životního pojištění 25 % klientů, zatímco v ostatních evropských státech jen 8 % klientů. Více než čtvrtina klientů, kteří mají sjednané životní pojištění, také stále netuší, jaké má pro ně důsledky předčasné zrušení životní pojistky. Ukázal to průzkum ČAP.

Zdroj: www.finance.cz

Jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou - Finance.cz

Česká asociace pojišťoven reaguje na aktuální hydrometeorologickou situaci a přináší klientům pojišťoven užitečné informace a rady, jak postupovat při řešení škodní události způsobené povodní a záplavou.

Zdroj: www.finance.cz

Asistenční služby u životního pojištění - Finance.cz

Pojišťovny si uvědomují, že nejnižší cena produktu nemusí být tou nejlepší strategií. Řada klientů již nesleduje pouze cenu, ale i úroveň souvisejících služeb. U životního pojištění můžete získat balík asistenčních služeb. Které služby nabízejí tuzemské pojišťovny?

Zdroj: www.finance.cz

Polovina z nás má zkušenost s pojistnou událostí - Finance.cz

Ať už se jedná o autonehodu, zlomenou ruku nebo následek řádění živlů, má s pojistnou událostí vlastní zkušenost 46 % české populace. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu České asociace pojišťoven (ČAP), ve kterém zároveň většina klientů hodnotí průběh likvidace pojistné události jako bezproblémový a časově přiměřený.

Zdroj: www.finance.cz